Woonwagenbewoners nemen geen blad voor hun mond Fiat Tipo Auto van 't Jaar Prijswinnaars Sportsjaak Zakkendrager komt verkeerd terecht ^Samen Wie wordt bruid van de maand? SCHIEDAM WENST... NIEUWJAARSWENSEN „Maak er maar vier keer van" h SCHEPER Stadsblad J Geen verrassing. Feestje 5x Auto van 't Jaar iH§é r Aanrijding met dodelijke afloop MEDEDELING m Een Tip rond nieuwjaarswens bezorger van dit blad PAGINA 3 'HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 SCHIEDAM - MAAN DAG „Deconcentratie is deportatie". „Oost, West, Schiekade best". De in het rokerige kampschool- tje opgehangen strijdkreten lie gen er niet om. Tientallen vrouwelijke en een handjevol mannelijke kampbe woners zitten met de handen over elkaar, kopje koffie en een pakje sigaretten voor hun neus, te wachten op staatssecretaris E. Heerma van het ministerie van verkeer, ruimtelijke orde ning en milieu om eindelijk eens op hoog niveau hun ongenoegen kenbaar te maken over het woonwagenbeleid dat in Schie dam wordt gevoerd. Vooral de laatste plannen van wethouder Chris Zijdeveld zijn in het verkeerde keelgat gescho ten. Twee kampjes van vijftien standplaatsen in Spaland-West in '89 en het jaar daarop elders nog eens vijftien. De druppel die de emmer zicht baar doet overlopen. „Waarom willen jullie ons uit elkaar rukken", is een van de eerste vragen van een veront ruste bewoonster aan de Schie kade, „we zijn een hechte fami lie. Van ons hoeft het allemaal niet meer. We wachten al meer dan tien jaar op een andere plek". „In '78 zou het de Koekoeks laan worden, maar dat ging niet door. Er werden 653 bezwaar schriften ingediend", klinkt het uit de andere hoek van de zaal. „Hadden jullie dat niet door kunnen drukken"! „Van de gemeente hebben we tijden niets meer gehoord. Maar als er een staatssecretaris op werkbezoek komt, gaan de deu ren voor overleg plotsklaps open", spuwt opbouwwerker Jack Gaudelius zijn gal over de hele gang van zaken. „Zijn we eigenlijk wel welkom in Spaland. Wil jij tussen men sen gaan wonen die ons niet willen hebben,", vraagt een blondharige mevrouw aan haar buurvrouw. Stadskantoor Staatssecretaris E. Heerma (op het stadskantoor uitvoerig inge licht over de gang van zaken in het Schiedamse) wil liever in de toekomst kijken dan naar het verleden terugblikken, deelt hij in gezelschap van gedeputeerde L. Stolker en de wethouders Luub Hafkamp en Chris Zijde veld mee. We willen af van de grote kampen in Nederland. Voor dit beleid hebben we gekozen en dat zullen we niet terugdraaien. Laten we daar helder (een stop woordje van de beleidsman) over zijn. We kunnen niet tole reren dat we eerste-, tweede- en derdeklas burgers hebben. We moeten kiezen voor een sy steem waarin de eigenheid van wonen blijft behouden en u deelgenoot wordt van de samen leving. Gedeputeerde Stolker vervolgt: „Grote kampen liggen per defi nitie bij vuilnisbelten of rijks wegen, kortom de slechte plek ken om te wonen. Voor kleinere kampen kunnen betere plaatsen uitgekozen worden. „U heeft het constant over inte greren. Ik ben getrouwd met een burgerman, hij ligt naast me in bed. Moet ik nog meer inte greren", roept een vrouw naar het viertal, tot grote hilariteit van de zaal. Toon Wethouder Zijdeveld geeft pp een wat zalvende toon een his torisch overzicht van het woon wagenbeleid in Schiedam: de Koekoekslaan, de Schie en Bui tenhavenweg. Het ging om wat voor reden dan ook met door. „Daar gaat-ie weer hoor met dat praatje van hem", reageert een toehoordster die er kenne lijk schoon genoeg van heeft. Heerma tenslotte roept de ge meente en de woonwagenbewo ners op rond de tafel te gaan zitten, en adviseert de wethou der het aantal standplaatsen in Spaland nog niet in te vullen. „Met een getal beginnen is niet goed". De staatssecretaris is te vreden dat volgend jaar een be gin wordt gemaakt met het de- concentratieprocen en zegt toe in '89 terug te komen. Hij on derkent ook dat Schiedam wel erg lang bezig is om een beleid op poten te zetten. Bij werkbe zoek in