Oris Ccppens slaapco/vtforf De beste boxspring van uw S LAAFVOORLICHTER IS NU NOG COMFORTABELER! Eigen leven voor vinyl Ander interieur door gordijnen OKTOBER WOON Manou met webbing voor 't romantische wonen MAAND I NATIONALE NATIONALE PITRIET TRENDSETTER IN ROTTERDAM-OOST W O O N I D E E N Dessin van gordijn naar de vloer Bruin maakt plaats voor licht en pastel OKTOBER Linoleum krijgt ander gezicht beddenspeciaalzaak - slaapkamers - slaapsystemen - linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel.:010-4 26 87 17 VOOR GOED EN GEZOND SLAPEN slaap>oortcKe^ SLEEP DREAM BOXSPRING U VOELT HET VERSCHIL ALS INZET OF VRIJSTAAND Veel jacquards en fantasie bloemen 'Pitriet is op het ogenblik het nieuwe mode-gebeuren' en zo goed inpasbaar in het romantische en sfeervol wonen, zegt de heer J. Vlasveld, eigenaar van manou en rotanhuis Oost in de Rotterdamse wijk Kralingen. En dat is wel te zien ook in zijn showrooms van ruim 800 m2. In de deze week nieuw geopende showroom aan de Frits Ruysstraat 65-67 vindt men vele sfeervolle en zeer bij zondere pitrietmeubelen. Er staan meubelen van de beken de ontwerper Luit van der Helm van Manao Desing uit Noordwolde en van de bekende merken Rehé en Slootstra. Maar ook in de andere showroom Frits Ruysstraat 54 t.o. de nieuwe vestiging vindt men een grote kollektie manou en pitrietmeubelen om het gehele huis in te richten o.a. bank stellen, eethoeken, wandkasten en slaapkamers. De meubelen zijn ook modieuzer geworden. Bankstellen zijn bekleed met leer en stoffen in de nieuwste modekleuren. De eethoeken worden geleverd met ronde, langwerpige en achthoekige tafels. Daardoor is een bezoek je aan rotanhuis Oost dat volgend jaar 25 jaar bestaat, voor uw komplete inrichting, zeker de moeite waard. De zaak in Rotterdam-Kralingen is gevestigd in de Frits Ruysstraat 54- 55-57-65-67. Op de speciale meubelzondag 16 oktober a.s is men geo pend van 10.00-17.00 uur. Als U met de metro komt moet U uitstappen bij metrostation Gerdesiaweg. Verwaijen Selektmeubel/Tapijtmeester Verwaijen Hoogstraat 184-186 Schiedam Telefoon: (010) 4267581 Bedderie Verwaijen Hoogstraat 119-134 Schiedam Telefoon: (010) 4268732 695,- Als er één type vloerbedekking zich steeds een vastere plaats verovert in het interieur, is het zonder meer vinyl. De oorspronkelijk gebezigde uitdruk kingen 'namaak' of 'synthetisch' worden zelfs door de tegenstanders niet meer gehanteerd, omdat vinyl in feite een eigen leven is gaan leiden. We hebben geaccepteerd, dat vinyl niet per sé de imitatie van bruine of lichte tegels hoeft te zijn. Maar het be langrijkste is, dat vinyl-fabrikanten zelf deze harde (maar zacht aanvoelende) vloerbedekking een eigen aanzien en identiteit hebben gegeven. Dat was ook op de beurs Interdecor weer te zien. Grote bedrijven, zoals Wij- ers en Deja, kwamen bijvoorbeeld met vinyl, waarvan de dessins van...gordijn- stoffen zijn afgeleid. Al dat moois en al die fantasie van het overgordijn werd deels vertaald naar de vloer. Rustige ja- quard-dessins, ton-sur-ton uitgevoerd, of fantasiepatronen.wie aan vinyl denkt kan kwa (nieuwe) dessins het hart ophalen. Het meest gekocht worden in ons land overigens allerlei marmer-dessins, al of niet in tegelvorm, terwijl de in heel wat kleurschakeringen gebrachte grind-des- sins ook flink worden opgepakt. Daarbij mag het best een beetje donker zijn, want dat hele witte hoeft van velen niet Zwart is een van de basiskleuren van het interieur aan het