Mei Juli A Augustus RMirPSTHT.rT! September I ifJ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 „Doop" Wiegman wordt 80 jaar. Reden voor het stadsbe stuur een overzichtstentoon stelling te organiseren in het Stedelijk Museum. PAGINA 5 De Noordwijkse architekt Dick van Manen krijgt van het ABC-concern opracht een ontwerp te maken voor een ABC-warenhuis in de Lange Kerkstraat. Trammelant over de plannen om woontorens te bouwen in het park aan de Vlaardingerdijk. Wethouder Hans van Kleef is fel vóór; de bewonersvereniging fel tégen. Zij ziet het projekt als een aantasting van de groenvoorziening. De tentoonstelling „Zwart-Wit-Apart" in het Stedelijk trekt massaal publiek. Ruim duizend scholieren bekijken samen met educatief medewerker Pim Schenkelaars de expositie. Het toneelstuk van „Het Spul.." met de ruïne als decor wordt een doorslaand succes. Regisseur Bernard Bredero en zijn spelers (allemaal plaat selijke amateurs) weten vaart, aktie, humor en spanning in het Middeleeuwse spel te brengen. Het tweede weekend in mei is het weer feest. Ditmaal ge organiseerd door de bewo ners van Schiedam-West in het Julianapark. De zoge naamde Aleidafeesten trek ken opnieuw bijna 100.000 bezoekers. Organisator Aad Ouweneel is dik tevreden en belooft een knalfuif bij het eerste lustrum in mei 1989. De Molendag: het warme zomerweer was er waarschijnlijk de oorzaak van dat het grote publiek toch de voorkeur gaf voor het strand boven het optreden van het Anthonisgilde. HHHhBhHm! WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊ De Warande bewoners verzetten zich tegen de plannen om in de paradijselijke tuin van het voormalige broederklooster een betonnen woontoren neer te zetten. Ook het CDA is niet gelukkig met het voornemen van de Haagse aannemer Lucas bv om te gaan bouwen in deze religieuze oase. Speelgoedkoning Prins doekt zijn winkel op de Hoog straat op. Na 35 jaar vindt hij het welletjes worden. Dat geldt niet voor zijn bestuurlij ke aktiviteiten. Prins blijft raadslid voor de VVD. Hollandia de enig overge bleven Nederlandse mout- wijnfabriek in Schiedam is misschien wel het mooiste plaatselijke monument voor het Brandersverleden. Toch zit het erin dat dit bijzondere bedrijf in de nabije toekomst haar poorten moet sluiten. De gewiekste 'stunt van Bram Weijers en zijn team was het letterlijke en figuurlijke hoogtepunt van de Molendagen in Schiedam. Ruim veertig maal liet Bram zich, vastgebonden aan een molenwiek, ronddraaien en stak daarmee met kop en schouders uit boven zijn kornuiten. Burgemeester Reinier Scheeres krijgt van direkteur Klaas van der Geest van de Bondsspaarbank Schiedam/Vlaardingen een vette cheque ter waarde van 15.000 gulden voor de we deropbouw van windkorenmolen De Palmboom. „Doop" Wiegman wordt 80 jaar. Reden voor het stadsbe stuur een overzichtstentoonstelling te organiseren in het Ste delijk Museum. Het team van Jeugdland is weer klaar voor de opvang van de plaatselijke schooljeugd in de zomervakantie. Evenals voor gaande jaren worden de vele attracties weer druk bezocht. Ook de 100.000ste Jeugdlander werd verwelkomd in '88. Bedrijfsgemeenschap Schie- mond maakt zich op voor de viering van het 60-jarig be staan („matten en borstels maken we niet meer het is al lemaal professioneel vakman schap geworden," zegt direk teur Wob van der Veen). iMif Drie Schiedamse meiden bereiken de halve finales van de Miss Holland verkiezingen. Op de foto één va de missen: Monique van der Kooij. De droom van de leden van watersportvereniging „De Vrije Liggers" komt eindelijk uit. In de Schie, aan de walle- kant van de Overschieseweg, krijgen ze eindelijk een eigen plekje. Verkeerschaos in Schiedam. Alle bruggen en belangrijke aan- en toevoerwegen zijn te gelijkertijd afgesloten. Dat be tekent kilometers omrijden voor automobilisten en het nodige buk- en klimwerk voor voetgangers en fietsers. Voor Schiedammers die van kruiden, planten en vogels houden is er eindelijk een idyllisch plekje in de stad: de heemtuin in het Beatrixpark. Naar dit stukje ongerepte na tuur worden de maanden erop regelmatig excursies ge organiseerd door beheerder Hans Buisman. Ruim zes miljoen liter water op straat. Oorzaak niet de (ook deze zomer veelvuldige) regenbuien, maar een gesprongen watertransportleiding. Zo komen twee viaducten aan de Park weg onder water te staan. „Genoeg vocht om 120 jaar lang een gezin van te voorzien," aldus een woordvoerder van de ONS. Basisschool „De Ouverture" krijgt ruim een week land 30 kinderen uit het Poolse Bord- nica op bezoek. Giny Vos bouwt het hele Stedelijk Museum om tot een groot kunstwerk. De meters hoge zwarthouten objekten, die zij in alle zalen had opge steld vormden tesamen op de videoschermen van de portier in de hal het woord „Watch". Het behalen van de Europe se titel door het Nederlands voetbalelftal maakt ook in Schiedam de nodige emoties los. Ruim 1500 Oranje-fans stroomden tesamen op het Emmaplein om daar op een groot scherm de verrichtingen van „onze jongens" te volgen. Op een paar incidenten na verloopt het feest na afloop vreedzaam. Schiedam wint in de wed strijd „Nederland schoon" geen hoofdprijs, maar krijgt wel een dikke voldoende. De jury heeft lof voor het onder houd van het station en kri tiek op dat van de Nolens- laan. Ondernemers aan de Mgr. Nolenslaan, die het vandalis me in hun straat spuugzat zijn, gaan hun zaak beveiligen met rolluiken. De geelkleurige stenen van De Korenbeurs krijgen een schoonmaakbeurt. Het resul taat van de gevelreiniging wordt niet door iedereen even gewaardeerd: met het vuil verdwijnt ook de noodzakelij ke beschermlaag. De belofte van het stadsbestuur die weer te laten herstellen is eind '88 nog niet ingelost. De Brandersfeesten 1988 worden op Olympische wijze geo pend door wethouder Chris Zijdeveld. De hoogtepunten zijn ook dit jaar: de verlichte gondelvaart, de weekenden en de zondagsmarkt als slot. Nieuwe top Passage Theater, Carel Beke, Marq Oudshoff en Karin Heuvelman presenteren het nieuwe programma voor sei zoen '88-'89. Het aanbod verschilt niet met andere grote ste den. Schiedammers zullen de komende maanden in eigen stad landelijke theater-grootheden voorgeschoteld krijgen. Grote twijfels over de bodemkwaliteit van Spaland waar 2000 woningen zijn gepland. Klein Links wil diepgaand onderzoek. Verantwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld vindt dat niet noodzakelijk. Een paar maanden later stelt een meerderheid van de gemeenteraad zich achter de wethouder. Schiedams nieuwe woonwijk die nu al in de volksmond spottend „gif groen" wordt genoemd mag gebouwd worden. M! MMHRCMMI

Het Nieuwe Stadsblad | 1988 | | pagina 5