Na drie jaar speurwerk, eindelijk een geschikte sloopplaats Ladbroke nu ook in Schiedam karnen Vérder Wie wordt bruid van de maand? BELOOFD: Avondje uit. Programma Podium «MM G. VAN ROOIJ 99 Expositie VERINGMEIER TANDTECHNIEK Programma Stadsomroep Programma Filmclub Chinees/Indisch restaurant „De Maan" Popworkshop voor meiden Campingsport- Schiedam Schansbrug dag gesloten Jh I Gebit stuk? HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 JANUARI 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - „Als ze me gaan dreigen, rijd ik naar het stadskantoor en boor een wagen door de voorgevel." Sjaak Mont- foort (41) is van beroep autosloper. Sinds een maand of vier bivakeert hij illegaal op een lapje grond aan de Polderweg. Tegen de zin van de gemeente die het terrein en bebouwing (een oude boerderij) van de hand wil doen. Dertien wa gens staan er, waarvan het merendeel wrakken, en en kele voor de verkoop. In de Gordonstraat, waar Montfoort woont, staan drie sloopauto's voor de deur. Geen gezicht voor de buurt natuurlijk, vindt hij zelf. Bovendien is het van wege de wegenbelasting fi nancieel onaantrekkelijk een sloperij op' de openba re weg te beginnen. Mont foort is iemand die gruwelt van geweld, zegt hij van zichzelf. Hij vreest juist met de nodige spierkracht van het stukje onontgon nen land getrapt te wor den. Dan volgen tegen maatregelen. De Schiedammer Sjaak Mont foort had vele jaren geleden een sloperij aan de Buitenhaven weg, maar moest wegens privé- problemen de handel van de hand doen. Sindsdien probeert hij weer financieel op eigen be nen komen te staan en dat is niet gemakkelijk. Na drie jaar speurwerk per fiets vond hij eindelijk een geschikte plaats. „Tsja, er werd toch niks mee gedaan, dus ik dacht: pik in. De boerderij staat te koop maar is sterk verwaarloosd. De gemeen te zegt er een koper voor gevon den te hebben, maar vanoch tend zag ik nog de makelaar met een paar mensen rondlo pen, dus dat is niet waar." Last Volgens Montfport heeft de buurt geen last van hem, alleen met een garage, op steenworp afstand, botert het niet zo best. Montfoort zegt alles clean aan te pakken. Olie vangt hij op in speciale tonnen, net als accu- zuur en antivries. („Bij de gara ges doen ze dat niet eens") „De gemeentepolitie is blij dat ik hier zit. Ze zeggen ook: Nou Sjaak, als het aan ons ligt mag je blijven zitten waar je zit, maar je weet hoe dat gaat met de gemeente hè." Een woordvoerdster van de Dienst Gemeentewerken kon over de zaak Montfoort aleen maar zeggen dat burgemeester en wethouders binnenkort een beslissing nemen. SCHIEDAM - Zestien cur sisten van de Schiedamse kunstklas laten van 3 janu ari tot en met 14 februari een selectie uit hun werk zien in beide lokaties van het Schielandziekenhuis. De groep bestaat uit ama teurs die al enige tijd onder leiding van Marjo van Soest bezig zijn hun creatieve mo gelijkheden te ontdekken en te ontwikkelen. SCHIEDAM - Na lang zoeken is het Ladbroke Totalisator, de organisatie die in Nederland als enige mag bemiddelen bij het afsluiten van weddenschappen op paarden, gelukt een geschik te lokatie te vinden in Schie dam. Rotterdamsedijk 439 is het adres waar men sinds 3 decem ber terecht kan voor „live" weddenschappen op Nederland se, Engelse, Duitse en Belgische koersen en dit alles via een gea vanceerd computersysteem. De familie Hartmans gaat de scepter zwaaien in dit nieuwe wedkantoor, door hen omge doopt in „Elegance Dakota" één van hun favoriete jonge paarden. Aangezien ook wedkantoor Vlaardingen reeds door de fa milie Hartmans wordt gerund, staan hun aldaar opgedane er varingen en hun natuurlijke gastvrijheid borg voor een ge zellige ambiance. SCHIEDAM - De Stadsomroep zendt in het komende weekend de volgende programma's uit: Zaterdag 7 januari: 15.00-17.00 uur: aktualiteiten, Sport en veel muziek. 