KOM ZATERDAG-AVOND NAAR DE COMPETITIE-WEDSTRIJD OP SPORTPARK HARGA OM 19.30 UUR b k 1 Vragen Jan van Velden Trainings- week voor SW-jeugd Stand 1 e divisie SW en RBC tot nu toe John van Dijk wil met sponsors iets moois maken van SW I Hoek Loos medische- en tecnmscne gassen en apparatuur fit Hoek Loos me Jeugdelftal Pupillen welkom L- HET NIEUWE STADSBLAD - VRIIDAG 14 OKTOBER 1988 PAGINA II Vj Inzet Knieblessure Mentaliteit Basisplaats Een punt Harga Deze pagina is mogelijk gemaakt door de sponsors van SVV Hoofdsponsor Van Dijk (Mercedes Honda) Haas Sport (Adam Eve Shoes) Bakkerij A.A. den Boer De Tapijtmeester Schiedamse Beleggings maatschappij (S.B.M.) Hardeman Drankenhan del Unibind Bik Sloopwerken Amfo Electronics (Sam sung) Booy Clean Auto Super Spaansepol- der Modehuis Theo Sijthoff Reklameburo Effekt Nooyens Aannemings bedrijf Interforce Onroerend Goed ABC Vastgoed Brugman Keukens Turbana Bananen Van Hoorn Aannemings bedrijf Auto City H. Bergers Interieurver zorging Elf Nederland Gramo de Combinatie Souer Autowastechniek Flower Giftshop Hille- gersberg J.C. Bezooyen Loodgie- tersbedrijf Nationale Schilderswer- ken Jewo Metaal Van der Veer Technische Handelsmaatschappij Van der Veer In- en Ver koopmaatschappij Staal Bankiers Het is Fijn langs de Lijn P. de Vries Speelautoma ten Van Dijk Autoleasing Van Di|k Verzekering Kenwood Electronics Ne derland Marconistraat B.G.T. Transport Expe ditie Bro-Air Glasurit G. Vreugdenhil Flevo Motoren Techniek Procar H.V.B. Autobanden Glas op Route Car Systems Breda De Wolf Automatten en -hoezen Bovag Dienstencentrum McGrecor Cory Hoekloos Roock Automaten Electro Brand Technisch Centrum Rent A Casa Difo-Goes B.V. City Service Fino Service HÉ u. I !- i (ADVERTORIAL) 1Ben je tevreden over de wedstrijd tegen SC Heracles? De bereidheid om voor elkaar te werken was in ieder geval weer aanwe zig. De instelling was goed. We kwamen snel op een 0-2 voorsprong, maar nog voor net rustsianaal kregen we twee tegendoelpunten te ver werken. Dat was een flinke domper voor ons. In de rust heb ik de zaak gelukkig weer op de rails kunnen zetten. In de tweede helft heeft iedereen geknokt. Ik moet de jongens complimenteren voor hun werklust, terwijl er bovendien gedisciplineerd is gespeeld. Op die wijze moeten we verder gaan. 2. Wat waren de oorzaken van de slechte resultaten van de laat ste weken? In de eerste plaats deugde de mentaliteit van sommige jongens niet. In deze afdeling moet je het gebrek aan voetbalkwaliteiten compenseren met ijver en werklust. Tegen Ajax bijvoorbeeld was de entourage fantas tisch. Dan moet je tot het uiterste gaan. Niet alleen voor de sponsors en de toeschouwers, maar ook voor de trainer, maar ze hebben we gewoon in de steek gelaten. Ik snap er niets van dat ervaren jongens als Jan Wouters en Peter Larsson die klein Dino Gorree ten koste van een gele kaart een halt toeroepen, terwijl wij ontzag hebben voor de tegenstander. Verder klopte het organisatorisch niet. We verdedigden té langzaam uit. Je moet in mijn ogen minstens 40 meter van je eigen doelgebied spelen. Dan worden de middenvelders betrokken bij het spel en krijgen de voor- waartsen meer steun. Er werd bij ons te vaak balverlies geleden. Bijna iedere uittrap van de keeper belandde bij de tegenstander en betekende een tegenaanval. Welke maatregelen heb je genomen na het debacle