M Tweede klasser gaat een zakelijker beleid voeren Veel onbegrip bij club SVV failliet VOETBAL! Neem 's een kijkje bij: S.F.C. International Wim Koevermans getrouwd W D.H.S. GROTE KLASSE!! Campingsport Schiedam Na tweemaal uitstel, driemaal scheepsrecht p 3 Inlichtingen: telefoon 4737175/4702458 QB Snelheidscontroles OOK BIJ D.H.S. KAN MEN AL VANAF 6 JAAR GAAN VOETBALLEN. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 JULI 1988 PAGINA 9 HERVORMDE GEMEENTE KETHEL door Arne van der Zande SCHIEDAM - Het gaat slecht met het Schiedamse voetbal en het afgelopen seizoen was, wat dat be treft, een negatief hoogte punt. Drie clubs degra deerden, terwijl verschil lende anderen zich met moeite in hun klasse kon den handhaven. Daarnaast speelde geen enkele vere niging een rol van beteke nis in de strijd om een kampioenschap. Vervol gens werden de Schiedam se voetbalverenigingen achtervolgd door de her structurering, die het voortbestaan van verschil lende clubs moeilijk maakt. Alleen SFC vorm de op deze negatieve op somming een uitzondering. De vereniging behaalde het kampioenschap in de derde klasse en promo veerde naar de tweede klasse en veroverde tevens de Schiedamse voetbalti- tel. Toch is de Thurlede- vereniging geenszins van plan om haar ambities nu te laten varen, integendeel zelfs. Was SFC vijf jaar geleden een eenvoudige RVB-club, die zich nauwelijks onderscheidde van de grauwe hoeveelheid RVB- verenigingen binnen de jenever- stad, thans gaat het SFC bijzon der voor de wind. SVV-voorzit- ter Martin de Jager meende tij dens de kampioensreceptie ter ere van het tweedeklasserschap zelfs, dat SFC de enige voetbal vereniging is in Schiedam, waarmee het goed gaat. „Maar het moet nog beter en perfecter," meent voorzitter Ton Govaart. „Het spelen in de tweede klasse vereist een zake lijk beleid. Aan het begin van vorig seizoen is een grotendeels nieuw bestuur gekomen, dat deze lijn heeft ingezet. Als je een blijvertje wil worden, moet er wat gaan veranderen. Zo zul len we in de toekomst direkter reageren als er dingen moeten gebeuren en niets op zijn be loop laten. Terwijl allerlei onbe nullige zaken achterwege gela ten moeten worden," somt Go- vaart de nieuwe aanpak van zijn bestuur op. „We houden eens per jaar een ledenvergade ring en als men zijn mening over het beleid wil ventileren, moet dat daar en niet achteraf via via. Want wie niet op de le denvergadering aanwezig is, heeft in principe geen recht van spreken. Uitgezonderd echte problemen. We willen profes sioneel bezig zijn, daar profi teert niet alleen ons eerste van, maar heel de vereniging," aldus Govaart, die begin vorig sei zoen de voorzittershamer ter hand nam. Beleidscommissie „Voor het voetbal moet hier al les optimaal verzorgd zijn," zegt Govaart vervolgens. Met vier trainers en twee verzorgers lijkt SFC op de goede weg. Maar daarnaast zijn er nog gro te plannen, die voornamelijk uitgewerkt worden door een be leidscommissie. Deze groep SFC-ers is anderhalf jaar gele den in het leven geroepen als een veredelde achterban voor het bestuur. Het is een orgaan dat het bestuur adviseert en te vens als „trouble-shooter" fun geert. „Zitten wij met proble men dan kunnen we die met de beleidscommissie overleggen. Tevens steunen zij ons in het besturen, al zullen de rollen nooit omgedraaid worden," maakt voorzitter Govaart dui delijk. Plannen „De beleidscommissie zit mo menteel eigenlijk in de ijskast," zegt Jan van Geene, één vand e vier commissieleden. „SFC heeft grote plannen met haar complex, maar veel zal afhan gen van de herstructurering. Wat gaat er gebeuren met onze buurman PPSC, met wie wij nu de kleedkamers en het hoofd- veld moeten delen. Wij denken dat het beter is voor beide vere nigingen om een eigen accom modatie te krijgen, al zal het Woudhoek-plan van PPSC niet doorgaan," aldus Van Geene. Als PPSC inderdaad Thurlede zal verlaten, kunnen de grote plannen die SFC heeft, direkt uitgevoerd gaan worden. Aller eerst zal het