Gratis advies Showkorps OBK Ambrosius KrapTi: Zwaar bevochten winst Schiedamse dammers 4650; 795; Schilderijen tentoonstelling Tamboer- Trompetter en Majorettenkorps Gusto D.H.S-SCHIEDAM dn VAN DER MOEZEL SCHIE 40 - 52 SS^^^"chemenSp,lke— 'Maritiem' Bernard Berkhout Swingin Mate Informatie bijeenkomst Trefpunt-Oost Oecumenische Vredesweek Concert theaterorgel HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1988 Expositie Jammer I HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Café Bistrot SCHIEDAM - Woensdagmor gen, 21 september komt van 10.00-12.00 uur iemand van de afdeling Voorlichting van de ge meente Schiedam in Trefpunt Oost, Celciusstraat 2, iets aan ouderen uit de wijk Oost vertel len over het werk van de ge meente Schiedam. Hij zal dan onder andere duide lijk maken, waar men met be paalde klachten (bijvoorbeeld vuil op straat, te hard rijden, losliggende tegels, onderhoud plantsoenen) terecht kan. Ook zal hij laten zien met welke vra gen u niet bij de gemeente moet zijn. Verder zal hij vertellen, hoe het één en ander bij de gemeente Schiedam is georganiseerd. Na de pauze is er ruimschoots gele genheid tot het stellen van vra gen. Toegang is gratis. Informa tie over vervoer via telefoon nummer 4264195. SCHIEDAM - Het eerste tiental van damclub Schie dam speelde zaterdag zijn eerste wedstrijd bij De Ridder in Brunsum. Het damduel eindigde in een 13-7 overwinning voor de Schiedammers, die in de eerste klasse uitkomen. Na nauwelijks een uur spelen zorgde Piet Bastiaanse aan bord drie voor de eerste Schiedamse punten. Zijn tegenstander Leo Nagels, gaf na een combinatie op. Twee uur later viel de twee de overwinning voor Schiedam te noteren. Ron Heusdens, aan bord twee, overspeelde invaller Miedema volledig. Gert van Willigen bracht de stand op 6-0 in het voordeel van Schiedam, door aan bord vijf zijn tegen stander de baas te blijven. Wim Vrijland, die aan het eerste bord was aangeschoven, won even eens. Na een wanhoopspoging van zijn opponent J. Meesters, speelde Vrijland eenvoudig naar winst, 8-0. Ondanks deze gun stige stand voor Schiedam, was de situatie toch zorgelijk omdat aan de resterende zes borden twee partijen verloren zouden gaan, twee remise zouden lopen en de twee andere partijen nog net een remise zouden opleve ren. Onnauwkeurig Tiny Mous speelde aan bord zes de gehele partij onder druk en leek een verloren partij te spe len. Door een onnauwkeurig heid van zijn tegenstander Quaedackers sleepte Mous er toch nog een onverwachte remi se uit, 9-1. Ronald van Egmond en Rob van Eijk verloren bei- Via 94.1 MHz op de kabel Liever de lucht in met de SOMS SCHIEDAM - Tijdens de Brandersfeesten zal de stad- somroep op 94.1 MHZ van het Schiedamse kabelnet ge durende beide weekenden een programma uitzenden dat geheel in het teken van deze feesten staat. Reportageploegen zullen vanuit de stad direkt ver slag doen van vele aktivitei ten. De uitzendtijden zijn als volgt: Zaterdag 17 september: 10.00-13.00 uur: ZOS Bran dersfeesten; 13.00-17.30 uur: SOMS met aktualiteiten rondom de Brandersfeesten; 17.30-19.00 uur: Stadsom- roep Sport. Zondag 18 september: 09.00-18.00 uur: Stadsom- roep met nieuws en repor tages van de Brandersfees ten. BOORDEVOL IDEEEN OVERBADKAMERS SCHIEDAM TEL. 010 - 473 20 77 den hun partij, waardoor de stand op 9-5 kwam. Aan bord vier speelde toen Peter Poot nog, die echter in een verloren positie stond. Zijn tegenstander J oosten had zich verrekend en kwam in tijdnood en ging met te weinig zetten door zijn vlag heen, waardoor de twee punten alsnog naar Schiedam gingen, 11-5. In een rommelige slotfase kwam Sjaak Prins aan bord tien tot remise tegen M. Raes, 