worden, dit (uiter aard) naast het veie wit en grijs. Meu bels in manou met webbing blijven daarbij niet achter, zoals dit eigentijdse ontwerp laat zien (SM-coiiectie) Manou gecombineerd met webbing, naar Hol lands ontwerp en met vakmanschap gemaakt SM Manou Meubelen). Uitdagend van kleur, gewaagd van des sin: om het nieuwste gordijn kon je op Interdecor niet heen. Je moet wel een rustig interieur hebben (of kiezen) om zoveel fantasie in kleur voor je ramen te durven hangen. Deja zorgde op de ma nier voor een kleurige blikvanger. De er naast hangende dessins in verdiepte pastels met hier en daar warme aarde- kleuren, spraken een heel ander verhaal. En dat is nu net het verrassende van overgordijnen. Je kunt er, zelfs als je verder niks nieuws in je huis onder neemt, er elk vertrek zonder al te veel geld mee veranderen. Kleuriger maken. Of juist rustiger. Stijl mee geven. Of iets sjieks door (bijvoorbeeld) de mooie don kere gordijnen met vaag iets van zilver of goud er in. Parelmoer-effekten doen het op dit mo ment ook erg goed, jacquards in allerlei De vraag naar natuurprodukten op aller lei terrein, is er mede in positieve zin de bet aan, dat het zo bekende linoleum weer volop in de belangstelling komt. Vooral woon-bewuste mensen kiezen er voor, na een periode, waarin linoleum alleen nog maar in de projectsfeer werd toegepast. Met een toenemende vraag, staat de fa brikant niet stil! Dat ontdekten we op In terdecor, waar naast het bekende 'ge marmerde' linoleum twee heel nieuwe dessins werden geprestenteerd. Namelijk in tal van mooie, moderne tin ten uitgevoerd linoleum met slechts een 'licht gewolkt' karakter, zoals bij Deja. In de Wyerers studio ontwikkelde men li noleum in twaalf kleuren met in rustige tinten gehouden 'veegjes' er op. Een heel bescheiden dessin op linoleum nieuwe stijl. Linoleum met slechts een bescheiden patroon er in is het laatste (harde)vloer- bedekkingsnieuws.(Wyers). meer. Graniet- en grinddessins worden veel gekozen, ook voor de keuken. (Deja). Met de komst van wat 'romantisch wo nen' wordt genoemd, neemt ook de (kopende) interesse voor manou toe. Zeker de kombinatie: manou met web bing, waarbij voor de bekledingsstof- fen vaak mooie pastelkombinaties worden gebruikt, past in deze sfeer. Nu wordt webbing, dat 'ruitjes-gevloch ten' riet, trouwens toch veel in de meu- belsektor gebruikt en dit bij heel wat stijlen. Sinds evenwel het manoumeubel over de hele linie wat voordeliger is ge worden en de sfeer rondom dat meubel stukken lichter, hebben de rotanfabri kanten niet over gebrek aan belangstel ling over hun meubels te klagen. Temeer daar wat vroeger vaak 'bruine' rotanza ken heetten, thans vaak door vernieu- Hier een voorbeeld van de beide pi triet meubelen in steenrood. Eén van de kleuren die uitstekend in ieder interieur een gepaste aansluiting zal vinden. wing van winkel of collecties een totaal beeld van het eigentijdse manou en pi triet kunnen laten zien. Bakens Nu heeft de rotan-industrie in Noordwol de, waar nog niet zo lang geleden het leeuwedeel van dit type meubels van daan kwam, voor gigantsiche operaties gezeten. Het exportverbod van een van de belangrijkste toevoerlanden van de rotanstok, Indonesië, maakte herbezin ning noodzakelijk. Bekende fabrieken hebben daarom letterlijk de bakens ver zet en zijn of gaan in Indonesië produce ren. Vaak in een samenwerkingsver band. Maar dit naar Nederlands ontwerp, dat moet voorop worden gesteld. Want juist die