Leidschendam. Hooge- veen en Roosendal heeft hij be tere resultaten gezien. Schuttersveld Heerma brengt na de Schiekade nog een bezoek aan het Schut tersveld. De „integratieprojekt" loop niet bepaald op rolletjes. Van de 12 gezinnen zijn er twee teruggekeerd naar het kamp. Vier families hebben te kennen gegeven dit voorbeeld te volgen. Dit betekent concreet dat het woonwagencentrum straks 37 standplaatsen telt. „Over een aantal jaren zullen vijf jongeren op zichzelf gaan wonen. Tel die er maar bij op zegt opbouwwerker Gaudelius. De Europese jury van de Auto van het Jaar verkiezing heeft voor het jaar 1989 de Fiat Tipo als Auto van het Jaar gekozen. Voor ons en de meeste auto- geinteresseerden geen verras sing. Bij de introductie van de Fiat Tipo beschreven wij al: Dit is een grote kanshebber voor de titel Auto van het Jaar. Als eni- ge opponenten van betekenis za gen wij de Opel Vectra, VW Passat en Renault 19. door Leo de Ruiter Op een kleine verschuiving na is dat uitgekomen. De Fiat Tipo heeft glansrijk gewonnen. De auto kreeg van de 58 juryleden in totaal 356 punten. De Opel Vectra werd fraai tweede met 261 punten en de VW Passat derde met 194 punten. Daarna volgt echter de BWM 5-serie met 178 punten en dan pas de Renault 19 met 165 punten. Nu is het verschil BMW en Renault in punten althdns niet zo groot, 178 minus 165 is slechts 13 punten, maar het blijft toch de Renault 19 op de 5e plaats. De Fiat Tipo is niettemin eer vol winnaar geworden het is een heel nieuw produkt. Als op volger van de Ritmo een totaal andere auto, een heel ander mo del met de nieuwste stroomlijn technieken, ook vele inovaties in de eigenlijke techniek wat be treft onderstel, motoren e.d., maar ook in fabricage, galvani seren van plaatwerk, nieuwe spuitmethodes, roestpreventie, robot-fabricage, computer stu ringen, enz., enz. Fiat krijgt de titel al voor de vijfde keer. Geen enkel ander merk is dat gelukt, andere mer ken halen hoogstens twee keer die titel. Opel bijvoorbeeld met de Kadett en Omega, Ford met de Escort en Scorpio, Peugeot met de 405 en daarvoor pas de 504, niet dus de 205 want toen won Fiat weer met de Uno en daarvoor Fiat met de 127, de 128 en 124. Nu de Tipo is dus de 5e keer. Het overzicht van 26 Auto's van het Jaar is: 1963 Rover 2000; 1964 Austin 1800" 1965 Renault 16; 1966 Fiat 124; 1967 NSU Ro 80; «1968 Peugeot 504; 1969 Fiat 128; 1970 Citroen GS; 1971 Fiat 127; 1972 Audi 80; 1973 Mercedes 450; 1974 Citroen CX 1975 1976 Simca 1307- 1308; 1977 Rover 3500; 1978 Porsche 928; 1979 Simca-Chrys- ler Horizon; 1980 Lancia Delta; 1981 Ford Escort; 1982 Renault 9' 1983 Audi 100; 194 Fiat Uno; 1985 Opel Kadett; 1986 Ford Scorpio; 1987 Opel Ome ga; 1988 Peugeot 405; 1989 Fiat Tipo. De donkere dagen voor Kerst dienen zich al aan. En daarmee komt ook het nieuwe jaar 1989 in zicht. Mèt de bijbehorende geluk wensen en tradities. Tot deze laatste rekenen we eveneens de goede gewoon te om de Nieuwjaarswens van ook de bezorger van dit blad, 'UW THUIS- KRANT', naar oud gebruik via een 'tip' -in de wande ling ook wel fooi genoemd zijn bezorgende wens te ho noreren, als u wilt. In dat geval is het wèl zaak, dat zo'n gebaar in goede, dus juiste handen valt. En niet een lachende derde met zo'n verzilverde handdruk er mee aan de haal gaat. Toch zijn er -als elk jaar rond deze tijd- dergelijke schavuiten op pad... Vandaar onze gouwe tip, verpakt in een waarschu wing: -alle bezorgers van dit blad kunnen zich legitimeren met een legitimatiekaart, voorzien van hun naam en het jaartal 1988. Dus als er zich lepe lieden bij deze le zer aandienen met kaartjes met het jaartal 1987, dan heeft u met 'bedriegertjes' te maken, die andermans spoeling aldus dunner ma ken. Een gelukkig en voorspoe dig 1989, met naam en toe naam, loont de moeite. Waarvan, namens onze be zorgerscorps, graag even akte! BELANGRIJK KERST/NIEUWJAAR Het Nieuwe Stadsblad Het Nieuwe Stadsblad VLAARDINGEN - Woensdag omstreeks 08.20 uur heeft er op de westelijke rijbaan van de