Meer service voor de reiziger: Moton CT104 nieuwe Teflon- toevoeging voor de motor Computer geeft bussen voorrang SYV-er Brian Mo Ajok produktief Brood onderdeel van kerstmenu mm t Gilde wil kennis en ervaringen overdragen r Inzameling nu voor E.H.B.O. Kersttoernooi in Tenniscentrum HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 PAGINA 15 VLAARDINGEN - WASI, een organisatie die één maal per maand oud papier en dergelijke voor een liefdadig doel ophaalt, is zaterdag 24 december weer present op het parkeerterrein aan de Dirk III laan. Men kan daar tussen 9 en 12 uur terecht met oud papier, lompen en me talen. De opbrengst is ditmaal bestemd voor Kon. Ver. E.H.B.O. Vlaardingen. VLAARDINGEN - Het Ten niscentrum Vlaardingen aan de Zwanensingel staat van dinsdag 27 december tot en met vrijdag 30 december in het teken van het jaarlijkse Kersttoernooi. Op de binnenbanen van het tennis centrum organiseert het wed strijdcomité een veteranendub- bel- en een C-D 18+)-toernooi. Dit toernooi wordt volgens een vast tijdschema gespeeld, dat vijftig minuten per wedstrijd De Nederlandse Spoorwe gen en een vijftigtal taxi ondernemingen hebben in principe overeenstemming bereikt over een twee jaar durend proefprojekt met gecombineerde trein-taxi- kaarten. Het is de bedoeling dat vanaf juni 1989 treinreizigers in onge veer dertig plaatsen in Neder land een treinkaartje kunnen kopen waarbij ook een taxirit is inbegrepen. De reiziger betaalt een extra-bedrag van vijf gul den. Voor dit extra-geld wordt hij van het station, per taxi, naar zijn eindbestemming ver voerd, omgeacht het aantal ki lometers. De proef gaat van start in de grotere steden en de plaatsen waar de Intercity-trei nen komen. De Nederlandse Spoorwegen zijn zelf met dit initiatief geko men en hebben hun voorstel aan de taxi-organisaties en sa menwerkingsverbanden voorge legd. Daarop is overleg over de praktische uitvoering van de plannen gevoerd. De taxi-on dernemers toonden zich en thousiast over deze vorm van samenwerking met de NS. De Nederlandse Spoorwegen willen op die manier het reizen £er trein aantrekkelijker maken. De reiziger hoeft nu niet meer Óp een bus te wachten, de fiets té pakken of te wachten tot hij wordt opgehaald, maar wordt rechtstreeks en zonder opont houd naar zijn bestemming ge bracht. De bedoeling is dat er bij de stations speciale wachtplaatsen komen voor de taxi-onderne mers, één in elke plaats, die met de NS kontrakten hebben afge sloten in verband met de trein- taxikaarten. Onderzocht wordt of het moge lijk is dat de conducteurs in de treinen, via hun portofoons, vóór aankomst op een station aan de taxibedrijven kunnen doorgeven hoeveel reizigers met een combinatiekaartje zullen uitstappen. Dan kunnen de taxibedrijven daarmee rekening houden en zullen de wachttij den voor de reizigers maximaal vijf minuten bedragen. Wel kan het voorkomen dat een reiziger 'zijn' taxi moet delen met een andere passagier. Het gehele projekt zal, als het een succes wordt, over meer plaatsen in ons land uitgebreid worden. De bedoeling is dat het projekt voor de taxibedrijven budgettair neutraal zal uitpak ken. De NS wil daaraan het no dige geld spenderen. Tevens is subsidie bij het mi nisterie van Verkeer en Water staat aangevraagd. Daar heeft men een potje van 30 miljoen gulden voor samenwerkingspro- jekten tussen het openbaar en het taxivervoer. Verwacht wordt dat de minister positief zal reageren op de plannen van de NS, die daarmee het aantal treinreizigers willen vergroten. Speciaal rond dit samenwer- kingspropjekt