Het w Verbroedering legt Schiedam geen windeieren Oudere „meedenker" in stadsvernieuwingplan Goed is goedkoop bij Albert Heijn. 'iËÜ^ Tentoonstelling op kinderboerderij - Schiedamse politie-korps pakt zware criminelen na wilde klopjacht If® 1111 I .Stadsblad in Zuid-Holland Middenstand in trek bij inbrekers iimi. I Slag room 1.39 SCHIEDAM - Schiedam se agenten zijn er samen met een aantal Rotterdam se collega's in geslaagd drie zware criminelen aan te houden. Het trio, af komstig uit Bunnik, had zaterdag samen met een tweetal vrienden een disco theek-portier in Woerden bedreigd met een vuurwa pen. De politie van die plaats zette vrijwel ogen blikkelijk de achtervolging in van het stel, dat de vlucht nam in een Merce des. Tijdens een dolle rit door half Zuid-Holland heen - via onder meer Rijksweg 12 en 13 - lukte het niet om de auto tot stoppen te dwingen. T Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 Greta Vos van de Werkgroep Wonen (Wijkpost Ouderen werk). SCHIEDAM - Zoals de plannen er nu voorstaan, zullen van de pakweg 116 nieuwe huizen in het ge bied rond de Ridderkerk- sestraat 20 tot 30 wonin gen hiervan speciaal aan gepast worden voor oude ren. Projekt Interesse TV DÈFEKT? RADIO ABA VMeospedaliston WfliGDl De nieuwe Albert Heijn Supermarkt Hagastraat 1, Schiedam SCHIEDAM - In het nog maar prille verleden was het niet veel meer dan een groezelige, wat verwaar loosd ogende plas water. Nu is het een van de schil derachtigste plekjes van de Brandersstad, waar veel Schiedammers graag een ommetje voor maken. Alle koffiedikkijkers die in hun glazen bollen een hoop el lende weerspiegeld zagen als zo'n troep jolige boot eigenaren bezit zou nemen van dit „ongerepte stukje stedelijk schoon", hebben ongelijk gekregen. De komst van een watersport vereniging heeft de Nieuwe Haven, toch altijd het stiefkindje tussen haar in het centrum gelegen meer bejubelde zusters en broe ders, ontegenzeggelijk veel goed gedaan. Jarenlang was de lange grijze kade muur uitsluitend populair vanwege de bolle stalen af- meerpalen en dan met name bij honden en jeugdi ge liefhebbers van bokkie- springen. Anno 1988 is de lange rij schepen, die zachtdobberend langs de keurige, gloednieuwe stei gers ligt, een trekpleister voor jong en oud. Zelfwerkzaamheid Vooroordelen Zwarte periode Bakkelijen Watertoeristen wmm, «eis# Jef Franken samen met havenmeester en verenigingslid Ge rard Kruys bij hun grote trots: het fonklenieuwe clubgebouw. Jef Franken, stuwende kracht achter WSV De Nieuwe Haven SCHIEDAM - De boer derij in het klein. Dat is het thema van een tentoon stelling van zo'n driehon derd speelgoedboerderijen, -dieren, -tractors en -ge reedschappen op het ter rein van de kinderboerderij in het Pr. Beatrixpark. De tentoonstelling is van dins dag 7 juni tot zondag 10 juli te bezoeken. WmwémÊ Complete tenten worden er opgebouwd voor de tentoon- stellina od de kinderboerderii. Gempoos winnen survival of the Attest BGS viert 60- jarig bestaan ■P'. ui "UMVUW Bron: KNMI VRIJDAG 10/06 ZATERDAG 11/06 ZONDAG 12/06 perioden met zon zonnig zonnig droog droog droog min. 13° midd.temp. 22° min. 14" midd.temp. 24° min. 15° midd.temp. 24 wind: NO-3 wind: NO-3 wind: 0-4 Ter hoogte van Nootdorp, raak ten de achtervolgers zelfs even het spoor bijster, doordat het vijftal ging spookrijden. Twee van hen maakten van de gele genheid gebruik om uit de auto te springen, maar werden al kort daarop door leden van het Nootdorpse korps in de kraag gevat. Het resterende drietal vervolgde haar weg via de Spaanse Polder, parkeerde de wagen midden op de afslag Schiedam-Noord en trok te voet de Brandersstad in. Daar werden ze opgewacht door onder andere de leden van wijk team E, ingerekend en naar het hoofdbureau op de Lange Nieuwstraat overgebracht. Maandagochtend vroeg is het stel, twee broers van 24 en 18 jaar oud en- een eveneens 18 jaar oude vriend, overgedragen aan de Woerdense politie. Later bleek dat de Mercedes, die de groep gebruikte, als -vluchtauto, eerder in het week end was gestolen uit Almere. Ook bekende het stel een roofo verval op een juwelier in Den Bosch te hebben gepleegd. Een van hen was bovendien met tij delijk verlof uit het huis-van- bewaring en had zich daar al een dag wat geleden weer moeten melden. WOENSDAG 8 JUNI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 46 OPLAGE 39.700 De Werkgroep