Parfum iets heel persoonlijks Afkoelen en stimuleren Je eigen ik achterna. n Laura leuk geprijsd Nieuw van Dior en Clinique Nieuwe maskers Aandacht voor jezelf past in deze tijd Favoriete merk van top tot teen Eén keer lakken en snel droog Onregelmatigheden gecamoufleerd HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA Vijf vrouwen aan één tafeltje. Allemaal hetzeldfe beroep (schrijven voor kranten), alle maal met een vleug eau de toi lette op hun pols, allemaal rui kend en snuivend, allemaal een eigen mening. Twee nieuwe geuren worden er aan dat tafeltje op deze be roepsmatig geïnteresseerden tijdens de Indro Parfumerie- beurs uitgetest. De een zegt: „hoeft voor mij niet", de ander over dat zelfde luchtje: „apart, ligt me wel". Bij geur nummer twee zijn de rollen vaak omge draaid. Ja, nee, net wel, net niet... Zo persoonlijk zijn dus geuren, maar dat wist u natuurlijk al lang. Geintroduceerd werden 'Roma' en Trance'. De laatste een beetje mystiek, zeker niet licht, wel pittig, want het was de ontwerper van Diors 'Pois- son' en 'Montana',, die in op dracht van Gaba B.V. 'Trance' maakte. Niet denken aan al te hevige prijzen, want 'Trance' valt zonder meer mee. Liefelijker, zeer vrouwelijk en leuk verpakt is 'Roma', het nieuwe parfum van Laura Bia- giotti. Het zit een een matgla zen flacon, die op een Ro meinse zuil lijkt. Ook door Gaba op markt gebracht. Tip van een ingewijde vak vrouw op dit gebied: als je niet weet of een (dure) geur zal be vallen, probeer dat dan eerst uit met een stukje zeep als dat in zo'n geurlijn zit. Is minder prijzig en je weet gauw genoeg of je het lekker vindt. Picasso Nu ruikt de herfst toch be hoorlijk naar nieuwe geuren! Zo gaf de dochter van Pablo Picasso, namelijk de ontwerp ster Paloma Picasso, haar naam aan een kompleet nieu we geurlijn, mooi uitgevoerd in glazen ringen met in het hart daarvan de parfum. In vakkringen wordt 'Paloma Picasso' een „groot" parfum genoemd, waarin ook bodylo tion, zeep, badgel en deodo rant worden gebracht. Vorstelijk Prinses Diana Von Fürsten- berg, wat je noemt een naam in de Amerikaanse ontwer perswereld, heeft nu ook een parfum. Het is 'Tatiana' ge noemd, zoals de nu zeventien jarige dochter van deze figuur uit de jet set heet. Revlon brengt het uit en geeft er het etiketje „elegante non chalance" aan. Begin oktober is 'Tatiana' uitgekomen. Gezond verstand Het inventieve merk General Cosmetics blijft ook niet ach ter en haakt in op de Japanse sfeer, die Europa (ook kwa meubels) verovert. 'Joshiki' - wat gezond verstand betekent- zo heeft men deze moderne geurcreatie genoemd. Dus, doe maar gewoon, dan doe je al 'Joshiki' genoeg.... Met 'Knowing' treedt Estee Lauder november voor het voetlicht. Een „zelfbewust" parfum voor eigentijdse vrou wen met een romantische in slag. Twee niet goedkope uitsmij ters tot slot: de beroemde geu ren 'Genny' en 'Fendi' zijn nu ook in Nederland te koop. De aparte verpakking van Paloma Pi casso. Maskers zijn er genoeg. Voor elk type huid is er wel een, waarbij ook de prijzen behoor lijk uiteen kunnen lopen. Helena Rubinstein en RoC zor gen niettemin voor een masker nieuwtje. Rubinstein komt met een biolo gische crèmemasker met een af- koelings effekt. De naam is 'Ice Firmer Mask', het herstelt en verstevigt de huid en zorgt, juist door dat verkoelende effekt, voor een frisse uitstraling. Een opknap beurt als je moe bent of je huid een opkikker nodig heeft. Het wordt geleverd in een tube, goed voor twaalf behandelin gen. Via RoC, bekend om zijn hypo- allergene karakter, geeft men zelfs de meest droge, overgevoe lige huid, wat je noemt een gro te, verkwikkende beurt. De zachte, kalmerende crème van 'Masque Crème Hydro Vivifi- ant' verzacht lijntjes, maakt po riën fijner en werkt stimulerend op de huid. 0 Masker met verkoelend effekt van He lena Rubinstein. i Davidoff koos de naam 'Cool water'. 