PV De Vrijheid viert jubileum Bovenste plaats komt alweer in zicht Dick van Rijn Stichting schenkt tennisrolstoel Uiteindelijke opbrengst World Runners Loop 12.500 Harga verliest in slotminuten van stadsgenoot Veel belangstelling voor schoolsporttoernooien I Al l I II I ojètceé Sportarcade Jeugdkamp bridgedrive Excelsior'20 HVC (d) wint Paul Berg verkoopt weieens helemaal niks. SCHIEDAM - De judoka's van de Sportarcade hebben het afgelopen weekend deel genomen aan een groot toernooi in Ouddorp. De Schiedammers behaalden de volgende resultaten: Os wald Gomes werd eerste in de gewichtsklasse boven de 64 kilogram. Derde plaat sen waren er voor: Martha Voogdt (-58 kg), Bianca Roetus (-54 kg), Natasha de Wit (-38 kg), Ibrahim Man- darai (-34 kg), Barry Hoek (-29 kg) en John Romijn (+44 kg). Zondags waren er in sport hal Overbosch de Zuidhol landse kampioenschappen kuy-graden. Sportarcade-ju- doka Oswald Gomes be haalde daar een derde plaats in het gewicht boven de 64 kilogram. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1988 PAGINA 21 SCHIEDAM - Tijdens een druk bezochte feestavond in zaal Irene heeft de postduivenvereniging De Vrijheid zijn veertigjarig jubileum gevierd. De feestavond besloot gelijk het vliegseizoen voor de duiven en werden de kampioenen in de verschillende vliegafstands-klasses gehuldigd. In het achtste lustrumjaar waren tevens diverse jubileumvluchten en ae winnaars daarvan werden eveneens op deze avond in het zonnetje gezet. PV De Vrijheid telt momenteel 38 leden en is gevestigd aan de Nieuwe Haven, hoek Hagastraat in Schiedam. „Het jammere is alleen dat het aantal jeugdleden steeds minder wordt", zegt bestuurslid A. van Diest. „Dat komt voornamelijk omdat er door de nieuwbouw steeds minder ruimte is voor het houden van duivenDe Vrijheid neemt deel aan de concoursen van de kuststrook Zuid- West Nederland en ook deze voorzitter kwam de jubilaris feliciteren. Op de foto alle kampioenen van het jubileumjaar 1988. SCHIEDAM - De rol stoeltennisser Mare Pieters heeft van de Dick van Rijn Stichting onlangs een sportstoel gekregen. De Stichting, die opgericht is door de oud-sportverslag gever, stelt zich tot doel het verlenen van steun aan gehandicapte sportbeoefe naars en/of verenigingen die-gehandicaptensport in hun programma hebben opgenomen. Met die steun wil de stichting tevens de drempel voor gehandicap ten om te gaan sporten verlagen en richt zich daarbij vooral op de breedtesport in Nederland. De stichting heeft alle 35.000 sportclubs in Nederland aange schreven met het verzoek om een jaarlijkse bijdrage van 25 gulden. Het fonds van de stich ting groeit gestaag en de eerste steun is al verleend. Daaronder viel ook de rolstoel voor de TSN-rolstoeltennisser Mare Pie ters, die 2500 gulden kost. „Met de hulp van alle sportver enigingen zijn we in staat om de vele gehandicapten de vreugde van sportief bewegen te laten beleven. Een vreugde die voor de meeste mensen vanzelfspre kend lijkt, maar in werkelijk heid een voorrecht is. Zij heb ben daar toch ook recht op", be nadrukt Dick van Rijn, die zeil voorzitter is van de stichting en waar verder NOS-verslaggevei Heinze Bakker deel van uit maakt. SCHIEDAM - Onder het motto „beter een slechte wedstrijd winnen, dan een goede verliezen", pakte SFC zondag in het sport park Thurlede tegen het Haagse VUC de volle winst, 1-0. „Het enige po sitieve van deze wedstrijd is de uitslag", wist ook SFC-trainer Marin Schaap. Door deze over winning staat SFC na zes wedstrijden (een duel werd afgelast) op een theoreti sche derde plaats, een plaats die een debutant in de tweede klasse zeker niet misstaat, maar: „Als we zo blijven spelen win nen we geen wedstrijd meer", ging Martin Schaap verder met zijn kritiek. De SFC-trainer specifiseerde zijn kritiek op het elftal ook. „Harry van Kapel