Nieuw parcours voor meer deelnemers en snellere tijden Schiedam schaakt "We zijn een ploeg met genoeg 'keien' voor de eredivisie" b schaakvereniging HZP SCHIEDAM Campingsport Schiedam Kennismaken met scouting Polderweg afgesloten Bijeenkomst Computerclub Zondag 2 oktober a.s. aanvang 14.30 uur K.N.V.B.-BEKERWEDSTRIJD: zitplaatsen17,50 staanplaatsen6,00 jongeren tot 14 jaar 2,50 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 PAGINA 13 SCHIEDAM - De scho lengemeenschap Buiten de Veste organiseert in sa menwerking met de Bondsspaarbank Schie- dam/Vlaardingen op zater dag 1 oktober en onder au spiciën van World Run ners Nederland op zater dag 1 oktober de derde Schiedamse World Run ners Loop. De deelnemers kunnen kiezen uit de af standen 1, 3, 5, 10 en 21.1 kilometer. Vorig jaar na men ruim 800 lopers uit heel Nederland deel aan dit evenement. Gezien het aantal inschrijvingen die nu al binnen zijn verwacht de organisatie op 1 okto ber een record aantal deel nemers. „Veel belangrijker is natuurlijk dat de opbrengst nog hoger zal zijn dan van de tweede World Runners Loop," aldus Lex Schruijer, initiatiefnemer van het evenement. „Immers, het doel van de loop is: geld bijeen brengen voor een kleinschalig anti-hongerprojekt." Vorig jaar bleek de formule van de Schie damse World Runners bij jong en oud, en zowel bij topper als trimmer aan te slaan: rond start en finish een vrolijke sfeer met een gezellig terras, live-muziek en voor de serieuze loper exact bemeten afstanden, verzorgings- posten en electronische uitslag verwerking. Vorig jaar namen ruim 800 nisatie hoopt dit jaar op een Organisatie Toch zijn in de organisatie wel een paar wijzigingen aange bracht. Start en finish vinden dit jaar plaats op de Burg. Van Haarenlaan die op 1 oktober tussen de Nieuwe Damlaan en de Troelstralaan voor alle ver keer wordt afgesloten. De snelle deelnemers kunnen dus meteen na de start al een positie in de kop van het lopersveld inne- atleten deel aan de World Runners Loop in Schiedam. De orga- nieuw record. SCHIEDAM - Aan het Fokkertoeraooi in Papen- drecht deden drie Schie dammers mee: John van Baarle (2340), Ben Riksen (1958) en Wim Versluis (1958). Het eindresultaat van deze drie heden was ronduit teleurstellend te noemen. Zowel John van Baarle 5 uit 7, Ben Riksen 4 uit 7 als de kersverse kampioen van HZP Schie dam Wim Versluis 2,5 uit 7 bleven duidelijk onder de maat. Toch nog een partijtje uit dit toernooi, bedoeld voor de recreatie schakers. Ben Riksen - Ronald Bberberich 1. d2-d4 f7-f5 2. e2-e4 De Hollandse opening. Wit maakt er een gambiet van, het zogenaamde Stauntongambiet. 2. d7-d6 3. Lfl-d3 e7-e6 4. d4-d5 e6xd5 5. e4xf5 Pg8-f6 6. Pgl-e2 Dd8-e7 7. 0-0 Pb8-d7 8. Tfl-el SCHIEDAM - De zaterdagen 24 september, 1 en 8 oktober kunnen meisjes en jongens van 5 tot en met 15 jaar gratis ko men kennismaken met de akti- viteiten van de Burgemeester v. Haaren scoutinggroep te Schie dam. Wekelijks gaan de scouts op een leuke manier op zoek naar avontuur. Spel is daarbij het toverwoord. Om te spelen moet je je fantasie gebruiken, dat maakt het span nend en boeiend. Het scoutings- pel biedt een grote verscheiden heid aan aktiviteiten; van sport en spel tot kreativiteit, kampe ren en zeilen. Het is elke week weer anders. Scouts werken in kleine groepen. Ze helpen el kaar en leren zo van alles. Een spoor in het park is sneller ge vonden als je samen zoekt. Een hut of een vlot is samen sneller Dreigt met Pd4, Pe5 f4 een stuk te winnen. 8. De7-f7 9. Pe2-d4+ Lf8-e7 10. Pd4-e6 De zwarte stelling zit reeds vol ledig op slot, rochade is bijvoor beeld onmogelijk. 10. Pd7-e5 11. Pe6xc7+ Ke8-d8 12. Pc7xa8 Pf6-g4 Dreigt op de koningsvleugel met o.a. Dh5 een aantal te be ginnen. 