natte gedeelte - kleedkamers, douches en mas sageruimte - vernieuwd worden. Ook hierin borrelt het profes sionalisme naar boven, want in de plannen zijn eveneens een sauna, bubbelbad en fitness ruimte opgenomen, alsmede een ruimere bestuurskamer. Verder wil SFC een nieuwe kantine plaatsen en het eventueel leeg gekomen clubgebouw van PPSC gaan gebruiken als jeugdhonk. Jeugd Met de tot standkoming van een jeugdhonk geeft SFC aan dat de jeugd door de blauw zwarte vereniging niet vergeten zal worden. „We willen duide lijk gaan profiteren van de suc cessen die het Nederlands elftal heeft behaald tijdens het Euro pees voetbalkampioenschap. Dat moet toch een stimulans zijn voor vele jonge Schiedam mers," zegt Hans Hekman als voorzitter van de jeugdcommis sie. Tot vorig seizoen stelde de jeug dafdeling van SFC niets voor, meer dan een handjevol leden was er niet. Om daar verande ring in te brengen is SFC een aktie gestart om de jeugd weer te interesseren voor het voetbal. Huis-aan-huis werd in een groot deel van Schiedam en Vlaardin- gen een stencil bezorgd, waarin werd geprobeerd de jeugd warm te maken voor het voetbal bij SFC. Na een jaar hard werken is de jeugdcommissie daar be hoorlijk in geslaagd. Komend seizoen zal SFC aantreden met een A-, B-, D-, E- en F-team. Om de jeugd ook goed te bege leiden is John Marrevee, die in het bezit is van het diploma oe- fenmeester 2, aangetrokken. Hij zal zich voornamelijk bezig houden met de A- en B-jeugd. Rini Boeren gaat de training van de jongere spelers op zich nemen. „Dat vormt een onder deel van het jeugdplan dat we vorig jaar hebben opgezet," zegt Hans Hekman. „Dat houdt in, goede en gediplomeerde trai ners, met daarnaast deskundige leiders, die de jongens stimule ren. Daarnaast zullen we ook voor deze groep SFC-ers alles in het werk stellen om het ze naar hun zin te maken. Daaronder valt ook een zaal, die we van oktober tot mei huren en waar de jongeren elke dinsdagavond en bij afgelastingen ook op za- terdag, kunnen trainen en voet- ballen," aldus Hekman. „De jeugd van SFC speelt in vergelijking met het eerste veel te laag. Dat zal daarom omhoog moeten, meent John Marrevee, die overigens besloten heeft om ook te gaan keepen bij SFC. „Ik wil ervoor zorgen dat het animo bij de jongens om te trainen te rugkomt en dat ze het niet zien als een verplichting. Verder zal er een goede samenwerking ko men met Martin Schaap, de hoofdtrainer, voor een geleide lijke doorstroming van eigen jeugd naar de selectie." „SFC is waarschijnlijk één van de goedkoopste verenigingen voor de jeugd, zo niet de goed koopste. Dat is op zich al aan trekkelijk, maar we willen het voor hen nog aantrekkelijker maken. We willen hen ook pres tatievoetbal laten spelen en daar zullen ook klassementen voor opgesteld worden voor de beste speler over een aantal wedstrij den, met als prijs een leuk pre sentje," lucht Hans Hekman het nieuwe SFC-jeugdbeleid toe. Met het eerste elftal in de twee de klasse en het tweede team in de reserve derde klasse, mag SFC zich verheugen op een goe de aansluiting tussen het eerste en tweede team. „Handhaven met het eerste team is voor mij niet meer dan normaal," zegt trainer Martin Schaap. „Maar ik eis van mezelf dat ik dit jaar een goede prestatie neer ga zet ten, dat verdient dit bestuur." „Dit jaar zal alles nog perfecter moeten gaan bij SFC. Met de spelersgroep die ik nu heb, moet dat lukken. Ik beschik over 25 spelers, met voor elke positie de keus uit verschillende jongens. Omdat we nu tweede klasse spe len zullen de trainingen iets lan ger gaan duren, maar niet vaker per week. We blijven immers amateurvoetballers, die ook hun gewone verplichtingen hebben," aldus Martin Schaap, die geas sisteerd wordt door Leen War- naar en manager Aad Gudde. Vooral aan de taak van Leen Wamaar wordt veel waarde ge hecht. „Als leider van het twee de heb je altijd te maken met spelers die niet in het eerste spelen en daardoor teleurgesteld zijn. Die moeten Leen