moest het werk van de negatieve mensen opknappen en misten we hem daardoor voorin. De overige spelers gebruikten ook niet de ruimte die hij schiep, het was dan een pluspunt dat Siem Poort (maakte zijn rentree na een enkelblessure) en Dik de Groot beiden goed speelden", waarmee hij aangaf dat de ove rige zeven spelers onder de maat presteerden. SFC miste Rob Kiebert, die zijn enkelban den scheurde bij het demonstre ren van een schijnbeweging tij dens zijn trainerscursus en Mar cel van Hattem, die een sponso ring van een wedstrijd uitzat. Lex Schruijer, organisator van de Schiedamse World Runners Loop, overhandigt de cheque ter waarde van 12.500 gulden aan Ezra Mbogori, de directeur van de Undugu Society of Ke- nva. SCHIEDAM - Onmidde- lijk na de derde Schiedam se World Runners Loop, maakte organisator Lex Schruijer bekend dat de opbrengst tenminste 11.000 gulden bedroeg. Nu een maand na de loop is die opbrengst opgelopen tot 12.500 gulden. Enkele deelnemers hebben later hun sponsorgeld ingele verd. Van hoofdsponsor De Bondsspaarbank ont ving de organisatie een ex tra bijdrage en petit res taurant De Passant vulde het totaal bedrag aan tot 12.000 gulden. Een andere sponsor, die anoniem wen ste te blijven, zorgde er tenslotte voor dat het Lex Schruijer uiteindelijk op zaterdag 29 oktober een cheque ter waarde van 12.500 gulden kon over handigen aan Ezra Mbo gori, de nieuwe directeur van de Ung Undugu So ciety of Kenya. De kersverse directeur verblijft een week in Nederland en hield spreekbeurten over het werk van de organisatie. Het uit gangspunt daarbij is: Help de mensen zichzelf helpen. De op brengst van de Schiedamse World Runners Loop wordt be steed aan een project in Katan- gi, waar volgens Lex Schruijer elke cent op een zinvolle ma nier besteed zal worden Toch begon de thuisploeg sterk aan het duel tegen Voorwaarts Utulie Combinatie. Zo waren er kansen voor Ferry Meerhof (las tig schot) en kopbal van Marcel Oosterdijk (in de handen van keeper Marijn Mokveld) en een voorzet van Harry van Kapel, waar Oosterdijk net zijn hoofd niet tegen aan kan zetten. Na deze kansen keerde het tij voor de Haagse opponent dat toen zelf enkele malen gevaarlijk voor het doel van John Marre- vee verscheen met onder andere een kopbal van Michael Schou ten op de lat. SFC miste de flair om tot goed opgebouwde aan vallen te komen, wat zeker ook een verdienste was van het vroegtijdig storen van VUC. Ballen kwijt Direct na rust kopte Albert Lima uit een vrije schop van René Wagemakers SFC naar een 1-0 voorsprong. De ploeg van trainer Martin Schaap leek de wedstrijd na deze snelle tref fer naar zijn hand te gaan zetten en kreeg het in de persoon van Ferry Meerhof en Dik de Groot kansen om de winst in veilige haven te loodsen. Maar toen na een kwartier spelen VUC'er Wim Baggerman tweemaal ach ter elkaar de bal ver over het doel van John Marrevee de volkstuinen inschopte, er geen reserveballen meer waren en ook de sleutel van het ballen hok zoek was, lag het spel vijf minuten stil. „Ik heb in de rust nog gezegd dat als we gemoti- veeerd spelen is dit een ploeg waar je ruim van kan winnen, maar als dan geen ballen meer zijn wordt het moeilijk", keek Schaap terug op het 'incident'. Die motivatie van SFC was na het intermezzo verdwenen. VUC maakte dankbaar gebruik van die leemte van Schiedamse- zijde en was dichtbij een gelijk maker. John Marrevee maakte in de ogen van scheidsrechter Blom bij het uittrappen van een bal hands, uit die vrije trap boog Jantje Linkhof het leder over de SFC-muur precies op de onderkant van de lat. In het laatste kwartier probeerde Schaap door het inbrengen van Hans Hekman voor Albert Lima Harry van Kapel meer ruimte te geven voor aanvallen de impulsen, maar SFC bleef spelen zoals het de gehele wed strijd bijna speelde; slecht. SCHIEDAM - Ook