Levensgevaarlijke schemerlampen in omloop t Het weer Stadsblad maakt balans op xaKoster C We worden gesommeerd op te hoepelen rp Ook in Schiedam kanaal 21 Nieuwe direkteur terug op oude stek APK 250.- j] Stadsblad in Zuid-Holland Levende muziek Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, 010-4732877, fax 4735818 Veel nieuwe programma's voor het eerst op de Schiedamse tv Elke dag van 6.00 tot 16.00 uur Op dejuiste tijd, hetjuiste programma, voor dejuiste leeftijd Ouders kunnen vertrouwen op inhoud en kwaliteit De programma's nodigen uit tot allerlei activiteiten Programma's waar kinderen spelenderwijs wat van opsteken Veel Nederlands gesproken Nederlands ondertiteld Internationaal getint De Kinderinfo, eigen teletekst voor kinderen Nieuwjaarswandeling in Heemtuin Programma café Podium GROTE BEURT Koninklijke onderscheiding VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 40e JAARGANG, NUMMER 105 OPLAGE 39.700 SCHIEDAM - Door be drijven in Schiedam en in Amsterdam zijn zes of ze ven levensgevaarlijke sche merlampen aan particulie ren afgeleverd. Het is niet uitgesloten dat dergelijke lampen ook nog door ande re bedrijven zijn afgele verd. Deze bedrijven wordt dringend verzocht de ver koop onmiddellijk te sta ken. Het betreft lampen die vooral aantrekkelijk zijn voor kinde ren. Een op een kussentje zit tende pop is aan de achterzijde bevestigd aan de lamp. Voor zo ver bekend zijn de afgeleverde lampen in de kleur geel uitge voerd. Zowel tijdens het indraai en van een lampje als daarna zijn metalen delen waarop 220 Volt staat, direkt aan raak baar. Als het lampje scheef komt te hangen raakt ook het metalen frame daarvan onder spanning. De Economische Controledienst doet een dringend beroep op de bezitters van een dergelijke schemerlamp deze onmiddellijk buiten gebruik te stellen, op een veilige plaats op te bergen en kontakt op te nemen met de E.C.D. afdeling Technische On derzoeken, telefoon: 070-512701 (tijdens kantooru ren). Het gevaarlijke schemerlampje SCHIEDAM - Eind de cember is bij uitstek de pe riode om de balans op te maken; ook voor de redak- tie van Het Nieuwe Stads blad. Binnen in deze krant zit een overzicht van maand tot maand van de leukste, verdrietigste en opvallend ste gebeurtenissen in 1988. Uiteraard is dat een per soonlijke keuze, die door de veelheid van onderwerpen niet altijd even makkelijk te maken viel. Regelmatig was het twijfe len geblazen of een foto of voorval moest afvallen of juist niet. Opvallend simpel daarentegen bleek het om het meest kenmerkende plaatje van het afgelopen jaar uit te zoeken. Het kunstwerk dat Diet Wiegman maakte ter gele genheid van de „afvalten- toonstelling" in het Stede lijk Museum in oktober is hét symbool bij uitstek voor 1988 dat óók in Schiedam gekenmerkt werd door be zorgdheid vóór en angst om het leefmilieu. Het vat vol glitterend glas dat onder een spot gezet een doodskop op de muur weer spiegelt, houdt óók een waarschuwing in voor de toekomst: „Schone schijn bedriegt." Tegelijkertijd is Wiegman's object in staat de fantasie te prikkelen en tot nadenken te stemmen. Het Nieuwe Stadsblad hoopt het ko mend jaar op haar eigen be scheiden wijze hetzelfde te bereiken. SCHIEDAM - Met het organi seren van een wandeling op zon dag 1 januari aanstaande biedt de Schiedamse heemtuin aan geïnteresseerden de gelegenheid het nieuwe jaar op een leuke manier in te gaan. Tijdens deze wandeling door de tuin vertelt een natuurgids één en ander over het thema: „Vogels in de winter. Zo wordt de aandacht van de bezoekers gevestigd op de her kenbare zang van verschillende vogels. Ook geeft de natuurgids informatie over de wintervoede- ring van vogels en over nestkas ten. Vogels gebruiken nestkasten namelijk niet alleen tijdens de broedperiode, maar ook om in te