José van Kuijeren behaalt zevende bowling titel KSW'71 kampioen m John van der Toorn man van de wedstrijd Rooster wielrennen gewijzigd Brandl weg: PPSC dubbel probleem Karateteam Weeland eerste op Sardinië Weinig animo voor korfbal basisscholen Dauwzwemmen in Groenoord Op 12 juni promotiewedstrijden Campingsport Schiedam Hermes DVS handhaaft zich in de eerste klasse Derde plaats Sportarcade SCHIEDAM - Wie het parcours van de derde sur vival of the fittest onder ogen krijgt, zal moeten be amen dat de jaarlijkse duurproef van Budo Insti tuut Schiedam elk jaar zwaarder wordt en daar door een echte overlevings tocht gaat benaderen. Het trajekt dat de drie organi satoren, Gerard Vroegh, Bert Lankester en Rinus Bosman, dit jaar in het Beatrixpark hebben uitge zet is twaalf kilometer lang en de deelnemers zul len ruim twee uur nodig hebben om dit af te leggen. Zaterdagmorgen om 09.00 uur precies zal Schiedams burgerva der Reinier Scheeres het eerste viertal met hun coach wegschie ten, waarna om de vijftien mi nuten een volgend team op weg gaat naar het onbekende. In to taal zullen 24 teams proberen het parcours zo snel mogelijk af te leggen. „Eigenlijk zijn dat er vier te veel," zegt Bert Lankes ter, die als groepscommandant van de Mobiele Eenheid een keur van hindernissen heeft be dacht. „Er waren zoveel aan meldingen dat we het maxi mum aantal viertallen hebben uitgebreid naar 24. Toch heb ben we nog tien groepen moeten weigeren. Daarnaast hebben we drie teams als reser ve achter de hand in het geval er nog afzeggingen komen." Start Het sportcomplex van DRZ dient zaterdag als middelpunt van de survival. Bij de voetbal vereniging is zowel de start als de finish. Direkt na de start worden de deelnemers gecon fronteerd met een van de" zwaarste onderdelen van de tocht; de enkele touwbaan. Via een vijftig meter lang touw moet de Polvervaart overgesto ken worden. Het verdere par cours bestaat naast grote loop stukken uit verschillende proe ven zoals een dubbele touw baan, kanovaren, polsstoksprin- gen, tonnenbrug en een tokkel- baan. Verder zijn er ook concentratie onderdelen zoals speerwerpen en kogelstoten. Maar het slot van de twaalf kilometer lange tocht is waarschijnlijk het zwaarste. Met een rugzak van twaalf kilogram moeten de deel nemers een parcours afleggen en een stuk fietsen. De tocht is vol bracht als het team van vier at- José van Kuijeren druk bezig om haar zevende titel veilig te stellen SCHIEDAM - José van Kuijeren is voor de zeven de maal Nederlands kam pioen bowling geworden van de Koninklijke Neder landse Doven Sport Bond. De Schiedamse behaalde haar zevende titel op 28 mei tijdens wedstrijden in het bowlingcentrum Bri- mon in Tilburg. Van de tweehonderd leden die de afdeling telt, hadden zich er 75 opgegeven om te strijden voor de nationale titel, want elk jaar wil ie dereen proberen om José van Kuijeren te verslaan. Na een voorronde van acht ga mes stond Van Kuijeren op de eerste plaats met 1397 pinfall, M. Deamen uit Limburg volgde op de tweede plaats met 1360 pinfall. Vervolgens speelden de dames een finale van zes games. Na de eerste game had M. Dea men tien pinfall meer. Maar on danks deze achterstand verloor de Schiedamse haar zelfvertrou wen niet en werkte de vijf vol gende games af met een gemid delde van 181 en stelde daar door haar zevende titel veilig. Bang „Ik ben duidelijk opgelucht met deze titel," vertelde José van Kuijeren na afloop. „Elk jaar wordt het moeilijker om aan de top te blijven." Van 1980 tot en met 1982 was zij Nederlands kampioen en vervolgens vanaf 1985. „Ik was bang om net als na die drie opeenvolgende titels leten een stuk van een dikke boom hebben afgezaagd met een trekzaag. Deelnemers Onder de 24 deelnemende teams is uiteraard het winnende team van vorig jaar, de Rambo's. Zij hebben er dit jaar alles aan ge daan om weer als beste uit de bus te komen. „Maar ik denk dat elk team zich echt goed moet voorbereiden op deze tocht," zegt organisator Bert Lankester. „Zonder training kan men het in principe wel ver