Weinig nieuws tijdens voetbal sectie- vergadering Er gaat'n KeuKenwereld voor u open. Vier prijzen voor Schiedamse karateka's Schiedam verspeelt punt aan debutant ALLIANTIE %iio^ Acht prijzen voor Weeland karateka 1978 1988 Zwem-instuif in Kolpabad VERINGMEIER TANDTECHNIEK Burgerlijke Stand 'kt VAN NEERBOS TOONZAAL Gebit stuk? ti Prettige Kerstdagen en een gezond en sportief 1989 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 PAGINA 9 SCHIEDAM - Meer dan het opnieuw naar voren brengen van al bekende standpunten leverde de sectie 1 (voetbal)vergade- ring van afgelopen woens dagavond in de kantine van Hermes DVS niet op. SVV maakte duidelijk dat het vierde veld, dat door de gemeente als het toe komstige terrein voor Olympus Schiedam wordt bestempeld, zelf wil be houden voor uitbreiding van tribunes, ingang en veiligheidseisen van het hoofdveld. Olympus meld de dat het taxatie-rapport van de gemeente nog steeds niet strookt met het eigen rapport, en Hermes DVS voorzitter Willem van der Sloot vond de voorspelling over de terug loop van het aantal Schie dammers en het aantal voetballers voorbarig, ge zien de recente prognoses van de gemeente en de le denwinst van de KNVB. Boeiender was het agendapunt zeven over de trainingsfacilitei ten in Schiedam. Zoals al lang bekend zijn die erbarmelijk slecht en klagen de verenigingen al jaren steen en been. Nu ein delijk lijkt dit geklaag doorge drongen te zijn tot het Stads kantoor. De verlichting is intus sen prima in orde gebracht en bij monde van Jan Tjassens liet de gemeente weten, binnenkort 128.000 gulden beschikbaar te stellen voor structuurverbete ring van de velden, inclusief het voorzien van nieuwe drainage op twee velden. Na een opmer king van Eef Collé, samen met Frans van Krugten en Bert Haan die avond benoemd tot het nieuwe sectie bestuur: „Waarom bekijken we deze zaak niet op een langer termijn, want voor dit geld kunnen de velden nooit echt verbeterd worden." Waarna Willem van der Sloot hem bijviel: „Dit is slechts een lapmiddel." Nico Huêt, voorzitter van Schiedam deed vervolgens nog een duit in het zakje: „Het lijkt wel rijste brij waar die jongens in moeten trainen. Ze blijven er maar zand bijstorten." Om van de ellende af te zijn traint Schiedam éénmaal per week op het veld van VV Vlaar- dingen voor vijftig gulden per avond en wordt de andere trai ning louter besteed aan condi- tiewerk. Ondanks een opmer king van Henny van der Rey- ken, die samen met Jo van der Touw en Frans Eijkenbroek af scheid nam als sectie-bestuurs leden, die zei het geld toch voor 4T Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak nse Het nieuwe bestuur van de sectie 1.: Vlnr: Bert Haan, Frans van Krugten en Eef Collé. Op de achtergrond Jan Tjassens en Bert Steenbergen namens de gemeente de verbetering aan te wenden, want hopen op meer kan heel lang duren, werd er tot een compromis besloten. Jan Tjas sens moet gaan bekijken welke mogelijkheden er zijn om in Schiedam trainingsvelden aan te leggen zoals voetbalvereni ging Barendrecht heeft en waar na een regenbui bijna direkt weer gebruik van kan worden gemaakt. Tjassens zal de sectie daar tijdens de volgende verga dering, op 14 maart bij Olym pus Schiedam over inlichten. Hangijzer Een ander heet hangijzer was de vraag wat er gaat gebeuren met de strookvelden SVPDW, Her mes DVS, DEMOS/GSS en korfbalclub Harga, die gelegen zijn aan de Hargalaan. Het aan vullende rapport meldt dat de „ruimte aan de randen van het Hargapark zoveel mogelijk vrij moeten blijven om ruimtelijke en economische ontwikkelingen niet te blokkeren," oftewel de gemeente Schiedam wil deze terreinen gaan gebruiken om daar bedrijven te vestigen. Te vens meldt het rapport dat nieuwbouw op die percelen niet toegestaan