Jan van Eijsen debuteert bij HBSS Matige prestaties van SV Groenoord SW's veerkracht beloond met een punt Een gezonde geest in een gezond lichaam l Ai i inr Diploma- zwemmen Nipte zege HVC dames m Hokkenshow PV De Vrijheid Paul Berg heeft 'n heel andere kijk op uw ogen... Vierde dan H. Vervoort Mini training bij Juventus Inschrijven oliebollen-snelschaaktoernooi HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 PAGINA 17 VLAARDINGEN - Zon der de aan zijn teen ge blesseerde doelman Kees Groeneveld en de geschor ste aanvoerder Cees Schil der en Arie Kuyp slaagde HVO er tegen HBSS toch in de volle winst te pak ken, 2-1. Daarmee brak de ploeg van trainer Teun Kornaat met de al vier sei zoenen durende traditie om de laatste wedstrijd voor de winterstop te verliezen. Toch speelde zijn ploeg die momenteel koploper is, geen bijzondere wedstrijd. „Daar zijn wel twee ploe gen voor nodig," vond Kor naat. „Als HBSS hier komt voor een punt is dat prima, maar laten ze dat dan wel proberen te berei ken met voetbal. Achteruit voetballende ploegen zijn voor ons altijd moeilijk, ondanks dat we met drie spitsen spelen," aldus Kor naat. De eerste rondgang gaf bijzon der weinig hoogstaand voetbal te zien. HBSS trachtte met man en macht de razendsnelle spit sen van HVO aan banden te leggen wat ten koste ging van de snelheid in het duel. Het aantal onderbrekingen waren bijna on telbaar, evenals het in het veld verschijnen van de verzorgers. Uit een van die vele spelhervat tingen krulde gelegenheids-aan voerder Ed van Zelm de bal op de lat, waarna Glenn Brown in de rebound de bal in handen van de bij HBSS debuterende doelman Jan van Eijsen schoot. Voorkeur De van SFC afkomstige Van Eijsen had van HBSS-trainer Ger Pijl de voorkeur gekregen boven Fred le Pair. „Hij is mo menteel de beste keeper die ik heb," wist Pijl, die Van Eijsden nog kent uit zijn HVO-periode. Van Eijsden speelt nu twee maanden bij HBSS in het twee de, waarvoor hij enkele malen de punten binnenhaalde. Natuurlijk deed Le Pair het niet slecht, maar ik vind dat ik elke procent, waardoor ik vind dat ons team beter wordt, moet ge bruiken, lichtte de HBSS-oefen- meester zijn beslissing toe om uitgerekend tegen HBSS-HVO Jan van Eijsen te laten debute ren. Reflex Het in de eerste helft mat spe lende HBSS („Ze schopten elke bal de bossen in", aldus Kor naat) kwam in de tweede helft veel feller uit de kleedkamer. Adrie Bierhuizen was voor HBSS dichtbij de openingstref fer, maar in een reflex wist HVO-doelman Marcel Mole naar zijn knie achter de inzet van de HBSS-spits te krijgen. Aan de overzijde van het veld was Glenn Brown, HVO's tops coorder, bijna het middelpunt van een feestje, maar de goalt- jesdief zag zijn schot via een HBSS-voet naast gaan. Toch mocht de thuisploeg als eerste juichend terugkeren naar eigen helft. De door Gosro Nas ser voorgezette bal werd in eer ste instantie gemist door John Westerdijk, maar bij de tweede paal schoot een vallende Ale- wijn Verboon HVO naar een 1-0 voorsprong. Nog geen minuut later had Mi chel van Zijl, ingevallen voor Martin Bierhuizen, de gelijkma ker op zijn schoen, maar de in valler kon na het missen van deze kans het predikaat „gou den wissel" wel vergeten. Deze mogelijkheid voor de Schie dammers gaf al aan dat de ploeg van Ger Pijl na de achterstand ineens wel wist wat voetballen is. Achterin werd iets meer risi co genomen en daar profiteerde Marc Maatsen van. Hij werd aangespeeld door John Wester dijk, soleerde door de HBSS-de- fensie en liet Van Eijsden kans loos, 2-0. In de laatste tien minuten pro beerde HBSS de opgelopen ave rij nog weg te werken. Allereerst trachtte Adrie Bierhuizen HVO- doelman Molenaar met een lob je te verrassen, de lange sluit post kon nog net redden. Maar toen diezelfde Bierhuizen voor zette, Wout Griep op het doel schoot kon