m Consul laat duel doorgaan ondanks enorme plassen Gewijzigd bestuur Olympus Schiedam Rijnmond volleybal Dennis Brand wint op punten Erik Vlaardingerbroek fietscross kampioen Vi Bang&Olufeen Veel prijzen Sportarcade HVC handbal Kampagne Milieufederatie Alle karren verzamelen. - Herstructurering: Wij wachten af' Knotgroep zoekt vrijwilligers Snelheidscontrole Scoutinggroep de lucht in 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 PAGINA 17 SCHIEDAM - De judoka's van de Sportarcade namen afgelo pen weekend deel aan de open Westlandse kampioenschappen. In de klasse tot 35 kg wist Ri chard Doesburg kampioen te worden door al zijn zeven wed strijden te winnen. Oswald Go- mes werd in de gewichtsklasse boven de 63 kilogram eveneens eerste. Hij behaalde zijn zoveel ste titel door alle partijen in winst om te zetten. Kevin Stie fel (-44 kg) bereikte en tweede plaats. Die plaats was ook weg gelegd voor Marvin Kemner (+73 kg). Martha Voogdt werd bij de meisjes boven de 59 kilo gram derde. Justin van Heest vertrekt zondag naar Haarlem voor de nationale kampioen schappen voor judoka's onder de 18 jaar. Van Heest dankt deze deelname aan zijn eerste plaats op het Zuidhollands kampioenschap. Glunderend kijkt Oscar Biesheuvel zijn stiftbal na, die over de RKAVV-doelman het doel in ging. SCHIEDAM - Het bestuur van Olympus Schiedam heeft na de ledenvergadering van afgelopen maandagavond op drie plaatsen een verandering ondergaan. Van het zeven personen tellende bestuur legde Leen Oosterman, die tweede voorzitter was, om persoonlijke redenen zijn funktie neer. Terwijl de twee bestuursleden, die de jeugdafdeling leidden, vanwege ver huizing en tijdgebrek hun funktie neerlegden. Tijdens de ver gadering hebben drie nieuwe bestuursleden zich gemeld. Ger Maagdenberg wordt secretaris, Ed van Duuren beheert voort aan de penningen van de Bijdorpse vereniging en Peter Marges is algemeen bestuurslid geworden. De jeugdafdeling die tot voor kort deel uitmaakte van het hoofdbestuur is met drie le den weer onafhankelijk geworden. Herstructurering Uiteraard kwam ook de al veel besproken herstructurering van de Schiedamse voetbalvelden tijdens de ledenvergadering ter sprake. „Hoewel de leden graag zouden zien dat we aktie on dernemen, wachten we als bestuur rustig af op de zaken die komen gaan. We hebben al zoveel brieven en dergelijke naar het stadhuis gestuurd zonder daar reaktie op te krijgen, dat we nu eerst kijken wat de gemeente gaat doen," zegt voorzitter Wim de Vette. „Het ontbreekt ons ook aan voldoende feiten om aktie te ondernemen. Zo zijn we bijna een jaar geleden op het stadhuis uitgenodigd met de vraag of we interesse hadden voor de accommodatie van FCN. We hebben toen onze wen sen op papier gezet en naar de gemeente gestuurd, maar die postduif is zeker verdwaald, want een reaktie hebben we nog steeds niet gehad," aldus De Vette. SCHIEDAM - „Ik ben als scheidsrechter verant woordelijk voor de veilig heid van de spelers en niet voor de conditie van het veld. Dus als de consul het veld vrijgeeft om te voet ballen, wordt er gevoet bald." Dat was de verkla ring van scheidsrechter J. A. van Stoffelen na de wedstrijd Hermes DVS-RKAW. Het duel in de eerste klasse vond tot ieders verbazing door gang, ondanks dat het veld bedekt was met plassen, veroorzaakt door een enor me regenbui vlak voor het duel. Ook Hermes voorzit ter Willem van der Sloot verklaarde na afloop dat hij liever had gezien dat het duel was afgelast, om dat het veld na negentig minuten was veranderd in een ware modderpoel. Een vreemde beslissing van de consul die immers de ver antwoordelijkheid heeft, ook namens de gemeente, voor de conditie van het veld. Hermes trainer Geert Meijer had daar ook een mening over. „Als er gespeeld kan worden moet er gespeeld worden. Wij zijn als team momenteel rede lijk in vorm en moesten daar om spelen. RKAVV heeft bin nen de spelersgroep problemen omdat er na vorig seizoen een aantal goede jongens zijn weg gegaan. Daarnaast speelden we vorige week een oefenwedstrijd, omdat we vrij waren, komend