BELOOFD: Podium programma Jeugdland van start Sierpoppen en prijskaartjes met onverwacht effekt Schiedammer wint met Peterbilt eerste prijs CLOWJY Tl RW] Sterrenslag staat uw huurauto klaar. 9.1 MHz op kabel Liever de lucht in met de SOMS SCHIEDAM - Als klein jongetje droomde Mustafa Ozol ervan ooit nog eens een schat op te kunnen graven in de rijke bodem van zijn geboorteland. Toen hij de tienerleeftijd bereikte hadden zijn toe komstverwachtingen een heel wat reëler vorm aan genomen. De destijds 15- jarige Turk, dol op tech niek, was vast van plan een vakbekwaam automon teur te worden. Niets wees er in die vredige dagen in zijn geboortedorp Konya op dat Mustafa nog eens £uu eindigen als midden stander in Schiedam. En toch mag hij zich nu, op zijn 23ste, eigenaar noe men van Pasja, een goed- voorziene zaak in huishou- Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - In café 't Sterretje op de hoek van de Koemarkt en de Buiten havenweg treedt zondaga vond 3 juli het Tony Viola trio op met zangeres Daisy Bell Oosterhuis. Tony Vida, geboren in 1935 speelde onder andere slag werk bij Piet Noordijk, de Millers en Robert Long. Bassist Dolf Delprado bege leidde onder meer het trio va Pia Beek. Op piano Fred v. Zegveld, ook al iemand met veel noten op zijn zang. Over 5 minuten Singel 41 -45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 delijke artikelen aan de Parkweg. Het was de verhuizing naar Holland die de jeugdige Turk er toe dwong, zijn idealen dras tisch bij te stellen: „Ik heb ge probeerd hier de LTS af te ma ken. Maar wat de leraar ook vertelde, ik verstond er hele maal niets van. Nederlands is voor ons een heel moeilijke taal. Ik was al wel snel zo ver dat ik het redelijk kon spreken, alleen ingewikkelde dingen be grijpen bleef onmogelijk. Stude ren zat er simpelweg niet in." Vrijgevochten Mustafa had het ook verder niet makkelijk, die eerste jaren van zijn verblijf in de Brandersstad. Het kostte heel wat moeite om de band met zijn vader, die er al 15 jaar woonde, te herstellen. „Daarvoor zag ik hem alleen in de vakanties, en dan leer je el kaar natuurlijk niet echt goed kennen. Bovendien was 't hem hier ontgaan dat ook in Turkije dingen waren veranderd. Ik was in zijn ogen veel te vrijgevoch ten." Zonder diploma's op zak begon voor de jonge immigrant een trieste zwerftocht langs een groot aantal werkgevers in de omtrek. Mustafa is ondanks de vele teleurstellingen uiterst hof felijk gebleven, maar als hij over die periode vertelt klinkt er nog steeds onbegrip en ver driet door over de houding van zijn vroegere bazen. Glassnijder „Ik begon als glassnijder in de kassen in Maasland. Daar had den ze veel illegalen en oudere Turken in dienst en die verston den amper wat hen gevraagd werd. Ze hadden geen andere keus dan klakkeloos opdrachten uitvoeren. Een keer had ik ab soluut geen tijd om over te wer ken, maar niemand is daar ge wend dat een buitenlander eens nee zegt. Ik kon meteen vertrek ken. Bij Wilton Fijenoord heb ik een half jaar schepen schoon ge maakt, verschrikkelijk zwaar werk. Er werd dikwijls misbruik gemaakt van het feit dat wij de veiligheidsvoorschriften niet konden lezen. Mijn verzoek om handschoenen werd beloond met ontslag op staande voet." Pijpfïtter Alleen de neef in wiens bedrijf Mustafa een aantal maanden pijfitter was, liet hem node ver trekken omdat er te weinig werk was. Maar die goede papieren konden andere werkgevers niet overtuigen van het enthousias me en de inzet van hun buiten landse sollicitant. Mustafa Ozel kwam nergens meer aan de bak. Er zat toen nog maar een ding voor hem op: iets voor zichzelf beginnen. „Eerst dacht ik aan een eetzaak, maar groente, fruit en vlees bederven snel. Die kan je dus weggooien als er minder klanten komen dan je verwacht. Schalen en glazen kun je als je ze niet laat vallen tenminste, desnoods na jaren nog verko pen." Glasservies Mustafa's vader vond het een prima idee en was bereid zijn zoon een startkapitaaltje te le nen. Maar dat alleen was niet genoeg om in den vreemde een winkel te beginnen. De door braak kwam toen de midden- stander-in-spe op de BAC-taal- cursus de heer Van Dorp ont moette. Die had ervaring met zaken doen en hielp hem met het inkopen van een eerste as sortiment en het opzetten van een boekhouding. Met z'n twee ën trokken ze naar Frankrijk om bij de Arcopal-fabrieken een complete collectie glasservies voor een zo laag mogelijke prijs in te kopen. Mustafa is er vrese lijk trots op dat juist hij zo topmerk mag