Na 15-15 gelijkspel tegen koploper Saturnus: Bouwplannen SVDPW: pas na raadsbesluit Ruitenberg blijft bij Schiedam Besturen zit Jos Clazing in het bloed Nieuwe commissie voor voetbalkampioenschap Kleding- en speelgoedbeurs in Klubhuis Zuid ORANJE 6Ö\FILLEKES FILLEKES VIS Huldiging na 25 jaar bestuurslid De Korenbeurs Oranje Nassau heeft het zwaar Dickhof- toernooi op de tocht Zaalvoetbal HVC dames winnen derby Ron van Dijk door met DHS m t' 2 4 6.S0 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 JANUARI 1989 PAGINA 11 DWS-er John Vendeloo was in het topduel tegen Saturnus met vijf treffers topscoorder SCHIEDAM - In een gesprek tussen SVDPW en de gemeente Schiedam (Jan Tjassens) over de problemen rond de accommo datie van de Hargaclub is nog geen besluit genomen. Het indie nen van nieuwbouwplannen is uitgesteld tot na het raadsbesluit over de herstructurering van de Schiedamse voetbalvelden in maart van dit jaar. Het clubhuis van SVDPW verkeert in een dermate slechte staat, dat renovatie uitgesloten is en alleen nieuwbouw oplos sing kan brengen. Omdat in het laatst verschenen rapport her structurering stond dat er geen nieuwbouw meer gepleegd mocht worden aan de rand van het Hargapark, kwam SVDPW in de problemen. Om daar een oplossing voor te zoeken was dit gesprek gepland. Als het raadsbesluit wordt aangenomen, kan SVDPW 10 tot 15 jaar gebruik blijven maken van de huidige percelen Schiedamse grond, waardoor nieuwbouw mogelijk wordt. Als het besluit in maart positief uitvalt, wil de club van voorzitter Jan Rotgers zo snel mogelijk overgaan tot de bouw van een nieuwe accommo datie. „In 1990 bestaat SVDPW zestig jaar en dat lijkt ons een mooie gelegenheid in een nieuw complex te trekken," zegt Wim Reininga, die namens de vereniging gesprekspartner was met Tjassens. Omdat SVDPW alleen van de gemeente een subsidie krijgt op de kleed- en wasruimten (ongeveer 100.000 gulden) en verder voor geen enkele bijdrage in aanmerking komt, zal de club zelf het overige geld moeten ophoesten. „We hebben nu al voorzich tig offertes aangevraagd. Hoe ons clubhuis eruit zal gaan zien, hangt voornamelijk af van de zelfwerkzaamheid. Maar dat zal niet genoeg zijn, vandaar dat er veel akties zullen komen om dat geld bijeen te krijgen," zegt Reininga, die nog geen schat ting wil maken voor de kosten van de nieuwbouw. Jan Tjassens heeft wel toegezegd om alle medewerking te verlenen voor het verkrijgen van alle nodige vergunningen. SCHIEDAM - Als het door Henk Post aangege ven „vliegertje" door Edu- ard de Rooij in de laatste seconde van de wedstrijd niet tegen maar achter doelman Martin Kok was gegooid, hadden de heren van DWS het kampioen schap nog in eigen handen gehad. Nu bleef de ploeg van coach Peter van Haas teren tegen Saturnus, kop loper met twee punten voorsprong, op een 15-15 gelijkspel steken en zijn de blauw-wit gestreepte hand ballers geen steek opge schoten. Van Haasteren besefte na af loop terdege wat deze uitslag betekent, maar vond ook: „we schieten er niets mee op, maar hebben ook geen terrein verlo ren. Alleen moeten we wachten op een misstap van Saturnus, waartoe ik behalve Treffers wei nig ploegen in staat acht. Dit was onze kans om de zaak recht te trekken." Door het proberen van het „vliegertje" toonde DWS wel over lef te beschik ken. Elke andere ploeg had na het nemen van de vrije worp en nog luttele seconden op het sco rebord een afstandschot gepro beerd. „Om kampioen te wor den heb je ook geluk nodig," merkte Saturnus-coach Roy van Gurp vrolijk