Winderige start Jeugdland SCHEPER ga 10% tot 25% KORTING Snoepreisjes noemen we dit Geitenkeuring OPRUIMING 20 tot 60% KORTING ORANJE KetMfjefes Handig, die naamplaatjes" GELD NODIG? GELD VERDIENEN? HET NIEUWE STADSBLAD bij Groeneveld opticiens JttLfÜÜL 16.50 010-4230388 VAKANTIE BEZORGERS/STERS Bel voor inlichtingen: r WWV uitkering advertorial PAGINA 3 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 JULI 1988 Wethouder Luub Hafkamp opende Jeugdland De zwwefmolen, een van de vele attracties SCHIEDAM - Jeugdland heeft meteen bij de officië le start van de zomerakti- viteiten, op maandagoch tend, al een record geves tigd: nog nooit was het zulk slecht weer tijdens het traditionele openings feest. Regenen deed het nog net niet, op het mo ment dat wethouder Luub Hafkamp het vakantiefes tijn met een kleurige rook bom knallend inluidde, maar waaien des te meer. Niet dat de ruim 800 kin deren, die op het openings feest acte de presence ga ven, zich daar veel van aantrokken. Zelfs de wind hoos - een tochtige cabine waarin rondvliegende ping pongballetjes gevangen moeten worden - vond gre tig aftrek. Ook de ijskoude ranja - versgemolken bij de wonderkoe - viel on danks de temperatuur ken nelijk lekker op de nog nuchtere magen van de be- zoekertjes. Gezien het tempo tenminste waarin het oranje goedje wegge- klokt werd. Voor liefhebbers van het zoete der aarde viel er trouwens hele maal volop te genieten in het „luilekkerland" aan de voet van het stadskantoor. Suikerspinnen Want suikerspinnen, popcorn en pannekoeken waren - even als overigens de poppenkast en theatervoorstellingen en deelna me aan de vele attrakties - gra tis in het gelegenheids pretpark. Vrijwel non-stop werd gebruik gemaakt van deze gouden kans om de schade van een school jaar lang krentjes-, mandarij nen- en andere verantwoorde traktaties in een klap in te ha len. „Laten we eerlijk zijn, appels of kaasblokjes zouden we later van de straat op kunnen vegen. Een keertje extra snoepen is niet zo'n ramp als er maar goed ge poetst wordt. Wanneer je als ge meente je jongste inwoners op een feestje uitnodigt, dan moet je niet de pedagoog gaan uit hangen, maar er iets leuks van maken," weet de grote motor achter Jeugdland, Joop van Broekhoven, feilloos de wensen van zijn klantjes te peilen. Rembrandt Dat heeft het kinderevenement een hele schare trouwe fans op geleverd. Wendy (11) bezocht de happening vroeger altijd aan de hand van haar moeder. Nu komt ze zelf met een heel clubje vriendinnetjes. Eind juli gaat ze pas „echt" op vakantie naar de Erperheide. Zwemmen in Groe- noord is tot die datum een van haar favoriete tijdsbestedingen. „Maar daar kun je natuurlijk niet naartoe als het regent. Hier hebben ze allemaal dingen, die je ook bij slecht weer kan Ook het schminckteam had volop werk Financieringen - Hypotheken Snelle discrete afwikkeling! Het Nieuwe Stadsblad Ook dit jaar gaan onze vaste bezorgers/sters op vakantie. Wij zoeken met spoed voor de bezorging van Wij willen ruimte maken voor de nieuwe najaarskollektie. Daarom tot 30 juli een grandioze korting op een deel van de montuurkollektie. Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, Van Hogendorplaan 5. Even Rembrandt spelen." Hl doen," is ze bereid het sjoelen even te onderbreken. Edgar, elf en een half (of dat wel even precies vermeld kan worden), heeft zijn uitje er al opzitten. Een reisje naar Boeda pest, helemaal in Hongarije. Heeft hij alle musea bekeken van boven tot onder. „Hier krijg ik de kans zelf even Rem brandt te spelen," weet hij, ge zeten achter een schildersezel de voordelen van wonen in het Schiedamse haarfijn onder woorden te brengen. De Jeugdlandkaravaan trekt de komende twee-en-een-halve week de Brandersstad door. Programma Het programa voor donderdag, vrijdag en zaterdag luidt als volgt: Donderdag 7 juli: 10.00 uur Nieuwland: Dr. Wi- bautplein, kreativiteit (gratis); 10.15 uur Noord: Schoolplein „De Klinker" Warmoezenier- straat, spelcircuit (gratis); 14.00 uur Noord: „Hof van Spa- land", kreativiteit (gratis); 14.00 uur Nieuwland: „De 4- Molens" Nw. Damlaan 766, Theater Henk Driessen (toegang f l'-)> 14.15 uur Oost: Edisonplein, spelcircuit (gratis). Vrijdag 8 juli: 10.00 uur Oost: Edisonplein, kreativiteit (gratis); 10.15 uur Noord: „Ouverture- "/Bachplein, spelcircuit (gratis); 14.00 uur West: Fabriplein, kreativiteit (gratis); 14.00 uur Noord: W.O.C. De Blauwe Brug, „De nieuwe Billy de Rakkershow" (toegang 1,- 14.15 uur Zuid: Maasboule vard, sport en spel (gratis). Zaterdag 9 juli: 14.00 uur Noord: Poldervaart, viswedstrijd (toegang 1,-). In schrijven (vóór 9 juli) bij: De Cobra - Hof van Spaland, Fa. Mak - Broersvest, Fa. De Schie - Dr. Wibautplein. Op 9 juli vanaf 13.15 uur Pannekoekhuis - Pr. Beatrixpark. Toegestane hengellengte 5 meter. SCHIEDAM - Het FNV infor matiecentrum Schiedam roept gehuwde vrouwen die geen kostwinner waren op 31 decem ber 1984 en voor die tijd werk loos zijn geworden alsnog op een aanvraag voor een WWV uitkering in te dienen. Op eerdere publikaties hebben tot nog toe plusminus 30 vrou wen gereageerd bij de sociale dienst. Hiervan zijn er tot nu 7 voor een betaling in aanmer king gekomen en 14 nog in be handeling. Het informatiecentrum kan zich niet aan de indruk onttrekken dat een groot aantal vrouwen door onwetendheid tot nog toe geen gebruik hebben gemaakt om een aanvraag in te dienen. Bij het FNV informatiecentrum kan men voor deze en voor an dere zaken informatie krijgen op haar spreekuur. Op dinsdag van 10 tot 12 uur in de Blauwe Brug en op vrijdag van 11 tot 15 uur in haar winkel in de Lange Kerkstraat 56. Wendy noord'. Met slecht weer is Jeugdland leuker dan Groe- SCHIEDAM - De Schie damse museumdirekteur Hans Paalman heeft zijn drie weken durende bezoek aan Curasao, Aruba en St. Maarten ter voorbereiding van de tentoonstelling over Antilliaanse kunst later dit jaar in het Stedelijk, niet zonder incident afgesloten. Zo valt op te maken uit een Antilliaanse krant. Paalman, die particulieren ver zamelaars en galeries bezocht en sprak met bestuur en direk- tie van musea over beleid en toekomst, liet zich tegen de plaatselijke pers kritisch uit over het Curaaos Museum. „Het is zo'n chaotische zaak, dat ik er geschokt vandaan ben gekomen. Dat op een dergelijke wijze voorwerpen zonder enige samenhang gepresenteerd worden, is niet goed. In een museum moet een verhaal zit ten", aldus het artikel. En ver der: „Typerend is de minach ting voor de Antilliaanse kunstenaars. De schilderijen hangen op of onder elkaar, op de gangen en zonder naam. Cu- raao werkt aan het opkomend toerisme en dan is op maanda gen als de cruiseschepen afme ren, het museum dicht." Over een beoogde samenwer king tussen Schiedam en Cura- 30 zei Paalman tegen de journa liste: „Ik sta er nu toch wat sceptisch tegenover, want als ik kostbare dingen stuur, zou het extra beveiligd moeten worden en anders opgehangen." Paalman kreeg ondanks (vele) pogingen van zijn kang nie mand van de museumdirektie persoonlijk te spreken. Reaktie Direktrice van het Curaaos Mu seum, mevrouw Ghering-En- gels, reageerde fel op de kritiek van Hans Paalman. Haar uitla tingen in de bewuste krant: „Het verbaast ons dat meneer Paalman zo geschokt is