Open Dag Wijkcentrum 'De Blauwe Brug' eigen werk mm VL Ontmoetingscentrum 'Eigen Werk' Modehuis Slot krijgt facelift No Problem klaar voor het nieuwe seizoen BELOOFD: DRIES KangaROOS Buurthuis Nieuwland msmm 109.95 109.95 77 Onzichtbare autoschade? JOIN THE WINNERS Overzicht ®C6MT«U* Kluphuis Zuid RECTIFICATIE Uitzending Ziekenomroep Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. reparaties met focwa garantiebewijs HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - Terwijl de zomer nog wat moeite heeft om defini tief afscheid te nemen, zijn tal van wijkcentra, buurthuizen startklaar voor een bruisend nieuw seizoen. Hele le gioenen vrijwilligers, soms ondersteund door een betaalde beroeps kracht, hebben weer veel tijd en energie ge stoken in uitgekiende programma's. Het is vooral aan deze onbe zoldigde, kreatieve denktanks te danken dat de lange herfst- en winteravonden straks op prettige wijze nuttig besteed kunnen worden. Het Nieuwe Stadsblad geeft op deze pagina een over zicht van een aantal ontmoetingscentra én de aktiviteiten die er georganiseerd worden. SCHIEDAM - Barsten de Brandersfeesten in het weekend van de 17e sep tember in het centrum los, precies èèn week ervoor (op 10 september) is er al een opwarmronde in Schiedam-Noord. In Wijk centrum 'De Blauwe Brug' wel te verstaan. Daar hou den alle gebruikers van het centrum, te weten de peu terspeelzaal, de bieb, de muziekschool, de aktivitei- tencommissie, de SSSN (sociaal-cultureel werk) en het beheer van 'De Blauwe Brug' hun jaarlijkse Open Dag. Beheer SCHIEDAM - Ontmoe tingscentrum 'Eigen Werk' in de Overschiesestraat 44 is opgezet voor al degenen, die door omstandigheden niet meer aan het officiële arbeidsproces deel kunnen nemen, maar wel graag ak- tief bezig blijven. Er is ge legenheid om te knutselen, waarvoor apparatuur aan wezig is, die zelfs kenners zal doen watertanden, zo als een cirkelzaag en hout en metaaldraaibanken. SCHIEDAM-'V an het een komt het ander': dat gaat niet alleen in het sinmpele gezins-, maar ook in het grote zakenle ven op. Zo wilde Jan Per quin, al vijf jaar bedrijfs leider van Modehuis Slot, een paar paskamers ver groten. Dat liep dus uit op een complete verbouwing van de riante winkelruimte aan de Broersvest. Want bij zoveel nieuwigheid ble ken wanden, vloeren en plafonds ook een facelift te kunnen gebruiken. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - „No Pro blem" leek bij de oprich ting een paar jaar geleden, slechts een van de vele werkeloze jongerenprojec ten, die gedoemd zijn snel ter ziele te gaan. Maar anno 1988 bestaat het naai-atelier annex winkel tje onder aan de Havendijk in Schiedam-zuid nog steeds en is helemaal klaar voor het nieuwe seizoen. Kleurige fotocollages van de herfstmode sieren de wanden, scharen liggen in de aanslag op de lange wit te tafels en in de etalages, die een compleet eigentijds uiterlijk hebben gekregen, hangt wat onwennig het laatste restant van de zo mercollectie. Kracht Sterke punten Singel 41 -45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 Kunstgrasschoen shoot out Runningschoen K1 Om tien uur in de ochtend opent showkorps Harpe Davids de Open Dag, gevolgd door de Bobo-kindershow. Een jazz- dansgroep onder leiding van Barbara Fleischmann besluit het ochtendprogramma. In de middag (aanvang 13.00 uur) geeft de Schiedamse zanger Cor van Pelt een live-optreden. Om 15.30 uur neemt de zangeres Roxanne het podium in ge bruik. Zij komt niet uit Schie dam, maar uit Oude Tongen. Tussen deze twee rasartiesten zijn er optredens te verwachten van de Bobo kindershow en een volksdansgroep. Verder nemen aan deze dag deel: Het Rode Kruis, Hartstichting, Unicef, Hargahoeve, gemeentepolitie en de Bondsspaarbank. De Open Dag van Wijkcentrum 'De Blauwe Brug' is dit jaar gro ter van opzet. Alle organisaties doen mee. Het beheer van het centrum zal zich niet met een stand profileren. "Deze mensen komen nauwelijks in de publici teit", zegt Marianne Heijne- mans, coördinatrice van de SSSN. "Hun taak is een on dankbare en een plezierige tege lijkertijd. Iedereen loopt altijd om zalen te zeuren, het liefst de mooiste en de beste. Ze kunnen er moeilijk even een bijbouwen. Dat heb je met werk in de voor waarde scheppende sfeer. Zij mogen best eens in het zonnetje gezet worden". Een