dit jaar or ganiseerde de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam een aantal school- sporttoernooien voor leerlingen van zowel het basisonderwijs als van het voortgezet onderwijs. Maandag 17 oktober vond in de bovenzaal van sporthal Mar griet het damtoernooi plaats. Dit toernooi organiseerde de Dienst in samenwerking met Damclub Schiedam. Dit jaar werd dit toernooi door 90 deel nemers bezocht. De uitslagen: Basisonderwijs: 1. Jurgen van Noordt; 2. Simon van Kuijk; 3. Angela van Loenen. Voortgezet onderwijs: 1. Daniël van Loenen; 2. Daniël Bus; 3. Sauw Yuh Tang. De Dienst Sport en Recreatie organiseerde in samenwerking met badmintonclub TSF het eerste badminton-scholentoer- nooi voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Ruim 50 kinderen waren aanwezig op dinsdag 18 oktober in tennis- centrum Kethelhaghe om te strijden voor de bekers. Zowel beginners als gevorderden heb ben aan dit speltoernooi meege daan. Het werd een heel spor tief toernooi dat zeker voor her haling vatbaar is. De uitslagen: Jongens beginners: 1. Nicky Statham; 2. John Jongebreur; 3. Roar Dronkers; 4. Martijn de Vries. Meisjes beginners: 1. Heidi Poot; 2. Suzanne Deegeling; 3. Gabriëlle Poldervaart; 4. Ilja v.d. Stel. Jongens gevorderden: 1. Lau rent Franken; 2. Simon Dries; 3. Edward Lansbergen; 4. Ro nald Radder. Meisjes gevorderden: 1. Manon van Heusden; 2. Astrid van 't Oever; 3. Anita Ratha. Schaken Het jaarlijks terugkerend schaaktoernooi werd op 19 ok tober gehouden. In totaal waren er 84 schakers, die onder leiding van schaakvereniging HZP Schiedam in sporthal Margriet de dag hebben doorgebracht. De uitslagen: Basisonderwijs: 1. Angela van Loenen; 2. Patrich de Ridder; 3. Diana van Loenen. Voortgezet onderwijs (groep 1): 1. Daniël van Loenen; 2. Jeroen Erkelens; 3. Luisito Carrera. (groep 2): 1. Roderick van Ze venbergen; 2. Kima Lee Piang. Het laatste schoolsporttoernooi, korfbal, wat in de herfstvakan tie plaatsvond was op donder dag 20 oktober. Dit toernooi, waaraan 30 teams van verschil lende basisscholen deelnamen, werd gehouden in sporthal Mar griet. De Schiedamse korfbal verenigingen Harga, ODI en Succes hadden de wedstrijdlei ding en leverden de scheids rechters. De uitslagen: Poule A: 1. Ouverture 1; 2. Erasmus; 3. De Klinker. Poule BI: 1. Groenoord 1; 2. St. Bernardus 2; 3. Startblok 1. Poule B2: 1. De Klinker 1; 2. Sauer-Bekker 1; 3. St. Bernar dus 1. Poule B3: 1. Ouverture 1; 2. Kameleon 1; Erasmus. Poule B4: 1. Ouverture 2; 2. Kameleon 2; 3. Kon. Juliana 1. SCHIEDAM - De voetbalver eniging Excelsior'20 organiseert zaterdag 5 november een brid gedrive, waarvan de opbrengst bestemd is voor het jeugdkamp. Het bridgen is de laatste jaren sterk in opmars en deze bridge drive springt er telkens weer bo venuit voor wat betreft gezellig heid en zeker ook qua prijzen. Al deze prijzen worden belange loos beschikbaar gesteld door al dan niet aktieve aanhangers van Excelsior'20. Er is deze avond ook een speciale lijn voor be ginners, dus ook voor diegenen die al een tijd niet meer ge speeld hebben is het zeer aan trekkelijk om deel te nemen. Aanmelden voor deze speciale avond kan bij: de heer Cor We ver (tel.nr. 010-4738543) of op de avond zelf bij de organisatie. De aanvangstijd is 20.00 uur. maar de scheidsrechter zei na afloop dat hij in de weg had ge lopen. Dan mag je verwachten dat we daarna in balbezit ko men, maar hij gaf de bal aan Succes", aldus een verbaasde Rob van der Graaff. Bij Succes wisten Leo Kruining en Marga Bijl elk nog éénmaal de korf goed te vinden, waardoor de thuisploeg met een voordelige 4- stand kon gaan rusten. Na rust probeerde Succes, zoals bijna gebruikelijk de marge flink op te voeren, maar het missen van een aantal doorlo pers was er de oorzaak van dat Harga in plaats van Succes scoorde, 4-3 door Pauline