„Natuurlijke vetrem van zuidvruchten gaf me weer een droomfiguur. Gratis fietscrossen! JEUGDLAND Gratis fietscrossen IJ IP Wie zoekt, die vindt Geweldige kraanwagen om zelf te maken ÏIQBIS Het nieuwe modeshirt komt uit....Puttershoek Hoe Carta de Vries 12 kilo verloor en toch alles at wat ze lekker vond Joke Zwart de vrouw achter Vero Nero ScreenS-dump voor Acorn en BBC SCHIEDAM Jeugdland organiseert op zaterdag 16 juli voor de jeugd van 6 tot en met 16 jaar een gratis fietscrosswedstrijd op de wielerbaan in het sportpark Harga. Deelnemers kunnen zich opgeven door middel van het formulier dat in deze krant staat afgedrukt. Het formulier kan worden opgestuurd naar Buro Jeugdland, 's-Gravelandseweg 567, 3119 XT, vóór 1 juli a.s. De deelnemers moeten zich op 16 juli om 11 uur melden in de kantine van de wielerbaan voor het in ontvangst nemen van instrukties en het rugnummer. Voor crossfietsen en bijbehorende helmen wordt gezorgd. Eigen fietsen zijn niet toegestaan. De deelnemers moeten wel de voorgeschreven kleding zelf meebrengen. Deze bestaat uit sportschoenen met rubberzooi en stevige lange broek en een shirt met lange mouwen. Gestart wordt in verschillende leeftijdscategorieën. De deelnemers krijgen gelegenheid om een trainingsrit te maken en het parcours te verkennen. De snelste en behendigste coureurs komen in aanmerking voor één van de fraaie prijzen en medailles. Alle deelnemers ontvangen een attentie. Het fietscrossen op 16 juli a.s. is één van de spektaculaire onderdelen van het J eugdlandprogramma. Jeugdland, bedoeld voor alle jonge inwoners van Schiedam duurt van 4 juli tot en met 22 juli a.s. Het (veelomvattende) programma wordt binnenkort in deze krant bekend gemaakt. Dit strookje kan ook afgegeven worden bij de receptie van het Stadskantoor, voor 1 juli a.s. een rubriek voor vrouwen en endere mensen... Zwart.... Topper de afgelopen tijd was die jacquard met de wapentjes, zo bekeek ik in Puttershoek een shirt in aparte, geraffineerd bij elkaar gebrachte kleu ren, zoals zacht lila met grijs en zand, voorzien van ingeweven zwarte wapen tjes. Daarom koos ik dat Vero Nero shirt uit voor de foto, inclusief de blon de meneer... Strik Fashion In de roos Opvallend Joke Zwart achter haar tekentafel met stalen en modellen onder handbe reik. Natuurlijk Specialisatie 10 M%= &3 50 256 ?&351 20 VDU2 30 FOR KOLOM% 0 TO 3 9 60 VDU 1,27, 1,51, 1,24 50 VDU 1,27, 1,75, 1,0, 1,1 60 FOR RIJ% 31 TO 0 STEP-1 70 CEL% M% 320*RIJ% 8*KOLOM% 80 IF CEL%>&7FFF CEL%=CEL%-10240 90 FOR BYTEVo 7 TO 0 STEP-1 100 VDU 1,CEL7,?BYTE% 110 NEXTNEXTVDU 1,13:NEXTVDU 3 Vj/ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JUNI 1988 PAGINA 16 „Wal is het loch een heerlijk gevoel, je slank en aantrekkelijk te voelen. Kn wat is het toch een belevenis, als je merkt dat mensen bewonderende blikken in je rich ting werpen. Ik voel me nu tien jaar jon ger. Kn dit alles heb ik te danken aan de zuidvruchtenkuur van Formule 4." Aan het woord is Carla de Vries (35) uit Zaandam. Zij is een van de 50.000 Neder landers die inmiddels de fantastische wer- „Ik heb het woord honger uit mijn woordenboek gestreept. Met Formule 4 ben ik 8 kilo af gevallen zonder te vasten." M. R. - Spijkenisse king van deze tropische vruchtenkuur hebben ontdekt. Zonder een zenuwslopend dieet of inge wikkelde gym-oefeningen kreeg de Zaanse in zeer korte tijd