op. Zenuwen Het absolute topduel uit de der de divisie G, Saturnus was nog ongeslagen en DWS verspeelde twee punten in de heenwed strijd tegen de Leidse ploeg, Stond bol van de zenuwen. Mooi handbal was het dan ook niet, spanning en werklust ech ter des te meer. Saturnus-coach Roy van Gurp: „Wij werden verlegen van de werklust die DWS tentoon spreidde." Satur nus had in de beginfase duide lijk meer last van die geestelijke kriebels dan de thuisploeg die zonder veel problemen een 4-2 voorsprong opbouwde. Daarna waren de koplopers hun zenu wen kwijt en zorgden voor een 7-10 ruststand. Van Haasteren was over die tweede periode in de eerste helft duidelijk niet te spreken over de verrichtingen van zijn doel man Marcel Nieuwland op schoten vanuit de hoeken. Dik Klok (tweemaal) en Dan Olsen profiteerden daar met dankzeg ging van. „Marcel keepte in het eerste kwartier prima, maar daarna ging elke bal er vanaf de hoek in. Hierdoor was mijn de fensie genoodzaakt tot aan de achterlijn op de cirkel te verde digen, waardoor er onrust in de ploeg ontstond," keek Van Haasteren terug op het laatste kwartier van de eerste rond gang. „We maakten zelfs een doelpunt vanaf de achterlijn," deed Van Gurp nog een duit in het zakje. Konsekwentie De konsekwentie van het falen van Nieuwland was, dat hij de gehele tweede helft vanaf de bank mocht toekijken, hoe zijn ploeggenoten de opgelopen ave rij probeerden te herstellen. Zijn vervanger Bert Velsink werd duidelijk de man van de wedstrijd, door DWS in de tweede helft op de been te hou den met vele prima reddingen. „Als ze die andere keeper had den laten staan, had dat voor DWS desastreus geweest," vond ook Roy van Gurp. Ondanks dat DWS nu een attente doel- verdediger had, wilde dat nog niet zeggen dat de opgelopen achterstand zonder slag of stoot weggewerkt werd. Pas na een 22 minuten spelen gooide Eduard de Rooij de gelijkmaker binnen (14-14). Acht hectische minuten volgden, maar zonder een op dreef zijnde Luc Boer had DWS moeite om Saturnus op een ech te achterstand te zettèn. Peter van Haasteren over zijn eigenlij ke topscoorder: „In de belang rijke wedstrijden zoals tegen Treffers of Saturnus is Luc niet zoals ik van hem gewend ben. Hij is normaal goed voor zes, zeven doelpunten. Vandaag kwam hij niet verder dan twee. Ik weet niet hoe dat komt, hij zelf trouwens ook niet. Hij heeft gelukkig nu wel de overtuiging dat als het niet gaat, hij niet moet gaan forceren en daardoor kansen om zeep helpt." Positie Na de gelijkmaker liet Henk Post op 27.28 de 15e DWS-tref- fer aantekenen. Op 28.36 zorgde Hans Blansjaar voor de gelijk maker en daarmee tevens de eindstand. Peter van Haasteren zei voor de competitie alleen met een kampioenschap tevre den te zijn en anders zich terug te trekken als coach. „Het blijkt nu dat DWS en Saturnus duide lijk boven de rest uitsteekt, dat is mijn probleem. Die achter stand blijft nu twee punten en als we het aan het einde van de rit niet halen zal ik pas echt be kijken of ik blijf. Voor de groep zal het missen van de titel een grote teleurstel ling zijn. Voor mij is dan de vraag of het goed is om als coach te blijven opdat ik nog geloofwaardig ben," aldus Peter van Haasteren. Rest nog te vermelden dat bei de coaches bijzonder tevreden waren over het arbitrale duo Becker en Koenen. Voor DWS werden de doelpun ten gemaakt door: John Vende loo (5), Eduard de Rooij (4), Henk Post (3), Luc Boer (2) en Peter Klokgieters (1). SCHIEDAM - Hans Rui tenberg zal in augustus be ginnen aan zijn vierde sei zoen