Jerry Fokas (-65 kg) naar WK-judo voor militairen mssm Flardingha ruiters in goede vorm BELOOFD: Sportagenda Könemann ere-lid DWS SPORTIEVE VADERS EERSTI 29.95 59.95 wvM I uil JMbp Schiedam schaakt II i EffiM ORENAULT kreisel 99 99 Kampioenschap van Schiedam voorlaatste wedstrijddag ITEHW J3B I Set badmintonrackets Adidas tennisschoen model 'Serve' i u Hf i schaakvereniging ÏÏZP SCHIEDAM een van de dealer voor Schiedam. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JUNI 1988 PAGINA 13 SCHIEDAM - Eigenlijk heeft Jerry Fokas zijn plunjezak al lang ingele verd, maar speciaal voor het naderende wereldkam pioenschap judo voor mili tairen heeft hij zijn dienst tijd verlengd met twee maanden. De 21-jarige Fo kas neemt vanaf 20 juni voor de tweede keer deel aan dit kampioenschap, dat dit jaar in het West- duitse Warendorf wordt gehouden. Het optreden tijdens dit WK zal tevens het laatste wapenfeit zijn van de militair, na terug keer uit Duitsland zwaait hij direkt af. Jerry Fokas, die momenteel uit komt in de gewichtsklasse tot 65 kilogram, is zijn judocarrière 15 jaar geleden begonnen bij Budo Instituut Schiedam, onder leiding van Gerard Vroegh. Te genwoordig traint hij dagelijks op de sportschool van bonds coach Chris de Korte in Hoog vliet. Zijn „oude" school is hij niet vergeten, want daar komt hij nog vaak. Als militair traint hij daarnaast nog elke donderdag naast paleis Soestdijk onder lei ding van luitenant Kemkens, die tevens mee naar Duitsland zal reizen als coach, evenals ka pitein Savelkoul als chef d' e- quipe. Soldaat In maart 1987 trok Jerry Fokas de wapenrok aan. Hij was gele gerd in de Schefferkampkazerne in De Lier. Vanwege het judo is hij gewoon soldaat gebleven, om zoveel mogelijk met zijn sport bezig te kunnen zijn. In mei van dat jaar nam hij deel aan zijn eerste wereldkampioen schap in de Amerikaanse stad i§i Mi! San Diego. „Daar zijn we toen alleen voor de trip heen ge weest," zegt Fokas. „Dit jaar gaan we naar Duitsland puur voor het judo." Jerry Fokas maakt deel uit van het Nederlandse militairenteam, dat uit tien judoka's in verschil lende gewichtsklassen bestaat. Voordat hij tot deze ploeg toe trad had hij als individuele ju doka ook al de nodige resultaten behaald. Zo werd hij in 1985 in de klasse tot 60 kilogram twee de van Nederland. Afgelopen jaar nam hij niet deel aan het NK omdat een derde plaats op het Zuidhollandse kampioen schap daar geen recht op gaf. Bij het Nederlands kampioen schap voor militairen werd Jer ry Fokas, die de derde dan heeft, net als vorig jaar eerste. In de finale versloeg hij B. Leef- lang met een ipon door een houdgreep. Daarvoor nam hij deel aan een sterk toernooi ver loor van een Engelsman. „Ik had een maand lang bijna niet getraind en was eigenlijk afge zwaaid, hoewel ik een verzoek had ingediend om langer te mo gen dienen. Drie dagen voor het toernooi hoorde ik dat dat ver zoek was ingewilligd en ik gelijk moest deelnemen aan dat Belgi sche toernooi. Ik was dus eigen lijk helemaal niet goed voorbe reid, toch werd ik tweede," al dus Fokas, die naast een Neder lands ook een Grieks paspoort heeft, omdat zijn vader van Griekse afkomst is. Te licht Momenteel is de Schiedammer optimaal voorbereid voor het WK voor militairen. „Ik ga naar dit toernooi om een plak te halen, maar veel, zo niet al les, is afhankelijk van de loting. Ik weeg slechts 62 kilogram en dat is eigenlijk te licht voor deze klasse, want de meeste an dere judoka's wegen 67 kilo gram en trainen er vlak voor het toernooi twee kilo af. Die zijn dus eigenlijk vijf kilo zwaarder en daardoor sterker. Als je dan in de