een droomfiguur, waarop ze met recht trots-op kan zijn. Ze vertelt: „Slechts twee Formule-4 kuren van 10 dagen had ik nodig om 12 kilo af te vallen. Een fabelachtig resultaat, als je nagaat dat ik gedurende deze periode geen hap minder heb gegeten. Toch vlo gen de kilo's eraf, zonder dat ik ook maar een ogenblik honger heb moeten lijden. De werking van Formule 4 is werkelijk verbluffend." De spectaculaire werking van Formule 4 is echter eenvoudig te verklaren. Deze tro pische kuur bevat de slankmakende stof fen uit ananas, grapefruit, papaya en vij gen. die als een natuurlijke vetrem in het lichaam werken. Zoals 'Bromeline'. die de verbranding van calorieën geheel auto matisch in het lichaam regelt. Deze stof verbrandt duizenden malen haar eigen gewicht aan weefselstoffen. Ook bevat de Formule 4 Zuidvruchtenkuur 'Ptyalin' voor de afvoer van overtollige en dikma kende koolhydraten. Dit maakt Formule 4 tot een opzienbarende slankmethode, waarmee iedereen zonder vasten pro bleemloos haar of zijn streefgewicht kan bereiken. „Ik ben 211 kilo afgevallen. Mijn I amilie en rienden staan stomverbaasd" T. - eisen „Vooral dat probleemloos sprak me erg aan in Formule 4". vertelt Carla de Vries, „Mijn man en ik zijn echte levensgenie ters. Lekker eten is voor ons een van de belangrijkste geneugten van het leven. „Binnen 10 dagen ben ik 6 kilo afgevallen met de tropische vruchtenkuur. Compliment voor Formule 4" A. K. - Amsterdam slap en uitgehongerd voelde ik me dan. Daar komt nog bij. dat mijn man zoveel kan eten als hij wil. zonder dat hij ook maar een grammetje aankomt. Als ik hem dan zo zag genieten van een smakelijke maaltijd, dan liep het water me in de mond. Ik liet mijn dieet voor wat het was en schepte ook een groot bord op." Een verhaal over Formule 4 in een dames blad maakte echter een einde aan het vet- probleem van Carla de Vries. Daarin las ze dat deze in Hollywood ontwikkelde tro pische vruchtenkuur het afslankgeheim was van de Amerikaanse televisie- en filmsterren. De jet-set uit deze beroemde stad aten zich gewoon slank met zuid vruchten. De bekende hoogblonde coun- try-zangeres Dolly Parton was er zelfs 40 kilo mee afgevallen. Dat moest volgens de vrouw uit Zaandam de oplossing zijn voor haar aanhoudend gewichtsprobleem. Carla de Vries: „Wat me het meest in For- Mei 198864 kilo mule 4 aansprak was. dat mijn sociale le ven er niet onder hoefde te lijden. Mijn man en ik hebben allebei een zeer drukke baan. En het diner is voor ons dan ook het enige moment van de dag om gezellig bij te praten. Tijdens de kuur genoot ik dan ook van alle lekkernijen op tafel, terwijl ik de ene kilo na de andere afviel. Al na twee dagen begonnen mijn kleren minder te knellen. En na iets meer dan twee weken voelde ik me eindelijk bevrijdt van die 12 kilo die ik al die jaren met me had mee gedragen. Ik weeg nu 64 kilo in plaats van 76 kilo. Ik heb nu eindelijk het gewicht be reikt waarvan ik altijd heb gedroomd, maar door mijn uitbundige levensstijl nooit heb kunnen bereiken." „Met Formule 4 is mij gelukt, wat mij nog nooit gelukt is: moeiteloos afslanken tot 6(1 kilo!" T. de W. - Roosendaal De Formule 4 Zuidvruchtenkuur werkt echt. Tienduizenden Nederlanders hebben inmiddels met succes de absolute slank kracht ontdekt, die zit verborgen in ana nas. grapefruit, papaya en vijgen. Met deze natuurlijke vetrem