Panto van vroeger op neuzen van nu Twee-in-één kontaktlens voor lezen en afstand Op hakken de herfst in Herfst Wintermode bij Argus: Z/ JFJLFlEllJS Belangrijke vinding We lopen er versierd bij Kistjes voor jou Enkellaarsje favoriet Brogues voor meneer Ook brilmode grijpt terug Verstelbare neusbrug Wilde eenden DE 'RETRO-LOOK' HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 PAGINA 11 „Terug naar toen" staat menigmaal in deze speciale modekrant te lezen. Lo gisch, want die mode grijpt in verschil lende opzichten terug naar vervlogen tijden. Daar blijven de bril-ontwerpers niet bij achter! Was de eerste bril, die het mensdom droeg, rond, daarop volgde lang geleden de zogenaamde 'panto'. Iets minder rond en vaak uitgevoerd in schilpad. Die panto is royaal terugl Maar dan met een uiterst moderne 'look' en -lo gisch- uitgevoerd in de comfortabele lichtgewicht materialen, waar brildra gers van deze tijd niet meer buiten willen. Tot en met Cartier, gedragen door taxi- chaufeurs en premiers, alsmede 'dure' of minder bedeelde dames, brengt die panto. Wereldwijd! Met voor de vrouw een safiertje bij de veeraanzet, net iets groter dan een flinke speldeknop De panto in moderne uitvoering met de 'antiek' aandoende gravering op de veren. Kinderen. Niet blijvend een vergeten groep ais het om aardige monturen gaat. Zelfs voor de jongsten is er nu 'hoogmode' door een rond panto modei Waarbij vooral de aardige kleuren op vallen. Flamingo voor meisjes, een niet zoete, lichtblauwe kleur voor jongens met voor allebei een zacht glansje. Heel wat kontaktlensdragers m/v zien een beetje zorgelijk de tijd tegemoet, dat het bekende „m'n armen worden te kort" om de hoek komt kijken. Men dus aan een leesbril toe is. Want daarmee zet je niet alleen je leeftijd op je neus, daarmee moet je dus ook gaan brillen. Nu zijn er wel kontaktlenzen met een lees- en een verte-gedeelte, maar deze (zachte) lens vindt menigeen niet ideaal. Daarom zijn kontaktlensspecialisten ronduit ingenomen met een kompleet nieuwe lens voor dit probleemlezen en op afstand zien in één lens. Daarbij mag niet gedacht worden aan wat in de optiekwereld „biofokaal" heet. De uitvinder van deze lens, de Engelse hoogleraar Mike Freeman, is namelijk uitgegaan van een volkomen andere werking: diffraktie geheten. Nou moet je een halve, misschien wel een hele opticien zijn, om dit technisch vernuft te doorgronden. Daarom vol staan wij met te vertellen, dat men via onzichtbare ringvormige cirkels in de kontaktlens, probleemloos zonder „overstapje bij het kijken" kan lezen of op afstand zien. Dat gaat vanzelf. Of je nu sport of autorijdt, de trap afloopt of lectuur ter hand neemtje oog stelt zich vanzelf in. Wat zonder meer een revolu tionaire ontwikkeling mag worden ge noemd. De naam van deze lens is Diffrax en in deze septembermaand hebben al heel wat (gediplomeerde!) contactlensspecia listen Diffrax in huis. De wat rijpere leeftijd en/of grijs haar, vragen vaak om een bij die leeftijd ho rend montuur. Dat kan dit type bril zijn in mat zilver met goud en mooi gevorm de veren. Kleurtjes Daarnaast, met name voor de vrouw, verfijnd gekleurd metaal. Zilver en goud kleur kennen we al jaren, warme, matte (pastel)kleuren geven zo'n fragiel meta len montuur een heel ander uiterlijk. De bril voor de man blijft redelijk klein en rechthoeking met als aktueel detail een vertikale neusbrug. Alternatief Niet aan te slepen zijn de vrij ronde, schildpadachtige kunsstof brillen voor de meer alternatieve keus op je neus. Nog alternatieverzo'n montuur met een al vergeelde kleur, alsof je 'm al ja ren hebt. Mogelijkheden genoeg dus om ook via je bril de mode, die je draagt, te accen tueren. Voor mensen met een leesgedeelte in hun bril een montuur met ver schuifbare neusbrug. Eén handgebaar en je bril zit lager (of hoger) om com fortabeler te kunnen le zen. Weer zo'n 'klik' en je stelt je verte-kijkrichting weer in. Kantelen kan het montuur ook nog. Vondst uit Japan. Twee kleuren metaal in een lichtgewicht montuur. We versieren het aan de voet. Met strikken of een roosje, een inzet of contrasterend stukje materiaal, maar de schoen voor de vrouw mag hier en daar best een mooi opkikkertje heb ben. Dit vooral voor de schoenen met hakken, want al is plat nooit weg te Veel enkellaarsjes dit seizoen. Ook in gekleurd suéde(onder) met veters of met knoopjes opzij. De vliegeniersmode met de stoere jacks verovert ook de kindervoet. 