eerste ronde te gen zo'n zware Koreaan komt Jerry Fokas bezig met zijn dagelijkse training. „Als ik voor mezelf goed presteer ben ik tevreden, maar ik ga voor een plak" VLAARDINGEN - Zater dag II juni gingen enkele die Ha leden van die Flardingha ruiters naar een groot paardenconcours dat werd georganiseerd door de DE- VELruiters in Heeijans- dam. Voor deze wedstrijd was individueel ingeschre ven door zes Flardingha paardeleden. Het was mo gelijk om tijdens dit con cours een tweede proef te rijden, waar veel deelne mers gebruik van maak ten. Ook nu weer bleek dat de Flardingha ruiters dit seizoen in goede vorm zijn, want ondanks het grote deelnemersveld, vie len er vier van de zes Flar dingha kombinaties in de prijzen. Kanen Enneking kwam met haar paard Fernando bijzonder sterk voor de dag. Zij startte tweemaal in de kl. B. en behaal de hierbij met resp. 123 en 131 pnt. tot tweemaal toe een eerste prijs. Dankzij deze drie winst punten promoveren zij nu naar de kl. L. Ook Esme Schaap had met haar paard Remember weer prijs in de kl. B. Zij werd met 124 pnt. tweede. Ineke Reniers startte met haar paars Verouch- ka in de kl. L2 en behaalde met 120 pnt. een tweede prijs. Ook tweemaal een eerste prijs voor Irene Mosselman met Actie. In de kl. L2 had zij resp. 126 en 130 pnt. Zaterdag gaan Die Flardingha Ruiters, welke start gerechtigd zijn in de kl. L-M en Z naar een groot concours hippique in Hoofddorp. Aan de afaelings- dressuur zal worden deelgeno men door een ponyviertal en een paardenachttal. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41 -45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 Het Kampioenschap van Schiedam voor dammers zit er bijna op, er is al een groot aantal beslissingen gevallen. Wie Kampioen van Schiedam in de Hoofdklasse gaat worden is echter nog absoluut niet te zeggen. Ronald van Eg- mond heeft de beste papie ren, doch Rob van Eijk, Ron Heusdens en Wim Vrijland volgen hem op de hielen. In de voorlaatste ronde versloeg Heusdens met wit Van Eijk, die daarmee zijn eerste neder laag in dit Kampioenschap leed. Na een fout van Van Eijk op de 50-ste zet maakte Heusdens de partij simpel uit. Van Egmond en Vrijland speelden een gelijk waardige remise na een voor zichtige partij waarin Vrijland voor een grote afwikkeling koos, die alle venijn uit de stel ling haalde; Peter Poot klopte Leo Mous. Nadat Leo op de 10- de zet een voorpost had ingeno men deed Poot er 22 zetten over om die voorpost te vero veren, maar dat gebeurde wel. Met een schijf achter speelde Leo een kansloze partij en ver loor de partij door tijdsover schrijding. Mathieu Smit en Tiny Mous speelden de mooiste partij van de avond; wederzijds werd de Partie-Bonnard ge speeld en Mathieu bestreed Tiny in een variant die de laat ste als geen ander kent. Na 4 uur spelen werd het remise, waarmee Mathieu misschien iets te weinig kreeg. De stand: 1. Van Egmond 11- 17; 2/4. Van Eijk, Heusdens en W. Vrijland 11-16; 5. Boerrigter 10-12; 6/7. Bastiaanse en Poot 11-12; 8. Tiny Mous 11-10; 9. Van Willigen 10-9 plus 1 afg.; 10. Van der Schalk 10-7 plus 1 afg.; 11. Leo Mous 12-5; 12. Pe ter Lansbergen 10-4; 13. Mat hieu Smit 11-4. Leo Mous en Mathieu Smit de graderen; Peter Lansbergen kan zich misschien nog redden, maar dan moet hij wel winnen van Boerrigter en Smit. In de Eerste Klasse 2 uitslagen: Aad van der Linden-Ronald van Dijk 2-0. Van der Linden Honkbal zondag Gophers - Schiedam 14.30 uur Holy - Squeeze 14.30 uur Honkbal dinsdag Holy - Botlek 19.00 uur Softbal zaterdag Quick/Onze Gazellen CCS Schiedam (dubbel) 18.00 uur Softbal dinsdag CCS Schiedam - HCAW 