wordt een over koepelende organisatie gesticht die zowel de organisatie als de financiële afwikkeling voor zijn rekening zal nemen. Hoewel het in de eerste plaats zal gaan om reizigers met een 'enkele reis' wordt in een later stadium ook gedacht aan een plan waarmee abonnementshouders tegen een laag tarief, gerieflijk per taxi van het station naar hun be stemming in de steden vervoerd kunnen worden. De Nederlandse Spoorwegen verwachten dat heel wat reizi gers gebruik zullen gaan maken van de trein-taxiregeling. Het plan heeft inmiddels de verga dering van de hoofddirectie van de Nederlandse Spoorwegen ge haald en is daar positief ont vangen, zodat waarschijnlijk niets de start van het projekt volgend jaar juni in de weg zal staan. Reductor BV uit Barendrecht, 01806-20911, brengt een nieuwe motorolietoevoeging op PTFE- basis (soort Teflon) op de markt. Het produkt PTFE (poly-tetra-fluor-ethyleen, de chemische formule, koolwater stof, voor Teflon) in een drager van minerale en synthetische olie luistert naar de naam Mo ton CT 104 in een 250 ml ver pakking en in een wat andere samenstelling naar Moton IT 100 in 1, 5, 60 en 200 liter ver pakkingen. Voor de doorsnee automobilist is het Moton CT 104 in 250 ml- flacon het interessants. De in houd van deze flacon kan sim pel toegevoegd worden aan de motorolie, voorvermengen is niet nodig, gewoon de CT 104 toevoegen via de oliedop aan een warme motor en het beste is er dan tevens even een kwar tiertje mee te gaan rijden. Het toevogen kan op elk moment gebeuren, maar het verstandigst is het te doen direct na de olie- verversingsbeurt. Vervolgens wordt bij de volgende verver sing CT 104 dan weer afgetapt en kan bij de nieuwe olie weer worden toegevoegd. Andere merken toevoegingen van PFTE(Teflon) propageren een langere werking, de minus cuul kleine PTFE/Teflon deel tjes zouden langer aan de wan den, en zeker bij onregelmatig heden aan de wanden van zui gers e.d. blijven kleven en zo langer hun werking doen, dus ook na diverse verversingen. De aantoon-baarheid daarvan is moeilijk (TNO Delft). CT 104 werkt werkt op een andere en unieke wijze, waarbij de afzon derlijke deeltjes vrij zwevend in de olie hun specifieke werking vervullen. Reductor/Moton geeft er dan ook de voorkeur aan, bij elke olieverversing we derom CT104 toe te voegen. De prijs is er ook naar. Kosten an dere merken PTFE toevoegin gen tegen tot ver over de 100 gulden, Moton CT 104 kost slechts 18,95 incl. BTW. En één flacon is voldoende voor minimaal 6 liter carterolie. Mo ton CT104 met PTFE maar zonder waterige en/of lijmachti ge (verstoppende) elementen zo als bij andere merken wel voor komt, is uitgebreid getest Testinstituten waren o.a. de HTS Autotechniek Apeldoorn, de Technische Universiteit Eindhoven, de MTS-Autotech- niek Groningen, de Fach-Hoch- schule te Ulm, Shell laborato rium Amsterdam en door Me taalinstituut TNO Delft, laatste o.a. in vergelijkende waren tes ten tussen Slick 50, Lubricoat, Fin 25 en Moton.. De volgende eigenschappen van Moton CT104 zijn overduidelijk aange toond: vermindert brandstof- en olie- verbruik, vermindert uitstoot van schadelijke stoffen, vermin dert 'blow-by', verbetert de prestatie en souplesse en verbe tert de koude start. SCHIEDAM - SVV-spits Brian Mo Ajok, die uitkomt in het betaalde jeugdteam, kan terugkijken op een uiterst produktieve novembermaand. Onbereikbaar voor de andere schutters uit de vier eerste klassen werd de speler van SVV met tien treffers topscorer van de maand november. De Nederlandse Coca-Cola