tegen Ajax? In de pers heb ik de jongens openlijk op hun fouten en verantwoordelijk heden gewezen. Voor de rest heb ik niet meer over die wedstrijd gesproken. Ik ben niet met de zweep er over gegaan; we hebben relaxed naar het duel tegen Heracles toegeleefd. Voorts heb ik met iedere speler een persoonlijk gesprek gehad. Er is me duidelijk geworden, dat de druk voor de groep erg groot is geweest. Dat geldt ook voor ervaren jongens als Loovens, Ridderhof en Salari. In de opstefling heb ik een paar wijzigingen aangebracht. Ridderhof en Loovens hebben van positie gewisseld, omdat Ed volgens mij beter in staat is de verdediging te leiden. Ik heb verder niet geschroomd om een jeugd speler in te brengen. Winston Bogarde heeft het tegen Heracles heel behoorlijk gedaan en is er tegen RBC waarschijnlijk wéér bij. 3. 4. Had je enkele maanden cjeleden gedacht om op dit moment nog op Harga te kunnen trainen? Nee, de vereniging was op sterven na dood. Ik ben er ontzettend trots op, dat ik met Loovens en Salari de club van een ondergang heb behoed. Wat er ook gebeurt, dat gevoel pakt niemand me meer af. Ik heb zelfs mijn vakantie laten lopen om de club te redden. De situatie was hopeloos. Ik kon er niet van slapen. Ten einde raad zijn we naar John van Dijk toege stopt. In eerste instantie had Van Dijk geen tijd, want hij had een afspraak met de burgemeester. Later belde hij ons terug. We zijn meteen met de deur in huis gevallen: we hadden geld nodig. Van Dijk zegde ons zijn hulp toe, maar eiste wel dat een flink aantal schulden werd weggewerkt. Dat was na vele inspanningen een dag later het geval, zodat SVV voor jong en oud was gered. Voor een man als Van Dijk moet je dan ook door het vuur gaan. 5. 7. Verklaart je emotionele binding met SW de vele inspanningen, die je hebt gedaan om betaald voetbal in Schiedam veilig te stellen? Zeker, ik loop als een rode draad door deze vereniging. Ik heb als doelman een fantastische tijd meegemaakt op Harga. Ik heb 18 jaar betaald voetbal gespeeld, waarvan twaalf bij SVV. Ik heb bijna 500 wedstrijden gespeeld voor SVV. Ik ben hier ook nog vier jaar assistent trainer geweest. Kortom, SVV is een deel van mijn leven. Waar ben je je carrière begonnen? In de pupillentijd heb ik bij DRZ gespeeld. Op mijn twaalfde werd ik lid van Sparta. Ik woonde naast Wim Landman, de legendarische Sparta- keeper. Ik heb op Spangen geploeterd om iets te bereiken. Ik kwam op mijn fiets uit Schiedam, moest de ballen verzorgen, de thee inschenken en keek op tegen jongensalsRinusTerlouw, Pim Visser en Joop Schop. Ik heb jaren voor nop moeten knokken voor een C-contract van fl. 1500,-. Zo ben ik gevormd. Óp mijn vierentwintigste ben ik verhuisd naar Harga, waar ik tot mijn zesendertigste heb gespeeld. Met zo'n verleden heb je waarschijnlijk moeite met de huidige mentaliteit? Dat klopt. Als een speler tegenwoordig één goeie actie maakt, denkt hij, dat hij net voetbal heeft uitgevonden. Ik heb me vooral op basis van mijn inzet zo lang staande kunnen houden in het betaalde voetbal. Wij namen iets aan van een oudere speler. Dat is nu anders, maar de gehele maat schappij is veranderd. De nieuwe generatie is over het algemeen een stuk gemakkelijker. Ik blijf echter hameren op het belang van een juiste menta liteit. Sommigen pakken het op, terwijl anderen denken „laat die Van der Velden maar kletsen". Ik blijf echter dezelfde aanpak hanteren. Ik ben geen conferencier. Ik ben hier om scherp te trainen. 