Het weer PvdA in nota „Ouder in 2000" „Let minder op Haagse bezuinigingswinkel" 15 JAAR MAXIS,^ BAVARIA FEEST MIK! Eerste reaktie wethouder vait verkeerd Goed is goedkoop bij Albert Heijn. 15 JAAR MAXIS, FRIC0 FEEST MEE y LiÜ 12.90 VELE JUBILEUMKOOPJES! Stadsblad Zuid-Holland Uili Gratis vers vlees bij uw boodschappen Onroerend goed belasting WOENSDAG 5 OKTOBER 1988 40e JAARGANG, NUMMER 80 OPLAGE 39.700 SCHIEDAM - Het oude renbeleid moet in de toe komst meer afgestemd zijn op de individuele behoef ten van ouderen. Een sy steem van „zorg op maat" kan bereikt worden door het pakket van voorzienin gen nauwer op elkaar aan te sluiten. Door een juiste dosering van effectieve hulp en bescheiden zorg verlening, kunnen onnodi ge kosten en betutteling achterwege blijven. Dat is de hoofdlijn in de nota „Ouder in 2000" waarin de PvdA in Schiedam aangeeft hoe zij denkt over het toekomstig te voeren ouderenbeleid. De PvdA is somber gestemd. Op voorzie ningen die speciaal voor oude ren in het leven zijn geroepen, wordt voortdurend fors bezui nigd. AOW-ers zijn er sinds '80 al 13 procent aan koopkracht op achteruit gegaan. En als de gemeente iets in de inkomenss feer regelt, wordt zij teruggeflo ten door Den Haag, aldus het rapport. Toch menen de sociaal-demo craten dat het gemeentebestuur haar nek zal moeten uitsteken en minder moet letten op de Haagse bezuinigingswinkel. Via sociale voorzieningen en kwijt schelding zou iets aan de inko mensontwikkeling van ouderen gedaan kunnen worden. Wonen De socialisten menen dat er een onderzoek moet komen naar de woonwensen van ouderen. „Over twintig jaar hebben we een andere groep dan nu. Die komen uit grotere huizen, heb ben een betere opleiding. En willen niet naar zo'n kippehok," licht PvdA-raadslid en samen steller van de nota, Arie van Loenen, toe. Verder moet er ingespeeld worden op de wensen en ver langens van ouderen. Geen plannen ontwikkelen vóór ou deren, maar dóór en in overleg mét ouderen en hun belangen organisaties. De kern van de zaak moet blijven dat ouderen zelfstandig moeten en kunnen beslissen wat zij zelf willen. 65 jaar In de nota „Ouder in 2000" pleit de PvdA te Schiedam voor een betere gemeentelijke voor lichting naar het oudere lezers publiek toe. Een brochure „U wordt binnenkort 65 jaar" met daarin alle relevante gegevens, zou geen overbodige luxe zijn. „Wie op z'n 65e vol verwach ting de post openmaakt en zijn eerste AOW-storting verwacht, komt van een koude kermis thuis, als niet ten minste drie maanden daarvoor een aan vraag is ingediend bij de Raad van Arbeid," draagt Arie van Loenen als voorbeeld aan. De PvdA constateert grote ver anderingen bij de verzorgingste huizen. Zij krijgen een steeds grotere taak in het flankerend beleid. Gewenst zou een sprei ding zijn over de hele stad. Maar daar is geen financiële ruimte voor. Sterker nog: over een periode van tien jaar zou den, gezien de beddenreduktie van 19 per twaalf maanden, twee tehuizen dicht moeten, al dus het rapport. Contra De notitie moet niet gezien worden als contra-nota, maar als een kritische aanvulling op eerder verschenen conceptnota over ouderenbeleid van wet- BAVARIA J Spaland, onderwerp van discussie. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten houder Luub Hafkamp. „Daar hebben we zeer lang op moeten wachten, maar het resultaat viel ons bitter tegen," vertelt Arie van Loenen. „Net of je een half kopje koffie krijgt, terwijl je een vol hebt gevraagd. Volgens Van Loenen geeft de gemeentelijke nota een opsomming wat er reeds is en niet wat er in de toe komst moet gebeuren. „Huis vesting, educatie voor ouderen en ontspanning blijven onver meld." SCHIEDAM - Wethou der Chris Zijdeveld van milieuzaken, koud twee dagen terug van vakantie, verwijt de raadsleden Ul- ferd Bruseker (CPN), Bart de Leede (PSP/PPR), Coby de la Rie en Adri Reijnhout (D'66) onzorg vuldigheid. Volgens de wethouder heeft het viertal slechts één van de vele rapporten over Spaland doorgebladerd en een verkeerd beeld naar buiten gebracht, namelijk dat het onverantwoord is om in Spaland te bouwen zolang er onduidelijkheid bestaat over de mate van bodem verontreiniging Gezellig naar die bruisende Femina! 