8^ ORANJE «■m 16,50 De bieb in „stroomversnelling" SCHEPER Grafiekdoos OOK HÜLSTA VINDT U BIJ UW SLAAPVOORLICHTER „Waar ze nog met twee woorden spreken" Openstellen busbaan misschien oplossing rellen Brederoweg Derde World Runners Loop met allure en snelle tijden Kinderkleding- en speelgoedbeurs Kluphuis Oost Asfaltering Vlaardingerdijk CHRIS li l NS SB slaapcomfort SB Programma „De Woudhoek HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 OKTOBER 1988 PAGINA 3 SCHIEDAM - „Ik heb eens gezegd: 'Ik ben een soort intelligente Mien Dobbelsteen'. Ook schijn bare onbenulligheden vind ik belangrijk. Een voor beeld: van de week was ik bij Bas van der Heijden. Een man maakt een enor me scene bij de kassa om dat een blik bonen verkeerd wordt aangesla gen. Hij ging totaal door het lint: 'Ik kom hier 25 jaar zeven dagen per week, kankertrut,' scheidde hij keihard. Ik ben verbijsterd over het taalgebruik van sommige mensen, maar ik moet er wel om grinniken. Mijn werk heeft veel te maken met het water. Ik heb veel schil derijen met bootjes geknutseld. Je moet daar geen uitleg aan ge ven, het heeft te maken met richting en óp weg zijn. Als het zeil van de boot de ene kant op staat en de roeier gaat de andere kant op, krijg je van die reakties als: 'Dat kan helemaal niet.' Het is juist het leuke dat dat in de kunst wel kan. Doucheputje Alle schilderijen zijn anders, boten, kleurgebruik, formaat, lijsten. De lijsten knutsel ik meestal zelf. Iedereen mag er in zien wat-ie wil. Laatst nog werd ik gebeld door een mevrouw die had een schilderij van mij ge zien. Ze had er niet van kunnen slapen! Het deed haar denken aan het sprookje van het dou cheputje. Als je te lang onder de douche staat, spoel je weg. Spijbelen Op school volgde ik al fanatiek de teken- en handvaardigheids- lessen. Zo erg dat ik wel eens spijbelde voor andere vakken. Tekenen was toen nog geen eindexamenvak, later wel en toen mocht ik van de rector ook met andere klassen meelopen. Mijn akademiejaren zijn daar het logische vervolg van. Geluk Ik heb geluk: het gaat me nu voor de wind. Mijn werk valt blijkbaar in de smaak. Ik deed mee aan een tentoonstelling van 22 jonge kunstenaars in Nou- velles Images, niet de eerste de beste galerie. Dit jaar heb ik er een eigen expositie gehad, net zoals in het Stedelijk Museum. Beton Daar waren niet alleen schilde rijen - met gestorte betonnen lijsten - te zien. Ook een beeld houwwerk. Ik knutsel graag. Ik heb zelf gekozen een full-time kunstenaar te zijn, het is een volledige dagtaak. Ik werk van negen 's ochtends tot 's avonds elf keihard door. Afgedankte spullen Ik heb een object gemaakt voor SCHIEDAM - Vrijdag 7 okto ber van 10.00-16.00 uur organi seert Kluphuis Oost, Galilei- straat 86, Schiedam, een kinder kleding- en speelgoedbeurs. Voor weinig geld is dan kleding of speelgoed voor kinderen te koop. Inleveren van spullen in het kluphuis kan nog op 6 okto ber van 9.00-16.00 uur. Alles van tevoren prijzen. Het Nieuwe Stadsblad Compleet verzekerd voor de halve premie Assurantie financieringsbureau 18-40 jaar60.- Kinderen30.- 40 jaar en ouder72.- Kinderen36.- Michel Snoep de komende tentoonstelling van de ONS, in november. Samen met Diet Wiegman en Marcel Warmenhoven hebben ze mij gevraagd een voorwerp voor de tentoonstelling te knutselen. Wij zijn gevraagd omdat wij veelal met afgedankte spullen werken. Zoals ik bijvoorbeeld oude deuren gebruikt heb bij het decor van het openluchtspel eerder dit jaar. Weer water En dit najaar is er natuurlijk de grafiekdoos. Een initiatief van Peter Hellemons. Ik maak daar voor een stuk grafiek, een lino of een houtdruk. In ieder geval: het zal zich wel weer in het wa ter afspelen.!" Dit is het derde in een reeks van zes interviews met Schiedamse kunste naars die een bijdrage leve ren aan de grafiekdoos die dit najaar uitkomt. Eerder kwamen Peter