opvangen en begeleiden. Maar ik denk dat als het eerste goed draait, het tweede ook goed gaat en daar gaan we wel vanuit," zegt Schaap, die samen met War- naar de gehele selectie traint. Over de problemen, die volgens Martin Schaap allemaal wat overtrokken zijn geweest, wil manager en buffer tussen spe lers en trainers, Aad Gudde, al leen kwijt dat Edwin Bleiksloot komend seizoen weer in de se lectie zal spelen en dat Rob Kie- bert, evenals het laatste half jaar gewoon blijft spelen bij SFC. Kees Bruinsel is inmiddels naar DRZ vertrokken en Jan Blom heeft ondanks verwoede pogingen in het eerste mee te kunnen, besloten in een lager elftal te gaan spelen. Het oefenprogramma als voor bereiding op komend seizoen ziet er voor SFC als volgt uit: 10 augustus Ursus, 12 augustus Volendam (uit of thuis), 14 au gustus HION, 17 augustus BVCB, 21 augustus Wit-Rood- Wit, 23 augustus bekerwed strijd, 28 augustus Westlandia (onder voorbehoud). SCHIEDAM - 'Een donderslag bij heldere hemel', zo kan de failliet-verklaring van de voetbalvereniging SW op zijn minst genoemd worden. Hoewel SW al jaren kampt met financiële problemen was het uiteindelijk het De Grootfonds dat een le ning van 75.000,- terugvorderde. Een klein bedrag, in verge lijking met de overige schulden, totaal vier ton. Omdat niet al leen het De Grootfonds, opgericht uit een nalatenschap een rij ke jeneverstoker, maar ook de gemeente Schiedam geld van SVV vorderde, was het faillissement onafwendbaar. Over de re den van de onverwachte stap van het fonds wil niemand iets vertellen. Alle betrokkenen van het De Grootfonds weigeren elk commentaar. SVV heeft samen met curator mr. J. Mentink een week de tijd om het tij alsnog te keren. „Maar" zo vindt men bij SW," het is onbegrijpelijk dat een fonds om zo'n bedrag een voetbalver eniging doodschiet." Zeker omdat SW een regeling wilde tref fen met het fonds, dat daar echter geen trek in bleek te hebben. In elk geval is wel duidelijk dat de scheiding tussen de profs en amateurs te laat is geweest om SW als amateurvereniging ver der te laten bestaan. Want door de uitspraak van de Rotter damse rechtbank is heel SW failliet. Honkbal zondag Holy - Utrecht 14.30 uur Schiedam - Hawks 14.00 uur Cricket zondag Excelsior - VOC 11.00 uur Koninklijke UD - Hermes DVS W m V fffflLy ie* Alle bekende merken tenten, accessoires, tuin- en campingmeubelen Voor info: 010 - 473 00 74 Boterstraat 10 - Schiedam (achter de Hema) Parkhoek Thurlede Lage contributie: A-juniorenƒ80.- B-juniorenƒ60.- C-juniorenƒ50.- Pupillenƒ40.- VLAARDINGEN Woensdag 29 juni was het dan eindelijk zo ver en kon de kersverse interna tional Wim Koevermans in het huwelijk treden met Margot Hoogeveen (26). Tweemaal eerder was de huwelijksvoltrekking uit gesteld omdat de linksbe nige speler van Fortuna Sittard voetbalverplichtin gen had. In eerste instantie werd 29 mei geprikt, maar toen de kans groot werd dat Fortuna Sittard deel zou nemen aan de na- competitie, besloot het aanstaande bruidspaar de datum te verschuiven naar 9 juni. Ook op deze dag kon het feest niet door gaan omdat Wim Koever mans onverwachts door bondscoach Rinus Michels opgenomen werd in de Nederlandse selectie voor het Europees voetbalkam pioenschap in West Duits land. „Driemaal scheepsrecht," zei ook Wim Koevermans toen hij de trouwring om de vinger van zijn kersverse echtgenote had geschoven. Wim Koevermans, die zijn voetbalcarrière begon bij het Vlaardingse Fortuna, trad in het huwelijk met Margot Hooge veen, eveneens een Vlaardingse. Vandaar dat het thans in Ge leen woonachtige paar het hu welijk in Vlaardingen liet vol trekken. Zijn „oude" club was haar talent van weleer niet ver geten en had met veertig D- en F-pupillen een ere-haag ge vormd op de trappen van het stadhuis. Ook de ambtenaar van de bur gerlijke stand, A. G. Lotte, kwam nog even terug op de moeizame tot standkoming van het huwelijk. Hij feliciteerde hem niet alleen met zijn plaats in de selectie, maar uiteraard