Het kan ook zonder Dulfer en Venturini Nipt verlies De Ooievaars Eerste plaats en terugkeer eerste divisie in gevaar DHS slaat eerste paal met kritiek Burchthuys Interieur Derde plaats Sportarcade m Nederlaag HVC dames in slotfase O'ORo Juventus nog ongeslagen Naam clubhuis „De Kerss Eindelijk; Een bankstel dat uw dokter u voor zou kunnen schrijven i u Nieuwe opzet Schiedams kampioenschap Diploma- zwemmen Schiedam 's-Gravelandseweg 600 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 PAGINA 23 SCHIEDAM - De eerste nederlaag voor eigen pu bliek maakte bij UVG bij na geen emoties los. De speelsters waren zelfs op gewekt over het bereikte resultaat tegen het Eind- hovense I%V (15-16). Coach Leon Luysterburg gaf na afloop toe vooraf rekening gehouden te heb ben met een grote neder laag. Achteraf gezien was dat dus meegevallen. De reden van het optimisme, ondanks het vijfde punt verlies, was het goede spel van UVG in de tweede helft, zonder Ingrid Dulfer en Angela Venturini. Deze twee vaste keuzes zijn met het Nederlands dames cricketteam op toernee door Australië en zullen nog drie wedstrijden ont breken bij de Schiedamse ere-divisionist. De UVG-coach had Monique Helmer en Joyce Breughel uit f het tweede gehaald en liet Mar- greet Luysterburg en Ineke Kroon op de plaatsen spelen van respectievelijk Ingrid Dul fer en Angela Venturn Venturi ni. In de eerste rondgang ging UVG het meest gebukt onder het gemis van de twee cricket internationals. Vooral opbou wend bleek UVGH aan stoot kracht te hebben ingeboet. Leon Luysterburg: „De ploeg moest duidelijk wennen om zonder In grid en Angela te spelen." De eerste dertig minuten waren voor UVG de helft van de ge miste kansen. De Eindhovense ploeg had in international Christa Thorsen een topschut ter, die zich in de beginfase niets aantrok van de groen-wit- te defensie en vijfmaal achterel kaar vanaf de tweede lijn raak gooide. Na de vierde treffer (2- 4) gaf Leon Luysterburg Vallie Kolditz opdracht haar persoon lijke dekking te geven. Hoewel Thorsen zelf nog slechts één maal Geraldine van Dijk, die overigens twee strafworpen van PSV's nummer negen stopte, wist te passeren, slaagden haar teamgenoten daar nog vijfmaal in (4-9). „We hadden gedacht Christa Thorsen aan te kunnen. De ver dediging speelt de laatste weken goed", licht de UVG-coach zijn beslissing toe over de late per soonlijke dekking van de ge vaarlijke Eindhovense schutter. Moeite Hoeveel moeite UVG had met scoren bleek uit de tien minu ten die tussen de derde en vier de treffer zaten. Pas in de slotfa se van de eerste helft zorgde Sonja van Velzen en Jolande Bisschop voor een dragelijker ruststand van 6-9. Jaren In de eerste helft bleek UVG een speelster te missen die het team kon motiveren om over het dode punt heen te stappen. Zelfs Jolande Bisschop kon dat ondanks haar ere-divisie-erva- ring en vele doelpunten niet. „De band die Ingrid heeft met de speelsters is een hele hechte die al jaren bestaat. Daarom slaagt Ingrid daar beter in dan Jolande", zei Luysterburg, waarmee hij aangaf Ingrid Dul fer toch te missen. Na rust gooi de UVG die schroom enigszins van zichaf. Van 6-10 werd lang zaam maar zeker ingelopen naar uiteindelijk 12-14 na 17 minuten spelen. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd door Geraldine van Dijk, de jonge sluitpost van UVG. In de tussensprint hield zij het doel met soms hele knappe reddingen dicht, en zorgde ervoor dat haar team in de race bleef. Maar telkens als UVG op weg was naar de aansluitende tref fer, voorkwam PSV dat. Pas toen Jolande Bisschop de stand op 15-16 bracht, leek UVG in de laatste minuten alsnog de volle winst te grijpen. Het had daar ook alle kans op, want door twee uitsluitingen speelde PSV met slechts vier speelsters. Door gebrek aan ervaring kon UVG in deze dubbele situatie niet tot de