geten, of de tijd is erg slecht." Voor de Rambo's zal het team van Centaur Sport, een vereni ging die gespecialiseerd is in survivaltochten, een grote con current zijn. Behalve dat zij een team afvaardigen, stellen zij voor het winnende team ook een compleet survivalweekend beschikbaar. Naast deze bijdra ge steunt de organisatie op tal van medewerkers die de survi val tot een succes moeten ma ken. Vooral de scoutinggroep Taizé verzorgt de bouw van vele onderdelen en zal ook as sisteren bij de jurering. weer naast de titel te grijpen, maar ik heb het uiteindelijk toch weer gehaald. Maar vol gend jaar zal de druk nog veel groter zijn, want vijfmaal de ti tel op rij veroveren zou heel erg mooi zijn, al is dat niet mijn doel. Dat vormt het Europese kampioenschap dat in 1990 in het Zweedse Malmö gehouden zal worden. SCHIEDAM - Voor de vroege en sportieve mens is er zaterdag 4 juni in Bad Groenoord het jaarlijkse dauwzwemmen. De kosten voor deelname bedragen 6,- en daar krijgt iedere deel nemer na afloop tevens een aandenken in de vorm van een dauwdruppel voor. De aanvang van het zwemmen is om 06.00 uur, waarna om 06.45 uur het ontbijt klaar staat. Na deze maaltijd volgt er om 07.30 uur een wandeling. Inlich tingen kunnen verkregen worden bij de kassa van het Bad Groenoord Schiedamweg 138, telefoon 010-4706971. De drie organisatoren van de derde survival of the fittest, Gerard Vroegh (zittend), Rinus Bosman (rechts) en Bert Lan kester, schuwen zelf het zware werk met zandzakken ook niet. SCHIEDAM - Schiedams sterkste tennisteam, het eerste team van het in de landelijke Overgangsklasse B spelende KSVV 71, heeft het kampioen schap van haar afdeling gegre pen. Op het eigen park Spie- ringshoek werd afgelopen zon dag Thor Rood Wit 4 met 5-3 verslagen. Daarmee bleef KSW voor de zesde achtereenvolgende maal ongeslagen en toonde zich daarmee een terecht kampioen. Uitblinker was ook dit keer Just Palm. Hoewel het dubbelspel hem nader aan het hart ligt, was de Schiedamse aanvoerder dit seizoen ook als enkelspeler on genaakbaar. Op zijn slimme en op subtiele techniek gebaseerde spel beet Van Dinter zich in twee sets gelijk stuk: 6-4, 6-3. Lucien Sigmond, weer hersteld van een zware knieblessure die haar in 1987 langs de kant hield, had de kans om voor de tweede overwinning te zorgen en daarmee voor de titel. Tite- langst bekroop haar elleboog en toen ook een malse regenbui nog eens voor een ongeplande pauze zorgde, bleef haar spel onder de normale maat: 4-6, 2-6. Beslissing Vervolgens mocht Edward v.d. Torre het beslissende punt zien te bemachtigen. En dat lukte. Na een zinderende en van beide kanten sterk gespeelde eerste set (7-6) was de druk van de ketel en met 6-2 ging ook de tweede set en daarmee de titel naar KSVV. Tweede dame Patricia Pirroen won met haar vlam mende forehand knap met 6-4 en 6-4. Het herendubbel v.d. Torre/Coppolse bleef op 100% dankzij een 7-5, 6-3 zege op Thor Rood Wit. Op zondag 12 juni speelt KSW voor promotie naar de Over gangsklasse A. Op het Haagse tennispark De Bataaf gaat de strijd tegen het derde team van Thor Rood Wit. Dat zal on getwijfeld zeer zwaar worden, hoewel er degelijk serieuze kan sen liggen. Voor Lucien Sig mond betekent dit naar alle waarschijnlijk een hernieuwde confrontatie met een kans op re vanche tegen de jonge Ceta de Vries. Alle bekende merken tenten, accessoires, tuin- en campingmeubelen Voor info: 010 - 473 00 74 Boterstraat 10 - Schiedam (achter de Heraa) HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 3 JUNI 1988 PAGINA 13 SCHIEDAM - Hermes DVS heeft zich door een 1- 0 overwinning op DFC we ten te handhaven in de eer ste klasse van het zondag voetbal. Omdat DFC vorig week al gelijk speelde tegen de derde ploeg uit de degra- tie-nacompetitie, Sliedrecht, degraderen de Dordtenaren omdat zij in de normale competitie een slechter doelgemiddelde hadden. Het was net als in de onver wacht gewonnen wedstrijd tegen HMSH Oscar Bies heuvel die de winnende tref fer verzorgde. Doordat de degradant al bekend is, zal de