Eerste paal nog deze maand de grond in Alliantie viert tienjarig bestaan Weelandteam derde in Rome Ruim 300 mensen op de kiek met EK-beker Kerstaetie Leger des Heils Diploma- zwemmen i Burchthuys Interieur HVC (d) op tijd wakker Eindelijk: Een zitmeubel dat door uw dokter „voorgeschreven" zou kunnen zijn! I, I i Aan het Leger des Heils 'iJwtz SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1988 SCHIEDAM - Vrijdag 25 november zal de officiële eerste paal geslagen wor den voor de nieuwe accom modatie van de voetbalver enigingen DHS en WK. Daarmee wordt binnen de Schiedamse voetbalwereld de eerste stap gezet voor de herstructurering die sportwethouder L. Haf kamp (WD) voor ogen heeft. Voetbal Vereniging Kethel (WK) is daarmee terug op de stek waaraan het haar naam ontleende: Kethel, al is deze verhui zing niet vrijwillig tot stand gekomen. Immers wethouder Hafkamp be sloot het sportpark Bij dorp, waar naast WK ook Olympus Schiedam ge huisvest is, gesloten moest worden. Het nieuwe clubhuis is een blauwdruk van de huidige acco- módatie in sportpark Bijdorp, zij het met een ruimere opzet. Twee kantines, die door middel van een vouwwand als één ruimte te gebruiken is, met ge scheiden keukens en aparte be stuurskamers. Naast zes kleed kamers gaat het nieuwe com plex twee selectie-kleedkamers tellen. Hennie van der Reijken (oud lid van de sectie voetbal en bedenker van bijna alle Schiedamse voetbalcomplexen) is samen met Hans Wikkerink SCHIEDAM - De christelijke gymnastiekvereniging Alliantie bestaat deze maand tien jaar en om dit feit te vieren wordt er op vrijdagavond 9 december een grote uitvoering gehouden in de Sporthal Margriet te Schiedam, aanvang 19.30 uur. Als extra dient ook vermeld te worden dat Alliantie, ontstaan uit een fusie tussen DOK, Ani mo en ODO al 75 jaar gymnas tiekles geeft in Schiedam. Aan de uitvoering zullen zo'n 400 le den van Alliantie deelnemen wat ongeveer de helft is van het totale aantal leden. Zij zullen aan het Schiedamse publiek laten zien op welk ni veau er bij Alliantie gewerkt wordt aan conditie, lichaams vorming en beweging waarbij het leveren van „topprestaties" niet voorop staat. „Gymnastiek voor iedereen" is het motto dat bij Alliantie hoog in het vaandel staat. Daartoe wordt er door deze vereniging alles aan gedaan om deze sport zo dicht mogelijk bij de mensen zelf te brengen. In haast alle gymnastiekzalen in Schiedam geeft Alliantie op verantwoorde wijze met deskundig en gediplo meerde krachten les. Zeer druk bezocht zijn: de conditie-trai- de ontwerper van 750.000 gul den kostende gebouw. 'Noodklok' WK was niet de eerste club bij wie DHS aanklopte tijdens haar speurtocht naar een partner om nieuwbouw te plegen. Voordat Hafkamp de 'noodklok' luidde had Doorzetten, Hinderen, Schieten (DHS) al verregaande besprekingen met Martinit. Hoewel bestuurlijk alles rond was,' stemden de leden van Martinit de plannen van haar bestuur weg. Bij DRZ waren het eveneens de leden die een sa menwerking in de weg stonden. „Bij die verenigingen waren al tijd mensen die ten koste van alles hun club wilden laten be staan. Ik heb daar wel begrip voor, maar je moet toch ook aan de toekomst denken", kijkt Koos Kerssemijer terug op die speurtocht langs verschillende verenigingen. Hoewel het voor de hand lag dat het DHS-be- stuur moedeloos zou worden van de speuren, bleef het toch doorzoeken. Kerssemijer: „In het