Ledenaantal Natsec verviervoudigd 115 Spelregelwedstrijden VSV weer van start Revanche HVC dames In 't kort Joanne en Eerde van Leeuwen ijsdanskampioen in hoogste klasse Libre titel voor Co van Sweeden Problemen voor Oranje Nassau na nederlaag ORANJE Rijnmond blijft punten vergaren Eindelijk: Een bankstel dat uw dokter u voor zou kunnen sdiri I I Burchthuys Interieur Tafeltennis titelstrijd Postduiven- tentoonstelling Jeugdsnorkelen -s S CURSUS CAFÉBEDRIJF f295.- Iwif/wo Schiedam 's-Gravelandseweg 600 WATERWEG NOORD - De polo-afdeling van de Vlaardingse kanovereni ging Natsec mag zich ver heugen in een relatief ge zien enorme ledenwinst. Toen de vereniging enkele jaren geleden begon met deze nieuwe vorm van ka noën binnen de vereniging, waren er slechts zes en thousiastelingen. Tijdens het afgelopen weekend ge houden internationale toer nooi (er deden Belgen mee) telde de vereniging al 27 leden en nam het met drie teams deel aan haar eigen toernooi. Internationaal Kanopolo, een sport die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen. SCHIEDAM - Zonder problemen, hoewel de uit slag dat wel zou vermoe den, heeft het eerste tien tal van damclub Schiedam in de achtste ronde van de competitie met 9-11 vlot van Damlust gewonnen. Omdat de mede-gegadig den voor de bovenste plaatsen punten verspeel den, staat Schiedam nu al leen aan de leiding, op één punt gevolgd door Excel sior en RDG op twee pun ten. Talent SCHIEDAM - De dames van HYC speelden haar wedstrijd tegen De Meeu wen het afgelopen week end niet zoals gebruikelijk in de Margriethal, maar in een sporthal in Rotter dam-Zuid. HVC nam in deze „thuiswedstrijd" re vanche voor het onnodige verlies in de uitwedstrijd en won met 10-6. Joanne en Eerde van Leeuwen (hier op een archieffoto) be haalden het afgelopen weekend in Geleen dé nationale titel ijsdansen. VLAARDINGEN - Het Vlaardingse ijsdanspaar Joanne en Eerde van Leeuwen zijn het afgelo pen weekend in Geleen Nederlands kampioen ijs- dansen geworden in de „inter goudklasse". Hoe wel de Vlaardingse zus en broer het enige paar waren in deze hoogste klasse van Nederland, kregen zij de titel niet zondermeer toe gewezen. Voor alle dansen moesten zij minimaal drie punten (op een schaal van vijf) behalen om de titel mee naar huis te nemen. DKC-bokaal Trainingsuren SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. WATERWEG NOORD - „Gelukkig maakte Vollkei nog meer fouten dan wij," aldus de Rijnmondtrainer, die alleen Lennaert Amersfoort naast zich op de bank had. Via 10-15 werd het 0-1 voor de kop lopers, waarna de thuis ploeg in de volgende set uitliep naar 8-0. „Ik moest toen wel wat doen," zei een achteraf toch wel tevreden Tinkhof. Hij ver ving Wim Jan Goedknegt door Lennaert Amers foort, waarna Rijnmond een achtervolging op de thuisploeg inzette, maar die reikte niet verder dan 13-12. Twee misverstan den bij de Rijnmonders zorgden ervoor dat de winst met 15-12 naar Vollkei ging. In de derde set draaide Rijnmond de rollen om en liep uit naar 0-6. Vollkei lukte het ver volgens Rijnmond weer in te halen: 6-6, maar was daarna geen partij meer voor de Rijnmonders, om dat het veel te veel fouten maakte. Via 6-15 en 4-15 werd het 1-3, waardoor Rijnmond met 30 uit 11 alleen nog maar door Ek- spalvo met 27 uit 11 be dreigd kan worden. Voll kei volgt nu al op negen punten, waardoor de kans op terugkeer naar de eerste divisie voor Rijnmond uit stekend lijkt. Beker Peter Fleischmann kon van wege een spierblessure niet meedoen met Rijnmond. Goed nieuws voor mensen met rug- en beenklachten Garantie J wwvvt Rijksweg A-20 afslag Schiedam Telefoon 010-4738393 Donderdag koopavond-maandagmorgen gesloten. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 JANUARI 1989 PAGINA 13 Kanopolo groeit gestaag Kanopolo was oorspronkelijk een vorm om te zorgen dat ka- noërs in de winter ook iets om handen hadden, immers het spel kan in binnenbaden ge speeld worden. Door de vaak hoge huurprijzen vóór zwemba den is het nu een echte zomer sport geworden, die voorname lijk in open water wordt beoe fend. In de warmste maanden, van het jaar wordt ook de lan delijke competitie afgewerkt. Om de wintermaanden door te komen, worden er regelmatig toernooien georganiseerd, zoals ook afgelopen zondag in het Schiedamse Sportfondsenbad, de thuisbasis van de polo-afde ling van Natsec. „Eigenlijk vreemd als Vlaardingse vereni ging, maar de huurprijzen van dit bad lagen beduidend lager dan in Vlaardingen, waar we natuurlijk in eerste instantie ons licht hebben opgestoken," zegt Buddy Wielstra, die als kontaktpersoon bij Natsec ak- tief is. Aan het toernooi in Schiedam, voor de tweede maal georgani seerd, namen tien teams deel uit heel Nederland en één uit België. Deze ploegen, waarin zowel dames als heren spelen, waren verdeeld in twee poules: eerste- en tweede klasse. Daar naast kent Nederland ook de hoofdklasse, het hoogste ni veau. In de eerste klasse was Kapow uit Oude Wetering dui delijk het sterkst, het won alle vier de wedstrijden en eindigde op de eerste plaats. Het Zaandamse Quo Vadis ein digde met vijf punten op een tweede plaats, gevolgd door het eerste team van Natsec, dat drie punten wist te vergaren. Het uit het Belgische leper afkomstige Avasco werd vierde met twee punten en puntloos eindigde Odysseus op de laatste plaats. „Gezien de samenstelling van ons team, in de wintermaanden is er geen vast team, was het van ons een goede prestatie. Voor ons was het eerste team een uitprobeersel," aldus Wiel stra. In de andere poule namen het tweede en derde team van Natsec deel, die respectievelijk tweede en vierde werden. De eerste prijs in de tweede klasse ging naar het Haagse De Wind- happer. Tussen de twee Vlaar dingse teams nestelde zich Levi- tas uit Leiden. Het Haarlemse HKV kwam niet verder dan de laatste plaats. „Het is een prima verlopen toernooi geweest," weet Buddy Wielstra, die toe voegt: „We hopen hier een jaar lijkse traditie van te maken." Het kanopolo blijkt niet alleen in deze regio aan populariteit te winnen. Ook internationaal moet de sport gaan groeien. Daarom heeft de Internationale Kano Federation onlangs we reldwijde regels opgesteld. Hoe wel Natsec de exacte regels nog niet heeft vernomen, is wel tot hen doorgedrongen dat gemeng de teams in de toekomst tot het verleden zullen behoren. „We hebben momenteel een aantal vrouwelijke speelsters, echter niet genoeg om een team te for meren. Vandaar dat we op zoek zijn naar enkele vrouwelijke le den, om deel te nemen aan de damescompetitie," aldus Buddy "Wielstra. Belangstellenden kun nen elke zondagavond in het Schiedamse Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert- laan tussen 19.00 en 21.00 uur terecht. m V SCHIEDAM - De tafelten nisvereniging De Reling or ganiseert van maandag 6 fe bruari tot en met vrijdag 10 februari de Schiedamse ta feltenniskampioenschappen. Het toernooi, dat voor de vijfde maal in successie wordt georganiseerd door De Reling, is bedoeld voor Schiedammers die lid zijn van de NTTB, of spelers die tafeltennissen bij een Schiedamse vereniging. In schrijven verloopt via de speciale inschrijfformulie ren die elke vereniging ge kregen heeft. Leden van niet-Schiedamse verenigin gen kunnen zich persoonlijk op maandag-, dinsdag- of donderdagavond opgeven in de speelhal van De Reling aan de Singel 8 of schrifte lijk bij A. Verdoes, Hoeker 9, 3123 BH Schiedam. VLAARDINGEN - De jaarlijk se junior spelregelwedstrijden, met als inzet de Aad Schrielbo- kaal, brandt op donderdag 12 januari los in de kantine van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging. De deelnemers zijn die avond: MSV 1 en 3, De Hollandiaan, VFC 2 en 3, DVO'32 en titelhouder Vlaar dingen. Een week later, op donderdag 19 januari, treden in het strijd perk: MSV 2 en 4, VFC 1, RKWIK, HVO, Zwaluwen en DSS'26. De drie beste ploegen per avond maken op 26 januari uit wie zich de nieuwe kampioen der spelregels mag noemen een jaar lang de wisselbeker in zijn bezit mag houden. Daar naast mag de