IJ 'ïiaRlS N P Victoriaans poppenhuis 3 in prachtig eiken en voor eenongekend lage prijs! SCHNEIDER interieurverzorging Schoenen voor het 'totaalplaatje' Week van de contactlens Mineralen in Congresgebouw De\sboi° Sinclair Gebruikers... VVW/ Schiep A Romantische slaapkamer in blank eiken. Ruime driedeurs schuifdeurkast, 1295. Slapen wordt genieten in dit riante ledikant. (H 204 x B178 x D 62 cm) Slaapkamer en Het geheel wordt geleverd met nachtkastjes kast ook in donker eiken leverbaar, en toilettafel met verstelbare spiegel. Het bed is in twee maten verkrijgbaar 180 x 200 cm V HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 PAGINA 12 Het klinkt een beetje senti menteel en het ruikt ook nog naar vroeger als ik vertel me nog exact te herinneren, dat ik m'n eerste pumps kreeg. Glad de, zwarte schoenen met een mooie, behoorlijk hoge hak. Dat was letterlijk een stap van meisje tot vrouw, zo realiseer ik me nu. Want met een even eens zwart kokerrokje er nog bij, gaf dat toch ergens een volwassen gevoel. maar de namen van die ver schillende merken er bij. Daar kunt u echt het beste vragen waar in uw woonomgeving deze modellen te koop zijn, want als het goed is hebben heel wat schoenenzaken ook op dit gebied hun nieuwe col lecties al in huis. Ik ben altijd vrij kritisch op schoenen gebleven, want ze zijn een niet te onderschatten onderdeel van je eigen 'totaal plaatje'. En ofschoon je voor een fikse wandeling meestal iets anders aan je voeten trekt, dan voor een meer representa tief gebeuren, blijft die schoen deel uitmaken van je „indruk naar buiten". Om het zo eens te zeggen. Schoenen kunnen ook duidelijk de mode accen tueren. Door kleuren, model len en soms zelfs een zekere image. Met zoveel mode-informatie foto's Ed Dewaerheijt in deze septembermaand, ook in een flink deel van onze bla den, krijgt die schoen terecht de aandacht. Alleen...wat doe je als je die leuke enkellaarsjes, dat exem plaar met een roosje opzij of die charmante hogewreef- schoen niet aan kan? Omdat je er de voeten niet voor hebt? Te smal, te breed, doorgezakt, knobbel aan je voet, te hoge wreef, zwakke enkels en noem al die onderdaanse narigheden maar op. Daarop heb ik een antwoord proberen te vinden, 'k Ben langs geweest bij een aantal fa brikanten en importeurs, die speciaal voor lastige voeten schoenen ontwikkelen. Het re sultaat ziet u vandaag via fo to's in BladZij. Daarbij sloeg ik de lastige kindervoet niet over! Nu mag u mij best bellen, daar niet van, maar ik zet toch Jong en at een steuntje nodig? Nie mand zou toch zeggen, dat er in deze schoenen zo'n ding zit! De kleurenpuur mode bij de meisjes lof vrouwen!) schoen met a-symetri- sche handige vetersluiting (boven). Lila met groen, blauw met groen, ook nog in het rood: het zijn dé herfstkleuren. Voor jonge voetjes (grotere mag ook) die droog moeten blijven, zette ik een laarsje op de plaat (of beter: 'UW THUISKRANT's-fotodienst) deels van Goretex gemaakt. Ze zijn er in allerlei vrolijke kleuren, het Goretex is water proof. Uit de nieuwe collectie van Bef anten, tel.03402-33653 of 023-282568. Al lang(er) contactlenzen wil len hebben, maar er nooit toe gekomen? Vanaf de 21e september tot en met 1 oktober is het vrijheid blijheid bij de opticiens, die bij de Vereniging Oogmerk zijn aangesloten. Dan kunt u namelijk tijdens de nationale contactlensweek kennis maken met alle moge lijkheden -ook de nieuwste- op het gebied van contactlenzen. Gratis advies en een eventuele proefpassing horen erbij. Brogues, van die peperbusperforatie, is royaal te vinden bij de 'gewone' schoenmode. Evenals een hagedi sprint. Durea, de Hollandse fabriek die zich al zo'n jaar of veertig met de 'zware' ge vallen bezig houdt als we aan voeten denken, stopt beide in de nieuwe herfstcollectie (rechts onder) bij een veterschoen. Dit merk vergeet eveneens de smalle voet niet. Vaak ook een probleem. „Normale leesten zijn te wijd, koopt men minder wijde, dan komt men ruimte tekort" zo leerde ik hier. Voor de foto koos ik een sportief model met onder de klep en de kwastjes een elastische inzet. Durea, tel. 04163- 72204, maakt schoenen vanaf de smalle C 1/2 tot de wijde K. Drie hakhoogten op één plaat. Links een sleehak, gekombineerd met mo- disch nubuck en als opvallend mode detail de elastische inzet. Die zie je ook behoorlijk in het normale