Rolstoeltennis toernooi bij TSN Excelsior kan niet zonder Trotman en Gouka Sr. NK-j eugd tennis op Spieringshoek Zomerbridge-instuif weer succes De Etalage Siem Poort breekt enkel f- Burgelijke stand SCHIEDAM - Voor de tweede maal organiseert tennisvereni ging Schiedam-Noord weer een rolstoel integratie toernooi. Dit toernooi wordt gehouden op zondag 14 augustus 1988 op ten nispark Kethelhaghe. Het is de bedoeling dat de wedstrijden op de buitenbanen worden gespeeld maar bij eventueel slecht weer kan altijd uitgeweken worden naar de tennishal. Het is de toernooi-commissie ook nu weer gelukt een groot aantal sponsors voor dit evenement aan te trekken. Daardoor wordt het mogelijk ook buiten het tennis de nodige andere ak- tiviteiten te organiseren. Tot nu toe hebben zich 21 deelnemers aangemeld maar de wedstrijdleiding hoopt dit te kunnen uitbreiden tot 24, een klein aantal deelnemers komt een valide partner en de rest speelt met een partner van T.S.N. Dat rolstoeltennis bij de le den van T.S.N. leeft blijkt uit het feit dat het weinig mpeite kostte om voor deze dag de benodigde extra hulp te krijgen. Voor iedere wedstrijd zijn er scheidsrechters en ballenjongens/ meisjes terwijl ook de bar en keuken ploegen al klaar staan. Zondag om 9 uur wordt het toernooi geopend en om 9.30 uur worden de eerste wedstrijden op 6 banen begonnen. SCHIEDAM - De terug keer van Koos Gouka als captain bij Excelsior'20, zij het thans 'non-playing' en Emmerson Trotman, hebben ervoor gezorgd dat de Thurlede-bewoners voor het eerst sinds weken weer een wedstrijd won nen. Stadsgenoot Hermes DVS werd het slachtoffer van geldingsdrang van het weer komplete Excelsior. De 'thuisploeg' zette als eerste battend een totaal van 191 voor 8 neer. Her mes kon daar, mede door dat de twee buitenlanders Bradley en Kuggeleijn we derom matig aan bat pres teerden, niet aankomen en strandde op 149 all-out. De enkele weken durende afwe zigheid van Trotman werd ver oorzaakt door een knie-blessu re. Het vertrek vorig seizoen van Koos Gouka als playing- captain had echter dieper lig gende redenen. Als vader van twee in het eerste spelende zoons vond hij die kombinatie coach/vader niet juist. Daar naast kon hij door zijn steeds drukker wordende werkzaamhe den niet meer genoeg tijd vrij maken voor het cricket. Na elf wedstrijden de verrichtingen van zijn vroegere pupillen van een afstand gevolgd te hebben, kon hij het niet meer aanzien. Hij bood zichzelf aan terwijl het bestuur van Excelsior hem op hetzelfde moment vroeg om zich weer bij de selektie te voe gen. Het team dacht er ook zo over. Koos Gouka stond bij wijze van spreken te trappelen om Excelsior, dat volgens hem zelf 'de laatste weken was afge zakt naar een bedenkelijk nivo' weer op het juiste spoor te zet ten. Mankementen Bij Excelsior ontbrak, zeker na dat Trotman geblesseerd was geraakt, het heilige vuur. De jonge Excelsior-ploeg dacht niet te kunnen winnen zonder de all-rounder. De eerstejaars cap tain Eric Dulfer bleek niet in staat om zijn team op sleep touw te nemen. Dulfer is welis waar de meest ervaren speler in het team, maar hij mist een stuk uitstraling doordat hij aan bat zelden tot aansprekende re sultaten kan komen en zijn sterkste kant het bowlen is. Bri an Brix is van verre gehaald om Excelsior'20 te coachen. De jon ge Brix (23) wordt