17.00-19.00 uur: direkte uitzen ding van de receptie van het ge meentebestuur vanuit de „Ko renbeurs", interviews en mu ziek. Zondag 8 januari: 11.00-12.00 uur: programma voor Schiedamse minderheden. 12.00-17.00 uur: aktualiteiten en muziek. 17.00-19.00 uur: Stadsomroep Sport met Fred van Aken. De Stadsomroep is te beluiste ren via de kabel 94,1 MHz en via de ether op 106.7 FM. Aanstaande bruidsparen (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 150 aan waardebonnen, te besteden bij de deelne mende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Nie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, iedere laatste vrijdag van de maand m.i.v. januari 1989. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41-45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 SCHIEDAM - Zaterdag 7 janu ari wordt bij de Filmclub (in de maandelijks terugkerende cy clus vrouwenfilms) „Anne Tris ter" van Lea Pool gedraaid. Aavang negen uur, zaal open half negen. Toegang voor vrou wen en mannen 4,-. Dona teurs betalen 5,- per seizoen, inclusief de eerste film. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. SCHIEDAM - Donderdag 19 januari aanstaande houden de bekende reisburo's Duton en Phoenix Vakanties een voorlich tingsavond in het Passage The ater over het vakantieland Joe goslavië. Deze avond, dat eigen lijk een gezellig avondje uit gaat worden, brengt u reeds in stem ming voor uw aanstaande va kantie. U gaat genieten van een werve lende show met sketches en liedjes van en gebracht door Ted de Braak. Na de show, die ongeveer 70 minuten gaat duren, kunt u genieten van een con sumptie, dat bij de toegangsprijs van slechts 10,- is inbegre pen. Na de pauze krijgt u een diashow over het vakantieland- Joegoslavië, waarbij de begelei dende teksten en uitleg door Ted de Braak ingesproken wordt. Deze diashow, die ongeveer 35 minuten duurt, geeft u een in druk wat u eventueel te wachten staat als u een vakantie naar dat prachtige land zou gaan boeken. Ted de Braak CTl SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker gaat bij voldoende be langstelling een Popworkshop voor meiden van start. De cur sus is bedoeld voor meiden van 16 jaar en ouder, die niet of nauwelijks iets aan muziek heb ben gedaan en die op deze ma nier willen kijken of muziek iets is waarmee ze verder willen. De eerste paar bijeenkomsten leer je omgaan met de diverse muziekinstrumenten. Daarna kies je voor het instrument dat je het beste lijkt. En dan ga je spelen in een echte popband. De cursussen zijn op maandag avond van 19.00-20.30 uur. Het zijn 10 lessen van lVi uur en de kosten zijn 45,-, vooruit te betalen. De Popworkshops staan onder deskundige leiding. Inlichtingen bij Marion Bins- bergen, tel. 4267767 of 4263161. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - In café Po dium wordt vrijdag 6 janu ari het hoogtepunt ver wacht van de NutRock- epidemie die Nederland al enige tijd teistert. De Nu- tRock, zoals bekend een mengeling van onder ande re rockabilly, rock roll en psychobilly, geïnfec teerd door een dosis dolle gekte, beperkte zich in eerste instantie tot de om geving van Rotterdam en Schiedam. Dankzij het op treden van de groep Ram jets in De Grote Prijs van Nederland waar een solide derde plaats werd bereikt, verspreidde het NutRock- virus zich in een razend tempo over de rest van he( land. Het