Dodelijk ongeval Het weer Wiegman opent jachthaven Goed is goedkoop bij Albert Heijn. 9.50 Cfl Variëteit en kwaliteit bepalend voor evenement branders ^25SEp7 vb Jan en Kaat als miniatuur in de handel Historische Vereniging Schiedam verlegt koers 1.26 l> s Stadsblad Zuid-Holland fff' in Programma De 4 Molens Bruggen afgesloten HEROPEND Bevolkingsaantal gestegen WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 40e JAARGANG, NUMMER 72 OPLAGE 39.700 De ravage op de Rijksweg veroorzaakte kilometer lange files. Er moest zelfs een helikopter aan te pas komen om het verkeer te regelen. SCHIEDAM - Bij een on geluk op de Rijksweg A- 20, vrijdagochtend, is een 65-jarige vrouw uit Helle- voetsluis om het leven ge komen. Haar echtgenoot moest met zware verwon dingen naar het Dijkzicht- ziekenhuis worden ge bracht. Het echtpaar, ko mende vanuit Rotterdam, reed op de rechterrijstrook en wilde ter hoogte van de afrit Schiedam-Noord een vrachtwagen passeren, die in de vluchtstrook gepar keerd stond met pech. Pre cies op dat moment wer den zij zelf gepasseerd door een bestelauto. Of die de wagen van de Helle- SCHIEDAM - De nieuwe jachthaven van „De Vrije Lig gers" aan de wallekant aan de Overschieseweg is afgelopen za terdag door wethouder A ad Wiegman (financiën en nutsbe drijven) geopend. Het is de derde binnenhaven in Schiedam. SCHIEDAM - Het programma van Dienstencentrum „De 4 Molens" voor de maand sep tember luidt als volgt: zondag 18 september: Thé dan sant van 13.30-16.00 uur; zondag 25 september: Soos-zon- dagmiddag voor oudere Schie dammers; SCHIEDAM - In verband met werkzaamheden aan het brug dek zullen de volgende bruggen niet voor de scheepvaart worden geopend: De Beursbrug van 5 september tot en met 8 september (door vaart tot een hoogte van 2.80 meter blijft mogelijk) en de Ooievaarsbrug van 12 septem ber tot en met 15 september. Voor voetgangers is het boven dien onmogelijk de Beursbrug te passeren. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten ■*i PICKWICK Douwe Egberts Pickwick Engelse theemelange doos, 20 zakjes Goudse licht De nieuwe Albert Heijn Supermarkt 1, Schiedam-Zuid Het is voor de watersportvereni ging „De Vrije Liggers" altijd een droom geweest een eigen plekje in de Brandersstad te heb ben. Maar dan wel tegen betaal bare prijzen en geen „zeerover starieven". Een woord dat bij voorzitter Goof Hendriks tot voor kort in de mond bestorven lag. Net als bij hotels en cam pings krijgen jachthavens in de toekomst „sterren" toebedeeld. Goof Hendriks maakt geen ge heim van de volgende „hinder nis": „Zoveel mogelijke van die dingen binnenhalen, desnoods vijf. Dan willen alle waterrecre anten uit alle delen van Neder land hier graag een nachtje ko men liggen." Met man en macht wordt door de leden van Wsv. „De Vrije Liggers" gewerkt aan de accom modatie op de jachthaven De wethouders Luub Hafkamp (links) en Aad Wiegman tonen hun muzikale talenten bij de opening van de jachthaven van de Vrije Liggers. voetsluizers raakte, of zo onhandig manoevreerde dat zij naar rechts uit moesten wijken is nog niet duidelijk. In ieder geval knalde het echterpaar met de voorzijde van hun wa gen tegen de achterkant van de vrachtauto ep. Het duurde uren voor de rava ge op de Rijksweg was ge ruimd met als gevolg kilo meters lange files. Ook de 40-jarige Schiedamse fietster, die op 31 augustus werd aangereden op de kruising bur gemeester van Haarenlaan/ Alexander Numanstraat door een fietser, is overleden. Bij een aanrijding op de krui sing van de Van Ostadelaan/ Jan Steenstraat is een 19-jarige