12-6. Als laatste eindigde Leo Mous, die de sterke Hans Tangelder tegenover zich vond. Even leek Leo Mous op de rand van de af grond te balanceren, maar wist zich uit de problemen te redden en een remise af te dwingen 13- 7. Voor sJk wedstrijdpunt beslo ten de Schiedamse dammers een tientje over te maken voor de watersnood in Bangla Desh. SCHIEDAM - Tijdens de Vre desweek, die dit jaar gehouden wordt van 18 tot en met 25 sep tember, zullen er in de kerk van de Sint Jan de Doper aan de Mgr. Nolenslaan 99, van maan dag tot en met vrijdag 's a- vonds van 19.00 - 19.30 uur oe cumenische vredeswakes gehou den worden. De wakes staan onder auspiciën van de Raad van Kerken te Schiedam. De thema's zijn: Maandag: Apartheid, gaat ons dat aan? Uitwerking: Vredes groep Sint Jan de Doper. Dinsdag: Armoede, gaat ons dat aan? Uitwerking: kapitein mw. Van Zanten. Woensdag: Baanloos-zijn, gaat ons dat aan? Uitwerking: Inter kerkelijk Bureau Baanloosheid dhr. Koster of mevr. Mulder. Donderdag: Bewapenen, ontwa penen, gaat ons dat aan? Uit werking: ds. Brakema. Vrijdag: Heelwording van de schepping, gaat ons dat aan? Uitwerking: zo mogelijk in sa menwerkingsverband met u al len. Na afloop is er gelegenheid voor een kopje koffie of thee. SCHIEDAM - Zondagmorgen 18 september start de Neder landse Orgelfederatie in het Passage Theater het nieuwe sei zoen met de fameuze Engelse organist: Brian Rodwell. Zijn muziek bestaat uit populaire melodieën, mars-, musical- en bigband muziek. Brian Rodwell kreeg op achtja rige leeftijd zijn eerste pianoles sen, een paar jaar later begon hij met kerkorgelstudie. In Leeds, in de Odeon Cinema, werd hem de kunst bijgebracht op het 3/19 Wurlitzer orgel door de gevierde Charles Saxby. In het Gaumont Theatre in Bradford rondde hij zijn studie af bij Norman Briggs. Na enkele gastoptredens werd hij door ABC ingelijfd als „wonder-boy" organist. Als dienstplichtige speelde hij in Engeland en Duitsland bij de dansorkesten van de RAF. De laatste jaren is hij zeer aktief met orgeldemonstraties en een veel gevraagd artiest voor pijp orgelconcerten. Zeer populair zijn de optredens van „Brian and his Brass" voor de BBC. Aanvang van het concert 10.30 uur. De kassa is geopend vanaf 9.30 uur. Toegangsprijs 9,- (leden), 65-plussers/CJP 5,- (uitsluitend op vertoon van hun pasje of lidmaatschapskaart). Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang mits on der geleide. De Historische Vereniging van Vlaardingen verzorgt op don derdag 22 september een avond in dienstencentrum West aan de Frank van Borselenstraat 95. Onderwerp van de avond is „de geuzen in historisch perspec tief'. Dhr. P. v.d. Harst zal een lezing met dia's verzorgen over het verzet door de geuzen in de 16e en 20e eeuw. De lezing be gint om 20.00 uur. Zwaar massief eiken front. Leverbaar in drie kleuren. 230 x210 cm. Kompleet met Philips inbouwapparatuur. Bladen ronde spoelbak NOG TIENTALLEN ANDERE LAAGGEPRIJSDE AANBIEDINGEN KEUKENS TEGELS SANITAIR FAÜ1NA 13 Schiedam gehuld in sneeuw. Eén van de schilde rijen tijdens de tentoonstelling Molens in Schie dams panorama" Ook schilderkunst krijgt aandacht tijdens de Brandersfeesten. „Molens in Schiedams Panorama" gaat de tentoonstelling heten. Een collectie van 20 schilderijen door particulieren tij delijk in bruikleen afgestaan. Niet in het Stedelijk Museum, maar in Schiedams jongste galerie: „Kunsthandel Jongepier" aan de Dam. Piet Jongepier, tevens eigenaar van Van Loenen - een deur verder dan de galerie - liep al zeer lang rond met het idee een kunsthandel/galerie te beginnen. „Kijk je kunt er natuurlijk niet van bestaan, maar ik vind zoiets nou eenmaal ongelooflijk leuk