als trainer van de zon dag vierde klasser Schie dam. De Zwijndrechter kwam zondagochtend met het bestuur van de Harga club tot overeenstemming over verlenging van zijn contract. Hans Ruitenberg en zijn elftal kan volgend seizoen ook rekenen op de diensten van verzorger Ed van Beek, die eveneens toe zegde te zullen blijven. Om meer aan de weg te gaan timmeren, heeft Schie dam het plan om een spon sorcommissie op te richten, die uit twee of drie personen zal gaan bestaan en moet gaan trachten sponsors warm te maken voor de geel-zwarte vereniging. WATERWEG NOORD - Het grote probleem voor trainer/coach Joop Tink- hof blijft dit seizoen bij Rijnmond er voor te zor gen, dat zijn spelers bij de les blijven. De koplopers van de tweede divisie B hebben4 de vervelende ge woonte, om te snel te den ken, dat zij de punten al weer binnen hebben. Tot dusver heeft dat de ploeg drie punten gekost en met concurrent Ekspalvo op slechts drie punten kan het team zich eigenüjk geen misstappen veroorloven. In de thuiswedstrijd tegen het Vlissingse EVVC dreigde Rijn mond weer in de fout te gaan. Nadat de eerste set vrij makke lijk met 15-7 gewonnen was, liet de ploeg het de volgende set SCHIEDAM Besturen zit Jos Clazing duidelijk in het bloed. Zaterdagmiddag werd hij door zijn vereni ging „Tafeltennisvereni ging De Korenbeurs" in het zonnetje gezet omdat hij 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur. Dit is echter niet de enige be stuurlijke verdienste van Jos Clazing. Momenteel is hij ook voorzitter van de bekercompetitiecommis- sie, voorzitter van de afde ling Rotterdam van de NTTB, voorzitter van de beheerscommissie van ttv NOAD en De Korenbeurs en is hij bondsraadslid. Sinds 1974 is Clazing hoofd van het Korenbeurs-bestuur, waar hij in 1964 op 20-jarige leeftijd namens de jeugdcommissie in plaats nam. Daarna volgden di verse andere bestuursfunkties binnen het tafeltennis en was hij lid van de sportraad. Ook (mede) organiseerde Jos Cla zing twintig jaar lang het Schie dams scholieren kampioenschap en het Schiedams tafeltennis kampioenschap. Of het allemaal nog niet genoeg was, trad hij bij toernooien op als bondsgedelegeerde. On danks deze lange staat van dienst en de vele jaren waarin de 45-jarige Clazing deze funk- ties vervult(de) heeft hij nog veel plezier in zijn „hobby" en weet hij van geen ophouden. „Ik ben nog jong," zegt hijzelf. „Vandaar dat ik het voorlopig nog wel blijf doen. Ik heb er ge noeg tijd voor en ik vind het aardig om als sportbestuurder te funktioneren. Het is een hobby van me om een club of commis sie zo goed mogelijk leiden en de doelstellingen daarvan zo veel mogelijk te benaderen. Ik vind dat interessant," aldus de jubilaris. Waardering Dat veel mensen zijn inzet waar deren bleek tijdens de hem aan geboden receptie. Bijna 250 mensen schudden de tafeltennis- bestuurder bij uitstek de hand. Onder hen voorzitter Willem- sen, van de Nederlandse Katho- lieke Sport Federatie, die hem een plaquette overhandigde. Johan van Niekerk, vice-voor- zitter van de afdeling Rotter dam, Clazing is zelf voorzitter, prikte hem een bondsspeld op. Daarnaast kreeg hij bijzonder vele cadeau's. Van zijn eigen vereniging een bedrag onder couvert, terwijl zustervereniging NOAD hem een horloge schonk. Toni van Breda was bij Rijnmond aanvallend niet te stop pen. Ferdinand van Helden bracht namens de gemeente Schie dam de felicitaties over op jubilaris Jos Clazing en deed dat niet met lege handen. SCHIEDAM - Maandag 23 ja nuari organiseert Klubhuis Zuid een