Van een Sinterklaasfeest tot de aanschaf van rekenboeken De succes-story van een boer en een ballerina r Theo en Thea kruipen terug in eigen huid Karnavalsseizoen weer van start Ouderraad van De Kring maakt video-fdm: VERINGMEIER TANDTECHNIEK sip* Diabetescollecte van start Rock-and-rollfeesten: leuk, druk en gezellig Verkoopmiddag Thurlede Campingsport- Schiedam J eugd voorstelling 94.1 MHz op kabel en 16.7 meter FM Liever de lucht in met de SOMS Woensdag in Passage Theater Informatiedag Amrobank HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 11 NOVEMBER 1988 PAGINA SCHIEDAM - De zes le den van de Ouderraad van basisschool De Kring op het Frans Halsplein zijn niks te beroerd om als het zo uitkomt koffie, thee, of limonade te serveren. Maar waren dit soort klus jes vroeger hoofdzaak voor deze steun- en toeverlaten van de onderwijsteams, anno 1988 zijn ze bijzaak geworden. De bezuinigin gen reiken op niet mis te verstane wijze verder dan het klaslokaal. Vandaar dat de Ouderraad van De Kring haar jaarverslag over '87/'88 nu eens op een wat meer eigentijdse manier gaat presenteren. Wie dinsdag 15 november de informatie-avond be zoekt, krijgt ditmaal geen gestencild boekwerkje in de handen gedrukt, maar een video-film voorgescho teld. Daarin wordt op aanschouwelij ke wijze uit de doeken gedaan waaraan de donaties van de ou ders en de opbrengst van onder meer een kerstbingo en een sponsorloop zijn besteed. Dat blijkt aan heel wat meer te zijn dan puur voor-de-hand liggen de, aangename dingen als schoolreisjes en feesten. Rekenmethode „Het merendeel van het geld, dat we in kas hadden, is opge gaan aan de aanschaf van een nieuwe rekenmethode en han- denarbeidmateriaal," vertelt Liesbeth Zoetmulder. „De ge meente had net andere taalboe ken gefinancierd. De rekenboe ken waren ook uit het jaar nul, maar ja, nieuwe konden er niet meer vanaf. We hebben toen het team de middelen verstrekt om die toch te vervangen. Wij hebben uiteraard alleen het geld ingezameld, de leerkrachten hebben de methode uitgekozen. Nee, alsjeblieft zeg met dat soort inhoudelijke dingen zou den we ons niet willen bemoei en. Ieder zijn eigen vak. Zij hebben daarvoor geleerd." Indruk De aktiviteit van de ouderraad, die op de kinderen de meeste Gebit stuk? Alle bekende merken tenten, accessoires, tuin- en camping meubelen Voor info: 010-4730074 Boterstraat 10 - Schiedam (achter de Hema) Het Nieuwe Stadsblad indruk heeft gemaakt, ligt overi gens op een heel ander vlak. In bijna alle interviewtjes met leer lingen die zijn opgenomen, wordt de Sinterklaasviering als eerste genoemd. „Daar zijn we dan ook min of meer berucht om in de hele wijk. We maken er iedere keer iets bijzonders van. In '86 hadden we de Sint in een caravan op het school plein te slapen. Ook met Kerst mis doen we altijd iets bijzon ders." Ria Heesbeen werd lid van de Ouderraad omdat ze vindt dat opvoeden niet op houdt bij haar voordeur. „Bo vendien, daar moet je nuchter in zijn, is er tegenwoordig geen geld of tijd meer in het onder wijs voor extraatjes, als je als ouders niks organiseert. Daar wil ik me dan best voor inzet ten." Dat het maken van de video film wat tijd betreft fors uit de hand is gelopen, vindt het zestal gelegenheidscamera-mensen niet zo erg. Liesbeth Zoetmul der: „We hebben dikke pret ge had en er heel wat van opgesto ken. Belichten, monteren, het zijn geen dagelijkse bezigheden tenslotte. En nu maar hopen, dat het storm loopt dinsdag." De informatie-avond op De Kring aan het Frans Halsplein begint de 15de om 20.00 uur. Ook mensen, die hun kinderen in de toekomst op willen geven zijn welkom. SCHIEDAM - De Natio nale Diabetesweek valt dit jaar in de week van 14 tot en met 20 november. Ook in Schiedam zal vanaf maandag huis-aan-huis ge collecteerd worden. Dokter Kramer, arts in het Schieland-ziekenhuis, was be reid al voor het