om te doen," vertelt de aktieve ondernemer. Jongepier opent de kunsthandel een paar dagen voor de Brandersfeesten. Pas op 21 september (woensdag) is de expositie te bezichti gen. De tentoonstelling duurt tot 8 oktober. Jongepier lijst alle werken opnieuw in. „Zie het als een soort sponsoring van mijn kant." Voor Piet Jongepier konden de Brandersfeesten niet op een beter tijdstip beginnen. „Er wordt door de aanne mer flink doorgewerkt. Nee, voor de Brandersfeesten ben ik klaar. Nu is er tenminste ook een binnenaktiviteit. Je weet maar nooit met het weer in Nederland," haalt Jongepier de schouders op. De plaatselijke bands, die de Brandersfeesten muzikaal kracht bijzetten, op een rijtje. Het Tamboer- en Trompetterkorps Gusto is opgericht in ok tober 1954 als onderdeel van de muziekvereniging Gusto. Zo wel de werf Gusto als de muziekvereniging Gusto behoren tot de verleden tijd, maar TTM Gusto is springlevend. Sinds 1 juni 1986 werd het korps uitgebreid met een majoretten-pelo- ton en werd de naam van het korps veranderd in Tamboer- Trompetter- en Majorettenkorps Gusto. Zij treden veel op in België, Frankrijk en Duitsland en in Ne derland worden op diverse concoursen vele eerste prijzen be haald. TTM Gusto is een gezellige muziekvereniging waar goed gemusiceerd wordt. Informatie bij de secretaris A. Verheij, telefoon 010-4733929. Voor de drumband geldt een minimum leeftijd van 8 jaar en zij repeteren op de dinsdagavond van 20.00-22.00 uur. Voor het majoretten-peloton geldt een minimum leeftijd van 12 jaar en zij repeteren op de maandagavond van 19.00-20.30 uur. Ervaring is geen vereiste. TTM Gusto hoopt nog vele jaren samen te kunnen musiceren en zullen u dit tonen op zaterdag 17 september 1988 tijdens de Brandersfeesten. Ivo Janvier runt een stokoud bedrijf met een moderne naam: „Bureau De Kermisgids B.V." Het bedrijf organiseert kermis sen over heel Nederland en geeft een tweewekelijks periodiek uit dat wordt verspreid over 1200 kermisexploitanten. Zijn va der richtte de firma, pakweg 35 jaar geleden, op. Ivo (J.J.M.C.) Janvier: „De Schiedamse kermis ken ik op mijn duimpje. De Broersvest, ja, die straat herinner ik me als kind erg goed. Als het kermis was, was mijn vader zo'n beetje de burgemeester van Schiedam, ledereen kende hem. Lange tijd ging het hier voortreffelijk. Maar de kermis heeft een grote opduvel gekregen in de jaren zeventig. Augustus is geen haalbare maand meer voor ons. De mensen gaan surfen, op vakantie. De Brandersfeesten zijn weiliswaar in september, maar dan breken alle grote feesten in Neder land uit. Gemeenten kunnen twee systemen van aanbieding hanteren: een gesloten of een open verpachting. Beter ge zegd: of de gemeente kiest voor het geld, de hoogste bieder wint. Of voor een evenwichtig aanbod van diverse attrakties." De eigenaar van het kermistechnisch adviesbureau vindt het jammer dat de gemeente zich heeft teruggetrokken uit het or ganisatiecomité van de Brandersfeesten. „Geloof me, een paar lieden van de overheid erbij is veel beter voor je imago buiten de stad." Gratis advies van Ivo Janvier. Showkorps OBK bestaat uit een drumband en twee majorette pelotons. Een deel van de drumband vormt ook de Zuid- Amerikaanse groep „Los Amigos". Showkorps OBK is een graag geziene gast tijdens de Carna val in Duitsland en op vele andere aktiviteiten in Nederland. De drumband bestaat momenteel uit ongeveer 25 enthou siaste leden in de leeftijd van 13 tot 45 jaar. Zij spelen zowel fanfare als moderne muziek zoals Rock around the Clock. Zij repeteren op maandag van 20.00 tot 22.00 uur. De majorettes hebben twee pelotons. Een juniorgroep in de leeftijd van 7 jaar en een seniorgroep