voor 'idealistische'speelgoedverkoper Geen rooskleurige tijd Speelgoedkoning Prins zegt branche vaarwel Geen geneesmiddel voor langdurig zieke Iep 795.- Noordwijkse bouwkundige tekent ABC-warenhuis Zestig jaar getrouwd Win 20% Extra korting op de gehele dames- en heren zomerkollektie. Geld en sieraden y Zuid-Holland 20-50% KORTING OP DE RESTANT-COLLECTIE WOENSDAG 27 JULI 1988 40e JAARGANG, NUMMER 60 OPLAGE 39.700 SCHIEDAM - Speelgoed- verkoper Piet Prins stopt. Hij vindt het welletjes na 35 jaar. Tijd om andere dingen te gaan doen. Rei zen naar West-Duitsland of zijn pakhuis aan de Lange Haven opschilde ren. Maar ook tijd, omdat de vooruitzichten voor een 'idealistische' speelgoed verkoper niet bijzonder rooskleurig zijn. De speelgoedketens zijn in op komst en zetten allesbehalve speelgoedkanonnen in. De om- zetsnelheid wordt belangrijker dan het assortiment. Verkoop prijzen liggen niet vast en worden dus gedrukt. Maar bo venal: Piet Prins is 58 jaar en om voorraad in het tijdperk van Mister 'T' en 'Transfor mers' op peil te houden, daar heeft de Schiedamse speelgoed- koning geen trek meer in. „Er zijn meer dingen in het leven dan een winkeltje runnen", re deneert P. C. Prins. „Wij zijn anders opgegroeid. Een zo compleet mogelijk assor timent: daar ging het ons om. Zo hadden we twintigduizend artikelen. Dat komt niet meer voor. De meeste speelgoedza ken zitten rond de achtduizend en moeten het hebben van de omzetsnelheid. Daarom gaat de prijs naar beneden: zeg maar dumpprijzen". De 58-jarige Schiedammer noemt dit heel beleefd een 'an dere manier van werken'. Prins vergelijkt graag. Hij spreekt van ideologie en van economie. Wat hij als verkoper van speelgoed ook vindt, of hij er persoonlijk achter staat of niet: „de klant bepaalt uiteinde lijk het aanbod", zegt Prins. Het lijkt net of Piet Prins hier in vloed op had willen uitoefenen. Speelgoed Prins begon dus 35 jaar geleden, breidde uit naar drie winkels en ging later weer terug naar één. Zij dochters voelden er weinig voor de zaak van pa over te ne men. Prins wil niet zeggen wie zijn plekje op de Hoogstraat overneemt. Speelgoed wordt er nooit meer verkocht. Kleding ook niet: Daar zit trouwens nie mand op te wachten. Piet Prins zegt speelgoed vaarwel. Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 mode naar eujen ontioerp Boterstraat 89 (hoek grote markt) Schiedam Telefoon 4270077 SCHIEDAM - Injecties met een bestrijdingsmiddel, het snoeien van de onderste takken. Niets heeft de paar jaar zieke iep mogen baten. Gisterochtend viel het doek voor de 80-jarige momu- mentale boom tegenover de ingang van de Julianakerk aan de Burgemeester Knap- pertlaan. Hoe symbolisch ei genlijk, want over niet al te lange tijd zal ook dit verla ten godshuis zijn verdwenen. De mannen van Plantsoe nendienst begonnen vanaf een hoogwerker eerst de tak ken af te zagen. Het hout werd vervolgens afgevoerd naar de Afvalverwerking Rijnmond. „De iep kan nu geen infectiehaard meer zijn voor soortgenoten", zegt een woordvoerder van de Dienst Gemeentewerken. Er is op dit moment geen sprake van een explosie van de iepziekte zoals in '86. foto boven: Een buurtbewoner bedankt de 80-jarige iep. foto onder: Vanaf een hoogwerker wordt de monumentale boom gerooid. Oók op reeds