rapport over de herstructu rering bleek dat ons huidige complex ook onder druk stond, vandaar dat we hier minimaal nog een tweede vereniging bij moesten hebben". Derde Twee jaar geleden vond DHS uiteindelijk WK en bleef eigen lijke uitkijken naar een derde vereniging, omdat er op de zon dag nog ruimte was. Die zoek actie is intussen gestaakt. Het nieuwe sportcomplex Kethel krijgt DHS en WK als bewo ners. Er zal tussen de twee vere nigingen geen fusie komen, al drong DHS daar wel op aan. „WK is een goede en gezonde vereniging. Wij gaan alleen naar Kethel omdat we gedwongen zijn onze huidige accommoda tie te verlaten, niet omdat we het hoofd niet meer boven wa ter kunnen houden. Daar kwam bij dat we graag in Kethel wil den blijven en daar zijn we toch prima in geslaagd", zegt VVK- voorzitter Jacques Theuerzeit. Kosten De totale nieuwbouwprijs be draagt 750.000 gulden, beide verenigingen ontvangen een ge meentelijke subsidie van 30.000 gulden. Tevens krijgen de sa menwerkende verenigingen 120.000 gulden van de gemeente voor de velden. WK krijgt voor haar huidige complex 156.500 gulden, zodat er totaal een be drag is van 336.500 gulden. De ruim vier ton die dan nog ont breekt wordt bijeen gebracht door een gezamelijke lening (100.000 gulden), eigen geld en materiaal (140.000 gulden) en door zelf werkzaamheid bespa ren de twee clubs 170.000 gul den. Alleen de fundering en de staalconstructie zal door een aannemer geplaatst worden, waarna de leden zelf de accom modatie zullen voltooien. Als de komende winter niet al te streng is, hoopt men in het najaar van 1989 het nieuwe clubhuis, dat in het verlengde van de huidige kantine komt te liggen, klaar te hebben. „Gelijktijdig met ons 70-jarig jubileum", hoopt Kers- semeijer. WK zal in elk geval pas verhuizen als alles klaar is en heeft van de gemeente geeist dat het tot die tijd in Bijdorp mag blijven zitten. De Stichting Beheer Sportpark Kethel zal net als in Bijdorp de vaste kosten beheren. Het bestuur van DHS en WK gezamelijk bij elkaar. Uiterst links DHS-voorzitter Koos Kers- semeijer en naast hem collega Jacques Theuerzeit. Marloes van Tuyl valt voor Spirit aan, Geesje Doeven probeert haar af te stoppen. SCHIEDAM - Spirit kreeg in de wedstrijd tegen stad genoot Asvion in de twee de helft maar liefst acht corners. Het was kenmer kend voor de derby dat er uit deze mogelijkheden niet gescoord werd. „Toch besteden we er elke trai ning aandacht aan," pro beerde Spirit-coach John Kloos het falen van de strafcorner recht te praten. „Van die acht zijn er vier goed gestopt en redelijk in geschoten. Ik denk dat het een kwestie van spanning is geweest." Zijn collega, Michiel de Baare (Asvion mocht na rust driemaal voor een strafcorner aan leggen) had zijn bedenkin gen bij de vloedgolf cor ners die zijn opponent kreeg. „Zelfs de speelsters van Spirit schaamden zich voor het arbitrale duo, zij waren te bepalend in deze wedstrijd," aldus de As- vion-coach, die bijval kreeg van John Kloos: „Zij floten middelmatig." Dat de wedstrijd tussen Spirit en Asvion eigenlijk niet om aan te zien was, kwam niet alleen door het arbitrale duo Van der Steen en Vollebreght. Beide ploegen stonden onder druk van het „moeten" presteren. Zowel Asvion als Spirit promo veerden vorig seizoen uit de tweede klasse en vechten voor behoud in die klasse. Pakken „Bij ons heerste de sfeer van „die pakken we". Daar heb ik ze