8. Welke verenigingen heb je tot nu toe getraind? Na mijn actieve carrière kon ik aan de slag bij HOV, waar ik twee jaar gewerkt heb. Vervolgens keerde ik terug naar Harga als assistent-trainer van onder anderen Pim Visser en Sander Popovics. In die vier seizoenen heb ik prettig gewerkt en zo'n acht a negen spelers voorbereid op het grote werk. Toen volgden twee jaar bij Hermes DVS. De laatste vijf seizoenen heb ik Nieuwennoorn onder mijn hoede gehad. 9. Heb je al een nieuwe spits op het oog? Nog niet. Wim Jansen is volop aan het zoeken. Een centrumspits, die we aankopen, moet in het team passen en redelijk betaalbaar zijn. We hebben hem in ieder geval hard nodig, maar het kan nog even duren. Wim bekijkt vele wedstrijden en houdt me constant op de hoogte. 10. Wat verwacht je van het duel tegen RBC? Na het gelijke spel Jegen SC Heracles hoop ik, dat we weer wat publiek teruggewonnen hebben. Het vertrouwen is weer terug. Als we opnieuw de juiste mentaliteit tonen, moet een goed resultaat mogelijk zijn. SVV koestert vanzelfsprekend haar talenten. In de herfstva kantie krijgen de jeugdspelers daarom op Harga intensieve aandacht van de technische staf van de eerste divisieclub. Jan van der Velden, Piet de Wolf, Wim Jansen, Hans Schin kel en Wim de Haan nemen iedere dag een leeftijdsgroep onder de loep door middel van een ochtend- en middaatrai- ning. De hoogste teams zullen 's middags een wedstrijd spelen in plaats van te trainen. Maandag is de A-afdeling aan de beurt, dinsdag de B-groep, woensdag de D, E en F-pupillen, terwijl de trainingsweek op donderdag wordt afgesloten met de C jeugd.^ Graafschap 9 6 3 0 15 20- 4 Excelsior 8 5 3 0 13 13- 4 Vitesse 9 5 3 1 13 17- 6 Heerenveen 8 5 0 3 10 14- 7 Graafschap 9 4 2 3 10 17-16 A Z 7 4 1 2 9 19- 6 NAC 8 3 3 2 9 11-11 DS'79 8 4 0 4 8 14-16 Eindhoven 9 3 2 4 8 15-17 RBC 9 3 2 4 8 12-19 Den Haag 8 3 1 4 7 11-11 SVV 8 2 3 3 7 10-12 GA Eagles.... 9 3 1 5 7 10-14 Heracles 9 2 3 4 7 12-20 Cambuur 7 2 2 3 Jl 9- 9 Emmen 8 3 0 5 6 13-2T Wageningen Helmond Sp.. 9 1 4 4 6 11-15 8 1 3 4 5 8-13 Telstar 8 1 2 5 4 9-24 Met zijn treffer tegen He racles is Ard Oosterlee dit seizoen al aan vijf doel punten gekomen. De rech terspits van SVV is daar mee nog steeds topscorer. Bïjii Het landelijke jeugdelftal van SW. Staande vanaf links: trainer Wim de Haan, leider Wim Scholten, Cornel Kramer, Ronald Palsrok, Hans Ho/zen, Brian Ton Afon, Brian Mo Ajok, Mikel Smith, Nico Bennik, grensrechter Harrie Krabbendam. Zittend vanaf links: Steven Chobin, Herman Zoetmulder, Jerry Bendt, Maarten Admidikoro, Toon Wolters, Peter Wijsman, Regillio Smulders, verzorger Theo Schippers. Jan Lohman: een prof in hart en nieren Jan Lohman is een prof in hart en nieren. De 29-jarige middenvelder van SW kop pelt zijn inzicht en routine immer aan een voorbeeldi ge werklust. Het stoort de karaktervoetballer dan ook, dat niet elke SW'er wekelijks de juiste wedstrijd mentaliteit toont. „Ik begrijp het niet, maar sommige jongens zijn nauwelijks vooruit te branden", neemt Lohman geen blad voor de mond. „Je krijgt mooie spullen van de club, je rijdt in een auto van de sponsor, daar moet toch wat tegenover staan", vindt de inwoner van Roosendaal, die zaterdag tegen de ploeg uit zijn woonplaats extra