Jan Simons optimistisch eerste divisie behoud Kampioenschap lonkt nc nagere jaren Hl U Weer volle winst Rijnmond-dames HVC dames pas na rust wakker Kampioenenhuldiging in Hollywood-stijl De Ooievaars ten onder aan ruw spel cD Lr ALLIANTIE Burchthuys Interieur- De Ooievaars tafeltennis ongeslagen kampioen Tl UVG handbal 1978 1988 Eindelijk: Een zitmeubel dat door uw dokter „voorgeschreven" zou kunnen zijn! 1 r (0 JUBILEUM-UITVOERING op vrijdag 9 december 1988 Sporthal MARGRIET-S s SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 PAGINA 15 Wim Bongers won zaterdag op waarin hij hopeloos achterstond. knappe wijze een partij, SCHIEDAM - Een 10-8 overwinning op Middel burg-zuid was voldoende voor het viertal NOAD-ta- feltennissers om een be slissingsduel af te dwin gen. Op zaterdag 17 de cember zal NO AD, waar schijnlijk in het tafelten- niscentrum te Zoetermeer, het moeten opnemen tegen een kampioen uit de twee de divisie. De winnaar van deze wedstrijd over 18 partijen, speelt volgend seizoen eerste divisie. Het was voor de in de Koren beurs acterende „ping-pongers" zaterdagavond een „narrow es cape". Naaste concurrent De Blaeuwe Werelt had drie sets meer dan NO AD, dat die ach terstand in de laatste wedstrijd weg moest werken om als vijfde te eindigen en zo rechtstreeks degradatie te voorkomen. Het begon bijzonder slecht voor de Schiedammers. Beide dubbels, de eerste twee partijen, gingen verloren. Zowel het duo Hans Lingen/Ron van der Wijk als Wim Bongers/Jan Simons moesten in de derde game met respectievelijk 19-21 en 20-22 de eer aan de Zeelanders laten. „Het was net als het hele sei zoen een probleem met de dub bels. Die zijn vaak doorslagge vend voor het verdere verloop van de wedstrijd," aldus NOAD-aanvoerder Jan Simons. Desastreus De volgende serie van vier en kelspelen verliepen voor NOAD desastreus. Alleen Hans Lingen, de geroutineerde 'ex-topper' van de Schiedammers, won zijn par tij. Waardoor er een bijzonder onvoordelige 1 -5 achterstand op het score-bord verscheen. Nog voor de pauze zette NOAD SCHIEDAM - Met een monsterscore van 138-60 verpletterden de heren van Juventus zaterdagavond in sporthal Oost het derde team van het Maassluise Green Eagles. „Het was voor ons eigenlijk een soort oefenwedstrijd", sprak Juventus-coach Frans Wentholt na afloop. „Terwijl Green Eagles nota bene op een derde plaats stond in de hoofd klasse van de kern Rotter dam." Door deze enorme zege handhaaft Juventus haar ongeslagen status en dendert rechtstreeks af op het kampioenschap. De Maassluise basketballers konden als excuus aanvoeren dat ze niet met het sterkste team naar Schiedam waren af gereisd, omdat zowel het eerste als het tweede team diezelfde avond hun wedstrijden afwerk ten en daar voldoende reserve- spelers moesten zijn, waar het derde team de dupe van werd. Juventus rende vanaf het eerste fluitsignaal over Green Eagles heen, dat geen enkel antwoord had op het spel van de thuis ploeg. Met een 'man-to-man'- verdediging werden de Maas sluise tegenstanders op afstand gehouden, terwijl de aanvalsma- chine van 'Juve' onophoudelijk doelpunten produceerde. Gas Na een 67-29 ruststand nam Ju ventus in de eerste tien minuten van de tweede helft wat gas te rug, waardoor Green Eagles ge lijk op konden scoren met de aanstaande kampioen (22-18 in die periode). Maar in de slotfase gooide Juventus alle remmen los en was de puntenverhouding 49-11. De uiteindelijke eind stand van 138-60 is volgens coach Frans Wentholt de hoog ste score die het eerste heren team van Juventus ooit in een competitiewedstrijd bereikt heeft. Het lag in elk geval een beduidend stuk boven het sei zoensgemiddelde van 102-58. De belangrijkste Juventus-spe- lers die de productie verzorgden waren Peter van der Waal (35), John van den Bosch (20), Wil lem Doornik (19) en Jan Stolk (15). Mis „Het is bijzonder onwaarschijn lijk dat het dit seizoen nog mis kan gaan", wist Frans Wentholt na afloop. Door administratieve verschuivingen in de diverse klasses kwam de Schiedamse basketbalploeg vorig seizoen in de hoofdklasse, waar het toen uiteindelijk beslag legde op een derde plaats. Dit jaar blijft de ploeg ongeslagen, Frans Wen tholt: „Ik weet bijna zeker dat we dit seizoen alle wedstrijden gaan winnen en we drie, vier weken voor het einde van de competitie de kampioensvlag al kunnen hijsen." Vette Met de komst van Wentholt is Juventus weer begonnen aan ze ven vette jaren, want daarvoor degradeerden de heren bijna jaarlijks, lager konden ze eigen lijk niet. „We leggen dit jaar de basis voor volgend seizoen. Daarom kan je zeggen dat dit toch een belangrijk jaar voor ons is, aan de andere kant is het ook een verloren jaar als je met zo weinig tegenstand eerste wordt. Het is de bedoeling dat we volgend jaar ook in de top mee gaan draaien om zo snel mogelijk verder te promoveren, want met het huidige materiaal moet dat lukken", aldus Wen tholt. De opleving van Juventus is voornamelijk te wijten aan de gestructureerde aanpak van het eerste team. Dat inspireert spe lers om weer hard te gaan trai nen en deed andere spelers (zo als Peter van der Waal, die bij Green Eagles speelde) terugke ren in sporthal Oost. „Met zul ke resultaten is Juventus voor veel spelers weer interessant", besluit Frans Wentholt. WATERWEG NOORD - In de uitwedstrijd tegen middenmoter Berkel kon Rijnmond dames- coach Jaap Spijk nog steeds geen beroep doen op Linda Schafer en Danielle Bot. Beide speelsters hervatten waarschijn lijk komende week de training, zodat Spijk weer wisselmoge lijkheden heeft. Tegen een goed verdedigend Berkel moest hij het de hele wedstrijd met zijn basis-zes doen. Zeker in de eerste set kostte het dit zestal veel moeite om de bal bij Berkel op de grond te krij gen, wat zelfs in de slotfase van de set een 14-12 stand voor Berkel opleverde. Kenmerkend voor de kracht van het huidige Rijnmond is echter, dat de ploeg kalm blijft en rustig haar kansen afwacht. Die kwamen ook nu weer en via 14-16 ont snapte de ploeg aan setverlies. In de tweede set liep het voor Rijnmond, waarin Marieke de Willigen een goede wedstrijd speelde, een stuk beter en via 7-15 werd het 0-2. In de derde set nam Berkel weer een aantal punten voorsprong, die bij 10-10 pas door Rijn mond goed gemaakt was. Hier na werd het via 11-15 0-3, waarmee Rijnmond nu met 25 uit 9 de eerste plaats in de pro motieklasse deelt met TOP, dat vorige week door een 3-2 over winning een punt had laten lig gen. Beker Een week voor de topper in de competitie tegen medekoploper Ekspalvo ontmoette de ploeg van Joop Tinkhof in Den Haag derde divisieploeg SCV in de tweede ronde van de volleybal beker. Rijnmond, dat midden- blokkeerder Ron van Lubeck miste kon het zich veroorloven om een aantal fantasieopstellin gen te gebruiken, zodat de coach van Ekspalvo, die op de tribune zat weinig wijzer kon worden van de Rijnmondop stelling. De tegenstand van de gastheren, die in de derde divi sie toch in de top meedraaien was zo zwak, dat binnen het uur via driemaal de setcijfers 4-15 Rijnmond door de 0-3 overwinning de volgende ronde bereikte. SCHIEDAM - Na het onnodi ge verlies van vorige week be gonnen de dames van H.V.C. op een voor een eerste team waan zinnige tijd. Negen uur 's mor gens gaf de scheidsrechter in de Margriethal het beginsignaal. Als het N.H.V. echt propagan da wil maken voor haar sport moeten ze toch echt andere tij den regelen voor standaard teams. Nu speelde H.V.C. voor een handjevol publiek waar an ders de tribune goed gevuld is. HVC was gebrand om