vooraf nog voor gewaar schuwd," sprak John Kloos. De eerste wedstrijd tussen de twee eerste klassers werd door Spirit ruim gewonnen, 4-1, vandaar die gedachte. „In tegenstelling tot die eerste wedstrijd werden de opdrachten door mijn ploeg nu goed uitgevoerd," aldus De Baare. Asvion stopte in de eerste helft de middenas van Spirit, met Annette Hengst, Annelies Kuv- per en Marcenne Hofstede af en schiep zelf kansen; in de per soon van Geesje Doeven, die op de paal sloeg, was Asvion zelfs dichtbij de openingstreffer. Revanche Het was toch de thuisploeg, die de brilstand deed wijzigen. An nette Hengst sloeg vanaf de rand van de cirkel de bal achter ningen op muziek voor dames en het Jazz-ballet voor zowel jong als oud. Nieuw Nieuw in Schiedam is, dat in 1989 wordt gestart in de sport hal „Zuid" met het geven van les in „trampoline-springen", op een echte grote trampoline, uniek in Schiedam en directe omgeving. Op wedstrijdniveau beschikt Alliantie over een speciale groep jongens en meisjes die als talenten extra aandacht krijgen en zowel op Kring als geweste lijk met wiseelend succes optre den, en de naam van Alliantie hoog houden. SCHIEDAM - Het wed strijdteam van Budo Insti tuut Weeland nam afgelo pen weekend aan een toer nooi in Rome deel, waar ook teams uit Schotland, Frankrijk, Sardiniën en Italië aan meededen. Het Schiedamse team bestond uit: Peter Lussenburg, Nuri özturk, Frederik Koorndijk, Sidney Mu tueel, Roël van Loon, SCHIEDAM - Alle bezoekende verenigingen waren ingelicht dat zaterdag en zondag de beker, behorende bij het Europese kampioenschap, bij Excelsior'20 te bewonderen viel. Een „foto graaf' was aanwezig om de be langstellenden te vereeuwigen met de trofee. Maar Pluvius liet 's nachts zijn water met bakken vallen, waardoor alle wedstrij den zaterdag bij Excelsior'20 werden afgelast. „Je weet dat dat in november kan gebeuren, dat was het nadeel om in deze periode de beker naar Excelsior te halen. Maar omdat we toch op een zo kort mogelijke termijn die beker wilden hebben, heb ben we toch voor deze 'natte' maand gekozen," aldus de jeugdcommissie van de zondag derde klasser. De clubs die mo menteel de beker een weekend in huis willen hebben, zijn pas in december volgend jaar aan de beurt. Door alle publiciteit zijn er het gehele weekend toch 360 foto's geschoten, waaronder een groot aantal elftallen. Daar verwacht de jeugdcommissie nog veel na bestellingen van, zodat er waar schijnlijk voor een bedrag van 600 gulden artikelen gekocht worden voor het Sophia kinder ziekenhuis. Het bestuur heeft inmiddels toegezegd om het be drag gunstig af te ronden. De regen gooide zaterdag het programma in de war, maar dat weerhield de voetballiefhebbers er niet van om op de kiek te gaan met de cup die door Gullit en Van Basten gedragen is. Niet alleen Excelsior'20-leden lieten zich vastlegen op het lichtge voelige materiaal, ook leden van andere verenigingen wisten de weg naar Thurlede te vin den, zelfs niet aktieve voetbal lers wilden zich laten fotografe ren met de beker, die voor vele te zwaar was om op te tillen. Opvallend was dat van de eigen jeugd-afdeling heel weinig B- en C junioren op de foto gingen. „Het is niet stoer," was de veel gehoorde verklaring van deze groep. De A-junioren gingen wel op de foto, want die wilden het goede doel steunen. Maar jongste voetballertjes gingen massaal op de foto, sommigen begeleid door