Faust van der Meer 2-1 intikken. Hoewel de druk op het Vlaardingse doel nog groot werd, hield de veste van HVO stand. „We zijn eigenlijk pas in de tweede helft met kapsones gaan spelen en de laatste twintig mi nuten met flair en dat was te laat," concludeerde Ger Pijl. HBSS-er Michel van Zijl zet Najim Nasri op het verkeerde been. SCHIEDAM - De Postduiven Vereniging De Vrijheid heeft het jaar afgesloten met een hok kenshow. Ieder lid van De Vrij heid bracht de vier mooiste dui ven naar de show, die daar door keurmeesters op schoonheid, conditie en vliegkwaliteiten be keken werden. Na het optellen van de punten eindigde R. Heinsbroek als eer ste, gevolgd door combinatie Van Diest. De duiven van G. Breur werden door de keur meester als derde gezien, W. van Leyden eindigde als vierde. Op woensdag 28 december kun nen alle Schiedamse duivenmel kers hun duiven laten inenten tegen de gevreesde paramixo- ziekte. Een dierenarts zal in het clublokaal van De Vrijheid van af 19.00 uur de entingen ver richten. SCHIEDAM - Ook dit jaar kon de SV Groenoord voor de competitie van de Rotterdamse Schaakbond vijf teams inschrijven, het geen er op duidt dat de vereniging een constante kern van goede schakers heeft. Nu drie van de ze ven ronden van deze com petitie gespeeld zijn, kan een tussenbalans opge maakt worden. Het eerste team spelend in de hoog ste klasse van de R.S.B. verkeert helaas in de on derste regionen: drie pun- ten uit evenzoveel wed strijden. In het tweede ge deelte van de competitie die in januari weer begint, zal het team onder leiding van teamchef Loek van Soelen voor de broodnodi ge punten moeten zorgen. Het tweede team dat al drie maal achter elkaar tevergeefs probeerde naar de tweede klasse door te stoten en steeds op bordpunten de promotie miste, gaat fier aan de kop in haar af deling, niemand in de vereni ging twijfelt er aan, Piet Sodder- land's mannen zullen promove ren. Het pas gepromoveerde derde team met teamcaptain Rob Niessen doet het in de derde klasse uitstekend, ook zij heb ben een maximale score van zes punten uit drie wedstrijden. Het vierde team dat ook al promo veerde heeft het zwaar in de derde klasse, één overwinning en twee zware nederlagen waren de reden dat zij in de onderste helft van de ranglijst te vinden zijn, handhaven is het devies van Jacques Groeneveld en zijn teamgenoten. Tenslotte het vijf de team, dit behaalde de eerste overwinning, leuk was het dat het enige dameslid van Groe noord medeverantwoordelijk was voor die eerste zege. Een promotie zit er niet in, maar de graderen is ook niet mogelijk. Intern De interne competitie onderver deeld in drie groepen, heeft nog slechts enige wedstrijdavonden te gaan en wedstrijdleider Gilles Degeling kan een nieuwe inde ling gaan maken. In het begin van 1989 zal dit gebeuren zodat nieuwe leden zeer eenvoudig in gepast kunnen worden. Sinds enige jaren is er ook op dins dagavond van 19.00 tot 20.00 uur een jeugdopvang, jongens én meisjes worden in die tijd opgeleid om een van de K.N.S.B.-diploma's te behalen. SCHIEDAM - Zowel SW-trainer Jan van der Velden als zijn collega van DS'79 Simon Kistemaker waren na afloop eensge zind van mening, dat dit het voetbal was waar het publiek (2400) voor kwam. Natuurlijk hadden de aan wezige toeschouwers een wedstrijd gezien met zes, bijna allemaal fraaie, tref fers, die beiden eerlijk ver deelden, zette SVV tot driemaal toe een achter stand recht en werkte het hard, het spel maken kon het niet. Zeker gezien de aangekochte spelers, tien tot nu toe, had van SW verwacht moeten worden om meer een stempel op de wedstrijd te drukken. „Nu de stroom nieuwe spelers gestopt lijkt kan ik gaan bouwen", vond Van der Velden. In het eerste kwartier beheerste SVV het spel. In een hoog tem po werd de bal rondgespeeld en kwamen ook de nodige kansen. De