Bejaardenstichting en verpleegtehuis willen nauw gaan samenwerken Receptie gemeente trekt 800 bezoekers Het Windas heropend SCHEPER 651 FILLEKES in-ipgi Lange Haven Westzijde afgesloten GOULASH KROKET FILLEKES SNACKS Drie bruggen afgesloten „Daar kun je niet mee adverteren" SSHk&V.^SsS Tïdr-^-wr/.--' Het Nieuwe Stadsblad C/W THUISKRANT WATERWEG NOORD - De Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden in Vlaardin- gen (ASH VB), die de verzor gingshuizen Drieênhuysen en Billiton exploiteert (sa men 230 verzorgingshuis- plaatsen) benevens het be heer van enige complexen bejaardenwoningen (plusmi nus 800) en de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord in Schie dam (SVNWN), met de ver pleeghuizen Driemaasstede in Schiedam en Driemaas- have in Maassluis (samen 400 verpleeghuisbedden) gaan onderzoeken of een nauwe vorm van samenwer king tussen beide organisa ties mogelijk is. Het onder zoek zal begin 1989 starten en moet uiterlijk in juli van dat jaar zijn afgerond. Aanleiding voor het geza menlijke onderzoek is on dermeer de voorziene toene mende integratie tussen ver zorgingshuis en verpleeg huis, mede als gevolg van het toekomstige overheids beleid. Ook vraagt de toene mende zorgbehoefte van de verzorgingshuis-bewoners om meer (medische en pa ramedische) verpleeghuis- deskundigheid, die thans (nog) niet in het verzor gingshuis aanwezig is. Daarnaast heeft de SVNWN plannen om de noodzake lijkheid en haalbaarheid te onderzoeken van de vesti ging van een verpleeghuis dependance in of aan een verzorgingshuis mede ter ontlasting van de bestaande verzorgingshuis-organisatie. Een nauwe vorm van sa menwerking kan eveneens gunstige ejfekten hebben ten aanzien van de onder druk staande budgetten in beide organisaties. In de beheers- sektor wordt namelijk door samenwerking een grotere efficiency mogelijk geacht. In de besprekingen tussen beide organisaties heeft het bestuur van de ASH VB de direktie van de SVNWN ge vraagd op korte termijn te voorzien in interim-mana gement voor de ASH VB. In principe is afgesproken, dat voorlopig voor de duur van zes maanden de direktie van de SVNWN tevens als direktie zal optreden voor de ASH VB. Er wordt aan gedacht om voor deze perio de een interim-manager vanuit de SVNWN in Vlaardingen te detacheren. Het algemeen bestuur van de ASHVB heeft op 5 janua ri tot het onderzoek beslo ten. Binnen de Raad van Commissarissen van de SVNWN zal een en ander op 23 januari aan de orde komen. Verwacht wordt, dat begin februari een intentie verklaring door beide orga nisaties getekend zal wor den. i Ruim 800 mensen bezochten de nieuwjaarsrecpetie van de gemeente in de Korenbeurs ren een sfeervol achter gronddecor voor de geani meerd keuvelende menigte. Die was ongeveer van de zelfde samenstelling voornamelijk vertegen woordigers van het plaat selijk bedrijfs- en vereni gingsleven - als bij de re ceptie een jaar geleden. Zij het dan, dat het evenement ditmaal bijna het dubbele aantal liefhebbers - ruim 800 - trok. „Als je een succesformule ge vonden hebt, is het onzin om daaraan te gaan sleutelen," ver klaart organisator Jan Brouwer nuchterweg het feit dat hij voor de tweede achtereenvolgende keer hetzelfde draaiboek ge bruikte. De chef kabinet mag het zijn verdienste noemen dat de in het Schiedamse kwijnende traditie om als bevolking het stadsbestuur aan het begin van het jaar het beste te kunnen wensen, nieuw leven werd inge blazen. Behoefte Nog steeds zijn er weinig „ge- Compleet verzekerd met ziektekosten voor de halve premie Assurantie financieringsbureau 18-40 jaar60.- Kinderen30.- 40 jaar en ouder72.- Kinderen36.