het goed uit voeren van zijn taak schier on mogelijk gemaakt. De stille in troverte Nieuw Zeelander is vaak een gewillig slachtoffer van de Excelsior-humor. Hij mag dan weliswaar aan bat niet meer uit de verf komen, als bowler knapt hij veel vuil werk op dat vaak over het hoofd wordt gezien. Tegen Hermes pakte hij vijf wickets, waaron der die van Bradley en Kugge leijn. Een man die gezag uit straalde en boven het team stond was dus nodig voor Ex celsior. Wie anders dan Koos Gouka kan deze taak beter uit voeren. Invloed Hoewel de invloed van Koos Gouka het afgelopen weekend niet te meten is, zegt hij zelf: „Vrijdag op de training heb ik de jongens geprobeerd weer die noodzakelijke discipline bij te brengen. De teamgeest die weg was moet terugkomen. Het team moet zich alleen bezighou den met cricket en niets anders. Daarnaast probeer ik Eric Dul fer te helpen als captain", aldus Koos Gouka. De invloed van Koos Gouka en Emmerson Trotman was zater dag al merkbaar tegen het Rot terdamse VOC. Toen was ech ter het totaal van VOC (250).te hoog voor de Schiedammers (191). Zondag moest echter ab soluut gewonnen worden. Ten eerste om zich definitief te SCHIEDAM - SFC-verde- diger Siem Poort heeft vori ge week tijdens de training zijn linkerenkel gebroken. Trainer Martin Schaap wijt de blessure aan de slechte conditie van het trainings veld. „Het is voor zowel SFC als voor Poort zelf een grote tegenslag. Hij was tien kilo afgevallen en ver keerde in prima vorm. Ter wijl ik nu op zoek moet naar een goede vervanger van hem", maakte Martin Schaap bekend. De SFC- oefenmeester rekent erop dat de blessure hem zeker drie maanden van de voet balvelden zal houden. SCHIEDAM - De banen van tennispark Spieringshoek die nen vanaf maandag 15 augustus vier dagen als decor voor het Nationale jeugdkampioenschap tennis tot en met 16 jaar. Zowel de jongens als de meisjes zullen strijden om de titels. Bij de meisjes zal Yvonne Grubben haar titel in Schiedam komen verdedigen. Naast haar zullen nog 63 andere tennissters deel nemen aan dit kampioenschap. Onder hen een viertal meisjes uit het district Rotterdam: Wendy Koutstaal, Karlijn Bok- kers (Schiedam), Diana Buskens en Kristie Boogert. De titelhouder bij de jongens, Paul Dogger, zal niet op de Schiedamse banen te bewonde ren zijn. De Amsterdammer is dit seizoen 17 jaar geworden en derhalve te oud voor deze klas se. Uit hen district Rotterdam doen Leon Niemantsverdriet, Stephan Meindert, Raymond Schot, Leon Bax, Sandor Bon- nema, Lennert Kaptein en Friso Glansdorp mee. De aanvang is op maandag en dinsdag 10.00 uur, woensdag is die 9.00 uur en op de finaledag (donderdag) wordt de eerste bal om 9.30 uur geslagen. De toegang alle dagen tot het park is gratis. Batsman Johan Gordinou de Gouberville sloeg in de wedstrijd de enige zes. (Foto's: Arne van der Zande). handhaven in de hoofdklasse, ten tweede om het zelfvertrou wen op te krikken, ten derde om de derde en beladen derby tegen Hermes DVS te winnen. Met Eric Gouka en Carl Schewe begon Excelsior na een gewon nen toss aan bat. Schewe werd na 12 runs (2x4) 'caught be hind' door wicket keeper Henk Kornet. Eric Gouka bleef staan en werd met steun van eerst Rob ter Braak en later Emmer son Trotman met 51 runs (6x4) topscoorder. Trotman was een kort verblijf op de pitch gegund. Nadieh Mahmood bowlde