Het staat op je neus, hangt aan je oren en is voor je ogen... informatie over contactlenzen Lips Optiek. Contactlenzen voor je plezier Een bril is eigenlijk een lastig ding. Maar toch.van een goed aangemeten bril merk je op den duur ook niet meer dat je 'm draagt en veel mensen 'staat' een bril nu eenmaal perfect. Een feit is echter, dat steeds meer mensen de bril afzweren of er zelfs niet eens meer aan beginnen. Zij kiezen voor... SOP' De belangstelling voor contact lenzen neemt zienderogen toe. Begrijpelijk, want contactlen zen bieden veel voordelen bo ven een bril: contactlenzen zijn praktisch onzichtbaar; contactlenzen zitten niet 'in de weg'; contactlenzen bieden een scherpe, onbelemmerde blik. Voorwaarde is wel dat de con tactlenzen worden aangemeten door een ervaren, deskundig contactlensspecialist. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JUNI 1988 PAGINA 18 zijn er al een hele fiiri ma vo ^gebouwde leesbril'! fel den succeSS PaiKSfd,e I lensspecialist in Schiedam hrf /h als eerste contact- denadelen van1Sreiype™ehïffnzenndie ™el v£I lenzen waarom het hior °Pheffen. De 'Diffrax' nog even proberen alsTvSt 28 U °°k Bij Lips Optiek staan zulke contactlensspecialis- temvoor je klaar. Ze adviseren je objectief en uit voerig; en nemen daar alle tijd voor. Ze vertellen je-alles over de voordelen èn de nadelen van contactlenzen. Ze onderzoeken nauwgezet of ook jij met succes en plezier contactlenzen kunt dragen en zo ja, welk type voor jou het meest ge schikt is. Ook daarna nemen ze rustig de tijd voor je; voor vragen, probleempjes en controles. Als je besluit contactlenzen te gaan dragen, zorgt Lips Optiek ervoor dat je er geen spijt krijgt. Contactlenzen, logisch eigenlijk. De oplossing van een probleem moet je zo dicht mogelijk bij de oorzaak zoeken. Als je ogen niet of moei lijk zonder hulp kun nen, waarom zou je dan iets op je neus zetten? Een kleine 'extra' lens op het hoorn vlies voor de natuur lijke ooglens is minstens zo effectief als een veel groter en zwaarder brille- glas een stukje vóór het oog. Afhankelijk van de sterkte geeft zo'n kleine contact lens vaak een veel natuurlijker kijk op de wereld dan een bril. Het traanvocht op het oog zorgt ervoor dat de lens een optimaal contact heeft met het oog en toch niet irriteert. De contactlens 'drijft' immers op het oog. v Contactlenzen, niets nieuws. Leonardo da Vinei experimenteerde al met het idee, maar pas aan het begin van deze eeuw werd die draad weer opgepakt. Toch duurde het nog tot in de vijftiger jaren voordat contact lenzen serieus bruikbaar werden, zij het nog op beperkte schaal. Pag de laatste tien jaar hebben contactlenzen, dankzij allerlei technologische ontwikkelingen, een ware revolutie doorgemaakt. De ervaring die in tientallen jaren is opgebouwd en de nieuwe materialen die zijn ontwikkeld hebben geleid tot de kennis en de mogelijkhe den om vrijwel iedereen met succes en met ple zier contactlenzen te laten dragen. Contactlenzen, in maten en soorten. Naast de bijna traditionele 'harde' contactlens is nu ook de 'zachte' lens volwassen geworden. Daar tussenin is inmiddels een heel scala van soorten ontwikkeld, met alle hun specifieke ken merken, voordelen en nadelen. Harde contactlenzen worden nog steeds veel vuldig toegepast. Ze worden gemaakt van een vrij harde kunststof, maar breken alleen als je er echt op gaat staan. Harde lenzen zijn wat kleiner 'dan de iris. Voordeel van harde lenzen is dat ze be trekkelijk lang mee gaan, relatief weinig onderhoud vereisen en het 'slechter' wor den van de ogen kunnen afremmen. Nadeel van harde lenzen is dat ze wat meer tijd vragen om te wennen en daar door ook het tijdelijk overschakelen op een bril wat minder gemakkelijk gaat. Onder harde len zen wil wel eens een vuiltje terecht komen, wat op zich echter geen probleem is. Harde contactlenzen kosten bij Lips Optiek 380 gulden voor een complete aanpassing. Vervan gende lenzen kosten vanaf 60 gulden per stuk als je een Lips Optiek service-overeenkomst hebt. Zachte contactlenzen