0 Joshiki, de geur van het gezonde verstand... 0 Gaba komt zelfs met twee nieuwe geuren: Trance en Roma (van Laura Biagiotti). juist in deze periode weer met de neus op heel wat pas uitgeko men geuren gedrukt. Ze zijn er al of komen in ieder geval voor Sinterklaas (hoor, wie ruikt daar, kinderen...) op de markt. Dit is de tijd van „ik ben wie ik ben en dat wil ik nog weten ook. Dat laat ik zelfs zien. Of ruiken. Door m'n kleren, m'n make up, m'n kapsel, m'n geur uit een flesje....",noem het maar op. Het individuele tijdperk, wordt het genoemd en wie er de instel ling (en/of de centen) voor heeft, kan z'n eigen ik een aardig eind achterna. Op tal van fronten. Als er één markt is, die daar permanent op inspeelt, is het wel die van de kosmetika. Want juist die aandacht voor jezelf wordt ook vertaald in zorg voor je uiterlijk. In onze wekelijkse rubriek 'BladZij' is daar in de oktober maand al uitgebreid over ge schreven. Op deze pagina het laatste nieuws over geuren. Want naast het uitbrengen van nieuwe najaarslijnen, worden we Vrouwen met gevoel voor kleur, zoeken de juiste make up tinten bij wat ze dragen. Daar haakt de Italiaanse mode-ont werpster Laura Biagiotti op in met 'Colors'. Een kompléet nieuwe serie kosmetika, waarbij inderdaad die 'colors', dus kleu ren, het doen. Er zijn lipsticks, lipliners, oog- schaduws, eyeliners, mascara's en fluweelzachte blushers in. Ideaal: de Laura Biagiotti nagel lak, want die hoef je maar één keer aan te brengen, terwijl ze nog zeer snel droog is ook. Dek kend dus in één keer en geen gewapper meer met je handen. De prijs valt meer dan mee voor zo'n 'haute couture'-naam. Het lijkt er wel op of men voor de man bezig is met een inhaal manoeuvre als het over geuren gaat. Er komen steeds nieuwe bij, waarover soms diep is na- en doorgedacht. Neem nou Dior. Die komt met een kloeke, aparte flacon, waar in 'Fahrenheit'. Inderdaad, geen Celsius maar Fahrenheit, waar van het aantal graden je vertelt hoe warm of koud het wel is. Een wereld vol contrast dus, want de hitte van vuur is wel iets anders dan de kilheid van Dus is Fahrenheit er voor vuri ge manspersonen, zowel als koelere heren? „Het doet een beroep op het mannelijk gevoel en wekt daarmee emoties" cite ren we uit de overvloed aan ge gevens over deze binnenkomer van dit bekende huis. We zouden willen zeggen: ruik het en bekijk zelf of u er warm of koud onder blijft... Sterrenbeelden De al sinds 1851 bestaande Ko ninklijke Sanders zal ook wel weten, dat vanaf 1980 tot 1986 de mannengeurenmarkt met 7% is gegroeid tegen die van de vrouwen met 4,5%. In dit indi- 0 Eigenzinnige fles voor de nieuwe annengeur 'Fahrenheit'. 0 Miami-Vice's Don Johnson nu ook op de wastafel... viduele tijdperk heeft Saners daarom de tekens van de ie- renriem aangegrepen om vor elk van de twaalf sterrenbeelen een eigen geur te creeëren. \tn- af november koopt men als Stier, Boogschutter, Ma*d, Kreeft of ga zo maar door, :'n bij dat sterrenbeeld horede luchtje! Ook vrouwen zijn Dij deze "geur op atrologische >a- sis" met als merknaam Cosiic Scent niet vergeten. Twee raai twaalf pyramide-achtige flejes Als er eenmaal een bepaalde geur is geintroduceerd of het door de jaren heen goed blijft doen, volgt er vaak een plezieri ge aanvulling op. Bodylotions, zeep, bad- en dou chegel, shampoo, deodomt- ....van top tot teen kun je pu rend naar je favoriete rtrk door het leven