KOM ZATERDAG-AVOND NAAR DE COMPETITIE-WEDSTRIJD Onervaren Telstar raakt on dreef jjfct Keje Molenaar! Zo speelden z'l Stand 10 Vragen aan: Rinus Steen bergen Sint en Piet bij pupillen van SW m Hardeman drankenhandel levert alles voor de horeca Keje Molenaar Sportpark Harga om 19.30 uur. Voorwedsfrjd Ed Ridderhof geschorst Steunde jeugd 1 e amateurelftal HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 PAGINi De amateurclubs gratis naar SW Deze pagina is mogelijk gemaakt door de sponsors van SW Hoofdsponsor Van Dijk (Mercedes Honda) Haas Sport (Adam Eve Shoes) Bakkerij A.A. den Boer De Tapijtmeester Maassluis Schiedamse Beleggings maatschappij (S.B.M.) Hardeman Drankenhan del Unibind Bik Sloopwerken Amfo Electronics (Sam sung) Booy Clean Auto Super Spaansepol- der Modehuis Theo Sijthoff Reklameburo Effekt Nooyens Aannemings bedrijf Interforce Onroerend Goed ABC Vastgoed Brugman Keukens Turbana Bananen Van Hoorn Aannemings bedrijf Auto City H. Bergers Interieurver zorging Elf Nederland Gramo de Combinatie Souer Autowastechniek Flower Giftshop Hille- gersberg J.C. Bezooyen Loodgie- tersbedrijf Nationale Schilderswer- ken Jewo Metaal Van der Veer Technische Handelsmaatschappij Van der Veer In- en Ver koopmaatschappij Staal Bankiers Het is Fijn langs de Lijn P. de Vries Speelautoma ten Van Dijk Autoleasing Van Di|k Verzekering Kenwood Electronics Ne derland Marconistraat B.G.T. Transport Expe ditie Bro-Air Glasurit G. Vreugdenhil Flevo Motoren Techniek Procar H.V.B. Autobanden Glas op Route Car Systems Breda De Wolf Automatten en -hoezen Bovag Dienstencentrum McGrecor Cory Hoekloos Roock Automaten Electro Brand Technisch Centrum Rent A Casa Difo-Goes B.V. City Service Fino Service Hordijk Schilderwerken BV Van Dijk Autosport BV Export Fruitloods E.F.L. B.V. Rotterdam Tes Installatie Techniek B.V. Rotterdam Gunco B.V. Rotterdam B. Verhoeven B.V. Vlaar- dingen Aann. bedrijf geb; Schot Blaaksendi|k heinen- oord Stentofon Communica tion B.V. Eindhoven KNP Rietveld Capelle aan den IJssel. Slachtoffer Contract Miljoenenbedrijf Koud buffet Intimideren (ADVERTORIAL) Het pupillen E 1 elf SVV speelt zaterdc voorwedstrijd tegen del jeugd van stadgenoot 0 e- mos. De wedstrijd op sportpark Harga begin* om 1 8.00 uur. Telstar verspeelde vorige week haar kansen op een periodetitel door op Sportpark Schoonen- berg het onderspit te delven tegen SC Heerenveen (0-1). De Veisense formatie moet zich nu gaan richten op de volgende periode om een succes te boe ken, omdat een rol van beteke nis in de competitie uitgesloten is. Momenteel bezetten de pu pillen van trainer Cees Glas de zestiende plaats op de ranglijst. Telstar zag aan het eind van het vorige seizoen een groot aantal spe lers vertrekken. De van Ajax geleende Erik Regtop verhuisde naar FC Gro ningen, terwijl Stanley McDonald en Jerry de Jong eveneens naar het Hoge Noorden afreisden. Zij komen deze competitie uit voor SC Heeren veen. Nog voordat PSV opzien baar de door de transfer met Romario beleefde Telstar haar eigen Brazi liaanse avontuur. De verbintenis met de voormalige international Reinaldo liep vorig seizoen echter uit op een mislukkig en was van korte duur. De ploeg uit IJmuiden is deze compe titie van start gegaan met een jonge, onervaren