is. SVDPW dat mo menteel huist in een gebouw dat met alle mogelijke moeite in stand wordt gehouden, wil graag nieuwbouw plegen, maar heeft geen zin om binnen enkele jaren, net als Ursus nu moet, het net nieuwe complex om economische redenen te verla ten. Ook Schippers namens GSS vroeg om meer duidelijk heid hierover, omdat zijn club met deze vooruitzichten bijzon der onaantrekkelijk wordt voor een eventuele andere club om samen te gaan werken. Bert Steenbergen van de gemeente nodigde SVDPW uit om op korte termijn over hun proble men te komen praten, terwijl hij voor GSS, maar ook Hermes dat nieuwbouw heeft uitgesteld, geen garantie kon geven over het termijn waarover de vereni gingen nog verzekerd zijn van hun huidige speelvelden. Waar na Eef Collé opmerkte dat Woudhoek-Noord dan toch moet doorgaan en sportpark Bijdorp open moet blijven. Wat weer leidde tot een zuur gezicht van VVK-voorzitter Theuerzeit. Overigens sprak Eef Collé als voorzitter vaak de vergadering toe en snoerde hij zelfs éénmaal de mond van voorzitter Frans van Krugten. Jo van der Touw, de gewezen voorman van de sectie, sprak dan ook terecht dat hij voor de toekomst hoopt op meer een heid binnen het sectiebestuur. Wordt vervolgd. SCHIEDAM - Budo Instituut Schiedam nam afgelopen zon dag met twaalf leerlingen deel aan een groot nationaal karate- toernooi in Breda, waaraan in totaal 450 karateka's deelna men. Vier Schiedamse leerlin gen vielen in de prijzen. Rudolf Juliet (tot en met groene band, tot 60 kg) won zijn poule wedstrijden resp. met 6-1 van M van Ardennen en met 6-0 van C. Kayaalt. In de halve fi nale moest hij het opnemen te gen F. Beurs van wie hij met 2-3 verloor. Hierdoor moest hij genoegen nemen met een derde plaats. John Hoogstad (tot en met groene band, tot 7 5 kg) werd poule-winnaar door met 2-1 te winnen van M. Lagerwey en met 4-1 van N. van de Weert. Hierna versloeg hij met 2-1 D. Valentijn. De halve finale-partij zette hij met 6-0 in winst om, maar de finale moest hij in ver band met een oogblessure opge ven, zodat hij uiteindelijk de tweede prijs in ontvangst mocht nemen. Robert-Jan Verheul (tot en met groene band, tot 65 kg) won in zijn poule op overtuigende wij ze van S. de Fluiter (5-1) en R. Kastelijns (6-0). Ook met R. Hoek had hij geen moeite en scoorde binnen de speeltijd van twee minutep 6-0. In de halve finale kwam hij uit tegen A. Braat. Verheul scoorde twee keer een ippon met een mawasi- geri jodan (schop naar het hoofd) en won weer binnen de speeltijd met 6-0. Door een blessure aan de voet kon hij niet goed meer vechten en ver loor de finale waardoor hij de tweede prijs kreeg. Dames Bianca Roodenburg (dames tot en met groene band, boven 60 kg) won haar eerste partijen met 4-3 van Dijkmans en met 6-4 van D. de Jong waardoor ze poule-winnaar werd. Hierna moest ze aantreden tegen N. Sa- ribuga. Met 5-2 versloeg ze ook deze tegenstandster. In de finale verloor ze van de kampioene W. Roefstra zodat ze een twee de prijs mocht ontvangen. John Hoogstad (r) scoort met een tsuki-jodan (een stoot naar het hoofd) Wim de Wolff en Aad Aarssen, respectievelijk secretaris van HBSS en voorzitter van HBSS, zaten naast elkaar tijdens de vergadering en gaan mogelijk in de toekomst samenwerken op één complex. SCHIEDAM - Dat de amateurs van SW, die ak- teren in de vierde klasse zondag, nog een maatje te klein zijn voor het grote werk, was na de met 2-4 verloren wedstrijd tegen het Haagse TEDO de eni ge juist conclusie. Ook S W-trainer Kees Dub- beld onderschreef deze constatering: „We zijn dit jaar begonnen met een elf tal van spelers die overal vandaan komen. Dan kan je geen plaats bij de bo vensten verwachten. Voor ons is dit een aanloper, waarin we een plek voor volgend seizoen moeten afdwingen," aldus