gelijkmaker komen. SCHIEDAM - Het judoteam van de Schiedamse Sportarcade heeft het afgelopen weekend een derde plaats behaald tijdens de Zuidhollandse kampioenschap pen in Den Haag. Onder leiding van Gé van den Elshout won het team in de strijd om de der de en vierde plaats van de even eens Schiedamse sportschool Peter Lagerwaard door alle par tijen te winnen met 50-0. Het Sportarcadeteam bestond uit Jens Maliepaard (-28 kg), Ib Mardaraci (-33 kg), Edgar de Haan (-40 kg), Kevin Stiefel (- 48 kg) en John Romijn (+48 kg). Met nog twee minuten te gaan speelde PSV de wedstrijd op routine uit. „Die bal had er ge woon in gemoeten", wist ook Luysterburg. Moed „Deze wedstrijd geeft moed", vond Leon Luysterburg. „We hebben in de tweede helft goed gespeeld en dat geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden waarin we het ook zonder Ingrid en Angela moeten stellen", al dus Luysterburg, die tegen zo wel OSC en Aalsmeer tot winst denkt te komen. Alleen tegen Hellas is een nederlaag ingecal culeerd, zodat er uit vier duels zonder het tweetal vier punten gehaald gaan worden. „Als dat lukt, dan zijn we die periode niet slecht doorgeko men", zei de UVG-coach tot slot. Door het verlies van Hellas bij Quintus blijft UVG op een derde plaats staan in de ere-di- visie. De doelpunten werden gemaakt door UVG: Jolande Bisschop 7, Sonja van Velzen en Vallie Kol ditz (beiden 3, Margo Margreet Luysterburg en Anja Hollander beiden 1. PSV: Christa Thorsen 7, Jeanet Wouters en Reggie Jansen beiden 3, Marjo Vogels, Gertie Huysman en Caroline Timmermans allen 1. SCHIEDAM - De opzet van het Schiedams voetbal kampioenschap zal dit sei zoen anders worden. Dit naar aanleiding van de tweede editie, vorig seizoen, toen verschillende vereni gingen problemen hadden met bepaalde speeldata en zich terugtrokken. Nel Zuidema, namens de organiserende commissie, gaat met alle Schiedamse verenigingen op 8 december rond de tafel zitten om een andere formule te vinden. De commissie is er namelijk wel van overtuigd dat het kampioenschap moet blij ven bestaan. Omdat zij blijkbaar genoeg heeft van alle problemen rond de Schiedamse voetbalstrijd stelt mevrouw Zuidema zich in elk geval niet meer be schikbaar voor een nieuw te vormen commissie. „Ik ben wel bereid om de nieuwe commissie, want die zal er zeker komen, bij te staan," schrijft zij de Schiedamse voetbalclubs. Carin Dulfer bestookt namens UVG het doel van PSV. SCHIEDAM - Arnold Hazelhoff is zondag 27 no vember in Geleen Neder lands kampioen karate ge worden bij de kadetten (16 en 17-jarigen) tot zestig kilogram. De leerling van Budo Instituut Weeland won zijn eerste partij in een recordtijd van 49 se conden met 6-0. De daar opvolgende partijen beslis te hij met 4-0, 6-4, en in de finale won hij met 6-1. Lexi Kajadoe, eveneens een leerling van Budo Instituut Weeland, won bij de kadetten tot 65 kilogram zijn eerste en tweede partij met respectieve lijk 6-4 en 3-1. Zijn derde par tij verloor hij echter met 4-6. In de herkansing kwam hij goed terug en mocht voor zijn presta tie een bronzen medaille in ont vangst nemen. Zowel Hazelhoff als Kajadoe Arnold Hazelhoff met zijn gouden en Lexi Kajadoe met zijn bronzen medaille. mogen door deze resultaten ko mende zondag deelnemen aan de centrale karatetraining in Hilversum. Na enige weken zal dan een selectie plaatsvinden voor deelnemers aan het Euro pees kampioenschap, die nog dit jaar in Parijs gehouden zal worden. SCHIEDAM - In een gelijk op gaand begonnen handbalduel kwam HVC tegen het Rotter damse Meeuwen na vier minu ten met een mooi doelpunt van Petra Dries aan de leiding. Door goed handbal wist men deze voorsprong tot ver in de eerste helft vast te houden zodat er vijf minuten voor rust een stand van 2-4 op het scorebord stond. Mede door het merk waardig interpreteren van de spelregels door de