selectie. Alleen laatste man René Panhuis heeft meer dan honderd wedstrijden in het betaalde voetbal gespeeld. Het gebrek aan routine is duidelijk terug te vinden in de kronkelige prestatiecurve van Tel star. Enkele weken geleden werd op eigen terrein een cïubrecord geves tigd door met 7-0 Emmen plat te wal sen. Aan de andere kant echter ging Telstar met dezelfde cijfers onderuit in de Nijmeegse Goffert tegen NEC. Alle leden van de ama teurclubs uit Rotterdam- West, Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis krijgen de kans gratis een thuis wedstrijd van SW te be zoeken. Voorzitter John van Dijk van SW is van mening dat het nieuwe beleid van S W erop is gericht de passieve recreatie voor jjong en oud sterk te bevorderen. De amateurvoetbalclubs worden officieel op de hoogte gesteld wanneer ze met hun leden aan de beurt zijn een thuiswed strijd te bezoeken. Ook op de SW-pagina zullen de namen van de clubs wor den gepubliceerd. SVV-FC Wageningen 2-1 (Herik Sala- roi, Ard Oosterlee). NEC-SVV 0-0. De Graafschap-SVV 2-1 (Ard Ooster lee). SVV-Emmen 4-1 (Ard Oosterlee 2x, Virgil Breedveld, Jan Lohman). AZ-SVV 0-1 (Ed Ridderhof). Go Ahead Eagles-SVV 1-0. SW-Ajax 0-6 (beker). Herocles-SVV 2-2 (Ton Rietbroek, Ard Oosterlee). SVV-RBC 3-2 (Robin van der Laan, Ard Oosterlee, Virgil Breedveld). Helmond Sport-SVV 2-2 (Ard Ooster lee, Frank Roosa). SVV-Eindhoven 2-1 (Robin van der Laan, Virgil Breedveld). Vitesse-SVV 2-0. Telstar-SC Cambuur 0-0, FC Den Haag-Telstar 4-0, Telstar-DS-79 1-2, Excelsior-Telstar 2-2, Telstar-Emmen 7-0, De Graafschap-Telstar 1-3, Tel star-Go Ahead Eagles 2-3, NAC- Telstar 4-1, Telstar-Wageningen 3-2, NEC-Telstar 7-0, Telstar-Heerenveen 0-1, AZ-Telstar 0-0. Na een aarzelende start oogt het veldspel van Telstar in ieder geval verzorgd. Met technisch voetbal pro beren ae spelers van Cees Glas hun tegenstander te bestrijden. Jelle Vis ser is topscorer van Telstar, dat on langs oud-international Ruud Geels inlijfde. De gevreesde topschutter van weleer gaat zich naast de trai ning en begeleiding van de jeugd bezighuden met administratief werk. Visser, pas 21 joar oud, is op de posi tie waar Geels zijn carrière begon, uitermatie produktief. Met acht tref fers neemt de van Stormvogels af komstige aanvaller een vierde plaats in op de topscorerslijst. Voor het overige telt Telstar weinig aansprekende namen. Dat wil niet zeggen, dat SVV zaterdag een ge makkelijke avond krijgt. Telstar be schikt over een piepjonge, talentvolle ploeg, die langzamerhand op elkaar ingespeeld raakt. Oplettendheid is dus geboden voor de Harga-bewo- SW kan zaterdag teaen Telstar niet beschikken over Ed Ridderhof. De laatste man van de Schie dammers kreeg vorige week tegen Vitesse zijn derde gele kaart en is automatisch voor één duel geschorst. Men kan de jeugd van SVV steunen door op zaterdag 31 december oliebollen en ap pelbeignets in de cantine van SVV te komen afhalen. De oliebollen kosten 60 cent per stuk en de appelbeignets 75 cent per stuk. Vóór zaterdag 24 december kan men de be stelling in de cantine opgeven. Vitesse 13 8 4 1 20 23- 6 Excelsior 12 8 3 1 19 21- 6 NEC 13 7 4 2 18 27-10 AZ 12 6 3 3 15 26-11 Heerenveen 12 7 0 5 14 18-11 FC Den Haag 12 6 1 5 13 27-17 Go Ahead 12 6 1 5 13 19-15 