MEUBE LSTAD VLAARDINGEN GROTE VERBOUWINGS OPRUIMING 10-50% op=op A Streven naar kindvriendelijke straten is weer in aantocht De Winterschilder STERK AFGEPRIJSDE SHOWMODELLEN HARINGBUISWEG 33 (aan de Nieuwe Waterweg) 174.- 284.- SANPLISE DE LUX 126.- NU 30% KORTING 276.- zonweringfabriek Stop de Kindermoord: woonomgeving moet veilig WOONNIEUWS Inventarisatie energiezuinige huizen Openingstijden: maandag Sandux de Luxe GRATIS OPMETEN EN GRATIS BEZORGEN» Rolgordijnen VERTIKALE JALOEZIEËN NIEUW WEERT ZON EN KOU ALUMINIUM JALOEZIEËN Oosthavenkade 87 Vlaardingen i Klokthermostaat Kwaliteitsgarantie voor gevelisolatie Badkamer interieurs Middel tegen graffity 'het NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 PAGINA 11 met kortingen van (OOK BEREIKBAAR MET BUS 125) TEL. 010-4359800 dinsdag t/m donderdag vrijdag zaterdag 13.00-17.30 uur 09.30-17.30 uur 09.30-21.00 uur 09.30-17.00 uur rimi PDA TIC rvm^PTrM i?\t I Vertikale jaloezieën In liefst 80 kleuren en soorten. Let op: alle stofsoorten en kleuren voor dezelfde prijs. Alle stoffen op grote modellen te zien. Tevens groot assortiment PVC- en aluminium lamellen VOORBEELD: 250brxl80h (cm) normale prijs 553.- nü bij Sandux in meer dan 80 kleuren en dessins. Voorbeeld: ongeacht stofsoort 300brxl90h (cm) normaal 194.- bij Sandux Ook kant klaar rolgordijnen: breed: 100 cm29.- 150 cm39.- 200 cm49.- 250 cm63.- Nog nooit zo goedkoop leverbaar in 20 kleuren met maar liefst 40% korting Voorbeeld: 200 cm breed x 180 h Zowel in breed als smal leverbaar Voorbeeld in breed: .n 200 breed x 160 hoog 14U." Korting 14.- U BETAALT Leverbaar in 50-35-25 mm Houdt genoeg daglicht binnen Voorbeeld: 200 br. x 150 h. 394.- Bij ons betaalt u slechts V Volop parkeergelegenheid vlak voor de deur U vindt ons 100 meter over de spoorbaan van de NS tel. 010-434 62 60/434 61 44 Sandux is open op: maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur zaterdag 09.00-16.00 uur vrijdag koopavond 1 1 1 Dorpen en steden zijn ge bouwd om er te wonen en te werken. Om van huis naar het werk te komen zijn wegen en vervoermiddelen nodig. Wat dat betreft hebben wij in deze tijd weinig te klagen. Auto's brengen ons waar we willen, over geasfalteerde wegen. „Er zijn teveel auto's", zegt de Ak- tiegroep 'Stop de Kinder moord'. Het kind, de bejaarde en de minder-valide lopen in hun directe woonomgeving dagelijks gevaar vanwege het verkeer. De actiegroep vecht daarom al vijftien jaar voor veiliger straten en wijken. Het uitgangspunt van 'Stop de Kindermoord' is dat niet de mensen zich moeten aanpas sen aan het verkeer, maar het verkeer aangepast moet wor den aan de mensen. Een woordvoerder van de actie groep zegt hierover: „Het liefst zien wij het aantal auto's flink dalen. Zolang dat niet gebeurt streven we naar een betere in frastructuur en een verkeers veilige woonomgeving. In het algemeen heeft doorstroming van het verkeer boven alles prioriteit. Daar moet verande ring in komen". Drempels en erven Toch is er in de afgelopen ja ren wel degelijk meer oog ge komen voor verkeerssituaties in woongebieden. Nieuwe wij ken worden zo gesitueerd en ingericht dat doorgaande we gen er voor zover mogelijk omheen lopen. Tot voor een paar jaar geleden dacht men de oplossing in woonerven ge vonden te hebben. Wijken, ge markeerd met een speciaal verkeersbord waar iedere weg gebruiker gelijke rechten heeft. Of het nu een hummel is op een driewieler, een autobe stuurder of een fietser; ze heb ben gelijke rechten. Men mag op een woonerf doorgaans niet harder dan twintig kilometer per uur rijden. Het wooner ven-idee heeft men inmiddels alweer losgelaten. Er kleven Spelen op straat vaak levens gevaarlijk. overal. Bovendien moet er een oplossing komen voor het par keren langs de straat. In de steden staan straten, wegen en pleinen vol met geparkeerde auto's. Soms in dubbele rijen langs de stoeprand. Kinderen kunnen niet over de auto's heen kijken en dat geeft ge vaarlijke situaties bij het