Dub beld. TEDO behoorde voor het duel tot de drie koplopers en SVV stond daar vlak onder. Winst in het laatste duel voor de winter stop zou voor de Schiedammers aansluiting met de leidende clubs inhouden. Voor de Hage naars gold hetzelfde, puntverlies zou achterstand op de mede koplopers betekenen en gezien het eerste onderlinge duel (SVV verloor toen na een goede wed strijd met 2-0) kwam TEDO met de nodige angst naar Har- ga. Vrees Achteraf gezien was deze vrees meer dan ongegrond, want TEDO had geen kind aan de door Dubbeld getrainde ploeg. Zeker de eerste helft waren de SVV'er Dick Sparreboom wordt op de huid gezeten door Marcelino Huisman. Hagenaars op alle fronten heer en meester. SVV mocht na tien minuten spelen niet klagen over fortuin, toen Rob Bonte de bal duidelijk met de bovenarm bin nen het strafschopgebied mee nam, maar scheidsrechter Van Stein daar geen elfmeter-trap in zag. TEDO had zo'n presentje van de scheidsrechter helemaal niet nodig, want het bezat zelf kwaliteit genoeg om tot scoren te komen. Na een kopbal van John van Duyghuizen op de lat, was het TEDO-aanvoerder Wil lem Lazeroms die de bal op kinderlijk eenvoudige wijze wist te veroveren van Richard van Dillen en alleen op doelman Rob Hoppe afging, die hij het SCHIEDAM - De dam mers van Schiedam heb ben in de zevende ronde van de competitie een punt verspeeld door 10-10 te spelen, tegen debutant De Lier. Deze misstap van de Schiedammers bleef zonder ernstige gevolgen omdat medekoploper RDG uit Den Haag met 11-9 verloor van Excelsior uit Den Bosch. Na deze speeldag staat Schiedam samen met Excelsior en Dordrecht op de eerste plaats met elf punten uit zeven wedstrijden. Pas na vier uur spelen werd de score geopend door Sjaak Prins die met Arie Stoorvogel remise overeenkwam. Prins zette zijn tegenstander wel onder druk, maar moest door tijdgebrek in een puntendeling berusten. Schiedam kwam met 3-1 voor, door de overwinning van inval ler Jelle Groeneveld op invaller Martin van der Hout. Groene veld speelde een partij uit één stuk, Van der Hout moest uit eindelijk offeren en zijn heil zoeken in een afwikkeling die beide spelers op dam bracht. Groeneveld had alles voorzien en liet een klein zetje na volgen en de winst was een feit. Paul Boerrigter en Dick van Schaik kwamen tot remise, na Het bestuur van de C.G.V. ALLIANTIE I wenst zijn techn. commissie, leden, donateurs en sponsors een partij waarin Van Schaik voortdurend de remise zocht; er was voor Boerrigter geen door komen aan en na ruim vier uur spelen berustte hij in remise. Het werd 5-3 door een teleur stellende remise van Ron Heus- dens tegen Wim Heeringa; Heusdens lijkt wat uit vorm, probeerde wel van alles maar kwam er niet door. Zeer teleur stellend was de remise van Gert van Willigen tegen Jo de Jong. Op een gegeven moment leek de overwinning nog slechts een kwestie van tijd. doch in het eindspel overzag Van Willigen de winnende zet. Peter Poot speelde tegen Henk de Witt, een sterke speler; Poot controleerde de partij, kwam geen moment in gevaar en haalde verdiend re mise. Het werd 7-7 door een nederlaag van Rob van Eijk te gen Fred de Koning. Van Eijk had gekozen voor een zeer scherpe partijopzet, een alles-of- niets-partij. De Koning weerde zich uitstekend, Van Eijk nam een verkeerd terugruiltje en op het beslissende moment in de partij kwam hij juist één tempo tekort hetgeen partij verlies op leverde. Piet Bastiaanse speelde tegen Peter van der Stap zijn geliefde spelletje, hield het eenvoudig, maar had in het eindspel wel wat geluk toen Van der Stap niet de sterkste voortzetting koos, derhalve remise. Spannend Heel spannend was het aan het bord van Wim Vrijland, die uit kwam tegen Jan de Koning. Wim kreeg na de opening een aanknopingspunt, kwam