13. Lcl-f4 g7-g5 14. Lf4-e3 Lc8xf5 15. Le3xa7 Het paard dat reeds lange tijd op a8 staat kan nu plotseling weer terug in het spel komen. 15. h7-h5 16. La7-b6+ Kd8-e8 17. Pa8-c7 Ke8-f8 18. Ld3xf5 Df7xf5 19. Pc7xd5 Le7-f6 20. Pd5xf6 Df5xf6 21. Pbl-d2 Zwart's laatste poging. 21. Df6-f4 22. Pd2-f3 Pe5xf3+ 23. Ddlxf3 en zwart geeft op, hij kan slechts de dames ruilen en blijft zitten met een volkomen verlo ren eindspel (toren minder). Ben Riksen men. Het halve marathonpar- cours loopt nu volledig over Schiedams grondgebied, waar door het steile viaduct over de A4 vervalt. Het parcours is daardoor sneller en voor wheel ers veiliger. Lopers die zich voor 23 september inschrijven krijgen un startnummer thuisge stuurd en besparen f 2,50 (de kosten van na-inschrijving). Inschrijven op de dag zelf blijft mogelijk. Na-inschrijvers kun nen dit jaar rekenen op een vlotte afhandeling. Twee gym nastieklokalen worden gebruikt als kleed- en doucheruimte: het gymnastieklokaal aan de V.d. Leeuwlaan voor de heren, het gymnastieklokaal van de Van Hogendorpstraat voor de da mes. In beide zalen kunnen de deelnemers hun kledingzakken in bewaring geven. Sponsoring Ook dit jaar zijn de organisato ren erin geslaagd sponsors te vinden die gezamenlijk de kos ten van het evenement voor hun rekening nemen. Daardoor is het mogelijk de deelnemers de garantie te geven, dat hun in schrijfgeld volledig ten goede komt aan een zorgvuldig gese lecteerd ontwikkelingsprojekt. „We hopen, dat weer veel lo pers sponsors zoeken onder fa milieleden, vrienden, buren, collega's, bij bedrijven etc. die hun sportieve prestatie willen belonen. Vorig "jaar liepen de deelnemers 13.500,- bij elkaar. Een prachtig resultaat, Vooral als je bedenkt, dat veel lopers die zich op de dag van de loop inschreven niet op de hoogte waren van het bijzondere karak ter van de loop. Nu ontvangt ie dereen die in 1987 meedeed via de Bondsspaarbank per post een inschrijf- en sponsorformulier. Op het formulier staan tips voor lopers die zich willen laten sponsoren en een beschrijving van het projekt waarvoor de op brengst bestemd is." Opbrengst De opbrengst gaat dit jaar naar de Undugu Society of Kenya. In de zomer van 1987 maakte Lex Schruijer een reis door Kenya en bezocht in dat land een aan tal ontwikkelingsprojekten. „Geslaagde en minder geslaag de," aldus de aardrijkskundedo- cent van Buiten de Veste. „Mijn opvattingen over het bie den van hulp aan ontwikke lingslanden werden in Kenya bevestigd: kleinschalige projek- ten die aansluiten bij wat men sen zelf willen en kunnen heb-' ben de beste resultaten. De aan pak van Unugu (=Solidariteit) sprak mij bijzonder aan." On der het motto: „Help mensen zichzelf te helpen" heeft Undu gu in de slums van Nairobi en op het platteland al duizenden mensen een duwtje in de rug ge geven. Het geld dat op 1 okto ber bijeen wordt gelopen wil gebouwd. De Burgemeester v. Haaren groep biedt al meer dan 50 jaar land- en wateraktivitei- ten voor de Schiedamse jeugd van 5 t/m 21 jaar. Liefhebbers zijn welkom in het groepshuis in Bijdorp of op het groepsschip in de Buitenhaven om kennis te komen maken met het scoutingspel. Ook jon geren vanaf 17 jaar zijn welkom om als leider of leidster het scoutingspel mee te spelen. Na dere informatie bij: de groepsse- kretaris P. Adriaanse, telefoon 4150549 (na 18 uur) of bij R. Adriaanse, telefoon 4775911 (tussen 10 en 17 uur). Voorverkoopadressen bij de navolgende winkels: Fotohome, Koemarkt Schiedam Bonusprint, Liesveld Vlaardingen Bij de sigarenmagazijnen: Rubens, Rubensplein Schiedam Sport, Parkweg Schiedam v.d. Boor, Groenelaan Schiedam Bergman, Voornsestraat Schiedam Staas, Boerhaaveplein Schiedam Nieuwland, Troelstralaan