Wonen van de Wijkpost Ouderenwerk, die over deze voorzieningen nauw overleg pleegt met het projekt- team dat zich met de stadsver nieuwing in de Gorzen bezig houdt, denkt in eerste instantie aan gestapelde bouw van ten hoogste vier woonlagen. Dit in tegenstelling met eerdere plan nen om de 'huisvesting van ouderen te verspreiden over de wijk. ,,Uit gesprekken met ouderen is naar voren gekomen dat ze het liefst bij elkaar zitten. Tussen jongeren wonen is best leuk, maar als ze de hele dag werken heb je er ook niets aan. Oude ren verwachten veel eerder van elkaar onderlinge hulp," ver klaart Greta Vos van de Werk groep Wonen'. In het projekt dat de Werkgroep Wonen ontwikkelde zijn voor zieningen opgenomen als: een kleine ontmoetingsruimte, een spreekkamer, een alarmerings systeem en een huismeester/- buurtconcierge. De Werkgroep Wonen bestaat slechts uit vier „oudere" meedenkers. Graag zou Greta Vos de groep wat groter zien. „Het is belangrijk dat veel ouderen erbij betrok ken zijn. Juist zij kunnen aange ven hoe het projekt er uiteinde lijk gaat uitzien, hoe de wonin gen gebouwd gaan worden en wat er nodig is op het gebied van dienstverlening en voorzie ningen. Tenslotte zullen de ou deren de toekomstige bewoners worden." Greta Vos verwacht niet van de „meedenkers" een technische kennis van zaken, wél interesse in het projekt en voeling met de wijk. Aanmeldingen en/of in lichtingen, tel. 4735764. Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 ol 01899-15874 Groenelaan 95 Moop - bruit Rtpnt* Ook voor uw wumochum n kotikutoo V huemerk huismerk beker, V* liter Roomijs van ons huismerk Roomijs Walnoot, Pistache. Stracciatella, Malaga J J pak, 1 liter 6.75 albert heijn SCHIEDAM - De plaatselijke middenstand is het afgelopen weekend weer het doelwit ge weest van het inbrekersgilde. Vrijdagnacht werden in een shoarma-zaak op de Singel drie gokautomaten opengebroken. Hoeveel geld de daders daarbij buitmaakten, is niet bekend. In dezelfde nacht werd bij dro gisterij Immerzeel op de Loren- zlaan een grote hoeveelheid toi letartikelen gestolen ter waarde van 900 gulden. Bij kapsalon Fox op de Boro- dinlaan werd de fooienpot, met een onbekende inhoud, leegge haald. Ook Staay versmarkt bv in het Hof van Spaland kreeg onge wenst bezoek. De hele zaak werd overhoop gehaald, maar er werd niets meegenomen. In restaurant De Stuurhut op de Maasboulevard werd een kassa opengebroken. De daders na men de inhoud, een bedrag van 30 gulden, mee en richtten voor een dikke tweeduizend gulden schade aan. Bij modehuis Van Velzen op de Rotterdamsedijk tenslotte, wer den damesblouses en jumpers met een nog onbekende totaal waarde ontvreemd. „We zijn gewoon een attraicfie geworden. Als het mooi weer is kan je dat goed merken, dan is het soms zelfs druk. Vroeger na men al de Gorzen-bewoners de kortste route naar het centrum via de Lange Nieuwstraat. Nu lopen ze met plezier een eindje om." Jef Franken heeft duide lijk geen last van het toene mend aantal kijkers langs de kant. Misschien dat het in de toekomst wat gaat vervelen, maar voorlopig koestert de voorzitter van WSV De Nieuwe Haven zich, gezeten op het ach terdek van zijn motorjacht, nog met graagte in de bewonderen de blikken. Apetrots is hij op het resultaat van jarenlang knokken van zijn club „simpele jongens met een boot". „Kijk die knapen, die op de Kaag varen, die meten zich niet met ons: die zwaaien zelfs niet. In principe zijn wij alle maal arbeiders met een schip. Alles wat hier dobbert is zelf werkzaamheid. Toen ik mijn ei gen schuit kocht, was hij kuis verrot. Met hulp van vrienden heb ik hem helemaal op moeten bouwen. Zo'n verhaal kunnen de meeste van mijn havengeno ten vertellen. Maar dat wil niet zeggen, dat we wrakken aanne men als lid. We waken er zorg vuldig voor dat het geen rot zooitje wordt. Daar zouden we zelf geen baat bij hebben." Al in 1974 werd de vereniging opgericht door een groep water sporters, die dringend verlegen zat om een eigen stekkie, omdat de bestaande haventjes overvol of te duur waren. Maar het toenmalige gemeente bestuur had er absoluut geen trek in om met zo'n stelletje „wilde liggers" in zee te gaan. Nog steeds noemt Jef Franken ASB heeft óók regelmatig werk voor gekwalificeerd PERSONEEL M/V Heeft u interesse in een ad ministratieve functie, voor korte of lange periode? Neem dan contact op met onze