ook met het behaalde resultaat, al speelde Wim Koevermans geen seconde in het Nederlands elftal. Daarnaast vierde de speler van Fortuna Sittard de dag voor zijn huwelijk ook nog zijn 28ste verjaardag, wat de ambtenaar ook niet ontgaan was. Mooiste „Ik val de laatste dagen van het ene feest in het andere. Zater dag de gewonnen finale, zondag de huldigingen, dinsdag mijn verjaardag, we gaan gewoon door," zei Wim Koevermans na dat hij in de echt verbonden was. „Maar dit is nu al de mooiste dag van allen. Alleen is het jammer dat we niet op va kantie kunnen, want alle vrije dagen zijn in de EK gaan zit ten." /W&sc //ocxsev&Ew HA/u? 'ai OoeeLiVe a# - CCMtEHT/e EN 6BLCCTI& &WHVEH Prr \aVBHE&>. iUoepinu2ajtMi .fuur, (t iïvcwro*. 'LAFtiZ.MAfihiUMf SCHIEDAM - Naar aanleiding van een groot aantal klachten van bewoners van de Kastelen- buurt (Schiedam-Noord) over hardrijders heeft de politie dins dag een snelheidscontrole ge houden op de Scheepvaartweg. Tegen drie automobilisten is een proces-verbaal opgemaakt. Deze betrekkelijk geringe „vangst" is volgens een politie woordvoerder te danken aan het feit dat deze eerste keer als waarschuwing met een herken bare wagen werd gepost. Bij de in de toekomst geplande contro les zal voor een meer verdekte opstelling worden gekozen. Ook op Rijksweg 19 werd er dinsdag in het begin van de avond door het Schiedamse korps een snelheidscontrole ge houden. In anderhalf uur tijd werden acht personen op te hard rijden betrapt. De hoogst gemeten snelheid was 140 kilo meter per uur. |C"~? GEREFORMEERDE SCHIEDAM KERK De Ark 10.00 uur: geen opgave. Julianakerk 10.00 uur: geen opgave. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Warande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 uur: ds. D. W. Fij- an, Langerak; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: geen opgave. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. J. J. Poort, Oisterwijk. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J Wie man. Evangelische Lutherse Gemeente, Oranjestraat, 10.00 uur: Eerw. heer J. W. Faasse uit Schiedam. HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTE deropvang tot 14 jaar Schieland SFC wil profiteren van Oranjesucces Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: dr. A. J. Lam ping te Rotterdam; 17.00 uur: ds. J. Wieman te Bodegraven. Opstandingskerk, Burg. Honnerla- ge Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. C. Brakema te Schiedam. Bethel-Kapel, Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. A. J. Wtenweerde te Naaldwijk. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.30 uur: de heer A. van Santen te Capelle a/d IJssel. Dorpskerk, 09.30 uur: ds. N. K. Mos, Bediening Heilige Doop, m.m.v het Groenoordkoor; 17.00 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Ark, 09.30 uur: ds. C. van Dalfsen, Overschie. Leger des Heils, Lange Haven 27, Zaterdag 2 juli: 14.30 uur: Openlucht samenkomst Koemarkt. Zondag 9.30 uur: Bidstond; 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 17.00 uur: Gezinsdienst o.l.v. kapt. J. J. de Heer. Jehovah's Getuigen, Stadhouders- laan 26b. Openbare lezingen Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Het enige geneesmiddel voor de zieke mensheid. Gemeente Oud- Mathenesse, zondag 17.00 uur. The ma: Beslis nu ten gunste van godde lijke heerschappij. Pinkstergemeente „Morgenstond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Dam- laan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, zaterdag 9.30 uur: ds. R. Paulus. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuw land, zaterdag 19.00 uur: met muzi kale omlijsting. Zondag 10.30 uur: m.m.v. het Groot Gemengd Koor Laus Deo. Tijdens deze viering is er voor de allerkleinsten crèche in de parochiezaal. Preekbeurt: p. L. Klin kenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en 0.