overwinteren. Vooral mezen maken van deze kasten gebruik. In de heemtuin zijn de ruim dertig nestkasten inmiddels gerepareerd en schoongemaakt voor geïnteres seerde overwinteraars. De nieuwjaarswandeling start om 14.00 uur aan de ingang van de heemtuin. De deelname is gratis. De heemtuin ligt in het Prinses Beatrixpark op het eiland ten noorden van de kin derboerderij, in de buurt van het Duivenpad. De tuin dient niet te worden verward met de moeras- tuin aan de zuidzijde van het park. SCHIEDAM - In café Podium op de Lange Haven speelt vrij dag 30 december „The Blue Brave". Deze vier man sterke formatie maakt muziek, die qua stijl het midden houdt tussen Wim Son- neveld en The Sexpistols. Aanvang 22.30 uur. Jan Willem Mijinke SCHIEDAM - Het Novo tel op de Hargalaan heeft weer een Schiedammer aan het bewind. Vlak voor de jaarwisseling heeft Jan Willem Mijinke het roer overgenomen van Willem Reimers. Mijinke is geen onbekende op zijn nieuwe stek. Als direkteur wist hij vanaf de opening in '75 de vestiging in de Branders- stad tot het paradepaardje van de Franse hotelketen uit te bouwen. Drie jaar geleden werd hij overge plaatst naar Amsterdam en verliet Jan Willem de Brandersstad niet als woonplaats, maar wel naar hij dacht voorgoed als werkplek. Maar bloed kruipt waar het niet gaan kan. Het wel en wee van zijn Novotel bleef hem ter harte gaan. „Binnen ons bedrijf is het ge bruikelijk dat je iedere drie jaar van post wisselt," vertelt Jan Willem Mijinke. „Het was bij hoge uitzondering dat ik zo lang in Novotel Schiedam mocht blijven. Maar juist daardoor waarschijnlijk - je krijgt op den duur een vaste kring relaties en vrienden - heb ik het nooit hele maal los kunnen laten. Door de plaatselijke kranten, die ik na tuurlijk in de bus krijg, kon ik precies op de hoogte blijven wat er rondging. Zodra ik hoorde dat mijn vroegere funktie vrij kwam, heb ik overplaatsing aangevraagd. En gelukkig werd mijn verzoek gehonoreerd". Broekzak Hoewel Mijinke het Novotel kent als de spreekwoordelijke broekzak, ziet hij zich toch met een bij zijn terugkeer voor een nieuwe uitdaging geplaatst. De direkteur: „Het was hier tot voor kort een bloeiend bedrijf met voornamelijk een hotel- funktie. Door het verminderen van de havenaktiviteiten in Rotterdam en de komst van concurrenten als het Ibis, is de bezetting van onze kamers aan zienlijk teruggelopen. We zullen het dus over een andere boeg moeten gaan gooien." T oekomstp laatje Mijinke is er de man niet naar om bij een achteruitgang bij de pakken neer te gaan zitten. Hij heeft al helemaal in zijn hoofd hoe het toekomstplaatje eruit moet gaan zien: „We gaan nog meer dan voorheen mikken op Schiedammers en het bedrijfs leven hier. We hebben al onze zalen gerenoveerd en die zijn nog beter dan voorheen ge schikt om feesten jubilea of congressen in te organiseren. Bovendien heeft ons voltallige personeel herscholingscursussen gevolgd. Zij zijn nu stuk voor stuk in staat om als gastvrouw of -heer een compleet evene ment tot in de puntjes te rege len. Ze kunnen adviezen geven over bijvoorbeeld de fotograaf bij een bruiloft, maar ook het drukken van toespraken voor een conferentie, daarbij reke ning houdend met een beschik baar budget. Dat is een totaal pakket, dat niemand anders in de regio bieden kan. Ook zijn we van plan onze restaurantser vice wat verder uit te breiden in de vorm van onder andere een uitgebreider menukeus." Speciaal voor de Schiedammers heeft Jan Willem Mijinke een nieuwe service in het leven ge roepen: goedkoop logies tijdens feestdagen en een aantal nog na der te bepalen weekends. Een tweepersoonskamer kost dan 69 gulden; een ideaal alternatief voor iedereen die klein behuisd is en toch ouders, familie of vrienden een nacht wil laten overblijven. tan 1 SCHIEDAM - Het lijkt onvermijdelijk