voeren. Wat ove rigens niet wil zeggen dat de rest van de spulletjes in zijn zaak niet even doordacht en liefdevol zijn uitgezocht. Sierpoppen In de zelfgetimmerde rekken van de Pasja is een bonte verza meling kwaliteitsartikelen te vinden, van felgekleurde cous- coursborden tot waterpijpen en gordijnstoffen toe. Mustafa Ozel heeft ook zorgvuldig de smaak van de Hollandse klanten in de gaten gehouden. Maar het toe val speelt soms ook een rol. Met de sierpoppen die een klein fabriekje speciaal voor het „wa renhuis" aan de Parkweg ver vaardigt, boekte hij een onver wacht succes. Schiedamse huis vrouwen blijken er dol op te zijn. De prijskaartjes, die Mus tafa zorgvuldig op al zijn artike len heeft geplakt, hebben ook een effekt dat de jonge onderne mer nooit had voorzien: „Daar aan kan ik merken hoe Hol lands ik inmiddels ben. Ik heb ze gewoon zonder er bij na te denken gemaakt. Nederlanders betalen meteen het volle pond, maar Turken willen altijd afdin gen. Het valt me op dat me dat irriteert." SCHIEDAM - De Ameri kaanse Peterbilt van Leo van Tiel is afgelopen weekend in Zandvoort ge kozen tot de mooiste truck van Nederland in de cate gorie show- en racetrucks. Leo van Tiel, die in het Schiedamse Kethel een vervoers transportbedrijf heeft, is de enige in Neder land die over zo'n wagen beschikt. „Daardoor be schikt mijn truck niet eens over een kentekenbewijs. Voordat zo'n bewijs wordt afgegeven moet hij eerst geheel getest worden, maar zonder alle technische ge gevens, die ik binnenkort vanuit Amerika hoop te ontvangen, kan dit niet", aldus een trotse Leo van Tiel. De Schiedamse transportonder nemer heeft zijn Peterbilt al twee jaar in bezit. Hij kocht hem toen in Houston voor een bedrag van 120.000 dollar. Via een booreiland, dat werd ver scheept, is hij naar Nederland gekomen. „Het is een plaatje van een truck", zegt de auto freak, die zijn hele leven al droomde om zo'n wagen te be zitten. „Omdat de jury de truck een uur lang onderwerpt aan een keuring moet alles perfekt zijn. Daarnaast telt ook de bij zonderheid en zijn uitrusting een belangrijke rol. Mijn wagen SCHIEDAM - Zaterdag avond 2 juli zal in café Po dium aan de Lange Haven zanger/gitarist Kaz Lux een solo-optreden verzor gen. Deze artiest wordt door vele „insiders" als beste zanger van Neder land beschouwd. Kaz Lux was ooit lid van de legen darische popgroep „Brain- box", waarmee hij hits scoorde als „Summerti me", „Down Man" en „Dark Rose". In 1976 maakte hij de schitterende elpee „Eli", waarop zijn klaaglijk en hees stemge luid werd ondersteund door prachtige accoorden van gitarist Jan Akker man. Recentelijk ver scheen dit „Kaz-succes" op Compact Disc. Een ingewikkelde repertoire rechtenkwestie noodzaakte Kaz Lux en Jan Akkerman onlangs het nummer „Dark Rose" voor een verzamel C.D. opnieuw op te nemen. Dit lied, in een ge heel nieuw arrangement was laatst te horen en te zien in een televisieregistratie van een door Veronica georganiseerd popfes tival. Momenteel staat Tracy Chap man met haar single „Fast Car" hoog in de Top Veertig, wellicht als bewijs dat de formule stem en gitaar weer een belangrijke rol in de hedendaagse popmu ziek lijkt te gaan spelen. Met dit in het achterhoofd leek het de mensen achter het Podium weer eens hoog tijd een artiest als Kaz Lux op het Podium naar voren te schuiven, waarbij een juiste instelling van het publiek echter onmisbaar is om de noodzakelijke wisselwerking te laten ontstaan waaruit die warmte wordt voortgebracht die van de zanger en van Podium een broeikaz maken. Aanvang 22.30 uur, toegang vier gulden. Vrijdagavond 1 juli treedt Goats Palace, de bekendste Schiedamse popgroep, op. Aanvang 22.30 uur, toegang 2,50. heeft heel erg veel chroom en van binnen bijzonder veel tel lers en meters. Eigenlijk is hij zo mooi door zijn lelijkheid", raakt Van Tiel niet uitgepraat over zijn truck. Vorig jaar deed de Schiedam mer ook al mee aan de verkie zing, maar toen mocht hij slechts op de toegangsweg naar het jury-terrein staan. De passe rende toeschouwers bepaalden toen welke van die auto's het truck van Leo van Tiel werd toen eerste en dat betekende dat hij dit jaar aan de echte wed strijd mee mocht doen. Hoewel Van Tiel een transport bedrijf runt, gebruikt hij zijn Peterbilt niet voor het vervoer van goederen. „Het is puur een show-auto, waar ik eventueel ook races mee zou kunnen rij den, maar dat is me te gevaar lijk, want je hebt zo schade. Door deze overwinning wordt mooiste werd gevonden. De ik wel meer gevraagd od andere wedstrijden en je auto wordt wat meer waard", aldus de eige naar van de mooiste truck van Nederlad, die met special paint gespoten is van lichtblauw tot donkerblauw. Voor de liefhebbers nog enkele technische gegevens: de Peter bilt weegt leeg 9 ton. De motor is een 18 liter Caterpillar met acht cilinders, die 550 paarde- krachten kan leveren. Hij ver bruikt één liter benzine om vier kilometers te rijden. SCHIEDAM - De Stads Omroep Schiedam zit ook zaterdag de tweede juli weer in de lucht tussen 13.00 en 19.00 uur via 94.1 MHz op de kabel. Het programma van de SOMS luidt als volgt: 13.00 tot 15.00 uur: non stop muziek. 