Extra aandacht voor ouderen en tieners Meteropnemers aan de computer gezocht w I Studeren in deeltijd HR &o Faculteit Educatieve Opleidingen Verkeers-chaos in Schiedam 7 Helder in de kelder. Z V ^|£6 - RFNT u alGEW EEST WILMA DOOF JUWELIER SOZ TOT so ^jt.0 \rtt-6 Jubileum Erasmusschool SCHEPER Oproep burgemeester Scheeres HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PAGINA SCHIEDAM - Niet eens zo gek lang geleden was het voor veel West-bewo ners een pure verrassing als het programmaboekje van De Erker - tegen het eind van de zomer - in de brievenbus rolde. Nog maar weinigen van hen zullen echt hebben opge keken toen begin deze week het activiteitenaan bod voor het komend sei zoen werd thuisbezorgd. Want een overstelpende liefhebbers informeerde de laatste weken, telefonisch of aan de balie, naar de precieze datum waarop het werkstuk zou uitkomen. „Ik krijg de indruk dat ons pro gramma in steeds meer gezin nen een vast plaatsje heeft bij de agenda en het telefoonboek. Tijdens een oud-papieraktie, een kleine maand geleden, kwa men er nog een heleboel exem plaren uit '87 tevoorschijn. De mensen hadden ze duidelijk be waard en regelmatig ingeke ken". Volgens Hans van de Boor, de vice-voorzitter van het bestuur van De Erker, is de nog steeds groeiende populariteit van het wijkcentrum in de Jan van Avennestraat, vooral te danken, aan het feit dat wordt inge speeld op de wensen van de wijkbewoners. „Ons streven is om juist ook de thuiszitters zoveel mogelijk bij het sociale gebeuren hier te be trekken. Ieder jaar opnieuw proberen we daarom ons pakket uit te breiden met activiteiten en cursussen juist voor de ver geten groepen. De wijk telt op dit moment zo'n 13.000 inwo ners en wij trekken ongeveer 1650 vaste bezoekers. We zijn niet ontevreden, maar dat aan- tgl zou nog wel omhoog kun nen", aldus Van de Boor. Nieuwkomers Nieuwkomers in het Erker-pro gramma zijn onder andere een 'Open Tafel' voor ouderen, die niet zulf kunnen koken en acti viteiten gericht op tieners en jongeren. Voor de 12 tot 15-ja- rigen - een groep die tussen wal en schip dreigde te vallen - is het project 'Good Looking' op gezet met als onderdelen in ie der geval zelf kleding maken, huidverzorging en fotografie. Als extraatje voor de 17- tot 20- jarigen zijn overlevingstochten in de Ardennen ingelast. De eerste eind september is al vol geboekt. Om de benodigde fi nancien ervoor bij elkaar te krijgen wordt 18 september een rommelmarkt gehouden. Blijvers Blijvers met stip zijn in wille keurige volgorde computer, bal Hof van Spaland 9 Schiedam Noord 010-4701314. let, muziek, taal, teken en kin derkooklessen. Ze worden stuk voor stuk door deskundigen ge geven en zijn bewust betaalbaar gehouden voor ook de laagste inkomensgroepen. Net als het vorig seizoen vinden instellin gen als de Bewonersvereniging West en de Stichting Turkse Vrouwen gastvrij onderdak in het wijkcentrum. Ook doet De Erker weer mee aan projecten in het kader van het onderwijs- voorrangsgebied zoals huis werkklassen en thema-ochten den. De Underground Regelmatiger dan voorheen zal het gebouw in de Jan van Aven nestraat ook in het weekend ge opend zijn met activiteiten als mossel-avonden, een computer beurs en een popdag. Piet Penning, de man achter jongerenkelder De Under ground, is van plan nog meer aan de weg te gaan timmeren. Hij hoopt komend seizoen tal van betere bands in huis te kun nen halen. Uiteraard worden activititeiten als fanclubdagen en popworkshops op de oude voet voortgezet. De Erker opent haar deuren of ficieel weer op 9 september. Wie geen programmaboekje in de bus heeft gehad kan een exem plaar afhalen aan de balie van het wijkcentrum in de Jan van Avennestraat. Informatie is ook altijd telefo nisch te verkrijgen via de num mers 4267767 of 4263161. De