Hellemons en J.os Hachmang aan het woord. Volgende keren het relaas van Sjef Henderickx, Inge van Haastert en Albert Verkade. Nadere inlichtin gen over de grafiekdoos zijn te krijgen bij Peter Helle mons, Postbus 673, 3100 AR Schiedam. SCHIEDAM - Vrijdag 7 okto ber wordt de Vlaardingerdijk geasfalteerd, tussen de Rem- brandtlaan en de Nieuwe Dam- laan/Nieuwe Haven. Er wordt een nieuwe toplaag op hel wegdek aangebracht. Het werk duurt één dag. In verband hiermee is de Vlaardingerdijk op deze dag in beide richtingen afgesloten voor het verkeer. Oranje borden geven de omlei dingsroutes aan. Daarbij zal het verkeer tijdelijk gebruik kunnen maken van de Nieuwe Haven. Zoals bekend worden ook aan de Nieuwe Haven wegwerk zaamheden uitgevoerd, op het gedeelte tussen Vlaardingerdijk en Burgemeester Knappertlaan. Tijdens de asfaltering van de Vlaardingerdijk wordt de Nieu we Haven echter tijdelijk open gesteld -voor het verkeer. Het werk aan de Nieuwe Haven staat dit net toe. Op die manier is op 7 oktober een goede ver- keersdoorstroming van en naar het zuidelijk stadsdeel gewaar borgd. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. Jonge Piet van Gent 4 R QK Jonge Locomotief 4 R QR SCHIEDAM - „Stroom versnelling" is de noemer waaronder vanaf 1 oktober tot en met eind van het jaar een serie tentoonstel lingen wordt georganiseerd in het kader van het 75-ja- rig bestaan van het Schie damse Elektriciteitsbe drijf. De eerste daarvan heet „In het licht van de tijd" en is tot en met 1 no vember te bekijken in de bibliotheek aan het Bach- plein. In deze tentoonstelling gunnen het Elektrum Museum uit Arn hem en Philips Nederland be langstellenden een kijkje in het heden en verleden van de elek trische verlichting door de tijd heen. Looplampen, lamphouders, gloeilampen, armaturen, voor- schakelapparatuur, plafonniè res, vanaf 1903 tot na 1941 plaatsen de ontwikkeling van de elektrische verlichting in de his torie van de tijd. Tot aan het eind van de 19e eeuw was elek trisch licht een bijzonderheid in de woonhuizen. Later verander de dat. Het Elektrum Museum toont dat aan. Philips levert een bijdrage die meer gericht is op de energiezuinige verlichting. Zoals bekend neemt verlichting in de huishouding een belang rijk deel van het elektriciteits verbruik voor haar rekening. De zuinige lampen kunnen als volgt worden ingedeeld: - staafvormige fluorescentielam pen: PL lampen: - compacte fluorescentielampen met een normale en afwijkende lampvoet, SL en SL-D Lampen; - elektronische energiebesparen de lampen, PLC lampen. De sinds de dertiger jaren op de markt zijnde buisvormige fluo rescentielampen (TL lampen) zijn altijd een voorbeeld ge weest van energiebesparende lampen. Ze hebben een veel la ger vermogen dan gloeilampen met een vergelijkbare lichtop brengst; dat betekent dat ze evenveel licht geven voor veel minder stroom. Voor sfeer en romantiek in de huiskamer zijn thans nieuwe soorten gloeilam pen op de markt. Deze lampen zijn in de tentoonstelling opge nomen. De tentoonstelling is geopend tijdens de openingsuren van de bibliotheek aan het Bachplein. Dinsdag van 9-12 uur, 13-17 uur, 18.30-21.00 uur. Woensdag van 14-17 uur, donderdag van 18.30-21.00 uur. Vrijdag van 13-17 uur en zaterdag van 10-13 uur. Hülsta is een van de topmerken waaruit u kunt kiezen bij uw Slaapvoorlichter. De afgebeelde kamer 'Cantos' uit de Design Collection is een voorbeeld uit de Hülsta slaapkamerlijn zoals u die compleet bij uw Slaapvoorlichter vindt. - SCHIEDAM - Het open stellen van de busbaan ter hoogte van de Brederoweg voor alle verkeer, is in het verleden meermaals geop perd als dé oplossing voor de herfstrellen tussen Vlaardingse en Schiedam se jongeren. De PvdA'er Ben Stuivenberg heeft het college van burgemeester en wethouders schriftelijk verzocht daarover nog een keertje met hun collega's uit de Haring en