Leon Luysterburg:We speelden wat we waard waren" m. zwemmen DWS-superbingo: grandioos Patrick Torsy Zuidhollands karatekampioen Scouts leggen contact met Japan Remco Mulder wint NK-judo Jr P^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 OKTOBER 1988 PAGINA 9 SCHIEDAM - Dat UVG in ere-divisie handbal niet alleen aan de prioriteiten denkt, winnen van de on derste ploegen, maar ook kan zorgen voor enorme stunts, bewezen de dames van coach Leon Luyster burg zondagmiddag. Landskmapioen SEW, no- tabene met vijf internatio nals, werd door de Schie- damse 'amateurs' (een gro te sponsor ontbreekt nog steeds) beentje gelicht, 19- 16. UVG staat daarmee na vier wedstrijden op het hoogste handbal platform van Nederland nog steeds ongeslagen aan kop, iets dat niemand binnen hand bal-minnend Schiedam ooit voor mogelijk had ge houden. „De kans dat we zouden winnen hadden we vooraf op 20, 30 procent geschat", aldus een glun derende Leon Luysterburg. Een op de tribune aanwezi ge aspirant-sponsor kan na dit huzarenstukje eigenlijk geen 'nee' meer zeggen te gen het naar een geld schieter snakkende UVG. De blijdschap die UVG na deze onverwachte winst uitstraalde was bijkans nog groter dan na de promotie, vorig seizoen naar de ere-divisie. „Hoeveel pun ten..?, Aaaacht", schreeuwen de speelsters, terwijl de volgepakte tribune een staande ovatie gaf voor de vertoonde prestatie van de dames. „Ik blijf met beide benen op de grond staan, want de competitie duurt nog lang", meldde Leon Luysterburg na af- loop realistisch. Bulkend van het zelfvertrouwen ging zijn 'stel maffe meiden', zoals de coach hen noemde, het veld in. Immers wat kon er ge beuren. Ze hadden niks te ver liezen en alles te winnen. Door die gedachte had Luysterburg zelfs enkele speelsters opgesteld die tegen een belangrijkere te genstander slechts vanaf de bank hadden mogen toekijken. Zo stond Annette Kroon in het doel, zij had een plaats geëist in een gesprek met de bebrilde Brabander en mocht Geraldine van Dijk de laatste tien minu ten haar opwachting maken. Annette Kroon heeft de kans, die haar coach haar gaf, met beide handen gegrepen en speel de een prima partij. Het luxe probleem van drie keepsters wordt de komende weken voor Luysterburg nog groter, nu ook Loes Wijgmans weer beschik baar is. Ook op de hoeken kre- gen Carin Dulfer, Anita Blan ken en Ineke Kroon een kans om hun plaats in de hoofd macht van UVG te bewijzen. Alleen Ineke Kroon slaagde daarin, want zowel Anita Blan ken als Carin Dulfer waren niet in staat potten te breken tegen de landskampioen uit Nibbix- woud (boven Hoorn in Noord- Holland). De meeste kracht zat, zoals gebruikelijk, bij UVG in vde tweede lijn, waar Jolande Bisschop weer nadrukkelijk v haar onschatbare waarde toon- Z de. jTegen de landskampioen, die eveneens de beker won en daar voor UVG ruim versloeg, is UVG geen moment in gevaar geweest. Of het moest de snelle 2-0 achterstand in de beginfase geweest zijn. Maar nadat deze stand om was gebogen in een voordelige stand, kwam UVG tot het rustsignaal (10-10) niet meer op achterstand. Het was juist een gebrek aan ervaring dat de voorsprong nooit groter werd dan twee doelpunten, want kansen daarvoor waren er ge noeg. Waar SEW met haar ge dachte was, was een raadsel. De Noordhollandse dames speelden een matige wedstrijd en ver- prutsten enorm veel mogelijkhe den om UVG op de knieën te krijgen. Boodschap Ook na de 10-10 ruststand hield UVG stand, al raakte SEW steeds meer geïrriteerd door het goede spel van de thuisploeg. Het spel werd harder, maar ook daar bleek UVG geen bood schap aan te hebben. De machi ne bleef geolied doorstomen. Alleen