mensen achter het Erker- programma. Helemaal links coordinator Theo Kemna, naast hem jongerenwerker Piert Penning en twee bestuursleden SCHIEDAM - De Schiedamse Erasmusschool bestaat in '88 75 jaar. Rondom dit feestelijke feit zullen een aantal jubileum-akti- viteiten worden georganiseerd. Zaterdag 3 september nemen ouders, leerkrachten, leerlingen en oud-leerlingen deel aan een jubileum-fietstocht. Gestart wordt vanuit het gebouw Aleida- straat (de dependance van de Erasmusschool). In dit gebouw wordt op deze dag tevens een „schoolcafé" opgezet. Het hoofdgebouw van de Eras musschool zal op 3 september een rommelmarkt annex fancy fair herbergen. In de loop van de komende weken en maanden staat de jarige school nog meer feestelijkheden te wachten. SCHIEDAM - De vier meteropnemers van de Nutsbedrijven gaan met ingang van september de jaarlijkse meterstanden van gas, water en elektrici teit opnemen met een handterminal. Het kwartet begint in Nieuwland. Het dikke opnameboek maakt plaats voor de Micronic 1000, een apparaat dat werkt op de elektronisch in te geven letters en cij fers, die later via een in- leesapparaat en de perso nal computer in de hoofd computer gebracht worden. De gegevens worden daar verder ver werkt, om uiteindelijk te zorgen dat de jaarafreke ning voor de verbruiker op de juiste wijze en op tijd de deur uit kan. De handterminal biedt volgens de Nutsbedrijven de volgende voordelen: voor de verbruiker: bij mete ropname is direkt inzicht in de verbruiken ten opzichte van het vorige jaar mogelijk. Onlogische afwijkingen en mogelijke wijzi gingen in de verbruikstoestellen kunnen gesignaleerd en geregi streerd worden; Voor de Nutsbedrijven: geen schrijffouten of onleesbaar schrift; betere controles bij het opne men; geen handmatige inbreng en controle van gegevens. personeel m/v Blieb De meteropnemers kregen voorheen een keer per drie da gen een stapeltje opnamekaar- ten gesorteerd op straatnaam en nummer mee met daarop ver meld waar zij de meterstanden moesten gaan opnemen. Met de hand vulden zij de standen van de meters in. Bij het nieuwe sy steem staan de wijken die zij gaan opnemen voor-geprogram meerd met de gegevens van de verbruikers. Bij iedere aanslui ting wordt opgegeven welke me ters er staan, de nummers van de meters en de in het verleden opgenomen stand. Bovendien geeft de terminal eventuele bij zonderheden aan zoals waar de meters staan. Ook registreert het apparaat bij voorbeeld „niet thuis". Na een opnamecyclus weet het geheu gen precies langs welke adressen de meteropnemers nog moeten. Doordat de vorige stand in het geheugen van de terminal staat geeft de terminal automatisch een „blieb" als er een te hoge of te lage stand wordt ingebracht. „Op deze manier wordt de Reis- en caravanverzekering pleziervaartuigen Het Nieuwe Stadsblad stand ter plekke gecontroleerd" legt de chef van de meteropne mers Marina Konings uit. In het computersysteem vindt nog eens tweemaal controle plaats. Van de afwijkingen in het ver bruik geeft de computer een overzicht. In het oude systeem werd een afwijking of foute notering pas tijdens het administratief ver werken van de gegevens gesig naleerd en in het ergste geval nog veel later. De handterminal bespaart de opnemer een nieuw bezoek aan het desbetreffende adres. Wennen De handterminal is een licht en handzaam apparaat. Het toet senbord heeft 32 toetsen, toet sen met speciale karakters en toetsen met speciale funkties. Het scherm waarop de opgeroe pen gegevens zichtbaar worden is 8 regels hoog en 20 kolom men lang. Het scherm heeft in gebouwde verlichting voor in donkere ruimten. Verder kent het programma een aantal fases: het beginscherm, het werkwijze- scherm, het straatscherm,' het pandscherm, het meterscherm, het hoofdscherm voor het op zoeken en het