NAC 11 4 4 3 12 15-18 DS'79 12 6 0 6 12 20-22 SVV 12 4 4 4 12 17-19 SC Heracles 12 4 4 4 12 15-21 SC Cambuur 11 4 3 4 11 20-16 De Graafschap 13 4 3 6 11 19-30 RBC 12 4 2 6 10 16-24 Eindhoven 13 4 2 7 10 19-23 Telstar 12 3 3 6 9 19-26 Wageningen 13 2 4 7 8 16-26 Helmond Sp. 13 1 5 7 13-23 Emmen 12 3 0 9 6 16-41 1Je bent elftalbegeleider bij SW. Wat zijn precies je taken? Ik zorg er voor, dat Jan van der Velden zich alleen met de training en coaching hoeft bezig te houden. Ik koop bijvoorbeeld alle kleding in, houd het premiestelsel bij en fungeer als een soort buffer voor Jan. Ik sta tussen hem en de spelers in. Mijn mening ventileer ik wel, maar het is Jan, die uiteindelijk de beslissingen neemt. 2. Hoe ben je na een tijdelijke afwezigheid weer teruggekeerd op Harga? Via Jan van der Velden. Ik was in Spanje op vakantie en hield daar nauwlettend de gebeurtenissen in de gaten, omdat ik toch altijd SVV'er ben gebleven. Toen de club gered was, heeft Jan tegen John van Dijk gezegd, dat hij mij als begeleider wilde hebben. Op een gegeven moment ging ik na een beurt mijn auto bij Van Dijk ophalen. John vroeg me toen bij hem te komen en deelde me mee, dat ik de nieuwe begeleider was. Zo is de bal vanzelf gaan rollen. 3. Bij welke verenigingen heb je na je SW-periode gevoetbald? Eerst bij GSV. Vervolgens bij SVDP. Daar was mijn baas sponsor. Nu is het bedrijf, waar ik werk, Marconistraat Fruitoverslagbedrijf, trouwens geld schieter van SVV. Na SVDP ben ik bij NDC gaan spelen met Bart Kreft, Wim Mulder en Wim de Haan. Aan het eind van mijn carrière ben ik teruggekeerd op het oude nest, HOV. Eigenlijk zou ik bij de veteranen gaan spelen, maar al na vijf wedstrijden werd ik gevraagd voor het eerste. Dit seizoen zou ik ook in HOV 1 spelen, maar door mijn leiderschap heb ik moeten afhaken. Nu speel ik in HOV 9, bij de veteranen. 4. Hoe lang heb je zelf bij SW gespeeld? Ongeveer twaalf jaar. Ik kwam hier kort na de degradatie uit de eredivi sie. Ik heb hier als voetballer een fijne tijd meegemaakt. Nabij HOV in de jeugd te hebben gespeeld, ben ik eerst naar Feyenoord gegaan, maar daar zag men het niet in me zitten. In de jaren voordat ik naar SVV ging, heb ik ook nog voor Excelsior Rotterdam en De Baronie gespeeld. 5. Hoeveel tijd besteed je aan het begeleiden van SW? In eerste instantie dacht ik, dat ik twee keer per week bezig zou zijn, maar inmiddels vertoef ik hier bijna dagelijks. Gemiddeld ben ik zo n twintig uur per week kwijt. 6. Heb je nooit een trainerscarrière geambieerd? Ik heb bij de amateurs allerlei toestanden meegemaakt waardoor een V trainersschap mij niet aanspreekt. Als het goed gaat is iedereen aanwe zig, maar zodra het tegenzit en kouder wordt, staan er te weinig mensen op het trainingsveld. 7. In^hoeverre ben je de afgelopen jaren betrokken geweest bij Nauwelijks. Na mijn actieve carrière is er enige keren sprake van geweest, dat ik als leider of jeugdtrainer terug zou keren, maar dat is nooit doorgegaan. Ik heb wel altijd op de prestaties van SVV gelet en regelmatig contact gehad met Hans Loovens. Dat is ook een echte HOV'er. 8. Is de voetballende jeugd veranderd? De gehele maatschappij is anders geworden, dus ook de jeugd. Ik stond als jeugdspeler klaar om met het derde of vierde