weekend spelen we tegen Blauw Zwart en dan zijn we weer vrij, dus ik wilde de groep graag la ten spelen," aldus Geert Meijer, die zeker na de 2-0 overwin ning geen enkele reden tot kla gen had. Mouwen Dat Meijer niet te beroerd is om zijn handen uit de mouwen te steken, bleek afgelopen zon dag. Toen hij om kwart over tien op het Hermes-complex verscheen, adviseerde de consul dat er geprikt moest worden. Waarop de trainer met een deel van de spelersgroep anderhalf uur trachtte de plassen weg te krijgen. Ook na afloop van het duel, toonde Meijer dat hij meer is dan alleen trainer, door met zijn spelers weer het veld op te gaan, om de ergste gaten op het veld te dichten, waarbij ook voorzitter Van der Sloot een handje hielp. Voetbal Ondanks alle perikelen rond het waterballet in Harga werd er ook nog gevoetbald. Gezien de omstandigheden zelfs nog aller redelijkst, zeker van Hermes- kant. „Niet zo vreemd," merkte Meijer op. „We trainen altijd in de blubber en weten hoe we daarin moeten spelen. RKAVV is een echt voetballende ploeg, die het onder deze omstandig heden moeilijk heeft." Toch was na 23 minuten spelen de beste kans voor de ploeg uit Leidschendam. Stefan Dekker zette vanaf de linkerkant goed voor en Hans Eggelmeijer hield met een schitterende reflex de kopbal van Hans KWetters uit het doel. In de daarop volgende aanval was het Hermes dat het doel wel vond. Rob de Roo (de R KA V V-grensrechter vlagde voor buitenspel) speelde zich met een prima aktie vrij en Pe ter van Buuren kon de bal een voudig intikken, 1-0. Ruim tien minuten later was het rechter spits Oscar Biesheuvel, even daarvoor testte hij de RKAVV- doelman Gijsbertsen al met een schot, die de bal na een misser van Ed Rood mee kon nemen en met een gestift balletje de te ver voor zijn doel staande Se- bastiaan Gijsbertsen verschalk te, 2-0. Zelfs Geert Meijer kwam na dit schitterende doel punt applaudiserend zijn dug out uit. Regen Door de gestaag neervallende regen ging het veld steeds meer lijken op een motorcross-circuit waar zo juist honderd rijders overheen waren gegaan. Vooral rond de middencirkel, waar zo mers de cricketpitch ligt, waren kaplaarzen meer op zijn plaats dan voetbalschoenen. Van echt voetbal was geen sprake meer, passes bleven steken in de mod der en verdedigers konden hun slidings al van meters afstand inzetten, waardoor aanvallers constant afgestopt werden. Toch was het door de werklust van beide ploegen een aantrek kelijke wedstrijd, waarbij vooral Hermes-keeper Hans Eggelmeij er uitstekend presteerde en geen probleem leek te hebben met de Met (Rit- natte bal en dito veld. daarvoor drie buffelaars man, Lansbergen en Martens) en een laatste man (Bijl) voor het overzicht en op de „op- ruimtrappen", kwam Hermes na rust eigenlijk niet meer in gevaar. Terwijl het aan de ande re kant genoeg kansen kreeg om de marge aanzienlijk te vergro ten. Zo schoot Roy van Duppen in plaats van in het lege doel op de paal. De enige smet op de wedstrijd was het wegsturen van René Grimmius. Smet Vlak na rust maakte hij opzette lijk hands en vlak voor tijd ging hij volgens Van Stoffelen te hard in een duel, wat hem zijn tweede boeking en uitsluiting opleverde. Scheidsrechter Van Stoffelen zei deze beslissing na afloop te betreuren omdat het niet in het beeld van de wed strijd paste, maar zich te laat realiseerde dat het voor Grim mius zijn tweede notitie was. SCHIEDAM - Boksschool De Haan nam afgelopen weekend wederom deel aan wedstrijden in België. De Schiedamse af vaardiging naar Gent bestond uit drie leerlingen van trainer Wim de Haan en twee boksers uit Den Haag. Dennis Brand kwam in het zwaar wel tergewicht junioren uit tegen de uit Charlois afkom stige Driss, een straatvechter, volgens Wim de Haan. Zijn pu pil ontweek goed kijkend de wild zwaaiende Belg en scoorde zelf constant met zijn linkse di- rekte. Een duidelijke pun ten- overwinning was het resultaat voor de jonge Schiedammer. Martin Dijkshoorn, ook een van de jonge boksers uit de stal van De Haan, zou ook in Gent in de ring verschijnen. Bij