bij de stand 15-15, tien minuten voor tijd, greep Leon Luysterburg in en wisselde An nette Kroon voor Geraldine van Dijk en prompt kwam UVG op achterstand. „SEW was niet in staat om door te sto ten en dat is een prestatie van onze ploeg", zei Luysterburg. In plaats van nu het hoofd te ver liezen bleven de dames geloven in hun eigen kunnen. SEW kwam niet meer tot scoren, een verdienste van de pas 18-jarige keepster Geraldine van Dijk, terwijl UVG er nog vier aan het totaal toevoegde, 19-16. Voor UVG scoorden: Ingrid Dulfer (6), Vallie Kolditz en Sonja van Velzen (3), Jolande Bisschop en Margreet Luyster burg (2), Ineke Kroon, Anja Hollander en Angela Venturini m. ^ten 10,- per maand Donderdag: 13.00-1 Tl 14.00-15.00 uur Yoga, Ingrid Dulfer scoort één van haar zes treffers in het duel tegen SEW, de landskampi oen, en werd topscoorster. SCHIEDAM - De 31e 'Jamboree On The Air' is een groot succes geworden voor de scouts van de bur gemeester Van Haaren- groep uit Schiedam. De JOTA is een jaarlijks terug: kerend evenement waarbij Scouts uit alle landen van de wereld via de radio con tact met elkaar hebben. De contacten worden gelegd door zendamateurs waarna de scouts over hun groep en SCHIEDAM - De Schie- damse judoka Remco Mul der is zaterdag in Haarlem nationaal judokampioen ge worden tot 18 jaar. De in de gewichtsklasse tot 78 kilo gram uitkomende leerling van Budo Instituut Schie dam won zijn eerste twee gevechten op weg naar de titel op ippon (vol punt). In de derde wedstrijd moest Remco Mulder het opne men tegen de kampioen van vorig jaar, Ben Sonnemans. Uiteindelijk besliste de scheidsrechter dat de Schie dammer door mocht naar de finale. In die eindstrijd won Mulder overtuigend van Remco van Amersfoort en hij mag zich komend jaar Nederlands kampioen noe men. hun avonturen met andere scouts kunnen praten. Met de hulp van 12 Schie- damse zendamateursheb ben de scouts van de Van Haarengroep zo'n 200 con tacten gelegd. Er is gespro ken met scouts uit 25 ver schillende landen. Het ver ste contact werd gelegd met Japan. Er werd niet alleen via de radio uitgezonden, maar ook via een tv-kanaal. Daarmee werd een groep in Zoetermeer bereikt. Een groep uit België zocht con tact met de Schiedammers via de telex. Tijdens het weekend zijn de scouts bij diverse andere groepen op bezoek geweest om te kijken hoe men daar het JOT A-station had inge richt. Scouts van de andere Schiedamse groepen (die dit jaar de JOTA niet zelf kon den organiseren) zijn te gast geweest bij de Van Haaren groep. Zij hebben ook via de radio contacten gelegd. Voor de 32e JOTA bestaan er bij de scouts van de Van Haarengroep en de zenda mateurs alweer grootse plannen, men wil dan on der andere deelnemen aan een groot spel dat vanuit Delft via de radio moet worden gespeeld. Ook vol gend jaar is dus iedereen weer van harte welkom op de Schiedamseweg 200 tij dens de 32e 'Jamboree On The Air'. SCHIEDAM - In de slot fase had SVDPW zondag nog bijna een punt laten liggen in Bijdorp bij Olympus Schiedam. De formatie van trainer Jan Rotgers, die deze week ook voorzitter wordt van de Harga-vereniging, gaf een ruime 4-1 voorsprong uit handen en kon Olym pus net van zich afhouden (3-4). Geteisterd doo/ blessures begon SVDPW, dat in de bovenste re gionen van de eerste klasse RVB vertoeft, behouden aan dit Schiedams 'onderonsje'. On danks deze start speelden de be zoekers Olympus weg. „Een ge brek aan zelfvertrouwen", noemde Hennie Kuijten dit fa len van zijn ploeg, die op de on derste plaats staat. Daardoor kon SVDPW al na vier minuten op 0-1 komen. Leen Gubbels schoot een vrije trap op de rand van het strafschopgebied