Het weer Zelfs agenten hebben hekel aan knorrende magen Tweespalt bij Stichting Vijfsluizen Gevoelige knauw voor Schiedamse hondensport 250.- BM0KX1 TAXI - 4.151122 mi I BELOOFD: APK Stadsblad Zuid-Holland GROTE BEURT Geschiedenis 1*fc wmmÊÊÊÊÊÊm TE HUM BOEKHANDEL ROODBOL Trainingstijden ^TELX. Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 40e JAARGANG, NUMMER 91 OPLAG! 39.700 SCHIEDAM - De Schie- damse politie had het ei genlijk al van te voren kunnen weten: de minister van Verkeer en Waterstaat gaat geen zee te hoog. Hele stortvloeden van kri tiek heeft zij inmiddels we ten te trotseren. Zo'n dame draait voor twee golfjes haar hand natuur lijk niet meer om. Uit pro test tegen het beleid van de regering hadden de plaatselijke handhavers van de openbare orde woensdag de IJzeren Golf, die de bewindsvrouw moest onthullen, omringd met een golf van stank. Maar als er al iemand be roerd werd van de lucht van de liters gierst, die zij even te voren vol verwach ting bij de Buitensluis had den gestort, dan niet Neel- ie Smit-Kroes. Totaal onbewogen trok ze het doek van het object, dat door de Rotterdamse Stichting Kunst- en Vaarwerk werd ont worpen ter gelegenheid van de voltooiing van de dijkverster kingswerkzaamheden in Zuid- Holland. Bewondering, wdging, of het paradepaardje van de li beralen heeft geen last van dit «oort emoties, of ze weet ze goed te verbergen. Zelfs het tijd- verlies dat de aktie veroorzaak te, leek haar niet in het minst te deren. Maar het thuisfront van zo'n bekend politica is dan ook waarschijnlijk gewend aan later- tjes. Dat lag bij de ongeveer 50 pro testerende agenten duidelijk wel even anders. De hele slimmen vroegen via de mobilofoon aan hun collega's die de centrale op het hoofdbureau bemanden, om moeder-de-vrouw even telefo nisch te waarschuwen, dat de dienst een uurtje of wat uit kon lopen. De motieven mogen nog zo nobel zijn, de boosheid nog zo gegrond, er zijn maar weinig Hollanders die een koude hap of (erger) een knorrende maag riskeren tenslotte. Klinkend Het begon 's middags allemaal zo leuk en aardig. Toegegeven zo'n kantine in het stadskantoor is misschien niet de meest klin kende ontvangstruimte, maar dat werd ruimschoots vergoed door de vele aanwezige notabe len. De koffie vloeide rijkelijk evenals complimentjes en mooie woorden. Neelie Smit-Kroes prees Schie dam, Rotterdam en het Hoog heemraadschap Schieland om hun geweldige inzet en inventi viteit: „Daaraan is het mede te danken dat we in 1990 ons doel kunnen bereiken: Deltaveilig heid voor de hele Nederlandse kust." Ook over de kostbare aanleg van een onlangs noodza kelijk gebleken stormvloedke ring in De Nieuwe Waterweg toonde de bewindsvrouw zich optimistisch: „Gezien de goede verstandhouding tussen minis terie, waterschappen en provin cie, vertrouw ik erop dat we een oplossing voor het financie ringsprobleem zullen vinden," aldus Smit-Kroes. Ondertussen werd onder de agenten, die zich buiten voor de deur van het stadskantoor ver zameld hadden, ondanks de re gen de stemming ook steeds be ter. Een zwartkijker mopperde nog dat hij liever de wijk in was gegaan. Maar hij werd meteen overstemd door een collega die het idee opperde een rijverbod op te leggen aan de chauffeur van de bus, die gereed stond om de feestgangers naar de Bui tensluis te brengen. De ene re chercheur in burger, die bang was dat de zaak gierend uit de klauw zou lopen, maakte zich voor niets ongerust. De kar met mest, die klaarstond, werd niet zoals gevreesd over de minister uitgespoten. De teksten op de spandoeken waren uiterst be leeft en zelfs de politiehond ge droeg zich keurig. Het gezel schap kon ongehinderd instap pen en koers zetten naar Schie- dam-Zuid, zij het wat lang zaam. Want de stoet werd begeleid door fietsende en wandelende politiemensen, die aan passan ten pamfletten uitdeelden waar op het waarom van de aktie op een rijtje was gezet: herwaarde ring salarissen, stoppen sterkte korting, geen verplichte ver plaatsingen en gelijke rechtspo sitie voor iedereen. Iets later dan gepland keerde de groep tegen half zes weer veilig terug op het stadskantoor, waar de drankjes en versnaperingen klaarstonden. In de binnenstad was toen al lang de rust weer te rug. ,,'t Klinkt altijd wat lugu ber hè, die sirene's. Wat er nou weer aan de hand was," merkte een Hoogstraat-winkelierster