aan komst bleek echter dat Dijk shoorn, die nog junior is, het op moest nemen tegen een senior. Daar wilde zijn trainer hem niet aan blootstellen en liet de partij niet doorgaan. Glaszuiver Abdul Fkiri, uitkomend in het middengewicht B-klasse, vocht tegen de Belg Hoet. Hoewel Fkirit goed begon, ging hij steeds meer meevechten met de sterke Belg. Er volgde over en weer slagenwisselingen, waarbij Fkiri een glaszuivere stoot op zijn kin kreeg en naar het can vas ging. Fkiri stond binnen de bekende acht tellen weer op zijn benen, maar trainer Wim de Haan nam zijn pupil in be scherming en gooide de hand doek, waardoor Hoet won door opgave. De Belgische organisatie was bijzonder tevreden over de Schiedamse afvaardiging, zodat de boksschool De Haan uitno digingen kreeg voor partijen op 10 en 16 december als omlij sting van een profgala. WATERWEG NOORD - Het eerste team van Rijnmond ont moette dit weekeinde in Vlissin- gen debutant EWC. De Zeeu wen, die het seizoen met een verrassende overwinning tegen Vollkei begonnen waren, kon den het Rijnmond alleen in de beginfase enigszins moeilijk ma ken. Zolang Rijnmond met een eenvoudige aanval de Vlissingse ploeg bestreed, had de thuis ploeg nog wel enig vat op het spel. „Zodra we echter met onze tweede tempo-aanval kwamen, ging het te snel voor ze," aldus een tevreden Rijnmondcoach Joop Tinkhof, die alleen aan het eind van de eerste set een wissel gebruikte. Op het mo ment dat hij vond dat de ploeg te lang op 10-11 bleef staan, wisselde hij Wim Jan Goedk- negt voor Tony van Breda. Na dat via 10-14 de stand met 11-15 op 0-1 was gekomen, kwam Wim Jan Goedknegt weer terug in het team, dat in de tweede set heel goed gecon centreerd speelde. Doordat de middenmensen Ron van Lübeck en Peter Fleischmann voortdurend hun man vast konden houden, was het voor de andere aanvallers heerlijk uitleven op de setups van Mark Korsloot. Pas op 0-13 verslapte de ploeg even, wat EWC de gelegenheid gaf een keer tegen te scoren. Via 1-15 werd het 0-2, waarna de derde set iets minder van kwali teit was, maar met 7-15 was Rijnmond toch veel te sterk. Dames In Den Briel waren de dames van Rijnmond veel te sterk voor Kangoeroes. Vooral de eerste twee sets gaf een groot klasseverschil te zien. Met de cijfers 2-15 en 3-15 was het binnen een half uur 0-2. Het enige winstpunt voor trainer Jaap Spijk was het goede optre den van de nieuwe speelsters in het team: Danielle Bot en Ma rieke van de Willigen. „Met hen erbij zijn we in de breedte toch sterker geworden," was de me ning van de Delftenaar. In de derde set mocht ook Edith Bouwknegt opdraven. Zij vol deed goed op de plaats van Jea- net de Jong. Met 9-15 maakte Rijnmond een eind aan het een zijdige duel. Erik Vlaardingerbroek, de nieuwe Nederlandse kampioen, in actie. SCHIEDAM - In een spannen de wedstrijd tegen mede-koplo per Northa pakte HVC voor de vierdemaal op rij de volle winst. Na 5 minuten stond H.V.C. met 0-2 achter door doelpunten welke uit strafwor- pen waren gemaakt. Uiteinde lijk werd een ruststand van 4-3 bereikt, in een eerste helft die door veel afspeelfouten van H.V.C. zijde onnodig spannend werd. De tweede helft begon met een wisselfout van H.V.C. waardoor H.V.C. met vier dames deze helft moest beginnen. Door goed verdedigen van H.V.C. kon Northa in deze periode slechts één maal tot scoren ko men. H.V.C. behield echter zijn voorsprong door een schitte rend doelpunt van Miranda van de Ven. Nadat H.V.C. de wed strijd in volle sterkte kon voort zetten werd de uiteindelijke eindstand van 9-5 met rustiger aanvalsspel en een goed geslo ten verdediging bereikt. De laat ste drie doelpunten werden ge scoord door Marina Sebrechts uit strafworpen. Trainer Theo van de Water was dan ook on danks de slechte weersomstan digheden deze middag een te vreden mens en gaat volgens zijn zegge met veel vertrouwen het komend zaalseizoen tege moet. SCHIEDAM - De knotgroep Schiedam gaat zaterdag 22 ok tober weer beginnen met het knotten, snoeien en aanplanten van bomen in de Schiedamse polder. De knotgroep is milieu