beste was voor de aalgladde Dean Gorre, die de hele Dordt- se defensie, inclusief doelman Speelmeijer, op het verkeerde been zette, maar zijn schot van de lijn gehaald zag worden door Michel Langerak. Niets leek een snelle openingstreffer van SVV in de weg te staan, totdat gele genheidsaanvoerder Eddv Rid derhof een misverstand had met de ver uit zijn doel geko men Eric Tanis, waaruit Jaap van der Wiel DS'79 eenvoudig op voorsprong zette. „Ik weet niet wat het is met Tanis", zei Van der Velden later. „Op de trainingen krijgen ze er geen bal in, maar tijdens de wedstrijd houd ik bij elke bal die de '16' ingaat mijn hart vast", aldus de SVV-oefenmeester, die direct een jaloerse blik wierp richting Kistemaker, die in Speelmeijer een uitstekende sluitpost heeft. Draad Nauwelijks aangeslagen door de onverwachte tegentreffer pakte SW de draad weer op en dat resulteerde twee minuten later in gelijkmaker van de mee naar voren gekomen Chris Verkaik, die een afgeslagen hoekschop van twintig meter raak kogelde. In tegensteling tot wat de aan wezige toeschouwers verwacht ten, drukte SVV na de gelijkma ker niet door. Het was daartoe niet bij machte, de keren dat zij gevaarlijk doordrongen tot het strafschopgebied van DS '79 waren op één hand te tellen. Tot aan het middenveld liep de op bouw goed, maar door het strak ke verdedigen van de bezoekers werden er nauwelijks openingen gevonden. Het gevaarlijke SVV- moment voor de rust was onge twijfeld toen Pier Tol, verder onzichtbaar gemaakt door Frans van der Heide, de bal goed aan gespeeld kreeg van Keje Mole naar, onderuit werd gehaald en scheidsrechter De Munnik voor deel toekende aan Dean Gorre, die een uitstekende kans miste. Vliegend schot Evenals in de beginfase van de eerste helft opende SVV sterk met een uitgelezen mogelijkheid voor Pier Tol, die knap weg draaide van Van der Heide, maar zijn schot gepakt zag door Speelmeijer. De DS-doelman verrichtte niet veel later weder om goed werk, door een vlie gend schot van Chris Verkaik, die voor rust geel kreeg, uit de bovenhoek te plukken. Ook Keje Molenaar kreeg geel voor gehouden door De Munnik, na wegtrappen van de bal. Voor een speler met zo'n ervaring dom, al was zijn reactie, na on deruit halen van kaiser floot De Munnik niet en toen Molenaar zelf werd neergehaald blies hij wel, wel te verklaren. Na 18 mi nuten kwam DS '79 voor de tweede maal op voorsprong toen Leen van der Wiel de sprintende John van der Zwan, die de derde gele kaart van de avond in ontvangst mocht ne men, op maat bediende en 1-2 liet aantekenen. Het waren we derom twee minuten die SVV nodig had, om de achterstand weg te werken. En wederom ge beurde dat met een snoeihard afstandsschot, al kwam dat deze keer van de schoen van Eddy Ridderhof. Met het inbrengen van Virgil Breetveld, voor de licht gebles seerde Keje Molenaar, probeer de Jan van der Velden zijn ploeg meer aanvallende impul sen te geven en deze keer over het dode punt heen te helpen. Maar de wensen van de SW- trainer werden door zijn spelers niet bewaarheid, want nadat Jan Lohman plaats gemaakt had voor Paul Oschner, from melde Theo van Kulsdom een voorzet van Michel Marree ach ter Tanis. „Ik dacht die wed strijd is gelopen, de kracht bij SVV om voor de derde maal te rug te komen is weg", keek Kis temaker terug op het moment waarop DS weer op voorsprong kwam. „Ik had het ook niet ver wacht", meende Van der Vel den oprecht. Alle gedachtes der trainers ten spijt, want toen de electronische klok van het SVV 'stadion' 43:51 aangaf, legde de ingevallen Paul Oschner al zijn frustraties die hij de laatste we ken als bankzitter had opge kropt, in een afstandsschot waar Speelmeijer niet tegen uit kon richten, 3-3. Jan van der velden was na af loop tevreden over de veer kracht, hij zelf noemde het 'vlammnetje bleef branden', die