15.00 tot 15.30 uur: Een radio-kans voor plaatselijk en regionaal muzikaal ta lent in de Rita Young Show. 15.30 tot 17.30 uur: SOMS-Actua, waarin weer diverse Schiedamse nieuw tjes en wetenswaardigheden aan bod zullen komen, af gewisseld met populaire muziek. 17.30 tot 19.00 uur: Fred van Aken belicht het plaat selijk sportgebeuren. Mevr. A. J. Tijssen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 JULI 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - De eerste echte vakantiedag, maan dag 4 juli, gaat Jeugdland van start. Het drie weken durende evenement, dat stipt om 11.00 uur ingeluid wordt door wethouder Hafkamp op het stadserf, opent traditiegetrouw met een feest als een klok. De parkeerplaats aan de voet van het stadskantoor is voor de gelegenheid weer omgetoverd in een onver valst pretpark, dat haar weerga niet kent. Een aantal artiesten, zoals de clowns Kepper en Tino Presto lino zullen het publiek verbazen met hun grappen, grollen en stunts. Voor de allerkleinsten zal Popentheater Jacobus Wie man een aantal voorstellingen geven. Andere attracties zijn onder meer de Fred Oster Bow lingbaan, de Wervelwind, een kop van Jut en een elektronisch blikgooispel. De limonade - die wordt gemolken uit een onver valste turbo-koe - is gratis. Voor alle kinderen liggen er bo vendien zonnepetten, popcorn en suikerspinnen klaar. Het openingsfeest op maandag 4 juni duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Programma Het programma voor dinsdag en woensdag luidt als volgt: Di. 5 juni 10.00 uur: Noord, Over- ture/Bachplein, kreativiteit, gra tis; 10.00 uur: Zuid, 't-Zuider- kwartier/Leliestraat 10, film, f 1,-: 10.15 uur: Nieuwland. Dr. Wibautplein, spelcircuit, gratis; 14.00 uur: Nieuwland, Dr. Wi bautplein, kreativiteit, gratis; 14.00 uur: Noord, w.o.c. „De Blauwe Brug", film, 1,-; 14.15 uur: West, Frans Halsplein, spelcircuit, gratis. Wo. 6 juni 10.00 uur: Zuid, Wilhelminaplein kreativiteit, gratis; 10.15 uur: Oost, Marco nistraat, sport en spel, gratis; 14.00 uur: Centrum, Hema- plein, kreativiteit, gratis; 14.00 uur: Zuid, 't-Zuiderkwartier, Clown Gray, 1,-; 14.15 uur: West, Vlaardingerdijk t/o Jacob Marisstraat, sport en spel, gra tis. I Zelfs de waterpijpen heeft Mustafa zorgvuldig geprijsd UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES. Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE; Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE. P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 Van Tiels truck Neerlands mooiste Leo van Tiel met zijn mooiste truck van Nederland een Peterbilt. Schiedammers hebben al een tijdeje kunnen genieten van de kabelkrant non- stop op de tv. Maar nu heeft wethouder Aad Wiegman samen met de direkteur van de Avondbladen Combinatie Rotterdam(ACR), de heer Verschoor, de proef officieel gemaakt. De tv- krant zoals hij in de volksmond wordt genoemd, geeft actueel binnenlands, buitenlans, maar vooral ook plaatselijk nieuws, afgewisseld met reclame van Schiedamse middenstan ders. De ACR- een samenwerkingsverband tussen Het Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk- is verantwoordelijk voor de(voorlopig geschreven tekst). Wiegman liet bij de officiële ingebruikneming van de kabelkrant doorschemern, dat hij graag in de toekomst een lokale omroep in het zendschema van de ACR, programma's zag verzor gen. Een eerste proef daarmee werd al genomen tijdens de Brandersfeesten vorig jaar sep tember. De tv- krant is vrijwel non- stop te ontvangen op kanaal 7, de vaste plek van BRT 2.Alleen als de belg uitzendt wordt het ACR- programma even onderbroken. Tandartspraktijk Stadhouderslaan 79, telefoon 4267385 Gesloten van maandag 11 juli tot maandag 1 augustus De grillige loopbaan van een Turkse Schiedammer De zaak van Mustafa is een paradijs voor snuffelaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3