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Weekend 2/3 juli 1988: Veertien de zondag door het jaar. Celebrant en predikant: Pastoor P. M. Vismans. Vrijdag Eerste Vrijdag, 19.00 uur: ge zongen avondmis (I.H.D.). Uitstelling van het Allerheiligste tot 21.00 uur. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistievie ring; zondag 9.15 uur: Hoogmis (mu zikaal verzorgd door het herenkoor 1.H.D. met meerstemmige latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Li- duinastraat 10. Celebrant en predi kant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West. Za terdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Zondag 10.30 uur: Gezongen Eucharistievie ring m.m.v. het Gemengd Koor Poly hymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door Pater H Hofs tede SDB. In de maand juli zijn er in de week geen vieringen Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, Zaterdag 19.00 uur: Eucha ristieviering. Zondag 10.30 uur: Hoogmis, onder het eerste deel is er een apart programma voor de kinde ren. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotter dam-West. Eucharistievieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur St. Jacobus, Kethel, Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samenzang en orgel; zondag 9.45 uur: Eucharistie met samenzang. Pastor L. v.d. Vel den leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, Zaterdag 18.30 uur: Eucha ristieviering met samenzang en orgel; zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met sa menzang. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Zondagavond 19.00 uur: Oecumenische Jeugddienst in de Rank. Joh. Maasbach Wereldzending, Ha- venkerk, Lange Haven 70. Vrijdag 19.30: Bijbelstudie, o.l.v. Br. Holder; zaterdag 19.00 uur; jeugddienst van 13 tot 35 jaar, o.l.v. Br. Rens v. Ree- nen; zondag 10.00: eredienst Viering Heilig Avondmaal. Vanaf 9.30 uur. Orgel en trompetspel van Dorien en Tony Lissenberg. Tevens is er kin- Ziekenhuis, Aula/kapel, Juliana van Stolbergstraat, Eucha ristieviering op zaterdag te 18.30 uur. Voorganger: pater W. Oostrum. Oe cumenische zondagviering op zondag te 10.30 uur: voorganger ds. Y. Stien- stra, muzik. medewerk, hr. P. v.d. Veerdonk. vervat stunt met een prachtige koelbox, de Electrolux RC165. Een buitenkansje, want wie loopt niet warm voor een voor- deel van 170,-. H]l EleCtfoltlX Wu00es»ak Electrolux RC165. Vervaardigd van oersterk kunststof en hoogwaardig isolatiemateriaal. Licht in gewicht en zuinig in gebruik. Inh.: 37 liter Afm.: hxbxd 450 x 525 x 445 mm Werkt op gas, 12V en 220V. Het zal storm lopen. Dus haast u, want op is op. u V Alle mensen die aan de toekomst van SFC gaan werken. Achterste rij vlnr: Leen Warnar, John Marrevee en Martin Schaap (trainers), Rene Post en Hans Hekman (Jeugdbestuur), Henk Offenberg, Arie van Dijk, Joop Veldhoen (bestuur). Voorste rij vlnr: Aad Gudde (manager), Chris Verhaeren (jeugdbestuur), Jan van Geene, Jan Liekendiek (beleidscommissie), Nel Zuid- ema, Ton Govaart en Herman Jung (bestuur). 2(XX) nv' kampeerpret Stadionweg 31, 3077 AP R dam. Tel. 010-4321455 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-17.30 uur. Zaterdag 9.00-17.00 uur. vri|dag koopavond tot 21.00 uur. Havennr 1047 ZOU AL BERBER M£T ZliH 6£TRpvwp per tCZSTAVONp BÉSIOT cn SMfZ IM AH»', Dik Bruynesteyn tekende een toepasselijke uitnodiging voor het tweemaal uitaestelde huwelijk. Bij het betreden van het stadhuis moesten Margot Hoogeveen en Wim Koevermans door een ere-haag die gevormd werd door jonge spelers van Fortuna, de club waar hij zelf begon met voetballen. DE SCHIEDAMSE VOETBALVERENIGING feliciteert de K.N.V.B. Rinus Michels en zijn jongens met het behaalde Europees kampioenschap. Tevens feliciteren zij het supporterslegioen, dat zich op meer dan voorbeeldige wijze heeft gedragen. Deze totale gebeurtenis kan wel eens de opbloei van het Nederlands voetbal betekenen. B. Lemmens Bachplein 49 Schiedam telefoon 4701297 Inlichtingen: J. Versteeg Rossinistraat 26 Schiedam telefoon 4706477

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9