Schiedammer licht gewond ge raakt. De jongen reed met zijn bromfiets de kruising op en werd te Iaat opgemerkt door een 40-jarige automobilist. Bij de botsing, die volgde, liep de bromfietser enkele gebroken ribben op. SCHIEDAM - Wat ooit begon als een zondagsbra- derietje van een groep middenstanders, is in re cordtempo uitgegroeid tot een volwassen evenement. Al bij het eerste officiële lustrum blijken De Bran dersfeesten, die zaterdag de 17de september weer losbarsten en duren tot en met zondag de 24ste, de kinderschoenen definitief ontgroeid te zijn. Het complete programma, dat dinsdagmiddag door het organi satie-comité bekend werd ge maakt, bezit kwaliteit, klasse en allure. Dat geldt zowel voor de inhoud als voor de presentatie. Een paar jaar geleden pog maar leek de commercie een stevige poot tussen de deur te krijgen van Schiedams eigen festijn in opkomst. Bij de aflevering 1988 is daar niets meer van te mer ken. Tal van plaatselijke bedrij ven, verenigingen en particulie ren dragen hun steentje bij in meer of minder stoffelijke zin, zonder dat daar een wederdienst in de vorm van reclame tegen over hoeft te staan. En werd het gezicht van het feest in het prille verleden nog door de denktank zelf met be hulp van lijmpot en schaar ont worpen, ditmaal is er een vorm gever aangezet. Harr Wiegman speelde met licht en kleur en wist van de wat sombere bran dersknecht en vrolijk symbool te maken. In helrood en lila is hij nu op de voorkant van vele honderden affiches en folders, een aankondiger zo'n groot scheepse massa-manifestatie waardig. Sleutelwoorden Wil Vollering, voorzitter van de stichting die de negen dagen du rende happening organiseert, noemt variëteit en professiona liteit de sleutelwoorden voor de komende Brandersfeesten: „We hebben nog nooit zo'n uitge breid evenwichtig programma gehad. De activiteiten zijn goed- verdeeld over de hele week met het zwaartepunt op de twee weekenden. We hadden dan ook de bof, dat allerlei instel lingen, verenigingen en particu lieren bereid waren er spontaan tegenaan te gaan om er iets moois van te maken. Ruim 80 plaatselijke bedrijven, de ge meente, de winkeliersvereni gingen en de horeca-onderne- mers leverden een financiële bijdrage. Maar minstens zo be langrijk is de creatieve injectie van honderden naamloze Schie dammers". Vredesduiven Vollering, die ter zijde wordt gestaan door VVV-direkteur Ruud Pillard en voorzitter van de Hoogstraat-winkeliers Chris Coppens, roemt vooral de in breng van de watersportvereni gingen en de Nutsbedrijven en Dienst Sport en Recreatie van de gemeente. Omdat ook op za terdag de 17de september de Olympische spelen in Seoul be ginnen, ontsteekt wethouder Chris Zijdeveld bij de opening van de Brandersfeesten - stipt om 10.30 uur op de Koemarkt - het Schiedams vuur en worden er 150 vredesduiven losgelaten. Spraakmakende hoogtepunten beloven daarna te worden: een watersportfestijn in de Lange Haven op zaterdag de 17de; de Radio Rijnmondtour op dezelfde dag met optredens van onder andere Nico Haak en Glenda Peters. En 's avonds de lampionop tocht gevolgd door de verlichte gondelvaart door de havens. De Brandersloop op zondag 18 september met aansluitend sportdemonstraties op de Grote Markt. Een kindermiddag woensdag de 21ste in het Passage Theater. De taptoe, ook op de 21ste, met de Rijnmondband als gast heer. Het Podium Gala op vrijdag 23 september, in het Passage Theater met optredens van on der andere Jamrax en Gruppo Sportivo. De Jazznacht van zaterdag 23 op zondag 24 september waar aan 31 café's deelnemen. En natuurlijk de