scheidsrech ter werd de wedstrijd steeds rommeliger en zag Meeuwen kans om de eerste helft nog langszij te komen zodat de rust ingegaan werd met een 4-4 stand. Na rust eenzelfde spelbeeld, een gelijk opgaande strijd waarbij HVC de iets betere ploeg was en een warrig leidende scheids rechter. Door deze beslissingen werd de wedstrijd steeds rom meliger en namen de irritaties in het veld toe. Het is dan ook aan de discipline van beide ploegen te danken dat de wed strijd toch in een sportieve sfeer kon verlopen. In deze tweede helft zag HVC zich mede door eerder genoemde oorzaken lang zaam maar zeker het initiatief ontnomen worden en kwam ook geregeld op achterstand. Toen tegen het eind van de wedstrijd de goed spelende Pe tra Dries nog met een enkelbles sure uitviel leek de wedstrijd beslist. HVC zag echter toch nog kans om terug te komen. Mede door een schitterend doelpunt van Miranda van de Ven werd het met een man minder toch nog 7-7. Uiteindelijk werd de wed strijd toch door HVC met 8-10 verloren. WATERWEG NOORD - Rijnmond volleybal heeft zaterdagmiddag tegen DAC twee kostbare punten verspeeld in de strijd om zo snel mogelijk terug te keren naar de eerste divi sie, die vorig seizoen nood gedwongen verlaten moest worden. In de Vlaardingse Westwijkhal gaven de mannen van trainer/coach Joop Tinkhof een 2-0 voorsprong in sets, knullig uit handen en leden met 2-3 de eerste nederlaag van het seizoen. „Ik wil geen excuses aanvoeren, we hebben gewoon slecht gespeeld," sprak Joop Tinkhof na afloop. Het eerste team van Rijnmond, dat evenals het tweede team uit komt in de tweede divisie, had Lennaert Amersfoort uitgeleend aan het tweede team. Maar dat kon niet de reden zijn voor het matige spel van Rijnmond. De eerste set verliep zelfs bijzonder eenvoudig in het voordeel van de thuisploeg, een samenstelling van de twee vorig seizoen eerste divisie spelende teams. Met 15-17 werd DAC duidelijk ge maakt wie de dienst uitmaakte. Ook in de tweede set speelde Rijnmond veel minder slecht dan de tegenstander uit Alphen aan de Rijn, een 14-3 voor sprong was het gevolg. DAC gaf zich nog niet gewonnen en kwam terug tot 14-9, waarna Rijnmond uiteindelijk het 15e punt scoorde. Gezicht DAC voelde zich door de in haalrace in de tweede set ge sterkt en liet haar andere ge zicht zien. Omdat Rijnmond op hetzelfde ondermaatse niveau bleef spelen, lag een ommekeer in de wedstrijd voor de hand. De derde set trok DAC naar zich toe, 10-15. Dit had voor de Tinkhofbrigade een waar schuwing moeten zijn, maar zijn mannen sloegen die non chalant in de wind. Er werd in de vierde set tot tweemaal toe nog wel een matchpoint be haald: 14-11 en 15-14, maar dat bleek niet voldoende om de set en de wedstrijd in hun voor deel te beslissen. DAC bracht met 15-17 de stand in even wicht, 2-2. Ontketend In de vijfde en beslissende set had Rijnmond niets meer in te brengen bij het ontketende DAC en werd met 6-15 naar de slachtbank gevoerd. De twee punten voorsprong op Ekspalvo zijn door deze nederlaag ver dwenen. maar Rijnmond kan deze misstap over twee weken tegen de mede-koploper recht zetten. „Ik hoop dat deze nederlaag goed tot mijn ploeg zal door dringen en ze er van geschrok ken zijn, dan kan er tegen Ek spalvo gewonnen worden," keek Tinkhof alvast vooruit. „We speelden slecht en bijzonder nonchalant. Voor enkele spelers zijn dit soort wedstrijden, tegen lager staande ploegen een ver plicht nummer. Als het dan nog gemakkelijk gaat, zoals in de eerste twee sets, geloven ze het helemaal wel. En is de motivatie als het tegen zit geheel weg. DAC ging steeds beter spelen, wij bleven doorsukkelen en dan krijg je dit soort uitslagen. Ik word niet boos op de jongens. De meesten zijn zo ervaren dat ze zelf wel weten dat het zo niet kan en ik hoop nogmaals dat we het over twee weken weer kun nen rechtzetten," aldus