vesti ging. We vertellen u graag wat de mogelijkheden zijn. uitzendbureau Rotterdamsedijk 397 Schiedam 010 - 4260771 de vooroordelen en tegenwer king onbegrijpelijk: „Ze dachten dat we er een mensonterende troep van zouden maken. Maar juist watersporters hebben geen enkele behoefte om rottigheid uit te halen. Dat zijn meestal in zichzelf gekeerde mensen, die voor 100% hun rust zoeken en het kuddegebeuren ontvluchten. Natuurlijk zitten er ook schreeuwers onder, die niks kunnen zonder anderen. Alleen, die zijn klein in aantal. Als regel is er voor een bootei genaar niets mooiers, dan op een afgelegen plekje voor anker gaan. Een schip is een soort pri vé eiland, je eigen stukje op deze wereld, waar niemand aan kan komen. Dan ga je toch niet met een stel vrienden op een steiger zitten barbecuen, zoals sommige zwartkijkes voorspel den?" Alle pogingen ten spijt, lukte het goedschiks noch kwaad schiks om de tegenstanders de wind uit de zeilen te nemen. De problemen - geen voorzieningen als goede loopplanken naar de wal en de mogelijkheid het kostbare materiaal te bewaken - werden steeds nijpender. Toch heeft Jef Franken er zelfs in die zwarte periode geen seconde over gedacht, zijn heil elders te zoeken. „Ik ben de hele wereld over ge weest," vertelt de Schiedammer in hart en nieren. „Ik heb alles gedaan, wat ie doen kan op deze aardkloot, maar ik ben verknocht aan de Brandersstad gebleven. Je hoeft maar een keer over het water een tochtje te maken door de havens en je begrijpt waarom. Daar kan een stelletje ingeslapen bestuurslie- den niets aan veranderen." De koerswijziging zette zich in met de komst van het huidige college van burgemeester en wethouders nu drie jaar gele den. Het is, volgens Jef Fran ken, vooral aan wethouder Aad Wiegman, die toen aan het bewind kwam, te danken, dat het roer zo drastisch werd om gegooid. Ineens kon er gepraat worden met die meneren op het stadskantoor en was veel zo niet alles mogelijk. Na enig bak kelijen over de huurprijs van het water kon er gestart worden met de aanleg van een jachtha ven op de plek, waar de vereni ging zich al in een vroeg stadi um zo optimistisch naar had vernoemd; De Nieuwe Haven. Dat was meteen het begin van een algehele verbroedering in het Schiedamse tussen zeebon ken en landrotten. Een vriend schap, die ook de stad geen win deieren heeft gelegd. Het eerste duidelijke teken daarvan was het klapstuk van de Branders feesten vorig jaar, de gondel- vaart, waaraan alle waterspor ters belangeloos deelnamen. Met de wijziging van de ope- ningstijden van bruggen en slui- lossing. Wij leggen op dit mo- zen, werd ook de weg vrijge maakt voor de komst van zoge naamde passanten uit andere steden. Alleen de broodnodige voorzieningen als gastplaatsen en douches ontbraken nog. „En dat is nu het voordeel van een goed kontakt tussen bestuur en bewoners," zegt Jef Franken. „We kunnen naar elkaar luiste ren en dan vind ie snel een op- ment een clubhuis aan. Simpel om daar een nat gedeelte met goede toiletten en wasruimtes in te maken. De gemeente geeft ons daar nu een subsidie voor en kan de watertoeristen straks alle faciliteiten bieden. Of ze zullen komen? Dat is niet eens een vraag voor mij. We zijn op genomen in de vaart der volke ren en dat is niet meer te stui ten." „Duizenden kinderhanden heb ben de tentoonstellingselemen ten nog niet kapot gekregen," beweert de samensteller van de tentoonstelling, de Stichting Pu blic Relations Land- en Tuin bouw. Sinds vorig jaar is de ten toonstelling al op verschillende kinderboerderijen in het land te zien geweest. In een speciaal hiervoor opge zette tent achter de kinderboer derij zijn tien speelgoedmaquet tes van boerderijen neergezet. Zo kunnen kinderen zien hoe akkerbouw- en veehouderijbe drijven eruit zien en hoeveel techniek er te pas komt bij het werk op en rondom de boerde rij. Overigens zijn er op de kinder boerderij natuurlijk niet alleen sneelpoefiHipren maar nnk prh- te dieren te bewonderen. Er zijn boerderijdieren, zoals een var ken, een kalfje, geiten en scha pen. En kinderen leren er hoe ze moeten omgaan met kleinere dieren, zoals konijnen, kippen en marmotten. De openingstijden van de kin derboerderij zijn: op werkdagen van 13.30-16.30 uur en in de weekeinden van 12.00-16.00 uur. 9iy,/j6 's's/ys/, 'V/yfyMÜ vffl;??',y 9'6

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1