ineens in de kruising. Door deze treffer ging 'DPW' op zoek naar een grotere voorsprong en binnen tien minuten slaagden de man- 2Mb Een speler van Olympus Schiedam wordt op de huid gezeten door een SVDPW-er. nen van Rotgers daarin. Sandro Dilliberto was mee opgekomen en stelde lbo Yilmaz in staat di agonaal raak te schieten, 0-2. Dat Olympus totaal niet in de wedstrijd zat, bleek na een kwartier spelen. Met een reeds verslagen doelman Abel Loren zo kon Martin de Vette de bal eenvoudig in het lege doel schieten, maar de Bijdorp-speler maaide over de bal heen. Het missen van deze enorme kans deed het vertrouwen bij de thuisploeg nog sterker vermin deren. Nog in dezelfde eerste helft scoorde Yilmaz zijn twee de doelpunt. Een voorzet van links door Jan Bokkum werd na het mistasten van Ton Holster door de SVDPW-er ineens op de slof genomen, 0-3. Afstraffing „Ik dacht dat wordt een enorme afstraffing", bekende Hennie Kuijten na afloop. De gedachte van de Olympus-oefenmeester kwam niet uit, want tien minu ten voor tijd zorgde Richard Póulie voor 1-3 vanaf de rand van het strafschopgebied, na een verdedigingsfout van San dro Dilliberto in het eigen straf schopgebied. „In de rust heb ik mijn ploeg gewaarschuwd voor de eerste tien minuten van de tweede helft. SVDPW heeft spe lers die altijd uit zijn op het versieren van strafschoppen", aldus Kuijten. Zijn spelers sloe gen zijn raadgevingen in de lucht, want Ger van der Mos haalde direkt na de thee Jan van Bokkum onderuit binnen de beruchte lijnen en scheids rechter Pastoor legde de bal op de kalkstip. lbo Yilmaz verzil verde dit buitenkansje, 1-4. SVDPW nam na deze ruime voorsprong er zijn gemak van en dat kostte de ploeg van Jan Rotgers een tweede tegentreffer. Hans Plug speelde de bal in zijn eigen verdediging iets te ver voor zich uit, waarna Richard Poulie ineens uithaalde en zijn tweede treffer liet aantekenen. Olympus rook nog een kans om een punt uit deze strijd te sle pen en ging achterin 'een-op een' spelen. Dat leverde vlak voor tijd een knappe kopbal van Hans Plug op, die Lorenzo net overtikte. Uit die hoek schop kwam Olympus met het nodige fortuin op 4-3; de bal ging via de hoofden van SVDPW-er André Blanker en doelman Lorenzo in de touwen. Overtuiging „Over het geheel genomen moet ik toegeven dat SVDPW de be tere ploeg was dan wij", beken de Hennie Kuijten. „Al had ik gehoopt dat wij er in de slotfase nog een gelijkspel uit hadden kunnen slepen, maar ons ont brak toch de overtuiging. We hebben nu eenmaal ook een kleine selektie. We hebben hard gewerkt en leuk gevoetbald en hebben twee punten, maar die twee grote verdedigingsfouten neem ik de spelersgroep kwalijk. Dat mag gewoon niet gebeuren", bekriti seerde Jan Rotgers zijn spelers. SCHIEDAM - In zwembad Zuid is er op 8 oktober weer ge- zwonnen voor het A- en B-di- ploma. Er waren 52 kandidaten die allen slaagden. Als commis sie van het zwembad waren ver tegenwoordigd: Corrie Verdam en Simone Hortennius. De vol gende deelnemers slaagden voor hun diploma: Diploma A: Dick van Belle, Mi chel van Dijk, Frieda Weerman, Michel van de Berg, Brenda Hoogwerf, Stijn Daalmeyer, Olga van de Tuyn, Joris Bruins, Linda Benningshof, Leila Blom, Wesley de Regt, Marlon Lin- denburg, Dhr. Uk-Hyeon-Lee, Mw. Jung-Hee-Lee-Bae, Roy Korpel, Joey van Deventer, Debbie Vollebregt, Yves Rood- enburg, Claire van Schagen, Marlies Besjes, Niels Boller, Claudia van Kooy, Bas van de Holst, Frank van de Horst, Dennis de Mik, Christa Niehot, Micha Noordergraaf. Diploma B: Patrick Linek, Jo- landa Suylekom, Yordy de Regt, Dave Bijl, Maaike van Hattem, Eelco Jannesen, Patri cia van IJsselmuide, Sonja