totaalinformatie- scherm voor de meteropnemers. De Micronic 1000 is stoot- en drupvast, werkt op oplaadbare batterijen, is bestand tegen grote temperatuurverschillen en is ge makkelijk mee te nemen. „Toch even wennen" vinden de ÓNS meteropnemers. SCHIEDAM - Tussen 29 augustus en 10 september wordt ook in Schiedam weer de jaarlijkse collecte kan kerbestrijding van het Ko ningin Wilhelmina Fonds gehouden. Traditioneel roept burgemeester Scheeres per brief alle Schiedammers op daaraan deel te nemen. In een brief doet hij de vol gende aanbeveling: Ondanks de bezuinigingen van de overheid blijft het voor het Koningin Wilhel- minafonds mogelijk deze gevreesde ziekte te bestrij den dankzij de opbrengsten van collecten en giften. Voor het wetenschappelijk onder zoek ter bestrijding van kanker is veel geld nodig. Er zijn echter al vele goede resultaten geboekt. Laat uw bijdrage daarom hoger zijn aan vorige jaren en laat de Schiedamse col lectanten niet tevergeefs aan uw deur voorbijgaan. SCHIEDAM - In de week van 12 t/m 18 augustus 1988 Geboren: Fenneke A. R., d.v. Klau-Hof- man; Suat, z.v. Sen-Sen; Saris- sa. d.v. Risteruw-Keesmaat; Janco, z.v. Thijsse-Nolet; Tim M., z.v. van der Staaij-Janse; Kevin, z.v. de Regt-Wigmans; Benjamin, z.v. Slappendel-van Doorn; Lindsay, d.v. de Ruiter- Mulder; Wesley, z.v. Plugge- Prein; Martijn, z.v. Vollering- Kievit; Albertus N., z.v. Kre- mer Hovinga-Bakker; Sebasti- aan V. G., z.v. Weber-Groene- weg; Amiël, z.v. Lugassy-van der Spek; Sharon, d.v. van der Marei-Gordijn; Enes, z.v. Er- dem-Erdem; Sharon, d.v. Geer- lings-Dumont. In ondertrouw gegaan: W. M. den Hollander, 25 jaar en E. Teeuw, 23 jaar; H. P. J. van Kernen, 34 jaar en J. P. E. van Bavel, 29 jaar; M. A. van Kralingen, 27 jaar en P. A. van Harpe, 23 jaar; D. van Oor schot, 20 jaar en C. J. van Gee- ne, 19 jaar. Gehuwd: C. P. M. Gunnewegh, 32 jaar en I. A. H. Clarijs, 21 jaar; C. Meijer, 27 jaar en J. H. Kerk hof, 31 jaar; M. J. van Liere, 23 jaar en I. Douw, 25 jaar; P. W. Fringss, 33 jaar en M. L. A. Verspeek, 31 jaar; A. Frings, 25 jaar en M. T. Krabbendam, 23 jaar; L. de Galan, 50 jaar en E. B. M. Jansen, 33 jaar; U. Ozel, 28 jaar en H. Ozel, 28 jaar; W. W. Tawadros, 32 jaar en S. L. Isidora, 28 jaar; F. de Regt, 25 jaar en C. Wijsbeek, 24 jaar; R. A. Leber, 26 jaar en Y. Roden berg, 24 jaar; J. de Rouw, 23 jaar en T. Lingen, 22 jaar; J. E. Vermaas, 26 jaar en H. J. Blaauw, 24 jaar; M. Zegers, 25 jaar en A. C. Mathot, 24 jaar; J. Peters, 32 jaar en J. P. A. Later- veer, 26 jaar; H. van Vliet, 25 jaar en M. C. Kok, 21 jaar. Overleden: M. de Kievith, vrouw, 96 jaar, gehuwd geweest met A. J. A. M. Thijssen J. C.van Weert, man, 80 jaar. J. M. van Noort, vrouw, 76 jaar, echtegenote van L. W. A. Smits. D. Noordam, vrouw, 75 jaar, gehuwd geweest met J. van Rossen. W. Blom, vrouw, 81 jaar, ge huwd geweest met H. Zaal. L. Groeneweg, man, 84 jaar. J. A. Löke, vrouw, 70 jaar, echt genote van C. Vreeswijk. G. Brink, vrouw, 88 jaar, ge huwd geweest met M. Hemmin- ga. J. T. van Brederode, man, 75 jaar. E. Eeftingh, man, 80 jaar. A. de Korte, man, 62 jaar. F. A. Koster, vrouw, 88 jaar, ge huwd geweestr met Dd. Ploeg. C. Bon, vrouw, 89 jaar, gehuwd geweest met J. Zuiver. C. B. Prince, man, 63 jaar. C. M. Reese, vrouw, 87 jaar. C. van den Heuvel, man, 81 jaar. Hogere beroepsopleidingen voor onderwijs, verzorgende beroepen en bedrijfsleven: Nederlands Cultuurwetenschap HOGESC HOOL Communicatie Rotterdam Frans OMSTREKEN Engels Geschiedenis Orthopedagogiek Sociale pedagogiek Onderwijskunde Hogere kaderopleidingen pedagogiek Wiskunde Economie Biologie Natuurkunde Tekenen Handvaardigheid Textiele werkvormen De Oranjebrug, een van de belangrijkste verkeersaders van Schiedam, is voorlopig gesloten voor alle verkeer. Uitgebreide voorlichting op