winnaar op 24 fe bruari deelnemen aan de halve finale van het district West 2. De VSV heeft voor de komende maanden ook nog een tweetal lezingen op het programma staan. Op donderdag 2 februari Damclub Schiedam pakt koppositie Schiedam kwam met 2-0 voor door een overwinning van Ro nald van Egmond op Jan Wil lem Kool. Van Egmond kwam niet zo prettig te staan, besloot een lokzetje te plaatsen en zag Kool erin lopen: beide spelers kwamen op dam. Alleen werd die van Kool meteen afgevan gen en kon hij opgeven. Het werd 4-0 door een fraaie posi tionele overwinning van Tiny Mous op M. Bitter, die er hele maal niet aan te pas kwam. Wim Vrijland zorgde voor 5-1 door remise tegen C. den Bes ten. Wim nam een combinatie, werd wellicht verrast door een 1 om 2 na: Den Besten kwam op dam maar stond wel drie schij ven achter. Vrijland maakte vervolgens gemakkelijk remise. Paul Boerrigter verloor op nieuw, ditmaal van T. Hordijk. Boerrigter lijkt wedstrijdritme te missen: hij kwam een schijf achter en verloor: 5-3. Captain Rob van Eijk zorgde met een keurige overwinning op H. J. v.d. Wouden voor 7-3 en Piet Bastiaanse wist Henk van Kla veren te verslaan: Bastiaanse stond op een gegeven moment helemaal niet zo prettig, hield het hoofd koel en wist een eind spel te bereiken dat Van Klave ren ten onrechte op remise ta xeerde: 9-3 voor Schiedam. Peter Poot zorgde voor 10-4 door remise tegen P. Leroy. Poot stond aanvankelijk wat be ter, verrekende zich een klein beetje en besloot toen om remi se voor te stellen. Al deze zeven uitslagen vielen in een tijdsbe stek van slechts tien minuten, zeer opmerkelijk. Het wachten was op het elfde punt dat er ze ker zou komen: Sjaak Prins stond gewonnen. Heusdens en Van Willigen waren ook nog be zig. Ron Heusdens speelde tegen de 16-jarige Erno Prosman, een groot talent. Na de tijdscontrole bekeek Heusdens de stand lang durig en gaf toen zonder verder te spelen op: analytisch verlo ren, zoals hij het uitdrukte. Om de eindoverwinning veilig te stellen bood Sjaak Prins toen maar remise aan en werd daar mee matchwinnaar. Prins had een heel sterke partij gespeeld, kwam de tijdnoodfase onge schonden door, had dam en een gewonnen eindspel. Omdat hii de winst niet zo gauw zag en aan het teambelang dacht nam hij genoegen met remise, 11-7. Gert van Willigen kon toen ook opgeven, hij speelde al een uur lang een verloren eindspel door om de druk op de wedstrijd te houden. Op zaterdag 28 januari speelt Schiedam een thuiswedstrijd te gen de nummer drie van de ranglijst RDG. Het duel wordt gespeeld in één der zalen van de Magnalia Dei Kerk in de Albar- dastraat en begint om 12.00 uur. HVC probeerde met fanatiek aanvalsspel de score open te breken, hetgeen niet lukte. Pas nadat keepster Jolanda van de Bos een strafworp had gestopt, zette Mariene van Vliet HVC na tien minuten op voorsprong. Meeuwen bleek over een goede doelverdedigster te beschikken, die in de eerste helft niet meer dan twee doelpunten toeliet, een 2-1 ruststand in het voor deel van HVC derhalve. In de rust had coach Theo van de Water alles op een rijtje ge zet en dat bleek in het veld goed uit te werken. De krappe 2-1 stand werd met prima aan vallen en goed verdedigen lang zaam maar zeker uitgebouwd, nadat eerst' Meeuwen met een duidelijk cirkeldoelpunt op ge lijke hoogte was gekomen. Via ondermeer vijf doelpunten van Miranda van der Ven werd het een duidelijke 10-6 overwin ning voor de Schiedamse da mes. Met deze overwinning blij ven de HVC-dames meedraaien in de top van de competitie. Het kampioenschap begon vrij dagochtend met de verplichte dansen: starlight wals, passo do ble en Argentijnse tango. De jury waardeerde de uitvoering van de Van Leeuwens met 3.8, 3.7 en 3.6, waarmee ze al ruim voldeden aan de gestelde norm. Door het uitvallen van de ge luidsinstallatie konden Joanne en Eerde van Leeuwen hun OSP, korte vrije kuur, pas 's nachts om kwart voor één dansen. Dit late tijdstip deerde het tweetal niet en kreeg voor de Charleston van de jury 4.3, 