zijn ploeg tentoon spreidde. „Zeker gezien de vele nieuwe spelers van de laatste wekken viel het mee", aldus Van der Velden, die bekend maakte met dit elftal, waar Hans Loovens vanwege een liesblessure in ont brak voorlopig zijn basisteam is. Alleen zoekt hij waarschijnlijk nog een nieuwe keeper. Het was vrijdagochtend nog behoorlijk donker toen de hele schoolbevolking van het Stedelijk Gymna sium, een kleine 300 man (en vrouw natuurlijk), zich in sporttenue naar de Mar griethal haastte. Ieder had slechts een doel: Winnen. Ook al ging het hier om onderlinge wedstrijden, voor zijn groep wilde ie dereen zoveel mogelijk punten verzamelen. En vanaf kwart over acht werd er volgens een strak, maar per fect werkend schema gebasket- en gevolleybald. De ene groep nog enthousiaster dan de ande re geruggesteund door cheerers, compleet met spandoeken en mascottes. In verhitte duels werd er gestreden om de bekers. Je zou soms gezworen hebben dat er wereldtitels te vergeven waren. Toch ging het voorna melijk om de voldoening ande re groepen afgetroefd te hebben en wat is er mooier dan een ho gere klas achter je te laten? In totaal zijn er 155 wedstrijden van elk een kwartier gespeeld. Uiteindelijk waren het de klas sen IB, 3A en 5 die in de ver schillende afdelingen de bekers voor zich opeisten. Uiteraard hadden ook de lera ren een team gevormd en dat handhaafde een traditie, zij het met opmerkelijk veel moeite, door het sterkste zestal van gymnasium-6 in een zinderende volleybalfinale te verslaan. Ter afsluiting waren er indivi dueel nog medailles te verove ren in een hardloópnummer. Ondanks een verstuikte voet en wat lichte handblessures kan het Stedelijk Gymnasium terug zien op een prima verlopen sportdag. Paul Berg is opticien èn optometrist èn contactlens- specialist. Als 't goed is weet hij alles over uw ogen, over zien, over kijken, over brillen en over lenzen. Als AN V C-contactlensspecialist behoort hij u uitvoerig en objectief te informeren en te adviseren over 1 brillen en contactlenzen. Voor zoveel persoonlijke aapdacht moet u wel even naar de Nolenslaan, want u mag er zelf ook wel iets voor doen! Hwdl! Frans van der Heide maakte het Pier Tol (r) de hele wedstrijd moeilijk. kunt u bereiken met een adverten.tig in UW THUISKRANT. Bel UW THUISKRANT, 070 - 190.285, als u mééf wilt bereiken. w. Toernooi Als vanouds wordt het kalender jaar bij de schaakvereniging af gesloten met het befaamde Olie bollen-snelschaaktoernooi. Het is een open toernooi waaraan thuisschakers of leden van an dere schaakverenigingen kun nen deelnemen. De indeling ge schiedt op basis van speelsterk- te, zodat ook de minder gerouti neerde snelschakers kans heb ben op het winnen van de fraaie prijzen. Bovendien worden de deelnemers van tijd tot tijd ge trakteerd op lekkere oliebollen. Het maximaal aantal deelne mers is op 80 gesteld, het lokaal laat geen groter aantal deelne mers toe. Het is derhalve zaak dat liefhebbers zich tijdig aan melden. De ervaring is dat velen op de speelavond onverrichter zake moeten terugkeren: de zaal was vol. Het toernooi wordt gehouden op vrijdagavond 30 december in het sfeervolle clublokaal: de Boer derij aan de Van Sweelincksin- gel 7, Schiedam Noord. De zaal is open om 19.00 uur, zodat de wedstrijden even na half acht kunnen beginnen. Het inschrijf geld is 7,50. Aanmelden bij M. Buckers, telefoon 010-4701726. SCHIEDAM - In zwembad Zuid werd op zaterdag 17 de cember gezwommen voor het A- en B-diploma. In totaal na men vijftig kandidaten deel aan het diplomazwemmen. Als commissie van het zwembad waren Corrie Verdam en Mari an Stadegaard vertegenwoor digd. De geslaagden zijn: A-diploma: Jarka v.d. Graaf, Je roen Steenoven, Marieke v. Zanten, Mw. J. C. Dijksma, Nathalie v. Wagtendonk, Daan Dujardin, Fieke Kreischer, Mw. Tetelepta, Eva den Duik, Tina