vriendelijk dus werkt niet met kettingzagen, die met hun la waai alle poldervogels wegjagen. Er worden alleen zagen, snoei- scharen en -messen gebruikt. Liefhebbers - in verband met de verzekering boven de 16 - moeten zorgen voor stevige kle ding en schoenen, een pak brood en een thermoskan kof fie. Het knotten gebeurt eens in de veertien dagen op zaterdg vanaf 09.30 tot 15.00' uur in de periode van eind oktober tot half april. Verzamelen de 22ste oktober om 09.15 uur bij de boerderij Park Kethel op de Harreweg 8. Telefonisch informatie op num mer: 4749725. SCHIEDAM - De Schie dammer Erik Vlaardinger broek is zondag in Doetin- chem Nederlands kam pioen fietscross geworden. De sinds kort in Rotter dam woonachtige fiets- crosser selecteerde zich voor dit NK door bij alle regiowedstrijden bij de eerste drie te rijden. Sa men met acht regiorijders moest hij het in drie man ches opnemen tegen 16 andere rijders. Natuurgenot in huis houdt open dag SCHIEDAM - In het kader van de landelijke aquarium dag houdt de Schiedamse aquarium en terrarium ver eniging 'Natuurgenot in huis' op zaterdag 15 oktober een open huis. In clubge bouw 'Het Stekkie' aan de W. H. Vliegenstraat worden dan een aantal aquaria en terraria tentoongesteld en de mensen kunnen daar vragen stellen over hun hob by. De open dag is van 's morgens 10.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. VLAARDINGEN - Vrijdag middag tussen half twee en drie is op de Deltaweg en de Holy- singel een snelheidscontrole ge houden. 100 automobilisten re den te hard en hebben een be keuring gekregen. De hoogstge- meten snelheid bedroeg 95 km/uur. SCHIEDAM - Met het uit brengen van de brochure "Ge meentelijk milieubeleid, een handleiding voor natuur- en mi lieugroepen" start de Zuidhol landse Milieufederatie de gelijk namige aktie. De brochure wordt vanaf dit moment op grote schaal verspreidt onder milieu groepen, gemeenten en andere belangstellenden in de provin cie. Zorgen voor een schoon milieu en behoud van natuur hoort op elk nivo thuis; van landelijk tot regionaal en gemeentelijk. Vaak worden de mogelijkheden van gemeenten op dit gebied onder schat. Een bekende taak van de gemeente is de Hinderwet: het afgeven van vergunningen en het kontroleren van bedrijven. De gemeente moet ook elke week het huisvuil ophalen. Zij kan echter veel meer doen door bijvoorbeeld het klein chemisch afval gescheiden in te zamelen. De plantsoenendienst kan bij het onderhoud van parken de gifspuit zo min mogelijk gebrui ken. De geluidshinder en lucht verontreiniging door verkeer kunnen in het centrum of in woonwijken beperkt worden. Zo zijn er nog vele voorbeelden te noemen. In de provincie zijn veel meer dan honderd groepen aktief op het gebied van natuur en milieu die daarbij te maken hebben met de gemeentelijke overheid. Met het projekt "gemeentelijk milieubeleid" wil de Milieufe deratie die groepen ondersteu nen bij hun kontakten met de gemeente. In de brochure wordt uitgelegd wat een gemeente alle maal moet en kan doen, er wordt ingegaan op de voordelen van een integraal milieubeleid en het opstellen van gemeente lijke milieubeleidsplannen. En natuurlijk wordt aangegeven wat natuur- en milieugroepen allemaal kunnen doen om hun gemeente te stimuleren meer en beter werk te leveren voor na tuur en milieu. In de komende periode zijn in meerdere gemeenten in Zuid- Holland naar aanleiding van deze brochure aktiviteiten van milieugroepen te verwachten rond het thema Gemeentelijk Milieubeleid. De brochure is aan te vragen bij de Zuidhol landse Milieufederatie, tel. 010- 47653255. over de finisch en was de titel binnen. Erik Vlaardingerbroek begon in het najaar van 1986 bij de fiets cross Olympia zijn loopbaan. In 1987 werd hij tweede tijdens het kampioenschap van de af deling West, na elf regiowed strijden. Door pech achtervolgt, valpartijen en een losse ketting, Met een tweede, eerste en twee- £°,n toen P.'aatsen v0°.r de plaats, reed Vlaardinger- het NK- maar dlt Jaar nam hij broek zich in de finale. In de °P Pnma w«ze revanche. eindstrijd