hem na 15 runs. Brix en Dennis Gouka waren beiden ook ver antwoordelijk voor een produk- tie die boven de tien lag, res- pektievelijk 12 en 13 runs. Even leek het parnership van Luuk van Troost en Johan Gordinou de Gouberville een lang leven beschoren. Fel battend liep het totaal voor het tweetal snel op, maar met 18 runs (2x4) achter zijn naam werd van Troost bowled door Kuggeleijn. De Gouberville probeerde vervol gens met captain Eric Dulfer zijn totaal te verhogen. Maar notabene captain Dulfer zorgde door onverantwoord 'runnen' dat de Gouberville niet verder kwam dan 23 runs (1x6, 2x4). Na nog enkele lachwekkende ta ferelen veroorzaakt door Dulfer, was de innings van Excelsior voorbij. Bij Hermes viel bowler John Verweij op. In elf over verschalkte hij twee wickets ten koste van 24 runs, waarvan er overigens twaalf in de laatste over werden gemaakt. Kansloos Bij Hermes kwamen te weinig spelers tot een redelijke score waardoor de wedstrijd eigenlijk kansloos verloren werd. Jos Zuidgeest en Bas Kornet opende de innings voor Hermes. Zuid geest werd heel snel gevangen door Carl Schewe op bowlen van de jonge André van Troost. Bas Kornet leek vervolgens ont ketend en probeerde zijn twee gemiste vangen goed te maken. Maar het vervolg van de Her- mes-batting-side kon de ontke tende Bas Kornet telkens maar korte tijd steunen: Bradley (3), Kuggeleijn (6, 1x4), Henk Kor net (8, 2x4), John Vverweij (9, 1x4), Dave Defoe (0). Pas toen Paul de Roos tegenover Kornet ging staan was er sprake van een 'partnership'. De Roos scoorde 17 runs (4x4). Vervol gens kwam Hans Gouka in en die zorgde met Bas Kornet voor een spannend slot. De runs kwamen snel tot stand, maar nadat Bas Kornet na 52 runs (6x4) en Hans Gouka (33, 3x4) uit waren gegaan was het ge daan met de Hermes verdedi ging. Captain Beijer en Mah mood besloten de batting-side van Hermes. Brix was weer de leider van de Excelsior-aanval: 5 voor 35 in 11.5 overs, Eric Dulfer: 2 voor 24 in 12 overs, Emmerson Trotman: 2 voor 26 in 6 overs. SCHIEDAM - Woensdag 3 au gustus was de slotavond van de 21e zomerinstuif voor bridgers georganiseerd door de Dienst Sport en Recreatie van de Ge meente Schiedam. De organisa toren mochten zich verheugen in een record aantal deelnemers. Gemiddeld 56 paren maakten tien weken lang van de gelegen heid gebruik hun krachten te meten in de gezellige kantine van Excelsior '20. Aan het eind van de laatste speelavond sprak de heer J. Tjassens namens de Dienst Sport en Recreatie een woord van dank aan de bridgevereni- gingen Schiedam West en Schiedam '59 die zich met de uitvoering van de competitie belast hadden. In het bijzonder werden de heer C. Wever en zijn vrouw in het zonnetje gezet, die zeker een groot aandeel hebben gehad in het slagen van het evenement. Daarna ging de heer Tjassens over tot het bekendmaken van de uitslag. Uitslag De eerste pfijs ging naar de heer H. v. Velzen die een gemiddel de score van 62,1 behaalde. Tweede werden Mevr. M. Kooyman en de heer P. Fokel- man met een gem. van 61,4 Derde werd de heer A. Smit. gem. score 60,4 Tot slot kreeg iedere deelnemer die 6 maal meegespeeld had een klein prijsje. Opmerkelijk van deze zomer competitie was, dat niet alleen geroutineerde bridgers, maar ook steeds meer 'beginnelingen' of 'thuisbridgers' de moed had den, op deze wijze eens