10% to. 25% KORTING GKÜ BflPPÖ Geen taart te hoog voor banketbakker Scheffers Aanrijding met dodelijke afloop Orkest opnieuw te gast in S'dam OPEN HUIS Een stijlvolle variatie op het thema ruimte. De nieuwe Mazda 626Wagon. bij Groeneveld opticiens Buurt geblaf zat Maaltijden bezorgen Bejaarde levert rijbewijs in Aanhouding inbraak Wij willen ruimte maken voor de nieuwe najaarskollektie. Daarom tot 30 juli een grandioze korting op een deel van de montuurkollektie. Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, Van Hogendorplaan 5. SCHIEDAM - Een 16-ja- rige Schiedammer is er niet in geslaagd een tas van een 69-jarige vrouw te stelen. De jongeman - geen onbe kende van de politie - volgde de vrouw in de tram tot de voordeur van haar flat boven het winkelcentrum Hof van Spaland. Toen zij haar twee tassen op de grond neerzette en de sleutel pakte, greep de jeugdige recidivist de tas en vluchtte weg. Een getuige zette de achtervolging in, maar moest zich met de buit tevreden stellen. Een zoekaktie met de poli tiewagen bleek succesvol. De bestolen vrouw zag haar be lager in de tram zitten. De tram werd stilgezet en de jonge knaap gearresteerd. SCHIEDAM - Een 85-jari- ge Gorzenees heeft na een gesprek met de politie zijn rijbewijs voorlopig ingele verd. De man trok de aan dacht van surveillerende agenten door uiterst links van de weg te rijden en on nodig vaak te stoppen. De verkeerswet schrijft voor dat de hoogbejaarde zich li chamelijk en geestelijk moet laten controleren door een arts. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond om streeks half twaalf twee honden uit een pand aan de Van Hogendorpstraat ge haald en naar het asiel ge bracht. Buurtbewoners had den al regelmatig geklaagd over het langdurige geblaf van de honden. Vrijdaga vond was de maat bij de be volking vol en ontstond er een klein opstootje en greep de politie in. De eigenaar was niet thuis, zodat de voordeur geforceerd moest worden. SCHIEDAM - Banketbakker Cees Scheffers draait z'n hand niet om voor het maken van een 1.70 meter hoge bruidstaart. Dit nauwkeurige werkje duurt maar liefst acht uur. „Een bruidstaart moet echt „af' zijn, vertelt zoonlief Marco. „Ie dereen staat er met zijn neus bo venop als bruid en bruidegom de taart aansnijden." Transport van zo'n gevaarte is geen probleem. Alle taart lagen kunnen los van elkaar vervoerd worden. VLAARDINGEN - Vrijdag morgen omstreeks 06.00 uur werd door de gemeentepolitie te Schiedam een 34-jarige man uit Capelle aan de IJssel aangehou den. Kort daarvoor had deze man bij een winkel aan de Van Hogendorplaan een ruit ver nield en getracht een hoeveel heid sigaretten weg te nemen maar was kennelijk gestoord. Een getuige kon een signale ment van de man geven. Het signalement werd ook aan de politie Schiedam doorgegeven die kort daarop de man aantrof. De man blijft voor nader onder zoek door de recherche ingeslo ten. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afdeling Vlaardingen zit dringend verle gen om personen die iets willen doen voor de ouder wordende mens. Dames en heren van 55 jaar en ouder zijn welkom. Men kan zich aanmelden bij de da mes Van Toor en Struijk, tel. resp. 4343874 en 4347901 en bij de heer W. Groeneveld, tele foon 4741419. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 20 JULI 1988 VLAARDINGEN - Het is niet onwaarschijnlijk dat Shell Nederland eind '89 Vlaardingen verlaat. De raffinaderij bezit in Vlaar dingen een bedrijfsterrein aan de Deltaweg. De tanks die op dat terrein staan zijn nu al grotendeels leeg. De enige aktiviteit die er op dit moment nog plaats vindt is het beladen van tankauto's met motor brandstof. Vanuit het Vlaardingse terrein bevoorraadt Shel Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland, waaronder Amsterdam. Het be laden van tankauto's met benzi ne, zal, wanneer de „uitermate moderne installatie klaar is, die nu in aanbouw is in de Tweede Petroleumhaven, verhuizen naar de zuidoever van de Wa terweg. Volgens de planning is dat eind '89 of begin '90. De andere aktiviteiten van Shell op het Vlaardingse terrein, het beladen van schepen, is al naar de Pernisse kant van de Water weg verhuisd toen daar een nieuwe kade was geconstrueerd. District Manager Operations Meeder van Shell noemt mo dernisering de reden voor de verhuizingen naar de andere kant van de Waterweg. „De Pernisse kant is gunstiger voor nieuwbouw om infrastructurele redenen," aldus Meeder. „De pijpleidingen die onder de Wa terweg doorlopen zijn weliswaar nog in goede staat, maar gaan al heel wat jaartjes mee. Vervan ging in de toekomst zou een kostbare investering beteke nen." Eind '89 of begin '90 moet de nieuwe installatie aan de Twee de Petroleumhaven klaar zijn. Shell hoopt dat tegen die tijd de status van de Beneluxtunnel veranderd is, zodat ook tankau to's met benzine door de tunnel mogen. Nu mag dat nog niet, en is het beladingsstation in Vlaar dingen dus belangrijk voor de bevoorrading van de driehoek Rotterdam-Den Haag-Hoek van Holland. „Als de installatie in Pernis klaar is, verhuist het beladings station, ongeacht of de Benelux tunnel voor benzinetransporten toegankelijk is," aldus Meeder, „zo niet rijden we om over de Brienenoordbrug." Wat er dan met het Shell-terrein aan de Deltaweg gaat gebeuren staat nog niet vast. Drie jaar geleden werd het eerste stuk van het ter rein al verkocht aan Windmill, in een later stadium volgden grondverkopen aan Neerbos en Mostert Absorbents. Volgens Shell-man De Lannois is het niet uitgesloten dat Shell het terrein zelf opnieuw gaat gebrui ken, maar de door Meeder aan gevoerde „infrastructurele rede nen" in aanmerking genomen lijkt dit niet waarschijnlijk. Een niet onbelangrijke stap in de herontwikkeling van het ter rein waar Shell z'n aktiviteiten aan het afbouwen is, is de re cente vestiging van Mostert Ab sorbents. De nieuwbouw van deze kattenkorrels-gigant zal zo'n 50.000 m2 in beslag ne men. Die ruimte is nodig om de verwerking van de 90 miljoen kilo absorberende kleikorrels die Mostert jaarlijks verkoopt mogelijk te maken. Mostert is nu nog gevestigd aan de kop van de Koningin Wilhelmina- haven, maar die ruimte is te klein. Moerdijk Mostert ging op zoek naar een geschikte plek aan diep vaarwa ter, maar aanvankelijk leek die nergens in Vlaardingen te vin den. Toen het contract voor vestiging aan de Moerdijk al bijna getekend was, belde de ge meente Vlaardingen met het voorstel om een stuk van het Shell-terrein aan de Deltaweg in herontwikkeling te nemen. Mostert zei ja en inmiddels wordt er druk gebouwd. De vloer van de centrale bedrijfshal is al gestort: een plas beton ter grootte van 11.000 m2. De verdere nieuwbouwplannen behelzen onder andere een aan legsteiger voor schepen tot ca. 10.000 ton, een weeggebouw, vele silo's en een kantoor met laboratorium. Naast Mostert Absorbents B.V., die zich gaat richten op de in- en verkoop van absorberende materialen in binnen- en buitenland, verhuist ook de Kampense bedrijfsakti- viteit naar Vlaardingen. Die gaat onder de naam Delta Pac kaging BV uiteenlopende mate rialen voor derden overslaan en verpakken. Daarnaast zal ook Combi Freight Services BV zich aan de Deltaweg vestigen. Dit bedrijf gaat de bevrachting in binnen- en buitenland voor Mostert Absorbents en derden voor zijn rekening nemen. VLAARDINGEN - Donderdagmiddag omstreeks 14.45 uur ontstond op de