van ons museum. Wij hebben een file van brieven van verschillende grote(re) persoonlijkheden uit de internationale museale we reld, die zeer enthousiast zijn over ons museum. Een maand geleden kwam nog een hoogge plaatst persoon uit Argentinië, die binnen afzienbare tijd een uitwisseling wilde hebben. Hoe veel groter is Argentinië dan Nederland ook alweer. En als Schiedam, wat een kleine indus- triestat is met het Stedelijk Mu seum, alles beter weet en zo naar buiten durft te treden, ver baast het mij dat Paalman na 25 jaar nog steeds in datzelfde kleine stadje zit. Als wijlen Wil Sandberg, direkteur van het Ste delijk Museum niet mijn leer meester was geweest, was ik misschien nog onder de indruk geweest van Paalmans menin gen." „Ik las dat de heer Palman zo hoog nodig zelf naar de Antillen moest komen om werk te selec teren om een 'gezicht' te geven aan de Antilliaanse kunst. Kun nen wij dat zelf niet. Moet daar iemand voor uit Nederland ko men. Dacht u dat een Antilliaan ooit naar Nederland gestuurd zou worden om daar iets samen te stellen. Ze zien je al aanko men. Éénrichtingsverkeer, snoe preisjes noemen we dit; een ver kapte vorm van kolonialisme. Paalman had ook niet de be leefdheid mij, collega zijnde, op de hoogte te brengen van zijn komst naar de Antillen. Hij belt om negen uur op dat hij elf uur naar het museum komt, en dan moet ik er zijn. Probeer zoiets in Nederland. En wel met het bestuur! Zeer vreemd. Dan had hij toch niet de beste kontakten, want doorgaans weet men mij zelfs op de zaterdagavond te be reiken. Dit riekt naar opzet." Hans Paalman SCHIEDAM - Zaterdag 9 juli, vanaf 14.00 uur, wordt een gei tenkeuring georganiseerd op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark van Schiedam. Speciaal voor kinderen die eens zelf willen proberen een geitje voor te leiden begint om onge veer half vier een jeugdkeuring. Voor de winnaar is er een prijs je. Voor de geitenkeuring zijn twee keuringsmeesters uitgenodigd. Er zullen verschillende soorten geiten aanwezig zijn, zoals Tog- genburgers (een bruine geit), Saane geiten (een Zwitserse wit te geit), bonte geiten en dwerg geiten. De keurmeesters letten in de eerste plaats op het uiterlijk van de geit: hoe is de beenstand, hoe zijn de uiers, hoe is de beha ring? Maar ook de manier van voorgeleiden is belangrijk. Het voorgeleiden is namelijk een kunst apart. Dat zullen de kin deren die meedoen aan de jeugdkeuring ook ervaren. Naast de geitenkeuring is er nog meer te zien en te doen op de kinderboerderij. Bij mevrouw Van Raamsdonk kan geitemelk en zelfgemaakte geitekaas ge proefd en gekocht kan worden. Zij geeft hierover ook uitleg. De imker van het Prinses Bea trixpark, de heer Van der Drift, zal ook present zijn met een stand met honing, pollen, was en allerlei artikelen die gebruikt worden in de imkerij. Tenslotte is tot en met dit weekeinde een speelgoedten toonstelling over de landbouw te bezoeken, speciaal gericht op kinderen. SCHIEDAM In de week van 24 t/m 30 juni 1988 Geboren: Barbara A., d.v. van der Gies- sen-Abbink Melissa A., d.v. Koevoets-Hil- horst Chantal, d.v. Pols-van Marion Cennet, d.v. Ciftci-Ciftci Yusuf, z.v. Tanriverdi-Tanri- verdi Ramona M. M. A., d.v. van Wagtendonk-Burgers Terry, z.v. Benningshof-Jonas Annika, d.v. Bouts-van Ipe- renburg Gaby, d.v. den Tuinder-Witter Saskia C„ d.v. den Uijl-Zou- tendijk Daphne E„ d.v. Bakker-Ver hagen Alexandra, d.v. Riedijk-Aar- nout Ricardo A. L., z.v. Glimmer* veen-van Schendelen Jordy, z.v. Vijfvinkel-van der Woldt Marjolein, d.v. de Heer-Mets Sebastiaan, z.v. Veldheer-van Roosmalen Alexander, z.v. Zapantoulis-de