30SEPT. t/m 9 OKT. rAHOY' „Het hele informatieverhaal is totaal belachelijk," zegt wethou der Zijdeveld op geruststellende toon. „Je kunt volstrekt veilig wonen in Spaland." Zijdeveld bestrijdt de ernstige beschuldi ging dat hij belangrijke informa tie aan de raad heeft onthou den. „Reijnhout heeft alles kun nen inzien. Dat geldt voor elk raadslid. Kennelijk hebben ze bij mijn toelichting op het be stemmingsplan zitten slapen. Mijn eerste taak is nu om de eerste schrikreaktie bij de be volking te temperen. Mensen zijn op het verkeerde been ge zet. Nog deze week worden de vragen van de raadsleden be antwoord." Onbegrijpelijk Bart de Leede (PSP/PPR) vindt de eerste reaktie van de wethou der onbegrijpelijk. „Het bestem mingsplan Spaland werd vastge steld in februari '87. Drie maan den daarna, in mei, komen de resultaten van een in september gehouden bodemonderzoek bo ven water drijven. De gemeen teraad is dan, zachtjes gezegd, slecht geïnformeerd. Kijk, je kan wel zeggen: de stukken lig gen ter inzage, maar dan moet je wel weten dat die rapporten bestaan. Over de resultaten van het tweede onderzoek door provin cie en rijk zijn wij nooit in ken nis gesteld. Wij willen helemaal geen paniek zaaien, wij vragen om een nader onderzoek naar dat deel van Spaland dat met giftig havenslib is opgespoten. Er zijn andere criteria gehan teerd. Dat is ons duidelijk ge worden. Zij zijn in hun rappor tage uitgegaan van de verontrei nigingsklasse van het slib zelf. Wij gaan uit van de kwaliteits normen van de landbodem. Tsja, dan kom je op andere cij fers en interpretaties." Koppen Leden van de Bewonersvereni ging Woudhoek (BVW) steken morgen de koppen bij elkaar. De vier gemeenteraadsleden en de vier milieudeskundigen ver klaarden tijdens een persconfe- U hebt 't zo bij elkaar gespaard Alleen geldig bij: Albert Heijn, Gebr. de Block fjO wasautomaten koelkasten fornuizen IN ,3j,8rg^«arS Ogo*ieJP Ouder worden in Schiedam. luftfloed. Hoogstraat 202 v Vlaardingen-Centrum VJelefoon 010-4346011 Oranjestraat 13 Schiedam-Centrum Telefoon 010-426380.^ SCHIEDAM - Onlangs zijn in Schiedam de aanslagen ver stuurd voor de onroerend goed belasting. Mensen met lage in komens hoeven niet altijd deze belasting te betalen. Zij kunnen hiervoor ontheffing aanvragen. Hiervoor moet een aanvraagfor mulier ingevuld worden. Wie daarbij geholpen jvil worden, kan in Schiedam- Noord terecht bij: Dienstencen trum de Woudhoek Heyer- mansplein 35, op maandag van 9.00-11.00 uur. Telefoon: 4709555. Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 op vrijdag van 9.00-11.00 uur. Te lefoon 4701049. D tpi Wethouder Chris Zijdeveld: onzorgvuldige berichtgeving". rentie vorige week dat ook in delen van Woudhoek woningen op giftig havenslib zijn ge bouwd. Hier is geen reden tot paniek, zo werd medegedeeld, omdat voor de bouw een laag schoon zand van een meter is gestort. Gram „Verleden jaar werden bodem monsters genomen. Toen werd mij duidelijk verteld, dat het schone grond uit het Volkerak was," merkt Henk Ravensber- gen, voorzitter van de BVW schamper op. „Schrikken doen we hier niet meer van zulke be richtgevingen. We wisten dat er iets met Spaland en de Woud hoek aan de hand was. Vooral