Schiedam Undugu gebruiken om de school voor agrarisch onderwijs in het dorpje Katangi uit te breiden. Adri Hartveld In de nieuwsbrief van de Stich ting World Runners deed Lex Schruijer een oproep om eens 'warm te lopen voor Undugu.' Het artikel was voor Adri Hart veld (World Runner en Neder lands Kampioen op de Mara thon in 1986) aanleiding om het sponsorgeld dat zijn team van Engelse atleten bijeenliep in Al phen aan de Rijn en tijdens de Westlandmarathon, over te ma ken aan Undugu. De eerste aan zet tot de bouw van de school is dus al gegeven: in mei van dit jaar kon Jan van Eijkeren die met studenten van de leraren opleiding Z.W.N. een bezoek bracht aan het Undugu-projekt in Nairobi, namens het World Runners team van Adri Hart veld een cheque overhandigen van ruim 5.600,- aan de direk- teur van de Undugu Society, Fabio Dallape. Inmiddels heeft Adri Hartveld, alsmede een Engelse atleet, toe gezegd op 1 oktober in Schie dam aan de start te verschijnen. Inschrijven Voor belangstellenden ligt bij alle filialen van de Bondsspaar bank in Schiedam en Vlaardin gen een folder met inschrijffor mulier klaar. Het inschrijfgeld bedraagt voor de 1 en 3 km 3,50 en voor de overige afstan den 5,-. (Na 23 september 6, resp. 7,50). Een fraaie medail le is verkrijgbaar voor 2,- en een uitslagenkrant is te bestel len voor 2,-. De 3 en 10 km lopers gaan om 11.30 uur van start; de 1, 5 en 21.1 km lopers om 13.30 uur. Inlichtingen: s.g. Buiten de Ves te, 010-4710077 (overdag), 010- 4741842 ('s avonds). St HERVORMDE GEMEENTE KETHEL SCHIEDAM - De baard, die Vallie Kolditz na het behalen van het kampioen schap in de eerste divisie bij haar coach en vriend Leon Luysterburg af schoor, ontbreekt ook bij de aanvang van het nieuwe seizoen in de eredivisie nog steeds. „Ik twijfel nog steeds of ik hem eraf zal laten", zegt de UVg-trai- ner/coach. „Het liefst zou ik een stoppelbaard dra gen. Ja, zoals George Mi chael", lacht hij. Het is typerend dat Leon Luys terburg aan de vooravond van het debuut in de eredivisie handbal (zondag in Amsterdam tegen Niloc) zo ontspannen overkomt. Toch was het na het succesvolle seizoen, toen UVG uit de eerste divisie promoveer de lange tijd onzeker of de Bra bander bij UVG zou blijven. Na een aantal gesprekken met het bestuur heeft hij zijn ver blijf in Schiedam verlengd. Het probleem waar de besprekingen over gingen was uiteraard de fi nanciële positie van het vrou welijke vlaggeschip. Al jaren moeten de dames zelf de eind jes aan elkaar knopen om finan cieel rond te komen. Een spon sor, alleen het stucadoorsbedrijf van voorzitter Jos Loch stort een gering bedrag, is er immers nog steeds niet. Omdat vorig jaar de selectie van eigen geld een trainingspak kocht, die in tussen niet meer te krijgen zijn en er geen geld is voor 17 nieu we, zullen de nieuwste speel sters van UVG aanstaande zon dag in een ander trainingspak zich aan het publiek voorstel len. Voorbeeld "Dit is echter maar een klein voorbeeld van het ontbreken van een sponsor", zegt de UVG-coach. „Over de facilitei ten die we hebben om te trainen heb ik geen klagen, maar al dat gedoe om dat geld kan mis schien dit seizoen wel invloed kunnen hebben op de prestaties. Als het niet zo goed gaat, kan de motivatie van de speelsters ook beïnvloed worden door fac toren om het team heen, zoals de bekende 'dubbeltjes-actie'. De meiden regelen nu bijna al les zelf, maar omdat de druk steeds groter wordt, zal dat steeds moeilijker worden. Het zou optimaal zijn als het team zich alleen met handbal bezig zou houden. Maar er zijn nu se rieuze besprekingen en ik hoop dat daar nu wat uitkomt", be sluit Luysterburg het hete hang ijzer. Selectie De selectie van UVG is komend seizoen met vier speelsters