ligt een droom figuur ook binnen uw handbereik. Over tuig uzelf - vraag het uw arts. Formule 4 is verkrijgbaar bij alle drogisten en reform winkeliers van Nederland. Gratis fietscrossen tijdens jeugdland Jeugdland organiseert in het kader van vakantie-aktiviteiten in samenwerking met de fietscrossvereniging 'Maassluis' op zaterdag 16 juli voor de jeugd van 6 t/m 16 jaar. op de wielerbaan in het sportpark HARGA. Deelnemers moeten om 11.00 uur aanwezig zijn. Zij die mee willen doen moeten onderstaand strookje invullen en (met toestemming van ouders of voogd) vóór 1 juli opsturen naar Buro Jeugdland, 's-Gravelandseweg 567, 3119 XT Schiedam. Voor de winnaars zijn er fraaie prijzen en alle deelnemers ontvangen een attentie. Voor fietsen wordt gezorgd en eigen fietsen zijn niet toegestaan! De deelnemers krijgen nog bericht thuis! naam: jongen/meisje: leeftijd:. adres: postcode: .woonplaats:/....telefoon: handtekening ouder/voogd geeft zich op voor het fietscrossen Grijs met petrolblauw en wit. Een streep in zuiver zijde, maar dan een, die ik tot nu toe nog niet in de toch zo rijkelijk van strepen voorziene over hemden ben tegengekomen. Maar ook een nonchalant lin nen shirt in een effen, onbe stemde zandkleur. Of een des sin, dat in de verte doet den ken aan Engelse bekledings- stoffen, doch dan van soepel katoen gemaakt. Shirts het woord overhemden komt niet over haar lippen) van Joke Zwart. Een collectie, die nu zo'n anderhalf jaar in Nederlandse winkels ligt en waar steeds meer bestellingen voor binnenkomen. „Een verrassing" zo hoorde ik op de laatste Modam, een mo devakbeurs in de Amsterdam se RAI, waar binnen- en bui tenlandse zakenmensen zich komen orienteren en het liefst 'orderen', zo hopen de de beursdeelnemers. Daar stond Joke Zwart ook en haar verrassing komt uit- „„Puttershoek. Lieve lezers uit de Hoekse- waard, ga nu niet in pennen klimmen of achter, schrijfma chines, wie weet printers zitten om mij te schrijven, dat je in Puttershoek best iets anders kunt verwachten dan wat deze gemeente die zoete naam heeft bezorgd. Suiker, naar wie z'n aardrijkskunde (nog een beet je) kent zonder meer zal we ten. In een van die verscholen, vredige nieuwbouwwijken, is Joke Zwart thans bezig Put tershoek .althans in de mode wereld, ook een andere naam te bezorgen. Die van modes hirts. Geen alledaagse over hemden, maar eveneens exem plaren, die je met een gerust hart zonder colbert, blazer of jasje kunt dragen, want je hebt iets aan als je Vero Nero hebt gekozen in een modieuze he renmodezaak. Daar liggen ze namelijk zonder cellofaan, maar met een papieren wikkel er om, op de plank en in vak ken. Vero Nero...echt zwart of lie ver, helemaal zwart, zou je dat BLADMUZIEK- De heer Roos uit Rotterdam zoekt bladmuziek uit de operette 'Rozemarie' van de componist Frimael. Wie helpt hem? Tel. 010-4184921. BLAD - Mevrouw Smit zoekt van het blad 'Noveau' de nummers 8 (aug. '87) en 10 (okt. '87). Wie heeft deze bla den 01727 nog -3695. liggen? Reacties SCHILDERIJ - Hans Rietber gen uit Den Haag zoekt een schilderij van de schilder Scambach, voorstellende de Bezuidenhoudseweg (plm. 1922). Te. 070-605180. BOEK - Een lezer uit Voor hout zoekt naar de boeken 'Het spookhuis in het bosch' en 'Pechvogel' van de schrij ver H.E. Kuylman. Kunt u helpen? Tel. 02522-32012. RIA VISSER - Mevrouw Mul der uit Den Haag verzamelt