afgeprijsde artikelen. SCHIEDAM - Feest aan de Ha- vendijk, want gisteren waren de heer Evert van den Bos en me vrouw Geertruida Mostert 60 jaar getrouwd. De heer Van den Bos is in 1908 in Delft geboren, zijn vrouw (1909) komt oor spronkelijk uit Vlaardingen. Evert van den Bos is in het da gelijks leven scheepsbouwer en reder geweest. SCHIEDAM - Inbrekers hebben vrijdagnacht in een woning aan de M. C. M. de Grootstraat voor 8.000,- aan sieraden en 3.500,- aan contant geld gestolen. Van de dieven ontbreekt ieder spoor. Hermes DVS faalt SCHIEDAM - De Noord- wijkse architect Dick van Manen heeft van het ABC-concern (Albert Heijn, Blokker en C&A) opdracht gekregen een passende invulling in de Lange Kerkstraat te teke nen. Deze keuze is niet toevallig: het architecten bureau D&T Van Manen heeft in Zutphen, Leiden, Beverwijk en Hoorn reeds 'geaccepteerde' ontwerpen in oude stadskernen weten te realiseren. De Noordwijker bezocht vrijdag samen met E. B. Kloos van C&A Nederland, Schiedam, be keek nieuwbouwprojecten aan de Lange- en Korte Haven en sprak met vertegenwoordigers van het 'comité voor behoud van de Kreupelstraat en Lange Kerkstraat'. Ook werd een kijk je genomen bij andere mogelij ke vestigingsplaatsen voor grootwinkelbedrijven, zoals het Gat van Bolmers en het voor malige terrein van internaat 'De Uitkijk'. Kloos noemt de ge voerde gesprekken interessant en waardevol, maar wijst erop dat de lokatiekeuze Lange Kerk straat vaststaat. „Dat is geen be spreekbare zaak meer", meldt Kloos droogjes. Standpunten „De architect weet nu hoe de spanningsvelden in Schiedam liggen. Het zal snel met een schets komen en die aan f ge meente en pers overhandigen", vervolgt C&A-er Kloos. Archi tect Dick van Manen is na het Schiedamse bezoek direkt op vakantie gegaan om zo de opge dane ervaringen 'op zich in te laten werken'. Het standpunt van het aktiecomité is zo lang zamerhand wel bekend: De huisjes aan de Kreupelstraat moeten gerestaureerd worden, en het huidige straatbeeld van de Lange Kerkstraat blijven zo als dat nu is. Wordt dat geen kostbare zaak om alle voorge vels aan de Lange Kerkstraat te laten staan? C&A-man Kloos: „Laten we de tekeningen afwachten; er zijn dingen die kunnen en die niet kunnen". De keuze van de ar chitect is vermoedelijk niet be kend bij de gemeente. Verleden week verklaarde een stafmede werker van wethouder Zijde veld dat Blokker, C&A en Al- bert Heijn eerst hun 'huisarchi tecten' zouden inschakelen. TV DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten De Lange Kerkstraat. Het bruist als een gek Holy krijgt zelfvertrouwen plaatselijk regen plaatselijk regen plaatselijk regen min. 15° midd.temp. 19° min. 12° midd.temp. 19° min. 11° midd.temp. 19' wind: W-5 wind: ZW-5 wind: W-3 9 VRIJDAG 29/07 half tot zwaar bew. ZATERDAG 30/07 al an toe zon ZONDAG 31/07 af en toe zon X, Joallier ring. Bi-color. Met 5 flonkerende briljanten van 0.20 crt. op speciale wijze gezet. Concessionaire Les Must de Cartier en Van Cleef Arpels Wij helped direkt!!! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vérkoop - Inruil - Roporotio Ook voor uw wotmchioot on kookuwton. Wij njn ml nkuilit m> I tot U mguttut Architect ziet gat in Lange Kerkstraat

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1