Goede start HVC (d) Diploma- zwemmen HVC troeft HoUandiaan af Spanning weer terug in afdeling 1B „Ik zoek sponsors voor goed doel" Rijnmond volleybal: slecht, toch winst Yussuf Yilmaz niet naar NK Lexi Kajadoe Z-H kampioen Voets en Azzati derde in Düsseldorf UI L I II NIEUW "CHANDON" r. (i DHS Jos Ruigrok neemt deel aan marathon Zelfverdedigen Brutale mishandeling HVC officcieel opgericht Paul Berg verkoopt brillen en heeft zelf uitstekende ogen! 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 OKTOBER 1988 PAGINA 9 SCHIEDAM - De dames van HVC hebben de reeks overwin ningen van de veldcompetitie in de eerste wedstrijd van de zaal competitie voortgezet. In de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Atomium ging dit in de eerste helft wat moei zaam. Hoewel de HVD-dames binnen de eerste minuut een 0-1 voorsprong hadden, duurde het daarna ruim 20 minuten voor er voor de tweede maal ge scoord werd. Na deze 0-2 stand ging de aanval van HVC toch beter draaien en werd een rust stand van 1-4 bereikt. De tweede helft ging het voor HVC veel beter en de Schie- damse dames liepen dan ook al snel uit naar 1-7. Dat Atomium zo weinig doelpunten kon ma ken, kwam naast het sterke ver dedigen van de HVC-dames ze ker door het uitstekend keepen van Jolanda van de Bos, welke o.a. een aantal strafworpen wist te keren. Daardoor en doordat de aanval van HVC steeds beter ging samenspelen, werd mede door de weer goed scorende Marina Sebrechts en Miranda van de Ven, welke respectieve lijk 3 en 6 doelpunten maakten, een uiteindelijk ruime 4-15 overwinning door de HVC-da mes behaald. SCHIEDAM - Zaterdag 15 ok tober was er diplomazwemmen in Zwembad Zuid. Ditmaal was het voor het A-, het B- en het Zwem vaardigheidsdiploma voor Turkse dames. Iedereen is geslaagd. Als commissie van het zwembad waren vertegenwoor digd: Anneke Pellegrom en Cor- rie Verdam. Hieronder volgt een lijst met de namen: Diploma A: Gülnahim Koe Oz- den, Mw. F. Lafci, Mina Khoshvalad, Mw. Gelik-Tongel, Mw. S. Agail, Haya Ghazal, Mw. Cidan-Tongel, Mw. Ak- kurt-Aksehir, Fatma Atalar, Sukran Yilmaz. Diploma B: Mw. Nalan Yavuz, Najia Zar- zouri, Mw. M. Keserci, Mw. S. Yilmaz, Seher Atalar, Sevim Kilicaya, Mw. F. Kilicaya. Zwemvaardigheid I: Z. Cepic. SCHIEDAM - WK had zaterdagmiddag zijn slag kunnen slaan in de eerste klasse B van de RVB. Maar de koploper uit sportpark Bijdorp moest op eigen veld een 1-0 ne derlaag incasseren van stadsgenoot GSS, dat door deze winst haar achter stand op de Bijdorpers te rug zag lopen naar nog maar één punt. „We had den eigenlijk al hoger moeten staan", vindt GSS- trainer Jan Fels. „We hebben bij Lombardijen twee en bij DES echter een punt laten liggen". Voor WK-trainer Frans Beun was de nederlaag pijnlijk. „Niet omdat het tegen GSS gebeurde, want voor mij is elke wedstrijd even belangrijk, maar wel omdat we afstand hadden kunnen nemen van de an dere ploegen". VVK-er Jan Lansbergen moest het duel tussen de twee Schie- damse ploegen noodgedwongen vanaf de zijlijn gadeslaan. Enke le dagen voor de derby was hij op de fiets aangereden door een auto en had last van zijn dij been. Hij tesste zich nog wel in de warming-up, maar moest toen konkluderen dat spelen niet mogelijk was. Een forse aderlating op het middenveld voor Frans Beun. Daar zou het niet bij blijven. Maar allereest kwam GSS op voorsprong. Aad Barto werd na een klein kwar tier de diepte ingestuurd en om zeilde slim de buitenspelval van WK en ging alleen op keeper Paul Gunter af, die de GSS- spits aantikte. Vanaf elf meter zette Rob Horstink zijn ploeg op een 1-0 voorsprong. Door deze snelle achterstand moest de thuisploeg de aanval gaan zoeken. Maar pech bleef WK achtervolgen, want halverwege deel één werd middenvelder Theo Smit geraakt op zijn kuit en kon zich slechts strompelend voortbewegen en werd in de rust vervangen door Rob