over steken. Dubbel geparkeerde auto's maken bovendien het rijden op een fiets of brommer levensgevaarlijk. De straat is totaal ongeschikt als speelter rein. Kinderen zijn gedwongen zich te vermaken op kleine speelveldjes, die in het alge meen onvoldoende aanwezig zijn. Een woordvoerder van de ak- tiegroep: „De belangstelling van de gemeentebesturen is zeker aanwezig, maar we zul len nog veel overleg moeten plegen en aktie voeren voor de straat kindvriendelijk is. De Aktiegroep 'Stop de Kinder moord' is gevestigd in Amster dam, telefoon 020-826322. Centrale verwarming in huis is heerlijk. Overal radiatoren of convectoren die alle vertrek ken warm houden. Het enige probleem is, dat de thermos taat in de woonkamer de tem peratuur regelt voor het hele huis. Veel plezieriger is het, als alle vertrekken hun eigen tem peratuur krijgen. De Chrono- therm III van Honeywell kan hiervoor zorgen. Met verschil lende programma's zorgt de Chronotherm III voor opti maal comfort bij een zo laag mogelijk energieverbruik. Bij voorbeeld 's morgens een half uur voor het opstaan, slaat de verwarming aan en weer auto matisch af wanneer men naar het werk gaat. 's Avonds komt men wederom in een warm huis. Weekeinden zijn ook geen probleem de thermostaat kan daarop geprogrammeerd worden. Negen specialisten op het ge bied van gevelisolatie hebben zich verenigd in de groep Lan delijke Specialisten Gevel-Iso latie (LSGI). De vereniging stelt zich ten doel de kwaliteit van de gevelisolatie op een ho ger plan te brengen, en die kwaliteit dan ook te waarbor gen. Om dit te bereiken stelt de vereniging hoge eisen aan de kwaliteiten van toetredende specialisten van gevelisolatie. Aan de leden worden hoge ei sen gesteld ten aanzien van vakbekwaamheid en deskun digheid. Voor de opdrachtge ver betekent de vereniging dat hij meer zekerheid krijgt met betrekking tot de kwaliteit van het werk. De leden staan borg voor een goed bouwfysisch en esthetisch verantwoord resul- taat. TWfe" 30 km/uur Het is beslist nog niet vol doende, vindt Aktiegroep 'Stop de Kindermoord'. Zij is van oordeel dat in de bebouw de kom niet harder gereden mag worden dan 30 kilometer per uur. In enkele gemeenten is die maatregel inderdaad in gevoerd, maar nog lang niet Niet iedereen is een hartstoch telijk doe-het-zelver. Heel veel mensen behangen en schilde ren met tegenzin. Liever zou den ze het laten doen, maar dat is duur. Het Bedrijfschap Schildersbedrijf komt de con sumenten hierin tegemoet. Vraagt men in de wintermaan den een vakschilder het huis van binnen of van buiten een likje verf of een nieuw behan getje te geven, dan kan men voor de 'winterpremie' in aan merking komen. Dat is een aantrekkelijke korting op de schildersrekening. Uiteraard zijn er wel enige voorwaarden verbonden aan de premieregeling. Een eerste eis is dat het werk door een vakman wordt gedaan, en dat die vakman is aangesloten bij het Bedrijfschap Schildersbe drijf. De regeling geldt alleen voor particulieren, eigenaar/ bewoners of een collectiviteit van bewoners. Voor bedrijven is er een aparte regeling. Nog een voorwaarde is de omvang van het werk. De schilder moet tenminste drie manda gen aan het werk zijn. Tenslot te moet het om onderhouds werkzaamheden gaan. Voor schilderwerk in nieuwbouw geldt een aparte regeling. Vol doet u aan al deze voorwaar den dan krijgt u een premie van 50 gulden per dag per man. Voor bedrijven is dat 35 gulden. Binnen- of buitenwerk? Voor schilderwerk in huis geldt een premiebedrag van 50 gulden. Voor „buitenwerk" krijgt men 35 gulden. Onder het binnenwerk rekent men ook portieken, gemeenschap pelijke trappenhuizen en ber gingen. Tenminste als deze ruimten centraal verwarmd zijn, zoniet dan vallen ze on der het buitenwerk. Voor werk buiten geldt: is de temperatuur meer dan drie graden onder nul, dan heeft de schilder vorstverlet. Deze dagen wor den niet gerekend voor de pre mie. Alleen gewerkte dagen tellen mee. De winterschilder gaat