mee te doen. Tegen woordig komen ze alleen als ze zeker weten dat ze in het eerste zullen spelen. Het bedje van de huidige generatie is gespreid. Ze hebben minder voor het voetbal over. 9. Heb je ooit spijt gehad van je beslissing met voetbal te stoppen om leider te worden? Nog geen enkel moment. Ik heb het uitstekend naar mijn zin. Het klikt goed tussen Jan en mij. We hebben natuurlijk jaren samen gevoetbald en brengen brengen ook altijd onze vakantie samen door met nog wat oud-SVV'ers en hun gezinnen. 10. Hoe zie jij de toekomst voor SW? We zijn op de goede weg. Je ziet langzamerhand weer alle echte SVV'ers terugkeren. Organisatorisch loopt het prima. Met John van Dijk kan je alle kanten op. Hopelijk gaat het nieuwe beleid binnenkort een succesje opleveren. Misschien een periodetitel. SVV is er in geslaagd om Keje Mo lenaar van Feyenoord voor de rest van het seizoen te kopen. Ook vol gend jaar is hij als contractspeler verbonden aan SVV. Het is de be doeling dat hij zaterdag al mee speelt tegen Telstar. De 30- jarige Molenaar was op zoek naar een andere club, omdat hij zich de laatste tijd overbodig voelde in de Kuip. Vanuit België was er interesse van RC Mechelen en Cercle Brugge, maar Keje Molenaar voelde niets voor een overgang, omdat hij aan een rech tenstudie bezig is die hij in febru- arie hoopt af te ronden. De verdediger, die aan het begin van de competitie kampte met een liesblessure, had al lange tijd het gevoel dat zijn aanwezigheid bij Feijenoord niet meer op prijs werd gesteld. Hij kan als laatste man en als buffer op het middenveld wor den ingezet. Op vrijdag 2 december komen St. Nicolaas en de zwarte Pieten op bezoek bij de D-, E- en F-pupillen van SVV. Omdat de Sint graag wil weten op hoeveel pupillen van SVV en hun broertjes en zusjes hij kan rekenen, wordt gevraagd vóór 15 november op te geven met hoeveel personen men komt. Het Sinterklaasfeest in de cantine op Harga begint om 19.00 uur. Robin van der Laan gaal voor In de striid Robin van der Laan hoopt zaterdag in het duel tegen Telstar terug te keren in de basisopstelling van SVV. De pas 20-|arige aanvaller moest vorige week vanaf de zijlijn toekijken hoe zijn teamgenoten in Arnhem te gen koploper Vitesse ten- onder gingen met 2-0. Een derde gelelcaart, ontvangen in de wedstrijd tegen Eind hoven, leverde de robuuste spits een schorsing van één wedstrijd op. Van der Laan kreeg die tegenvaller juist te verwerken op het moment, dat trainer Jan van der Vel den hem een kans had ge boden om zich waar te ma ken in de hoofdmacht. De Schiedamse stormram maakte in voorgaande wedstrijden voorname lijk zijn opwachting als anderen ge blesseerd of geschorst waren. Twee weken geleden ruimde Van der Vel den echter een aparte plaats in voor Van der Laan, die de geboden kans met beide handen aangreep en in het treffen met Eindhoven opviel door zijn voorbeeldige werklust en felheid, terwijl hij tevens de openingstreffer op zijn naam schreef. Robin van der Laan is momenteel voor het derde jaar actief op Harga. Zijn eerste stappen op het voetbal veld zette hij namens DHS, maar reeds op zijn tiende verkaste hij naar Thurlede om zich bij zijn vriendjes van Excelsior'20 te voegen. Bij de derde klasser speelde Van der Laan zes sei