voor delig te staan maar een minder sterke zet deed het tij langzaam keren en Vrijland kwam lang zaam maar zeker slechter te staan. Gelukkig is hij een eind spel-kenner als geen ander en wist de enige weg naar remise te vinden. ■De eindstand van 10-10 kwam op het bord door de remise van Tiny Mous tegen Jack Stoorvo gel. Na een voor Tiny moeilijk middenspel kwam er een remi se-eindspel op het bord, beide spelers probeerden het nog wel een tijdje doch na ruim vijf en een half uur spelen besloten ze tot remise: 10-10. VLAARDINGEN - Het Vlaar- dingse Kolpabad is dinsdag 27 december het toneel voor een grote instuif waar niet alleen ge zwommen kan worden, maar waar nog veel meer te doen en te zien zal zijn. Ieder kind tot 15 jaar kan tussen 8.30 en 12.00 uur haar kunsten vertonen. Natuurlijk kun je ook alleen maar komen zwemmen, spelen en kijken naar de voorstellin gen. De toegangsprijs voor 3Vi uur zwem- en kijk plezier be draagt slechts 2.30. Deelnemende artiesten krijgen korting en betalen slechts 1,-. Inlichtingen over de instuif kun je krijgen bij Bert de Jong van het Kolpa-bad (tel. 4345166). nakijken gaf, 0-1. SVV kwam er absoluut niet aan te pas, elke aanval strandde op de stugge Haagse defensie, die vooral in de persoonlijke duels meer inzet toonde dan de thuis ploeg. TEDO (Techniek en En thousiasme Doet Overwinnen) deed haar naam eer aan en cre ëerde kans op kans. Na 28 mi nuten lag het leder pas voor de tweede keer achter doelman Rob Hoppe, nadat John Duyg huizen een afgeslagen hoek schop vanaf de rand van het 16- metergebied inschoot. Nog voor de rust bepaalde TEDO de stand op 0-4. Lou Cheng kwam duidelijk snelheid tekort om te voorkomen dat Cees Paternot een voorzet op maat kon geven, die Martin van Es eenvoudig inkopte. Na weer een prima Haagse voorzet, deze keer van John Duyghuizen, zorgde Rinus van der Mark met het hoofd voor de ruststand. Ongeslagen Gezien de theestand leek alles erop dat SVV tegen TEDO haar ongeslagen status in thuiswed strijden met grote cijfers zou gaan verliezen. „Die eerste helft was gewoon heel slecht," moest ook Kees Dubbeld nuchter con- slateren Die conclusie liet Dubbeld ook doorwerken in zijn elftal dat na de rust in het veld verscheen. John Braun en Richard van Dillen („hij zat totaal niet in de wedstrijd," aldus Dubbeld) maakten plaats voor Marlon Straal en Steve Berggraaf, die samen met Dick Sparreboom en de in de eerste helft als ver dediger spelende Stef Huszarik, de voorhoede van vier personen vormde. De pas 19-jarige Mar co Snoey nam de taak als laat ste man op zich. De omzettingen van de SVV- oefenmeester misten zijn uit werking niet, want binnen één minuut was het Dick Sparre boom die een voorzet van Berry van der Gaag achter de Haagse doelman Floor van der Wallen kopte. Het ingevallen duo zorg de voor meer agressie in de aan- valslinie van de SVV'ers en de kansen bleven niet uit. Vizier Als Dick Sparreboom, die een onterechte boeking kreeg we gens gevaarlijk spel, zijn vizier tweemaal scherper had inge steld, had de wedstrijd nog een spannend laatste kwartier kun nen krijgen. Nu bleef SVV aan dringen zonder echt resultaat, al bracht de zwak spelende Lou Cheng de stand tien minuten voor tijd op 2-4. Maar als de SCHIEDAM - Geboren in de week van 9 t/m 15 december 1988: Raoul A, z.v. Rodrigues- Dorder; Jeroen, z.v. Fluiter-Nij- hoff; Eline E., d.v. Roza-de Jongh; Victoria E„ d.v. Willis- Wiegmann; Miranda, d.v. Mel- lema-Hertog; René, z.v. Heij- nen-IJsselsteijn; Dirk, z.v. Hof- tijzer-Luytjes; Roy, z.v. Boone- kamp-Seip; Nagihan, d.v. Bay- saloglu-Baysaloglu; Küpra, d.v. Baysaloglu-Baysaloglu; Eugène C, z.v. Goedhoop-de Vries; Sis sy, d.v. Röder-van der Plaat; Whitney, d.v. Röder-van der Plaat; Nada, d.v. de Boer-van der