organisatie schenkt als sponsor van de landelijke jeugdcompetitie de maandtopscorers een oorkonde, terwijl voor het team een handige koelbox gevuld met blikjes fris- drank beschikbaar wordt gesteld. Op het complex van de ambitieuze eerste divisieclub overhandig de technisch direkteur Wim Jansen van SVV de trotse Brian Mo Ajok de ingelijste herinnering. Aan het einde van het seizoen mag de speler die als eerste eindigt in het totaalklassement een met stereo-apparatuur gevulde Hifi-bottle in ontvangst nemen. Dat zal gebeuren tijdens de Nationale Jeugdvoetbaldag, die op zaterdag 10 juni 1989 wordt gehouden in het stadion van PSV Het seizoen voor de betaalde jeugdspelers van SVV verloopt tot nu toe uitstekend. Na vijftien wed strijden verspeelden de mannen van trainer Hans Schinkel pas één punt en staan derhalve op de eerste plaats met 29 punten gevolgd door DHC met 20 punten. VLAARDINGEN - Met ge strekte arm wijst de chauffeur van buslijn 56 („schrijf maar Rinus, dan weten ze het wel") naar het zwarte kastje aan de Wand, dat terzijde wordt ge staan door een sfeervol verlich te kerstboom. „Daarop kunnen we hier in de wachtkamer pre cies zien over hoeveel minuten we moeten vertrekken. Stel nou dat ik straks drie minuten te laat vertrek, dan krijg ik bij een aantal stoplichten absolute prio riteit en kan ik snel m'n achter stand weer wegwerken." De 40-jarige RET-chauffeur, al veertien jaar op „de 56", vertelt enthousiast over het die och tend officieel in gebruik gestejde systeem van procesbeheersing op de 56-lijn. „Als je net wat eerder was geweest, had je het in de praktijk kunnen meema ken. Tijdens de rit hiervoor, kreeg ik pech aan de wagen en moest ik een monteur oproe pen, waardoor ik méér dan vijf minuten te laat was. Op zo'n moment val je ook buiten het systeem dat je op kruispunten automatisch voorrang geeft. Dus toen heb ik bij de centrale post de zogenaamde nul-nul code aangevraagd. Nou joh, werkelijk, één groene golf on derweg; dat had je moeten zien." Vrijdagochtend twaalf uur. Plaats van handeling: het G.W.E.B. aan de Hoflaan. In aanwezigheid van hoge RET- funktionarissen, ambtenaren en de algemeen direkteur van het bedrijf Nederland Haarlem, stelt de kersverse wethouder van Verkeer, Henk v.d. Linden, het projekt procesbeheersing lijn 56 in werking. Met een druk op de knop verschijnt de routeplattegrond van lijn 56 op het scherm. Op de kaart is pre cies te zien onder welke kruisin gen de gevoelige apparatuur ligt verborgen die alle 56-bussen re gistreert. De RET heeft de diensttijden van deze lijn ingevoerd in het verkeersregelsysteem van de ge meente Vlaardingen, dat de tij den weer doorgeeft aan de di verse verkeersautomaten langs de weg. Alle bussen zijn uitge rust met een antenne, zodat de computer weet wanneer een bus over zo'n punt rijdt. Dan wor den pijlsnel alle diensttijden met de werkelijke tijden verge leken; is een bus te laat, dan kan hij bij de komende stop lichten extra prioriteit krijgen en zodoende weer op schema komen. Chauffeur Algemeen direkteur Kunst haastte zich in zijn toespraak te zeggen dat het projekt procesbe heersing de chauffeur zeker niet tot een robot maakt. Kunst: „Verre van dat zelfs. Mensen komen bij de RET op de eerste plaats. Dit systeem is een on dersteuning voor de chauffeur, en die staat centraal." Met een gespannen gezicht stelt de nieuwbakken wethouder v.d. Linden het projekt Proces beheersing buslijn 56 in werking. WATERWEG NOORD - De dagen van het lekkere eten staan voor de deur. Menigeen breekt zich het hoofd over het al