de Rot terdammer Joon Tinkhof. SCHIEDAM - De rol stoelbasketballers van De Ooievaars kregen zaterdag avond de ongeslagen kop loper van de competitie op bezoek. De thuisploeg be gon overdonderend en verraste de Rotterdamse Arrows volkomen. Uit de eerste twee wedstrijden hadden de Ooievaars goed lering getrokken, want de verdediging bleef goed ge sloten, aan de andere kant werd de tijd genomen om de aanvallen goed uit te SCHIEDAM - Zaterdag 19 no vember was er weer diploma- zwemmen in Zwembad Zuid. Ditmaal was het voor het basis diploma, zwemvaardigheid I en zwemvaardigheid II. Alle kandi daten zijn geslaagd. Als com missie van het zwembad waren vertegenwoordigd: Anneke Pel- legrom en Terry Wisse. De ge slaagden zijn: Basis: Sena Lee, Rogier van de Knaap, Nancy Kers, Sabrina Kers, Edwin van Bueren, Dun can Borsboom, Remon Rama ker, Rob van de Veldt, Sanne Timmer, Annebeth Brouwer, Ronald van de Adel, Karen Willemen, Ilse van Lier, Joey Visser, Filez Engin, Annette van Driel, Wouter Donks, Carla Zwanenburg, Mark van de Veldt, Robert Tomlinson. Zwemvaardigheid I: mw. A. C. Broeren, Lucia Siemensma, Jantine van Driel, Sean Hooge- woning, Hessel Nederhoed, Mi- scha Boender, Andrea van Dun, Michelle Trip, Elsa Fortes, Van- da Fortes, dhr. H. van Houselt. Zwemvaardigheid II: Sylvia Kooyman, Jouri Sol, Manon Borgstijn, Tim Donks Cindy Meijdam, Yvonne Hoorman, Angela dos Santos Freire, Ma rieke Daalmeyer, Rosalie Bron- gers, Samuel v.d. Velde, Celina Alves, Simone Visser, Joanne Visser, Suzanne Visser, Carl van Ekelenburg. 12 november was er ook diplo- mazwemmen voor het A en het B-diploma: Diploma A: Monique Zwanen burg, Monique Hencke, Kevin v. Leeuwen, Ilse Kramer, Tony Faas, Clara v.d. Water, Audrey Bouva, Rosalinde Warmerdam, Kelly v. Gelderen, José v.d. Avoird, Eddie v.d. Berg, Robin Vendeloo, Wendy Versluys, Bu lent Manoe, Pim Broeren, Re- nate Duifhuizen, Iker Hontoria, Thea v. Hagen, Connie v. Ha gen, Reinier Steffens, Esther de Vries, Eline van Buuren, Bren- da Zuidema, Jeroen v. Zanten, Robert Krijger, Bettine de Bruijn, Ronald Kraus, Joey Kraan. Fahri Durak, Gideon SCHOONHOVEN - Ook het bezoek aan Schoonho ven, de thuisbasis van Sil- vertown Lions, leverde bas ketbalvereniging Juventus twee punten op. De Schie dammers wonnen met 102-62. Halverwege stond het reeds 50-28, waarbij Peter van der Waal zich weer eens liet gelden. In de eerste twintig minuten scoorde de bebaar de forward liefst 23 punten. De coach van Silvertown Lions besloot dan ook in de tweede helft met een „box- and-one-verdediging" (één mandekker op Van der Waal en de overige vier Schoonhovense verdedigers in een zöne-verdediging) te spelen, waardoor de Juven- tus-routinier in deel-twee niet verder kwam dan twee puntjes. De scorende rol werd toen overgenomen door vooral de boomlange center Jan Stolk. Na acht speeldagen heeft Juventus onder leiding van Frans Wentholt reeas zes punten voorsprong op de concurrentie, waardoor het kampioenschap nu reeds waarschijnlijk lijkt. I if 7 WmtmrnrnrnmimmJi' Wellerdiek, Linda van Dijk, Karin Fokkenrood, Jessica Es- bach, Ferdi Varol, Gwendolyn Hoogewoning, Roy de Vette. Diploma B: Yves Roodenburg, Christiaan Huitema, Nina Knaap, Kristel Kooyman, Nico- lette Rozenburg, Roy Korpel, Patty Heesbeen, Dick van Belle, Angelique van Rij, Ivana van Gerven, Sabrina Walraven, Ma- riska Leliveld, Ronald van Ger ven, Inge van 't Zelfde, Johan Steens, Lisette van Duikeren, Stéfan Gal, Michel van de Berg, Jeroen Jongste, Sanne Meuldijk, Vera Ouwericerk, Laurens Liem, Wesley d Regt, Angela Ver steeg, Olga van de Tuyn, Mar lon Lindeburg, Dennis de Mik, Stefan Wolf, Alexander Wolf, Joris Bruins. spelen en het juiste mo ment van een scoringspo- ging goed afgewacht. Door dit bedachte spel konden de Ooievaars een voorsprong nemen, maar tegen het einde van de eerste