rïn Het Nieuwe Aktie levert f 12.000,-op Het weer Hoofd recherche kiest voor bedrijfsleven WINTERCOLLECTIE '88 BIJNA KAD0! Bakzeil halen met een arreslee tt mx AJ Zuid-Holland Pompstation overvallen "wifi p/mtr NU v.a. tnttïJöStt Scholier beroofd vanjack RADIO ABA IN WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 40e JAARGANG, NUMMER 98 OPLAGE 39.700 V-fPiitflVWw Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Mevrouw A. Burggraaf overhandigt 12.000 gulden aan kerkvoogd H. Meijers. SCHIEDAM - Het Colle ge van Kerkvoogden hoeft zich weinig zorgen meer te maken over de aanschaf van meubilair als begin 1990 het kerkelijk bureau in 'De Waag' gehuisvest zal zijn. De heer H. Meijers, voorzitter van het college, kreeg uit han den van mevrouw A. Burggraaf een cheque overhandigd van 12.000 gulden. Een bedrag dat door 50 dames met loten, bazar (mevo-bazar!) en verkoop van kleding bij elkaar is gebracht. „Een stukje sociaal werk", noemt woordvoerster mevrouw Burggraaf die jaarlijkse inspan ning van haar club. „leder jaar geven wij een bedrag aan de kerkvoogdij en die moet maar zien wat ze er mee doet. Daar moeten wij niet over be- lissen, dan krijg je 50 menin gen", grapt de energieke vrouw op leeftijd. Brandweerkazerne 'De Waag', ooit dienst gedaan als kapel, soos en brandweerka zerne, wordt een multifunktio- neel gebouw, zegt D. de Wit, se cretaris van het College van Kerkvoogden. „Waar vergade ringen gehouden kunnen wor den, enzo". De 12.000 gulden wordt voorlo pig op een bankrekening gezet. „Het is nog voor een ongeboren kindje, zullen we maar zeggen", lacht De Wit. „Er moet nog zo veel gebeuren met 'De Waag'. Met de fundementen is het goed mis. Er zitten zelf apparaatjes uit Japan in de muur die aange ven of de schuren groter wor den. Het pand waar nu het ker- keleijk bureau (aan de Lange Kerkstraat, red.) is gevestigd, zal van de hand worden gedaan. Twee gebouwen wordt te veel". SCHIEDAM - De Schie- damse politie moet 1988 afsluiten met een negatief saldo. En dat geldt nu eens niet voor de financien, maar voor de personeels sterkte. De top van het plaatselijke korps is in korte tijd behoorlijk uitge dund. Een paar maanden geleden nog maar koos staffunctionaris Gerard El- derkamp voor een baan als beveiliginsbeambte bij de veelbesproken paspoorten fabrikant, de KEP. Nu is bekend geworden, dat de roep van het bedrijfsleven ook te sterk is geworden voor Cees van Dongen. Met ingang van 1 maart stapt het hoofd van de justitiële dienst, waaronder onder meer de recherche, kinder- en vreem- delingen-politie vallen, over naar Ranon, een landelijk ope rerende bedrijfsbeveiligingsgi- i;ant. Aanvankelijk was hij van plan met stille trom te vertrek ken. De negatieve publiciteit en de indianenverhalen rond het wisselen van baan van zijn col lega deden hem anders beslui ten. De lange blonde Brabander van origine doorliep de politie-aca- demie en werd in '79 aangesteld in de Brandersstad als inspec teur van de surveillancedienst. Met zijn nuchtere, niet van hu mor gespeende manier van op treden wist hij al snel binnen en buiten zijn korps de nodige po pulariteit te verwerven. Zekerheid Hij kan, vindt hijzelf, tevreden terugblikken en tegelijkertijd volgoede moed vooruit kijken. En daar wil Cees van Dongen oest het een en ander over kwijt. „Want ik wil mijn oude en mijn nieuwe werkgever recht doen. Toen bekend werd, dat ik weg zou gaan, heb ik ontzettend veel reakties gekregen. De mensen bleken mij het prototype te vin den van een politieman. Daar had juist ikzelf geen idee van. Toch schemert er ook de verba zing doorheen, dat iemand de zekerheid van een am.l-lenaren- bestaan zomaar op kan geven. Ik zit hier in een redelijk riante positie en kies voor het veel wankeler bedrijfsleven. Haaks op mijn beslissingen om op te stappen staat natuurlijk ook het feit, dat ik het ontzettend naar mijn zin heb gehad in het Cees van Dongen Schiedamse korps. Maar ik denk, dat ik bij Randon beter uit de voeten kan. Wat me er trekt is niet in de laatste plaats het feit, dat het personeel daar zo gemotiveerd is en het en thousiasme zo hoog in het vaandel heeft staan. Bij de poli tie worden er intern binnen de organisatie geen schouderklop jes uitgedeeld. Als je in de pu bliciteit komt, is dat negen van de tien keer met een negatief verhaal. Je krijgt