ontwerpen, afgestemd op het Hol landse interieur, maakten de laatste ja ren deze meubels zo geliefd, waarbij zelfs een Jan des Bouvrie werd inge schakeld er iets aparts van te maken. Bron Omdat men de rotanstokken nu aan de bron koopt en de loonkosten in Indone sië aanzienlijk lager zijn dan in Neder land, hebben ondanks de hoge trans portkosten, de meubels een voordeliger prijskaartje gekregen. Dit opgeteld bij de nieuwe en volkomen geaccepteerde kleuren van manou, zo als wit, antiek wit, mint, grijstinten en ui teraard naturel, gekoppeld aan vaak fraaie stoffen, doen voor menigeen met een hang naar eigentijds romantisch wo nen de weegschaal doorslaan, richting manou. Niet alleen manou met zogenaamde 'open webbing', maar ook met 'closed webbing', dus dichter geweven, wordt veel gebracht. Met ontwerpen van Jan des Bouvrie heeft bijvoor beeld Rohé een toonaan gevende naam opge bouwd bij dit type meu bel. 0 Vinyl geen imitatie meer, maar een vloerbedekking met een eigen gezicht. (Wyers) uitvoeringen mogen er ook zijn. Royale, zorgen voor zoiets als 'impressionisti- met zwierige hand neergezette bloemen, sche' bloemdessins voor het Hollandse plus vaak het erbij horende gebladerte, raam. Mozaiëk-idee voor gordijnstof in zachte glans. (Deja). PAGINA 19 ERWAIJEN- HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 OKTOBER 1988 Exklusieve, tijdloze vormgeving, ontwikkeld voor jarenlang woonple- zier. Fraai grijze weefstof. Als 3-2 zits 1895- Bijpassende dekoratieve salontafel met veel bergruimte in wit mdf Strak gelijnde fauteuil in rundleder met uitstekende zit. (Ook in stof leverbaar vanaf 995,-) 1495,- Dit sierlijke wandsysteem bouwt u zelf geheel naar eigen smaak op uit losse elementen, (o.a. met vitrine-, kast-, audio- en opberg- element, inklusief verlichting). Als afgebeeld 2598- De fraaie eethoek is op het wandsysteem afgestemd. Eetkamerstoel met webbing rug en beklede zitting, per stuk 298- Ronde 120 cm 0) tafel met tuimelblad 795 - Sommige mensen denken dat 'boxspring een bepaald merk bed is. Het is echter de naam van een goed doordacht veersysteem, onder de eigenlijke matras. Bij uw Slaapvoorlichter vindt u boxsprings van diverse kwaliteitsmerken. Speciale aandacht krijgt dit najaar de vernieuwde Sleep Dream boxspring. Wèt daar nieuw aan is, ziet u niet aan de buitenkant. Maar u merkt het direct als uw Slaapvoorlichter het u laat voelen. Voortaan is de Sleep Dream boxspring leverbaar in twee verschillende hardheden. Dit wordt bereikt door bij het vervaardigen van de veren gebruik te maken van een dunne of iets dikkere staaldraad. Gebleven is uiteraard de dubbelconische 6-slags vering. Dit wil zeggen dat elke veer méér is gedraaid dan gebruikelijk, voor extra veerkracht. Doordat de doorsnede van de veren kleiner is geworden, konden bovendien 30% meer veren worden verwerkt. Dit alles bij elkaar resulteert in een comfortabel extra aanpassend vermogen. De vernieuwde Sleep Dream boxspring is verkrijgbaar in vele verstelbare uitvoeringen. Het spreekt vanzelf dat een Sleep Dream boxspring als inzet kan worden toegepast in uw bestaande ledikant of bed- ombouw. U hoeft er dus bepaald geen nieuw slaapkamermeubilair bij te kopen. Zo n boxspring kan echter ook uitstekend vrijstaand in de slaapkamer worden geplaatst. Dank zij de vele stofferingsmogelijkheden is de boxspring namelijk ideaal te combineren met de verdere aankleding van uw slaapkamer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 19