na de westrijd van vorige week een goed resultaat te behalen en de achterstand op de top niet gro ter te laten worden. Dit gaf de eerste helft een gespannen ploeg die niet tot scoren kon komen. Doordat Spartaan al snel op een 0-1 voorsprong kwam door een van richting veranderd schot bleef deze stand lang op het sco rebord staan. Hoewel het spel van H.V.C. ze ker niet slecht genoemd kon worden, kwamen de dames niet verder dan schoten op paal en WATERWEG NOORD - Het eerste tafeltennisteam van Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars is na tien spannende wedstrijden ongeslagen kampioen ge worden. Door dit kampi oenschap promoveert het team naar de derde klasse. Het team bestond uit de Vlaardinger Herman Snoek, Koos van Es en Mare Cho- mette. Snoek speelde vorig seizoen nog in de vijfde klasse, maar bewees door hard trainen mee te kunnen in de vierde klasse. Volgens zijn teamgenoten was hij zelfs de beste speler van het drietal. Koos van Es en Mare Chomette kennen de derde klasse al. Zij promo veerden zes en drie jaar ge leden ook al. De overige tafeltennisteams van De Ooievaars speelden eveneens een goede compe titie maar konden geen van allen een kampioenschap binnenhalen. 'dodelijke' achterstand enigszins recht. Hans Lingen won zijn tweede enkelwedstrijd. Daar naast won ook Wim Bongers tot ieders verrassing op indrukwek kende wijze. De dit seizoen tot het NO AD-viertal toegetreden speler verloor de eerste game met 14-21 en stond de tweede game met 14-20 achter. Op knappe wijze wist hij die achter stand om te buigen naar een 22-20 game-winst. Uiteindelijk bracht hij de derde en beslissin- de game met 21-17 op zijn naam en zorgde daarmee voor een belangrijk punt. Tevens won Ron van der Wijk zijn par tij, waardoor de tussenstand op 4-6 kwam. Concurrent Met deze pauze-stand infor meerde NOAD bij De Blaeuwe Werelt over hun resultaten. De Apeldoornse ploeg bleek met 12—6 verloren te hebben, waar door de Schiedammers mini maal tien sets moesten winnen om De Blaeuwe Werelt onder zich te houden. Met de aller grootste inspanning slaagde NOAD daarin. Hans Lingen zette ook zijn twee volgende 'singles' in winst om, terwijl Wim Bongers zijn stunt van eerder op de avond niet meer kon herhalen en tweemaal ver loor. Ook Jan Simons en Ron van der Wijk wonnen hun vol gende partijen, waardoor er een stand van 8-8 ontstond. De laatste duels van Simons en Van der Wijk moesten beslissen over het lot van NOAD in de eerste divisie. Ron van der Wijk zegevierde zonder proble men, meer problemen kende aanvoerder Jan Simons. Hij liet het tegen Fred Hackeberg aan komen op een derde game, waarin hij driemaal een 'match point' tegen kreeg. Ervaren als Simons is, bleef hij doorvechten en besliste de partij uiteindelijk met 24-22 in zijn voordeel. Opluchting „Deze overwinning is voor ons een gedeeltelijke opluchting," vond Jan Simons na afloop. „Zeker gezien het matige optre den tegen De Blaeuwe Werelt (een onverwacht 9-9 gelijkspel - red) twee weken geleden. Voor ons is deze nu behaalde vijfde plaats het hoogst haalbare," al dus Simons. Over de beslissingswedstrijd: „Die wedstrijd is licht in ons voordeel, omdat wij gewend zijn met vier spelers te spelen, ter wijl onze tegenstander uit de tweede divisie het hele seizoen met slechts drie spelers acteerde en er nu een vierde speler bij moet zoeken. Daarnaast is al bekend dat onze tegenstander, die kampioen in de tweede divi sie is, van die hele divisie de 'derde' kampioen is," weet een optimistische Jan Simons. De Wereldwinkel zoekt nieuwe, gemotiveerde medewerkers- (sters). Om de winkel en het werk dat daarbij hoort optimaal te houden, hebben ze mensen nodig. Het werk bestaat uit on der andere de winkeldienst (twee maal in de maand voor drie