aan gevuld. Loes Wijgman (26) komt samen met de zus van de trainer, Margreet Luysterburg (25), van GSC uit Goes, dat tweede divisie speelt. De pas 19- jarige Joyce van Breugel komt van het Rotterdamse Treffers, derde divisie. En uit de eigen jeugd is Geraldine van Dijk doorgestoten naar het eerste team. „Omdat zowel Geraldine als Loes keepster zijn, heb ik dit jaar een luxe-probleem met drie keepsters (Annette Kroon is de derde doelvrouwe, red.). Ik denk dat dat een hele goede zaak is. De concurrentie onder het drietal zal groot worden en daardoor de prestaties beter. Vorig seizoen waren we van de twee eerste divisies en de eredi visie een van de meest gepas seerde verdedigingen. Dat zal niet alleen verbeteren door een goede doelvrouwe, hoewel dat tijdens de oefenperiode wel ge bleken is, het zal er zeker aan bijdragen". Talent „Joyce is iemand voor de toe komst, ze is een echt talent. Voor haar is nu de stap van de derde divisie naar de eredivisie te groot, maar ze zit daar wel te gen aan en het zal slechts een kwestie van tijd zijn. Gezien de blessures die ik momenteel heb (Anja Hollander verwaarloosde keelontsteking en Vallie Kolditz rug, red.) is de kans echter wel groot dat ze zondag zal spelen. Ze is een goede eerste lijn speel ster, maar helaas fysiek nog wat klein". Margreet Luysterburg heeft Ka rin ten Wolde uit het eerste team verdrongen. Ten Wolde, opbouwster, is samen met Mo nique Helmer en Barbara Hölz- ken naar het tweede gezet. „Margreet is een beweeglijkere opbouwster dan Karin en mijn tweede lijn wordt met haar effi ciënter, met verder Ingrid, Jo- lande en Sonja. Daarnaast is ze een 'kei' van een verdedigster en ook qua mentaliteit is ze van groot belang. Met deze verster kingen moet het voldoende zijn om ons te handhaven. Ik heb nog wel verder gezocht naar Na het kampioenschap in de eerste divisie werd de baard van Leon Luysterburg afgeschoren. Nu aan de start van het nieuwe seizoen in de eredivisie, is die baard er nog steeds af. Alle bekende merken tenten, accessoires, tuin- en campingmeubeien Voor info: 010 - 473 00 74 Boterstraat 10 - Schiedam (achter de Hema) versterkingen, maar bij UVG kunnen we niet betalen en ten tweede moeten de speelsters in mijn team passen. Diana Nie- mantsverdriet (dit jaar 'aange trokken' door DWS, red.) zal bijvoorbeeld nooit in mijn team passen". Mentaliteit „Die mentaliteit van Margreet, die samen met Loes, veel moet reizen, is daardoor enorm groot, die meiden willen presteren. Dat zal nodig zijn komend sei zoen, omdat we vaak tegen de berg op moeten lopen en vlak voor de top weer naar beneden vallen. Dan heb ik speelsters nodig die elke week toch weer tegen die berg op willen lopen. Met die aanwinsten heb ik speelsters die nog niet alles heb ben meegemaakt en nog nieuwe dingen, zoals spelen in de eredi visie, willen ervaren. Daarnaast heb ik in Sonja, Jolande en In grid ook nog drie 'keien' kijkt Luysterburg naar zijn speelsters- groep. Concurrentie „SEW, Hellas, V en L en PSV zijn voor mij de topploegen, waartegen ik de winstkansen voor ons klein schat. Om ons te handhaven, wat de doelstelling is, zullen we moeten winnen van ploegen zoals V en K, OSC, Niloc en Mosam. Als we daar naast tegen die toppers een uit schieter hebben zie ik het alle maal heel positief. Maar ik weet dat we keihard zullen moeten werken, ook nog de komende weken. We zullen ook een heel jaar op de toppen van onze tenen moeten lopen. Het onder druk spelen hebben we vorig jaar, toen we in de tweede helft niet meer mochten verliezen, al ervaren en is toen ook gelukt. Het probleem van blessures (UVG heeft daar altijd veel last van, red.) probeer ik dit seizoen te onderdrukken door veel speelsters spierverkrachtende