aantal ge bruikers van het wijkcentrum heeft over belangstelling niets te klagen. De peuterspeelzaal heeft een enorme wachtlijst, net als de muziekschool. Zij zullen zich tijdens de Open Dag niet met ledenwerving bezighouden. De SSSN van Marianna Heijne- mans maakt ook betere tijden door. De negatieve berichten in diverse plaatselijke kranten over de SSSN zijn verdwenen. Heijnemans: "Ons imago is ver beterd, we hebben het jongeren werk een andere wending gege ven." Tijdens de open dag presente ren twee afdelingen van de openbare bibliotheek zich aan het Brugse publiek: de schoolbi- bliotheekdienst en de wisselbi bliotheekdienst. Beide afdelin gen waren tot voor kort gehuis vest op de Korte en de Lange Haven, waar de dienstverlening aan scholen, tehuizen, instellin gen enz. te lijden had onder de weinig toegankelijke en qua ruimte beperkte huisvesting. In het nieuwe onderkomen in het filiaal Noord van de Openbare Bibliotheek in de Blauwe Brug hopen beide afdelingen hun diensten te kunnen uitbouwen en verbeteren. De schoolbiblio- theekdienst werkt voor alle scholen in Schiedam en voor edukatieve instellingen. Zij stelt op verzoek kollekties boeken en audiovisuele materialen be schikbaar en adviseert scholen en instellingen bij de opbouw van kollekties, een dokumenta- tiecentrum op school e.d. De dienstverlening is grotendeels gratis, alleen voor het lenen van videobanden wordt een bijdrage gevraagd. De Wisselbibliotheek dienst richt haar dienstverle ning op ouderen in tehuizen en dienstencentra, zieke mensen in verpleeg- en ziekenhuizen en op gehandicapte mensen. Daartoe worden kleine kollekties boeken en andere materialen in bejaar dentehuizen, ziekenhuizen enz. geplaatst, van waaruit wordt uitgeleend aan de bewoners. De nieuwe huisvesting in filiaal Noord is gelijkvloers, rolstoel toegankelijk en gemakkelijk te bereiken met openbaar vervoer. Voor eigen vervoer is ruime parkeergelegenheid! Werkgroep Open Dag SCHIEDAM - Kluphuis Zuid, het wijkcentrum voor de Gorze- nezen breekt meteen bij de aanvang van haar tweede sei zoen met een traditie: er wordt geen Open Dag gehouden. Dat wil niet zeggen, dat er niet fors wat rondgaat in het lage witte gebouw in de Dwarsstraat. Deze maand worden weer tal van oude- en nieuwe aktivitei ten opgestart van een peuter speelzaal en een kinderkrant tot computercursussen en 55+ gym. In Zuid is inmiddels huis-aan- huis een boekje rondgebracht waarin tijden, kosten en andere informatie overzichtelijk op een rijtje is gezet. Kluphuis Zuid mag dan geen open huis hou den, gefeest wordt er nog wel deze maand. Zaterdag de 17e september om 14.00 uur onthult wethouder Luub Hafkamp een kunstwerk, dat Frits Kloppers speciaal voor de gevel van Kluphuis Zuid heeft gemaakt. Tijdens het „in formele samenzijn" dat daarop volgt, zal zangeres Janice La- kers optreden. Bij mooi weer worden er ook barbecue-hapjes geserveerd. SCHIEDAM - Zaterdag 10 september houdt Buurthuis Nieuwland, Albardastraat 65, tussen 12.00 en 16.00 uur, haar jaarlijkse Open Dag. In het ge bouw aan de Albardastraat wil len de mensen van Buurthuis Nieuwland de bewoners van Nieuwland een indruk geven van al die aktiviteiten die men ook tijdens het nieuwe seizoen te bieden heeft. Op het grasveld bij het buurthuis zal als trek pleister een groot luchtkasteel worden neergezet, waarop en waarin de jeugd zich naar harte lust kan vermaken. De jeugd zal ook beziggehouden worden met een groots schminkfestijn. Voor de volwassenen is er een internationale loterij, met als hoofdprijs een grote internatio nale boodschappenmand. De trekking van deze door de Inter nationale Werkgroep Nieuwland georganiseerde loterij, vindt plaats om 15.00 uur. Loten voor deze loterij kosten 1 gulden en zijn verkrijgbaar in Buurthuis Nieuwland en op de Open Dag tot 14.00 uur. Naast deze loterij kan men zijn geluk beproeven op de sjoelbak en het dartbord. Tijdens de Open Dag is er een rommelmarkt en zal er een ba zar gehouden worden met Oud hollandse spelen. De grote publiekstrekker van de bazar zal zonder enige twijfel de mar- mottenrace worden onder lei ding van een bekende televisie persoonlijkheid. De naam van deze bekende Nederlander houdt men geheim tot op de Open Dag. De mensen van Buurthuis Nieuwland willen via een spelachtig programma de mensen een indruk geven