oma's en opa's en weer anderen hadden vriendjes meegenomen. Poedeltje Ook volkomen vreemden lieten zich met de cup op de foto zet ten. Zo kwam er een Schiedam mer schoorvoetend de kantine van Excelsior'20 binnen en ging samen met zijn poedeltje en de EK-beker op de foto. Zondag, toen het clubhuis van Excelsior'20 bevolkt werd door senioren, was de belangstelling voor de beker eveneens groot. Na de wedstrijd en enkele drankjes stookten hele elftallen elkaar op om, vaak zo gek mo gelijk, met die trofee op de foto te eaan Frank van Tienen en Lu- ciën Plet, en behaalden een eervolle derde plaats. De eerste partij tegen Schot land, waarin een oud-Europees en de huidige wereldkampioen Pat Mckay in opgesteld ston den, werd nipt verloren met 3- 2. Ondanks het feit dat het Weeland-team alle hiernavol gende partijen won, lag alleen een derde plaats nog binnen be reik. In de categorie Indivi dueel/zwaargewicht werd Frede rik Koorndijk een eerste plaats door de neus geboord. In zijn fi nale tegen een Italiaanse tegen stander acteerde de Italiaanse scheidsrechter 'iets' te Italiaans, waardoor Frederik met een tweede plaats genoegen moest nemen. Peter Lussenburg ein digde in dezelfde categorie op de vierde plaats. Roël van Loon behaalde in de categorie Indivi dueel/lichtgewicht een derde plaats. Een week voor het Rome-toernooi is door het Weeland-tam ock een derde prijs in de wacht gesleept tij dens de Nederlandse Wado Team kampioenschappen te Zwolle. Er was veel belangstelling om met de EK-beker op de foto te gaan. Naam: Carline Fouw. Zeven minuten later nam Geesje Doeven re vanche voor haar eerdere schot op de paal en rondde goed af, 1-1. Na deze twee doelpunten verzandde de toch al onaantrek kelijke wedstrijd in een weder zijdse poging, overigens tegen beter weten in, om aan te tonen wie er moest winnen. Spirit diende zich van de „hit and run"-taktiek, met lange ballen snel thuis, die alleen strafcor- ners opleverden. Van enig over leg of combinatie was geen sprake, het was dan ook terecht dat het optische veldoverwicht van Spirit niet in doelpunten werd omgezet. Asvion kon ech ter niet veel uitrichten tegen de stadgenoot en weerde zich kra nig. Een puntendeling was het eerlijkste resultaat van twee ploegen, die zich willen handha ven in de eerste klasse. „Elk punt is er in deze competitie één," vonden zowel Kloos als De Baare. SCHIEDAM - Zaterdag 12 no vember is er weer diploma ge zwommen in Zwembad Zuid voor A en B. Er waren in totaal 68 kandidaten, die allen zijn ge slaagd. Als commissie van het bad waren vertegenwoordigd Corrie Verdam en Marjan Sta- degaard. Hieronder volgt een lijst met namen van de geslaag den: SCHIEDAM - Na de vorige week onnodig verloren wedstrijd tegen A.D.O. pakten de H.V.C. dames tegen Hoilandiaan (9-7) de draad weer op. Hoewel H.V.C. al snel tegen een 0-1 achterstand opkeek ging het in het eerste gedeelte van de eerste helft gelijk op. Pas in de 12e minuut zag H.V.C. dan ook kans om de gelijkmaker te sco ren. Hierna gingen de H.V.C. dames duidelijk beter spelen en werd een ruststand van 3-2 be reikt. Na de rust begonnen de H.V.C. dames uitstekend en werd met goed spel de voorsprong uitge bouwd tot 6-2. Mede door een mooi doelpunt van de hoek ge scoord door Petra Dries, welke een goede wedstrijd speelde. Hierna namen de dames van H.V.C. het wat al te makkelijk op waardoor er ongeconcen treerd werd gespeeld, met