kennis te maken met een echte bridge drive. In september starten de plaatselijke bridgeverenigingen weer met hun competitie. Even tuele belangstellenden kunnen in de Stadsgids 1988 van Schie dam de adressen vinden van het secretariaat van de vereni gingen. SCHIEDAM - Geboren in de week van 29 juli t/m 4 augustus 1988: Yusug, z.v. Demirel-Demirel Astrid C, d.v. Verbiest-Oor- schot Thorn, z.v. van de Grift-Suiker Marvin, z.v. van der Sloot- Roos Remco, z.v. van den Berg-de Jong Thijs, z.v. Lansbergen-Koot Niels, z.v. Buijense-Hendriks Roy, z.v. Sluimer-Westwijk Rofaïda, d.v. El Bannani-Assai- adi Charity, d.v. Huigen-Gerritsen Pieternella J., d.v. Harinck-Ja- cobse Denise, d.v. Damme-Ham Coen, z.v. Ronteltap-Stolk Tehra, d.v. Khan-Jan Bas, z.v. Wiersma-Maczolleck Ragib, z.v. Öztürk-Öztürk Rinske, d.v. Brouwer-van Oost- rom Marco, z.v. van Dijk-van der Stelt Khalid, z.v. Aïssati-Aïssati Elisabeth E„ d.v. Maurits-Derks In ondertrouw gegaan: A. A. C. van Duppen, 31 jr. en M. P. Visee, 35 jr. A. F. van der Gaaf, 25 jr. en N. M. Reezigt, 27 jr. J. P. A. van der Haas, 23 jr. en K. M. F. Olsthoorn, 24 jr. P. W. Hatenboer, 30 jr. en E. Merk, 27 jr. N. Hoogendam, 30 jr. en J. G. M. van Leeuwen, 27 jr. H. D. J. Jansen, 28 jr. en H. F. Tiggelman, 26 jr. A. M. de Jonge, 34 jr. en E. M. de Wit, 33 jr. R. A. Leber, 26 jr. en Y. Roden berg. 24 jr. C. A. H. J. Polderman, 25 jr. en W. H. Prein, 24 jr. W. W. Tawadros, 32 jr. en S. L. Isidora, 28 jr. Gehuwd: R. Zonneveld, 30 jr. en J. Spruijt, 26 jr. R. T. Partodimedjo, 32 jr. en S. W. Wirokromo, 31 jr. A. Hommel, 32 jr. en J. Brou wer, 28 jr. J. Verhaal, 43 jr. en J. M. F. Munnik, 41 jr. A. F. Groos, 26 jr. en M. B. Kleiss, 29 jr. P. L. J. Bood, 28 jr. en A. P. J. do Rosario, 24 jr. E. R. Schoei, 23 jr. en J. M. Bil- ka, 24 jr. tg H. K. Sterk, 23 jr. eir G., van Nielen, 20 jr. J. F. G. Vijfwinkel, 29 jr.-ten E. Heikamp, 23 jr. VLAARDINGEN T Een gebrek aan konditie gaf uiteindelijk zondagmiddag de doorslag bij de finale in het herenenkel B-l op het jaarlijkse Soenda-tennis- toernooi. Na een voor hem gunstig verlopen eerste helft van de partij moest Dave Dröge lijdzaam toe zien hoe Stephen Veldho ven zich alsnog de eerste prijs toeeigende. Peter Damste won het B-2 toer nooi en stelde daarmee zijn vijfde overwinning (uit zes toernooien) veilig. De als eerste geplaatste Stephen Veldhoven (Wateringen) kwam in de finale tegenover zijn vriend Dave Dröge (Holy) te staan. Dröge, die voor het eerst een B-1 finale speelde, begon op het warme centercourt van Soenda sterk. Met fraai tennis trok hij de eerste set met 6-3 naar zich toe. In de tweede set wist de speler van TV Holy de sterke speelwijze in eerste in stantie voort te zetten. Maar na een 3-0 voorsprong in die set gaf de betere konditie van Step hen Veldhoven de doorslag. Dröge had niet veel meer in te brengen, hij verloor de set (4-6) en was in de beslissende derde set kansloos (1-6). Opgebrand „Ik kwam konditioneel tekort," bekende Dröge na afloop eer lijk. „Ik had voor deze partij al een halve finale van anderhalf uur in die warmte gespeeld en was na de 3-0 voorsprong in de tweede set opgebrand." Veldho ven, die bijna dagelijks drie uur traint, plukte daar zondag de vruchten van. „Met die warmte kwam ik moeilijk op gang. Daar komt nog bij dat ik van ieder een wil verliezen, behalve van