Slager één dag filmster I fill sola Het weer Miss Mariëtte mist Miss Holland verkiezing l 55 495- 360.- Stadsblad in Zuid-Holland Dit wordt geen flop, maar overwerk" II Koningin Wilhelmina Fonds zoekt collectanten Vrijwilligers gezocht m RADIO ABA WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 40e JAARGANG, NUMMER 66 OPLAGE 39.700 Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM - Slager Maan uit Schiedam-Zuid zou van zijn lieve - levens dagen niet willen ruilen met een televisiester uit het Gooi. En dat is geen pocherij. Dinsdagmorgen in alle vroegte stapte een cameraploeg van de VPRO zijn zaak op de Groenelaan binnen om op names te maken voor een beroepenprogramma voor de jeugd, dat wekelijks uit gezonden wordt op zondag morgen. Pas tegen de avond vertrok de vier man sterke club weer, na ruim acht uur filmen. Toch zal slager Maan - die geduldig het uitbenen van een karbonaatje tot drie keer toe herhaalde - rond half oktober niet veel lan ger dan 12 minuten te bewon deren zijn op de buis. „Ik had altijd het idee, dat die lui hun geld behoorlijk makke lijk verdienden. Het gras van de buurman is tenslotte altijd groe ner. Nu weet ik wel beter. Ik hou me lekker bij mijn eigen vak", lacht de nuchtere mid denstander uit de Gorzen. Hakblok Dat hijzelf heel wat wijzer is ge worden van de filmsessie op dinsdag is natuurlijk mooi mee genomen, maar uiteindelijk niet het doel van de VPRO. Die omroep hoopt met haar weekendserie jongeren een eer lijke kijk te geven op een aantal (ambachtelijke) beroepen. „Ze hebben letterlijk van alle opnames gemaakt: van het klaarmaken van een biefstuk, tot aan het verkopen ervan, én het schoonmaken van het hak blok tóe", vertelt slager Maan, die samen met zijn vrouw Atie en twee personeelsleden voor de camera verscheen. Uiteraard is hij er best trots op, dat uit de vele ambachtelijke slagerijen in Nederland juist de zijne er door de VPRO werd uitgepikt. „Normaal nemen ze voor zoiets een bedrijf uit Amsterdam of Den Haag. De regisseur van dit programma is een Rotterdam mer en die is gewoon per fiets hier in de regio een geschikte zaak gaan zoeken. Twee weken geleden nog maar stapte hij bij ons naar binnen om te vragen of we mee wilden doen. Hard- stikke leuk natuurlijk", zegt de Schiedammer, die alle vertrou wen heeft in een goed eindpro- dukt. Want zelfs de risico's van zijn vak worden straks levens echt in beeld gebracht. „Vragen ze me: 'zijn die scherpe messen niet gevaarlijk?' 'Als je een beetje zelfbeheersing en ge luk heb niet!', geef ik nog met een terug. Schiet ik toch uit; meteen een jaap in mijn vin ger", vertelt Maan vrolijk. De precieze datum en tijd van de uitzending worden begin okto ber bekend gemaakt in Het Nieuwe Stadsblad. De VPRO- ploeg aan het werk in slagerij Maan KORTINGEN Showmode Komplete cassettes zilverwit edelstaal zwaar verzilverd (basis 100) Etui-artikelen Nu voor ongekend lage prijzen len voor ongekend lage prijzen. Kookpannen/Keukengerei tot 70% korting Losse bestekartikelen Porselein en kristal Nu tot 50% korting Sola Fabriek, Van Reenenweg 155 te Zeist. WATERWEG NOORD (zaterdag) - De kans dat een Schiedamse schoon heid de titel Miss Holland in de wacht sleept, is aan zienlijk gedaald nu kandi date Mariëtte de Boer heeft bedankt voor de eer. Eerst in de krant als een van de belangrijkste kans hebbers op de - voor velen zeer