Spaland: al die rare belletjes uit de grond, dat zit niet goed. Spa land ligt naast ons, een meter aan de andere kant van de Har- reweg. We zullen voor dit ge bied opkomen. Wie moet het anders doen. Er staat geen huis op. Toen de Botenbuurt zes jaar geleden werd afgegraven, werd er gezegd: nu komt geen gram vuile grond meer de gemeente in. Haha, het lag er al." Collectanten voor diabetescollecte SCHIEDAM - Tussen 14 en 20 november wordt er in Schiedam weer de jaarlijkse diabetescollecte gehouden. Er zijn nog een aantal vrij willigers nodig, die daaraan mee willen helpen. Aanmel den bij L. Hollander, Bart Verhallenplein 54, telefoon nummer 4707921. SCHIEDAM - De bewonersver eniging van de Delflandseweg komt op 11 en 13 oktober bij een in de kantine van het Hol- landiagebouw. Aanvang beide avonden 19.00 uur. Op het pro gramma staat onder andere een optreden van het Muziek school-ensemble onder leiding van Cees Matla. Zaterdag 8 oktober viert de KBO afdeling Schiedam haar 35-jarig jubileum. Het feest vindt plaats in de aula van de Scholengemeenschap Spierings- hoek, v.d. Brugghenlaan 2. Om 10.00 uur begint de dag met een Eucharistieviering. Van 11.30 tot 12.30 uur is er een receptie voor genodigden en leden. Om 14.00 uur, na een gezamenlijke lunch, wordt het feest voortge zet met een blijspel, opgevoerd door het toneelgezelschap Al- berdinck Thym. Op donderdag 6 oktober start in „De 4 Molens" een cursus bloemschikken. Deze lessen zijn éénmaal per 14 dagen van 13.30-14.30 uur. Kosten ^ijn 3,- a 5,- per keer (afhanke lijk v^in de seizoenprijs van de bloemen). Opgeven voor deze cursus bij Dienstencentrum de 4 Molens op de Nieuwe Dam- laan. KOLLJUMER EN IJSSELKAAS Michel Snoep, een full-tlme kunstenaar Werelddierendag, Pubr.-k grote verliezer Programma theaters zie onze adv. elders in de krant. Peppelweg 95-97, Schiebroek, telefoon 010-4222188 Hof van Spaland 15, Schiedam, telefoon 010-4704242 Krat 12 pijpjes. Van 5.75 Voor Geldig t/m zaterdag 8 oktober 1988. VRIJDAQ 07/10 ZATERDAG 08/10 ZONDAG 09/10 wltMltnd b«w. wisselend bew. half tot zwaar baw. ragan regen plaatselijk regen Bron: tnin. 9° midd.temp. 14° min. 9° midd.temp. 13° min. 9° midd.temp. 14° KNMI wind: ZW-6 wind:ZW-5 wind: W-a Zijdeveld: „In Spaland kun je prima wonen" Wij helpen direktill Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95. Virtoop Inruil Rtptrilio Ook nor u» wttmtchirm to kootkutm Want de grootste beurs voor 't hele gezin bruist van de ideeën, de nieuwtjes en de shows Met wéér meer demonstraties en attracties I wervelende modeshows hairstyling en huidverzorging dart-kampioenschappen. 1001 woonideeën moderner huishouden culinair theater beeld- en I geluidshows creatieve hobby's - v Dagelijks van 11.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zondags van 10.00-17.00 uur. U zit goed in november! Want van donderdag 29 september tot en met zaterdag 29 oktober krijgt u bij elke 25 gulden boodschappen* die u in onze winkel doet een gratis stempel op uw vleesspaarkaart. Kaart vol (12 stempels)? Dan mag u hem - van maandag 31 oktober tot en met zaterdag 5 november - komen inwisselen voor GRATIS vers vlees naar keuze, ter waarde van 10 gulden.** Spaarkaarten vindt u in de winkel. In verband met wettelijke bepalingen tellen bij de boodschappen brood, melk, suiker en sigaretten niet mee. U mag ook de helft van de winkelwaarde in geld hebben E JUWELIER Na een fantastische opruiming is onze collectie weer geheel vernieuwd. Komt u eens vrijblijvend langs! Hof van Spaland 9, Schiedam-Noord 010-4701314 m \fers van 't mes of vacuüm verpakt Per kilo Voor MSraB8s enss Geldig t/m zaterdag 8 oktober

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1