Bierstad in de slag te gaan. „Al tien jaar worden we gecon fronteerd met rellen rond de busbaan op de Brederoweg, tus sen Schiedamse en Vlaardingse jongeren. In 1980 heeft de ge meenteraad ingestemd met het aanstellen van een Randgroep- jongerenwerker bij de Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord. Deze aanstelling heeft jammer genoeg nooit gere sulteerd in het verdwijnen van de rellen rond de busbaan. Daarnaast is er door de ge meente Schiedam en door de toenmalige werkgroep Ruimte lijke Ordening en Milieu bij het college van B W van Vlaar- dingen op aangedrongen de Bre- De busbaan bij de Brederoweg. Zal het verbodsbord straks weggehaald worden? deroweg open te stellen voor al het verkeer. Natuurlijk niet al leen om van de rellen af te ko men, maar ook om de noorde lijke Vlaardingse en Schiedamse wijken behoorlijk te verbin den," stelt Stuyvenberg in zijn brief. De PvdA'er wil bovendien graag weten wat het repareren van de bestrating van de Brede roweg ter hoogte van de bus baan de gemeente Schiedam de afgelopen tien jaar gekost heeft. En hoeveel manuren de ge meentepolitie Schiedam de af gelopen tien jaar aan deze rellen besteed heeft en wat de kosten daarvan zijn. Ook verzoekt Stuyvenberg het college om ei gen oplossingen ter voorkoming van de onlusten aan te dragen. SCHIEDAM - Donderdag 6 ok tober organiseert dienstencen trum De Woudhoek de jaarlijk se najaars-modeshow. Vander Klooster Modepresentaties zal als vanouds een najaars- en winterkledingcollectie tonen. Het geheel zal om 10.00 uur be ginnen en om 12.45 uur vangt de verkoop van getoonde kle ding aan. De toegang is gratis. Zondag 9 oktober organiseert dienstencentrum Woudhoek ii) het kader van door de gemeente ingestelde subsidiebeurten een optreden van Jeugdharmonif „Ambrosius". Zij zullen van 14.00-16.00 uur een gratis on treden verzorgen. De zaal is oth 13.30 uur open. SCHIEDAM - Werelddierendag wordt op zaterdag 8 oktober met een grote manifestatie ge vierd op de kinderboerderij en in de heemtuin van het Prinses Beatrixpark. Tussen 10.30 uur en 15.30 uur staat een groot aantal aktiviteiten op het pro gramma. Er zijn allerlei infor matiestands, rondleiding, dia- en filmvoorstellingen en er kan aan van alles deelgenomen worden, zoals aan ponyrijden, eierschilderen, wedstrijden en natuurwandelingen. De mani festatie wordt georganiseerd door de Dienst Gemeentewer ken en het Bureau Gemeentelijk Onderwijsconsulent en vele per sonen en organisaties verlenen hun medewerking. Werelddierendag is niet alleen bedoeld om onze dieren eens extra in het zonnetje te zetten. De dag is ook een goede gele genheid om allerlei „dierenpro- blemen" onder de aandacht te brengen. Het programma op zaterdag 8 oktober ziet er als volgt uit: Informatiemarkt kinderboerde rij: 10.30-15.30 uur. De Dieren bescherming is met een stand aanwezig waar men terecht kan met vragen over eigen dieren. Er is een videoband over die renasiel Hargahoeve. Tevens heeft de Dierenbescherming éen quiz in petto. Hieraan zijn en kele prijzen verbonden. De imker van het Pr. Beatrix park, de heer Van der Drift, vertelt over bijen en verkoopt zuivere bijenhoning. Eierschil- der Bor laat zien dat eieren niet alleen zijn om te eten. Het We reld Natuur Fonds presenteert een diaserie over de rijkdom van het tropische regenwoud. Doordat er dagelijks tropisch regenwoud verdwijnt worden vele diersoorten bedreigd. Dierenkeuring: kinderboerderij 12.00-13.00 uur. Kinderen kun nen hun kleine huisdieren laten keuren door de verzorgers van de kinderboerderij. Met honden of katten kan men niet terecht. Voor kinderen die hun dier goed verzorgd hebben is er een verrassing. Melken: kinderboerderij 10.30 uur. De koe en de geiten worden om 10.30 uur gemol ken. Kinderen, maar ook vol wassenen, die zelf eens willen melken kunnen dat proberen. Er is een kunstuier waarop ge