schoen modebeeld! Midden een brogues neusje en een jamboreeklep bij een schoen voor de smalle voet, rechts een heel soepele schoen voor de bre de voet. „Californië gemaakt", zegt de vakhandel. En dat is comfort aan je voet. De fabrikant: Napolina, een bekend Nederlands merk, tel. 04167-73480. Vliegenierskleren al gezien? Daarbij stop je je broek in je piloten laars. Dat kan (onder) door de verstelbare ge spen. Er zit, als je dat nodig hebt, nog een steun in die schoen, maar dat ziet geen sterveling. Ze zijn van Bunnies, tei 04167-73851. Gaat ook op voor het nubuck laarsje met de veter om je enkels. Dat zag ik in het groen, blauw en lila en Elefan- ten(tel. 03402-33653 of 023-282568) brengt het. Een aantal weken geleden hebben wij een behoorlijk aantal Zuidhollandse computerclubs de ruimte gegeven om in het kort iets over hun aktiviteiten te vertellen. Er zijn altijd 'nakomer tjes', waarvan deze 'Rijswijkse Sinclair Gebruikers' er één is. E>e clubavond van deze Spectrum-fans is elke tweede en vierde woensdag van de maand, vanaf 19.00 uur, in de Te Werve- school, Willem van Rijswijckstraat 13 te Rijswijk. De 22e Mineralenbeurs van de Nederlandse Lapidaristen Club op zaterdag 24 en zondag 25 september in het Haagse Congresgebouw wordt een bij zonder evenement. In de grote 'Jan Steen'zaal is - naar aanleiding van de Willi am en Mary herdenkingen - een schitterende expositie in gericht van replica's van de Engelse kroonjuwelen. Fraai geslepen edelstenen uit deze kroonjuwelen zijn hier afzon derlijk als replica, naast vele andere bijzonderheden, te zien. Dit fantastische poppenhuis in Victoriaanse stijl is echt iets voor liefhebbers. Het is op schaal 1:12 en 60 cm breed bij 73 cm diep en 120 cm hoog. Achter de schanieren- de zijwanden zijn er op drie verdiepingen vele kamers om op uw gemak naar eigen smaak of in originele stijl in te richten. Het schanierend dak geeft toegang tot een ruime zolder. Door het huis aan de buitenkant af te wer ken in authentieke stijl met daksingles en lijsten wordt het een pronkstuk waar u te recht trots op kunt zijn. De bouwteke ning van dit huis met materiaallij sten, duidelijke bouwinstruk- ties en informatie over verlichting. Apart, of samen met de teke ning kunt u eveneens de ruiten voor het huis en de tekening voor het meubilair bestellen. De tekening van het meubilair is voor de komplete inrichting van het huis. Tekening Victoriaans poppenhuis, bestelnr. 3060-RE, prijs 19,75. 19 bedrukte PVC ruiten, bestelnr. A3060-RE. prijs 21,85. Tekening voor meubilair, schaal 1:12, bestelnr. 1186-RE, prijs ƒ13,75. Kompleet pakket (3060 A3060 1186) bestelnr. P3060-RE, prijs 42,50. De tekeningen etc. kunt u bestellen door het betreffende bedrag g over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, Vleu- ten, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. Elegant pak gekocht, mooie jurk aan, dan die schoenen nog...Daar zijn deze modellen voor ontwikkeld. Ver fijnd ogende schoenen met ingebouwd comfort, extra breed en extra hoog aan de zijkanten. Links onder een mooie in auberginek- leur en je versiert het ook aan je voet met een suéde strik onder een fanta sie gesp. Daarboven een gemakkelijk, maar sjiek model op comfortabele hak, waarbij de behoorlijk lange klep ge maakt is van suéde met ribbels er in. De naam Relax Fashion (vroeger Sul- tanina Donna, maar daar struikelt je tong over). Sommige Relax modellen gaan tot de wijdte G 1/2. „Daar kun je je hoofd instoppen" zeggen ze in de schoenenwereld.... De importeur is Adanti, tel. 03402- 42290. De beurs is één grote show van mineralen, fossielen, edel stenen enz. terwijl men tegen zeer redelijke prijzen zijn ver zameling kan aanvullen. Ook zijn er demonstraties van het zagen en bewerken van mine ralen en is er een determina tiestand, waar gediplomeerde edelsteenkundigen en minera logen gratis edelstenen en mi neralen voor de bezoekers de termineren en kwalificeren. De beurs is beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend. ^Groenelaan 45-49 Schiedam lel. 010 2698 62 Showroom i03 een rubriek voor vrouwen en andere mensen... TJA... ZD IS HET NOU EENMAAL ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL.. EN IK HEB NIET EENS 'N BOOT. MOET JE NAGAAN. SKI.® 0FJUS du»*1 DE SLAAPKAMER VAN UW DROMEN..

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 12