dat de ze ven Rotterdamse kunste naars die in een oud schoolgebouw in de West molenstraat hun atelier hebben, het pand moeten verlaten. De Willebrordus- stichting, eigenaar van het gebouw, is in onderhande ling met de gemeente Schiedam over verkoop. De gemeente wil het pand slopen en nieuwbouw ple gen. De kunstenaars heb ben van het stadsbestuur een duidelijke brief ont vangen waarin staat dat ze niet hoeven te rekenen op vervangende ruimte. Dat kan helaas niet worden aangeboden. „We kunnen niet eens alle Schiedamse kunstenaars een atelier aanbieden," verklaart Ma ria Kleven van CSJ. „We moeten als gemeente eerst zien onze eigen broek op te halen. Het is jammer dat in Rotterdam niets te vin den is, maar de spoeling is hier ook dun." De Rotterdamse kunste naars hebben een brief in voorbereiding waarin ze de gemeente vragen een duidelijk beeld te geven van het tijdsbestek waarin een en ander gebeurt. „We worden zonder meer ge sommeerd op te hoepelen, en wanneer wij ons tot de bevoeg de instanties wenden en een an dere ruimte vragen worden we van het kastje naar de muur ge stuurd," zegt woordvoerder Erik Ruijgers. De Rotterdammers geloven niet dat als de gemeente het eigen dom verwerft, het pand direkt met de grond gelijk wordt ge maakt. Kunstenaar Ruijgers: „Wasserij „De Edelweiss" die naast ons zit heeft nog steeds geen andere behuizing en er zijn aanwijzingen dat dat ook niet op korte termijn gebeurt. Het zal bovendien vrij problema tisch worden om de school te slopen met een volledig funktio- nerend bedrijf ernaast. De was serij zou behoorlijke schade on dervinden." Uitstel Als de kunstenaars uitstel van executie krijgen, willen de inwo ners uit de Maasstad best de handen uit de mouwen steken. Ruijgers: „We zijn bereid om de opstalverzekering van de school voor onze rekening te nemen en zullen de materialen die op het schoolplein liggen opruimen. Om ook alles aan trekkelijk te maken voor de Schiedammers kunnen we een lokaal op begane grond inrich ten als permanente expositie ruimte. Dan heeft Schiedam er weer een galerij bij." Petitie De Rotterdammers, naar buiten optredend als het „Kunste naarscomité Westmolenstraat 20" hopen toch dat het stadsbe stuur kans ziet vervangende ruimte aan te bieden. Te den ken valt aan gecentraliseerde atelierruimten op een behoorlij ke lokatie. Maar geven ze toe: „Dat zou toekomstmuziek zijn." Binnenkort overhandigen de zeven Rotterdammers een petitie aan het gemeentebestuur, inclusief gezindheidsbetuigingen van Schiedamse collega's. SCHIEDAM - In verband met het feit dat de heer T. J. van Neutigem, wonende Westvest 335 te Schiedam zijn veertigja rig bedrijfsjubileum viert bij de B.V. Chemische fabriek Schie dam is hem door H. M. de Ko- nigin de ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver toegekend. Deze Koninklijke onderschei ding is hem uitgereikt door loco-burgemeester Chris Zijde veld, tijdens een bijeenkomst op dinsdag 20 december in de kantine van het bedrijf aan de Lange Haven 55. De heer Van Neutigem is belast met de plan ning van de fabriek en met de totale facturering en voorraad administratie. Westmolenstraat 20. Rotterdamse kunstenaars moeten het pand verlaten SCHIEDAM - In café 't Fust en 't Sterretje valt op oudejaarsdag levende muziek te beluisteren. In 't Sterretje speelt het Ba rend Petersen Sextet. „Bij de buren" neemt The Lick de honneurs waar. Aanvang drie uur. Bron: KNMi ZATERDAG 31/12 hall tot zwaar baw. droog min. 3° midd.temp. 6° wind: ZW-2 ZONDAG 01/01 at an too zon droog min. 1° midd.tamp. 4° wind: 0-3 MAANDAG 02/01 al an toa zon droog min. 1° midd.temp. 4° wind: ZO-3 Novotel gaat andere koers varen Meestal klaar terwijl u wacht Burg. H. Gretelaan 273, tel. 010-4738222 Kunstenaars in de kou I m

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 1