van het gebouw aan de Albardasr- taat en de medewerkers die dit seizoen de vele aktiviteiten zul len begeleiden. De heer Perquin en zijn team Ook liefhebbers van kaarten. dammen, schaken tafeltennis sen en andere gezelschapsspe len, of zomaar wat kletsen bij een bakkie kunnen bij 'Eigen Werk' aan hun trekken komen. Het ontmoetingscentrum is geo pend van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Er worden bij Eigen Werk cursussen gegeven in on der andere 'vrij schilderen', pot tenbakken, tekenen, aquarelle ren, glasgraveren en bloem schikken. Opgeven en/of infor meren bij Kees Smit in de Overschiesestraat tijdens de openingstijden van 'Eigen Werk'. De Open School Schiedam geeft kursussen 'Basisedukatie', dat wil zeggen dat u les krijgt in Nederlands. Maatschappijleer, Engels en Rekenen. De kursus is bedoeld om uw kennis op te ha len èn bij te spijkeren en wordt gegeven voor vrouwen met ten minste 4 jaar lagere school en ten hoogste 2 jaar vervolgonder wijs. Er wordt gedurende 2 ochtenden les gegeven; de Open School duurt 2 jaar; in de schoolvakan ties bent u vrij. De kosten zijn 50,- per kursus- jaar. Er zijn 2 nieuwe groepen van start gegaan t.w. in het M. C. M. de Groothuis, Stadhouders laan 30 op maandag- en woens dagochtend en in Wijkcentrum de Blauwe Brug, Bachplein 590 op dinsdag- en donderdagoch tend (aanvang 9.00 uur). In beide groepen zijn nog enkele plaatsen vrij. Er is in overleg kinderop vang mogelijk. U kunt zich aanmelden op de kursus-ochtenden bij de bege leidster (09.00 of 11.30 uur) of via het Edukatief Centrum. Tel. 4261511. SCHIEDAM - De Zieken Omroep Schiedam (ZOS) verzorgt in verband met de Nationale Ziekendag zon dag 11 september een recht streekse uitzending tussen 13.00 en 14.00 uur. Aan het programma, dat wordt op genomen in de hal van het Schieland Ziekenhuis, wer ken behalve de direktie van het Schieland Ziekenhuis ook Stichting De Zonne bloem, de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers, de Kruisvereniging Schiedam, de Algemene Bond voor Ouderen en de Patiënten Belangen Vereniging mee. De ZOS is op de 11e sep tember te beluisteren in de ziekenhuizen op kanaal 4 en thuis via de kabel op 94.1 Mhz. „Het is eigenlijk behoorlijk uit de hand gelopen, maar we zijn er nu verschrikkelijk blij mee. Je eerste aandacht gaat uiter aard altijd uit naar de collectie, die je brengt. Toch is de ambi- UW TRUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arnè v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 In een tot praktisch kantoor omgebouwde achterkamer kan coördinatrice Marieke Gels nog even in alle rust bijkomen van de intensieve opknap- en schoonmaakbeurt. Als alle cur sussen en aktiviteiten volgende week weer in alle hevigheid los barsten, heeft ze daar geen tijd meer voor. De kracht van „No Problem" is volgens Marieke de combinatie van leuke laagdrempelige akti viteiten en doelgericht werken aan de toekomst. De coördina trice: „Het zelf-kleding maken is een vlag, die de lading niet helemaal dekt. Naast het goed naaien - wat altijd van pas komt - leren de meiden hier haast spelenderwijs samenwer ken, overleggen met anderen en weer een zekere regelmaat in hun werk aanbrengen. De men sen, die onze cursussen begelei den zijn niet alleen deskundig op hun eigen vakgebied, maar hebben ook aandacht voor de problemen die spelen. Het doel van „No Problem" is toch om de deelneemsters op weg te hel pen bij het zoeken naar een ge schikte opleiding of een betaal de baan." Vooral onder meisjes tussen de 16 en 25 is volgens Marieke Gels, een grote behoefte aan hulp om uit de vicieuze cirkel van weinig scholing/ervaring en dus geen werk te komen. „Zeker voor degenen, die hun opleiding hebben afgebroken is het heel lastig om aan de slag te komen. Ze willen wel, maar we ten de weg niet. We hebben dan ook komend seizeoen een cur sus „Weet wat je wilt" in het pakket opgenomen. Die wordt gegeven door beroe pen-consulent Paul Hirschel. Hij gaat proberen om de deel neemsters de eigen sterke pun ten te laten ontdekken en van daaruit weer aan de slag te ko men. In „No Problem" wordt behal ve in het zelf-kleding-maken en weten-wat-je-wilt ook les gege ven in etaleren en het bestieren van een winkel. Het ligt in de bedoeling om ko mend voorjaar een modeshow met een vast thema te organise