Win Het weer Brandersstad: schoonste plaats van Nederland Mussengeluk 'Postwissel' bij Schiedamse PTT Anita Meijer te gast op Brandersfeesten Stadsblad Zuid-Holland Opzienbarende heroïne vangst Finalistes Afsluiting Groenelaan kruispunt WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 40e JAARGANG, NUMMER 64 OPLAGE 39.700 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM - Nog onge veer één maand en dan zal de -vijfde aflevering - van de Brandersfeesten in alle hevigheid losbarsten. Da gelijks borrelen er bij de organisatoren van dit fes tijn op dit moment nog nieuwe ideeën op en stro men er meer sponsorgel den binnen. Het evenement mag zich verheugen is een sterke populariteit bij het bedrijfsleven, verenigin gen, de gemeente en last but not least de Schiedam mers tenslotte. Ondanks al die 'last-minute-plannen' staat het programma - wat de toppers betreft - al in grote lijnen vast natuur lijk. Zeker is in ieder geval dat Anita Meijer op 25 september een op treden, dat klinkt als een klok, zal verzorgen. Spraakmakende onderdelen als De Zondag- markt, De Jazznight en De ver lichte Gondelvaart door de ha vens komen op dit eerste lu strum van De Brandersfeesten groter dan ooit tevoren terug. Nieuw is de inbreng - met onder andere een aantal gastartiesten en een open dag - van het Pas sage Theater. En ook de 'Piere- machochelvaart' - op zaterdag 24 september - is een van de absolute beginners. Vernuftige botenbouwers kunnen zich nog inschrijven voor dit waterspek takel bij de VW op de Buiten havenweg 9. SCHIEDAM - Terrasjes- weer is niet alleen prettig voor de plaatselijke hore- camensen, ook de mussen pikken er een graantje van mee. Feilloos weten ze in middels de lekkerste plek jes te vinden. Voor de klanten mogen de kleine snoepers dan een extra at- SCHIEDAM - De Schie- damse politie heeft in de strijd tegen de heroïne-han- del een opzienbarend succes geboekt. Tijdens een huis zoeking, maandagmiddag - in panden in Schiedam, Rotterdam en Maassluis - werd een partij van 16 kilo heroïne gevonden met een marktwaarde van ongeveer twee miljoen gulden. Naar aanleiding daarvan werden een 37-jarige stadsgenot, een 30-jarige Rotterdammer en een 38-jarige Maasslui- zenaar gearresteerd. Het drietal wordt vrijdag voor geleid voor de officier van justitie. De huiszoeking van afgelo pen maandag, waarbij het Schiedamse korps assisten tie kreeg van collega's uit Rotterdam én de rijkspoli tie, was de afsluiting van een intensief onderzoek. Het is op dit moment nog niet duidelijk of er meer ar restaties te verwachten zijn. „We zijn ergens midden in 'de lijn' binnengevallen. Van de herkomst én be stemming van de heroïne weten we nog niets. Uit de verhoren, die deze week worden afgenomen, moet blijken of er nog meer men sen bij betrokken zijn", al dus een woordvoerder van de politie. SCHIEDAM - Schiedam maakt dik kans straks Miss Holland 1988 tot haar inwoners te mogen rekenen. Drie van de kan didates die de voorlaatste stap op weg naar deze fel begeerde titel hebben be reikt - de halve finales, die deze en volgende week worden gehouden in het Rotterdamse Hilton Hotel - zijn geboren en getogen in de Brandersstad. De da mes zelf zijn uiterst be scheiden over hun kansen temidden van het fraaige- vormde 50-koppige deel neemsters veld. Maar insi ders voorspellen dat het wel heel raar moet lopen wil er niet één van de afge vaardigden van de jenever- stad in de prijzen vallen. Het trio scoorde ai hoog tijdens de voorselecties, die begin juni werden gehouden in Gorinchem. In deze ware afvalrace - slechts éénderde van de schoonheden, die hun beste beentje daar voor zetten, mocht door naar de hal ve finale - wisten de plaatselijke troeven zich zonder enige moeite staande te houden. De jury oordeelde eenstemmig bijzonder lovend over uiterlijk, maar vooral ook presentatie van het Schiedamse drietal. Hoe ontspannen en fit zij stuk voor stuk ook mogen ogen, de absolute top waarop ze nu zit ten, is niet zonder zwoegen, zweet en tranen bereikt Gewicht Trainen, rennen, balletten, zwemmen om lijf en leden zo gestroomlijnd mogelijk te hou den behoren net zo tot de dage lijkse bezigheden van de dames als studeren. Want ook een goe de algemene ontwikkeling legt veel gewicht in de schaal in de missenwereld. Zo doet de 23-jarige Mariëtte de Boer, die nog bij haar ouders woont op de Nieuwe Damlaan, dagelijks