begeerlijke titel „Miss Holland" en de vol gende editie Miss-af. Ma riëtte de Boer wil niet hau tain zijn en gunt haar Schiedamse collega's alle goeds, maar zelf beleefde ze aan dat miss-gedoe maar bitter weinig lol. „Dat keuren voor een groot publiek, dat zag ik eigenlijk niet zo zitten," zegt ze nuchter. Bovendien wacht haar een fotorepor tage voor een Rotterdamse modezaak. De keuze viel haar allesbehalve zwaar. Het bereiken van de halve fina- Je was voor het donkerblonde Schiedamse fotomodel een peu leschil. Haar vriend zond een foto in. Tezamen met 150 meis jes stond ze daarna in Gorin- chem voor twee jury's. De ene commissie stelde vragen: „ver- t V-*f m. - tel eens wat over jezelf," de an dere keurde... En een paar da gen later rolde een schrijven door de brievenbus aan de Nieuwe Damlaan: Pats, halve finale. Ik vond het best leuk om te weten hoe ver ik kon komen, maar het bereiken van halve fi nale is wat mij betreft welle tjes." „Het is zo anders dan een foto reportage," vervolgt de 23-jarige die full-time het promotieteam van omroepgigant Veronica versterkt, ,je werkt met foto graaf en visagist aan een pro- dukt dat zo goed mogelijk moet worden, zo anders." Klassieke type Foto's van Mariëtte de Boer hangen bij Haagse kappers, staan in de Cosmopolitan en in een folder van fietsfabrikant Gazelle. Meestal wordt ze ge vraagd voor kleding en make up. Ze is het klassieke type voor rustige foto's, heeft ze al vaak te horen gekregen. Vandaag heeft ze haar „werkkleding" aan: een lichte spijkerbroek, gym-ies en t-shirt met daarop gedrukt: „De Heilige Koe". De „never-mind" stijl zou een modeblad geschreven kunnen hebben. Ze moet van Neerlands grootste omroep naar Katwijk aan Zee om leden te werven. „Dat lukt best wel," zegt ze. „Vaak hangt het ervan af of de braderie gezellig is of niet Meisjes van andere omroeper ziet ze zelden. ,,Het A-team var de TROS?, bestaat dat? Ik kijk weinig naar de teevee, moet ik zeggen." Echte Miss Volgens Mariëtte de Boer die baar lichaam op conditie houdt met body-stretch en voor de rest „er-weinig-voor-doet-of- laat" moet de nieuwe schoon heidsambassadrice geen grote ogen hebben, een volle mond, een rechte kaaklijn (Amerika nen hebben hierop een patent) en lang, zeer lang haar. De kleur maakt niet zoveel uit. Of haar „keuze" waarheid zal worden, weet ze pas op de 20-ste augus tus. Dan wordt het Amsterdam se Novo tel omgetoverd in een balzaal of er Oscars worden uit gereikt. „Ik weet nog niet of ik een kijkje ga nemen. Van mij hoeft het allemaal niet zo," be sluit Mariëtte. Miljoen Ze stapt in het Veronica terrein wagentje. Onderweg naar Kat wijk aan Zee nog een paar meis jes oppikken. Zinnen als: „Ve ronica op weg naar de één mil joen leden" flankeren de be drijfswagen. Als het aan Mariët te ligt... SCHIEDAM - Tussen 29 augustus en 10 september zal ook in Schiedam huis-aan-huis gecollecteerd worden voor het Konin gin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Het meeste geld, dat wordt opgehaald bij de landelijke collecte gaat naar wetenschappelijk kankeronderzoek: 40 miljoen gul den. Bovendien is jaarlijks een bedrag van 5 miljoen gulden ge moeid met voorlichting, steun aan verenigingen van kankerpa tiënten en uitgaven onderwijs en opleiding. Meer informatie over het Koningin Wilhelmina Fonds (KW F) staat in de brief, die een dezer dagen bij alle