Lans bergen. Kansjes WK bleef aandringen op de ge lijkmaker, maar meer dan kans jes ontstonden er niet voor de thuisploeg. Terwijl GSS gevaar lijk bleef met de snelle uitval len. Door het missen van twee belangrijke middenvelders ging WK na rust steeds meer de lange bal hanteren om de vleu gelspitsen Hans van Gogh en Ronald van Harmeien in stel ling te brengen. Maar de zware, maar faire (er werden geen boe kingen uitgedeeld) dekking van GSS-ers Barend de Reuver en Joost van Dijk zorgde ervoor dat ook dit gevaar van WK in de kiem gesmoord werd. WK nam achterin steeds meer risico, waardoor Aad Barto en Rob Se- bel nog enkele malen gevaarlijk gelanceerd werden door uitblin ker Jeffrey Oost, maar de zui verheid ontbrak om het duel vroegtijdig te beslissen. Het ruim aanwezig publiek kreeg wel een zeer spannend slot te zien, waarin de thuisploeg er al les aandeed om die achterstand weg te werken. Slechts éénmaal waren de Bijdorpers, daarvoor een kompliment aan de GSS- defensie, daar dichtbij. Een kopbal van Marcel Keizer be landde vlak voor tijd op de paal, meer opgelegde kansen kreeg WK niet. Daarvoor was het veel te druk in het straf schopgebied van GSS. Toppers „Het jammer is dat we vaak al leen tegen toppers goed spelen en tegen de mindere ploegen punten laten liggen", bekriti seerde Jan Fels zijn ploeg. SCHIEDAM - De Schie- damse hardloper Jos Rui grok is op 6 november één van de 25.000 lopers die van start gaat voor de 14e New York City Marathon. Hij maakt deel uit van een 300 mannen en vrouwen sterke Nederlandse afvaar diging, die onder leiding staat van bondscoach Wim Verhoorn. Voor het eerst zal de TROS meerei zen om een 75 minuten durend reisverslag te ma ken, dat twee dagen na de loop uitgezonden zal worden. Het streven van Jos Ruigrok is om de klassieke loopafstand binnen drieënhalf uur af te leg gen, maar dat is niet zijn be langrijkste doel. Hij heeft aan het lopen van de New Yorkse marathon een aktie gekoppeld ten bate van een goed doel; het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. „Daar worden ern stig zieke kinderen behandeld. Om het verblijf voor hen daar prettiger te maken is het zieken huis in september van dit jaar een interne televisie-omroep ge start. Voor de exploitatie van dit intiatief heeft het ziekenhuis geld nodig. Door mensen die mij per gelopen kilometer sponso ren, hoop ik een gedeelte van de kosten voor de omroep bijeen te lopen," zegt Jos Ruigrok zelf over de aktie. Onkosten Van de totale opbrengst gaat 75 procent naar het Sophia kinder ziekenhuis en is 25 procent ter dekking van de onkosten. „Hoe groot of hoe klein de opbrengst is, er gaat altijd hetzelfde per centage naar de omroep," bena drukt Ruigrok. Op 5 december zal de opbrengst tijdens het jaarlijkse Sinterklaasfeest mid dels een cheque overhandigd worden. „Bij grote sponsors zal ik tijdens de marathon even tueel een shirt met reclame-tek sten dragen. Dit met het oog op de aanwezigheid van de televi sie. Ook na afloop, tijdens de grote party, waar de televisie aanwezig is, zal ik dit shirt na tuurlijk dragen," spoort Rui grok eventuele sponsors aan. Schiedammers die Jos Ruigrok willen steunen door middel van sponsoring, hoe gering ook, kunnen kontakt met hem opne men onder telefoonnummer: 010-4261161. WATERWEG NOORD - „Een heel slechte wedstrijd," aldus Rijnmondtrainer Joop Tinkhof zaterdagmiddag na afloop van het duel in de Westwijkhal. „Het gaat tot dusver allemaal zo makkelijk, dat de ploeg tegen dit soort tegenstanders geen ple zier in de wedstrijd schijnt te hebben. Dat hebben ze wel in oefenwedstrijden tegen eerste divisieteams, zoals deze week tegen Radius, maar willen we daadwerkelijk terug naar dat ni veau, dan zullen we toch in de competitie wat beter moeten gaan spelen. Anders gaan we te gen dit soort tegenstanders on nodig onderuit," wilde Tinkhof verder nog