gaan. Met straks de weggeef-ontvng- dagen weer voor de deur, tipen we even, dat de wereldberom- de Nina Ricci, de aktuele Jop! en de eigenzinnige Claude Non- tana met tal van produkteiop deze trend hebben ingehaal. Helemaal nieuw en erg lieilijk (om te zien en te ruien): 'Rosé'. Een uitgesproken Egels aandoende serie, die doet,wat de naam zegt. Naar rozenrui- ken. Potter Moore kort er 0 Ook Montana breidde de geurlijn uit. 0 Nu Nina van top tot teen. mee. doen daarvoor hun entree en ze heten 'Eau d'Astro'. Voor meneer alleen komt dit merk nog met 'Extase for men', nu blijkt, dat die extase voor de vrouw goed is ontvangen. Miami-Vice Het schijnt in het leven van al ledag niet altijd een gemakkelij ke jongen te zijn, Don Johnson, de ster uit Miami-Vice. Maar zijn afbeelding doet het best leuk bij 'Vorago', de helemaal niet dure nieuwe geurserie voor mannen. De verpakking komt met 'stars and stripes' Ameri kaans over, 'Vorago' doet je denken aan de dynamische stijl van Californië. Althans, zo vindt Perfumeria BV, die de Hollandse man graag zo'n Cali- fornische tik meegeeft. Russisch Yves Rocher denkt geografische -een heel andere kant uit! 'Sa- markande', thans een Russische stad, maar wel een plek met een mysterieus verleden, werd geko zen als naam voor de onlangs uitgebrachte geur voor de man. Davidoff, door de meeste man nen eerst gekend als de maker van de nobelste en duurste ha- vana's ter wereld, heeft zich een vaste plek veroverd bij parfu meriezaken, drogisterijen en an dere depositaires. Want de geur Davidoff is het uitstekend gaan doen. Daarom werd het tijd voor een nieuwe, want stil zit ten op deze markt past niet bij het dynamische van de eigen tijdse man, zullen we maar den ken. Cool Water 'Cool Water' nieuwste, een kend als een koele douche, maar door muskus en amber warm genoeg voor een tempera mentvolle uitstraling zogezegd. Een merk van klasse houdt het niet op één reukwatertje alleen, doch komt met acht 'Cool Wa- ter'-produkten tegelijk! Wie tenslotte verknocht is aan Jil Sanders 'Man IH'-lijn, wil misschien best weten, dat deze 'derde man' nu ook een 24-uurs antitranspiratie spray, een body fitness lotion en een shampoo voor elke dag kent. en sporen van vermoeidheid worden er ook door gemas keerd. Toch ziet 'Teint Actuel' er -eenmaal opgebracht- heel natuurlijk uit en je voelt ook niet, dat je iets op je gezicht hebt. Er zit tegen zon en ander licht een UV-filter in. Er zijn vier kleuren in deze de huid lang mat houdende foundation. Vette huid Voor de vette huid heeft Clini que een olievrije make-up ont wikkeld, die ook al de hele dag mat blijft, zeer gemakkelijk aan brengt en onregelmatigheden camoufleert. De naam is Stay- True (dus het blijft echt zitten) en er zijn zeven kleuren bij deze voor honderd procent vetvrije make-up. Van heel licht tot brons en daar dan vijf prima tinten tussen. Davidoffs geur, verkwik- 0 Make-up, speciaal voor de vette huid van Clinique. Een van de meest gebruikte ma- quillages wordt meer en meer de vloeibare make-up. Omdat deze vorm van opmaken vrij gemakkelijk is en de meeste produkten zich nu eenmaal goed laten opbrengen. Men komt er niet zo 'pan-cakerig' mee over. Christian Dior deed (weer) een stapje vooruit op dit gebied met 'Teint Actuel'. Een prima uit smerende fond de teint, met stoffen er in, die veel overeen komst vertonen met het huid weefsel. Direkt na het opbrengen voelt de huid gaaf en gladder aan, rimpels lijken wat te vervagen i Je voelt niet, dat je het op hebt (Dior). De herfst ruikt naar nieuwe geuren Vloeibare make up met natuurlijk effekt is

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 17