zijn steeds verder geper fectioneerd. Zachte lenzen worden gemaakt uit een poreuze kunststof die zich vult met het na tuurlijke traanvocht. Ze zijn doorgaans iets groter dan de iris. Voordeel van zachte lenzen is dat ze gemakkelijk op het oog aansluiten. Wennen is laardoor geen probleem, verliezen is vrijwel uit- jesloten en een vuiltje dat onder de lens raakt ;omt ook al nauwelijks voor. Nadelen zijn er ech- er ook. Doordat zachte len te n poreus zijn vra gen ze om nog meer hygiëne en een 'nauwgezetter onder houd dan harde len zen. Door hun zachte karakter is boven dien de levensduur doorgaans wat korter. Andere typen contactlenzen vormen meestal een compromis tussen harde en zachte lenzen Met telkens weer hun eigen voor- en nadelen. Zo zijn er mini-flex lenzen, permanent wear lenzen ■li fu*% m zachte lenzen gaan meestal 2 jaar mee en kosten all-in 510 gulden voor een eerste aanpassing. Als je daarbij een service-overeenkomst afsluit kosten vervangende lenzen vanaf 115 gulden per stuk. enzovoort. De belangrijkste recente ontwikke ling wordt gevormd door de zuurstofdoorlatende elliptische lenzen. prijzen van contactlenzen complete type lenzen aanpassing Harde contactlenzen standaard 380,- Harde flexi-zuurstofdoorlatende lenzen 500,- Harde flexi-hoog zuurstofdoorlatende lenzen 550,- Harde a-sferisch zuurstofdoorlatende lenzen 540,- Harde a-sferisch hoog zuurstofdoorlatende 590,- Zachte standaard contactlenzen 395,- Zachte'maat'contactlenzen 510,- Zachte hoog zuurstofdoorlatende lenzen 560,- Zachte gekleurde zuurstofdoorlatendelenzen 550,- Torische contactlenzen vanaf: 650,- t/m 750,- Bi-Focaal contactlenzen vanaf: 750,- Contactlenzen op maat, of confectie. Contactlenzen zijn 'maatwerk', dat wil zeggen dat met alleen de 'sterkte', maar ook de bolling van de lens aan je oog wordt aangepast. De len zen worden dus echt op maat gemaakt. Sinds kort echter zijn er zachte lenzen van een materi aal dat zich enigszins aanpast aan de bolling van je oog. Afgezien van de sterkte zijn dat dus 'confectie-lenzen' die wel of niet passen. De voordelen liggen voor de hand: ze zijn goedkoper (395 gulden all-in voor een eerste aanpassing, vervangende lenzen vanaf 67,50 per stuk). ze zijn sneller bijbesteld als je een lens verlo ren hebt. Nadelen zijn er natuurlijk ook; die schuilen voor al in de levensduur. Dit soort lenzen moet na 10 tot 14 maanden vervangen worden; normale Contactlenzen. De voor- en nadelen nog eens op een rijtje. Contactlenzen zijn niet, zoals brilmonturen, onderhevig aan mode. Contactlenzen bieden een vrij en onbelem merd uitzicht op de wereld. Contactlenzen zitten nooit in de weg. Contactlenzen zijn ideaal bij sport en veiliger dan een bril. Bij contactlenzen kan een normale goede zon nebril worden gedragen. - Contactlenzen hebben een beperkte levens duur. Zachte lenzen gaan circa 2 jaar .mee, harde lenzen zeker 5 jaar. - Contactlenzen moeten regelmatig gedragen worden. - Contactlenzen kennen minder prijsvariatie dan brillen. Ze zijn duurder dan goedkope bril len en goedkoper dan dure brillen. - Contactlenzen moeten zorgvuldig onderhou den worden. - Medicijn-gebruik en ziekte kunnen de ver draagzaamheid van de ogen (tijdelijk) beïnvloeden. Contactlenzen, wat er aan vooraf gaat. .Door de grote variëteit aan lenstypen die tegen woordig beschikbaar is, kan vrijwel iedereen contactlenzen dragen. Om te bepalen of ook jij ze met plezier en succes zult kunnen dragen is een vooronderzoek nodig. Een belangrijk onder deel daarvan is de oogmeting, waarbij met ver fijnde apparatuur en een ferme dosis vakkennis en ervaring de 'oogafwijking' (sterkte) wordt be paald. Ook de oogbolkromming wordt gemeten. Die gegevens vormen de specificatie voor de eventuele lenzen. Alleen in uitzonderlijke gevallen leidt dat onder zoek al tot de constatering dat lenzen niet moge lijk zijn; bijvoorbeeld bij een zeer onregelmatige oogkromming, waardoor de lenzen niet op hun plaats zouden blijven of onvoldoende aansluiten. Ook wordt de ooglid-spanning gemeten en het traanvocht