Jong jj Wendy, d.v. de Groot-Kooi- mans Ondertrouw: A. Baauw 26 jr. en M. van 't Hoff 21 jr. W. D. M. Hartendorp 25 jr. en M. Stieber 24 jr. M. J. van der Knaap 26 jr. eri A. Bevers 22 jr. M. A. A. Löke 26 jr. en M. Snoeck 23 jr. C. Sanstra 24 jr. en K. van der Hoeven 19 jr. E. Schaper 20 jr. en S. Schol ten 19 jr. J. E. Vermaas 26 jr. en H. J, Blaauw 24 jr. Gehuwd: W. Batist 59 jr. en A. Wegman 45 jr. J. M. Oliveira 31 jr. en T. Frei- tas Barbosa Amado 22 jr. H. Weda 29 jr. en M. E. A. den Hoed 26 jr. R. J. J. Balk 29 jr. en W. J. Konijn 25 jr. R. N. Vos 25 jr. en L. Vorsten.- bos 22 jr. T. van der Windt 22 jr. en A. van den Hoek 21 jr. L. C. de Jong 21 jr. en M. de Groot 21 jr. A. R. Balvers 29 jr. en H. M. van Gorcum 27 jr. L. M. Arino 31 jr. en M. van de Vusse 25 jr. A. El Azzouzi 26 jr. en K. Was- lati 25 jr. O. C. Sprenger 30 jr. en H. L., M. Kreuger 24 jr. C. M. J. Haas 50 jr. en H. L. Nieswaag 54 jr. I. A. Kent 28 jr. en M. I. Sedoc 24 jr. G. Dupon 32 jr. en N. C. Veen- man 29 jr. J. C. Kleywegt 41 jr. en M. J. van Leeuwen 21 jr. A. Terlouw 38 jr. en G. M. Willebrand 32 jr. Overleden: J. M. Löke vr., 56 jr., echtgen. van H. Offerman W. E. van Kersen vr., 85 jr. J. A. Prinsen man, 69 jr. P. Kramer man, 62 jr. C. J. Meeuwsen vr., 86 jr., geh. gew. met L. de Vries J. Stein man, 86 jr. J. C. H. Böhm vr., 82 jr. A. Feenstra vr., 84 jr., geh. gew. met D. Bakker H. Grootenhuijs man, 75 jr. D. Scheffers man, 55 jr. J. A. Majranek man, 51 jr. W. M. Stolk vr., 78 jr. echtgen. van F. C. Perdaems SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. J0"9® A. Piet van Gent 4R QR JOnge A. Locomotief 4R QR V SCHOENENMODEHUIS LUXE DAMES-, HERENSCHOENEN EN ACCESSOIRES Fransenstraat 17-19 - 3131 CC Vlaardingen Tel. 010-4343938. _y 99 „Die naamplaatjes op de schorten en jassen van het personeel vind ik handig. Heb je eens iets, dan weet je wie je geholpen heeft. Maar omdat ik hier nooit klachten heb gehad, bete kent het voor mij soms een hulpmiddeltje. Het gros van „de meiden" ken ik bij naam. Heb ik mijn zoontje eens niet bij me en is het „hé, waar is Kevin", dan spiek ik even als nou net die naam van zo'n belangstellende caissière me is ontschoten. Kun je een persoonlijk ant woord teruggeven. Want juist dat persoonlijke vind ik van weerskanten de kracht van deze grote zaak. Verloren ben je er nooit". We praten in een Bas van der Heijden super markt met mevrouw J. van 't Hof-Post, ook, nog de moeder van Mariska en Gabriëlle. Maar we hadden net zo goed een babbeltje kunnen maken met haar man, ware het niet, dat hij ergens in Europa achter het stuur van z'n truck zit. „Hij is namelijk ook klant. Gaat altijd in z'n eentje naar de super om z'n eigen spullen voor onderweg te kopen. Blikjes met dit of potjes met dat, hij vindt hier precies wat hij nodig heeft. En lekker vindt natuurlijk. Zo doen we dat, ieder voor zich en Bas voor ons tweëen. Want gezelliger en goedkoper vind je het in deze omgeving niet". Mevrouw J. van 't Hof-Post:persoonlijk con tact de kracht van deze zaak". Openingsfeest vestigt record Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremie mogelijk. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-3,1933 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 16.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN REDAKTIE-KOPII: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-^-87 Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140 per fles1 I w Bij 12 flessen, per fles 15.50 per fles1 I W Bij 12 flessen, per fles 15.50 Bij 12 flessen, per fles 16.00

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3