aan de slag in de periode van 21 november 1988 tot en met vrijdag 17 maart 1989. De dagen tussen Kerst en Oud en Nieuw, van 27 december tot en met 4 januari om precies te zijn, vallen niet onder de rege ling. Datzelfde geldt voor overuren. Die uren betaalt u extra. Het tarief ligt dikwijls hoger en u krijgt geen premie. wel degelijk nadelen aan zoals parkeerproblemen en de dik wijls moeilijke toegankelijk heid voor hulpverleners die snel ter plekke moeten zijn. Bijvoorbeeld de brandweer of een ambulance. In andere woonwijken zijn drempels aangebracht die de automobi list dwingen vaart te minde ren. Dit soort maatregelen maakt het voor kinderen mo gelijk op straat te spelen. Ter wijl ouderen rustig met de hond kunnen wandelen en oversteken ook als het niet meer zo vlug gaat. De SVEN (Stichting Voorlichting Energiebesparing Nederland) heeft een brochure uitgebracht: „Energiezuinige woningbouw in de praktijk". Hierin concludeert de SVEN dat er al minstens 6000 energiezuinige woningen gebouwd zijn zonder subsidie van de overheid. Het gaat om woningen waarin het aardgasverbruik voor verwarming onder 1200 kubieke meter per jaar ligt. Het blijkt dat veel ontwerpers, bouwers en opdrachtgevers een eigen concept voor energiezuinige woningen hebben ontwikkeld. De meerkosten voor extra energievoorzieningen bedragen gemid deld 3500 gulden. Daarmee blijft men in de koopsector over het algemeen binnen de gestelde stichtingskosten. Bij de huursector ligt dat wat minder gunstig. De SEV concludeert dat met be perkte kosten toch een reële energiebesparing te verwezenlijken is. Wilt u van de regeling ge bruikmaken, dan kunt u het beste contact opnemen met de vakschilder en hem vragen een planning en een begroting te maken. U kunt tegelijkertijd de kleurstelling bepalen en hem indien nodig advies vra gen. De aanvraag De premie moet van te voren worden aangevraagd bij het Bedrijfschap Schildersbedrijf. Dit door middel van een spe ciaal formulier. Uw schilder heeft deze formulieren en kan u behulpzaam zijn bij het in vullen. In de aanvraag wordt de omvang van het werk vast gelegd. De schilder die de op dracht uitvoert en de op drachtgever tekenen de aan vraag. Na enkele weken ont vangt u van het Bedrijfschap een premietoezegging. Bedenkt u in een later stadium dat er nog meer moet gebeuren, de garage geschilderd of de keu ken gewit, dan moet de premie hiervoor opnieuw worden aan gevraagd. Is het werk klaar en betaald, dan kunt u een decla ratieformulier inzenden. Ook dat moet mede ondertekend zijn door de schilder. De uiter ste inzenddatum voor een de claratieformulier is 21 april 1989. Om uw hele huis te la ten schilderen door een vak man kost veel geld. Maar het is de moeite waard, want geen enkele doe-het-zelver krijgt eenzelfde resultaat als een vak man. De premie die u als par ticulier van het Bedrijfschap ontvangt is een extraatje dat het aantrekkelijk maakt. Voor meer informatie kunt u terecht bij de vakschilder in de buurt of bij het Bedrijfschap Schil dersbedrijf te Rijswijk, tele foon 070-999555. De vormgever Jan des Bou- vrie heeft voor Sphinx twee badkamerinterieurs ontwor den. De High-Tech badkamer is uitgevoerd in de basiskleu- ren zwart, wit en blauw. Het geheel is strak van uitvoering met ronde chroombuizen. Het tweede ontwerp is romantisch. Met planten, chintz gordijn stoffen en een rotan stoel wordt een wat vrouwelijker sfeer gecreëerd. De basiskleu- ren zijn wit en zalmrose. De firma Apygro International B.V. te Sliedrecht brengt een nieuw middel op de markt ter bestrijding van graffity en aan plakbiljetten: Protector 2000. Met dit systeem, bestaande uit drie componenten, is het niet alleen mogelijk gevels te reini gen, ook aanplakbiljetten en stickers hechten niet op een behandelde muur. Het middel is kleurloos, zodat de oorspronkelijke gevelkleur behouden blijft en het is dampdoorlatend. Zonwerin: voordelige ;a[ f) [Us rcM

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 11