maandag 19 augustus a.s. 15-20 uur, Karei Doormanhof 45, Rotterdam-Centrum. Of vraag schriftelijke informatie aan: telefoon (oio) 4130780. SCHIEDAM - De ver keerssituatie in de Jenever- stad heeft momenteel veel weg van een Middeleeuws labyrinth. Alle belangrijke aan- en toevoerwegen zijn afgesneden, te beginnen bij de Oranjebrug. De aanleg van een nieuw wegdek maakt deze verkeersader voorlopig onbruikbaar. Al leen voetgangers kunnen - op eigen risico - de brug over. Wie de Nieuwe Haven - uitgele zen terrein voor jeeps of aanver wante vehikels - richting Nieuwe DaMlaan neemt, komt wederom bedrogen uit. Ook hier stikt het van de opbrekingen: bij de Ma ria- en Gordonstraat. Wie denkt via de Gorzen het centrum te be reiken, komt in een heus wespen nest terecht. De Nieuwe Maas straat, de Groenelaan en een ge deelte van de Willemskade bie den een weinig uitnodigende blik. Een laatste toevlucht (en om weg) zou Schiedam-West kun nen zijn. Wel oppassen: het Fa- briplein is voor de helft afgeslo ten en aan de parkeerhavens langs de Vlaardingerdijk wordt gewerkt. Een woordvoerder van de Dienst Gemeentewerken be strijdt dat er „opzet" in het spel is. „Nee, zoiets plannen we niet. Het berust allemaal op toevallig heden. Ach, het is nu een beetje ongemakkelijk voor de burgers, maar als ze dadelijk die schitte rende straten en bruggen weer zien liggen, is alles vergeten en vergeven. Kwaliteit, dat is toch het doel waar wij naar streven. Wie de Oranjebrug over wil, moet het hoofd diep buigen ADVERTORIAL De Erker breidt programma uit 0 voor werkzaamheden op diverse veilingen Voor informatie tussen 9.30 en 17.00 uur of tus sen 20.30 en 21.30 uur Uitzendgroep Alpha/Intercedent Naaldwijk - tel. 01740-22555 's-Gravenzande - tel. 01748-18667 Aalsmeer - lel. 02977-41497 Assurantie A financieringsbureau Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262638 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaal premies mogelijk UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 16.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344Ö22 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 Velen kennen hen nog, zo zien we bij Bas van der Heijden. Als de heer en mevrouw Koeken-Blaas aan het winkelen zijn, is het een groet hier en een knikje daar. Geen wonder wanneer je meer dan twintig jaar, hartje stad, een goedlopende frites- zaak hebt gehad, waar men zelfs vanuit de hele stad voor het zelfgemaakte ijs en de satéh naar toe kwam. Dat is alweer een poosje verleden tijd en herfst vorig jaar zijn ze zelfs verhuisd naar een belen dende stad. Maar ze komen op z'n minst één keer per week weer terug naar hun vertrouwde super markt. Bas van der Heijden dus. „Hier voelen we ons thuis. We weten hier de weg en we weten vooral dat je het beste koopt tegen de laagste prijs. Als je zelf een zaak hebt gehad, waar centen en dubbeltjes hoofdrollen speelden, gaat dat er niet meer uit". „Een winkel moet voor mij ook schoon zijn" zegt mevrouw Koeken. „Vroeger stond ik als het erg druk was wel eens 's avonds laat de ramen van onze zaak te zemen. Dat zit er bij onze generatie nu eenmaal in. De bedrijfsleider hier heeft goed z'n ogen open op dit punt, want het is hier helder in de kel der. zo komt in dit verband even een oud kin derversje bovenborrelen. Hoe ze denken over de „De heer en mevrouw Koeken zijn nu ,,aan de diepvries" frites bij Bas is een bal voor open doel.Raakl Want tegenwoordig zijn de heer en mevrouw Koeken „aan de diep-vries", waarvoor ze bij Bas van der Heijden ook voor een maand tege lijk het vlees inslaan. „Vers, voordelig, verzorgd" zijn daarvoor de argumenten „en je grijpt thuis nooit mis". Wat handig kan zijn als je su per niet meer op loop-, maar op rij-afstand ligt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 5