gemotiveerd zal zijn om een goed resultaat te behalen. „We zijn redelijk goed gestart. Ik voorzag echt mogelijkheden voor SVV, maar helaas volgde al snel een zwakke periode. Tegen Heerenveen en Ajax hebben we het lelijk laten afweten. Vooral de wedstrijd tegen Ajax geeft me een vieze smaak in de mond. De omstandigheden waren ideaal. Mooi weer, veel publiek en een aansprekende tegenstander. Een uitstekende gelegenheid om het Schiedamse publiek warm te maken voor SVV. Maar Ajax is gewoon over ons heen gelopen. Er is nauwelijks strijd geweest. Onbegrijpelijk. Ik heb er echt wakker van gelegen". „Juist in de eerste divisie is inzet levensbelangrijk. De echte goede voetballers spelen niet op dit niveau. Met werklust moet |e het gemis aan kwaliteit opvangen. Als dat element ontbreekt, blijft er weinig over. Ik vind, dat je in zo'n situatie je medespelers een verwijt mag maken. Gelukkig hebben we ons tegen SC Hera cles van een andere kant laten zien. In dat duel hebben we col lectief gestreden om een puntte behalen. Zo hoort het". „Het betreft natuurlijk niet de gehele groep, maar er zijn in mijn ogen een paar jongens, die niet de juiste menta liteit nebben om betaald voetbal te spelen. Je hebt als semi-prof verant woordelijkheden tegenover de spon sors, de begeleidende staf en het publiek. Als je die verantwoordelijk- beid niet aankan, moet je bij de ama teurs gaan spelen." Jan Lohman heft gezien zijn staat van dienst recht van spreken. Hij begon zijn voetballoopbaan bij het Roosen- daalse BSC, waarna Theo Laseroms het talent naar FC Vlaardingen haal de. Aan de Marathonweg speelde Loh man iets meer dan één seizoen. Het Belgische Lokeren toonde belangstel ling voor de middenvelder, die gretig inging op het aanbod. Na één sei zoen werd Lohman uitgeleend aan NEC, dat toen nog in de ere-divisie speelde. Zijn capaciteiten bleven niet onopgemerkt, want na bemiddeling van -opnieuw- Theo Laseroms volgde een transfer naar het Engelse Wat ford, de club van zanger Elton John. In het nabij Londen geTegen Watford beleefde Lohman zijn mooiste voet- baltijd. „Ik heb vijf jaren in Engeland ge speeld. Na drie a vier maanden kwam ik in de basis. Het eerste sei zoen, dat ik bij Watford speelde, werden we onmiddellijk kampioen in de tweede league. Vervolgens heb ik vier jaar in de hoogste afdeling ge speeld. Het was een mooie tijd. Ik heb de hele wereld gezien en veel erva ringen opgedaan. Helaas ben ik ook langdurig geblesseerd geweest. Ruim veertien maanden ben ik uit de roula- goed in elkaar. Het is een leuke vere niging. Alleen de mentaliteit van sommigen valt me tot nu toe tegen. We hebben volgens mij behoefte aan een aantal versterkingen. Een spits is in ieder geval noodzakelijk, want voorin komen we flink wat tekort. Er zijn uiteraard jongens, die nog moe ten rijpen. Die moet je tijd gunnen. Zoals de gehele vereniging trouwens tijd nodig heeft. Je kan niet alles in één keer veranderen". Jan Lohman beschouwt zijn overgang naar SVV zeker niet als een degrada tie. De Brabander, die in het verleden voor Jong Oranje uitkwam, doet zijn best en wacht af wat de toekomst hem zal brengen. „Ik probeer een goed seizoen te draaien en dan zie ik wel verder. Als ik ergens speel, geef ik me voor hon derd procent. Met SVV moet iets te bereiken zijn, maar om op een goede basis betaald voetbal te kunnen spe len, moet de