onder andere aan bo dystretch en wandelt ze uren met haar honden. Ze heeft al al lerlei baantjes gehad, maar lijkt nu als steeds succesvoller foto model definitief haar draai ge vonden te hebben. Bovendien is zij aktief lid van het Veronica Promotie-team. Deborah Kiela, de andere kanshebster uit de Brandersstad houdt zich als schoonheidsspecialiste dagelijks bezig met de schoonheidsver zorging van anderen. De 22-ja- rige blondine houdt daarbij ook haar eigen uiterlijk scherp in de gaten. Dagelijks is ze samen met haar hond in het Beatrix- park te vinden en ook is ze een fan van aerobic dancing. Debo rah werd al eens Miss Rotter dam en Miss Rijnmond, een rij tje waarin Miss Holland prima zou passen. Fitness De derde plaatselijke deelneem ster, de 19-jarige Monique van der Kooy, werkt als verkoopster in een Haagse kaartenshop. Dankzij de vele buitenlandse klanten, sprekt ze haar talen zo langzamerhand vloeiend. En dat zou als 's lands mooiste ver tegenwoordigster mooi meege nomen zijn natuurlijk. Monique zwemt veel, doet aan fitness en maakt haar eigen kleding. Wie er ook uiteindelijk tijdens de fi nale op 20 augustus in het No- votel in Amasterdam met de hoofdprijs vandoor - zal gaan, één ding is zeker. Schiedam mag zich met drie 'missen' in huis, rekenen tot de schoonste plaatste van Nederland. Monique van der Kooy Schiedam- Op de valreep bereikte Het Nieuwe Stads blad het bericht, dat Debo rah Kiela en Monique van der Kooy weer een stapje verder zijn op weg naar de titel Miss Holland. Van nacht werden zij uitgeroe pen tot de mooiste deel neemsters van de halve fi nale. Deborah en Monique zitten dus in ieder geval in de finale op 20 augustus in het Amsterdamse Novotel. Mariette de Boer komt pas begin volgende week uit in de tweede halve finale. tractie zijn, de onderne mers zijn niet al te geluk kig met deze niet betalen de stamgasten. De souve- niers van hun verblijf kos ten de obers handen vol extra werk. Een paar keer per dag moeten zij tafeltjes en stoeltjes een grondige sopbeurt geven. SCHIEDAM - Tijdens een bor reluurtje, vrijdagmiddag, nam het personeel van de PTT-Post Schiedam afscheid van direkteur Niville Hamers. Hamers (52) wordt projectmanager in Rotter dam. Zijn opvolger, Fred de Waal (42), komt uit Ridderkerk. De Waal is niet direct voor de volle honderd procent inzetbaar in de Jeneverstad, in Ridderkerk dienen nog enkele zaken te worden overgedragen. Onder het direkteurschap van Fred de Waal (op de foto met baard) zullen nieuwe verbouwingsakti- viteiten worden gestart. Het gaat hier om het bestelgedeelte aan de Lange Nieuwstraat. De bestellers hebben zich jarenlang met een te kleine werkruimte moeten behel pen. Tevens wordt het 'Business Loket' (aanname partijenpost aangeleverd door het schiedamse bedrijfsleven aan de achterzijde van het gebouw) verbeterd. TV DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Mariette de Boer Deborah Kiela SCHIEDAM - Het kruispunt Willemskade/Groenelaan en het gedeelte van de Groenelaan tus sen de Willemskade en de Ha- gastraat zijn vanaf maandag 8 augustus afgesloten voor alle verkeer, behalve voor voetgan gers. De afsluiting duurt twee weken en is nodig in verband met de rioleringswerkzaamhe den die hier worden uitgevoerd. Over de werkzaamheden zijn goede afspraken gemaakt met winkeliers en andere betrokke nen. De parkeersituatie in de directe omgeving wordt met een aantal tijdelijke verkeersmaatre- gleen in goede banen geleid. De gaande man, Neville Hamers, rechts op de foto, en de komende, Fred de Waal, links. 'In een koeltas kan je geen frietjes stoppen' Hermes verliest door falende buitenlanders Medlslgnaal mwi Bron: KNMI VRIJDAG 12/08 ZATERDAG 13/08 ZONDAG 14/08 al en toe zon perioden met zon af en toe zon plaateelijk regen plaatselijk regen droog min. 13° midd.temp. 20° min. 13° midd.temp. 20° min. 13° midd.temp. 21° wind: ZW-5 wind: ZW-4 wind: ZW-4 Miss Holland- verkiezing in het teken van Schiedam Royaal uitgevoerde Twisterring met 6 diaman ten in wit- en geelgoud Bijpassende oorbellen Concessionaire Les Must de Cartier en Van Cleef Arpels Hoogstraat 50 Schiedam tel. 010-4426819 Do. koopavond Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Qroenelaan 95 II—.'I ftanerelia vtfnoop - /Wrur nep*mm Ook nan vtmtdmu m kookntoo Wii zip mol nkuko mint M oogotln Hel

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1