Nederlandse huis houdens in de bus rolt. Bovendien wordt op de maandagen 29 augustus en 5 september op televisie (Nederland 3 om 19.45 uur) aandacht besteedt aan het werk van het KWF. Het KWF-collectecomité in Schiedam kan nog collectanten ge bruiken. Aanmelden bij: Mevrouw Jeene-Verhagen, BK-laan 195b. Telefoon 4266128. Mariëtte de Boer. SCHIEDAM - Dienstencen trum de '4 Molens' heeft drin gend bijrijders en bijrijdsters nodig voor de bezorging van de warme maaltijden bij ouderen in Schiedam. Het is de bedoe ling dat de vrijwilligers éénmaal per week van 11.30-13.00 uur beschikbaar zijn. De maaltijden worden per wijk bezorgd. Informatie van 9.00 tot 16.30 uur of via telefoonnummer 4705500, vragen naar mevrouw de Groot of mevrouw van der Valk. door Hans Ritman SCHIEDAM - Kunste naars worden als regel meer creativiteit toege dicht dan de gemiddelde medemens. Op speelse manier geven zij vorm aan de werkelijkheid. Peter Hellemons, kunstenaar en initiatiefnemer, wist vijf kunstbroeders zover te krijgen mee te doen aan een uniek projekt: eind no vember is er een houten doos verkrijgbaar met daarin zes originele stuk ken grafiek van Schiedam se kunstenaars. Hellemons heeft de gemeente weten te interesseren voor afname van zes dozen. Dat levert beginkapitaal op om de materialen te bekostigen. „Het gaat om de bundeling van kwaliteit", vertelt Peter Helle mons op zijn atelier. „De uitge nodigde kunstenaars zijn inte ger en hebben hun talent bewe zen. Het gaat hier niet om vriendjespolitiek. Als het pro jekt aanslaat, zal het zeker her haald worden, maar dan met zes anderen. We hoeven ons licht niet onder de korenmaat te steken: er lopen in deze stad 63 kunstenaars rond, die verhou dingsgewijs werk maken van een uitzonderlijke goede kwali teit," vervolgt Hellemons. Overwerk Naast de initiatiefnemer zullen Inge van Haastert, Jos Hach- man, Sjef Hendrikx, Michel Snoep en Albert Verkade een bijdrage leveren. Niet alle ge noemde kunstenaars zijn bij een groot publiek bekend. Volgens Peter Hellemons een van de aardigheden van het kleinscha lige projekt: „Bekende namen staan niet altijd borg voor kwa liteit. Onbekende mensen wer ken drie keer zo hard om kwali teit te maken, omdat ze zich nog moeten bewijzen. Dit wordt geen flop; dit wordt overwerk," zegt de woordvoerder van het kunstenaarscollectief. „Het zou goed zijn als niet alleen gekeken wordt naar wat er in grote ste den als Rotterdam en Amster dam gebeurt. De Schiedamse grafiekdoos die eind november klaar is, zal de liefhebbers onder de Schiedammers leren vers en frivool tegen Schiedamse kunst aan te kijken." Keuzen „De kunstenaars worden volko men vrijgelaten. Zelf kiezen zij een onderwerp. Daarnaast bepa len zij zelf de techniek waarin zij werken. Zo kan de inhoud van de grafiekdoos bijvoorbeeld bestaan uit een ets, een zeef druk, een litho of een foto. Ook de keuze van het te gebruiken papier is vrij, zolang het maar geen krantenpapier is," aldus Peter. „Het formaat van de zes bladen grafiek is 40 x 50 cm. De gra fiek zal van elkaar worden ge scheiden door schutbladen. Het geheel zal worden verzorgd in een luxe houten doos, gemaakt door houtkunstenaars Jos Kalk- hoven en Paul Gunneweg van TOR, het Schiedamse meubel- makersbedrijf dat het steeds maar drukker krijgt, waardoor de levertijden steeds maar lan ger worden. In de doos zelf komt ook nog een fraaie houten wissellijst." Om alles te bekostigen doet Hellemons een beroep op geïn teresseerden zich nu reeds te melden. „Van de doos zullen 63 exemplaren worden vervaar digd. Hiervan zullen er 50 in de handel worden gebracht. De prijs is f 800.