weekend de eer ste gift in de bus te stoppen. Met de bedoeling uiteraard, dat vele stadgenoten de komende dagen zijn goede voorbeeld zul len volgen. Mensen met diabetes mellitus („suikerziekte") kunnen zo op het oog net zo leven als ieder ander mens. Toch moet een di abeet daar nogal wat voor doen. Een dieet houden en insuline SCHIEDAM - De echte Kethellappers noemen hen de boer en de ballerina. Helemaal kloppen doet dat niet. Want Jos Profijt mag dan bij een champignon kwekerij werken, als be heerder van de fincanciën werkt hij met de pen in plaats van een spade. Zijn (sinds kort ook officiële) echtgenote Miranda van Oorschot is danspedagoge van beroep. Zij koos al lang geleden heel bewust voor lesgeven in plaats van zelf optreden. Maar de twee bijnamen zijn wel te kenend voor de vaste plek, die het tweetal zich inmid dels verworven heeft in de kleine dorpsgemeenschap benoorden de spoorlijn. „Ik hoef me niet meer waar te maken en dat is een lekker ge voel," zegt Miranda. Vijf jaar geleden nog maar startte zij met een balletklasje in De Blauwe Brug. Nu runt ze een complete school in een van de schilder achtige pandjes aan de Vlaar- dingerstraat in het oude hart van Kethel. Haar voorzichtige probeerseltje van destijds om op eigen benen te gaan staan, is onverwachts goed gelukt. Mi randa's voornaamste doel is om bij alle volgende jubilea hetzelf de te kunnen vertellen: „Ik heb een lekker gezellig schooltje met alles erop en eraan. Niet teveel en niet te weinig leerlingen. Diep in mijn hart vind ik het best een prestatie, dat ik dat zo snel heb bereikt. Als ik het zo vol kan houden, dan vind ik het prima. Ik mik er niet op om een gigant te worden." Roem Die uitspraak mag dan gelden voor de omvang van haar school, niet voor de kwaliteit van haar werk. De Schiedamse heeft in haar vak altijd de top willen bereiken. Net als zoveel meisjes droomde zij al heel jong over een met roem overladen toekomst als prima-ballerina. Aanvankelijk leek alles er op te wijzen, dat die wens vervuld zou worden. Miranda had niet alleen het benodigde talent, ook het doorzettingsvermogen. Na een klassieke opleiding aan de academies van Rotterdam en Arnhem werd ze meteen al aan genomen bij het Calgary City ballet. Samen met haar - toen nog - vriend Jos Profijt verhuis de ze daarom naar Canada, met het idee alleen nog eens terug te komen naar Holland voor een incidenteel optreden. Het lot, of meer nog Miranda's nuchter heid besliste anders. Spijt De balletschool-eigenares: „Ik kreeg al snel door, dat ik noch het talent had, noch de mentali teit om ooit verder te komen dan het zogenaamde corps-de- ballet. En daarin kon ik mijn ei niet kwijt. Ik ben te creatief om steeds dezelfde pasjes in zo'n grote groep te dansen. Dus be sloot ik terug te gaan naar huis en naar school en lerares te worden." Spijt hebben Miranda en Jos van die rigoreuze ommezwaai nooit gehad. Want daarna ging het allemaal van een leien dak je. Jos vond snel werk, zijn ei gen richting uit; Miranda haalde binnen de kortste keren haar di ploma. De reuze-overstap van een gehuurd zaaltje naar een echte school ging haast onge merkt. „Ik heb dan ook volledig kun nen profiteren van de aerobic rage. Iedereen wilde ineens op dansles," geeft Miranda zelf be scheiden als verklaring. „Zo'n mode gaat natuurlijk over en haast ongemerkt was mijn stijl van lesgeven ook anders, per soonlijker geworden. Mijn school heette eerst heel populair „Feem". In 1986 durfde ik daar mijn eigen naam voor in de plaats te zetten, omdat ik toen voor mijn gevoel helemaal op het goede spoor zat." Jazz, klassiek, beat, folklore, tappen, body-stretchen; kortom alle vormen van ballet kunnen in de studio in Kethel beoefend worden. Alle lessen geeft Miran da met plezier. Maar die aan kinderen zijn haar het dier baarst: „Die kan je nog echt ge voel voor ritmiek en dynamiek bijbrengen