gsü 4 O WEGGEEF PRIJZEIM i 5( 00 0 D% Jeugdland sluit zomerseizoen af met positief'saldo6000 deelnemertjes f WILMA DOOF juwelier h VERINGMEIER TANDTECHNIEK Fietspuzzeltocht Jeugdland SCHEPER Gebit stuk? Reis- en caravanverzekering pleziervaartuigen Hof van Spaland 9 Schiedam-Noord 010-4701314. ledereen een ijsje. Zo maken wij er het beste van ADVERTORIAL Het Zuid-Amerikaanse marktvrouwtje heeft 50 kilo vers fruit in de aanbieding. SCHIEDAM - Jeugd landcoördinator Joop van Broekhoven blijft van de ene verbazing in de andere vallen. Vrijdagochtend: het slotfeest van drie weken jeugdland in het Beatrix park. Doorweekt begint Joop met zijn trouwe rech terhand Riet Immerzeel en 25 enthousiaste medewe- kers in de vroege ochtend met het opzetten van de overdekte klauterbaan, de Fruit Medicamenten pp* illP^ WÊÊÊÊË Levende muziek op de slotdag van Jeugdland. Het speelkussen. draai- en zweefmolen, het rodeobed en last-but-not- least: het Zuid-Amerikas- pel. "Hoeveel kinderen zouden er met dit weer nou komen", vraagt de in onze kerheid verkerende coördi nator zich af. Assurantie t financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaal premies mogelijk i i 3 M g Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 JULI 1988 PAGINA 6 SCHIEDAM - Ongeveer veer tig kinderen en een aantal ou ders hebben met de fietspuzzel tocht van Jeugdland meegedaan. De afwisselende tocht van 15 km voerde voor een groot ge deelte door het Beatrixpark en langs vele mooie plekjes van Schiedam. Bij de start werd er op gewezen dat het niet om een race ging en dat er goed op het verkeer gelet moest worden. Onderweg waren er diverse posten waar de deel nemers een aantal vragen moes ten beantwoorden en waar te vens een ijsje en limonade uit gedeeld werden. Uitvallers zijn er bij deze tocht niet geweest en ook kon de verbandtrommel van de E.H.B.O. die mee fietste gesloten blijven, prijswinnaars zijn na loting uit de bus geko men: Tommie Nijs (6 jr.), Vera v.d. Linden (6 jr.), Michel Ham (7 jr.), Wisse Kreger (8 jr.), Margriet Dokter (8 jr.), Atila Gakis (12 jr.). De prijzen kun nen op woensdag 27 juli tussen 11 en 12 uur afgehaald worden op Buro Jeugdland, p/a Ge bouw 's Gravelandseweg 567, 2e verdieping, telefoon 4732111 toestel 273. Het bruiste als een gek" Ideaal. Zo vinden mevrouw M. van der Wal- Versteeg en haar getrouwde dochter me vrouw Mol het feit, dat er bij hun Bas van der Heijden supermarkt een Dirck III slijterij te vinden is. „Want we hebben een hekel aan boodschappen doen. Daar komen we rond voor uit. Het is, dat het moet, maar an ders. zegt mevrouw Van der Wal in alle eerlijkheid. „En heb je dan de slijter ook nog onder handbereik, dan is dat voor ons een uitstekende kombinatie. Haal je alles in één keer". „Ik heb het over-geërfd", zegt haar dochter. „Ook ik ben niet dol op dat wekelijkse bood schappen doen. Ga je dan naar Dirck III, dan vind je een schone, opgeruimde en voorak smaakvolle zaak, waar je efficiënt kunt pak ken, wat je nodig hebt". „Geldt trouwens ook voor Bas van der Heij den" vindt mevrouw Van der Wal. „Omdat wij geen mensen zijn van een praatje hier en een babbeltje daar, spreekt de efficiënte in richting ons het meest aan. Zijn we lekker gauw klaar. Terwijl we natuurlijk ook weten bij Dirck III en bij Bas het voordeligst uit te zijn. Dat is uiteraard ook een belangrijk ar gument". Samen naar Bas van der Heijden is voor me vrouw Van der Wal ook samen, met dochter mevrouw Mol en soms een kleinkind erbij, naar Dirck III. Of er nog wat anders te vertellen is over su per en slijter? Ze kijken elkaar aan en weten het ineens. „Je kunt hier altijd alles vragen en je krijgt altijd correct antwoordt" zijn bei den het eens over hun wekelijks verplicht gebeuren, waar ze dan toch via Bas naar idee samen het beste van maken. want tijdens de show van Hans Kazan, waar de 100.000ste deel nemer in de bloemetjes werd gezet, hoorde ik dat al veel kin deren wilden komen". Niet voor niets ging Joop dus naar de markt om het Zuid- Amerikaspel met 50 kilo fruit, op te fleuren. Voor het jungle- spel werd pulp aangeschaft en over het beton gestrooid. Kun stenaar Michel Snoep maakte traditiegetrouw het decor voor de foto. De paardetram reed menig blokje om. „Het bruiste als een gek", zegt de besnorde Jeugdlander enkele dagenlater. „Net als alle andere activiteiten. Ondanks het zeer matige weer, viel er slechts een spel uit. Dat is op de 70 activiteiten te ver waarlozen". Het slechte weer heeft niemand van Jeugdlandploeg genekt. Met medicamenten, zakdoekjes en drop hield men zich op de be nen. Joop van Broekhoven: „Ik had een hele nieuwe ploeg, maar niemand is mij tegenge vallen. De inzet was honderd procent. Als was iemand ver kouden of grieperig. Men bleef op z'n post". Eenzelfde mentali teit bespeurt Joop altijd bij de straatartiesten. „Die lui hebben een enorme flexibele houding. Als ze de boel opzetten en het gaat regenen hoor je ze denken: nou, dan wachten we toch even tjes. Dadelijk breekt de zon weer door. Wie zou niet zeggen: Dag, jon gens en meisjes bekijken jullie het maar, ik ga naar huis". Straattheater blijft bij Jeugdland hoog in het vaandel staan. Joop: „Het is zo'n apart sfeertje binnen het stadsbeeld. En niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders is het hard- stikke leuk". Vooral Fratelli Fi asco vindt Joop een moordvent. „De inzet van die man kom je weinig tegen. Eten doet ie niet voor de voorstelling. Anders moet hij overgeven van de spanning. Zoveel vergt hij van zichzelf'. Ongeveer 6000 kinderen be zochten drie weken lang de zo- meractiviteiten van Jeugdland. Natuurlijk moest de leiding im proviseren. Helaas is Nederland teveel waterland. Wel merkte Joop van Broekhoven dat veel kinderen dit jaar thuisbleven en zelfs niet naar de camping gin gen. „Een keer was het zo bar en boos. We komen aan op een pleintje en 80 kinderen staan te wachten. Dan pas weet je waar- \rr\r\r irt hot s\nat Vrijdagmiddag: Joop draaft van links naar rechts. „Ik heb al 350 hoofdbanden weggegeven. On gelooflijk toch, zoveel bezoe kers! Eigenlijk had ik zo'n op komst kunnen voorspellen,

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 6