onno dig balverlies. Hoilandiaan maakte hier goed gebruik van en kwam tot 6-5 terug. Tot de orde geroepen door trai ner Theo van de Water en wak ker geschrokken door de stand kwamen de H.V.C. dames weer in hun spel en wonnen de wed strijd met 9-7. De doelpunten werden gemaakt door Marian Kloppers, Petra Dries en de goed voor Miranda van de Ven invallende Loeki van Soelen. Theo van de Water liet dan ook weten best tevreden te zijn over zijn meiden al had hij in de tweede helft wel even wat tegen ze verteld. Een goed bericht over zitmeubelen voor alle mensen, die van jongs af oan gezónd en gezellig willen zitten! A mbachtelijk gemaakt Federkern 1 zit Steeds meer mensen hebben last van been- gewrichts en rug klachten. Voorkomen is beter dan genezen. En „voorkomen" begint bij anatomisch verant woord zitten. Het team van Budo Instituut Weeland dat een derde plaats behaalde tijdens een toernooi in Rome. LUX MEDICO 300: verkrijg baar als 3-zitter, 2-zitter en fau teuil, gestoffeerd in een kwalita tief hoogwaardige, echte velours. In de sprankelende kleur van uw keus Garantie Er werd vastgesteld dat LUX MEDICO 300- ook wanneer er gedurend langere tijd op geze ten wordt - een wezenlijke bij drage levert aan ontspannen zitten voor mensen met rug - en been klachten. Steeds meer mensen leven bewust en passen op hun gezondheid, zonder concessies te doen aan gezelligheid. Vor deze mensen werd onder de kompetente leiding van een orthopaedisch chirurg een volle dig nieuwe generatie zitmeube len ontwikkeld - LUX MEDICO 300 - gezond zitten van begin'af aan. LUX MEDICO 300 moet je bezitten! Hartelijk welkom voor een testzit! Wilt u eerst wat meer informatie? l/AM/l/l Een goede, anatomisch verant woorde zit kan deze klachten zelfs voorkomen! Stuur dit couponnetje op en u I ontvangt kosteloos onze uitge- breide kleurenprospectus. 's-GRAVELANDSEWEG 600 fAblWA DHS en WK nemen als eerste initiatief Hockeyderby onaantrekkelijk SCHIEDAM - Het Leger des Heils houdt in de week van 21 tot en met 26 november de jaarlijkse Kerstcollecte. De heilsoldaten die hiertoe bij de woonhuizen aanbellen beschikken over een lijst of bus waarop staat: Leger des Heils, stichter William Booth. Behal ve met de huis-aan-huis collecte kan men een gift schenken via de in de stad staande kerstpotten op 8-9-10 december en via gironummer 221519, ten name van het Leger des Heils te Schie dam. Als gebruikelijk organiseert het Leger des Heils ook dit jaar weer een groot kerstfeest voor bejaarden, zieken, invaliden. Tevens zullen diverse aan huis gebonden en in het ziekenhuis verblijvende patiënten een attentie ontvangen. Wie deel wil nemen aan het op zaterdag 17 december, in de Scholengemeenschap Spieringshoek, te houden bejaardenkerst feest dient hiertoe de bijgeplaatste bon in te vullen en op te stu ren aan: Het Leger des Heils, p/a Burg. v. Haarenlaan 1376, 3118 QP Schiedam. Aanvragen van kaarten dient te geschieden vóór 5 december aanstaande. p/a Burg. van Haarenlaan 1376 - 3118 GP Schiedam Graag kom ik in aanmerking voor een kaart voor het bejaardenkerstfeest op zaterdag 17 december a.s. Adres: PostcodeWoonplaats Geboortedatum:Echtpaar/Alleenstaand* Doorhalen wat niet van toepassing is (voor 5 december) Naam Adres Woonplaats RIJKSWEG A-20 AFSLAG SCHIEDAM TELEFOON 010-4738393 DONDERDAGAVOND KOOPAVOND - MAANDAGMORGEN GESLOTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 7