Boegsprietlopen Loco Zijdeveld neemt honneurs waar Scheeres: „Schiedam boft Verlichte gondelvaart door historische binnenhavens Sjoffelen yy yy fy VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1988 BRANDERSKRANT PAGINA 3 Het is maar gelukkig, dat de reddingsbrigade paraat staat, tijdens het watersportfestijn op zaterdag 17 september. Het is namelijk maar voor weinig waaghalzen weegelegd om over een spekgladde boegspriet heen van de ene kant van de ha ven naar de andere te komen.De meeste durfallen komen toch vroeg of laat in het water terecht. De Brandersfeesten mogen dan hun kracht ontlenen aan ver nieuwingen, er is een traditie tot nu toe altijd in ere gehou den: burgemeester Reinier Scheeres was de hoofdrolspeler van de vaak spectaculaire openingsceremonie. Een verplicht congres helemaal in Brazilië is de enige reden waarom hij de 17e september dit erebaantje, overigens met een gerust geweten, aan wethouder Chris Zijdeveld toever trouwt. Het is niet voor niets, dat Schiedams eerste burger in brede kring befaamd is om zijn vermogen de lasten van zijn ambt met humor en de lusten ervan met waardigheid te dragen. Uiterst belangrijk Met de zorgvuldigheid hem eigen noemt hij grote evenemen ten niet alleen zaligmakend, maar wel uiterst belangrijk voor een stad. „En dan moet name voor de eigen bevolking," voegt Reinier Scheeres er snel aan toe. „Het steekt me soms, dat een stuk gezelligheid wat al te vaak verkocht wordt onder de vlag van toerisme. Natuurlijk is het mooi meegenomen als je daarvan een graantje meepikt. Niettemin staat het plezier, dat je je eigen inwoners biedt voorop. „Alleen wanneer alle vliegschema's kloppen en het tijdsver schil hem niet al te zeer parten speelt, kan Reinier Scheeres nog net even meegenieten van de letterlijke slotknajler van het Brandersfeest: het vuurwerk vanaf het stadskantoor op zondagavond de 25ste. Toch voelt hij zich ook bij de rest van het programma zeer betrokken. Uit het oog is niet hetzelfde als uit het hart tenslotte. Het zijn twee 'gouwe ouwen' die de burgemeester tipt met stip: de Jazznacht en de Verlichte Gondelvaart. Een voor de hand liggende keus voor een fer vent muziek- en sportliefhebber misschien, waar niettemin Een avondje uit voor het gehele gezin. Een avond zorgen ver geten en ontdekken dat romantiek nog echt bestaat. De Verlichte Gondelvaart door de Lange Haven zal zaterdag avond 17 september, van 21.00 tot 22.00 uur beslist één van de hoogtepunten worden van de watersportmanifestatie waaraan de meeste Schiedamse watersportverenigingen zul len deelnemen. Een vloot van 75 pleziervaartuigen gaat zorgen voor een sprookje van lichteffecten, show, illuminatie omlijst met draaiorgelmuziek en naar we aannemen wederom gadegesla gen door duizenden toeschouwers, die vorig jaar genoten van een voor de regio uniek schouwspel. De gemeente Schidam heeft voor de winnaar van de Verlichte Gondelvaart een wisselbeker in het vooruitzicht gesteld. Daarnaast stellen de Stichting Brandersfeesten Schiedam en de Openbare Nutsbedrijven (Havendienst) vier prijzen be schikbaar. Een eerste, tweede en derde prijs, en een aan moedigingsprijs. De eerste prijs ging vorig jaar naar WSV de Nieuwe Waterweg. Schipper Jack van der Holst haalde met zijn pleziervaartuig „Westgeul" de eerste prijs binnen. De deelnemers aan de Verlichte Gondelvaart hebben er dit jaar weer alles aan gedaan om goed voor de dag te komen. Wie met de prijzen naar de jachthavens teruggaat maakt de jury die avond rond 00.30 uur bekend in de zaal van Dans school Sitton aan de Lange Haven, de lokatie waar tot ca. 02.00 uur het schippersfeest wordt gehouden. De jury bestaat dit jaar uit: de wethouder van de Nutsbedrijven waaronder de Haven dienst, de heer A. G. Wiegman, de voorzitter van de VVV Schiedam de heer K. van der Geest, de journaliste Helma Vincent, een bestuurslid van het Koninklijk Nederlands Wa- tersportverbond de heer J. van der Zeep, de schippersvrouw van het zeilend bedrijfsvaartuig Vrouwe Henrica mevrouw Henny Borgman. Wethouder A. G. Wiegman zal de prijzen aan de winnaars uitreiken. Aan de Verlichte Gondelvaart gaat een lampionnenoptocht uit de wijken naar de Lange Haven vooraf. Deze optocht wordt rondom de Lange Haven ontbonden. In verband met de Verlichte Gondelvaart zullen tussen 21.00 uur en 22.00 uur de bruggen over de Lange Haven geopend worden. De Ooievaarsbrug, de Beursbrug, de Appelmarkt- brug en de Koemarktbrug zullen daarom voor het doorgaand verkeer afgesloten zijn. Het verkeer wordt omgeleid. nog een ander, minder persoonlijk motief aan ten grondslag ligt. Scheeres: „Creatieve feestenmakers zijn bij uitstek in staat om je de ogen te openen voor de mogelijkheden van je stad. Een frappant voorbeeld daarvan vind ik de aandacht van de politiek voor de havens. Dat is puur een gevolg van aktivitei- ten als een vlootschouw. Die wisselwerking tussen bestuur en bevolking vind ik in feite het aardigst van zo'n evenement." De Brandersfeesten hebben in de ogen van de burgemeester maar één kwetsbare schakel, die merkwaardigerwijs tegelij kertijd de sterkste is: het organisatie-comité. „Het is een geluk, dat je een groep clevere mensen in je ge meente hebt, die bereid is om verschrikkelijk veel tijd, en thousiasme en deskundigheid in zo'n spektakel' te steken. Want het is een hele kunst om een programma gedegen in elkaar te draaien en iedere keer weer nieuwe trekkers te be denken. Het zou boffen zijn voor Schiedam als dat succes team volgend jaar weer de kar zou willen trekken. Ik vind dat daar wel eens extra bij stilgestaan mag worden". Lopen over het water is een van de spektaculaire onderdelen van de Watersportactiviteiten op zaterdag 17 september in de Lange Haven vanaf 11.00 uur. ledereen, die er trek in heeft en niet bang is voor een nat pak, mag een keertje de grote plastic schoenen, ter beschikking gesteld door de Schiedamse watersportverenigingen, uitproberen. Tr Tii tv

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 23