foto's en kranteknipsels van de schaatster Ria Visser. Mid- dachterweg 137, 2531 NX Den Haag. De screen$dump is een afbeel ding van het beeldscherm, van tekst en tekeningen. Daarvoor is een dot-matrix printer nodig en (meestal) een speciaal com puterprogramma. Dit simpele basic-programma van Ch.W. Brederode uit Lisse maakt een screenSdump van MODE 4 op de Acorn Electron en de BBC computer. Regels 40 en 50 zijn printer-af hankelijk; ze gelden hier voor U zult uw kind of kleinkind geen groter plezier kunnen doen dan deze reusachti ge mobiele kraan voor hem te maken. De kraanwa gen is maar liefst 32 cm hoog bij 23 cm breed en 90 cm lang. Hij wordt in hoofdzaak gemaakt van 6 mm berken multiplex en wat houten latten. De konstruktie is eenvoudig en sterk waardoor de wagen echter wel tegen een stootje kan. De lange, draaibare, kraanarm die uit- schuifbaar is tot een lengte van ca. 90 cm wordt met een takelin richting omhoog en omlaag bewogen. Een tweede takelmecha nisme zorgt voor de beweging van het hijsblok. De cabine is, net als bij een echte kraanwagen, naar voren kantelbaar om bij het motorblok te kunnen. Echt dus een stuk speelgoed waarmee uw kind uren lang met plezier zal kunnen spelen. De bouwtekening is met duidelijke instrukties, de onderdelen zijn op ware grootte getekend zodat u ze zo op het hout kunt overtrekken. De tekening kunt u bestel len door 12,50 over te maken op postrek. nr 3567600 van Kar- weipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 5602-RE. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per om- gaande toegestuurd. Informatie over verkrijgbare wielen, assen etc. vindt u op de tekening. een STAR NL 10 printer. Als er een andere printer wordt ge bruikt moet men deze regels aangepassen met behulp van het instructieboek van de prin ter. Regel 40 zet de regelafstand op de juiste waarde. Regel 50 stelt de bit image mode single density in, met 256 bytes per regel. De enen die in de prin ter-commando's staan beteke nen dat die gegevens alleen naar de printer gaan. Ook zelf een programma ge schreven dat voor lezers van deze rubriek interessant is? Stuur dan een duidelijke lis ting aan de redaktie van deze pagina (postbus 5825, 2280 HV Rijswijk) onder vermel ding van 'Input'. Stuur bij de listing een duidelijke omschrij ving van de werking van het programma en vergeet niet te •vermelden op welke machine het programma werd gemaakt. Ook vragen en tips kunnen in aanmerking komen voor plaatsing in deze rubriek. April 198876 kilo Een maaltijdvervanger, waarbij je verder niets anders mag eten. is voor mij dan ook een regelrechte straf. Hoe vaak ik dit type dieet ook heb geprobeerd, ik moest steeds al na twee dagen de poging opgeven. Zo ontwierp in die tussentijd be drijfskleding en nog wat ande re dingen tot ze besloot zich te gaan specialiseren. Te gaan richten op één specifiek kle dingstuk. „En dat werd het shirt. Over hemden zijn er genoeg, maar ondanks het feit, dat er de laatste jaren naast al die effen kleuren met vooral strepen iets meer te beleven valt met dat overhemd, vond ik er toch geen uitschieters tussen zitten. En vooral geen shirts, die je 'los', dus zonder jasje, draagt. Door te kijken naar de kleu ren, die mode worden, trends en belijningen en dan zorgvul dig m'n stoffen te kiezen, denk ik shirts te maken, die je bij wat mode is kunt dragen, ter wijl