uur), de maandelijkse ver gadering en het meewerken aan voorkomende akties. De winkel is geopend: donderdagavond 19.00-21.00, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. In wijkcentrum De Erker begint er op woensdag 4 januari een nieuwe cursus Steno, welke wordt afgesloten met een offi cieel erkend diploma. De cursus bestaat uit 30 lessen. De kosten bedragen 120,- exclusief exa mengeld. De lestijden zijn van 18.45 uur tot 20.15 uur. Belang stellenden kunnen nadere infor matie inwinnen en zich in schrijven bij wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4263161 of 4267767. De aanval van Juventus in beeld, die zaterdag 138 punten maakte. lat. Spartaan zag kans zijn voor sprong verder te vergroten tot 0-2. Tot drie minuten voor rust bleef deze stand gehandhaafd. Toen wist Patricia Hoogeveen eindelijk voor H.V.C. de hatelij ke nul weg te werken, waarna Mariene van Vliet vlak voor rust de gelijkmaker nog wist te maken. Wakker Na een hartig woordje van coach Theo van de Water kwam na rust een wakker ge schud H.V.C. in het veld. Bin nen de kortste tijd was er dan ook een voor de Schiedamsen gunstige stand van 4-2 bereikt. Deze voorsprong is hierna geen moment meer in gevaar geweest daar H.V.C. steeds beter ging spelen. Mede door twee werke lijk schitterende doelpunten van Miranda van de Ven werd de wedstrijduitslag voor H.V.C. uiteindelijk 10-5. Met deze uit slag heeft H.V.C. nog alle kans voor een goed resultaat dit sei zoen. SCHIEDAM - De uitreiking van de „Prestatieprijs van de ge meente Schiedam" wordt vrijdagavond in een ander jasje gesto ken. Gelijk aan de Oscar-uitreiking voor de beste filmprestaties in Amerika, worden ook in Schiedam dit sportjaar kandidaten genomineerd voor de hoogste prijs. Deze verandering is tot stand gekomen na overleg tussen het bureau voorlichting en het bureau sportzaken van de gemeente Schiedam en de Schiedam se sportpers. De genomineerden zijn: de Schiedamse Olympi sche deelnemers: Yvonne Buter (hoekcy), Willem Noorduin (at letiek), Jolanda Paardekam (tafeltennis) en Eric de Bruin (honkbal). Daarnaast het drietal dat SW redde van de onder gang: Jan van der Velden, Henk Salari en Hans Loovens. Ook de organisatie van de Stichting Marathon Schiedam, UVG-da- mes (handbal) en SFC (veldvoetbal) zijn genomineerd voor de „De Prestatieprijs van de gemeente Schiedam", die vrijdaga vond in de kantine van het Stadskantoor bekend gemaakt zal worden. Naast deze prijs worden alle kampioenen die de gemeente Schiedam het afgelopen sportseizoen leverde voor het voetlicht gehaald, te weten: Mw. J. v. Kuyeren (bowling); DRZ (zaalvoetbal); Ronald van Egmond (dammen); Dames Asvion en Spirit (hockey); H. van Velzen (bridge); SFC (zaalvoetbal); C. Kok (schietsport); KSVV'71 (tennis); J. Damen (biljarten); C. Ploeg (gymnastiek); W. Kaptein (bowling); Nan v.d. Erve (karate); Hermes DVS (zaalvoetbal); Bert v.d. Berg (schiet); mw. E. C. de Jong en hr. A. de Sturler (bridge); Dames SZC (waterpolo); A. Vijfwinkel (hengelsport); Musis Sacrum (bowling); J. W. Heeze (biljart); Caroline Engelage (ruitersport); Willem Noorduin (gehandicap ten atletiek); SRB (zwemmen); R. de Regt (biljarten); Dames UVG (handbal); E. van Loon (bowling); R. Hessels (Tang Soo Do); z.v.v. Groenoord (zaalvoetbal); Sylvia van Santen (schie ten); Hermes DVS dames (voetbal); Larissa van Hesse (tur nen); TSF heren (tennis); Ton Wiegmann (schieten); H. P. Glansbeek (biljart); SFC (veldvoetbal); Miranda Pais (turnen); Bertha Vervoort (karate). SCHIEDAM - Het rolstoelbas ketbalteam van De Ooievaars speelde zaterdagavond in de Margriethal tegen het tweede team van Racing. Dit duel werd ontsierd door ruw spel en veel gepraat. eerste gjng de Score voor beide teams gelijk op, toch konden de bezoekers