en een goede basis houding. En daar heb je je hele leven wat aan." JL x SCHIEDAM - Voor de jeugd wordt woensdagmiddag 16 no vember in De Teerstoof de film „Dunderklumpen" gedraaid. „Dunderklumpen", een klein en eenzaam tovermannetje steelt in de Midzomernacht de pop pen van Camilla, die dan opeens levend worden! Zelfs haar schatkistje neemt hij mee. Jens, het broertje van Camilla, heeft alles gezien. Heel moedig besluit hij om het tovermanne tje achterna te gaan. Theater De Teerstoof Woensdag 16 november Aanvang: 14.00 uur Toegang: 3,75. SCHIEDAM - „Leuk, druk en gezellig", zo omschrijft Schiedams bekendste rock- and-roller de vijftiger-jaren feestjes, die hij met de regel maat van de klok organi seert. Het is duidelijk een formule, die aanslaat bij het grote Schiedamse publiek. Zaterdag de 19de wordt er weer een bijeenkomst ge houden in zaal Irene op de Nieuwe Haven 155 voor alle fans van snelle bolides, flit sende vetkuiven én petti coats. Voor het live-optreden zijn ditmaal „The Street- buckets" ingehuurd. Twee DJ's zullen de rest van de avond muzikaal invullen. Uiteraard worden er ook nu weer danswedstrijden ge houden en rock-and-roll- spulletjes verhandeld. Aanvang 20.00 uur. inspuiten of tabletten slikken. En omdat diabetes (nog) onge neeslijk is, blijft hij of zij daar de rest van zijn of haar leven mee zitten. Bovendien is er al tijd het gevaar voor complica ties. Vooral blindheid komt veel voor bij diabeten. Naar schatting ruim een kwart mil joen Nederlanders moeten le ven met diabetes. Bijna ieder een zal daarom een diabeet in zijn of haar omgeving hebben. Gelukkig werden de laatste ja ren goede vorderingen gemaakt op het gebied van de behande ling van diabetes. Maar er is nog veel te doen. Wetenschap pelijk onderzoek naar oorzaak, erfelijkheid en voorkoming van diabetes is dringend noodzake lijk. Maar ook onderzoek naar nog betere behandelingsmetho den om complicaties te helpen voorkomen. De opbrengst van de collecte is bestemd om die onderzoeken te bekostigen. SCHIEDAM - De Stads Omroep Schiedam zit zo wel op zaterdag als op zon dag in de lucht. Het pro gramma voor komend weekend luidt als volgt: Zaterdag 12 november: 15.00-18.00 uur: Aktualitei- ten, sport en veel muziek. Zondag 13 november: 12.00-13.00 uur: Brunchen met Ron Kerklaan, muzi kaal/informatief program ma. 13.00-14.00 uur: De Rita Young Show, muziek van Nederlandse bodem en de artiest van de week. 14.00-17.00 uur: Zondag middag matiné met onder andere: Aktualiteiten, SOMS-recept van de week en tips voor de komende week op het ge bied van kunst en cultuur. 17.00-19.00 uur: Stadsom- roep Sport. SCHIEDAM - Als Theo en Thea verwierven ze lan delijke faam. Precies op het hoogtepunt van hun roem besloten ze weer te rug te kruipen in hun eigen huid. En woensdag 16 no vember zijn ze live te be wonderen in het Passage Theater in „De Flessen trekker": Arjan Ederveer en Tosca Niterink. Aijan: Waarom het De Flessen trekker heet? Dat was een op welling van Tosca, je moet na melijk als je tegenwoordig er gens wil gaan toneel spelen, zo iets een jaar van te voren boe ken en we wisten toen nog hele maal niet wat we wilden gaan doen, dus doopten we de voor stelling De Flessentrekker. Het had net zo goed De Boterbloem kunnen heten. Tosca: In ieder geval moet het een voorstelling worden met een gordijn en een pauze en het moet niks te maken hebben met Theo en Thea. Arjan: Het wordt wel door de zelfde mensen gemaakt, jij, ik en onze regisseur Pieter Kra mer. Er moet veel geconferan- cierd worden, voor het doek zit tend op een barkruk. Tosca: Ik wil graag een liedje zingen. Arjan: Doe maar. Tosca: Als het gordijn dicht gaat, vertellen we voor het doek hoe het verder gaat, intussen wordt het decor veranderd voor de volgende scene. Arjan: Kort samengevat, Arjan Ederveen en Tosca Niterink spelen De Flessentrekker, een toneelstuk