ren. Alle cursussen zijn afzonderlijk te volgen. Deelneemsters moeten wel tussen de 16 en 25 jaar oud en werkloos zijn, en mxaimaal een mavo-4 opleiding hebben, ledereen wordt op het werkoverleg op maandagmid dag verwacht. De enige redenen om af te haken zijn een terug keer naar school of het krijgen van een vaste baan. De winkel van No Problem is geopend op maandag en woens dag tussen 13.00 en 16.30 uur en op dinsdag en donderdag tus sen 09.00 en 16.30 uur. Infor matie bij Marieke Gels, Haven- dijk 174b, telefoon: 4260887. ance waarin je dat doet min stens zo belangrijk." Jan Per quin heeft al zijn inventiviteit en ervaring in de modewereld in de opknapbeurt gestopt. Want de firma Slot mag dai. twaalf filialen hebben over het gehele land verspreid, iedere vestiging heeft zijn eigen identi teit. „Ik vind die trend om spie gels uit paskamers te weren bij voorbeeld helemaal niet prettig. Je wil toch voor je advies van een verkoopster inwint, vaak zelf even op je gemak kijken hoe iets je staat. Vandaar die ruime paskamers met spiegels, waarin je jezelf van alle kanten kan bekijken. En uiteraard een plankje voor je tas en behoorlij ke haakjes om je eigen kleding even aan te hangen." Een grote verbetering noemt de bedrijfs leider van Modehuis Slot ook het aanbrengen van daglicht lampen. De klanten kunnen daardoor beter kleur en lijn be oordelen van de kleding, die ze willen kopen. Ook in andere opzichten is Jan Perquin wars van poespas: „Al die hoogdra vende termen over nieuwe ont wikkelingen in de mode zijn voor mij niet nodig belangrijk is, dat een vrouw zich prettig voelt in de kleding, die ze draagt. Natuurlijk probeer je wel je klanten er zo vlot moge lijk uit te laten zien. Dat is ten- slotte ook je beste reclame. Maar in feite houd je daar bij het samenstellen van je collectie al rekening mee. Wij hebben ui teraard de grote merken, maar onze inkopers blijven constant op zoek naar jong talent. Ik denk dat in ons aanbod zowel de jongere als de oudere mode bewuste vrouw zich kan vin den." Ter gelegenheid van de feestelij ke heropening krijgen alle klan ten zaterdag een flesje wijn of een bloemetje cadeau vanm Jan Perquin en zijn zeven vrouw- sterke team. De traditionele na jaarsmodeshows worden dit maal gehouden op woensdag 21, donderdag 22 en zaterdag 24 september. Weekenddiensten huis artsen: Voor spoedgeval len telefoon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: mevr. Tijssen, Stadhouderslaan 79, tel. 4267385. Alleen op het spreekuur zaterdag, zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het week end: gebouw Stadhou derslaan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappert- laan 25 en gebouw Stad houderslaan 98, Schie dam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektij den algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur; 18.45-19.15 uur. PAAZ, za„ zo. en wo. 13.45-14.30 uur en 18.45- 19.45 uur, andere dagen 18.45-19.45 uur. Kraam- afdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kinder afdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoedgevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, te lefoon 4268013, inl. tij dens kantooruren: maan dag, dinsdag en woens dag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Kruisvereniging Schie dam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn v. Swindensingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30- 16.15 uur. Weekend dienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dieren artsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 4268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, telefoon 4710715. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoe ve, Sportlaan 2, Schie dam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Bab- bersmolen. Volkstuinen complex „Vijfsluizen", telefoon 4713362. Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet - en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi, maar ook veilig! Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. firnTB autonchtspeciaiist SPAANSEPOLDER I Bokelweg 100,3125 AD Schiedam tel. 010 - 415 45 4a Ook vooi „anond.rhoodj Mrieke Gels SMOC VTTM KXXm maat 38 t/m 43 van 159.95 nu van 159.95 nu Oranjestraat 15, 3111 AM Schiedam tel. 010-735455

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3