een lichte voorsprong nemen, omdat zij de kansen beter be nutten dan de Schiedammers. Door een sterke verdediging aan beide kanten, werd er wei nig gescoord, zodat er bij de TT SCHIEDAM - In een zeer ma tig gespeelde wedstrijd leed UVG zijn derde nederlaag dit seizoen. Bleef het verschil tegen PSV beperkt tot één doelpunt, de uitslag tegen DSC loog er niet om: een verdiende 19-12 nederlaag. Het nerveus gestarte UVG keek al snel tegen een 4-0 achterstand aan. Even leek het erop dat de dames van UVG zich zouden herstellen, kwamen langs tot 5-5, maar moesten vooral in de tweede helft duide lijk afhaken. Ongecontroleerd spel, veel balverlies, en uiterma te slecht verdedigen was daar debet aan. De Amsterdamse da mes, snel spelend en goed sco rend, behaalden hun tweede overwinning. Het ontbreken van spelbepaalster Ingrid Dulfer gaat UVG steeds meer parten spelen. De juiste oplossing kon coach Luysterburg ook in deze wedstrijd nog niet vinden. Voor UVG scoorden: Sonja van Vel zen (4x), Anita Blanken (3x), Margreet Luysterburg (2x), Jo landa Bisschop (2x), Anja Hol lander (lx). Op 7 december wordt een lezing gehouden in de serie „Op weg naar 1992" de eenwording van Europa en wat zijn de conse quenties voor ons? Tijdens deze bijeenkomst van het CDA-vrou- wenberaad zal dr. L. A. Claren- burg, voorheen staffunktionaris Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, spreken over het Milieubeleid in Europa. Deze bijeenkomst vindt plaats in ge bouw voor Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73, Schiedam. De aanvang is 09.45 uur. rust en i J-2U stand op het sco rebord prijkte. Ook in de tweede helft bleef het een harde wedstrijd, toch lukte het De Ooievaars om dichterbij te komen. Een vervelend inci dent in de slotfase kostte Peter Bernhart een knieblessure. Hij werd door een speler van Ra cing expres uit de stoel gereden. Bernhart moest na dit ongeval uitvallen. De Ooievaars gaven de moed echter niet op, maar konden toch niet voorkomen dat het duel met 32-41 verloren ging- Chr. gym. Vereniging zaal open 18.45 uur aanvang 19.30 uur Toegang 6,00 Een goed bericht over zitmeubelen voor alle mensen, die van jongs af aan gezond en gezellig willen zitten! LUX MEDICO 300: verkrijg baar als 3-zitter, 2-zitter en fau teuil, gestoffeerd in een kwalita- Ambachtelijk tjej hoogwaardige, echte velours, gemaakt CZp ,n dg sprankeiende kleur van Federkernë^ ww keus Steeds meer mensen hebben last van been- gewrichts en rug klachten. Voorkomen is beter dan genezen. En „voorkomen" begint bij anatomisch verant woord zitten. Garantie Er werd vastgesteld dat LUX MEDICO 300- ook wanneer er gedurend langere tijd op geze ten wordt - een wezenlijke bij drage levert aan ontspannen zitten voor mensen met rug - en been klachten. Steeds meer mensen leven bewust en passen op hun gezondheid, zonder concessies te doen aan gezelligheid. Vor deze mensen werd onder de kompetente leiding van een orthopaedisch chirurg een volle dig nieuwe generatie zitmeube len ontwikkeld - LUX MEDICO 300 - gezond zitten van begin'af aan. LUX MEDICO 300 moet je bezitten! Hartelijk welkom voor een testzit! I Wilt u eerst wat meer informatie': 'jJWlt lAAWLj Een goede, anatomisch verant woorde zit kan deze klachten zelfs voorkomen! 1 Stuur dit couponnetje op en u I ontvangt kosteloos onze uitge- breide kleurenprospectus. I Herman Snoek, Mare Chomette en Koos van Es, het drietal tafeltennissers van De Ooievaars dat kampioen werd. 's-GRAVELANDSEWEG 600 RIJKSWEG A-20 AFSLAG SCHIEDAM TELEFOON 010-4738393 DONDERDAGAVOND KOOPAVOND - MAANDAGMORGEN GESLOTEN mmi Beslissingswedstrijd voor NO AD- tafeltennis Juventus heren winnen moeiteloos 'oefenduel' ra Naam u Adres Woonplaats

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 15