kruising van de Billitonlaan en de Insulinde- singel een aanrijding. Een 29-jarige Vlaardinger kwam met zijn personenauto uit de Insulindestraat en wilde de Billitonlaan oprijden. Hij verleende daarbij voorrang aan een 70-jarige vrouw uit Vlaardingen die op haar fiets over de Billitonlaan reed. Vervolgens reed de man met zijn auto de kruising op, maar verleende daarbij geen voorrang aan een personenauto die ook over de Billitonlaan reed. In deze auto zaten een 32-jarige vrouw en haar drie jaar oude dochtertje. Er ontstond een aan rijding en tengevolge hiervan botste de laatste auto met de zij kant tegen de zijkant van een op de Billitonlaan geparkeerd staande auto. Hier fietste op dat moment de genoemde vrouw en raakte bekneld tussen de beide auto's. De vrouw werd met ernstig letsel overgebracht naar het Holyziekenhuis maar bij aankomst bleek zij te zijn overleden. De 32-jarige vrouw en haar dochter werden voor onderzoek eveneens overgebracht naar het Holyziekenhuis. Zij konden na onderzoek weer naar huis. De beide auto's werden zwaar beschadigd. AUTOBEDRIJFmaZDa Noordmolenstraat 17 DCIHIIIIAC R\i Schiedam Telefoon (010) 426 62 33 SCHIEDAM - Dienstencen trum „De 4 Molens" heeft drin gend vrijwilligers/sters nodig voor de bezorging van de war me maaltijden bij ouderen in Schiedam. Het is de bedoeling om lx per week van 11.30-13.00 uur be schikbaar te zijn. De maaltijden worden per wijk bezorgd. Voor informatie kan men dage lijks bellen van 09.00-16.30 uur naar telefoonnummer 4705500 en vragen naar mevrouw de Groot of mevrouw v.d. Valk. SCHIEDAM - Evenals voor gaande jaren zal ook dit jaar het studentenorkest American Mu sical Ambassadors" een concert verzorgen in Schiedam, voordat zij de oversteek maken naar En geland. Het orkest bestaat uit circa 100 studenten die geselecteerd worden uit geheel Amerika en Canada. Enige dagen voor de Europa-toernee komen deze stu denten bij elkaar in New York alwaar onder leiding van de ge legenheids-dirigent de muziek stukken die variëren van klassiek tot zeer moderne swing ingestu deerd worden. Vervolgens worden plaatsen aan gedaan zoals: Parijs, Luzern, Heidelberg en Ede. Dit jaar be zoekt het orkest Schiedam voor de negende keer. Het concert vindt plaats op donderdag 21 juli om 18.30 uur en zal onge veer één uur duren. Als lokatie is wederom gekozen voor „De Schelp" in de Planta ge van donderdag 21 tot en met donderdag 28 juli a.s. Op het eerste gezicht lijkt er weinig te zijn veranderd in onze showroom. Maar schijn bedriegt. Want de nieuwe Mazda 626 Wagon is gearriveerd. Dus zit het meest in het oog lopende nieuws nu eens aan de achterkant: een fraai vormgegeven achterklep die ruimte biedt aan een bijzonder grote laadvloer Waarmee je echt alle kanten uit kunt. Zoals gezegd, aan de voorkant geen nieuws. Want wat goed is moet zo blijven. Vandaar dat de Mazda 626 Wagon dezelfde fraaie styling en hetzelfde comfort heeft als de andere Mazda's 626. En dezelfde uitstekende rij-eigenschappen. Die kunt u makkelijk testen tijdens een uitgebreide proefrit. Stap bij ons binnen en ontdek de nieuwe variatie op het thema ruimte: de Mazda 626 Wagon. OCCASIONS Een week lang houden wij een open huis en wij stellen het op prijs om u in onze zaak te begroeten onder het genot van een hapje en een drankje. Uiteraard bent u ook eerder welkom in onze showroom, waar u de nieuwe Mazda 626 Wagon kunt bewonderen. Een prachtige uitbreiding van de 626 serie. Natuurlijk hebben we ook de kleinere 121, de komplete 323 serie en de stijlvolle 929 in ons bedrijf. Shell Vlaardingen verhuist naar Pernis Shell-terrein aan Deltaweg in herontwikkeling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 8