4.1 en 4.3. WATERWEG NOORD - Co van Sweeden is het afgelopen weekend in café De Kleine Con- fiance te Schiedam kampioen eerste klas libre klein geworden van het district Nieuwe Water weg Noord. Het kampioenschap werd pas in de laatste partij beslist toen Van Sweeden won van Jan Mellaart, die nog kans had op de titel. Door het behalen van dit kam pioenschap mag Co van Swee den naar de gewestelijke kampi oenschappen, die op 3, 4 en 5 februari gehouden worden. De totale uitslag met daarbij vermeld het puntentotaal en het gemiddelde: 1. C. van Sweeden (14 - 6.00); 2. J. Mellaart (11 - 5.79); 3. Chr. van Rossen (7 - 3.89); 4. P. Bouwhuis (6 - 4.02); 5. R. Broos (2 - 3.23). In hetzelfde café wordt op 13, 14 en 15 januari de finale ver speeld om de D.K.C.-bokaal. De aanvang vrijdag is 19.30 uur, zaterdag en zondag stoten de biljarters om 12.30 uur hun eerste bal. De acht finalisten zijn: titelverdediger H. Harte (De Haven Schiedam), mevr. M. Bornebroek (Tonegido Vlaardingen), W. Urgert (De Griffioen Vlaardingen), P. Schippers (B.O.G. Schiedam), C. Vervoort (B.O.G. Schiedam), Pruysers (Start'75 Vlaardin gen), A. Kers (W.V.A. Vlaardin gen) en G. Schaay (Start '75 Vlaardingen). Eerste reserve: J. Moerman ('t Oosten Vlaardingen) en tweede reserveM. v.d. Cijs (Apollo Vlaardingen). De wed strijdleiding is in handen van dhr. F. van Aggelen en H. Glansbeek. Binnenkort start in Schiedam, Vlaardingen en Delft de cursus Cafébedrijf. Deze opleiding bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen van elk 2'/2 uur. De totale cursuskosten bedragen f 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden en een Rijkserkend Diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het Examen is op 7 juni 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd personeel in de Horeca. De lesstof bevat o.a. Bier, Wijn, Hygiëne en Appara tuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproe ven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een Brouwerij. Met het Diploma kan men zelfstandig een Café, Petit-Restaurant, Disco, Kantine, Bar etc. beheren. Voor een gratis Brochure of aanmelden, bel: Stichting Horeca Onderwijs 076-710078. komt de scheidsrechter met het lange haar uit het betaalde voet bal, Ab Schuurmans, naar Vlaardingen en dinsdag 21 fe bruari geeft sportarts Verstege een lezing in de VSV-kantine aan de Marnixlaan (AV Fortu- mij SCHIEDAM - Het Nederlands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvrienden NI- VON houdt zaterdag 14 januari een nieuwjaarsbijeenkomst in het FNV-gebouw op de Stad houderslaan. Aanvang 14.00 uur. 'Zondag 15 januari wordt er een ruilbeurs gehouden voor mun ten, postzegels, prentbriefkaar ten, ED-enveloppen en strip boeken in dc „De 4 Molens" op de Nieuwe Damlaan. Aanvang 13.30 uur, toegang en taxatie gratis. De vele trainingsuren die het Vlaardingse paar de laatste maanden in het ijsdansen heeft gestoken, kwamen er tijdens de vrije dans op zaterdag volledig uit. Een bomvolle ijshal zag Joanne en Eerde van Leeuwen de kroon op het werk zetten. Ook de jury was het daar mee eens, getuige de cijfers, 4.6, 4.6 en 4.5, waarmee het duo bewees dat de nationale titel hen abso luut toekomt. In vergelijking met vorig jaar, toen zij eveneens nationaal kampioen werden, maar in een lagere klasse, zijn de zus en broer Van Leeuwen met spron gen vooruit gegaan en wordt de blik nu gericht op internationale wedstrijden. Deze winter danst het paar in elk geval nog wed strijden in Amsterdam en Keu len. Daarnaast gaat ook de schaatsbond zich steeds meer bemoeien met het tweetal, waardoor er voor meer toer nooien ingeschreven kan wor den. Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140 VLAARDINGEN - Op zater dag 14 januari houden de Geza menlijke Postduiven Vereniging, P.V. de Adelaar, P.V. de Keer- weer en P.V. de Luchtbode hun stedelijke tentoonstelling. Het inzetten van de duiven kan vrijdagavond vanaf 18.00 uur. 