enigszins terloops op tegen haar buurman tijdens het vegen van haar stoep. Als ze gebukt had om een papiertje op te rapen, had ze het kunnen lezen. Maar wie heeft daar nou trek in, na een dag hard werken? Wat is er bij Beheer een eerste vereiste was voor een professionele aanpak, werden binnen de Stichting de 'Gebruikshondensportvereni- ging Schiedam' en 'De Bran dersstad, Vereniging voor ge drag, gehoorzaamheid en be hendigheid' opgericht. Logisch Volgens Klaas van der Ham een logische stap: „Als stichting met dat soort statuten voldoe je nu eenmaal niet voldoende aan de eisen van de Raad. Dan ben je uitgesloten van wedstrijden, kampioenschappen en landelij ke examens. Wie goed met zijn sport bezig is wil daaraan deel nemen. Een voetbalclub wordt toch ook lid van de KNVB. Daarom bedachten we die tus senweg en richtten we twee ver enigingen, die wel aan de voor waarden voldeden, op, met in stemming van George Neer voort overigens. De Stichting Vijfsluizen zou de terreinen en de kantine beschikbaar stellen en kreeg in ruil daarvoor de do naties en kursusgelden." Bevoegdheden Aanvankelijk werkte de formule tot ieders bevrediging, maar het afgelopen weekend barstte de bom. Van der Ham: „Er waren inmiddels zes gediplomeerde in structeurs en instructrices lid geworden van de twee vereni gingen, niet van de Stichting ui teraard. Want als je als trainer daarvoor zou gaan werken, dan zou je al je bevoegdheden ver liezen. Zo zijn de regels nu een maal. George Neervoort eiste dat zij toch vanuit Vijfsluizen zouden gaan opereren. Nou en op dat moment besloot iedereen dus op te stappen. De wagen met behendigheidsattributen hebben we nog net mee kunnen nemen, ons geld uiteraard niet. Maar we hebben al besloten de 125 kursisten niet in de kou te laten staan. Op het UVG ter rein krijgen ze gratis training tot ze hun examen hebben gehaald. Daarna zien we wel weer." Ook Klaas van der Ham moet toegeven dat het wel zuur is als je een club van de grond af aan hebt opgericht en je eigen leden gaan je dan overvleugelen. Hij wil George Neervoort dan ook niet afkatten. Toch heeft hij c geen medelijden met de voorzu ter van de Stichting Vijfsluizen: „Het gaat uiteindelijk om de liefde voor het beest. Iedere hond minder in het asiel is er één tenslotte. Als je die belan gen uit het oog verliest en zo'n deskundig team instructeurs de laan uitstuurt, dan loop je voor mij te egotrippen." Het Nieuwe Stadsblad kon George Neervoort nog niet be reiken voor kommentaar. SCHIEDAM - De trai ningstijden van gebruiks- hondensportvereniging 'Schiedam' en 'De Bran dersstad', vereniging voot eed rag, gehoorzaamheid en behendigheid op het UVG- terrein aan de Olympiaweg in het Hargapark zijn als volgt: maandagavond 7.00 tot 10.30 uur: G G, 'De Brandersstad; donderdag avond 7.00 tot 10.30 uur: G.H.S.V. 'Schiedam'; zater dagmorgen 9.00 tot 15.00 uur: G. G. Behendig heid 'De Brandersstad'; zon dagmorgen 9.00 tot 15.00 uur: G.H.S.V. 'Schiedam'. SCHIEDAM - De Delta werken ligt in Schiedam langs de Nieuwe Maas: vanaf de Beneluxtunnel tot aan de grens met Rotter dam. Het verhogen en ver sterken van deze waterke ring vloeide voort uit de Deltawet van 8 mei 1958. Die wet kwam tot stand na de watersnoodramp van 1 februari 1953, waarbij ruim 1800 mensen de dood vonden. Schiedam liep toen alleen materiële scha de op aan verschillende havens, werven en panden. VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUROTAX SCHIEDAM DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER in 1978 officieel in gebruik. De waterkering loopt nu vanaf de Havendijk langs de Voorha ven naar de Buitensluis en via de Maasdijk naar de Nieuw Mathenesserstraat. J Van de zestig miljoen gulden gemaakte kosten (voor het deel Havendijk-Rotterdamsedijk) vergoedde het rijk via een rege ling volgens de Deltaweg 51 miljoen. Het overige bleef voor rekening van de gemeente. Het verhaal over de Deltawater kering heeft een staartje. Eind 1985 bleek namelijk uit nadere berekeningen dat onder andere de Schiedamse waterkering nog maals verhoogd moet worden met een halve meter. Minister Neelie Smit-Kroes geeft uit het oogpunt van het snel bereiken van de veiligheid en een mini male overlast voor de burgers van Rotterdam en Schiedam de voorkeur aan een stormvloed kering in de Nieuwe Waterweg. De Tweede Kamer onderschreef evenals de waterschappen deze gedachte van de minister. Over de financiering van de storm vloedkering bestaat nog onze kerheid. Op verzoek van de Tweede Kamer wordt een aan tal financieringsvarianten door gerekend. Het is de bedoeling dat nadere besluitvorming hier over begin december zal plaats vinden. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 SCHIEDAM - Het image van de Schiedamse hon densport - dat juist de laat ste maanden zo was opge poetst - dreigt een lelijke knauw te krijgen. Alle zes de instructeurs en instruc trices, die de trainingen verzorgden bij Stichting Vijfsluizen, zijn en masse weggelopen. Handbalvere niging UVG was bereid na ruggespraak met de ge meente hen gastvrij onder dak te verlenen, totdat een oplossing voor de proble men is gevonden. Daar door kunnen de kursussen - waarvoor in totaal zo'n 125 koppels (baas plus beest) staan ingeschreven - normaal doorgang vinden. Het clubterrein aan de Parallel weg met de eigenhandig ge bouwde kantine ligt er stil en verlaten bij. Het complex dat tot voor kort toevluchtsoord was voor vele trouwe viervoe ters en hun eigenaren, trekt nu nog maar een handjevol bezoe kers: George Neervoort de offi ciële voorzitter en oprichter (in '83) van de Stichting Vijfsluizen en een paar trouwe volgelingen. „We waren juist zo goed bezig en dat wordt nu in een klap te niet gedaan. Ik ben er kapot van", zegt Klaas van der Ham. De notarisklerk van beroep werd begin 1988 lid van de Stichting en werd wegens zijn enthousiaste inzet al snel voor het bestuur gevraagd. De public relations funktie, die hij daarin Volgens de Deltaweg moesten vele waterkeringen worden ver sterkt om overstromingsrampen verder te voorkomen. Voor de Schiedamse waterkering hield dat een verhoging in tot 5 meter boven N.A.P. Hiermee is Schie dam en het achterliggende ge bied beschermd. Het versterken van de waterke ring resulteerde naast een grote re veiligheid ook in een aanpas sing van het wegenstelsel in Schiedam-Zuid en het indus triegebied Mathenesse. Negatie ve gevolgen van de dijkverster king waren overlast voor ver keer en bewoners en de sloop van 163 panden die voor de aanleg van de waterkering moesten wijken. Stormvloedkering Het meest ingewikkelde en spectaculaire onderdeel van de waterkering was de bouw van de Buitensluis, die van 1976 tot en met 1978 plaatsvond en 25 miljoen gulden kostte. Deze sluis is naast de bestaande sluis gebouwd waardoor er nauwe lijks stremming voor de scheep vaart is geweest. Voor het auto verkeer was er na enige tijd een royale brug beschikbaar. De toenmalige minister van Ver keer en Waterstaat, de heer Tuynman, stelde de Buitensluis vervulde, legde hij echter een paar maanden later al wegens interne onenigheid weer neer. Grondoorzaken van de patstel ling, die nu is ontstaan, noemt hij de ingewikkelde regelgeving van de Raad van Kynologisch beheer (het hoogste overkoepe lend orgaan van de honden sport in Nederland) en de kop pige naïviteit van voorzitter Neervoort. Harmonie Van der Ham: „Meteen toen ik lid werd, ontdekte ik dat de sta tuten van de Stichting niet meer van deze tijd waren. Zo stonden er bepalingen in dat de voorzit ter in zijn eentje bestuursleden mocht benoemen of afzetten en besluiten mocht wijzigen. Op het moment dat ik 'dat ontdek te, heb ik een beoordelingsfout gemaakt. Vijfsluizen was in die tijd een verlopen clubje waar misschien 25 koppels trainden. Je eerste zorg is dan om met z'n allen het boeltje op te bouwen. Aanvankelijk ging dat allemaal in de beste harmonie met Neer voort." Omdat een officiële erkenning door de Raad van Kynologisch ZATERDAG 12/11 ZONDAG 13/11 MAANDAG 14/11 half tot zwaar bew. wiaaelend baw. perioden met zon droog droog droog min. 8° midd.temp. 12° min. 8° midd.temp. 10° min. 4° midd.temp. 08 wind: ZW-3 wind: NW-3 wind: N-3 De minister gaat geen zee te hoog Een aantal instructeurs van de Stichting Vijfsluizen poseert in beter tijden trots in de pak ken, die de vereniging werden geschonken door videotheek 'Videoland'. Als moeder-de-vrouw thuis de prak maar warm houdt. aan de hand? Zie annonce op blz. 00 J Maaatal klaar tarwijl u wacht Burg. H. Gretelaan 273, tel. 010-4738222 ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRUDEN. TEL. 010-4370733 Karnaval Hel Nieuwe Jfr"

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1