'Kistjes'- achtige schoenen voor jongens met een leren band( en gesp) er nog om heen, doen het nu al leuk. Straks, als het kou der wordt, zal de warme bontvoering, waarvan je hier en daar ook een flink stuk aan de bovenkant ziet, ook wel eens flink opgepikt kunnen worden. Lage suéde schoenen met een elastieke inzet, vrolijk gekleurde veters, peper bus-gaatjes (brogues) op de neus van je schoen of gekke badges.... het kan allemaal aan de kindervoet. Waarbij ook de zogenaamde 'comfort'- modellen er vaak stoer of voor meisjes via kleur, leuk uitzien. denken (alleen al voor het gemak): de damesschoen gaat de hoogte in. Tot meer dan zes centimeter toe. Al blijft lager, dus comfortabeler, het meest gekozen. Veel gezien ook: elastische inzetten, op allerlei manieren toege past. Herfsttijd: laarzentijd! Dat is ook een duidelijk gegeven. En met zoveel vrou welijks in de mode zie je ook weer het zo vrouwelijke enkellaarsjes op hakken. Sommige hebben een rijgsluiting, ande re haakjes en oogjes, ritsen opzij of elastieke inzetten. Kombinatie van ver schillende materialen en/of kleuren ge ven er extra schwung aan. Hoge laarzen, meestal met platte hak en ook menigmaal gerimpeld, zijn er zonder meer. Gewaagd: de over-de-knie-laars, vooral leuk bij de korte rok. Bij de Mariene Dietrich-pantalon met de wijde pijpen worden echter meest lage schoenen met bolle neuzen gedragen. Veel zwart Zwart gooit kwa kleur de hoogste ogen, naturelkleuren en bruintinten komen sterk naar voren, zeker door die Britse (wollen) look in de mode. Kleurtjes zijn er altijd wel en dan zit je modisch goed dit seizoen met lila, rood, bordeaux, ma rine of groen. Blijft leer nummer een, suéde en nubuck zitten duidelijk in de lift. Met een rood roosje op een zwarte pump (rechts) of sierknoopjes op de anthraciet schoen in hagedisprint (bo ven) versieren we het aan de voet. 'n Piloten/aars al of niet met bont en nog een koperen badge er op ook. Eerst werden ze gedragen door 'blazer- meneren', zeg wat ons betreft zelfs de 'golftypes'. Nu zijn ze algemeen mode. De brogues. Schoenen met die peper bus-perforatie. Op de neus, de zijkanten en vaak nog in een bies. De mode is 'very British' en dan hoort zo'n brogues erbij. Niets te 'broguen?'. Loafers, vetermolié- res en voor trendsetters de piloten'kis- tjes' zijn een prima alternatief. Broques, een van dé mannenmode schoenen van dit seizoen. Was de roos het symbool voor de zomer, heel wat wilde eenden vliegen dit seizoen op ons af. Inge- breid in een jumper, als opdruk, soms geprint.... niet alle eenden zwemmen in het water, zo wil het de mode. Alpenmotieven (edelweiss, de blauwe gentiaan) mo gen er trouwens ook zijn. 0 Ook de lange laars wordt weer (behoorlijk) getipt voor de komende maanden, vaak met rim- peleffekt. geïnspireerd op de vijftiger en zestiger jaren draagcomfort Die terug-in-de-tijd-trend geldt zeker niet voor de gebruikte materialen en het draagcomfort! Perfecte pas vorm en lichtgewicht zijn hier de trefwoorden. Wat bijvoor beeld te denken van een vederlicht metalen mon- tuurtje van nog geen 8 gram!? We zien 't steeds sterker in de couture en het zet ook door in de brilmode: De vijftiger en zestiger doen van zich spreken! Deze zogenaamde 'retro-look' gaat het helemaal worden. We zien het ronde (metalen) bril letje, de panto-modellen (ovaal) en monturen met afge vlakte bovenlijn... Met behoud van modern Argus Wat zich internationaal aandient vindt snel zijn weg naar Argus. Niet mondjes maat, maar uitbundig en over de hele breedte. Geen wonder dat mode bewuste mensen als vanzelf sprekend bij Argus binnen stappen. Met nu, als extra aanleiding, de nieuwe herfst- en wintercollectie in optiek. Welkom! rgus betekent: Keuze! Keuze in actuele mode-trends, keuze in meer 'tijdloze' modellen èn keuze in elk genre en prijs klasse. Deze advertentie gaat over de mode voor de komende herfst en winter. Mode in optiek die bij Argus breed uitgemeten wordt. In al haar facetten. Brutaler(?) De zachte, rustieke pastels maken plaats voor vrolijke, hardere tinten. De dames mode is brutaler geworden. Daar past een pittig montuur- tje met een zelfbewuste uit straling bij. Terug-in-de-tijd zet door Mannenmode De mannenmode is voor een belangrijk deel geïnspi reerd op het Engelse land leven: Tweed colberts, leren elleboogstukken, corduroy broeken en flannel hemden. De 'retro-look' zal zich ook voor mannen sterker manifes teren deze winter. De bril voor hem sluit daar helemaal op aan! OOGMERK OPTICIEN "Kijk... déze heb ikgekozen!" ruim 1500 brilmonturen adviezen oogmeting computer-oogtesten low-vision apparatuur contactlenzen hoortoestellen gratis informatieboekjes Schiedam: Maassluis: Vlaardingen (OPTIEK DE BRUIN): Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700 Koningshoek - tel (01899) 19039 Korte Hoogstraat 23 - tel. (010) 4348450 Lid van de vereniging Oogmerk-Opticiens Ronde brilletje is terug, in allerlei kleu ren. Zwart, bruin, groen, rood of lila. Of zelfs met leer bekleed in bordeaux, marine of natuur. Uitgesproken 'Retro-look'voor mannen. Kunststof montuur in Havanna, gevlekte kleuren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11