'Een ieder die belangstelling heeft, kan zaterdagmiddag van af 14.00 uur de plusminus 400 duiven bezichtigen. Het wijk centrum is gelegen aan de Goudsesingel 87a. De entree is gratis. VLAARDINGEN - Oranje Nassau heeft afgelopen zaterdag in Hardinxveld gespeeld tegen Vriendenschaar. Een belangrijke wedstrijd voor Oranje Nassau, want Vriendenschaar had drie punten en Oranje Nassau twee punten. Oranje Nassau moest aantreden met twee invallers: Rene Kooiman voor de langdu rig geblesseerde Marcel Vos kamp en Cees van der Kooij voor de naar dienst gegane Rob Eijgenraam. Het eerste kwartier van de wedstrijd ging gelijk op, 6-5, hierna schoot Vrienden schaar uit alle hoeken van het veld raak, waardoor zij weglie pen naar 12-5. De laatste vijf minuten vóór rust wist Oranje Nassau nog tweemaal te scoren. De tweede helft ging aanzienlijk beter maar helaas zag Oranje Nassau geen kans de opgelopen achterstand in de eerste helft te overbruggen. Direkt na rust In het district stond de compe titie nog grotendeels stil, maar de dames van Rijnmond kwa men afgelopen wëek in aktie voor de derde ronde van de dis trictsbeker, waarvan de finale in mei in Schiedam gehouden wordt. In Alblasserdam had de ploeg van trainer Jaap Spijk in het begin wat moeite met de op slag van tegenstandster Smash'66, waardoor de eerste set met 15-12 verloren ging. Rijnmond, dat Carin de Leede miste, maar Linda Schafer voor het eerst sinds weken weer in de basis had, kende daarna weinig problemen meer met eerste klasser Smash'66. Onder leiding van een uitblinkende Linda Schafer werd het via 8-15, 4-15, 10-15 1-3. VLAARDINGEN - De Vlaardingse Reddingsbriga de is sedert 1964 aktief in het opleiden van zwem mend redden, strandwacht, snorkel- en persluchtdui- ken. Dit gebeurt uiteraard onder toezicht van gediplo meerde instructeurs. On langs werd de gehele jeug dafdeling van de VRB aan de tand gevoeld tijdens de examens voor de KNBRD zwemmend redden diplo ma's én voor de Snorkeldi ploma's van de Nederland se Onderwatersport Bond. Dat de trainingen vruchten hadden afgeworpen bleek uit de resultaten: alle kandi daten behaalden hun fel be geerde certificaat. Mede daardoor kunnen er weer nieuwe jeugdleden worden toegevoegd aan het huidige opleidingsuur op de woens dagavond tussen 18.00- 19.00 uur in het Kolpabad. Ook kinderen die de zwem kunst nog niet goed onder de knie hebben zijn welkom bij de VRB. ^VTï^ Het medisch ortho- paedisch rapport be vestigd dat LUX MEDICO 100 voor mensen met rug- en been klachten een wezenlijke bijdrage levert aan een ontspannen zit ook wanneer er gedurende lange tijd in gezeten wordt. kwam Oranje Nassau terug naar 12-9. Een doelpunt van Rolf Pieck werd afgekeurd en in plaats van Oranje Nassau was het de tegenstander die scoorde en uitliep naar 15-9. Weer kwam Oranje Nassau even dichterbij 15-11 maar door het ontbreken van twee vaste basis spelers ontbrak de kracht om door te stoten. Vanzelfsprekend moet men eerst wennen als er invallers meedoen, invallers die het overigens prima deden. Twee minuten vóór tijd werd Jakko Smit vervangen door de jonge Patrick Zeebregts. Over en weer werd er nog gescoord en dit bracht de eindstand op 19-14. Doelpunten van Anthoinette Kamermans (4), Rolf Pieck en Rene Kooiman (beiden 3x), Cees v.d. Kooij (2) en Monique Doomink en Monique de Bruin (beiden 11. >4 Ambach telijkge- maakt federkern zit. Steeds meer mensen hebben last van rug- en beenklachten. Voor hen werd onder de competente leiding van een orthopaedisch chirurg een volledig nieuw con cept zitmeubelen ontwikkeld: LUX MEDICO 100 LUX MEDICO 100: verkrijgbaar als 3-zitter, 2-zitter en fauteuil, gestoffeerd in een kwalitatief hoogwaardige, echte velours. In de sprankelende kleur van uw keus LUX MEDICO moet ie bezitten! Hartelijk welkom voor een testzit! u eerst wat meer Naam informatie? Stuur dit couponnetje kosteloos op en u ontvangt onze uitge breide kleurenprospectus Antwoordnummer 60152 3060 VB Rotterdam 'n postzegel is niet nodig. Adres Woonplaats ^^Opsturen in open envelop.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 13