zoenen. Het scoutingsapparaat van SVV merkte de keiharde frontspeler op, toen hij als Excelsior-speler een uitstekende indruk maakte tegen de rood-groenen. „Dat was tijdens een wedstrijd, die georganiseerd was ter gelegenheid van de ingebruikneming van de lichtmasten", nerinnert Van der Laan zich. „Ik speelde in die tijd in Almaar deed af en toe mee met het eerste of het tweede. SVV vroeg me later of ik in de landelijke jeugd wilde komen spelen. Daar hoefde ik niet lang over na te denken." „Het eerste seizoen heb ik nauwelijks moeite gehad met de aanpassing aan een hoger niveau. Ik had verwacht, dat het lastiger zou zijn. Vorig sei zoen heb ik twee maanden in het tweede elftal gespeeld. Toen werd ik als amateur overgeheveld naar het eerste. In het tweede liep het lekker; ik gooide er flink de beuk in. Popovics nield daar wel van en haalde me erbij. Ik heb 15 wedstrijden meeg edaan, waarvan vijf als basisspeler. Een echte kans heb ik vorig seizoen niet gekregen. Sonneville speelde slecht, maar móest verkocht worden, dus bleef hij staan. Daar ben ik min of meer het slachtoffer van geworden". De goede prestaties van Van der Laan in het hoogste team van SVV bleven echter niet onopgemerkt, want voor het seizoen '88-'89 kreeg de voorhoedespeler een contract aan geboden van het SVV-bestuur. „Ik nad er een beetje op gerekend", bekent de blonde Schiedammer. „Popovics had me enigszins voorbe reid. Bijna was het allemaal niet doorgegaan, maar gelukkig is SVV op de valreep gered. Ik heb er nu echt zin in. Het stadion is opgeknapt, we trekken in vergelijking met voor gaande jaren redelijk veel toeschou wers, terwijl de organisatie perfect is". „Een periodetitel veroveren. Dat moet mogelijk zijn. Meer kunnen de mensen niet verwachten. Grote aan kopen zijn er immers niet gedaan. Als we met deze groep de huidige positie op de ranglijst handhaven, leveren we naar mijn mening een goede pres tatie. Pas volgend seizoen kan men wat verwachten van SVV. Iedere speler zal hard moeten vechten voor Hardeman groothandel in dran ken BV is een niet meer weg te denken sponsor van SVV. Het bedrijf, dat gevestigd is aan de Van Heekstraat 1is de grootste van de drie drankenhandelaren in Schiedam en heeft een klan tenbestand van 250 afnemers. De drankenhandel, die 55 jaar be staat, is opgericht door Toon Harde man, die in sportkringen in Schiedam een bekende naam had. Hij was voorzitter van SVDPW en had zitting in de Schiedamse sportraad. Toon Hardeman, die overleden is, had twee dochters die huwden met Huib Grauss en Harry Diermanse. Huib Grauss is al meer dan twintig jaar betrokken bij de drankenhandel en kan zich nog goed herinneren dat Toon Hardeman al leverde in de tijd dat SVV nog aan de Havendijk speel de. Harry Diermanse is al zo n jaar of dertien verbonden aan het bedrijf van zijn schoonvader. De Schiedamse groothandel in dran ken BV begon met drie pakhuisjes in de Stationsstraat en kwam na een verblijf aan de Nieuwe Haven en de Nieuwe Mathenesserstraat in de Van zijn contract, want ik denk, dat acht, negen man aan het eind van dit sei zoen naar een andere club moeten uitkijken. Dat maakt me niet onzeker. Integendeel, het motiveert me enorm. Vooral nu ik op maatschappelijk gebied wat tegenslag heb". „In principe zou