19.30 uur Cricket zaterdag HBS - Excelsior'20 13.00 uur (halve finale nationale beker) Cricket zondag HBS - Hermes DVS 11.00 uur Excelsior VRA 11.00 uur SCHIEDAM - Rina Könemann-van der Gaag is tijdens de le denvergadering van de handbalvereniging DWS, op 8 juni be noemd tot ere-lid van de vereniging. Sinds 14 februari 1962 is zij lid van DWS en ter gelegenheid van haar 25-jarig lidmaat schap kreeg zij vorig jaar de gouden DWS-spelduitgereikt. Binnen DWS was zij bijzonder aktief en vervulde jarenlang de funktie van sekretaresse. Vervolgens werd zij sekretaresse van het Nederlands handbalverbond afdeling Rotterdam en bezocht in die funktie vele bondsvergaderingen. Zo wist zij op den duur 'alles van de hoed en de rand' op handbalgebied. Ook is Rina Könemann jarenlang aktief geweest binnen de Schiedamse sportraad, waar zij de belangen van de vier Schie- damse handbalverenigingen behartigde. In de raad heeft zij zich sterk gemaakt dat alle handbalclubs in Schiedam een ver hard veld kregen, zodat het zeven-handbal zich in de Jenever- stad kon ontplooien. nu van 99.95 nu voor JSir te staan, wordt het heel moei lijk. Het enige voordeel van een snelle uitschakeling kan zijn, dat als de winnaar van mij de finale haalt, ik een herkansing krijg. Maar daar ga ik niet van uit," aldus de judoënde militair. Aan het WK doen in totaal 19 landen mee. „Bij sommige lan den zijn de militaire ploegen ook direkt de landelijke ploe- gen, waarin de beste judoka's uit dat land zitten. Dat maakt het alleen nog maar lastiger. Maar ik ben best positief, ik ben er klaar voor en als ik voor mezelf goed presteer ben ik te vreden," aldus Jeiry Fokas, die op dinsdag 21 juni voor de mi litaire ploeg uitkomt en zater dag 25 juni in het individuele toernooi. speelde sterk en nadat hij een 1 om 2 had genomen en Van Dijk het verloren gegane schijf weer terug dacht te winnen, liet hij een simpele damcombinatie volgen die de partij op slag be sliste. Bart Quist-Cees Suyker 0- 2. Suyker speelde agressief, ruil de veel naar voren en Quist wist daar niet zo goed raad mee. In het eindspel wist Suy ker zijn tegenstander zelfs vast te zetten. Suyker bracht zich met deze overwinning in veilig heid. De stand aan de kop: 1. Van der Linden 11-19; 2. Huijs 10-17; 3. Van Dijk 9-11 plus 1 afg. Onderaan komen Wisse, Quist, Luiten nog voor degrada tie in aanmerking; Lucassen is al gedegradeerd. Van der Lin den en Huijs zijn al zeker van promotie naar de Hoofdklasse van het Kampioenschap van Schiedam. In de Tweede Klasse nog 3 uit slagen: Harm Ruiter won van Gaston van Houwelingen, Tom Tilman kwam aan zijn 2 punten doordat tegenstander Erik Bhag- goe niet verscheen. Verrassend was de eerste nederlaag van de kampioen in deze klasse, Hans Lansbergen tegen Hans de Buck, die daarmee eens te meer liet blijken een tegenstander te zijn waarmee niet te spotten valt. Kampioen is Hans Lans bergen met 15 uit 10 en een SB van 120. Tweede is Imro Bhag- goe met ook 15 uit 10 doch een SB van 117. Tom Tilman is derde geworden met 14 uit 10. Op de vierde plaats drie spelers: Jan Breman, Hans de Buck en Leo Meloni met 13 uit 10. De verdere rangschikking is: 7. Harm Ruiter; 8. Lau Vis; 9. Erik Bhaggoe; 10. Joop Bis schop en 11. Gaston van Hou welingen. Bij de jeugd won Miranda Hue- ting 2 maal van Simon van Kuijk. Hans Hommel en Mi randa Hueting hebben nu elk 30 punten uit 20 partijen. Derde is Daan van Velzen met 29 uit 20. Miranda en Hans spelen nog 2 beslissingswedstrijden om het jeugdkampioenschap van Schie dam op een nader te bepalen tijdstip. Rommelmarkt Harpe Davids SCHIEDAM - Zaterdag 18 juni houdt de