Zondags markt met 350 kramen, zange res Anita Meijer en tal van an dere (muzikale) attracties. Om het feest compleet te ma ken wordt het laatste weekend een grote tent neergezet op het terrein van het voormalige In ternaat De Uitkijk aan de voet van de Hoogstraat. Café De Amstelbron, café De Kuil en SVV-sponsor John van Dijk presenteren daar onder andere de Miss Branderstad-verkie- zingen en een uitgebreid muzi kaal programma. Het Nieuwe Stadsblad brengt vrijdag 16 septem ber een special over de Brandersfeesten uit met daarin een volledig pro gramma-overzicht. De mannen achter De Brandersfeesten. Links vooran secretaris Ruud Pillard, achter hem penningmester Chris Coppens; rechts vooraan Mari Dingenouts (voorlichter Nutsbedrijven en de motor achter de wateractiviteiten) en achter hem voorzitter Wil Vollering. SCHOENEN SCHIEDAM - Jan en Kaat, de oudste wezen van de stad Schiedam, komen in de vorm van een in tin gegoten verzilverd minia tuur op de markt. Uitgever is de Historische Vereni ging Schiedam (verder HVS). Die hoopt met een (eenmalige) oplage van 250 stuks in een behoefte te voorzien. De 200 jaar oude weeskinderen die op het dak van het oude Weeshuis der Hervormden aan de Lange Achterweg staan, zijn volgens Pieter Plaisier qua be kendheid en ouderdom in Schiedam onovertrefbaar. Kortom ideaal voor een geoxi deerde uitgave op potloodfor maat. De Jan en Kaat-uitvoe- ring wordt groter dan het mini atuurtje van windkorenmolen „De Palmboom", zegt de coör dinator verkoop promotie van de HVS. Dat kwam inder daad niet boven een ver afge kloven potloodje uit. Aanstaan de zaterdag rond half drie worden in de tuin van het voor malige weeshuis de eerste exem plaren overhandigd. Zilverstad Plaisier zal zelf in de wagen moeten stappen om in Schoon hoven, bij „Zilverstad", de eer ste beeldjes op te halen. De rest van de oplage arriveert per bode op een later tijdstip in Schiedam. Niemand heeft de te keningen en mallen van de mi niatuurversie van Jan en Kaat gezien. Plaisier: „Ik weet alleen dat de wezen op een voetstuk komen te staan met op de ach terzijde geschreven: „Histori sche Vereniging Schiedam 1988" en op de voorzijde: „Jan en Kaat". Wie het eerste exem plaar in de tuin in ontvangst neemt, is ook onduidelijk. SCHIEDAM - Het bevolkings aantal van Schiedam blijft stij gen. Eind juli stonden er op de burgelijke stand 69.483 inwo ners geregistreerd, een ruime 200 meer dan aan het begin van dit jaar. In juli werden 83 kinderen ge boren en overleden 59 stadge noten, het aantal nieuwkomers (237) overtrof het aantal ver trekkers (230). In de vakantiemaand werd het hoogste aantal echtscheidingen van 1988 tot nu toe uitgespro ken: 23 paren lieten hun huwe lijk ontbinden. Het aantal trouwlustigen lag duidelijk iets lager dan het gemiddelde. Slechts 27 stelletjes gaven el kaar in juli het jawoord. Geen bankjes of speeltuin in OOst Schiedam toegangspoort naar het Oostblok Sportieve krachtmeting plaatselijke sporters CCS Schiedam huilt tui WW t ViêêfwQi%*n Hol?* Bron: KNMI VRIJDAG 09/09 ZATERDAG 10/09 ZONDAG 11/09 al an toe zon perioden mei zon perioden met zon drooa droop droop mhv12° midd.temp.21° min. 12" midd.temp.21° min. 11° midd.temp. 22° wind: ZO-3 wind: N-3 wind: VAR-3 Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95. Vttkoop bwwl Rvpmtu Ook not uw wumtchitm ui kottkatto. 'P Pij MC RMOCl^r T Mt:x AM albert heijn Olympische start Brandersfeesten F£bsten $chiedam exclusieve schoenen, tassen, kousen etc. Broersvest 135 - Schiedam. PAGINA 3 -

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1