ik in de toekomst namelijk het bedrijf van mijn vader overnemen. Sinds drie jaar werk ik Heekstraat terecht. Daar werd in 1984 een kolossaal pand neergezet van 1000 m2, terwijl Duiten het pand nog een ruimte is van 400 nr. De drankenhandel, die zich ontwikkelde tot een miljoenenbedrijf, voorzag in het begin alleen maar de afnemers in Schiedam van bier, limonade en aan verwante artikelen. Op het ogenblik bestrijkt het bedrijf al een gebied van Groot Rotterdam en een deel van de eilanden. „Voorlopig is het groot genoeg", zegt Huib Grauss, die zelf nog in de veteranen speelt bij SVDPW. „Hoe wel in de drankenhandel veel concur rentie bestaat, hebben wij daar wei nig last van. In Schiedam neb ik drie van zulke bedrijven, maar ieder heeft z'n eigen klantenkring. Het is niet zo dat we klanten van elkaar afpakken door goedkope aanbiedingen. Har deman is eenvoudig begonnen met het leveren van bier en limonade, maar tegenwoordig is het zo dat we alles verkopen wat met de horeca te maken heeft. Food en non-food dus. We aaan zelfs al zo ver dat we een koua buffet samenstellen. Van de zijde van de bedrijven is daar veel vraag naar." voor hem. We verrichten kabel- en grondwerk inZoetermeer. Binnenkort is dat waarschijnlijk voorbij, omdat we minder opdrachten krijgen van de emeente. Ffet voetbal was voor mij ijzaak, maar met deze vooruitzich ten ga ik het anders benaderen. Ik ben niet gebonden, dus ik heb er totaal geen moeite mee om eventueel er gens anders te gaan spelen. Voor mijn part in Amerika", lacnt Van der Laan. Ondanks zijn jeugdige leeftijd be dient Van der Laan zich van alle geoorloofde middelen om de per soonlijke duels met zijn bewaker win nend af te sluiten. Ontzag voor tegenstanders met een schat aan ervaring heeft de op het veld honds brutale spits in geen enkel opzicht. „Ik praat redelijk veel tijdens de wed strijd en probeer mijn tegenstanders op alle mogelijke manieren te inti mideren. Dat hoort er gewoon bij". „Ik vind het betaalde voetbal niet harder dan bij de amateurs. Ik krijg weinig schoppen, maar dat komt natuurlijk ook, omdat ik keihard de duels in ga. Vandaar, dat ik nog wel eens tegen een gele kaart oploop. Als ik een fractie van een seconde te laat ben, bega ik een overtreding. Ik ben trouwens een stuk rustiger geworden. Af en toe ben ik nog wel eens te gre tig. Dan verover ik op basis van wils kracht de bal, die ik door mijn onrus tigheid onmiddellijk inlever bij de tegenstander. Gelukkig ben ik in bal bezit al een stuk beheerster qewor- den". „Ik ken mijn sterke en zwakke punten. Van mijn techniek moet ik het niet hebben. Van mijn inzet en mijn agres sie des te meer. Ik moet oorlog maken in de voorste lijn. Als er een nieuwe spits aangetrokken wordt, sta ik er weer naast. Dat weet ik. Ik blijf echter voor 100% mijn best doen en wacht maar af wat er gebeurt. De kans, die ik nu krijg, grijp ik inieder geval met beide handen aan. Ik heb er lang op moeten wachten". m Achterste rij v.l.n.r.: doelman Rob Hoppe, Steve Berggraaf, Berry van der Gaag, Hennie Letterman, Marco Snoei Richard van Dillen, Stef Huzurik, Willem Letterman (grensrechter). Voorste rij: Marlon Straal, Lou Cheng, Rob Bonte, John Barends, Ramos Pachito.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 16