Meij er. Succes schroefde het tempo op en kwam via een strafworp van Ed de Jong op 5-3. Maar nog was Harga niet verslagen, ondanks veel balverlies in het middenvak, wisten de bezoe kers door twee treffers (één strafworp) van Onno Sluimer op 5-5 te komen. Omdat de be- SCHIEDAM - De dames van handbalvereniging HVC speelde zondag een uitwedstrijd bij Spartaan en wonnen dit duel met 12-14. Een goede start van H.V.C. bracht' de Schiedamse ploeg al snel op een 0-3 voor sprong. Spartaan kwam hierna beter in de wedstrijd en wist in te lopen tot 2-3. Door het ver rassend agressieve spel van Spartaan kwam H.V.C. niet goed in haar eigen spel, zodat het geheel wat rommelig aan langen voor beide verenigingen hoog waren werd er steeds scherper gespeeld, met de nodi ge overtredingen als gevolg. Harga-speler Frans Rorijs werd daar het slachtoffer van en kreeg een gele kaart. Het was uiteindelijk Robert Zwanink die de belissende bal door de korf wierp en Succes de ongeslagen status liet behouden. „Na een nederlaag ben ik altijd teleurgesteld", zei Rob van der Graaff, na het enerverende korf balduel. „Maar we zijn er tot nu toe als enige in geslaagd Succes in toom te houden, maar als ons middenvak beter was ge weest had er zeker meer ingeze ten. Over twee weken kunnen we in de zaal revanche nemen", aldus Van der Graaff. Pas in de slotfase wist Succes Harga van zich af te houden door een treffer van Robert Zwanink. deed. Toch was H.V.C. duide lijk de betere ploeg en kon dan ook de rust in gaan met een 6- 10 voorsprong. Ook in de tweede helft had H.V.C. niet echt het antwoord op het sterk verdedigende spel van de Spartaan dames. Hier door kon Spartaan langzaam de achterstand verkleinen en met nog 8 minuten te gaan was de voorsprong van H.V.C. terugge lopen tot 11-12. In een zeer spannende slotfase werd er over en weer kansen gemist en ge scoord zodat de laatste minuut inging met een 12-13 stand. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 Albert Lima kopt SFC naar 1-0. 'Is een opticien/contactlensspecialist nou een winkelier of een adviseur?' Paul Berg van Lips Optiek houdt 't op het laatste: Tk heb een jarenlange studie gevolgd om klanten optimaal te kun nen adviseren, om oogmetingen te kunnen uitvoeren en uitgebreid te adviseren over contactlenzen. dan kan ik 't toch alleen voor mezelf al niet maken om iemand zo maar lenzen of een bril aan te praten. Niet dat dat moeilijk is hoor!' Behalve uiterst kundig is Paul Berg dus ook nog heel aardig. SCHIEDAM - Door een krappe 6-5 overwinning op stadsgenoot Harga blijft Succes ook na de zevende competitie-ronde ongesla gen en leidt in eerste klas se van de korfbal-afdeling. Het was voor Succes de krapste overwinning van het seizoen, want de mees te wedstrijden werden met bijzonder ruime cijfers ge wonnen. De thuisploeg kwam in de eer ste fase van het duel op een 0-2 achterstand. „Omdat het dit sei zoen zo gemakkelijk gaat keken we eigenlijk al weken uit naar dit duel, dat door de aanwezig heid van enkele oud-Succes-spe- lers bij Harga altijd extra bela den is. Bij ons speelden de zenu wen duidelijk een rol", probeer de Succes-speler Leo Kruining, matige start van zijn team te verklaren. Pas na een klein kwartier schudde Succes die schroom van zich af en Ronald Bijl (starfworp) en Caty Post hoorn zorgden dat de stand ge lijk kwam, 2-2. Harga daarentegen leed steeds meer balverlies en kwam in het verdere verloop van de eerste helft niet meer tot scoren, al miste de ploeg van coach Rob van der Graaff een strafworp en werd er een treffer afgekeurd. „Daar tegen hebben we officieel protest aangetekend", zei de Harga-coach na afloop. „In eer ste instantie dacht ik dat we een overtreding hadden begaan. SFC speelt slecht maar wint Succes blijft ongeslagen

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 21