selectie wel verbreed worden". \anDijkf tie geweest door een knie-blessure". „Elton John is een fi|ne vent. Hij kwam indien mogelijk altijd kij ken. Op feestjes nam hi| wel eens de microfoon en zongen de spelers met hem mee. De laatste jaren is het helaas wat bergaf waarts gegaan met de club „Twee seizoenen geleden ben ik naar het Belgische Germinal Eekeren ver huisd. We speelden daar met een flink aantal Nederlanders. Onder andere met Michel van der Korput. Normaal gesproken was ik bij Ger minal gebleven, maar we konden het tijdens de contractbesprekingen niet eens worden". „Toen Wim Jansen me belde, heb ik niet lang geaarzeld, omdat ik persé aan de start van de competitie ergens wilde verschijnen. Het bevalt me nier niet slecht. Organisatorisch steekt het In de "zorgwekkende" toestand, waarin tot voor kort de F-afdeling van SVV verkeerde, is de laat ste weken enige verbete ring gekomen. Het sei zoen werd gestart met 7 pupillen en thans is de situatie zo dat een elftal compleet is. Het streven is er op ge richt om over enige tijd meerdere F-elftalletjes op de been te kunnen bren gen. ledereen in de leef tijdsgroep van 7-8 jaar is van harte welkom. Ook in de E-elftallen (8-10 jaar) heeft SW nog maar de beschikking over één elf tal en ook daarin is aan- 4713725, 4712307, 4731705 of 4749978. rbc begint zelfverzekerd Het zelfvertrouwen van RBC, de tegenstander van SW zaterdag, is na de 1 -0 over winning op SC Heerenveen aanzienlijk toegenomen. De Roosendaalse formatie ken de in tegenstelling tot de Schiedamse opponent een weinig overtuigende com petitiestart. De ware volks verhuizing, die op sportpark De Luiten heeft plaatsge vonden, zal daar ongetwij feld debet aan zijn geweest. Maar liefst tien spelers keerden RBC aan het eind van het vorige seizoen de rug toe. Opvallend is, dat zes van hen emplooi vonden bij onze zuider buren. Wim van derSteene, die enige seizoenen geleden nog voor DS'79 uitkwam, is in deze contreien de bekendste ex-RBC'er. Hij vertrok naar Turnhout. Verder ruilden onder an dere doelman Frank Brugel (Willem II), Hans van Ham (Kapellen) en Victor Tebbens (DS'79) van vereniging. Tegenover dit vertrek stond de komst van een zevental spelers. Drie jeugd spelers uit eigen gelederen werden toegevoegd aan de selectie, die in de bij Excelsior Rotterdam begonnen Peter Pijpers (29 jaar) zijn oudste speler heeft. Verder trok de Roosen daalse ploeg twee jeugdspelers van Feyenoord aan: Frank Heckbert en Wendel Fraser. De laatste, oorspronkelijk afkomstig van Spartaan'20, heeft een lange lij densweg achter de rug. Zijn eerste wedstrijd voor Feyenoord leverde hem onmiddellijk een nare blessure op: de linker-buitenmeniscus was be schadigd. Het duurde door allerlei beoordelingsfouten erg lang voordat er operatief werd ingegrepen. "Na de operatie ben ik pas echt gaan suk kelen", zegt Fraser. „Ik wilde gefor ceerd terugkomen, waardoor ik tel kens opnieuw vocht in mijn knie kreeg. Bij Feyenoord kreeg ik terecht geen contract aangeboden. Ik had maar een paar westrijden gespeeld, waarin ik nauwelijks presteerde". Bij RBC leeft de rechterspits momenteel helemaal op. Met een geslaagd optreden in zijn competitie-debuut tegen G.A. Eagles, waarin hij zijn ploeg met een prachtig doelpunt aan de zege hielp, neeft hij zich inmid dels verzekerd van een basis plaats. Oefenmeester bi j RBC is Epi Drost. De