Dave. In het begin van de wed strijd dacht ik er iets te gemak kelijk over, overigens speelde Dave toen ook sterk, maar ik ben blijven geloven in een goe de afloop en ben gewoon door gegaan", was het kommentaar van Stephen Veldhoven op zijn overwinning. Het Soenda-toernooi was voor- Dave Dröge bereikte verloor die prompt. voor het eerst een B-1 finale en lopig het laatste toernooi waar Stephen Veldhoven aan deel nam. Hij is maandagmiddag vertrokken om zijn tennis- vriend Ralph Kok te steunen bij het spelen van zijn Satellite- toernooien in Europa. Zegereeks Peter Damste zette tijdens het Soenda-toernooi zijn zegereeks van dit seizoen voort. De B-2 speler van TV Holy nam voor de zesde maal deel aan een toer nooi en stelde zijn vijfde zege veilig. Tegen de ongeplaatste Berend van Toor kende Damste weinig problemen. Met twee maal 6-4 verwees hij Van Toor naar de tweede plaats. De damesenkeltinale B-l was weer een strijd tussen Gon Anne Vos (Aeolus Oledo) en Lucienne Sigmond (KSVV). Deze keer versloeg de ervaren Schiedamse haar veel jongere Rotterdamse opponent met tweemaal 6-3. Hagenaar In de C-l herenfinale moest Sander Penning (VLTC), na een goede start, het onderspit del ven tegen de jonge Hagenaar Ton Thomas. De vijftien-jarige Thomas verloor de eerste set met 7-5 van Penning, maar in de twee volgende sets zegevier de hij met 6-2 en 6-4 en pakte zo de eerste prijs. Ook in het herenenkel C-2 won een vijf tienjarige speler de eerste prijs. Steven Kool uit Maassluis was in de eindstrijd veel te sterk voor Theo de Ruijt: 6-1, 6-4. Omdat er te weinig inschrijvin gen waren voor het dames C-l toernooi werd dit niet ver speeld. In C-2 won Carla den Dekker met 6-1 en 6-4 van Babs van Gastel. Alle finale-uitslagen van de en kelspelen: HED2: Dik Ket-Leo den Breems: 6-0, 6-4; HED1: A. van der Knaap-Hugo de Groot: 6-4, 6-3; DED2: Margriet Ver- hoeff-Jolanda Pijnacker: 6-2, 7- 6; DED1: Ellen Visser-Ilse van Gelderen: 6-2, 6-1. HEC2: Steven Kool-Theo de Ruijt: 6-1, 6-4; HEC1: Tom Thomas-Sander Penning: 5-7. 6-2, 6-4; DEC2: Carla den Dek- ker-Babs van Gastel: 6-1, 6-4. HEB1: Stephen Veldhoven- Dave Dröge: 3-6, 6-4, 6-1; HEB2: Peter Damste-Berend van Toor: 6-4. 6-4; DEB1: Lu- cien Sigmond-Gon Anne Vos: 6-3. 6-3. Stephen Veldhoven won de konditionele slijtageslag tegen Dave Dröge. (Foto's Arne van der Zande). SCHIEDAM - Voor het derde achtereenvolgende jaar biedt de Rotterdamse Kunststichting een kunstenaar de gelegenheid om gedurende de zomerstop galerie 'Westersingel 8' te benutten. Onder het motto 'De Etalage' wordt er een object of installatie geplaatst. Dit jaar is het de kunstenaar Je roen Beltman, twee jaar geleden afgestudeerd aan de Rotterdam se Academie voor Beeldende Kunst. Beltman heeft in de eta lage een object geplaatst dat zijn vorm te danken heeft aan per spectivische illusies. De vorm van kader en opening zij name lijk bepaald door de verdwijn punten van de achterliggende ruimte. De daardoor ontstane - vorm binnen het object - laat zich ervaren als een kobus. De installatie is tot 5 september dag en nacht vanaf de straat zichtbaar. Een object van Jeroen Beltman. 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1988 PAGINA 7 Hermes verliest door falende buitenlanders Stephen Veldhoven wint slijtageslag

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 7