- wone burgers" die van deze ge legenheid gebruik maken. Maar dat is nog geen reden om de re ceptie, zoals in '86 gebeurde, zomaar af te schaffen, volgens Jan Brouwer: „Het is een ideale manier om als gemeente je kon takten met je relaties te verste vigen; dan heb ik het niet alleen over het bedrijfs- en vereni gingsleven, maar over organisa ties als bewonersverenigingen. Dat daar behoefte aan is, blijkt wel uit de wijze waarop in grote getale aan de gerichte uitnodi gingen die we hebben verstuurd gehoor is gegeven." Zorg Brouwers enige zorg van te vo ren, dat net als in het verleden, het alcoholgebruik wel eens uit de hand zou kunnen lopen, werd wederom niet bewaarheid: het enige drankje dat halverwe ge de avond „bijgehaald" moest worden was jus-d'orange. Ook de hapjes zullen de gemeente fi nancieel niet de kop kosten: alle 800 bezoekers bij elkaar veror- SCHIEDAM - In verband met herbestratingswerk- zaamheden is de Lange Ha ven vanaf maandag 16 ja nuari afgesloten. Dit geldt voor de westzijde, vanaf het Kantongerecht tot aan de Griffioenstraat. Afhankelijk van de weers omstandigheden zal de af sluiting drie a vier weken duren. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 JANUARI 1989 PAGINA 3 SCHIEDAM - Een frisse start maken gaat onher roepelijk gepaard met te rugblikken. Daar blijkt zelfs een stadsbestuur vol jeugdig elan, het oog ge richt op de toekomst, niet aan te kunnen ontkomen. Alle bezoekers van de ge meentelijke nieuwjaarsre ceptie die zaterdagavond De Korenbeurs binnen stapten, werden meteen te rug in de tijd geplaatst. Net als in januari '88 werd de stijlvolle achtergrond muziek verzorgd door het ensemble van de man, die sinds zijn dochter zo be roemd werd, als „Pa Paay" te boek staat. We derom werd er bij de in gang rose champagne ge serveerd en stond het col lege van burgemeester en wethouders keurig op een rij talloze handen te druk ken. Zelfs die ene spiege lende discobol was op nieuw uit de motteballen gevist en aan het plafond gehangen om het mis schien anders wat plecht statige gebeuren een fri vool tintje te geven. En ook ditmaal vormden de metershoge impressies van vormgever/striptekenaar Harr van het decadente Berlijn uit de dertiger ja- Ook in De Erker kunnen men sen met een uitkering of met een inkomen tot maximaal 10% boven het minimum loon deel nemen aan een goedkope cursus tekstverwerken en een cursus basiskennis Personal Computer. Het zijn volledige cursussen, waarbij aan het einde een er kend certifikaat wordt verstrekt. De cursus bestaat uit acht les sen van VA uur en de kosten be dragen 225,- inclusief het les materiaal. De cursussen worden gegeven op de donderdagmid dag, de vrijdagmiddag van 13.00-14.30 uur, van 14.45- 16.15 uur en op de zaterdag van 10.00-11.30 uur, van 11.45- 13.15 uur. Belangstellenden kunnen meer informatie inwin nen en zich inschrijven bij Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767 of 263161. De Stichting Vrouwen Vor mingswerk Schiedam start op 20 januari in Buurthuis Nieuw- land aan de Albardastraat een cursus „Vrouw en Milieu". Zes vrijdagochtenden tussen 9.00 en 11.00 uur zal er gepraat worden over onder andere afval, koop gedrag en energie en hoe vrou wen een positieve invloed kun nen uitoefenen op het milieu. De cursus zal worden begeleid door Maja Nieuwenhuis en Mies Derks. Zij hebben een training gevolgd bij de stichting Milieukwartet. De kosten zijn 15,-. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Kinderop vang kan op aanvraag worden verzorgd. Aanmelden via de te lefoonnummers 4749907 of schriftelijk: Stichting Vrouwen- Vormingswerk Schiedam, Post bus 726, 3100 AS Schiedam. J[ I/" 1 4TÉ 8TW "M* "WT I OT| I J—A-* I Ook de sportwereld gaf acte de presence op de nieuwjaars- V I IJ IV 1/1Y I II IJ a iv/ 1 1 w recpetie. Helemaal links op de foto SVV sponsor Van Dijk, m-r m T w rechts burgemeester Reinier Scheeres berden er nog geen 1200. Dat het evenement in 1990 op de zelfde plek en dezelfde wijze herhaald gaat worden, staat dan ook nu al vast. Er is eigenlijk maar één ding dat de chef kabinet veranderen wil. De tafeltennisverenigingen, die De Korenbeurs huren, kun nen deze maand nog een offi cieel schrijven verwachten met daarin de mededeling, dat de gemeente dan het pand op 6 ja nuari voor eigen gebruik nodig heeft. Ditmaal klaagden de sporters dat ze veel te laat te horen kre gen dat ze hun domein een weekend moesten ontruimen. Brouwer: „Onterecht mijns in ziens, want ik heb daar in augustus al kontakt over gehad met hen. Maar om iedere wan klank te voorkomen maak ik nu maar vast de datum bekend." Misschien dat het college van burgemeester en wethouders in hun rijtje goede voornemens het opknappen van de gevel van de Korenbeurs kunnen op nemen. Want die ziet er na een reinigingsbeurt het afgelopen voorjaar zo havenloos uit, dat het floodlight waarin het monu ment bij feestelijke gelegenhe den wordt gezet, veel wegheeft van de bekende vlag op de modderschuit. SCHIEDAM - De dienst ge meentewerken Schiedam voert in januari onderhoudswerk aan de Ooievaarsbrug, Proveniers- brug en Koemarktbrug. Dit heeft als gevolg dat de drie bruggen enige tij<J voor alle ver keer zijn afgesloten. Op maandag 16 januari is de Ooievaarsbrug van 20.00 tot 06.00 uur 's nachts voor het verkeer ontoegankelijk. Op 17, 18 en 19 januari (dinsdag, woensdag en donderdag) sluit de dienst gemeentewerken 's nachts van 00.30 tot 5.30 uur de Proveniersbrug af. De Koemarktbrug is op maan dag 23 en dinsdag 24 januari 's nachts van 00.30 tot 5.30 uur afgesloten. Hier worden plannen gesmeed op hoog cultureel niveau: striptekenaar/ vormgever Harr Wiegman- maker van de po pulaire strip 'Jet' in het AD én van de decors in de Koren beurs-samen met wethouder van cultuur Luub Hafkam- p(rechts op de foto). Het trio van Pa Paay verzorgde evenals vorig jaar de mu ziek. Jan Groeneveld samen met Rietje Konings SCHIEDAM - Rietje Ko nings heeft een druk jaar achter de rug. In het on derkomen van de Stichting Lentefeest aan de Tuin- laan, een voormalige Mulo-school, verzorgt ze met haar tien medewer kers gewoontegetrouw tweemaal per week een warme maaltijd voor min- der-validen die hun huis niet meer op eigen kracht kunnen verlaten en de uip naar Lentefeest als een plezierig uitstapje ervaren. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor mevrouw R. Wever. Ze woont in De Bolder, een flatgebouw in Vlaardingen vlakbij de Maas. Mooi uitzicht, dat wel, maar met de buurtjes heeft ze weinig of geen kontakt. Ze is iedere donderdagavond te vinden aan tafel in de sooszaal van de stichting. „Ik ben er even uit, begrijp je. De tijd dat ik hier bij Lentefeest ben is precies genoeg. Ik kan het lichamelijk niet opbrengen om langer dan de maaltijd duurt aan tafel te blijven." Me vrouw Wever wordt net als haar disgenoten met een bestel busje opgehaald van en ge bracht naar haar huis. Om die service staat Lentefeest bekend. Ze kent onderhand iedereen aan tafel, ze vindt het net een grote familie. Aspekt „Het sociale aspekt is natuurlijk het belangrijkste", benadrukt Rietje Konings, de verpersoon lijking van Lentefeest. „De meeste mensen die hier mee- eten komen uit verzorgingste huis Huize Frankeland en ver pleegtehuis Driemaasstede. Ik denk dat nog veel méér mensen hier graag willen komen, maar van ons nog nooit gehoord heb ben. Adres: Stichting Lentefeest, Tuinlaan 64, telefoon 4260027. SCHIEDAM - Door het hijsen van de vlag en het luiden van de bel stelde burgemeester Reinier Scheeres „Het Windas" maan dagochtend vroeg weer officieel in gebruik. De openbare basis school in de Vogelbuurt in Schiedam-Noord moest een flin ke schoonmaakbeurt ondergaan en zelfs gedeeltelijk