kleding- en speelgoedbeurs. Belangstellenden kunnen kle ding en speelgoed dat zij niet meer gebruiken te koop aanbie den. De kleding en het speel goed moeten schoon en heel zijn. De deelnemers zelf stellen «de prijs vast van de kleding stukken en het speelgoed dat zij aan de man willen brengen. Van de verkoopprijs komt 20% ten goede aan de aktiviteiten van het klubhuis. Deelnemers kunnen op donderdag 19 en vrijdag 20 januari van 10.00 tot 11.00 uur naar Klubhuis Zuid bellen. Het telefoonnummer 4267297 is dan voor de beurs gereserveerd en krijgt dan een deelnemersnummer en de noodzakelijke verdere informa tie. De organisatoren zijn alleen op de genoemde dagen en tijden bereikbaar. Liefhebbers worden daarom dringend verzocht niet buiten deze tijden te bellen. Op maandag 23 januari brengen de deelnemers van 9.00 tot 10.00 uur de te verkopen kleding en speelgoed naar Klubhuis Zuid in de Dwarsstraat. Per deelne mer is er plaats voor maximaal 10 kledingstukken of stukken speelgoed. Kopers en andere geïnteresseerden zijn van 11.00 tot 14.00 uur welkom. Nadere inlichtingen zijn op genoemde dagen en tijden te verkrijgen bij de organisatie. SCHIEDAM - Er is een nieuwe commissie samen gesteld die de organisatie van het Schiedamse voet balkampioenschap op zich neemt. De grote afwezige daarin is Kees Zuidema, de SFC-er die het voor touw nam voor de eerste twee edities. In tegenstel ling tot de vorige commis sie maken nu niet alleen leden van SFC daar deel vanuit. Voorlopig heeft Dick de Jong, van de Schiedamse scheidsrech ters vereniging, het voor zitterschap op zich geno men. Hij wordt bijgestaan door Aad Gudde (SFC en financiën), Henk Schutte (Ursus), Joop van der Berg en Aad den Hoedt (HBSS). De commissie heeft hierdoor een ge mengde samenstelling ge kregen, waar de Schiedam se verenigingen enkele we ken geleden, tijdens een vergadering, op aandron gen. De belangrijkste reden voor Kees Zuidema om het Schie dams kampioenschap vaarwel te zeggen zijn zijn drukke werk zaamheden bij SFC en zijn knie-operatie in februari. „Ik heb het direkt na de finale al ge roepen. Bijna was ik overge haald om door te gaan, maar na lang beraad, ik heb er een nacht van wakker gelegen, heb ik be sloten er een punt achter te zet ten," aldus Zuidema. „Zonder mij moet het ook lukken," voegt hij daar nog aan toe. Data De nieuwe commissie, die afge lopen vrijdagavond werd samen gesteld, heeft intussen alle data voor het komende kampioen schap al vastgesteld. Op 22 fe bruari zal in het clubhuis van Schiedam, door loting, de inde ling voor de voorronden bepaald worden. Wie deze loting zal ver richten is nog niet bekend. De vijf voorronde-wedstrijden wor den gespeeld in april (4-11-18- 25) en mei (2). Eventueel kan er uitgeweken worden naar 9 mei. Op 16 en 18 mei worden de kruisfinales gespeeld,, gevolgd op 23 en 25 mei door de halve finales. De finale staat gepland voor 10 juni. De plaats van han deling voor deze strijd, waarin bepaald moet worden wie SFC opvolgt, is nog niet bepaald. Daarvoor heeft de commissie drie voorstellen: er wordt op neutraal terrein gespeeld, loting tussen de terreinen van de twee finalisten of indien dat mogelijk is op het hoofdveld van SVV. VERSE MOSSELEN VLAARDINGEN - Het debuut van Oranje Nassau in de eerste klasse gaat niet over rozen. In de wedstrijd van afgelopen za terdag tegen Albatros moest de ploeg van speler/coach Rolf Pieck ook nog Anthoinette Ka mersmans missen vanwege ziekte, Sjanie Bot nam haar plaats over. Nadat Albatros de score had ge opend, kon Nassau