v.d. Bogert, Carlien Reinders, Asuman Sürmeli, Els v.d. Wa ter, Michael Kalkman, Diana v.d. Water, Finn Collé, Caroli na de Bok, Wesley Kruyskamp, Mike Bockkom, Michael v.d. Wulp, Paula Oomens, Mw. L. La ven-de Vries, Gerard Bene- kem, Shelly Meeuws, Hugo Suylekom, Jesper Schreuder, Melle v.d. Boom, Naanaa Ada- mafio. B-diploma: Linda Benningshof, Frieda Weerman. Micha Noor- dergraaf, Brenda Hoogwerf, Linda Nagelhout, Fahri Durak, Eddie v.d. Berg, Vanessa Jans- sens, Monique Hencke, Renate Duifhuizen, Michel v. Dijk, Tony Faas, Kelly v. Gelderen, Gwendolyn Hoogewoning, Su- rodaya Hille, Mariska Jongste, Suzanne v. Dongen, Francis Tettelaar, Liana Kombolitis, Dewi Gundlach, Agnes Ver meulen, Roy de Vette. H. Vervoort SCHIEDAM - De karate- afdeling van de Nederland se Culturele Sportbond (NCS) organiseerde op 17 en 18 december een stage training met dangraad exa mens. Tijdens deze exa mens behaalde H. Vervoort van de Schiedamse karate- vereniging Fuji Yama de vierde dan. Het examen werd afgeno men door de dangraden examencommissie van de NCS waarin grootmeester F. meijer, hij bezit de ze vende dan, zitting heeft. Tevens werd H. Vervoort, die in Schiedam instructeur is, aangesteld als internatio naal scheidsrechter van de CSIT, oftewel Commission de Sportif International Travailler. ANVC-contactlensspecialist - OV-optometrist Nolenslaan 418 - Schiedam - tel: 010-4735384 SCHIEDAM - Tegen het Ba- rendrechtse Sprongschot moes ten de dames van HVC weder om op een vroeg tijdstip aantre den. Al binnen dertig seconden keken de Schiedamse dames te gen een 0-1 achterstand aan, en het HVC antwoord liet lang op zich wachten. Pas na zes minuten kon de ge lijkmaker door Ellen van Veen gescoord worden. Het bleef een rommelige wedstrijd waarin Sprongschot op voorsprong kwam en als Jolanda Hogeveen niet bekwaam een strafworp had gestopt zelfs op 1-3, nu bleef de schade tot 1-2 beperkt. De wedstrijd sukkelde zo verder tot aan het eind van de eerste helft Petra Dries met twee doel punten de Schiedamse dames eindelijk op voorsprong bracht en de rust met een 6-5 voor sprong kon worden ingegaan. Na de rust eenzelfde spelbeeld, waardoor beide ploegen lange tijd niet tot scoren konden ko men en HVC uiteindelijk zijn voorsprong weer verloren zag gaan. In de elfde minuut van de tweede helft nam dan uiteinde lijk HVC opnieuw een voor sprong door een loeihard af standschot van Miranda van de Ven. Hierin lag kennelijk al haar ongenoegen over het ver loop van de wedstrijd tot nog toe. Uiteindelijk werd de wed strijd afgesloten in een nipte overwinning voor HVC, te we ten 8-7. Door de winst blijft HVC wel meedoen in de strijd om de bo venste plaats. Topscoorders aan Schiedamse zijde waren net als vorige week Miranda van de Ven en Petra Dries met twee en drie doelpunten. SCHIEDAM - De Schiedamse Basketbal Vereniging Juventus nodigt alle jongens en meisjes tot twaalf jaar uit om te komen basketballen. Speciaal voor deze groep kinderen heeft Juventus Mini-Basketbal trainingen opge zet. Deze trainingen zijn erop gericht om in een sportieve sfeer kinderen de basis-elemen ten van het basketbalspel bij te brengen. De trainingen zijn elke dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur in Sporthal Oost, Fahrenheit- straat 4 Schiedam. Omdat Juventus de afstand huis-training niet te groot wil maken, is er speciaal voor de Woudhoek en omstreken een aparte training elke woensdag van 17.30 tot 18.30 uur in de Gymzaal van de Woudhoek- school, Faassenplein. Ook iedereen van twaalf jaar en ouder is welkom bij Juventus. Voor deze mensen zijn er trai ningen op dinsdag of op don derdag, afhankelijk van de leef tijd. Voor informatie: voorzitter Juventus, Theo Vos, 010- 4371818. Incompleet HVO kan het ook Publiek wint op Harga

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 17