Holsysingel ter hoogte van de kruising met de Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaatsgevonden. Een voetgang ster stak twee meter ten zuiden van een oversteekplaats, plotse ling de rijbaan over. Op dat moment naderde de bestuurder van een personenauto. De be stuurder van deze auto de 24-ja- rige Vlaardinger J.E. kon een aanrijding niet voorkomen. De voetgangster, de 78-jarige Vlaar- dingse H. Winters werd met zwaar letsel (inwendig en uit wendig) overgebracht naar het Holyziekenhuis. In de nacht is zij aan de verwondingen overle den. SCHIEDAM - Ze waren ooit de motor achter de Schiedamse economie, nu lijken ze de steunpilaar van de plaatselijke toeris tenindustrie te gaan wor den: de zakkendragers. Het Anthonisgilde, dat te hunner ere in 1985 werd heropgericht, vierde aan vankelijk slechts triomfen bij festiviteiten binnen de stadsgrenzen. Maar inmid dels weet de club stoere heren het nieuw elan van Compleet verzekerd voor de halve premie Assurantie financieringsbureau 18-40 jaar60.- Kinderen30.- 40 jaar en ouder72.- Kinderen36.- de Brandersstad ook vér daarbuiten uit te dragen. Eind oktober was een optreden van de 18-man sterke groep zelfs een belangrijk onderdeel van de Furiade, een jaarlijks te rugkerend maritiem onderdeel van de Maassluise havens. Het organisatietalent van de buurge meente maakte toen zo'n diepe indruk op de Schiedammers, dat ze een tastbaar bewijs van hun aanwezigheid achter wilden laten. Tijdens een feestje aan de voor avond van de Furiade, waarop alle deelnemers om vast warm te lopen waren uitgenodigd, overhandigde Jan Hagendoorn, voorzitter/oprichter van het Anthonisgilde een beeldje van een zakkendrager aan zijn gast heren. Het was de bedoeling, dat het door Jos van den Berg vervaardigde stenen kunstwerk een centraal plaatsje zou krij gen. Het kwam terecht in de ka mer van de burgemeester; een prachtig vertrek maar niet di- rekt voor iedereen toegankelijk. Onbeleefd Jan Hagendoorn: „We hadden gedacht dat het beeldje op een openbare plek gezet zou wor den. Maar dat hebben we zelf niet duidelijk genoeg gezegd. Het is dan natuurlijk wat onbe leefd om achteraf met kritiek te komen. Daarom hebben we be sloten een tweede exemplaar van het beeldje kado te doen, ditmaal met de boodschap erbij dat het bestemd is voor heel de bevolking." Zaterdag hebben de zakkendra gers hun stenen collega met enig feestelijk vertoon naar Maas sluis gebracht, waar hij vanaf nu in het museum te bewonde ren is. SCHIEDAM - Sportsjaak is al vele jaren een Club Fizzick sportspeciaalzaak. In Nederland bestaat er een keten van 60 sportspeciaalzaken die 3x per jaar een Club Fizzick magazine uitgeven waarin uitgekiende ar tikelen staan van vele bekende merken. Ook staan er nuttige tips en informatie in, alle op het gebied van sport. Dit Fizzick magazine is gratis verkrijgbaar in een van de aangesloten Fiz zick sportspeciaalzaken. Zo heeft er in samenwerking met Puma en Dita Nederland (sponsor van de Hockeybond) een landelijke wedstrijd in ge staan, waarbij de deelnemers moesten voorspellen op welke plaatsen de beide nationale hoc keyteams zouden eindigen op de Olympische Spelen 1988 te Seoul. Voor een mannelijk en een vrouwelijke prijswinnaar is een prijzenpakket samengesteld t.w.v. 700,- aan hockey-artike- len. De mannelijke prijswinnaar is John Reijmer uit Maassluis, die afgelopen zaterdag 17 de cember bij Sportsjaak in het Hof van Spaland te Schiedam Noord zijn prijs in ontvangst nam. Hij voorspelde dat beide teams de bronzen plak zouden veroveren en was daarmee de enige mannelijke deelnemer die een juiste voorspelling gaf. Vooral de 3e plaats van de da- mesploeg was iets waar weinig mensen rekening mee hadden gehouden. John Reijmer, 15 jaar en een verwoed voetballer in V.D.L. '82, wilde in plaats van hockey- artikelen liever een mooie voet bal. Uiteraard was dit geen be zwaar en John Reijmer kon dan ook goed slagen in het assorti ment bij Sportsjaak te Schie dam Noord. Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad .Samen Verder'' Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook f 150 aan waardebonnen, te besteden bij de deelne mende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina iedere laatste vrijdag van de maand m.i.v. januari 1»»». VRIJDAG 30 DECEMBER verschijnen wij met speciale pagina's met Er zijn diverse keuze mogelijkheden om uw wensen kenbaar te maken. Deze pagina's liggen op ons kantoor ter inzage. UITERLIJK WOENSDAG 28 DEC. A.S. ISKsS ADVERTORIAL Staatssecretaris komt poolshoogte nemen Staatsecretaris Herema op bezoek bij de Schiedamse woonwagenbewoners S2SE3 Het stenen zakkendragersbeeldje wordt overhandigd aan het Maaslwse gemeentebestuur door leden van het Anthonisgilde In maart 1975 werd besloten de titel niet langer te dateren op het jaar waar in de auto werd geïntroduceerd, maar op het jaar volgend op de verkiezing. aoor leaen van nei Mnuium&yuue. i De overhandiging van het beeldje. Betr. onze uitgaven resp. 23-12 en 30-12-88 VERVROEGD INZENDEN VOOR DONDERDAG 14.00 uur a.s. Dam 2, telefoon 4732877 UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, SmJi WIK OUD MATHENESSE. WITTE DOttP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 EDITIECHEF: I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIIN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Ame v. d. Zande EINDRED AKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDRED AKTIE: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-1O--88 Lange Haven 102 I Schiedam te Telefoon 010-4262683 Halve premie per persoon per maand VANAF Dr. P. J. A. van der Hoek huisarts geen praktijk 22 december t/m 6 januari. Waarneming dr. W. A. Bloot Rembrandtlaan 46A Telefoon 4267355 Fam. v.d. Hoek en assistente Anita danken u voor de vele ontvangen nieuwjaarswensen en wensen u ook een gezond 1989 toe. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Gaarne hebben wij uw advertentie in ons bezit, zodat wij er alle zorg aan kunnen besteden. Hel Nieuwe Dam 2, tel. 4732877. Ter plekke maakt mevrouw P. C. Laats een slagzin. Na twee minuten praten in een supermarkt van Bas van der Heijden klinkt het spontaan Met Bas in ons sas" „En niet alleen thuis hoor. Ook in het buiten land. Stonden we met de caravan aan de voet van de Oostenrijkse Alpen zetten we een vers bakje Hotelkoffie van Bas. Hadden we er- qens in Duitsland overnacht, smeerden we 's ochtends in de caravan een lekker vers beschuitje van onze eigen Bassie. Want we zitten wel zo'n beetje tot de nok toe vol met spullen uit deze winkel als we op stap gaan. We hebben Bas dus altijd bij ons", zo vult de manneli|ke helft van dit paar aan. Bassie. die naam valt om de haverklap. Goed en gezellig bedoeld, dat blijkt uit alles. Want „gezelhgheid maak je ook met spullen van deze super. Ik bak nog al graag. Cake, aPPel- taart noem maar op en daarvoor heeft Bas van der Heijden echt alles in huis" zo klinkt het niet uit de mond van mevrouw Laats, maar van de man in de keuken. Zo mag u mij best noemen. Ik bak zelfs koek jes" - Die verkopen ze hier toch. Kersvers en voordelig - gaan we bi| hoqe uitzondering eens op de Bas-promotie-toer „Zullen best lekker zijn. Maar zo ruiken en smaken als die koekjes uit je eigen oven, nee. dat kan niet. We kopen hier natuurlijk wel de bloem er voor „En de suiker En de boter", zo vult mevrouw Laats aan Laatste vraag aan dit paar - Wij zeggen Bas van der Heijden en wat zegt u dan „Drie keer gezellig. Gezellige winkel. Gezellige sfeer. Gezellige spullem Maak er maar vier keer van. Want de prijzen zijn toevallig nog het gezelliqst". Het bekende slot: nog kritiek, een wens misschien. Dat Bas hier maar nooit weg mag gaan. Dat is onze wens 20jjomter alweer spontaan, bij mevrouw Laats naar boven borrelen Nou, daar hebben wij dan helemaal geen punt komma meer aan toe te voegen. De heer en mevrouw P. C. Laats ..Ook voor alles wat je maar bakken wilt. kun je prima terecht bij Bas van der Heij den!"

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 3