oefend kan worden. Tekenwedstrijd: kinderboerderij hele dag. De prachtige lakenvel- der koe heeft nog steeds geen officiële naam. Daarom is ér voor kinderen een wedstrijd. Wie tekent de lakenvelder met de mooiste naam? De winnaar of winnares krijgt een cavia met kooi. Ponyrijden: kinderboerderij vanaf 13.00 uur. Normaal lopen er geen pony's op de kinder boerderij. Maar op werelddie rendag brengen de Spaland Rui ters, speciaal voor deze dag, hun pony's naar de boerderij. Om 13.00 uur geven ze een de monstratie en kinderen die dat willen, kunnen zelf een ritje on der begeleiding maken. Natuurwandelingen heemtuin voor klein en groot. De Ko ninklijke Natuurhistorische Vereniging begeleidt om 10.00 uur een natuurwandeling vanaf de ingang van de heemtuin in het Prinses Beatrixpark. Vanaf 11.00 uur is in de heem tuin een natuurpad uitgezet voor jonge kinderen/peuters, onder de titel „de boswachter wijst de weg". Om 11.00 uur zal door het Bureau Gemeentelijk Onderwijsconsulent een inlei ding worden verzorgd. Daarna kunnen ouders met hun kinde ren zelfstandig op pad. Om 13.30 uur is er een natuur pad uitgezet voor kinderen van af 8 jaar. Het thema van de wandeling is „Herfst in de heemtuin". Opdrachtboekjes worden van 13.30-14.30 uur verstrekt bij de ingang van de heemtuin. Voor informatie over deze dag kan men terecht bij Maarten Olthof (Dienst Gemeentewer ken, tel. 4260500 toestel 356) en Th. van Giezen (Bureau Ge meentelijk Onderwijsconsulent, tel. 4260500 toestel 164). ADVERTORIAL SCHIEDAM - De derde Schiedamse World Run ners Loop, die zaterdag werd georganiseerd door de scholengemeenschap Buiten de Veste, heeft bij na 11.000 gulden opge bracht. Dit bedrag gaat naar Undugu Society of Kenya dat het zal besteden aan agrarisch onderwijs in het dorpje Katangi. Lex Schruijer, als leraar ver bonden aan de scholengemeen schap en initiatiefnemer van de World Runners Loop, was te vreden met het eindbedrag. „Het is ruim 2000 gulden min der dan vorig jaar, maar het is toch nog altijd een behoorlijk bedrag", aldus de aardrijkskun deleraar. „De oorzaak van die mindere opbrengst komt omdat de rek er een beetje uit is. Elke school die voorheen een fancy- fair organiseerde om geld bijeen te krijgen, houdt nu een spon sorloop. Ook bleken veel deel nemers die vorig jaar veel geld binnenbrachten, nu veel minder sponsors te hebben. Natuurlijk ontbrak dit jaar ook onze oud leerling Vincent van Roon niet, die vorig jaar alleen al voor 1100 gulden gesponsord werd. Hij was geblesseerd," meldde een toch tevreden Schruijer. Start De start was dit jaar verplaatst naar de Burgemeester Van Haarenlaan, die speciaal was af gezet voor alle verkeer. De loop kreeg daardoor een startplaats met allure. Daarbij pasten ook de twee startschotlossers: burge meester Scheeres en wethouder Van Kleef. Schiedamse eerste burger schoot om half twaalf de lopers weg voor de drie en tien kilometer. Marcel Kijkuit uit Hardinxveld legde de kortste af stand als snelste af: 9.51. De snelste dame 'op deze afstand was Danielle Vermeulen uit Brielle: 12.15. De Engelsman Mark Roberts legde beslag op de eerste plaats op de tien kilo meter (33.16), daarmee bleef hij zijn mede-World Runner Adri Hartveld bijna twee minuten voor. De Vlaardingse Dinie van der Pas was natuurlijk bij de dames de snelste: 40.38. Klapstuk Het klapstuk van de derde World Runners Loop was de tweede start met ondermeer een record aantal deelnemers, 253, op de halve marathon. De ge lijktijdig gestarte een kilometer loop werd gewonnen door H. van Tol uit Brielle (3.26). Da nielle Vermeulen, die ook al de drie kilometer op haar naam schreef, kwam ook bij de een ki lometer als eerste dame over de finish: 3.36. M. Moret uit 's- Gravéndeel had 16 minuten en 38 seconden nodig om de vijf ki lometer af te leggen en bleef daarmee al zijn concurrenten voor. Voor dezelfde afstand had N. Datema uit Vlaardingen bij na drie minuten meer nodig. De Delftenaar A. Timmermans noteerde op de halve marathon een hele snelle winnende tijd: De starts van de derde World Runners Loop vond dit jaar plaats op de verkeersvrije Burge meester van Haarenlaan. 