zijn tegen stander nog bijhouden, 3-4. Daarna liepen de bezoekers uit" naar een 3-9 tussenstand, die bij de rust gewijzigd was in 5-11. Na rust bleef Albatros heer en meester en wist de marge op te voeren naar acht treffers, 7—15. Rene Kooiman bracht zijn ploeg iets dichterbij met twee treffers, maar dat kon niet voor komen dat Oranje Nassau met 14-22 ruim ten onder ging. Voor Oranje Nassau scoorden: Rene Kooiman (4x), Jakko Smit (3x), Monique de Bruin en Monique Doornink (beiden 2x) en Rob Eijgenraam, Rolf Pieck en Patrick Zeebregts (allen lx). Het ei van Columbus: met een advertentie in UW THUISKKANT wt 't iedereen u te vindenxafll^^H M VLAARDINGEN - Het derde Dickhof-toernooi, dat op zondag 28 januari geor ganiseerd wordt door de voetbalvereniging De Hol- landiaan, staat op de tocht. De KNVB heeft voor die dag een bijna volledig pro gramma opgesteld, waarin bijna alle elftallen van De Hollandiaan moeten aan treden. „We hopen dat het programma die dag afgelast wordt, dan gaat het Dick hof-toernooi gewoon door. Dat wordt immers op het grasveld gespeeld, mocht blijken dat de wedstrijden gewoon door zullen gaan, dan zijn we genoodzaakt het Dickhof-toernooi af te blazen", zegt Herman Berk hout, als voorzitter van De Hollandiaan. Het eerste team van De Hollandiaan zal bij gunstige weersom standigheden moeten aan treden tegen Schipluiden. weer afweten. EVVC, dat erg veel fouten maakte zag tot zijn verbazing, dat de thuisploeg in eens nog meer fouten kon ma ken. Tinkhof probeerde door Alex Moret in de ploeg te bren gen alsnog de set te veroveren. Maar ook de deze week niet ge trainde Moret kon Rijnmond niet meer uit de problemen hel pen, waardoor de Zeeuwen via 13-15 verrassend op 1-1 kwa men. Hoe onnodig dit setverlies was, bleek in de twee volgende sets, waarin EVVC er niet meer aan te pas kwam. Onder leiding van een uitblinkende Tonie van Breda, die aanvallend niet te stoppen was door EVVC, werd het in korte tijd via 15-6 en 15-2 alsnog 3-1 voor Rijn mond, dat in de bekerwedstrijd van woensdagavond in Schie dam op veel meer tegenstand mag rekenen. In de derde ronde van de N.S.W. beker ontvangt het dan om 19.30 uur in de sportzaal Oost de leider van de eerste divisie B Vrevok uit Nieuwegein. „Een van de zwakste wedstrij den," noemde na afloop coach Jaap Spijk het duel tegen hek- kesluiter Kangoeroes uit Den Briel. Rijnmond, dat inmiddels met drie punten voorsprong op TOP de promotieklasse aan voert, kon schijnbaar slecht te gen de druk, dat de ploeg in dit stadium zich geen misstappen kan permitteren tegen dit soort ploegen. Weliswaar gaf Kangoeroes na afloop toe een van de beste wedstrijden tot dusver gespeeld te hebben, maar gezien het ver schil op de ranglijst had ieder een toch op een makkelijke Rijnmondzege gerekend. „On bewust werd dit duel misschien toch iets te makkelijk opgevat," was de verklaring van Spijk. In alle drie de sets lukte het de thuisploeg niet om ruime af stand te nemen van de ploeg uit Den Briel. Via de setstanden 16-14, 16-14 en 15-13 werd het een moeizame 3-0 overwin ning. In de semiderby volgende week tegen MVC zal Rijnmond beter voor de dag moeten ko men, om niet onaangenaam verrast te worden. SCHIEDAM - Voor de Schie damse zaalvoetbalkompetitie is zondagavond in de Margriethal de achtste speelronde afgewerkt. Ongeslagen koploper Bergpol- der Boys hadden geen moeite met Service Buro West: 1-17. De overige uitslagen in de A- poule: Snackbar Yvonne-Ural 2-3; Van Heck-UFO'86 7-3; UFO'86 C 7-3; UFO'86A-W. Kent 4-2. In de B-poule