dan niet lukken van ingewik kelde recepten of gaat gezellig tafelen in de sfeervolle week tussen Kerst en Nieuwjaar in een restaurant. Het Kerstmaal, het etentje bui tenshuis en de appelflappen op Oudejaardavond - het zijn stel lig hoogtepunten. Genieten van deze dagen, van de sfeer van ge zellig samenzijn, is óók genieten van de geur van versgebakken broodjes, van kerststollen, be strooid met een dikke laag witte poedersuiker, van de traditione le Kerstkrans en van een heer lijke brunch op Nieuwjaarsoch tend. Met aandacht en fantasie komt er brood op tafel waarvan allen genieten. Brood met zijn grote verscheidenheid past uitstekend op en rond de feestdagen. Feestelijk ontbijt: Samen gezel lig ontbijten of ontbijt op bed op een luie uitslaapochtend. Doe het dan eens anders. Bij voorbeeld: een sneetje Kerst brood, besmeerd met honing en bestrooid met gehakte walnoot; een croissantje met chocolade- boter; een sneetje volkoren met Zijn collega Zevenhoven, chef van de afdeling vervoersontwik- keling en onderzoek vertelt wat het projekt heeft gekost: „In to taal acht ton." Dat lijkt op het eerste gezicht een hoop geld, maar je moet daarbij wel be denken dat nu vrij gemakkelijk alle andere buslijnen in Vlaar dingen, ook die van Zuidwest Nederland, op het systeem aan te sluiten zijn." Vanwege het vernieuwende karakter heeft het Ministerie van Economische Zaken het projekt trouwens voor één derde gesubsidieerd. Uitgangspunt van het nieuwe systeem is een gezamenlijk be lang voor zowel de passagier als de chauffeur. „Op tijd zijn" be tekent dat de passagier weet waar hij aan toe is. Voor de chauffeur betekent het dat hij die pauze krijgt waar hij wette lijk en volgens de diensten recht op heeft. Op de tien kilometer lange rou te van bus 56 liggen in totaal twaalf signaleringspunten, waar van twee bij de eindpunten. „Op tijd vertrekken heeft een chauffeur vaak nog wel in eigen hand," verklaart Zevenhoven, „maar onze klanten stellen hoge eisen en daarom is het essen tieel dat ook onderweg de tijden nog kloppen." Maar dat betekent volgens chauffeur Rinus wel dat een bus soms bij een NS-station moet wegrijden, net als de trein eraan komt. Rinus: „Met dit systeem moeten we gewoon op tijd rij den; ik hoop dat de mensen daar begrip voor hebben. Hoe wel, als het mogelijk is, we ze ker zullen wachten, hoor." In het komende half jaar wordt het systeem op waarde be proefd. Misschien worden dan ook de bus- en treintijden beter op elkaar afgestemd. WATERWEG NOORD - De instellingen Gecoördi neerd Ouderenwerk in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben een regio naal gilde. Op oudere leeftijd raken mensen maar al te gemak kelijk op een zijspoor. Daar door gaat er veel waardevol le kennis en levenservaring verloren. Meestal ontbreekt het aan een orgaan dat de mogelijkheid biedt dat ou deren hun in hun leven op gebouwde kennis en erva ring kunnen overdragen aan anderen. Het Gilde is een organisatie die juist daar mee bezig is. Waarom gaat het bij het Gilde? Om vijftig plussers die belangeloos hun erva ring, kennis en vaardighe den vanuit ambacht, beroep of hobby willen overdragen aan anderen. De aanbiedin gen kunnen bestaan uit nut tige adviezen, kennis, we tenswaardigheden, talen enz. Zowel jong als oud, zo wel groepen als personen kunnen van de aanbiedin gen gebruik maken. De praktijk in andere plaat sen heeft geleerd dat een or ganisatie als het Gilde in een behoefte voorziet en recht van bestaan heeft. Waarom een regionaal Gil de? Omdat gebleken is dat een groot verzorgingsgebied