wedstrijd Hermes DVS- Sliedrecht niet meer ge speeld worden. Honkbal zaterdag Mets - Schiedam 17.30 uur Honkbal zondag Holy - Braves 14.30 uur Softbal zaterdag CCS Schiedam - Shell (dubbel) 17.00 uur Softbal dinsdag CCS Schiedam - Terras vo gels 19.15 uur Cricket zondag Hermes DVS - Excelsior'20 10.00 uur SCHIEDAM - De baancom- missie van de Schiedamse wie lerbaan in het sportpark Harga heeft bij nader inzien besloten om de populaire baanwedstrij- den en de nationalen die ge pland waren op de dinsdaga vonden te verschuiven naar de maandagavonden. Het is geble ken dat op de dinsdag-, woens dag- en donderdagavonden veel wielerwedstrijden worden ge houden in het district Zuid- Holland en er tevens veel club wedstrijden zijn. Ook de EK- voetbalwedstrijden op televisie hebben een rol gespeeld bij deze beslissing. Het resterende rooster voor de komende zomer ziet er nu als volgt uit: 6, 13 en 27 juni populaire wed strijden. 20 juni officiële kampi oenschappen van Nederland voor junioren koppelkoers, en de officiële kampioenschappen van Zuid-Holland omnium da mes en nieuwelingen. Op 4 juli officiële kampioenschappen van Zuid Holland omnium ama teurs en junioren. SCHIEDAM - Borro Brandl, de populaire doelman van PPSC, houdt het na één jaar ge zien voor zowel zijn funktie als jeugdtrainer, als doelverdediger van het eerste team. Dit bete kent voor PPSC een dubbel pro bleem, want Brandl was niet al leen een betrouwbare sluitpost, maar tevens een aansprekende jeugdtrainer. PPSC moet nu voor beide vakante funkties op zoek naar een vervanger. PPSC organiseert op zaterdag 4 juni een toernooi voor A. B en C-junioren en dames. Het toer nooi is vernoemd naar Chiel Goedendorp, die PPSC op deze wijze postuum eer wil bewijzen voor zijn vele werk voor de ver eniging en in het bijzonder de jeugd van de Thurlede-vereni- ging. J. Kuijs, direkteur van de Bondsspaarbank Vlaardingen- /Schiedam, zal zaterdag de prij zen uitreiken. De bank heeft door middel van een financiële steun het toernooi mogelijk ge maakt. SCHIEDAM - Het karateteam van Budo Instituut Weeland heeft op uitnodiging van Salva- tori Tringali deelgenomen aan een toernooi op Sardinië. Naast het Schiedamse team namen er eveneens teams uit Spanje, Frankrijk, Luxemburg en Italië aan deel. In een bomvolle sporthal, waar ook de gouverneurs van Malta en Sardinië aanwezig waren, won het team achtereenvolgens van de Italianen, waarin drie le den van de kernploeg waren op gesteld, de Luxemburgers en het team van Sardinië. Van de acht teams, afkomstig uit acht lan den, eindigde het Weelandteam als eerste. Italië werd tweede en het team van Luxemburg legde beslag op de derde plaats. Het succesvolle team van Weeland voor v.l.n.r.: Sidney Mutueel, Lucien Plet, Roel voor Loon, Frederik Koorndijk. Staand v.l.n.r.: Peter Lussenburg, trai ner/coach Joop Weeland en Nuri Ozturk. SCHIEDAM - De judoka's van de Sportarcade hebben zich tij dens een toernooi bij sport school Jan de Rooy in Goirle weer van hun beste kant laten zien. In totaal namen twaalf teams deel aan de wedstrijden, waarbij Sportarcade de district kampioen Zuid-Nederland ver sloeg. De Schiedammers behaalden uiteindelijk een derde plaats. Het winnende team van de Sportarcade bestond uit Kevin Steifel (-48 kg), Edgar de Haan (-42 kg), Ibrahim Mandiraei (- 37 kg), Denis Engin (-33 kg) en Barry Hoek (-29 kg> twee treffers en wist die gunsti ge stand met de rust naar 1-4 te vergroten. Zenuwen Voor coach Aad van der Voort zat er na de rust niets anders op dan alles op alles te zetten om minimaal dat gelijke spel te be reiken. Hoewel Hermes daar in slaagde, had het niet te klagen over de medewerking van haar opponent. Door een handsbal kwam Hermes in een man-meer situatie terecht, waaruit Hans de Roos zijn tweede treffer liet aantekenen. Dit zette de Schie dammers weer op het goede spoor, mede doordat keeper Aad Barto weer als vanouds zijn doel gesloten hield. Via nogmaals Hans de Roos en broer Paul kwam Hermes zes minuten voor tijd op gelijke hoogte (4-4). Maar HMSH gaf zich nog