kwijt. Niemand van de weinige toe schouwers, die de koploper uit de tweede divisie B aan het werk zagen, zal het met de woorden van de Rijnmond coach oneens geweest zijn. Van af het begin verliep de wedstrijd tegen het met slechts één uit drie op de laatste plaats staande Sliedrecht in een heel gezapig tempo. Pas na 5-5 zorgde een goede opslagbeurt van routinier Ron van Lubeck voor afstand tussen de ploegen; 9-5. Met 15-10 werd het 1-0. In de vol gende set kwam bij Rijnmond Lennaert van Amersfoort de zwak spelende Alex Moret ver vangen. Dat veranderde verder niets aan het beeld van de wed strijd. Nu liep Sliedrecht zelfs uit naar 5-8. Er waren een aantal uitste kende verdedigende akties van onder andere Mark Korsloot voor nodig om de thuisploeg te rug te brengen. Na 9-9 liet Slie drecht het verder afweten en via 15-9 werd het 2-0. Wakker De derde set begon met een goede periode voor Sliedrecht, dat vooral blokkerend op dat moment te sterk was voor de simpele Rijnmondaanval. Toch leek Rijnmond opnieuw op tijd wakker te schrikken, want na 6—10 liet Peter Fleischmann even zien dat hij toch wel kan blokkeren. Bij 11-11 viel de wissel Tonie van Breda - Alex Moret ongelukkig uit, waardoor Sliedrecht de kans kreeg uit te lopen tot 11-14. Wel kwam Rijnmond nog terug tot 15-15, maar moest met 15-17 toch voor het eerst dit seizoen een setverlies incasseren. Gelukkig voor Rijnmond ging Sliedrecht in de volgende set niet door met zijn va-banque spelletje, zodat de thuisploeg de tegen stander na 7-9 voorgoed op achterstand kon zetten. Via 15-10 werd het 3-1 en staat Rijnmond nu met twaalf pun ten uit vier wedstrijden alleen aan kop. SCHIEDAM - Zodra er vol doende aanmeldingen zijn start er in Klubhuis Zuid een kursus zelfverdediging voor vrouwen vanaf 18 jaar. De kursus is er op gericht de deelneemsters in 12 lessen de eerste beginselen van zelfverdedigingstechnieken bij te brengen. De ervaring leert dat deelneemsters zich daardoor niet alleen beter leren verweren, maar dat men zich ook met meer zelfvertrouwen over straat begeeft. Het zelfvertrouwen dat men uitstraalt blijkt bovendien VLAARDINGEN - De heren van Hollandiaan handbal zetten zondag middag te laat de inhaalra ce in, om de Schiedamse fusieclub HVC nog te ach terhalen: 18-20. De Vlaar- dingse ploeg had het ge heel aan zichzelf te wijten, dat ze de eerste zaalwed strijd niet met winst afslo ten, want de Schiedam mers speelden agressief en dat leverde hen driemaal zoveel tijdstraffen op dan de ploeg van coach Ro nald van Zwienen, die daar wel veel kansen uit schiep, maar die vergat af te maken. „HVC, een combinatie van Va lerius en HVK, bestaat bijna ge heel uit het team van Valerius dat vorig jaar in deze klasses la ger en de meeste spelers van dat team acteren nu in het derde team," aldus HVC-coach Aad Mooy, die afkomstig is van HVK-heren. Hans Kooij, die vo rig seizoen de heren van Valeri us onder zijn hoede had, heeft zijn trainersschap beëindigd en maakt weer deel uit van de spe lersgroep. Hoewel de veldcom petitie voor de combinatieclub slecht verliep, alleen de eerste en de laatste (zevende) werden gewonnen, is de voorbereiding op het zaalseizoen goed geweest, meent Mooy. Van Zwienen was daarentegen al blij als hij met zes spelers kon trainen. Verschil Dit verschil en ook de grootte van selecties - HVC elf spelers, Hollandiaan met moeite acht - kwam niet tot uitdrukking in het onderling treffen. Twee ge lijkwaardige ploegen scoorden „om-en-om" en hielden elkaar tot de rust in evenwicht, 10-11 in het voordeel van de Schie dammers. Pas na rust kon HVC het verschil laten oplopen en uiteindelijk een stand van 14-20 bereiken. Onder leiding van Rob van der Linden, vijf treffers op rij (12, 13, 14, 15 en 16) deed Hollandiaan iets terug, maar te laat om de Schiedam mers nog echt in gevaar te bren gen. „Ik was bijzonder tevreden over