herbouwd worden toen op 30 juni vorig jaar brand uitbrak. In de daarop volgende zomer- en herfstvakantie werd met vereen de krachten alles weer op poten gezet, zodat eind november de leerlingen naar hun oude en ver trouwde school konden terugke ren. Om het nieuwe schooljaar ple zierig te beginnen kregen de scholieren een verrassing en iets lekkers toegestopt. Burgerlijke stand Schiedam in de week van 31 dec. 1988 t/m jan. 1989. Geboren: Stanley, z.v. Bisschop-Hendriks; Eline K. M., d.v. Kannekens* Ruseier; Stanley, z.v. de HaanJ- Schriek; Leendert, z.v. Groene!- weg-Harkema; Frank, z.v. van Opstal-van Marle; Kelly, d.v. van Kooij-donker; Femke, d.v. van der Veen-de Jager; Nihad. z.v. Hadzic-Hadzic; Diana, d.v. Schaap-Wuister; Gerardus J,. z.v. van der Vlugt-Sterk, Dek phine A. M., d.v. van Duijm Folker; Jeffrey, z.v. van Es-Pa ter; Elvin G., z.v. de Groot-Holr thuijsen; Harold A., z.v. Pon tier-van den Heuvel. Ondertrouwd: A. L. Buurman, 23 jr. en J. H. Netten, 16 jr.; J. M. A. van Rijswijk, 31 jr. en C. F. van der Wolf, 40 jr.; B. van Spronsen, 19 jr. en C. Vrijland, 21 jr. Overleden: J. M. Timmerman, man, 83 jri; C. J. M. van der Waard, vr., 63 jr.; B. C. Groote, vr., 98 jr.; G. G. Hermans, man, 83 jr.; Ph. O. de Rijk, vr., 88 jr.; M. A. Jan sen, vr., 60 jr., echtgen. van 1 A. C. Blaazer; M. R. Kreber, vr., 90 jr., geh. gew. met R. J. van Leersum; P. A. Elberse, man, 54 jr., G. Struijk, vr., 77 jr., geh. gew. met J. Adams; C. J. Vrauwdeunt, man, 87 jr.; M. Winkelman, vr., 88 jr.; C. L. Koster, man, 84 jr.; A. van der Hoeven, vr., 87 jr., geh. gew. met F. van der Gaag. ADVERTORIAL n - I ;V* »*»**sé2T« VERSCHIJNT IN. SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Dam 2 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 Telefax 010-4735818 EDITIECHEF: I. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGER: Mevr. I. van Bracht Privé 015-622213 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 16.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 01-01-89 Lange Haven 102 I Schiedam ÉTer Telefoon 010-4262683 Halve premie per persoon per maand VANAF Van donderdag 12 jan. t/m woensdag 18 jan. In onze snackafdeling van 1.10 nu WV ct. Max. 10 per klant. HOOGSTRAAT 79 Nieuwjaar ingeluid met rose champagne Meestal wordt het dagmenu voor de fa milie van de Ven 's morgens in de su permarkt vastgesteld. Lucienne van de Ven-van Dijk: ..Ik kijk wat er in de aan bieding is. Aan groenten of aan vlees. Dat stem ik dan op elkaar af. Eet je lek ker en niet duur. Gaat trouwens ook op voor m'n huisdieren. Niet per dag. maar per aanbieding. Is er eens honden- of kattevoer in de reklame, dan sla ik daar een voorraadje van in. Ben je op dat moment wel iets meer kwijt, dan je had begroot, maar je haalt het er altijd uit". - U koopt dus met het koppie -. „Nou en of. Er zit weinig rek in m'n huis houdgeld. Ik moet echt uit zien te ko men met wat ik heb en dan mag ik ge rust stellen blij te zijn vlak bij Bas van der Heijden te wonen. Een ideale kombi- natie. Voordelig kopen en dat toch in een supermarkt met sfeer. Ik weet wel, dat deze zaak vrij nieuw is, dus een van de modernste, maar Bas van der Heij den is ondanks zo'n mooie winkel toch zichzelf gebleven" - Hoe zo? - „Geen cent duurder. Voor mij is dat belangrijk. Maar ik vind het een hoop waard, dat de mensen hier zo aardig zijn. Met gezelligheid kun je niet adverteren. Die is er of die is er niet. Maar van mij mag het in de krant. i Wal zullen we eten? De groenteman van Bas van der Heijden zou het best eens kunnen weten, zo is de dagelijkse praktijk voor Lucienne van de Ven- van Dijk. Goedkoop en gezellig. Dat is Bas van der Heijden", zo vat mevrouw Van de Ven haar mening samen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 3