je toch iets heel eigens aan hebt" hoor ik over de collec tie, die binnenkort dus verrijkt wordt met die mooie zijden hemden. Daarom zijn heel wat van die shirts ook lekker oversized, al zitten er voor het nieuwe sei zoen ook meer getailleerde exemplaren tussen, want zo wil het de mode. Wij zijn onder de bedrijfs naam Strik Fashion natuurlijk wel commercieel bezig" hoor ik bij de 'Zwarten', telefonisch bereikbaar onder 01856-3606. „De trend is, dat mensen steeds meer kwaliteitskleren gaan dragen, zeker en vooral ook mannen. Daar willen wij een kwaliteitsshirt bij bren gen", zo is daarvoor de invals hoek. Zo'n hemd, dat je met of zonder stropdas kunt dra gen, moet strijken, zeg ik er voor de gemakkelijken onder ons toch maar even bij en in de pantalon niet de bekende 'prop' vormt. Naar onderen loopt het namelijks taps toe. Een schot in de roos kun je wat daar in Puttershoek achter de tekentafel is uitgedacht, ei genlijk wel noemen. Want wie al na zo'n redelijk korte aan looptijd de belangstelling van modezaken ziet groeien, wordt gestimuleerd het ingeslagen pad niet alleen verder te be wandelen, maar zich een weg te banen naar nog (veel) meer zaken in Nederland. Die, als men dat wenst, voor klanten met lange armen shirts met extra lange mouwen kunnen bestellen. Terwijl ook maat 43, waar zeker niet altijd royaal keus uit is, hier niet uit de boot valt. Omdat Joke Zwart haar Vero Nero's in een Nederlands ate lier, dus dicht bij huis, laat maken, kan ze op redelijk kor te termijn direkt voor haar klant op verschillende wensen inspringen. En heeft ze de con trole in eigen hand. Met haar 35 jaar niet direkt een aankomend jonkie in het vak, heeft Joke Zwart -van oorsprong een Vlaardingse- zonder meer gezorgd voor wat in modekringen een 'opvallen de nieuwkomer' wordt ge noemd. Een shirt met een ze kere uitstraling. Dat die aparte mode uit Put tershoek komt, is toeval. Hier wonen ze nu eenmaal, Joke en Bern Zwart, voor wie het niet Nero genoeg kan worden de komende jaren.... uit het Italiaanse kunnen ver talen. Die naam kozen Joke en haar man Bern Zwart zich voor dat anders-dan-andere shirt, ontworpen door Joke en aanvankelijk op de markt ge bracht door Bern Zwart. Tot het Vero Nero shirt na een en kel seizoen al zo aardig ging lopen, dat het aantrekken van een ingevoerde vertegenwoor diger voor de hand lag. Want vele zaken kennen geen jac- quardstoffen, chambray, baby- cord of dunne gabardine voor overhemden. Of plooien op de rug, dan wel aparte zakken. In hun Puttershoekse huis kan ik me aan de hand van vooral de stalen wel voorstellen, waarom menige man er zo'n royale honderd, straks in het nieuwe seizoen met die zijden shirts zelfs royaal tweehonderd gulden voor over heeft om 'n Vero Nero te kunnen aan schieten. Je draagt namelijk iets, dat je buurman of collega niet aan heeft, maar je laat vooral zien, dat je een stukje mode, gemaakt van aparte, natuurlijke materialen, niet uit de weg gaat. En dat is nu exact de opzet van ontwerpster Joke Zwart, afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Al weer zo'n twaalf geleden was dat. Ze deze Tw™thuis^hvW, postbus «^efoon 07ü REKENEN volgens MIJ VEEL LEUKE/?.. HOEZO 2 WE LEREN NU B'J BIOLOGIE HOE JE MOET VERMENIGVUL DIGEN ZONDER CALCULATOR TOEN ER NOG GEEN COMPUTERS \WAREN WAS REKENEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 16