mijn ploeg," meende Aad Mooy na afloop. „Vooral men taal hebben de jongens zich pri ma gedragen. Vaak gaan ze te gen elkaar praten, halen ze el kaar daardoor uit het spel en ontstaan er wrijvingen. Er is zondag geen wanklank gevallen, terwijl daar vaak genoeg aanlei ding voor was." „Ach, als we alle kansen afge maakt hadden, die we hebben gekregen (dat waren er heel veel - red.), dan hadden we zeker ge wonnen," stelde Ronald van Zwienen. „Het probleem is dat bij mij alles af moet komen van Francois Maisson (achtmaal - red.) en Rob van der Linden (vijfmaal - red.). Als die veel missen is er niemand die het over kan nemen." SCHIEDAM - De Schiedamse A-klasse bokser Yussuf Yilmaz zal niet deelnemen aan het Nederlands kampioenschap, dat op 17 november van start zou gaan. De bokser van De Haan nam zaterdagavond deel aan een bokswedstrijd als omlijsting van een profgala. In het zwaarweltergewicht stond de Schiedammer tegenover Sorakaya van de Zutphense vereniging ZBCC. Na de eerste ronde kwam Yilmaz in de hoek bij zijn trainer Wim de Haan en klaagde over pijn in zijn rechterhand. On danks deze hinder maakte hij zijn partij, die door de jury on beslist werd genoemd, af. Bij het afdoen van zijn bandage was zijn rechterhand opgezwollen en werd later op de avond een gebroken duim vastgesteld. Voorlopig is Yussuf Yilmaz zeker zes weken uitgeschakeld door het gips, waarin zijn hand is gezet. Een pleister op de wonde was, dat Yilmaz aan het einde van de avond werd uit geroepen tot de beste bokser van de avond en mocht een grote beker voor die kwalificatie in ontvangst nemen. Ook de 16-jarige Martin Dijkshoorn verscheen in Vlissingen in de ring. In de C-klasse lichtweltergewicht junioren nam hij het op tegen Asirias van DOS uit Vlissingen. De zowel links- als rechtsvoorstaande thuisbokser was te sterk voor Dijkshoorn en verloor met een score van 2-1 op punten. SCHIEDAM - In Zoeter- meer zijn op 16 oktober de Zuid-Hollandse kampi oenschappen karate voor dames, kadetten (16-17 jaar) en junioren (18-20 jaar) gehouden. Van Budo Instituut Weeland namen zeven leerlingen deel aan de verschillende onderdelen en vielen ook allen in de prij zen. Bij de kadetten tot 60 kilogram werd Arnold Hazelhoff kam pioen. In de gewichtsklasse 60- al een preventieve werking te hebben. De kursus wordt van zelfsprekend door een gekwalifi ceerde kracht gegeven. De zelf- verdedigingslessen vinden plaats op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Kinderen van deelneemsters in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar kunnen in die tijd bij de woensdagmid- daginstuif terecht. Helaas is er geen kinderopvang voor kinde ren van onder de 4 jaar. De kosten van de kursus bedragen 40,-. Voor aanmelden en in lichtingen belt u even Lida Tode, tel. 4267297. SCHIEDAM - Een 30-jari- ge Schiedamse automobilist en zijn 25-jarige vriendin zijn zaterdagnacht afgetuigd door een andere automobi list. Het slachtoffer reed op de Rotterdamsedijk in de richting van de Koemarkt met de daar toegestane snelheid. De bestuurder van een achterop rijdende auto gaf met lichtsignalen te kennen, dat hij wilde passe ren. Toen dat niet lukte - het was precies op een punt waar de Rotterdamsedijk maar één rijstrook heeft - werd hij zo agressief, dat hij tegen de achterbumper van zijn voorganger opreed. De 30-jarige Schiedammer stapte uit om de schade te bekijken en moest dat beko pen met een aantal klappen in zijn gezicht. Daarna ging de agressieve automobilist ook de 25-jarige vriendin te lijf. Of hij dat in zijn eentje deed of met behulp van me depassagiers is niet duide lijk. Daarna reed hij er snel vandoor, het tweetal ontred derd achterlatend. De poli tie is in het bezit van zijn kentekennummer en roept eventuele getuigen op zich te melden via telefoonnum mer 4260760. SCHIEDAM - De voetbalver eniging DHS houdt donderdag 27 