met uitleg en amuse ment ertussen. Passage Theater Grote Zaal Woensdag 16 november Aanvang: 20.15 uur Toegang: 12,50 CJP/Pas 65 2,50 reduktie. r~i SCHIEDAM - Onder het motto „Kom op, zet Bran dersgat op z'n kop" gaat de karnavalsvereniging „De Rietzeilers" zaterdag 12 november van start met het nieuwe karnavalssei zoen 1988-1989. Na de goede ervaring met Wijk centrum De Blauwe Brug in het vorig jaar zullen ook dit seizoen alle festivitei ten daar plaatsvinden. De avond begint om 21.00 uur met dansmuziek van D.J. Mar tin Green; om 21.11 uur ont hulling van de nieuwe jeugd prins; om 23.11 uur onthulling van de nieuwe stadsprins; vanaf ca. 23.00 uur tot ca. 24.00 uur karnavalsmuziek onder leiding van de Blaaskapel „De Pulle- kes", daarna tot ca. 1.30 uur dansmuziek onder leiding van Martin Green. De avond zal worden bezocht door een karnavalsvereniging uit Rozenburg „De Smooksnui- vers". Kaarten aan de zaal ver krijgbaar a 11,-, leden gratis op vertoon van lidmaatschap. SCHIEDAM - Dinsdagmiddag 15 november is er in het Bejaar dencentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 van 13.30 tot 16.00 uur gelegenheid voor de komende feestdagen inkopen te doen. De dames van de handwerkclub hebben gezorgd voor een flinke voorraad babykleertjes, poppen, tafellakens, sokken, kussens etc. die tegen aantrekkelijke prijzen worden verkocht. SCHIEDAM - De Amro bank op de Gerrit Verboon- straat 15 houdt zaterdag 12 november Open Huis spe ciaal voor diegenen die op de normale openingstijden van de bank andere bezig- neden hebben. Ruim 15 adviseurs op aller lei financiële gebieden - van hypotheken tot verze keringen - zullen de 12de aanwezig zijn om de klan ten in een persoonlijk ge sprek van advies te dienen. Als dit initiatief aanslaat, wil de Amrobank Schiedam in het vervolg vaker dit soort open dagen organise ren. SCHIEDAM - Klaverjasvereni- ging „Het Singelkwartier" houdt dinsdag 15 november een contactavond voor leden, dona teurs en genodigden in zaal Ma rijke op het Broersveld. Aanvang: 20.00 uur. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld. Het inschrijfgeld be draagt voor leden en donateurs 3,- en voor niet-leden 3,50. De prijzen zullen hoofdzakelijk bestaan uit huishoudelijke arti kelen. De Schiedamse afdeling van het Christelijk Nationaal Vakver bond houdt dinsdagavond 15 november weer het maandelijk se spreekuur in het CSB-ge- bouw aan de Lange Haven 73. Tijdens het spreekuur kan men terecht met problemen op het gebied van ontslag, uitkeringen, subsidies en dergelijke. Het spreekuur is in de eerste plaats bedoeld voor CNV-leden, maar ook niet-leden kunnen de gratis hulp krijgen. Het spreekuur wordt gehouden op elke derde dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur in het ge bouw aan de Lange Haven. Ge durende dit uur is het spreekuur ook telefonisch bereikbaar on der nummer 4267486. „De Stichting Evolution through love" verzorgt op woensdag 16 november een openbare avond Psychoscopie, waarnemingen door middel van foto's en/of voorwerpen, door mevrouw Marie Plop uit Den Haag. Deze avond wordt gehouden in het wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 Schiedam. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur. Toegangsprijs 7,50 per persoon. Donateurs 5,- per persoon. Informatie: tele foon 4701956 of 4506830. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak 1 T UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 EDITIECHEF: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingèsphreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-10-88 Dokter Kramer stopt de eerste gift in de collectebus. De leden van de Ouderraad van basisschool De Kring Miranda van Oorschot temidden van haar leerlingen. Theo en Thea, zonder brillen, kunstbillen, hanetanden en andere hulpstukken. Tl»

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3