haast de kans niet trots te zijn op je werk. Tien jaar geleden werd je nog met de nek aangekeken als je in dit vak zat. Dat is gelukkig afge nomen". Beunhazerij Cees vari Dongen geeft grif toe, dat vandaag de dag de beveili gingsdiensten in feite in een slechter daglicht staan, dan de officiële wetshandhavers. Juist daarin zit een uitdaging, die hem aanspreekt: „De beunhaze rij op dat gebied heeft de parti culiere beveiling in een kwaad daglicht gesteld. De sfeer erom heen is wat luguber. Of er wordt gedacht aan een eenzame nacht waker, die de sluiting van het hekwerk controleert, of aan su perlijfwachten, die de stoere bink willen uithangen, het zijn alletwee slechte voorbeelden. Wat een beveiligingsdienst doet is het verstrekken van puur za kelijke dienstverlening, zodat het arbeidsproces in een bedrijf of instelling ongestoord door kan gaan. Dat loopt van het simpel controleren van de waakvlam van een cv-installatie tot de arrestantenbewaking op een politiebureau. Dat is een van de taken, die door de korp sen steeds meer wordt uitbe steed. Voor dat werk kun je, on eerbiedig gesteld niet de eerste de beste kluiveduiker van de straat af trekken. Je hebt er goed opgeleid, gediplomeerd personeel voor nodig. Als regio manager ga ik bij Randon on der meer contacten met klanten onderhouden en ervoor zorgen dat de juiste man op de juiste plek terecht komt". Dubbele moord Hoezeer Cees van Dongen ook uitkijkt naar zijn nieuwe werk kring, het Schiedamse korps zit hem in het bloed en gaat er nooit meer uit. Zonder enige aarzeling weet hij uit de vele za ken uit zijn politie-carrière de allermooiste op te noemen. „Dat was in '84 de oplossing van een dubbele moord op een heroïne-koerierster en haar op drachtgever. De daders zijn ge loof ik tot 18 jaar veroordeeld. De samenwerking tussen de le den van het regionale recher cheteam onderling en de politie van diverse gemeentes verliep zo vlekkeloos, daar heb ik veel van geleerd. Het is altijd prach tig als je zo'n ingewikkeld on derzoek tot een goed eind kan brengen. Ais rechercheur krij^ je altijd meer op je bord, dan je aankan. In '87 hadden we bij voorbeeld een oplossingspercen tage van slechts 18%. Dat is heel frustrerend. Goed be schouwd is het het aantrekke lijkst om een fietsendief of au tokraker te pakken. Die beken nen vaak een heleboel dingen te gelijk en dat werkt gunstig op de cijfers. Maar reeël bezien kan ook Schiedam zich niet onttrek ken aan de wereld om haar heen. De criminaliteit rond ver dovende middelen wormt nu al een van de grootste problemen. Zo'n vondst van 20 kilo heroï ne bijvoorbeeld afgelopen zon dag, spreekt al boekdelen". Wie het nieuwe hoofd justitiële dienst wordt is nog niet bekend. Wel hoopt Cees van Dongen zijn opvolger nog zelf in te kun nen werken en zolang als nodig met raad en daad terzijde te kunnen staan. Tenslotte zit er ook nog eens een verhuizing naar een nieuw hoofdbureau aan te komen met allerlei toe standen van dien. Het spreek woord 'politie, is a job for a life time' is duidelijk niet voor niets uitgevonden. „Maar hetzelfde wordt gezegd over de beveili ging", geeft Cees fijntjes terug. T.V. DEFEKT? Videospecialisten SCHIEDAM - Een pompbe diende van het Esso-benzinesta- tion. op de Rotterdamsedijk is zaterdagavond het slachtoffer geworden van een roofoverval. Die vond plaats precies op het moment dat de man, 23 jaar en afkomstig uit Sliedrecht, na sluitingstijd naar huis wilde gaan. Hij had net de sleutel van de toegangsdeur naar zijn kantoor tje aan de buitenkant omge draaid, toen hij van achter werd beetgegrepen. De dader gaf hem tegelijkertijd een klap in het ge zicht, rukte zijn tas uit handen en ging er te voet vandoor in de richting van het Boerhaveplein. In de tas zat niet de dagop brengst van het benzinestation, maar wél de portemonnee van de pompbediende met geld en persoonlijke bescheiden en een kerstboomstandaard, MEER METERS MODE UNI-JOGGING KINDER-SERIES MOUSSELINES WINTERKATOEN JERSEY'S KAMGAREN RUITEN SCHIEDAM - Café-eige naren, kroegbazen en an dere kopstukken uit het uitgaansleven, het zijn per definitie eigenzinnige ty pes. Wie zo'n stelletje on geregeld op één lijn wil krijgen, dient daarom van goede huize te komen. De Kerstman is bij uitstek een figuur van onbevlekt bla zoen en een smetteloze re putatie, die dat zou moeten