oktober zijn jaarlijkse leden vergadering. Als belangrijkste punten staan op de agenda ver schillende bestuurswisselingen en natuurlijk de nieuwbouw, die DHS samen met WK wil gaan plegen. Aftredend en niet herkiesbaar zijn C. Hagen en B. van Hees, door het bestuur zijn de volgende kandidaten aange dragen als opvolgers: C. van der Windt (penningmeester), R. van der Berg (tweede penningmees ter) en R. Kalaboyias (tweede voorzitter). De aanvang van de vergadering is 19.45 uur in het clubgebouw van DHS. SCHIEDAM - Ruim tach tig leden van de hanbalvere- niging HVK en Valerius waren maandagavond aan wezig op de oprichtingsver gadering van HVC, de nieu we naam voor de twee gefu seerde handbalclubs. Una niem werden de statuten en het huishoudelijk reglement goed gekeurd. Daarnaast stemden de leden in met een nieuw bestuur. Cor van der Toorn is de nieuwe voorzit ter, Anja van Stralen is de secretaris en Hans Kooy zal de penningen beheren. De kersverse vereniging heeft ook al zijn eerste ere-lid: Jan Teeuw, de aftredende voorzitter van Valerius. Op welk terrein HVC na het zaalseizoen haar wedstrij den zal gaan spelen is nog niet bekend. Begin novem ber zal het bestuur daarover gaan praten met de gemeen te. SCHIEDAM - Richard Voets en Mohamed Azzati, beiden lid van het Nederlands taekwondo- team, behaalden in Düsseldorf beiden een derde plaats tijdens een groot internationaal toer nooi. Richard Voets is de laatste we ken toch al op dreef, want een week eerder werd hij met het Nederlands team tweede tijdens wedstrijden in het Engelse Bir mingham. Bondscoah Noud van der Hurk was bijzonder te vreden over de verrichtingen van het tweetal van sportschool Peter Lagerwaard en kreeg voor zijn team een uitnodiging om deel te nemen aan wedstrijden in Duitsland op 3 december. 65 kilogram bleef Lexi Kajadoe duidelijk de sterkste, getuige zijn scores: 6-1, 6-0 en 6-0 en werd kampioen. Edgar Broos (+75 kg) Peter van Heeren en Djin Narain werden derde. Esimine Adelina behaalde bij de dames in de klasse bruine/ zwarte banden tot 53 kilogram op overtuigende wijze een eer ste plaats. Voor Sherita Narain was een welverdiende derde plaats weggelegd. Door deze re sultaten mogen deze prijswin naars deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen die op 27 november in Geleen worden gehouden. Het gaat er Paul Berg niet zozeer om of u een brfl wilt of lenzen. Hij hééft dan ook fantastisch mooie monturen. Omdat hij zelf uitstekende ogen heeft hoeft hij zelf dus geen keuze te doen, dat maakt het voor hem nog makkelijker om een eerlijk en objec tief advies te geven. Jammer voor 'm want 'wie appelen had gevaren, had appelen gegeten...' Maar als u komt kunt u rekenen op 'n eerlijk advies. Daar komt u toch voor!? ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Bacardi Rum Premium Black Pinot Huiswijn Cötes du Roussillon A.C SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Hoewel WK een optisch veldoverwicht had, waren de beste kansen voor GSS. GSS houdt stand De bokser Yussuf Yilmaz zal door een gebroken duim niet kunnen deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. Jos Ruigrok is momenteel hard in training om de marathon van New York tot een goed einde te brengen. Tevens is hij op zoek naar sponsors voor het goede doel: de omroep van het Sophia kinderziekenhuis. De leerlingen van Budo Instituut Weeland, die tijdens het Z- H kampioenschap in de prijzen vielen. Trainer Fred Ton (midden) met naast hem het succesvolle tweetal: Richard Voets (1) en Mohamed Azzati. Bacardi introduceert naast de droge Carta Blanca ook de Premium Black. Een zachte, mahoniekleurige rum van topkwaliteit. Nü met gratis glas. Enigszins kruidige, volle rode wijn met een stevige smaak, (excl. f 0,50 statiegeld) Hof van Spaland 50 SCHIEDAM/KETHEL tel. 010-4705462.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9