kwartet Ramjets bestaat uit zangeres Brammie, die net zo fraai zingt als ze blond is, bas sist annex metaalbewerker Leo, drummer Eric, die laatst een wedstrijd tegen een machinege weer won, en gitarist Bert, die kwaliteit per kilo levert. Ramjets gaat vergezeld door het gezelschap Sons of the Yom- plin' Cockroaches, met name Ron Roteb, Ronald the Baska- bouter en General Nonsense, die de Night of the NutRock op spetterende wijze van start zul len gaan doen. De verbindende klanken wor den verzorgd door drs. Jacob Veldhuizen, wetenschapper, deskundoloog, en disk-jockey. Met zijn platenkoffertje reist hij stad en land af; het NutRock- virus alom verspreidend. Night of the NutRock, vrijdag 6 januari, 22.30 uur, entree 3,50. Zaterdagavond speelt Solid Soul, zelfde tijd, zelfde prijs. SCHIEDAM - Met ingang van 2 januari j.l is de stichting Maatschappelijk Werk Schie dam aan het Broersveld 142 spreekuur gaan houden van maandag tot en met vrijdag van 9.00-13.00 uur. Voorheen werd spreekuur gehouden van 9.00- 17.30 uur. In de maand december hebben verschillende mensen met goed gevolg het type-examen afge legd. Daarom is er nu weer plaats voor nieuwe cursisten. De lessen zijn op de maandag middag van 16.00-17.00 uur en op de maandagavond van 19.00-20.00 uur en van 20.00- 21.00 uur. De cursus bestaat uit 30 lessen en de kosten bedragen 90,- exclusief lesmateriaal en examengeld. Voor nadere in lichtingen en inschrijvingen kan men zich wenden tot Wijkcen trum de Erker, Jan van Avenne- straat 32, tel. 4267767 of 4263161. Op donderdag 12 januari is er een meditatieavond onder lei ding van de heer K. v.d. Lely uit Den Haag. De avond vindt plaats in de grote zaal van het wijkcentrum „Nieuwland", Dr. Wibautplein 163, Schiedam- Nieuwland. Zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur, toegang niet-leden 6,-. Alle bekende merken tenten, accessoires, tuin- en camping meubelen Voor info: 010-4730074 Boterstraat 10 - Schiedam (achter de Hema) SCHIEDAM - Chinee s/Indisch restaurant „De Maan" aan de Parkweg 373 te Schiedam is een be grip in Nieuwland. De zaak, pas overgenomen door mevrouw Leung, biedt plaats aan 40 personen. Maar natuur lijk kunnen er ook oriëntaalse spijzen worden afgehaald. „We hebben speciale aluminium bakjes om alles perfekt warm te houden," zegt eigenaresse me vrouw Leung die goede service hoog in haar vaandel heeft staan. Het restaurant is op de maan dag gesloten en de rest van de week vanaf twaalf uur tot elf uur 's avonds geopend. MAASSLUIS - Woensdag 11 januari is de Schansbrug van 's morgens acht uur tot 's mid dags vier uur voor alle verkeer (inclusief voetgangers) ge stremd. De afsluiting is nodig voor het nastellen van de bru- gonderdelen en de definitieve controle na de grote reparatie van de brug in de zomer van 1988. Gedurende de uren, dat de brug wordt gecontroleerd, zal voor de bewoners van het Kerkeiland een busje rijden naar de Markt en terug. Gevestigd: m.i.v. 1 januari 1989 huisarts als opvolger van P. van Santbrink. Praktijkadres voorlopig: J. v. Zutphenstraat 2 Medio februari: Mgr. Nolenslaan 412 Spreekuren: 08.00-08.30 - vrij spreekuren Vanaf 08.30 alleen OP AFSPRAAK. Bellen tussen 08.00-10.00 uur 's morgens om een afspraak te maken. Telefoon 4733234. Li JljL Als ze me gaan dreigen word ik kwaad" Sjaak Montfoort en zijn zoon. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak E Het pand van Ladbroke in Schiedam aan de Rotterdamsedijk 439. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 Ramjets in de Night of the NutRock in Podium

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3