lukken. Vorig jaar was deze heilige met het uiter lijk van een reuzenkabou- ter al bereid zijn krachten op het roerige Schiedamse horeca-wereldje te beproe ven. Het resultaat was een Kerstjazznacht, die - eer lijk is eerlijk - meer druk en gezellig dan een muzi kale topper genoemd mocht worden. Met zo'n arreslee is het moeilijk bakzeil halen. Toch blijkt de Amerikaanse evenknie van Sin terklaas redelijk bedreven in deze oer-Hollandse sport. Want de Muzieknacht, die met zijn hulp voor zaterdag 17 december op stapel is gezet, belooft er één te worden, die geschiedenis gaat maken in vele opzichten. Variëteit In een kleine 20 café's verspreid door heel het centrum is tot in de kleine uurtjes van zondag de 18e live muziek op niveau te beluisteren. Geholpen door Paulo Sintra, ook bekend als de Portugese Schiedammer, heeft de kerstman een variëteit aan groepen weten te contracteren waar menig organisator van fes tivals met een grotere naam ja loers op zou zijn. Op het programma staan top pers als de Ron Baggerman Band (new pop), Blue Voice (jazz-funk) en The Magnificent Opalino's (nightmusic) om maar een paar buitenplaatsen op te noemen. Hokje Niet alle bands die verwacht worden, laten zich zo makkelijk in een hokje stoppen. Zo was er nog even wat verwarring over de manier waarop Pater Moes- kroen, die in De Pacha op treedt, aangekondigd moest worden. 'Smartlappen' hadden Sintra en zijn hemelse compaan in alle onnozelheid neergezet. Dat was tegen het zere been van Leo Valk, de eigenaar van de bar op de Hoogstraat. In Hol- landstalige pop en humor kon den uiteindelijk alle partijen zich vinden. Voert jazz enigszins de boven toon in het aanbod van de Kerstmuzieknacht 1988, ook liefhebbers van andere genres kunnen ruimschoots aan hun trekken komen. In Seventh He aven (onder het museum) speelt Wouter van der Eist bijvoor beeld op de piano onvervalste 'dinnermusic'. Café 't Maantje gokt op de Spaanse flamenco en het Weeshuis blijkt plek te heb ben voor een compleet jazzor kest. Het totale programma zal door heel de stad heen worden opge plakt. „Daar zullen de Mupi's en abri's bij verbleken," verze- De grote organisator van de Kerstmuzieknacht kerden de twee regelneven ach ter het horeca-evenement. Voor alle zekerheid publiceert Het Nieuwe Stadsblad op vrijdag 16 december nog een volledig over zicht van 'wie, wat en waar'. wasautomaten koelkasten fornuizen Hoogstraat 202 witgoed V Vlaardingen-Centrum MS Oranjestraat 13 Schiedam-Centrum Telefoon 0l0-42fi3BI)fiy elefoon 010-4346011 SCHIEDAM - Voor de tweede maal in korte tijd is een scholier in Schiedam op brutale wijze van zijn jack beroofd. De jongen, een 15-jarige Vlaardinger, stond vrijdag middag rond half vier bij de halte op de Laan van Bo- I'Es op de bus naar huis te wachten, toen twee leeftijd genoten hem aanspraken. Zij bevolen hem zijn jack uit te trekken en gaven hem meteen een klap in het ge zicht. De scholier voelde zich dermate bedreigd, dat hij meteen deed wat het tweetal vroeg. Het jack van het merk „Bad Boys" is mintgroen met een rode voe ring en ongeveer 300 gulden waard. De politie heeft het sterke vermoeden dat de daders dezelfden zijn, die twee we ken geleden een leerling van Scholengemeenschap Spie- ringshoek op soortgelijke wijze een winterjas afhandig maakten. Zij verzoekt even tuele getuigen zich te mel den op het hoofdbureau, te lefoon: 4260760. Twee vrije jongens straten eigen cafe Dansbaar ontbijt In Passage Theater Nieuwbouw gestart in Zuid Beslissings wedstrijd voor NAD tafeltennis Preventie kan schade voorkomen v Zorgen kerkvoogdij verlicht Bron: KNMI VRIJDAG 09/12 ZATERDAG 10/12 ZONDAG 11/12 half tot zwaar bew. wolkenvelden wolkenvelden droofl droog droog üSüU i°u//TldtUemp- 7°min- 3°/midd.temp. 7° min. 4° /midd.temp. wind: NW-3 wind: W-3 wind: W-4 Politietop sterk uitgedund Stadsblad Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95. Vurtoop Inruil - Reptrshe f root uw uunudurm m kouHutlun. LEO HOM Schiedam, Hoogstraat 27 b t/o HIJ Herenmode. Kerstman aan de rol in het Schiedamse r J Stijlvolle G- ring met 5 mm flexibele Panterschakels 14 knt. goud met 4 diamanten Bijpassende oorbellen Concessionaire Les Must de Cartier en Van Cleef Arpels Hoogstraat 50 Schiedam tel. G10-43-42BB 13 □o. koopavond Nieuwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1