onderzocht. Het gehele voorste seg ment van het oog wordt nauwkeurig bekeken op beschadigingen of medische afwijkingen. voor brillen en contactlenzen ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 (naast postbank) - Schiedam telefoon 010 -4735384 Draaggewdonten zijn eveneens van irivloed. Mensen die Dm bril maar sporadisch dragen omdat ze heei u oed zonder kunnen zullen die ge woonte bij lenzf n moeten herzien. Contactlenzen moeten regelmatig worden gedragen, zodat de ogen niet telkens opnieuw gewenningsproble- men hebben. Zo zijn er talloze objectieve en subjectieve facto ren die van invloed zijn op de beslissing om al dan niet op contactlenzen over te stappen. Je ei gen motivatie is daarbij misschien wel de belangrijkste. Bij Lips Optiek gaan ze bij dat alles uiterst zorgvuldig te werk, nemen daarvoor ook alle tijd. Ze zien immers niets liever dan een tevreden klant. Overigens is dat vooronderzoek bij Lips Optiek gratis en vrijblijvend. Bij Lips Optiek aarzelt men bovendien niet om je naar de oogarts te verwijzen als daartoe ook maar de geringste aanleiding .bestaat. Contactlenzen en de nazorg. Het aanschaffen, dragen en onderhouden van contactlenzen vraagt veel meer aandacht dan het kopen van een bril. Vooral ook omdat con tactlenzen direct op het oog worden gedragen Lips Optiek hecht daarom veel belang aan perio dieke controles en ziet z'n contactlensklanten graag twee maal per jaar terug voor een contro le. Die controles zijn gratis indien je besluit om gebruik te maken van de unieke service-over eenkomst van Lips Optiek. Lips Optiek service-overeenkomst Voor een vast bedrag per jaar kun je een service overeenkomst afsluiten, die recht geeft op: kosteloze consulten, controles, polijsten, reinigen en adviezen, 50% korting op vervangende- of reservecon tactlenzen, 10% korting op onderhoudsvloeistoffen. De Lips Optiek Service-Overeenkomst biedt daarmee voor een relatief bescheiden bedrag veel voordelen en beperkt de financiële consequenties van verlies of beschadiging. Contactlenzen van Lips Optiek, die draag je pas echt met plezier... Kijk, dit biedt Lips Optiek allemaal: Uitgebreide voorlichting en informatie over contactlenzen. Een gratis vooronderzoek, waarbij je als je wilt, al meteen een paar proeflenzen inkrijgt. Deskundig en objectief advies bij de aanschaf van de lenzen. Aanpassing door ervaren, gediplomeerde contactlensspecialisten, die bovendien alle tijd voor je nemen en altijd voor je klaar staan. Een prima teruggave-regelmg. Blijkt 't on danks alle voorzorg toch niet te lukken met je lenzen, dan kun je ze binnen 6 weken terugge ven. Je bent dan slechts 50 gulden kwijt, de rest van je geld krijg je terug. De Lips Optiek Service-Overeenkomst Voor extra financiële zekerheid en gratis periodieke nacontroles. Paul Berg van Lips Optiek adviseert, omdat 't laatste woord aan jou is. Jij en jij alleen bepaalt of lenzen wel of geen succes zijn. Omdat Lips Optiek je liever ziet als een tevreden bril-klant dan als een ontevreden lens-klant, onderzoekt en adviseert Paul Berg grondig en objectief. CONTACTLENZE draagcomfort hard type contactlens zuurstofdoorlatend zacht permanent wear Gem. levensduur 5 -10 jaar 3 - 5 jaar 1 '/a - 21/2 jaar 1 -1 Vz jaar Gewenmngstijd 2 - 4 weken 10 dagen 1 week 1 week Sportbeoefening kans op verlies kans op verlies zeer geschikt ook watersport zeer geschikt ook watersport Lichtgevoeligheid matig matig zeer gering tot nihil zeer gering tot nihil Geschikt voor ogen uit medisch standpunt goed zeer goed alleen in bepaalde gevallen alleen op medische indicatie Stof, vuiltjes, verlies kans bestaat kans bestaat praktisch uitgesloten praktisch uitgesloten Zuurstofdoorlatend niet veel matig veel Geschiktheid bij allergiën zeer goed goed slecht slecht Geschiktheid in droge ruimten matig redelijk tot goed redelijk redelijk Afwisselen m'et bril moeilijk redelijk goed goed Onderhoud zeer eenvoudig eenvoudig bewerkelijk eenvoudig </l vogel reclame&marketing - oud beijerland

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 18