Het weer 'De Ouverturekrijgt bijzondere visite Dankwoord van Doop College op werkbezoek 0RENAULT kreisel 25% KORTING 10% KORTING Pitbull blijft gemoederen bezighouden Open dag Hargahoeve Aktie levert 2000 handtekeningen op APK 1 f WASSTRAAT Stadsblad m uid- Holland Besturen heeft zijn aangename kanten VAN RIJSWIJK SERVICE STATIONS 110 VERANTWOORD SLANK WORDEN? een van de dealer voor Schiedam. Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 VRIJDAG 3 JUNI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 45 OPLAGE 39.700 SCHIEDAM - De leerlin gen van 'De Ouverture' op het Bachplein zijn, heel tactvol uitgedrukt, iets minder hanteerbaar dan normaal. En dat ligt nu eens niet aan de naderende zomervakantie. Vanaf 10 juni krijgen zij een dikke week lang een 30-koppige delegatie Poolse leeftijdge nootjes op bezoek. Zelfs de meesters en juffen zijn ondanks de intensieve voorbereidingen gespannen voor die bijzondere visite. Dat ligt overigens bij hun collega's en de kinderen op een basisschool in Brodni ca, op 150 kilometer ten zuiden van Gdansk, niet anders. Een logeerpartij in een Westers land is voor tien-twaalfjarigen uit het Oostblok een regelrechte sensatie. Het idee voor zo'n uitwisseling- met-jeugd-van-ver ontstond in feite al een jaar of acht geleden. Maar de veelbelovende contac ten die er destijds waren met een school in Nepal -waarvoor nog een geldinzamelingsaktie werd gehouden in Schiedam- ebden weg voordat het zover kon komen. Waarschijnlijk om dat de afstand toch te groot was. Toen ook vanuit de Bran- dersstad voedsel- en kleding- transporten op gang kwamen naar Polen, werd de oude ge dachte weer nieuw leven inge blazen. Enthousiast De plannen namen vaste vor men aan, nadat onderwijzer Martin Daalmeijer dankzij een oud-collega contacten had kun nen leggen met de basisschool in Brodnica. Martin Daalmeij er: „Ik ben er afgelopen kerstva kantie zelf naartoe geweest en heb een visje uitgegooid. Daar was iedereen meteen laaiend enthousiast. Ik had het geluk dat er een Poolse-Hollander met me meereisde. Een goede tolk en de juiste ingangen heb je wel nodig om zoiets op poten te zetten. Bij mijn weten is dat nog niet eerder gelukt." Koortsachtig Na Martins terugkeer in Hol land begon een periode van koortsachtig regelen. Alleen al het rondkrijgen van de finan ciën was een hele klus. Dankzij de hulp van ouders, de gemeen te, benzinegigant Texaco en de. Ouverture kinderen zelf- die hun schoolreisjes opofferden- kunnen de jeugdige gasten straks onthaald worden op een uitgebreid programma dat ze gedeeltelijk zelf hebben uitge zocht. „We dachten, dat ze in het -in hun ogen- rijke westen wel pret parken en dat soort attracties zouden willen bekijken. Maar dat was helemaal niet waar. De leraar Martin Daalmeijer geeft zijn leerlingen. belangstelling ging uit naar sim pele dingen zoals de havens, het strand, een ritje in de metro, een keertje naar een zwembad en vooral het slapen bij Neder landse gezinnen," vertelt Mar tin, die drie weken geleden te rugging naar Polen om de laat ste puntjes op de i te zetten ge wapend met een videoband over het reilen en zeilen in het Schiedamse. Schoolbuitenhuis Voor zijn eigen leerlingen nam hij een film over <Je dagelijkse gang van zaken in Brodnica mee terug. Voordat de Poolse gasten in het diepe worden ge gooid -er staan allerlei uitstapjes en ontvangsten op stapel- krij gen ze eerst een weekend de kans uit te blazen in het school buitenhuis in Oosterhout. Daar SCHIEDAM-Evert hoc- keyed graag en neemt naar zijn sportvereniging altijd de kortste weg: precies door het Beatrixpark. Maar sinds daar een meis je te grazen is genomen door een pitbullterrier (signalement: klein, kort op de poten en een bek vol tanden) zit de schrik er goed in. Het Beatrixpark is maar een eng park ge worden, vindt Evert die harder dan ooit de pedalen roert. Zijn klasgenootje Ivo (10) is doodsbang van grote honden. Spelen in de speeltuin is er niet meer bij. Want daar worden ze juist uitgelaten door hun baas. Barbara (met negen jaar de jongste van het drietal) woont in de Boro- dinlaan en in die straat hangt dagelijks een pit bullterrier tien minuten lang aan een stuk touw. „Training Brrrr", schudt de