die wederom over drie manches ging, kwam de 15- jarige crosser ondanks de regen, die het parcours bijzonder zwaar maakte, telkens als eerste Slechts een dag lag in VLAARDINGEN s HOWBOAT met de varende expositie van Bang&Olufsen, Onkyo en Casio. Was u niet in de gelegenheid ons op die boot te bezoeken, dan zullen wij in onze zaak graag de tijd nemen om u de geavanceerde ontwikkelingen alsnog en - vrijblijvend - te demonstreren. ADVERTORIAL SCHIEDAM - Tijdens het weekend van 15-16 oktober zal voor de 31e keer de 'Jamboree On The Air' gehouden worden. Scouts van over de gehele we reld zullen dan, met behulp van zendamateurs en hun appara tuur, contacten met elkaar leg gen. De Burgemeester van Haarengroep zal als enige scou tinggroep in Schiedam deelne men aan deze wereld-wijde acti viteit. In Nederland alleen al zullen er 259 JOTA-stations actief zijn tijdens het JOTA-weekend. Het is de Scarabee stam (jongeren van 17 tot 23 jaar), als organisa tie van de JOTA binnen de van Haarengroep, gelukt zich te ver zekeren van de medewerking van 12 gelicenseerde zendama teurs uit (voornamelijk) Schie dam. Deze amateurs stellen ge heel belangeloos hun tijd en ap paratuur ter beschikking. De scouts van de Burgemeester van Haarengroep zullen dan ook werkzaam zijn op zowel de korte- als langegolf. Daarnaast zullen zij gebruik maken van morse, telex, Packet Radio, Slow Scan TV en zullen er zelfs satelliet-verbindingen gemaakt worden. Naast het 'eigenlijk zenden' zullen de scouts aan tal van andere activiteiten deelne men zoals: een vossejacht met morse-signalen, een stadsspel met behulp van portofoons, het bouwen van een seinsleutel. Een iedereen die deze 'moderne' activiteit van scouting van nabij mee zou willen maken is tot zondagmiddag 16.00 uur wel kom op het groepshuis van de Burgemeester van haarengroep, 't Raadhuis, Schiedamseweg 200 (tussen station Nieuwland en Sporthal Margriet) Gebr. De Veld Sigma HiFi Hermes DVS in zijn element Bij het merendeel van de gesprekken, die we afgelopen maanden met klanten bij Bas van der Heijden houden, hebben we bijna altijd dezelfde slotvraag. „Heeft u ten aanzien van deze supermarkt nog kritiek? Een wens misschien? Dit is wellicht dè kans om het te spuien". Mevrouw S. A. Prince-Kleinwold heeft zo'n wens. Niet richting supermarkt, maar richting medeklanten. „Het is hier een fijne, drukke winkel. Wij komen er zolang deze zaak bestaat en dat is meer dan twintig jaar. Zelfs m'n getrouwde dochter, die in een ander deel van de stad woont, zien ze hier elke week terug bij die Bas-ult-haar- kinderjaren. Om de gezelligheid, maar vooral om de lage prijzen. Wij zijn gewoon een Bas-familie, dat kun je wel zeggen. Daarom weten wij óók hoe het merendeel van het personeel in zo'n vaak volle zaak zich inspant om de boel netjes te houden en is de sfeer zo goed. Dat meen ik voor honderd procent. Maar als je dan ziet hoe verschillende klanten soms hier de boodschappenwa gens laten slingeren.Kijk, daar kan ik me nu aan er geren. Eerlijk waar. Soms zeg ik er wel eens wat van. Vooral als jongere mensen zo'n karretje een duw verko pen en niet eens kijken waar het blijft. 'Alle karren ver zamelen' roepen wij dan wel eens uit". Hoort u dan niks terug? - willen we wel even weten. „Nee hoor. Het gaat om de manier waarop je het zegt en In deze stadswijk weten we ook wel een beetje, wat we aan elkaar heb ben. Dat scheelt. Bas van der Heijden maakt ergens deel uit van ons dagelijks leven, vooral nu mijn man met de VUT is en meestal met me meegaat. Hij kent dan ook het gros van de meisjes hier bij de voornaam. Dus voel je je thuis in zo'n zaak. Als die karen nu ook nog een beetje redelijk door de klanten worden weggezet, blijft Bas, die hij altijd is geweest. Een opgeruimde zaak, waar we altijd graag zullen komen." Mevrouw S. A. Prince-Kleinwold: „En ik kijk altijd uit naar de advertenties van Bas van der Heijden". DE BOOT GEMIST? SCHIEDAM Parkweg 369, Tel. 010-4737044 SCHIEDAM Gerrit Verboonstraat 8, Tel. 010-4733736

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 17