Ver kade, Ronald van de Lubben, Suzanne Koonen, Alison Holt, Dennis van Lith, Susan van de Heuvel, Maartje van de Tem pel, Evelijn Smits, Lisette Deu- ze, Mark Schepper, Renaldo de Groot, Cinderella de Groot, Linda van Dun, Kevin Bosch, Leonie Heschle, Nicole Kijkuit, Mw. S. M. L. van Ekelenburg, Jerney Bisschop. SCHIEDAM - De infowinkel in Wijkcentrum De Erker in de Jan van Avennestraat heeft kwijtscheldingsformulieren van de Onroerend Goed Belasting klaarliggen. Wie denkt daarvoor in aanmerking te komen kan ze afhalen in de Jan van Avenne straat en daar ook desgewenst hulp krijgen bij het invullen er- - van. 436 infowinkel is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 12.00 uur en op woensdag ook tussen 19.00 en 20.00 uur. Het telefoonnummer is 4266442. In Buurthuis Nieuwland zijn er bij de volgende groepen nog wat plaatsen vrij. Maandag: 9.00-10.00 uur, 10.00-11.00 uur huisvrouwen- gymnastiek, kosten 10,- per maand. Dinsdag: 9.00-10.00 uur Jazz- ballet, kosten 10,- per maand; 10.00 -11.00 uur Aerobic, kos- 13.00-14.00 uur, kosten fff 15,- per maand. Inlichtingen of opgave in het buurthuis of via telefoonnum- mer 4738671, vragen naar Nel J* Bootsman of Christine Pauw. SCHIEDAM - De balans van Hermes DVS zaal voetballers is maandag avond naar de negatieve kant geslagen. Glasbergen uit Rijnsburg zorgde voor die evenwichtverstoring, drie duels verloren en twee gewonnen, door een 4-1 overwinning op de Schie dammers. Volgens de coach van Rijnsbur gers, Nico Glasbergen, zal die balans nog veel verder de ver keerde kant uitslaan als Hermes op deze voet verder blijft spe len. Want de thuisploeg van coach Aat van der Voort speel de apatisch en was duidelijk niet in goede doen. Toch wisten zij in de eerste 25 minuten de schade nog beperkt te houden tot een 1-0 achterstand, die al na zeven minuten spelen door Jan Hogenwoning op het score bord werd gezet. Hij soleerde door de blauw-witte verdediging en schoof de bal tussen de be nen door van de vallende kee per Aad Barto. Met goed opge bouwde aanvallen probeerde Hermes iets aan die achterstand te doen, maar de hechte verde diging van Glasbergen voor kwam dat er uitgelezen kansen ontstonden. Hermes moest het voornamelijk hebben van de snelle combinatie, maar telkens faalde de afwerking. Glasbergen bleef rustig loeren op een uitge speelde kans en kreeg die ook, al ontbrak ook bij hen de afma ker. „Toch was ik over die eer ste helft tevreden", sprak Aat van der Voort na afloop. „We misten alleen wat geluk, maar dat missen we al een paar we ken." Lot Direkt in de tweede helft werd het lot van Smith Holland Her mes DVS bezegeld. Terwijl dat eigenlijk absoluut niet nodig was geweest. Een 'man-meer-si- tuatie' wist Hermes niet uit te buiten, Glasbergen daarentegen profiteerde direkt van een over- tal situatie, toen John van der Toorn wegens vloeken twee mi nuten naar de kant moest. Het was wederom Jan Hogenwo ning, die dit maal van heel dichtbij 0-2 achter Barto schoof. Door die voorsprong trokken de bezoekers zich steeds meer terug voor het eigen doel, waar door er voor Hermes geen door komen aan was. De anders met veel flair spelende Hans de Roos en Fred Langhorst kwa men niet toe aan hun flitsende akties en de ploeg van aanvoer der Ed Smith ging steeds meer tegen zichzelf spelen. Na twee verkeerd genomen vrije trap pen, nam Glasbergen die spel hervatting eindelijk goed en schoot Huug aan de Wiel het le der ineens in de touwen, 0-3. Vier minuten voor tijd was het voor de derde maal Jan Hogen woning die de Hermes-defensie verschalkte en zijn ploeg op 0-4 zette. In de slotfase redde Hans de Roos met een solo de eer voor