scholiere van de openbare basisschool „De Notenkraker" met haar hoofd. „We voelen ons bedreigd. We hopen dat u iets aan het gevaar van de pitbullterrier kunt doen, bijvoorbeeld verplicht een muil korf dragen", is het gelijkge stemde advies van Ivo, Evert en Barbara aan burgemeester Rei- nier Scheeres die bewogen meel uistert. De drie kwamen don derdagmiddag tweeduizend handtekeningen die ze in tien dagen tijd in Schiedam-Noord wisten te verzamelen op het Stadskantoor overhandigen. „Zelts een fokker van pitbullter- riers, waar thuis vier exempla ren rondliepen, plaatste zijn handtekening, verhaalt Barbara. Bij mij tekenden twee agenten, zegt Evert vol geestdrift, maar een collega van hen weigerde. „Hij mocht het niet uit het hoofd van zijn functie". „Da's raar", repliceert Scheeres. „In Nederland is vrijheid van meningsuiting". Toon Scheeres zegt ook te zijn ge schrokken van het gevaar van de pitbull en benadrukt dat de gemeente alles in werking zal stellen om de problemen op te lossen. „We gaan scherper op letten of grotere honden op de openbare weg wel aangelijnd zijn, en we gaan goed in de ga ten houden of honden niet in speeltuinen lopen rond te dra ven. Dat mag al jaren niet. Dat staat in onze Algemene Politie verordening." Het muilkorven van alle pit- bullterriers, stuit volgens Schee fes op juridische problemen. „Wat is een pitbull precies. Het is geen rashond, er zijn zoveel verschillende kruisingen." Dat de kaarsstad Gouda toe stemming van Gedeputeerde Staten zou hebben gehad om de bek van deze 'vechtjassen' in te snoeren, verwijst Reinier naar het land der fabeltjes. „We heb ben vanmorgen nog gebeld met Gouda. Gedeputeerde Staten heeft alleen 'bericht van ont vangst' gestuurd, meer niet." Inventariseren De gemeentepolitie is druk doende met het inventariseren van alle gevaarlijke honden in Schiedam. Eigenaren van hon den met een agressief gedrag zullen op korte termijn hun viervoeter moeten muilkorven. „Maar vooral het publiek moet helpen en de politie inseinen", onderstreept de burgemeester. Barbara, Ivo en Evert overhandigen tweeduizend handtekeningen aan burgemeester Reinier Scheeres. „Ik ben over een hond uit de buurt zo verontrust, interrum peert de moeder van Evert. „Op basis van verontrusting kan niet ingegrepen worden," beant woordt Scheeres, „het moet gaat om agressief gedrag en dat bete kent (...aarzelend..) toch een aanval." Scheeres sluit niet uit dat op lange termijn bepaalde 'rassen' sowieso gemuilkorfd rond zul len lopen. Maar die verant woordelijkheid ligt in Den Haag die een 'pitbullcommissie' in het leven heeft geroepen. „On begrijpelijk", zegt Rob van der Noll van Algemene- en burger zaken. Het probleem is al jaren aan de gang. Vakmensen uit de dierenbescherming en bonafide fokkers schreewen om maatre gelen. Komt er wéér een advies commissie." „Ik ken een pit bullterrier die is zo lief. Die kun je aaien en oppakken", fluistert Barbara. SCHIEDAM - Zeer veel mensen hebben mijn 80ste verjaardag en de daaraan gekoppelde tentoonstelling tot een onvergetelijke gebeurtenis gemaakt.Mede na mens mijn vrouw Noor en de kinderen wil ik al deze mensen voor hun zeer warme inzet en vriendschap bedanken. Theo Wiegman wat laatste aanwijzingen aan ook kunnen ze op hun gemak kennis maken met de Ouvertu re kinderen bij wie ze vanaf zondagavond thuis worden on dergebracht. Als begeleiders zijn er tijdens het hele tiendaagse verblijf ook vier tolken aanwe- zigom eventuele 'taalproble men' op te lossen. Pas maandag de 20ste gaat het Poolse gezel schap weer per bus op huis aan, een reis die ongeveer anderhal ve dag in beslag neemt. Het is niet de bedoeling dat daarmee het contact ook wordt verbro ken. Martin Daalmeijer: „We hopen op een intensieve brief wisseling over en weer en mis schien in de toekomst een te genbezoek. We hebben daarom ook alle groepen van de school bij de activiteiten betrokken. De kleintjes van nu, zijn ten slotte de groten van straks." SCHIEDAM - „Neder land wordt te klein voor Free Record Shop", zei di- rekteur Hans Breukhoven tegen burgemeester Rei nier Scheeres en de wet houders Hans van Kleef, Aad Wiegman en Luub Hafkamp, die dinsdagmid dag hun 'ivoren toren' ver lieten en de