ten voordele is voor zowel de hoeveelheid aanbiedin gen als ook voor het aantal aanvragers dat daar op af komt. Daarnaast speelt het efficiënt besteden van de be schikbare financiën een rol en kan en zal de inzet van betrokkenen optimaal wor den benut in een groter ver zorgingsgebied. De eerstvolgende stap naar het realiseren van het regio nale Gilde is het formeren van een werkgroep waarin naast ouderen ook vertegen woordigers van aanverwante organisaties zitting kunnen hebben. Deze werkgroep heeft als voornaamste doel de organisatie van het Gilde tot stand te brengen, de pu bliciteit te verzorgen en aan bieders werven. In ieder geval ligt het voor de hand aat vanaf het begin zoveel mogelijk het opzetten van een Gilde zoveel tijd en energie vraagt dat het door gaans door geen enkele or ganisatie er „even bij geno men kan worden". Maar vooral omdat dit het meeste recht doet aan het principe van Gilde dat het nier een aktiviteit betreft die door ouderen zelf gedragen wordt en uitgaat van hun kwalitei ten. In alle drie de plaatsen wor den belanghebbende organi saties benaderd middels dit schrijven. We zouden graag zien dat het Gilde-initiatief door velen wordt onder steund. Maar tevens willen we op deze manier de deur .openzetten naar mogelijke samenwerkingsvormen. Ze ker zo belangrijk is echter de oproep aan iedereen die zich aangesproken voelt door dit initiatief en zelf wil meewerken aan het tot- standbrengen van het Gilde, kontakt op te nemen met Arie Harthoorn, stichting Raad voor het Ouderen werk, Trefcentrum De Bij enkorf Reigerlaan 105, Vlaardingen, tel. 4743066. ijsbergsla, komkommer en ra dijs; voorgebakken witte of bruine bolletjes opensnijden en beleggen met licht belegen kaas met daartussen een dubbele plak ham. Sluit de broodjes en bak ze af zoals aangegeven op de verpakking. Het ontbijt wordt extra lekker met een glas verse sinaasappel sap, een kop koffie of thee. Feestelijke tussendoortjes: Voor de feestdagen wat suggesties voor vriendelijke broodhapjes tussendoor: hol een minipuntje uit en vul dit met garnalen en doe er een cocktailsaus over; een sneetje brood, belegd met een plak ham, een schijf ananas en een plak kaas - even onder de grill en bestrooien met papri kapoeder; vul opengesneden en uitgeholde bolletjes met warme kippe- of vleesragout zelfge maakt of uit een blikje), bestrijk ze met wat water en zet de broodjes een paar minuten in een warme oven; ze zijn dan lekker knapperig; besmeer een tijgerbolletje met crèmepaté en daarop wat cranberries of cran berry compote; een roggebrood je, daarop een plakje peer en een mengsel van fijngeprakte roquefort en boter, garneren met een walnoot. Feestelijke avondhapjes: Verras op deze avonden aan 't einde van het jaar familie en vrienden op eigen creaties bij de wijn of andere dranken. Neem een casi nobrood van uw bakker mee en maak de volgende canapés. (Ca napés zijn dunne in allerlei vormpjes uigesneden sneetjes casinobrood. Gebruik er bij voorbeeld koekjesuitstekers voor. Besmeerd met een ge mengde boter, belegd en vervol gens „chique" versierd. Als u kerstfiguren heeft, is het mis schien een idee om de canapés daarmee uit te steken). Enkele suggesties: besmeerd met mosterdboter, daarop ham en plakjes augurk; besmeerd met boter en daarop een dikke omelet waarin blokjes even aan- gekookte groente; besmeerd met mayonaise, daarop tomaat, een kleiner rondje van ei, wat reep jes ansjovis en wat zalmeitjes; besmeerd met mayonaise, één grote garnaal en kervel; be smeerd met boter, daarop een plakje gerookte