niet gewonnen en nam wederom een voorsprong 4-5. Met nog twee minuten te spelen werd Hans Meijer neergelegd en mocht John van der Toorn een strafschop nemen. Met stalen zenuwen schoot het leder achter de kansloze HMSH-doelman. Behalve de strafschop moest HMSH het ook met een speler minder doen, zodat de doelman werd vervangen door een veld- speler. Hans de Roos schoot vervolgens vanaf eigen helft net naast het verlaten doel. Met nog enkele ogenblikken te spelen, maakte de als doelman optre dende HMSH-speler een enor me fout door een achterbal naar zichzelf te rollen. Van de daar uit ontstane discussie tussen de HMSH-spelers en de scheids rechter profiteerde John van der Toorn dankbaar. Hij legde de bal tussen de scheldende kluwe spelers en tikte de bal in het lege doel. De scheidsrechter kon niets anders doen dan de treffer tellen, waarna direct het eind signaal klonk en Hermes de overgang naar de landelijke klasse veilig stelde. en laatste wedstrijd van de na- competitie op het programma. Hermes moest in de Margriet hal minimaal gelijkspelen tegen HMSH om zeker te zijn van de tweede plaats (Van der Plas/ BMW was al verzekerd van de eerste plaats), terwijl HMSH bij winst als tweede zou eindigen. Dat er voor HMSH nog van al les mogelijk was, heeft de ploeg van Van der Voort geweten. Hermes werd direct overspeeld en kwam op een 0-2 achter stand. Hoewel Hans de Roos nog 1-2 maakte, vergrootte HMSH de marge weer naar zoen uitkomt in de dan nieuw opgerichte landelij ke klasse. Na het kampioenschap in de hoofdklasse A won Hermes ook de titel van de afdeling Rotter dam door GLZ (de kampioen van de andere hoofdklasse) te verslaan. Deze titel gaf recht op deelname aan de promotie-na- competitie, waar voor de eerste twee ploegen een plaats in de nieuw op te richten landelijke klasse te verdienen was. Her mes begon voortvarend aan die nacompetitie door een 7-2 overwinning op FC Grovo, maar moest daarna tegen Van der Plas/BMW een 3-2 neder laag incasseren. De tweede uit wedstrijd in Dordrecht tegen Rovedo eindigde in een 8-8 ge lijkspel en dat hadden de Schie dammers geheel aan zichzelf te wijten. Coach Aad van der Voort kan er nog boos om worden. „Na een 2-0 voor sprong dacht iedereen in het veld, dat dit een makkie zou worden. Daardoor stonden we binnen de kortste keren met 2- 3 achter. Nadat ik de in de rust de jongens duidelijk had ge maakt dat we er nog lang niet waren, ging het beter. Maar na een 6-4 voorsprong gebeurde hetzelfde als in de eerste helft, de concentratie viel weg en men dacht er weer te gemakkelijk over. Waardoor we nu op een 7-8 achterstand kwamen. Ge lukkig maakte Hans de Roos acht seconden voor tijd 8-8 an ders had het heel moeilijk voor ons geworden", briest Van der Voort. Gelijkspel Maandagavond stond de vierde SCHIEDAM - Op het veld van korfbalvereniging Harga wordt zaterdag 4 juni het jaarlijkse welpentoernooi gehouden. Wel pen zijn korfballers in de leef tijd van 6 en 7 jaar. Dit jaar zijn voor het eerst, met toestemming van de centrale schoolsportcommissie, de basis scholen van Schiedam-noord uitgenodigd om bij wijze van experiment hieraan deel te ne men. Slechts twee scholen heb ben positief gereageerd op deze uitnodiging. Naast de twee deel nemende basisscholen, de Klin ker en de Ouverture, komen teams van RWR, Regenboog, De Bermen, Maassluis, Kwiek, Unicum, 't Waterschip, Oranje Nassau en SSC Harga. John van der Toorn (r) viert samen met aanvoerder Ed Smith feest nadat de overgang naar de landelijke klasse binnen is. SCHIEDAM - John van der Toorn eiste maandag avond in de Margriethal de hoofdrol voor zich op tijdens het zaalvoetbalduel tussen Hermes DVS en HMSH. (6-5). De tegen woordig in Spijkenisse woonachtige voetballer be zorgde met twee goede doelpunten zijn ploeg de overwinning en tevens een tweede plaats in de promo- tie-nacompetitie, waardoor Hermes DVS volgend sei- !000 m2 kampeerpret Hermes DVS zaalvoetbal langer en zwaarder naar landelijke klasse Derde survivaltocht

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13