1.09.35. De nummer twee, Frans van Tienen uit Vlaardin gen, volgde pas ruim drie minu ten later. De Rotterdammer R. Prins kwam als derde, 1.14.28, weer terug op de Burgemeester van Haarenlaan. Bij de dames werd de strijd vlak voor de fi nish beslist in het voordeel van de Amsterdamse Klazien van Veen (1.28.00), zij bleef Joke Huis in 't Veld net voor (1.28.07). Van de drie deelne mende wheelers was Huub Ne- lissen natuurlijk de snelste (1.09.20). Met een bedrag van 591 gulden mocht Nellie Waaij- enburg zich de best gesponsorde deelnemer van de in totaal 692 deelnemers noemen. Michel Snoep, een full-time kunstenaar UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE, WITTE DORP KANTOOR. Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER. I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-88 Lange Haven 102 Schiedam Telefoon 010-4262683 Halve premie per persoon per maand VANAF Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140 per flesIWl9V Bij 12 flesten, per fles 15.50 per flesIVl9V Bij 12 flessen, per fles 15.50 Bij 12 flessen, per fles 16.00 Uw slaapvooHichter BBSHBBBBBB beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46 -48 Schiedam 010-4268717 's-maandags gesloten - donderdags koopavond Toen ze in de voor haar nieuwe stadswijk kwam wonen heeft Marianne Noordegraaf voor zichzelf eens een soort „super markt-test" gehouden. Welke zaak spreekt me aan, maar voor al, welke super Is het voordeligst. „Want Ik moet zuinig leven" zo komt Marianne Noordegraaf daar probleemloos voor uit. „En dan leeft Bas zonder meer met me mee" is sinds dat privè- onderzoekje haar ervaring. Want Bas kwam er als het voorde ligst uit. „Ik gebruik nogal veel zuivelprodukten. Daar houd ik toevallig van. Melk, yoghurt, karnemelk, toetjes. In het begin haalde ik die even In een winkel bij mij op de hoek. Geloof het of niet. maar dat scheelde me zes gulden per week. Nou, die kan ik wel ergens anders voor gebruiken" rekende ze zichzelf en ons even voor. Ook als het gaat om kleinverpakkingen voelt Marianne Noordegraaf zich thuis bij het Bas van der Heijdenas- sortiment. Ze heeft namelijk een eenpersoonshuishouding „en dan koop je natuurlijk anders in. Kleine blikjes genoeg hier, middelgrote ook voldoende. Daarnaast is kattevoer behoorlijk vaak in de aanbieding en dan sla ik altijd een voorraadje In. M'n kat Lisa is gelukkig een al- les-eter, dus het geeft niet om welk merk het gaat. Op dat punt is Bas meer dan katvriendelljk", zo vindt ze. Of het nu alleen de prijzen zijn, waarom Marianne naar deze supermarkt komt? „Alsjeblieft niet. Toevallig krijg je hier nooit een lelijk gezicht of alleen maar „dat weet ik niet" als je eens wat vraagt. Dit is nog een zaak waar ze met twee woorden spreken. Je plezierig behandelen. Ook al heb je niet altijd een kar vol boodschappen" Na zoveel positiefs ook nog iets min der rooskleurigs? „Nee! Als ik al iets te wensen heb zou het meer kleinverpakkingen bij het vlees kunnen zijn. Ik heb name lijk geen diepvriesvak" zo is de toelichting. „Dat komt er mis schien nog wel eens van. Want Ik ben altijd wel aan het sparen. Maar dan voor een keer vakantie per jaar. Ook daarom ga Ik In feite naar Bas. Want wat Ik hier uitspaar, gaat In m'n vakantle- n, v X. Geloof hel of niet, maar alleen al met melk, yoghurt en toetjes Is Bas van der Heijden zes gulden goedkoper dan de winkel op de hoek". potje" is voor Marianne nog een andere kant van de supermarkt-medaille... Werelddierendag manifestatie in kinderboerderij Beatrixpark 11.000 gulden voor Kenya

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3