vanaf 10 jaar. Het ma- joretten verandert steeds meer in twirlen en onder leiding van een nieuwe instructrice wordt daar intensief op getraind. Zij repeteren voorlopig op vrijdag, junioren van 18.00 tot 19.00 uur en senioren van 19.00 tot 20.00 uur. Los Amigos, de naam verraadt al iets, speelt vooral Zuid- Amerikaanse muziek. De leden spelen ook allemaal in de drumband. Zij repeteren op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Zowel de drumband als de juniormajorettes kunnen nog ver sterking gebruiken. Informatie bij het clubgebouw, Mgr. No- lenslaan 89, telefoon 4736885 of B. Koevermans (secr.), Vale- riusstraat 64, 3122 AP Schiedam tel. 010-4703237. Drumband Ambrosius zit de laatste jaren goed in de lift. En» 1988 kan al helemaal niet meer stuk. Men kan terugkijken op een serie optredens van hoge kwaliteit. Het meest succesvolle was het concours in Dussen op 25 juni, waar Ambrosius voor het eerst uitkwam in de eerste di visie en op 3 punten na promoveerden naar de ere-divisie. Door dit resultaat is Ambrosius op 26 februari 1989 te Castri- cum de vertegenwoordiger van de muziekbond de AMVM op de nationale kampioenschappen. Voor die tijd hoopt Ambro sius fiat te hebben gekregen van het Anjerfonds voor een nieuwe bezetting troms voor de slagwerkgroep. Ambrosius is te beluisteren tijdens de Brandersfeesten op 17 september tijdens de lampionoptocht vanaf Schiedam-Zuid en 24 september van 14.00 tot 16.00 uur op het Broersveld. E GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark" (Hargplein 101),zondag 10.00 uur: ds. Chr. Brakema. Julianakerk (Burg. Knap- pertlaan 29), geen opgave. Bethelkapel, geen opgave. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, zondag 10.00 uur: weled. heer J. A. v. Lambal- gen; 15.00 uur: ds. A. Prins (Bevestiging) en Intrede van dr. R. A. Bosch te twello m.m.v. 't Schiedams Christe lijk Mannenkoor. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. P Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: geen opgave. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. J. Codée. Opstandingskerk, 17.00 uur: ds. R. H. Kieskamp, Leerdam. Evangelisch Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. R. B. Groot uit Alme- re. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, m.m.v. New Life Singers; 17.00 uur: ds. R. Kieskamp, Leerdam. Opstandingskerk. Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis. Huize Thomas, Griekse- straat 18, Rotterdam, 10.00 uur: mevr. R. de Graaf, Rot terdam. Dorpskerk, 10.00 uur ds. N. K. Mos, Bediening Heilige Doop; 19.00 uur: ds. N. K. Mos. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis en mevr. J. Sosef, Dienst van Schrift en Tafel. Rank, geen opgave. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, zondag 09.30 uur: bid stond; 10.00 uur: heiligingsssa- menkomst; 17.00 uur: verbin dingsdienst o.l.v. majoor van Meurs. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b. Openbare lezingen. Gemeente Nieuw- land, zondag 10.00 uur. Thema: Hoe kunnen jongeren het hoofd bieden aan de huidige crisis? Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Vrees voor de toekomst over winnen. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan, zaterdag 9.30 uur: leesdienst. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: m.m.v het Herenkoor. Zondag 11.00 uur: m.m.v. het Valeriuskoor. Van maandag t m vrijdag zal er in onze kerk iedere avond een oecumeni sche vredeswake gehouden worden van 19.00-19.30 uur rond het thema van de Vre- desweek: Vrede verbindt, vrede verplicht. Daarmee ver vallen de vieringen van maan dag en vrijdag. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106. Celebrant: kapelaan J. M. Burger uit Den Haag. Pre dikant: diaken P. M. Mariens. Zaterdag 18.30 uur: Eucharis tieviering; zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag 17.15 uur: Eu charistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West, zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel spel en samenzang. Zondag 09.30 uur: Gezongen euch.vie- ring, muzikaal verzorgd door het gemengd koor Plyhymnia. De vieringen worden dit weekend geleid door pater J. Mahlmann o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag en donderdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Zon dag 18 sept., 10.30 uur: hoog mis. Er is een apart program ma voor de kinderen. Dinsdag 20 sept., 14.30 uur: eucharistie viering in de pastorie; daarna gezellig samenzijn voor zieken en ouderen, verzorgd door de Zonnebloem. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West. Eucharistie vieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel; zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen op zondag; pastor W. Flapper de viering op zaterdag. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan, zaterdag 18.30 F uur: Eucharistieviering met sa menzang en orgel; zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van het Don Boscokoor Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche. Pastor D. Kool leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30, 18 september: 10.00 uur: 17e Zondag na Pink steren. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70: vrijdag 19.30 uur: bij belstudie o.l.v. br. Holder; za terdag Monumentendag v.a. 10.00 uur kerk geopend ter be zichtiging, er zal orgel- en trompetspel zijn door Dorien van Tony Lissenberg. 12.00- 15.00 uur een concert van het Havenkerkkoor en de groep "Sion" voor de jeugd. Zondag: Eredienst o.l.v. Br. Holder, voor de kinderen tot 14 jaar is er zondagsschool. Schieland Ziekenhuis, Aula- 'kapel, Juliana van Stol bergstraat, Eucharistieviering op zaterdag 17 september te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 18 september te 10.30 uur. Voorganger pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stien- stra, muzikale medewerking van liturgisch ensemble uit Maassluis o.l.v. Mevr. Sonne- veld. Hoogstraat 59, Schiedam Wenst iedere aanwezige bij de overvalste derby op zondag 18 september a.s. aanvang: 14.30 uur op sportpark Kethel, een leuke maar vooral sportieve wedstrijd ,toe. En tijdens DE JAZZNACHT op 24 september in de Maritiem wederom de Top van Europa.... nl. met Frits Landesbergen vibrafoon. V N WEEK LANG STAAT DE PRIJS VANEIKEN TE KIJK Kom naar onze toonzalen en kijk u rijk. Bij Engelen Keukens/Tegels/Sanitair betaalt u voor kwaliteit altijd veel minder. GROTE KEUS IN TEGELS EN PLAVUIZEN V.A. 29,95 PER M2 Bovendien GRATIS GELEGD vanaf 25 m2 ENGELEN Geopend: alle d°9de^°^ ROTTERDAM Bergweg 283, tel. 010-4673044. GORINCHEM :Schelluinsestraat36, tel. 01830-36422. SPIJKENISSE Oberonweg 28, (eindpunt metro) tel. 01880-38003. VLAARDINGEN: Hoekerstraat 14 (naast Sanders Meubelstad), tel. 010-4350028. Massief eiken keuken. Leverbaar in drie kleuren. Kompleet met hoekschouw, Philips apparatuur en blad en spoelbak. 255 x 225 cm. (ind. krans en lichtlijst). 7490.- Moderne kunststof keuken met pvc omranding. Leverbaar in drie kleuren. Wandkasten 100 cm hoog. Kompleet met Philips inbouwapparatuur. Blad en spoelbak. 270cm Komplete badkamer met anatomisch gevormd inbouwbad verchroomde handgrepen, 170 x 75 cm. Wastafel, zuil, planchet, duoblok en kloset- zitting. Leverbaar in twee kleu ren wit. Glanzend wit Matwit 1.195 - 3 cm. wastafel, zuil,

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13