Hermes. Slimmer „Ik dacht dat het de bedoeling was van deze klasse om aan trekkelijk te spelen, wij probe ren dat met open spel. Glasber gen trok zich telkens massaal terug. Zo'n spel kunnen en wil len wij niet spelen. Daar komt nog bij dat zij al langer samen spelen op dit niveau en dan merk je dat die jongens in som mige omstandigheden net iets slimmer reageren dan wij. Bij ons moet dat nog groeien", al dus Aat van der Voort. SCHIEDAM - De meest verbaasde aanwezige op de superbingo van handbalvereniging DWS was ongetwijfeld Dr. van der Blink, directeur van de Dr. Daniël den Hoedkliniek. Hij had nooit durven dromen dat de opbrengst van de bingo een bedrag van 54.239,65 gulden zou zijn. De kliniek kan met dit bedrag een filmrecorder aanschaffen, die de genezing van kanker dichterbij kan brengen. Op initiatief van DWS-voorzitter Huib Zandwijk werd deze bingo georganiseerd. DWS, de Schie damse handbalvereniging, viert komend jaar zijn 50-jarig bestaan en wilde in dat kader iets bijzon ders organiseren voor een goed doel. In samen werking met bingo-koning Gerrit Suttorp kwam de bingo tot stand. In totaal kwamen ruim 1700 mensen uit heel Zuid-Holland zaterdagavond naar de Schiedamse Margriethal, om enerzijds een gezellige avond te hebben en anderzijds om het goede doel te steunen. Om vier uur 's middags waren de eerste deelne mers al aanwezig in de hal, waarin direct een ge zellige sfeer heerste door een aanwezige drive-inn- show. Naar mate de aanvang naderde liep de Margriethal, die door de gemeente zonder kosten aan de organisatie beschikbaar was gesteld, vol. „Ik heb nog nooit zo'n stille zaal meegemaakt", sprak Gerrit Suttorp na afloop. De stilte tijdens de verschillende rondes waarin vele grote prijzen, waaronder een auto waren te winnen, maakte in de pauzes plaats voor een groot feest. Er werd zelfs polonaise gelopen, ook iets dat Suttorp in zijn lan ge bingo-leven niet eerder meemaakte. Zowel Huib Zandwijk als Gerrit Suttorp waren het eens luidend met elkaar eens dat dit een overweldigend succes was geweest voor het goede doel, de deelne mers en de organisatoren. SCHIEDAM - Op zondag 16 oktober werden in de Olympus- sporthal te Zoetermeer de Zuid hollandse kampioenschappen karate voor junioren gehouden. Het waren tevens kwalificatie wedstrijden voor de Nederland se kampioenschappen en de beste drie per gewichtsklasse zouden hiervoor in aanmerking komen. Zeven leden van het Budo Instituut Schiedam slaag den hierin. Bij de Cadetten (16 en 17 jaar) werd Geoffrey van Veen derde in de categorie tot 65 kg en Mete Karagonlar veroverde de tweede plaats in de gewichts klasse tot 75 kg. Patrick Torsy was zondag in een prima vorm. In de voorron des won hij op overtuigende wijze zijn partijen door, on danks de spanning, heel gecon centreerd te vechten. De finale- partij zette hij op zijn naam door binnen de wedstrijdtijd van drie minuten het maximum aantal punten (zes) te behalen (eindstand 6-4). Hij werd hier door Zuidhollands kampioen bij de zwaargewichten. In de zelfde gewichtsklasse wist Jacco van Leeuwen beslag te leggen op de derde plaats. Bij de junioren (18, 19 en 20 jaar) veroverde Peter Tims de derde plaats in de categorie tot 70 kg. Jan van de Meer won de derde prijs in de klasse tot 75 kg en Milton Rangazas werd derde bij de zwaargewichten (boven 80 kg). De zeven karate- ka's van het Budo Instituut Schiedam zullen op zondag 27 november aantreden in Geleen voor de Nationale kampioen schappen karate. UVG stunt tegen landskampioen E SYDPW maakt het zichzelf moeilijk Diploma- Negatieve balans Hermes zaalvoetbal

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9