werkvloeren van drie in de 's-Grave- landsepolder gevestigde bedrijven bezochten. De succesvolle zakenman, die zeventien jaar geleden zijn eer ste schreden in de platenbusi- ness zette met een piepklein zaakje aan het Broersvest, hoopt bij het wegvallen van de grenzen in 1992 verder op de Europese markt te kunnen pe netreren. Free Record Shop (in Amerika lachen ze om deze naam omdat ze denken dat de platen gratis over de toonbank gaan) heeft momenteel 57 vesti gingen in Nederland en enkele filialen in West-Duitsland, Bel gië en Zwitserland. Vanessa De plannen van de voormalige marktkoopman gaan verder. „Tien extra in Nederland, 50 in Duitsland, 25 in Zwitserland en een aantal in Scandinavië", voorspelde hij de aanwezige stadsbestuurders die in het bij zijn van zijn vrouw Connie Breukhoven, beter bekend als de zoetgevooisde zangeres Van essa, wegwijs werden gemaakt in het geautomatiseerde order systeem. Breukhoven ontvouw de ook zijn verregaande plan nen met de zogenaamde 'me- gastores'. Dit zijn superwinkels waar alles op het gebied van ge luidsdragers is te krijgen. Kritiek Eerder op de dag bezocht het college de landelijk werkende farmaceutische groothandel 'In- terpharm B.V.' en 'Zoutwelle, De Bie Co', handelaren in groenten en fruit. Zoutwelle sr. trakteerde het vijftal op een mespuntje kritiek. Hij vond de temperatuur van net Schiedam se water bij warm weer te hoog om de aardappelen en groenten mee schoon te maken. Dat had hij op zijn beurt weer van een controle-instituut gehoord. Ook Hans Breukhoven liet een kri tisch geluid horen. Hij vond dat het college de loop van het pu bliek over de Broersvest diende te bevorderen. Noor en Theo Doop) Wiegman samen met hun zoons Harr en Diet en kleindochter Fleur ZIE PAGINA 5 Alle merken meestal klaar terwijl u wacht. Twee ervaren keurmeesters (Rijksd. wegverkeer) aanwezig. Burg. H. Gretelaan 273, tel. 010-4738222 Stationsplein 2, Schiedam. Telefoon (010)4377099. iRENAULTi Wethouder Aad Wiegman schudt de hand van Connie Breukhoven, beter bekend als de zoetgevooisde zangeres Vanessa. Zij begeleidt samen met echtgenoot Hans, direkteur van Free Record Shop, burgemeester en wethouders over de werkvloer van de blauwgeschilderde hoofdvestiging aan de Nieuwpoortweg. Barbara, Ivo en Evert overhandigen tweeduizend handteke ningen aan burgemeester Reinier Scheeres. IN ONZE SUPERMODERNE /Indien U \bij ons tankt VAN 35 METER IN ONZE SUPER SHOP VAN 450 m2 Volledig bediend benzinestation 24 uur per dag. Wasstraat geopend van 07.00-23.00 uur, 7 dagen per week. 's-Gravelandseweg 395 Schiedam telefoon 4374941 TRAVELCARD - EUROCARD TANKNET VAN RIJSWIJK CREDITCARD - VISACARD Een simpel apparaat kan soms wonderen verrichten Geluidsscherm voor Bijdorp Hermes DVS zaalvoetbal naar landelijke klasse SCHIEDAM - Dierente huis Hargahoeve op de Sportlaan 2 (tegenover het Novotel) houdt zondag 5 juni een open dag ter gele genheid van haar 12V2 ja rig bestaan tussen 10.00 en 16.00 uur. De opening wordt verricht door het hondenechtpaar Shoran Patty Harga. Bezoekers kunnen voor 15,- lid worden van de Stichting Vrienden van de Hargahoeve. -Onder de nieuwe leden wordt een fiets verloot. Er is een rad van avontuur. Dit draait de hele dag, met ieder uur een extra ronde met grote prijzen, onder andere een fiets, horloges etc. De trekking van de loterij wordt ook de vijfde be kend gemaakt. Voor de kinderen is er een kin derkennis met allerlei kinder spelen. Voor de ouderen is er het geluksspiraal. De hele dag door draait een videofilm over de Hargahoeve. Men kan na tuurlijk het asiel bekijken en z'n kennis testen door middel van een aantal vragen, die in het asiel zijn opgehangen. Boven dien is er een grote rommel markt en wordt ook de inwen dige mens niet vergeten. Tij dens de open dag worden geen asieldieren geplaatst. Bezoekers worden wel vriende lijk verzocht hun eigen huisdier thuis te laten. MAANDAG 07/06 parioden mat zon droog min. 9° midd.tamp. 19' wind: NW-3 ZATERDAG 04/06 ZONDAG 05/06 half tot zwaar bew. af en toe zon plaatselijk regen plaatselijk regen min. 11° midd.temp. 16° min. 9° midd.tei wind: W-4 wind: NW-4 Poolse invasie in Schiedam SV-. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1