helft kregen de Arrows meer vat op de aanval lende akties van de thuisploeg. Toch leidde de thuisploeg met de rust met 26-18. Na de spel hervatting vielen de Ooievaars weer in hun oude fout, in plaats van rustig te blijven spelen, ze ker geen moeilijke opgave ge zien de acht punten voorsprong, werd er in „het wilde weg" ge speeld. De Ooievaars gingen steeds slechter spelen, terwijl de tegen stander steeds verder inliep. Met nog tien minuten te spelen, maakte zij de gelijkmaker. De Ooievaars werden hierdoor wakker geschud en zorgden voor een spannend slot. Ten slotte trokken de Rotterdam mers aan het langste eind; door twintig seconden voor het einde de eindstand te bepalen op 39-41. SCHIEDAM - Officieel was het de eerste, maar in werkelijk heid was het de 118e paal, die de grond inging voor het nieuwe clubhuis van de voetbalverenigingen DHS en WK. We hebben er eerst 117 geprobeerd," grapte DHS-voorzitter Koos Kersse- meijer. De 'eerste paal' werd door Leun, die opvallend gehuld was in een witte slagersjas en Koos Kerssemeijer geslagen. Hulp van partner WK was hiervoor blijkbaar niet nodig. Het stuk hout van elf meter was aan de onderkant bedekt met rood wit plastic. Symbolisch volgens Kerssemeijer: „Het is niet toe vallig dat het stuk paal met die kleuren als eerste de grond in verdween. Rood en wit zijn de kleuren van DRZ, Ursus, Marti- nit en Olympus Schiedam. Dat stuk ging er met drie klappen in,waarmee de DHS-voorzitter nogmaals zijn stokpaardje te berde bracht. Namelijk dat DHS vele mislukte pogingen heeft ondernomen om een tweede zondagclub naar het sportpark Ke- thel te halen en dat die er spijt van zullen krijgen. Hoewel Kers semeijer zei, niet cynisch te willen overkomen, klonk uit zijn woorden wel een gevoel van teleurstelling. „Het lijkt mij een ideale situatie om in Schiedam één gezonde profclub te hebben en daarnaast tien sterke amateurverenigin gen, gaf Kerssemeijer zijn visie de ruimte. Het was vrijdagmiddag druk op het sportpark Kethel. Vele an dere sportbestuurders en sportambtenaren kwamen kijken hoe het initiatief van DHS en WK gestalte kreeg. Zowel Kersse meijer als Henny van der Reijken, de ontwerper van de kantine, die na de opening „De Kerss" gaat heten, riepen de leden van DHS en VVK op om de handen uit de mouwen te steken, want de samenwerkende verenigingen willen door zelfwerkzaamheid 170.000 gulden besparen. „Deze twee clubbesturen hebben hun nek uitgestoken en mogen nu niet in de kou blijven staan,al dus Van der Reijken. Goed nieuws voor mensen met rug- en beenklachten! maakt federkern zit. Steeds meer mensen hebben last van rug- en beenklachten. Voor hen werd onder de competente leiding van een orthopaedisch chirurg een volledig nieuw con cept zitmeubelen ontwikkeld: LUX MEDICO 100 ®3T1 ciriO Ambach-1% ^gJVCO teiijkge- J?/ Garantie Het medisch ortho- paedisch rapport be vestigd dat LUX MEDICO 100 voor mensen met rug- en been klachten een wezenlijke bijdrage levert aan een ontspannen zit, ook wanneer er gedurende lange tijd in gezeten wordt. LUX MEDICO 100: verkrijgbaar als JjjfiJfA/iA/WvV] 3-zitter, 2-zitter en fauteuil, gestoffeerd in een kwalitatief hoogwaardige, echte velours. In de sprankelende kleur van uw keus LUX MEDICO moet ie bezitten! Hartelijk welkom vooreen testzit! u eerst wat meer infor- Naam Imatie? Stuur dit couponnetje kos teloos op en u ontvangt Ionze uitgebreide kleuren- prospectus Antwoordnummer 60152 3060 VB Rotterdam 'n postzegel is niet nodig Adres Woonplaats Fleischmann slaat de bal door het blok van DAC. 'n postzegel is niet nodig Rijksweg A-20 afslag Schiedam Telefoon 010-4738393 Donderdag koopavond-maandagmorgen gesloten. UVG laat geen traan om eerste thuisnederlaag Arnold Hazelhoff karatekampioen Ongemotiveerd Rijnmond geeft winst uit handen

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 23