voormalige libero van FCTwente, die vooral bekend stond om de risico volle oplossingen, die hij van tijd tot SVV-FC Wageningen 2-1 (Henk Sala ri, Ard Oosterlee). NEC-SVV 0-0. DeGraafschap-SVV2-l (Ard Ooster lee). SVV-Emmen 4-1 (Ard Oosterlee (2x), Virgil Breetveld, Jan Lohman). AZ-SVV 1-1 (Eddie Ridderhof). Go Ahead Eagles-SVV 1-0. SVV-SC Heerenveen 0-4. SVV-Ajax 0-6 (beker). Heracles-SVV 2-2 (Ton Rietbroek, Ard Oosterlee). RBC-Go Ahead Eagles 1-0 (Wendel Fraser). NAC-RBC 1-1 (Tommie Kerstens). NEC-RBC 3-0. RBC-FC Wageningen 2-2 (Gerrie Voets, Johan Molenaar). De Graafschap-RBC 6-3 (Dirk van der Laan, Jan Leendertse, Gerrie Voets). DS-79-RBC 2-0. RBC-Emmen 4-1 (Frank Heckbert, Jan Leendertse, Arjan Magielse, Gerrie Voets). AZ-RBC 4-0. RBC-SC Heerenveen 1-0 (Johan Mo lenaar). John van Dijk is na de 6-C nederlaag tegen Ajax niet bij de palcken neer gaan zit ten. Met voortvarende ener- ie is de Mercedes- en Hon- a-dealer voor Groot Rotter dam op zoek gegaan naar nieuwe sponsors met het doel SW financieel nog ster ker te maken. In één week tijd slaagde John van Dijk er in het aantal sponsors van 53 op 55 te brengen. Want één ding is de hoofdsponsor intussen duidelijk ge worden: het spelersmateriaal zal sterk moeten worden verbeterd. Bij de nieuwe sponsors zit ook Fino Service, het bekende Rotterdamse schoonmaakbedrijf van Willem de Jong, die ook sponsor is van Sparta en Zwart Wit'28. John van Dijk troost zich met de gedachte dat SVV nog in de steigers staat en dat het een proces is van enkele jaren dat SVV een vol waardige eerste divisieclub zal zijn. Dat SVV na de timide houding tegen Ajax snel heeft geleerd bewees de formatie van Jan van der Velden zaterdag tegen Heracles. De ploeg nam op fraaie wijze een 2-0 voor sprong, maar werd toch nog inge haald: 2-2. Dat fraaie resultaat toverde bij John van Dijk weer een glimlach op zijn gezicht, er vanuit gaande dat SVV dit seizoen gemiddeld een punt per wed strijd speelt. „Wanneer de club daar in slaagt, ben ik tevreden voor dit sei zoen. Begrijp me goed, ik ben er op een moment als hoofdsponsor bijge komen, dat de organisatie voor dit seizoen al helemaal rond was. Veel kan ik er dus niet aan veranderen". „Belangrijk voor mij is dat de mensen weer terugkeren naar Harga en kun nen zeggen dat SVV er weer hard voor heeft gewerkt. Ook de spelers moeten beseffen dat ik met de andere sponsors iets moois wil maken van SVV. Daarom zou ik graag willen zien dat het voetbal van SVV elke keer weer aantrekkelijker is en een bezoek aan Harga waard is." Epi Drost tijd in zijn eigen defensie bedacht, is in Roosendaal voor het eerst zelf standig werkzaam als trainer. De oud-international heeft inmiddels, na een teleurstellend begin, dringend gevraagd om versterking. Vooralsnog is aan zijn wens geen gehoor gegeven, zodat hij SVV za terdag zal moeten bestrijden met de middelen, die hem ter beschikking staan. Ger Voets is de man met de langste staat van dienst. Hij heeft bijna honderdzeventig maal het RBC- shirt gedragen. De gebroeders Mario en Johan Mo lenaar zijn twee andere bekende namen in de opstelling van RBC. De laatste bombardeerde zich tegen Heerenveen tot matchwinnaar. Door die zege begint de Roosendaalse formatie zelfverzekerd aan de ont moeting met SVV. De Schiedammers zijn gewaarschuwd... S I JX 1 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11