Pols; Adrian W., z.v. New- gent-Koedood; Shashini T„ d.v. Munshi-Soekhoe; Ashley, d.v. van der Ven; Charlotte, d.v. Jansen-den Herder. In ondertrouw gegaan: W. J. Stuger, 42 jaar en A. C. T. M. van Dam, 33 jaar; P. A. Fluiter, 29 jaar en H.W. Nijhoff, 24 jaar; E. den Herder, 24 jaar en A. de Vree, 19 jaar; A. A. Kuit, 29 jaar en A. Boerland, 28 jaar; L. W. A. Smits, 31 jaar en C. Koning, 23 jaar; R. Verheul, 24 jaar en M. de Kramer, 20 jaar; G. J. A. E. de Vries, 22 jaar en Hagenaars minder zelfzuchtig waren geweest, had Rob Hoppe in de tweede helft zeker nog en kele treffers kunnen incasseren. „In mijn ploeg lopen een paar jongens die denken dat ze het uitgevonden hebben. Als ze dat denken, laten ze dan zorgen dat ik daar van kan genieten, want vandaag speelden zij duidelijk onder hun kunnen," waarmee Kees Dubbeld doelde op Berry van der Gaag en Hennie Letter man, die gezien hun vele harde overtredingen zeker een boeking hadden verdiend in plaats van John Barends. K. Y. Lee, 22 jaar; C. M. Zuij- dam, 5 jaar en A. J. de Bok, 37 jaar. Gehuwd: J. W. Tulling, 46 jaar en M. van Rhijn, 40 jaar; N. J. Dubbe, 41 jaar en T. van Rijns- bergen, 29 jaar; R. Heukels, 28 jaar en W. Nettenbreijer, 27 jaar; T. J. M. Franke, 26 jaar en M. Schriek, 25 jaar; R. van Lith, 30 jaar en C. P. M. Eve- gaars, 27 jaar; P.S. Pieters, 21 jaar en A. Bijloo, 20 jaar; B. G. W. Pil, 41 jaar en A. F. den Uijl, 29 jaar; A. B. van Rijns- bergen, 26 jaar en M. Verweij, 21 jaar; R. Hoogenboom, 27 jaar en B. A. Zieck, 26 jaar. Overleden: J. S. de Bot, man, 56 jaar; K. Vink, vr., 97 jaar, geh. gew. met H. Planken; M. A. van Staveren, vr., 87 jaar, geh. gew. met J. van der Lin den; A. Kievit, man, 53 jaar; J. A. Johnson, vr., 74 jaar, geh. gew. met E. Eeftingh; P. R. A. J. Aalsma, man, 60 jaar; E. F. Franke, vr„ 85 jaar, geh. gew. met M. de Ruiter, F. A. C. M. van Dun, man, 85 jaar; H. M. Zagwijn, vr., 84 jaar, geh. gew. met H. W. Vleghert; P. M. Kuijp, man, 89 jaar; M. C. M. van der Moor, vr„ 65 jaar, echt- gen. van J. W. J. van Steeno- ven; M. Mostert, vr., 80 jaar, geh. gew. met G. S. Mostert: nvö SCHIEDAM - Maar liefst acht prijzen veroverde Budo Instituut Weeland tijdens het afgelopen zondag in Breda gehouden na tionale karatetoernooi, waaraan 450 karateka's uit heel Neder land deelnamen. Ondanks de soms lange wachttijden, van ruim vijf uur voordat de eerste partij gedraaid kon worden, wa ren de resultaten van de Schie dammers goed, getuige de acht prijzen. De Schiedamse Sherita Narain (dames tot en met groene band tot 60 kg) behaalde een eerste plaats, terwijl Nuan Saribuga (+60 kg) in deze klasse een der de plaats pakte. Bij de dames zwarte band boven de 60 kilo gram legde Esmien Adelina be slag op een welverdiende twee de plaats. Bij de heren tot en met groene band tot 60 kg pakte John Bos hoven een bronzen medaille. Dj in Narain (-60 kg) was bij de heren hoge banden goed voor een tweede plaats. Peter Lussen- burg (+80 kg) moest vrede ne men met een derde plaats. In de klasse tot en met 70 kg ging het niet van een leien dankje doordat diverse Weelan ders hun eigen schoolgenoten uitschakelden. Hierdoor eing- digde Lucièn Plet op een derde plaats en Sidney daarentegen op de eerste plaats, zodat hij de fel begeerde gouden plak mee naar huis mocht nemen. De prijswinnaars van Budo Instituut Weeland, op deze foto ontbreekd één meisje dat in de prijzen viel Deltaweg 130, Vlaardingen (voorbij de Gamma), tel. 010-4347444 Openingstijden van 9.15 tot 17.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. KlH V-I nee f!39 nR use noe viQ SVV amateurs j IC? I'S ■nR 1 Yi* n ttm jfi ;lc>0 '4 rtöö A^ (139 f!'»e q ft*# ii39 fi'*e aH ti39 ,116 >.1 y+t -Ti TJO IK» yfl IK»

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 9