oefeningen te laten doen. Alles overziend ben ik overtuigd dat de speelsters die ik nu heb ere divisie waardig kunnen zijn. Sommige zijn het nu al en ik hoop dat de andere het ook worden. Daarnaast moeten we als team nog wennen aan de eredivisie, omdat het allemaal veel sneller gaat". SCHIEDAM - Op zaterdag 24 september en zondag 25 sep tember is de Polderweg, tussen de jachthaven en de Broekkade van 's morgens 06.00 uur en 's avonds 18.00 uur afgesloten voor het doorgaande verkeer. Met bewoners zijn afspraken ge maakt. De Polderwetering, die langs de Poldervaart loopt, moet worden schoongemaakt. Met behulp van een kraan wordt de beplan ting uit het water verwijderd, waarna deze door een tractor wordt afgevoerd. SCHIEDAM - Dinsdag 27 sep tember komt de Computer Club Schiedam bijeen in de ruimte van De Filmclub, Nieuwstraat 12 te Schiedam. Op deze bijeen komst zijn (toekomstige) ge bruikers van alle merken com puters welkom. Er zal een de monstratie gegeven worden van een Handy-Scanner, waarmee tekeningen, foto's etc. kunnen worden gescanned en ingelezen in de computer. Daar kunnen zij dan verder verwerkt worden in teken-programma's en desk top-publishing pakketten. In de filmzaal zelf worden gratis tafels beschikbaar gesteld voor de Amiga's, Atari's, Commodo re's, IBM-klonen en alle andere merken. Ook zal daar een repa ratie- en infosand van de club opgesteld worden. Hier kan men defekte computers en/of computer-rand-apparatuur ter reparatie aanbieden. Tevens kan men hier terecht met vra gen over computers, randappa ratuur en software. In de zogenaamde 'schuine ka mer' naast de filmzaal zal de ge bruikersgroep van 16 a: de Commo dore cl6 aanwezig zijn met o.a. een cl6 en een plus-4. In het komende seizoen organi seert de CCS een rommelmarkt voor computers en aanverwante zaken. Mensen die daar iets voor aan te bieden hebben kun nen zich nu reeds aanmelden. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en de toegang be draagt 3,50. Meer informatie over de Computer Club Schie dam op 010-4732046 (spraak) en voor de bezitters van een modem dagelijks tussen 13.00 en 9.00 uur op 010-4733585 via BBS Midnight Express. Derde World Runners Loop op 1 oktober in Schiedam wm mm n S.V.V. - AJAX GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark" (Hargplein 101), zondag 10.00 uur: ds. R. A. Bosch. Julianakerk (Burg. Knappert- laan 29), geen opgave. Bethelkapel, geen opgave. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 69, zondag 10.00 uur: dienst, kand. J. A. Berkhey te Pernis; 17.00 uur: dr. R. A. Bosch, Ontmoetingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.laan, 09.30 en 16.30 uur: ds. J. W. Schoonderwoerd, Soest. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, 9.30 uur: ds. G. de Lange, Oegstgeest; 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: mevr. M E. Schey- frond-Verhulst, Gouda, lerv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. J. Cu- rus, Nieuwerker a/d IJssel. pstandingskerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Evangelisch Lutherse Gemeen te, Oranjestraat, 10.00 uur: drs. R. E. v.d. Berg, viering H. Avond maal, Kinderkerk. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam, 10.00 uur: ds. P. H. Quartel, Gouda; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Hon- nerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. A. Steinhart, Alphen a/d Rijn. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 10.00 uur: mevr. ds. I. van Middendorp, Reeuwijk. Huize Thomas, Grieksestraat 18, Rotterdam, 10.00 uur: ds. C. A. Evelein, Rozenburg. Dorpskerk, 10.00 uur: ds W. Vons, Rijssen; 19.00 uur: dhr. J. A. van Lambalgen. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Leger des Heils, Lange Haven 27, zondag 09.30 uur: bidstond; 10.00 uur: heiligingsssamenkomst; 17.00 uur: Zendingsdienst met dia's, o.l.v. majoor en mw. Heer- lien. Jehovah's Getuigen, Stadhou derslaan 26b. Openbare lezingen. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Wat woordt door genezing van de natiën tot stand gebracht? Gemeente Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Hoe kunnen jongeren het hoofd bieden aan de huidige cri sis? Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete laan, zaterdag 9.30 uur: ds. W. Al- tink. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 17.00 uur: viering met zang door het Kon. Schiedams Mannenkoor 'Orp heus', o.l.v. Richard Ram. Het koor geeft na afloop van de vie ring een concert van plm. 1 uur. Zondag 11.00 uur: Gezinsviering met medewerking van het kinder koor. Preekbeurt dit weekend: p. L. Klinkenberg o.p. Tijdens de viering op zondag is er kindercrè che voor de allerkleinsten. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Zaterdag 18.30 uur: euch.vie- ring, celebrant en predikant: pater J v. Rest. Zondag 09.15 uur: Hoogmis, muzikaal verzorgd door het herenkoor IHD met meer stemmige Latijnse zang; 11.00 uur: euch.viering, celebrant en predi kant: pastoor P. M Vismans. Za terdag 1 oktober, 10.30 uur: in de kathedraal aan de Mathenesser- laan in Rotterdam zal onze bis schop de diakenwijding toedienen aan de heer C. Biesjot, die zich in onze parochie voorbereidt op de priesterwijding. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: pastoor M. van Zaal. Zaterdag 17.15 uur: Eucharistie viering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, za terdag 18.30 uur: Eucharistievie ring met orgelspel en samenzang. Zondag 09.30 uur: Gezongen euch .viering, m.m.v. het Visitatie-jon gerenkoor. De vieringen worden dit weekend geleid door pater J. MShlmann o.p. Vieringen in de komende week: dinsdag en don derdag om 9.15 uur. Parochie van het H. Hart, Rijn straat 1, zaterdag 19.00 uur: Eu charistieviering met orgelspel en samenzang. Zondag, 10.30 uur: hoogmis, na afloop is er gelegen heid om koffie te drinken; daarbij wordt ook het rad van avontuur gedraaid H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met samen zang en orgel; zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Ja- cobuskoor. Pastor W. Flappere leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 18.30 uur: Eu charistieviering met samenzang en orgel; zondag 8.30 uur: Eucha ristie zonder zang; 11.00 uur: Eu charistie met zang van St. Jan Baptist. Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche. Pas tor A. Lalleman leidt de vierin gen. Oud ud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30, 25 september: GEEN KERKDIENST in SCHIEDAM, maar om 10.30 uur in kerk Nobel- straat 24, Blijdorp, Rotterdam: 18e zondag na Pinksteren. Laatste H. Mis waarin pastoor W. A. Eman celebreert. Daarna afscheidsrecep tie van 12.30-15.00 uur in rest. En gels, Groothandelsgebouw, ingang A, Stationsplein. Joh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70 vrijdag 19.30 uur: bijbelstudie o.l.v. ev. R. E. Holder; zaterdag, 19.00 uur: jeugddienst, o.l.v. Rens v. Reenen; zondag, 10.00 uur: ere dienst, o.l.v. ev. R. E. Holder, van af 09.30 uur: orgel en trompetspel van Dorien en Tony Lissenberg. Toegang vrij. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, Eucharistieviering op zaterdag 24 september te 18.30 uur. Voorgan ger: rector v. Oostrum. Oecumeni sche zondagviering op 25 septem ber te 10.30 uur. Voorgangers pa ter J. F. de Rooij en ds. Y. Stien- stra, muzikale medewerking: The Family Singers. UVG gaat het diepe in 2000 mJ kamperrpret

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 13