zalm, takje dille in het midden. Wie brood in huis heeft kan de lekkerste hapjes maken! HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Volgend jaar start proefprojekt gecombineerde trein- taxikaarten Bus 56 komt nu hooit meer te laat SfKiJiSaH ■BB GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark" (Hargplein 101), le kerstdag 10.00 uur ds. R. A. Bosch. Magnalia Dei Kerk. Albarda- straat 69, Kesrtnacht 24-12: 22.00 uur: ds. W. T. Knoeff, Maassluis, m.m.v. Young Voices; le kerstdag 10.00 uur: ds. Chr. Brakema; 17.00 uur. Bethelkerk, le kerstdag, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Waran de, hoek B.K.laan.le kerstdag 09.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten; 2e kerstdag 09.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw, Westvest 30, le kerstdag 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 24 dec.: 22.45 uur: kerstnacht dienst, ds. R. Oort, R'dam; le kerstdag 10.30 uur: ds. G. M. Spel berg, Utrecht. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, le kerstdag 10.00 uur: ds L. J. Geluk, Rotterdam. Opstandingskerk, le kerstdag 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Ab- benbroek; 2e kerstdag 10.00 uur: ds. C. Trouwborst, V'aingen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM geen opgave ontvangen. Dorpskerk, 24 dec. 21.00 uur: ds. R. A. Bosch; 22.30 uur: ds. N. K. Mos, m.m.v. Chr. Gem. Zangver. Kethel; le kerstdag 10.00 uur: ds. M. K. Mos, m.m.v. Chr. Gem. Zangver. Kethel. St. Martinuskerk, le kerstdag 9.30 uur: ds. F. Kalis. Ark, geen opgave. Leger des Heils, Lange Haven 27, 24 dec. 22.30 uur: kerstnacht dienst, o.l.v. kapt. J. J de Heer, m.m.v. Zangbrigade, muziekkorps, mannenkwartet en solist; le kerst dag 10.30 uur: kerst heiligingssa menkomst o.l.v. kapt. J. J. de Heer; 17.00 uur: familiekerstfeest m.m.v. Zangbrigade, muziekkorps; kinderen zingen en spelen de Kerstmusical 'Het mooiste ge schenk'. Een ongedwongen sa menzijn vooriong en oud. Jehovah's Getuigen, Stadhou derslaan 26b. Openbare lezingen Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Het Koninkrijk Gods is nabij. Gemeente Oud Ma- thenesse, zondag 17.00 uur. The ma: Hoe wij ons tegen Satans strikken beschermen. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zevende dags Adventisten, Opstandings kerk, Burg. Honnerlage Grete- laan, zaterdag 9.30 uur: ds. H. Ponte, v.b. Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank, Schiedamseweg, dhr. Bakker, Sliedrecht. R.K. Parochie St. Jan de Doper- kerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 24 dec. 19.00 uur: gezinsviering m.h. kinder koor; 21.00 uur: viering m.m.v. het jongerenkoo; 23.00 uur: viering m.m.v het Groot Gemengd koor Laus Deo. Voor de vieringen van 21.00 en 23.00 uur zijn kaarten no dig; le kerstdag 11.00 uur: viering m.m.v. het groot gemengd koor Laus Deo; 14.00-16.00 uur: kinde- ke wiegen voor de allerkleinsten, maar ook grotere kinderen of opa's en oma's zijn natuurlijk wel kom!; 2e kerstdag 11.00 uur: vie ring met samenzang. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Singel 106. Zaterdag 24 dec.: 19.30 uur: gezinsviering m. zang door kinde ren v.d. Buitenschoolse Katechese en orgelspel; 21.30 uur: feestelijke euch.viering m. orgelspel klein koor en samenzang; 24.00 uur: feestelijke nachtmis met heren koor IHD en dameskoor Jubilatio; le kerstdag 10.30 uur: hoogmis met herenkoor IHD; 2e kerstdag 10.30 uur: euch.viering m. orgel spel en samenzang; zaterdag 31 dec.: 18.00 uur: euch.viering en Te Deum; Zondag 1 jan. 10.30 uur: hoogmis met herenkoor IHD aan sluitend nieuwjaarwensen in de pastorie. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. 24 dec.: 21.45 uur: feestelijke euch.viering, mu zikaal verz. door het Valeriuskoor; zat 31 dec. 17.15 uur: euch.viering. Op de beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag worden er in de kapel geen vieringen verzorgd door onze parochie. R.K. Visifatiekerk, Dr. Schaep- mansingel 3, Schiedam-West, 24 dec.: 19.00 uur: gezinsviering m.m.v. het jeugdkoor De Zingen de Notenkrakers en het Visitatie Jongerenkoor; 22.00 uur: plechtige kerstviering m.m.v. het groot ge mengd koor Polyhymnia, pater J. Meelman o.p. leidt de vieringen; le kerstdag 10.30 uur: feestelijke euch.viering m.m.v. het groot ge mengd koor Polyhymnia Pater L. Klinkenberg o.p. leidt de viering; 2e kerstdag 10.30 uur: euch.vie ring met orgelspel en samenzang; oudejaarsavond 18.30 uur: feeste lijke euch.viering ter afsl. van het jaar 1988, muzikale medewerking jeugdkoor, jongerenkoor en ge mengd koor; nieuwjaarsdag 10.30 uur: gez. euch.viering m.m.v. het femengd koor Polyhymnia, 'arochie van het H. Hart, Rijn straat 1. Zaterdag 24 dec.: 19.00 uur: nachtmis verz. door het jon gerenkoor; 23.00 uur: nachtmis verz. door het dames- en heren koor; le kerstdag 10.30 uur: hoog mis; 2e kerstdag 10.30 uur: euch. viering met orgel en samenzang; 14.00-15.30 uur is de kerk open. H. Hartkerk, Pinasplein, Rot terdam-West. Eucharistievierin gen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel, zaterdag 24 december Kerstavond, 22.00 uur: Eucharistie met zang van het Ja- cobuskoor. Pastor. W. Flapper leidt de viering. Zondag 25 decem ber 1988, Hoogfeest van Kerstmis, 09.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor D. Kool leidt de viering. Maandag 26 december 198, 2e Kerstdag, 09.45 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pastor A. Lalleman leidt de viering. St. Martinuskerk, Wm. Andries- senlaan, zaterdag 24 december 1988, Kerstavond, 19.00 uur: Eu charistie met zang van het Jeugd koor. Pastor A. Lalleman leidt de viering.; 21.30 uur: Eucharistie met zang van het Don Boscokoor. Pastor D. Kool leidt de viering.; 24.00 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor A. Lalleman leidt de viering. Zondag 25 december, Hoogfeest van Kerstmis, 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Pas tor W. Flapper leidt de viering. Maandag 26 december 1988, 2e Kerstdag, 11.00 uur: Eucharistie viering met samenzangf. Pastor W. Flapper leidt de viering. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Doper, Dam 30. Zaterdag 24 december, 20.00 uur: Kerstnacht-Eucharistie. Nobelstraat Rd., 10.15 uur: Kerst mis, Eucharistie. 26 december: §een dienst in beide kerken, oh. Maasbach Wereldzending, Havenkerk, Lange Haven 70, vrijdag 23 december, 19.30 uur: Bijbelstudieavond. Br. Holder. Za terdag 24 december, 21.00 uur: Kerstnachtdienst met de heerlijke kerstliederen en een speciale Kerstboodschap. Zondag 25 de cember, 15.00 uur: groot Kerst feest voor jong en oud. Een hart verwarmend Kerstfeest - samen zang - kinderzang - traktatie. Een (over)onvergetelijk Kerstverhaal voor jong en oud. Schieland Ziekenhuis, Aula/ka pel, Juliana van Stolbergstraat, Eucharistieviering op zat. 24 dec. te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zon dagviering op 25 dec. te 10.30 uur. Voorgangers pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. Muzikale me dewerking 'Samen zingen' (bej- .koor) o.l.v. mevr. Jeanne Mens.

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 15