Chr. Muziekvereni ging „Harpe Davids" in en om haar verenigingsgbouw „De Tamboerijn" een kleding-, boe ken- en rommelmarkt. Vanaf 10.00 uur staan de deuren van het verenigingsgebouw open voor het publiek. De opbrengsten van deze rom melmarkt zal „Harpe Davids" gebruiken om zowel het instru mentarium als de uniformen te kunnen onderhouden en ver nieuwen. In verband met het nog steeds groeiende ledental van Harpe Davids is het regel matig nodig nieuwe instrumen ten of uniformen aan te schaf fen. door Ben Riksen SCHIEDAM - De schaakvereniging HZP- Schiedam, die uitkomt in de derde klasse van de KNSB, speelde onlangs een thuiswedstrijd tegen Volmac 3. De Schiedam mers kregen een 3-5 ne derlaag te verwerken. De enige overwinning die dag was voor de aan het twee de bord spelende Ben Rik sen. Remises waren er voor Mario van Kleef, Aad Juijn, Jim Klinge en de halsbrekende toeren uitha lende Wim Versluis. In de huishoudelijke kompetitie is de strijd, met nog drie ronden te gaan, weer helemaal open. Wim Versluis, die lange tijd aan de leiding ging, is na twee ach tereenvolgende nederlagen zijn voorsprong kwijt geraakt en moet de eerste plaats nu delen met Jan Brand en Ben Riksen. Aad Juijn viel terug door een nederlaag tegen de dit jaar sterk spelende Eric Emor. Uit het duel tegen Volmac de enige Schiedamse overwinning: Ben Riksen - S. Bergakker. I:f2-f4 e7-e5 2:f4xe5 d7-d6 3:e5xd6 Lf8xd6 Het aloude Fromm-gambiet. 4:Pgl-f3 Lc8-g4. Deze zet wordt niet vaak meer gespeeld, gebruikelijker zijn Pf6 of g5. 5:e2-e4 f7-f5 6:d2-d3 Dd8-e7 7:Pbl-c3 Pb8-c6 8:Lcl-g5 Pg8-f6 Op LxO zou volgen Lxe7, Lxdl, Lxd6, Lxc2, Lxc7 en wit blijft een pion voor. 9:Lfl-e2 0-0-0 10:a2-a3 Voorkomt Lb4 10:h7-h6 ll:Lg5-f6 g7-h6 De bedoeling van zwart is, dat wit nu moeilijk kort kan roche- ren omdat g-lijn open is en Ld6 gevaarlijk kijkt naar pion h2. 12:Ddl-d2 Ld6-c5 13:Pc3-d5 De7-f7 14:0-0-0 Th8-e8 dreigt onder andere Txd5, exd5, Lxd3. Deze stelling is bijzonder moeilijk en wit zag het ook niet meer zitten daar zwart bijzon der actief spel heeft voor de pion. 15:Kcl-bl In ieder geval heeft een even tueel Le3 nu geen dameverlies tot gevolg 15: f5xc4 16:d3xe4 Te8xe4 17:c2-c4 h6-h5 Zwart was nu in verlegenheid gebracht, hij heeft weliswaar zijn geofferde pion teruggewon nen, maar plotseling gaan er voor wit een aantal andere ac tieve mogelijkheden opdoemen. 18:Le2-d3 Lg4xf3 19:g2xB Te4-e8 20:Dd2-f4 druk op f6 20: Td8-d6 21:Thl-el Te8-e5 22:b2-b4 Lc5-f2 23:Tel-fl Td6xd5 Verwijdert het actieve paard maar is daarmee nog niet van zijn problemen af. 24:Tflxf2 Td5-d8 25:Tf2-d2 Td8-e8 26:b4-b5 Pc6-d8 Pe7 bood nog kansen 27:Ld3-f5 Pd8-e6 28:Td2-d5 Te5-e2 Tx d5, exd5 verliest het zwarte paard. 29:Df4-d4 Df7-e7 30:Dd4-d3 Niet direkt Td7 wegens Px d4. 30: Te2-e5 31:Td5-d7 De7-c5 32:Td7-d8 en mat op de volgende zet, daar het paard op e6 gepend staat. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Stationsplein 2, Schiedam. Telefoon (010)4377099. iRENAULT i Voor deze klasse ben ik eigenlijk te licht Oranjestraat 15, 3111 AM Schiedam Tel. 010-4735455. ri GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK De Ark 10.00 uur: ds. J. C. v. Wes- tenbrugge, Ouddorp; 19.00 uur: ds. N. K Mos. Julianakerk 10.00 uur: ds. A. Prins; 17.00: weled. heer J. A. van Lambal- gen. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 uur: ds. J. P. Boiten; 16.30 uur: kand. H. van der Steege, Apeldoorn. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. J. J. H. Lubbers, 's-Gravenzande. Herv. Geref. Evangelisatie, Aijla Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: R. H. Kieskamp, Leerdam. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. M. v. Campen, Woerden. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: prop. J. IL. J. Meiners uit Amsterdam. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter, m.m.v. The Young Voices; 17,00 uur: ds. M. van Campen, Woerden. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: drs. J. Visbeek, Maassluis. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. Bóu- terse, Vlaardingen. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. Bouter- se, Vlaardingen. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. N. K. Mos, Gezinsdienst. St. Martinuskerk, 9.30 uur: mevr. M. Terlouw-Sterk, Bodegraven. Leger des Heils, Lange Haven 27, zaterdag 17 juni: Openluchtsamen komst Koemarkt. Aanvang 15.00 uur. Muziekuitvoering 19.30 uur m.m.v. een reünisten muziekkorps. Zondag 18 juni: 9.30 uur: Bidstond; 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 18.30 uur: Verblijdingssamenkomst. Dit week end staat o.l.v. Maj. S. A. Drijver. Jehovah's Getuigen, Stadhouders laan 26b. Openbare lezingen. Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: De vloed van Noach's dagen heeft betekenis voor ons.Gemeente Oud-Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Is uw hoop gevestigd op de wetenschap of op de bijbel? Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 9.30 uur: ds. H. Ponte v. B. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 19.00 uur: met muzi kale omlijsting. Zondag 10.30 uur: met medewerking van het jongerên- koor. Kinderwoorddienst. Tijdens deze viering is er voor de allerklein sten crèche in de parochiezaal. Preekbeurt: P. J. M. Mahlmann o p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend 18/19 juni 1988: Twaalfde zondag door het jaar. Cele brant en predikant: Pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering; zondag 9.15 uur: Hoog mis (muzikaal verzorgd door het he renkoor I.H.D. met meerstemmige la- tijnse zang); 11.00 uur: Eucharistie viering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering (muzi kaal verzorgd door het Valeriuskoor). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Za terdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Zondag 10.30 uur: Gezongen Hoogmis m.m.v. het gemengd koor Polyhymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door Pater H. Hofstede SDB. Vierin gen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Geen opgave H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West. Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur St. Jacobus, Kethel, Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobskoor. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang en orgel; zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met sa menzang. Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de pastorie. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30, 19 juni 10.00 uur: herdenking geboor te H. Johannes de Doper, patroon der parochie. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 19.00: Bijbelstudie-avond, thema: Hoe spreek God; zaterdag 19.00 uur; jeugddienst o.l.v. R. v. Reenen; zon dag 10.00: eredienst/Vaderdag vanaf 9.30 orgel en trompetspel van Dorien en Tony Lissenberg. Tevens is er kinderopvang tot 14 jaar. Toegang vrij. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Eucha ristieviering op zaterdag te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oe cumenische zondagviering op zondag te 10.30 uur: voorganger pater J. F. de Rooij, muzik. medewerk, van het kerkkoor Groenoord o.l.v. Leo On- stek.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13