speelden de kop lopers UFO'86 B en Vrijbuiters tegen elkaar. Deze wedstrijd eindigde in een ruime 8-1 over winning voor UFO'86 B. De andere uitslagen in deze poule: Ton's Tapijt Disc-BVB 0-10; Sonnema Boys-de Door zetters 10-0; Faria's-Café 't Paadje 10-0. Na acht wedstrijden zien de standen in de twee poules er als volgt uit: Poule A: 1. Berpolder Boys 16; 2. UFO'86 A 12; 3. Snackbar Yvonne 9; 4. Ural 7; 5. Van Heck 7; 6. Service Buro West 7; 7. UFO'86 C 6; 8. CI Colibri Kent 0. Poule B: 1. UFO'86 B 14; 2. Vrijbuiters 14; 3. BVB 12; 4. Sonnema Boys 8; 5. Ton's Ta-, pyt Discount 8; 6. Faria's 6; 7. Café't Paadje 1, De Doorzetters 1. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen. SCHIEDAM - Hoewel de Schiedamse dames alweer op een vroeg tijdstip moesten handballen begonnen zij fel te gen het Vlaardingse Hollandi aan en wonnen met 6-8. Binnen een minuut hadden de Schie damse dames en een gele kaart en een 0-1 voorsprong. Dit laat ste door een uitstekend doel punt van Petra Dries vanaf de linkerhoek. Binnen 1 minuut maakte Hollandiaan gelijk, waarna het publiek een wat rommelige, maar spannende eerste helft kregen te zien. In de vierde minuut kwam H.V.C. opnieuw op voorsprong alweer door Petra Dries nu van de rechterhoek. Hollandiaan zag kans via een keihard schot uit de tweede lijn opnieuw langszij te komen, waarna de Schiedam se dames via een break-out wel ke keurig werd afgerond door Miranda van de Ven en een goed genomen pingel van Jolan- da van Adrichem met een 2-4 voorsprong aan de rust konden beginnen. Nadat de weer betrouwbaar keepende Jolanda van de Bos een pingel had gestopt, duurde het tot in de tiende minuut van de tweede helft voor H.V.C., de voorsprong vergrote naar 2-5. H.V.C. ging na dit doelpunt wat minder fel spelen en Hollandi aan profiteerde hier goed van door terug te komen tot 4-6. Op dat moment was het duidelijk op de tribune te horen dat Theo van de Water enkele 'aanwijzin gen' aan zijn dames gaf. Dit had tot resultaat dat de laatste vijf minuten door de Schiedamse dames met grote inzet gespeeld werd. Door deze inzet onder schepte Petra Dries een aanval van Hollandiaan en in een pri ma combinatie met Miranda van de Ven kon deze de Schie damse voorsprong weer vergro ten. De bijzonder goed spelende Petra Dries maakte er zelf nog 5-8 van, waarna Hollandiaan in de laatste vijf seconcden nog te rug kwamen tot 6-8. SCHIEDAM - Het bestuur heeft het contract van haar trai ner Ron van Dijk met twee jaar verlengd. De voormalige assis tent-trainer bij SW is bij de Kethelse club aan zijn eerste seizoen bezig en staat op een theoretische eerste plaats (een verliespunt minder dan koploper Concordia). Omdat de als hoofdtrainer debuterende Van Dijk meent een jonge ploeg te hebben met veel mogelijkheden, heeft hij zijn contract verlengd, ondanks dat hij aanbiedingen had van andere verenigingen. Van zijn kontakten met zijn vo rige werkgever SW maakt Ron van Dijk nog steeds gebruik. Tijdens het trainingsweekend, dat DHS komend weekeinde op slaat in het Brabantse Nistelro- de, speelt de zondag vierde klas ser een oefenwedstrijd tegen Helmond Sport, de huidige ver eniging van Dick Buitelaar, die twee seizoenen geleden trainer was bij SW. (NÉÉ DWS kampioenschap niet meer in eigen hand Rijnmond moet bij de les blijven Van donderdag 19 jan. t/m woensdag 25 jan. in onze visafdeling in de schelp per zak 2 kilo van 9.75 nu Hoogstraat 81 Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 4265997/4264140

Het Nieuwe Stadsblad | 1989 | | pagina 11