-: dat liikt hoog, maar men moet niet vergeten, dat de grafiekdoos een heel bij zonder karakter draagt." Naast de zes bladen originele grafiek, de houten wissellijst en de prachtdoos kunnen de inte kenaren rekenen op naamsver melding op een gezeefdrukte lijst. Daarmee is de Schiedamse grafiekdoos bij uitstek ook een relatiegeschenk voor bedrijven. „Deze maand gaat aan bedrij ven en particulieren van wie wij verwachten dat ze belangstelling hebben een brief uit met het verzoek in te tekenen. Het gaal om een puik initiatief dat zekei met de hulp van het bedrijfs leven moet lukken. Eind okto ber zijn de prenten klaar, ieder een mag zich op mijn atelier ko men overtuigen van de kwali teit." Voor nadere informatie kan men schrijven naar: Peter Hel lemons, Postbus 673, 3100 AR Schiedam. v__ T.V. DEFEKT? Videospecialisten Opknapbeurt Rotterdamsedijk woningen 'Vaag' artikel met duidelijk resultaat Asvion valt op Jury Standwerkers concours compleet Peter Hellemons Alle goederen die wij het afgelopen jaar tentoongesteld hebben op beurzen, verkoopshows, koopjeshal en showroom bieden wij u nu aan voor ongekend lage prijzen. Een kleine greep uit ons assortiment model Constance model Constance model Perla Rom. model Prelude model Old Dutch model Provence model Fiesta model Odessa enz., enz. model Hollands Glad 6 pers 40 dig. f 1.320,-f 825,- model Haagsch Lotje 9 pers. 105 dig. f 2 849,- f 1.695,- enz., enz. Theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, kaasschaven enz. adviesprijsiopruimprijs 6 pers. 40 dig. f 341,-f 179,- 9 pers. 105 dig. f 1.01 2,- f 6 pers. 40 dig. f 61 6,-f 6 pers. 40 dig. f 594,- f 6 pers. 40 dig f 956,- f 1 2 pers. 1 35 dig. f 1.276,- f 9 pers. 105 dig. f 1.232,- f 6 pers. 40 dig. f 341,-f 529,- 389,- 299,- 585,- 695,- 529,- 199,- Sola-Elite en Sola-Duplo kookpannen Allerhande restanten in diverse modellen en uitvoeringen Voordeliger kan niet! Nu vanaf f 1,- Langenthal Porselein en Inn Crystal De reis naar Zeist is zeker de moeite waard! Onze koop jeshal staat vol fantastische aanbiedingen en verras sende koopjes. Wacht niet te lang, want op is op! Openingstijden: ma. t/m vrij. van 9.00-17.00 uur, iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur Voor alle inlichtingen, route beschrijving of uitgebreide Sola dokumentatie kunt u bellen 03404-23364 of schrijven naar: Sola fabriek, Antwoordnummer 105, 3700 VB Zeist (postzegel niet nodig). Bron: KNMI VRIJDAG 19/08 af en toe zon plaatselijk regen ZATERDAG 20/08 af en toe zon plaatselijk regen min. 16°midd.temp. 23° min. 13° midd.temp. 20° min. 13 wind: ZW-4 wind: ZW-5 ZONDAG 21/08 af en toe zon plaatselijk regen midd.temp. 20° wind: ZW-4 „Die halve finale was een peuleschil IL V'é SOLA RUIMT OP! I Stijlvolle C- ring met 5 mm flexibele Panterschakels, 1A krt. goud met A diamanten Bijpassende oorbellen Concessionaire Les Must de Cartier en Van Cleef Arpels Hoogstraat 50 Schiedam cel. O1O-442 601E Qo. koopavond Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95. Verkoop Inruil Reparatie Ook 'oor uw weemechinee en koelkeelen. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1